Egypt: Dovolená 2018

Láká vás Egypt? Právem! Pokud ne, tak věnujte minutku následujícím řádkům. Změníte na dovolenou v Egyptě názor!

Mnoho turistů do Egypta jezdí opakovaně a několikrát do roka. Proč to dělají?

Egypt je okouzlující severoafrická země. Je to region plný kontrastů. Je to oblast, ve kterém se mísí bohatá historie se současnou kulturou, ve kterém se prolíná nehostinná poušť s úrodnou a civilizovanou oblastí kolem řeky Nilu, a která vyniká svým nádherným pobřežím kolem Středozemního, ale především kolem Rudého moře.

Egypt: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Tradiční letoviska

Hurghada i jižněji položená oblast Marsa Alam, to jsou krásné a vyhlášené oblasti, ve kterých tráví svoji dovolenou turisté z celé Evropy. Tyto letoviska vynikají nádherným pobřežím, pěknými hotely a relativně dobrým spojením z ČR – 4 hodinová doba letu do Egypta se dá vydržet a kvůli odpočinku u Rudého moře rozhodně stojí za to!

Krásné pláže a pobřeží

Nekonečné egyptské pobřeží je nejhezčí právě u Hurghady a Marsa Alam! Nejčastější jsou písečné pláže s bělavým pískem.

Nádherné jsou i pobřežní vody. Ty jsou ideální na potápění, jsou totiž plné korálů a pestrobarevných rybek. Vše díky relativně mělkému a teplému Rudému moři (přečtěte si více o teplotě moře v Egyptě).

Komfortní hotely

Každý ocení zázemí pěkných a pohodlných hotelů. Většina z nich leží hned na pobřeží.

Přesto důrazně doporučuji si před rezervací VŽDY najít a přečíst recenze!!

Celoročně teplé počasí

Egypt je nejbližší destinace, do které se za odpočinkem k moři jezdí celoročně!

Pozor na vedro!!

V létě je tu opravdu velké teple, teploty vzduchu přes den šplhají ke 40°C  >>> počasí v Egyptě je v tomto ohledu srovnatelné s počasím v Dubaji.

V zimě (prosinec, leden) pak teploty většinou nepřekračují 25°C.

Jak do Egypta co nejlevněji?

Rezervujte zájezdy na poslední chvíli. Dovolená v Egyptě na last minute je dostupná prakticky celý rok. V rámci last minute zájezdů počítejte, že ty nejlevnější zájezdy seženete za následující ceny:

 • Polopenze / 8 dní >>> od 9 000 Kč / osoba
 • All Inclusive / 8 dní >>> od 10 000 Kč / osoba

 

Egypt a jeho přednosti

Je to zejména celoroční dostupnost zájezdů, které se dají sehnat levně i v hlavní letní sezóně. Jsou to písečné pláže s podmořskými korály. A v neposlední řadě teplé počasí a záruka jasné oblohy! Ať už vyrazíte kdykoliv, tak vaše dovolená v Egyptě bude slunečná. To Egypt garantuje.

Egypt: Dovolená 2018
4.75 (95%) 8
Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme se synem do hotelu Sunny Days El Palacio Resort & Spa, kde by se měl nacházet i tobogán. Ovšem na některých fotografiích je zobrazen a na jiných ze stejného místa hotelu naopak nestojí, v recenzích o něm není zmínka. Bylo by možné zjistit, zda tedy hotel tobogán má?
  Děkuji a přeji klidný zbytek dne.

  • Dobrý den Lenko,

   nevím, zda jste zkoušela pokládat dotaz přímo vaší cestovní kanceláři, ale možná by to bylo zbytečné, protože by vám pravděpodobně stejně nebyli schopni popravdě říci, jak to s tobogánem skutečně je.

   Nemějte obavy, hotel tobogán má. Ve skutečnosti jsou u hotelového bazénu hned 3 menší tobogány. A důvod, proč to v recenzích lidé nezmiňují nebo to nevidíte na mnohých fotografiích je ten, že tobogán má hotel relativně nově. Mějte fajn dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,kde v Egyptě je to dobré jak na koupání,tak i na šnorchlování?

  • Dobrý den Jardo,

   na koupání je to v podstatě dobré všude, ale předpokládám, že vám jde o snadný přístup do moře přímo z pláže, nikoliv z mola. Pak doporučuji například zátoku Utopia Beach nebo o něco jižněji položenou Abu Dabbab – obě místa jsou za mě perfektní jak na šnorchlování, tak na potápění.

   Obě místa najdete spolu s jejich stručným popisem a odkazem na mapu v tomto článku o potápění v Egyptě. Utopia Beach najdete pod číslem 5, Abu Dabbab pod číslem 2.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vyrážíme do hotelu Steigenberger Alcazar. Předpokládám, že se jedná o hotel vysoké úrovně, a tak bychom nechtěli působit jako nevychovanci. Můj dotaz zní, je nutno chodit na každé jídlo v dlouhých kalhotách či šatech, nebo pouze na večeře? A jak poznám, že mám dát tzv. bakšiš (stačí 1 dolar v bankovce, nebo mohu darovat i například 0,5 Eura v mincích). Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Michale,

   ano, hotel Steigenberger Alcazar v Nabq Bay patří skutečně k tomu nejlepšímu, co může egyptské pobřeží nabídnout. Zvolili jste dobře!

   Dress code pro muže tu platí pro večeře, nikoliv pro snídaně. Je tedy vhodné, aby pánové měli kalhoty. Byť se resort tímto snaží, aby vypadal „vznešeně“, personál to příliš nehlídá, a tak bohužel tento dress code mnozí hosté nedodržují. Je to myslím škoda. Co se týče bakšiše, dávat ho tady úplně není potřeba, ale uvidíte sami na místě. Jeden dollar stačí, euro taky, 0,5 eura v mincích samozřejmě dát můžete taky – osobně já bych takový bakšiš, kór v hotelu podobně vysoké úrovně, ale nedával.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Vincci Nozha Beach, Hammamet, Tunisko

Tunisko (Hammamet): last minute dovolená (4*) s All Inclusive za 9 290 Kč

Hotel Playamar, S'Illot, Mallorca, Španělsko

Mallorca (sleva 50%): 8 denní polopenze u krásné pláže za 11 990 Kč

Hotel Mary Bill, Santorini, Řecko

Řecko (Santorini): dovolená na kouzelném řeckém ostrově za 13 490 Kč

Hotel Filerimos Village, Rhodos, Řecko

Řecko (Rhodos): perfektní all inclusive dovolená v červenci za 12 790 Kč

Egypt, Hurghada, Stella Di Mare

Egypt: All Inclusive dovolená (8 dní) v červenci nejlevněji za 9 990 Kč

Hotel Djerba Holiday Beach, Djerba, Tunisko

Tunisko: za teplem na Djerbu – all inclusive dovolená za 10 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.