Kréta – počasí

Pěkné počasí je základním předpokladem k tomu, aby se dovolená vydařila.

Pozor na Krétu!!

Ačkoliv je počasí na Krétě velmi teplé a teplota vzduchu odpoledne dosahuje až k 35°C, ne každý měsíc je na dovolenou ideální. Poradíme, kdy sem raději nejezdit a počasí na Krétě detailně popíšeme.

Zajímá-li vás zejména aktuální předpověď, tak se rovnou podívejte na výhled počasí na příští týden.

 

Obsah:

Teplota vzduchu — Teplota moře — Kdy jet na Krétu — Příští týdenPředpověď počasí na 14 dní

 

Teplota vzduchu

Na Krétě je teplo. Dokazují to teploty vzduchu, které v období duben až listopad v odpoledních maximech neklesají pod 20°C. Teplotně příjemné počasí tu tak panuje skoro tři čtvrtě roku.

Léto je horké a suché. Středomořské podnebí, které počasí v Řecku determinuje, se v létě stará o zcela jasnou oblohu a teploty vzduchu, které přes den stoupají nad 30°C.

Pozor na vedro!

Letní měsíce červenec a srpen bývají velmi horké. Pokud zvolíte dovolenou na Krétě v tomto termínu, připravte se na teplotu kolem 35°C!!!

Teplotní graf, který znázorňuje denní a noční průměry v průběhu celého roku vypadá pro Heraklion (hl. město ostrova Kréta) následovně:

 

Počasí Kréta

 

Teplota moře

Teplota vody na Krétě je ke koupání vhodná od června do října. Nejteplejší je v srpnu, kdy má 26°C.

Aktuální teplota moře na Krétě se nikdy neliší více jak o 1°C od následujícího sloupcového grafu. Pokud vás i přesto zajímají hodnoty, kterou jsou aktuálně v Řecku měřené, podívejte se na aktuální teplotu vody v Řecku.

Nejlepší představu ale získáte s následujícího grafu:

 

Kréta teplota moře

 

Kdy je nejlepší jet na Krétu?

Doporučit lze kterýkoliv z měsíců Červen, Červenec, Srpen a Září.

Poznávací zájezdy je ale lepší rezervovat před a po hlavní sezóně, tzn. Květen, Červen, Září a Říjen.

Horko v červenci a v srpnu!

Nejen počasí na Rhodosu, ale i Kréta je v létě pořádně rozpálená! Mějte to při rezervaci dovolené na paměti a na vysoké teploty buďte v hlavní letní sezóně připraveni.

Nejvyšší zaznamenané teploty jak pro červenec, tak pro srpen činili 41°C. Tyto teploty, kterou jsou spíše typické pro počasí v Dubaji než pro Středomoří, jsou sice výjimečné, ale rozhodně ne nemožné!

Červen

Lepší je proto počasí v červnu, které není tak horké, ale přitom dostatečně teplé a slunečné. Červen má i výhodu v tom, že to je teprve začátek koupací sezóny –> na Krétě je méně lidí. Je nutné ale počítat s ještě poměrně chladným mořem.

Září

Ačkoliv je na tom září teplotně stejně dobře jako červen, přes den je 28°C, má jednu velkou výhodu. V září je výrazně teplejší moře, které má vysokých 25°C.

Kdy na Krétu nejezdit?

Nedoporučuji jezdit na Krétu za účelem pobytu u moře dříve než koncem května. Počasí v květnu je sice poměrně teplé, ale voda je studená.

Říjen je přesný opak. Moře je ještě krásně teplé, ale teploty vzduchu už nejsou tak vysoké. Počasí na Krétě v říjnu je už častěji oblačné / zatažené, fouká vítr a častější bývá i déšť.

 

Aktuální předpověď na příští týden

Předpověď počasí pro Heraklion, Kréta:

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Předpověď na 14 dní

Podívejte se i na podrobnější předpovědi (nejen na příští týden), ale na 14 dní dopředu:

 

Doporučení

Nejlepší měsíc na návštěvu Kréty je září (vzduch má 28°C, moře má 25°C). Počasí, které na Krétě panuje v září, je ideální nejen na dovolenou k moři, ale, vzhledem k tomu, že už není tak extrémně horké, hodí se i na výlety a poznávací zájezdy.

Kréta – počasí
4.24 (84.71%) 17
Aktuální tipy na last minute zájezdy, ubytování a levné letenky

Last minute Egypt (Hurghada) – All Inclusive dovolená za 9 590 Kč

Hotel Coral Beach, Hurghada, Egypt

Nechte svých každodenních povinností a vyrazte si odpočinout na dovolenou k Rudému moři. Jemný písek, krásné pláže a čisté moře, zkrátka dovolená v Egyptě …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: levná dovolená u moře (3* hotel) za 8 790 Kč

Hotel Chaika Beach Resort, Slunečné Pobřeží, Bulharsko

Prožijte příjemnou dovolenou na černomořském pobřeží. Dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody si zamilují nejen rodiny s malými dětmi, ale všichni, kteří …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Rhodos): All Inclusive dovolená levně za 9 990 Kč

Hotel Evi, Faliraki, Rhodos, Řecko

Navštivte hrad Lindos tyčící se vysoko na útesech nad tmavě modrým mořem. Až z hradu sejdete, vykoupejte se na blízké pláži s výhledem na …

Celý příspěvěk » Přečíst

Turecko – All Inclusive dovolená v letovisku Alanya za 11 290 Kč

Hotel Kleopatra Ada Beach, Alanya, Turecko

Objevte nádherné pláže s průzračně čistou vodou na Turecké riviéře! Využijte aktuálně nejlevnějších All Inclusive zájezdů. Týdenní pobyty ve velmi dobře hodnocených hotelech, které …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Kos): Levné zájezdy, polopenze 11 039 Kč, all incl. 11 690 Kč

Roselands hotel, ostrov Kos, Řecko

Neplaťte za dovolenou zbytečně moc! Nejen zájezdy v hlavní letní sezóně lze při trochu šikovnosti pořídit za levný peníz. Naším dnešním příkladem bude dovolená …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: 8 dní s All Inclusive v Grand Hotelu **** za 9 790 Kč

Grand hotel, Primorsko, Bulharsko

Vydejte se letecky na dovolenou do Bulharska za odpočinkem na prosluněné černomořské pobřeží a užijte si týdenní dovolenou na krásných bulharských plážích. Aktuálně nejzajímavější nabídkou je …

Celý příspěvěk » Přečíst