Ceny v Řecku

Řecko je mnohdy vnímáno jako drahá evropská destinace, myslím si ale, že vcelku neprávem. Ceny na pevnině jsou obecně nižší než na ostrovech a vcelku pochopitelně můžete očekávat vyšší ceny v těch nejvyhledávanějších turistických oblastech. Jednou z nejdražších je ostrov Korfu.

Ceny dovolené nebo ceny potravin jsou ale obecně docela dobře srovnatelné například s cenami v severní Itálii. Ve srovnání s ČR je ale Řecko dražší, potraviny stojí víc a víc si připlatíme i za každodenní služby.

Aktuální ceny potravin v Řecku

Ceny potravin v Řecku jsou o něco vyšší než u nás. Zejména na některých ostrovech jsou některé produkty dovozové a tím pádem dražší – příkladem může být ostrov Santorini nedaleko Kréty. Ceny v restauracích v Řecku se pohybují okolo 10 € za obědové menu, levněji samozřejmě pořídíte rychlé občerstvení ve stánku nebo v bistru. Ve fastfoodu vás jídlo vyjde na nějakých 6 €.

Finančně výhodnější, avšak pracnější variantou je nákup jídla v supermarketech. Pro bližší představu uvádím orientační ceny některých potravin k roku 2015.

  • 1,5 l vody za 0,8 €
  • bochník chleba za 2 €
  • 1 l mléka za 1, 25 €
  • 1 kg rajčat za 1, 40 €
  • 500 g sýru 5,40 €
  • 0,5 litru místního piva za 1, 25 €

Další užitečné ceny

Kolik stojí pronájem dvou lehátek a slunečníku, jak vysoké jsou ceny cigaret a na kolik vyjde v Řecku taxi?

  • krabička cigaret Marlboro za 4 €
  • 2 lehátka a slunečník na pláži za 6-8 €/den
  • autobus na Lefkadě: např. Lefkas – Vassiliki za 3,5 €/osoba
  • taxi: nástupní taxa od 1 €, od 0,5 €/km, čekání cca 8 €/hod.

Na kolik přijde dovolená?

Ceny v Řecku

Řecko – ceny v restauracích na Thassosu
autor: Ronald Saunders, Flickr.com, CC BY-SA 2.0

Ceny dovolených v Řecku se samozřejmě liší na pevnině a na ostrovech, ale i ostrov od ostrova a pochopitelně záleží i na tom, kdy vyrazíte. V zásadě se dá říci, že jedenáctidenní pobytovou dovolenou u moře v Řecku v hlavní sezóně, bez jídla a letecky seženete bez problémů za nějakých 12 000 Kč.

Cena dovolené v Řecku samozřejmě může být i nižší, pokud narazíte na výhodnou nabídku nebo oželíte trochu tepla a vyrazíte už na začátku léta nebo koncem podzimu. Do Řecka se k moři jezdí už v květnu (podívejte se na počasí v Řecku v květnu), kdy zde koupací sezóna začíná a poslední zájezdy sem míří v říjnu (viz. počasí v Řecku v říjnu).

Jak je to v Řecku se svatbami?

Pokud jste již někdy navštívili Řecko, jistě vás dostalo svou úžasně klidnou a romantickou atmosférou. Nejeden pár se zde rozhodl strávit líbánky. V dnešní době je ale celkem snadno dostupná a finančně ne tak náročná i samotná svatba v zahraničí. Pokud chcete svatbu na pláži, nádherné výhledy a nezapomenutelnou hostinu, Řecko je správnou volbou. A jestli se děsíte vyčerpávajícího studia předpisů a náročné organizace, svěřte se některé z agentur, která za vás vše podstatné vyřídí.

Balíčky se základními službami pořídíte již za 15 000 Kč. Ceny dalších svatebních služeb (svatební dort, vizážista, doprava na místo na oslíkovi…) jsou pak obvykle záležitostí dohody. Cena svatby v Řecku tak nepřesáhne obvyklou cenu svatby u nás, za předpokladu, že budete počítat s o něco kratším seznamem hostů, než byste měli doma.

Pokud byste raději chtěli navštívit o něco levnější destinaci, pak se nabízí srovnání cen v Řecku s cenami v Bulharsku nebo v Turecku. Obě země jsou s ČR srovnatelné, ne-li levnější.

Ceny v Řecku
4.36 (87.27%) 11
Aktuální tipy na last minute zájezdy, ubytování a levné letenky

Last minute Egypt (Hurghada) – All Inclusive dovolená za 9 590 Kč

Hotel Coral Beach, Hurghada, Egypt

Nechte svých každodenních povinností a vyrazte si odpočinout na dovolenou k Rudému moři. Jemný písek, krásné pláže a čisté moře, zkrátka dovolená v Egyptě …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: levná dovolená u moře (3* hotel) za 8 790 Kč

Hotel Chaika Beach Resort, Slunečné Pobřeží, Bulharsko

Prožijte příjemnou dovolenou na černomořském pobřeží. Dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody si zamilují nejen rodiny s malými dětmi, ale všichni, kteří …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Rhodos): All Inclusive dovolená levně za 9 990 Kč

Hotel Evi, Faliraki, Rhodos, Řecko

Navštivte hrad Lindos tyčící se vysoko na útesech nad tmavě modrým mořem. Až z hradu sejdete, vykoupejte se na blízké pláži s výhledem na …

Celý příspěvěk » Přečíst

Turecko – All Inclusive dovolená v letovisku Alanya za 11 290 Kč

Hotel Kleopatra Ada Beach, Alanya, Turecko

Objevte nádherné pláže s průzračně čistou vodou na Turecké riviéře! Využijte aktuálně nejlevnějších All Inclusive zájezdů. Týdenní pobyty ve velmi dobře hodnocených hotelech, které …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Kos): Levné zájezdy, polopenze 11 039 Kč, all incl. 11 690 Kč

Roselands hotel, ostrov Kos, Řecko

Neplaťte za dovolenou zbytečně moc! Nejen zájezdy v hlavní letní sezóně lze při trochu šikovnosti pořídit za levný peníz. Naším dnešním příkladem bude dovolená …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: 8 dní s All Inclusive v Grand Hotelu **** za 9 790 Kč

Grand hotel, Primorsko, Bulharsko

Vydejte se letecky na dovolenou do Bulharska za odpočinkem na prosluněné černomořské pobřeží a užijte si týdenní dovolenou na krásných bulharských plážích. Aktuálně nejzajímavější nabídkou je …

Celý příspěvěk » Přečíst