Ceny v Chorvatsku

V tomto článku se společně podrobně podíváme na ceny v Chorvatsku. Odpovíme na to, kolik stojí v Chorvatsku ubytování, jak vysoké jsou v Chorvatsku ceny potravin a jestli je tedy nutné s sebou vždy vozit zásoby na celou dobu trvání dovolené. Řekneme i to, kolik tu stojí dálniční mýto a jak je na tom Chorvatsko s cenami pohonných hmot.

Co stojí ubytování?

V Chorvatsku seženete ubytování opravdu levně. Nejnižší ceny jsou pochopitelně v kempech, pokud ale chcete vlastní koupelnu, podívejte se raději na nabídky hotelů.

 

 

Zejména apartmány vás v Chorvatsku vyjdou velmi levně – ceny ubytování se samozřejmě odvíjejí od vzdálenosti od pláže, vybavení apod. V zásadě se ale dá říci, že se ceny apartmánů v Chorvatsku mohou celkem běžně dostat i na 200 Kč za osobu/noc (podívejte se na aktuální nabídku).

Jak se v Chorvatsku ubytovat ještě levněji?

Mnozí vyrážejí do Chorvatska bez předem zajištěného ubytování a vše řeší až na místě přímo s majiteli apartmánů. Tímto se tak vyhnete mezikroku cestovky nebo cestovní agentury a s ohledem na to, že se jedná o super last minute koupi, může být výsledná cena ubytování citelně nižší.

Ale pozor, toto není pravidlem. Nespoléhejte se na to, neplatí to ale vždy!

Ceny potravin

>> detailně se tomuto tématu věnujeme na samostatné stránce zde

Ceny potravin v Chorvatsku jsou srovnatelné s cenami u nás a jsou obecně nižší než třeba v Řecku. Některé potraviny vyjdou dokonce levněji. Vozit si s sebou kufr nacpaný trvanlivými výrobky je tak naprosto bezpředmětné.

Podrobné informace a i konkrétní ceny potravin pro rok 2017 naleznete v článku Ceny potravin v Chorvatsku.

Pohonné hmoty a mýtné na dálnicích

Pokud se chystáte jet na dovolenou do Chorvatska vlastním autem, budou vás jistě zajímat ceny benzínu / nafty a také ceny mýtného.

Ceny pohonných hmot v Chorvatsku určují prodejci. Dlouhodobě platí, že litr benzínu vyjde na 9,50 – 10,29 HRK (tj. cca 36 Kč / litr benzínu). Záleží ale samozřejmě na druhu, který zvolíte. Nejlevnější je EUROSUPER 95, nejdražší EUROSUPER 98+. Ceny nafty v Chorvatsku se potom pohybují mezi 8,67 a 8,97 kuny za litr.

Cena pohonných hmot k 18.4.2015 na čerpacích stanicích Lukoil /Chorvatsko/:

  • Eurosuper 95  >>  9,84 kn
  • Eurosuper 95+  >>  10,04 kn
  • Eurodiesel  >>  9.11 kn
  • Eurodiesel+  >>  9.31 kn

V Chorvatsku je zpoplatněna dálniční síť a platí se i některé tunely a mosty. Výše ceny dálničního poplatku se v Chorvatsku odvíjí od typu/kategorie vašeho vozu a od délky dálničního úseku, kterým projedete. Při vjezdu na dálnici dostanete kartu a při sjezdu z dálnice pak na základě karty mýtné zaplatíte.

Příkladové ceny mýtného 2015 pro kategorii I. (osobní automobil bez přívěsu do 1,9 m výšky):

  • např. Záhřeb – Zadar (269 km): 121 kun
  • nebo Záhřeb – Rijeka (146 km): 69 kun
  • most na ostrov Krk (1,4 km): 35 kun

Doporučuji vám předem si naplánovat cestu a podle ceníků si spočítat, na kolik vás přibližně vyjde. Platit lze kartou nebo v hotovosti a to nejen v chorvatské měně, ale i v dalších dle aktuálního kurzovního lístku. Více informací, o tom kolik v Chorvatsko mýto stojí spolu s podrobným rozpisem cen dle úseků naleznete na ÚAMK.

Ceny letenek

Pokud se vám nechce mačkat v autobuse a necítíte se ani na dlouhou cestu za volantem, vsaďte raději na leteckou dopravu. Je to bezpochyby rychlejší, pohodlnější a v neposlední řadě i bezpečnější. Ceny letenek do Chorvatska jsou navíc velmi nízké. Zpáteční letenku z Prahy do Splitu seženete na červnové termíny za 4 500 Kč, na červencové termíny za cca 6 500 Kč.

Kolik zaplatíte za svatbu v Chorvatsku?

Kdo by nechtěl pohádkově romantickou svatbu u moře? Svatby v Chorvatsku u nás zajišťuje řada agentur. Ceny služeb vám většinou sdělí až na vyžádání, ale začínají na nějakých 2 000 €.

Mohlo by vás zajímat…

Ceny v Chorvatsku
4.38 (87.5%) 8
Aktuální tipy na last minute zájezdy, ubytování a levné letenky

Last minute Egypt (Hurghada) – All Inclusive dovolená za 9 590 Kč

Hotel Coral Beach, Hurghada, Egypt

Nechte svých každodenních povinností a vyrazte si odpočinout na dovolenou k Rudému moři. Jemný písek, krásné pláže a čisté moře, zkrátka dovolená v Egyptě …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: levná dovolená u moře (3* hotel) za 8 790 Kč

Hotel Chaika Beach Resort, Slunečné Pobřeží, Bulharsko

Prožijte příjemnou dovolenou na černomořském pobřeží. Dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody si zamilují nejen rodiny s malými dětmi, ale všichni, kteří …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Rhodos): All Inclusive dovolená levně za 9 990 Kč

Hotel Evi, Faliraki, Rhodos, Řecko

Navštivte hrad Lindos tyčící se vysoko na útesech nad tmavě modrým mořem. Až z hradu sejdete, vykoupejte se na blízké pláži s výhledem na …

Celý příspěvěk » Přečíst

Turecko – All Inclusive dovolená v letovisku Alanya za 11 290 Kč

Hotel Kleopatra Ada Beach, Alanya, Turecko

Objevte nádherné pláže s průzračně čistou vodou na Turecké riviéře! Využijte aktuálně nejlevnějších All Inclusive zájezdů. Týdenní pobyty ve velmi dobře hodnocených hotelech, které …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Kos): Levné zájezdy, polopenze 11 039 Kč, all incl. 11 690 Kč

Roselands hotel, ostrov Kos, Řecko

Neplaťte za dovolenou zbytečně moc! Nejen zájezdy v hlavní letní sezóně lze při trochu šikovnosti pořídit za levný peníz. Naším dnešním příkladem bude dovolená …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: 8 dní s All Inclusive v Grand Hotelu **** za 9 790 Kč

Grand hotel, Primorsko, Bulharsko

Vydejte se letecky na dovolenou do Bulharska za odpočinkem na prosluněné černomořské pobřeží a užijte si týdenní dovolenou na krásných bulharských plážích. Aktuálně nejzajímavější nabídkou je …

Celý příspěvěk » Přečíst