Ceny ve Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty (SAE), země, která je pro mnohé synonymem luxusu. Jak vysoké ve skutečnosti jsou ceny v Dubaji, v Abu Dhabí a dalších metropolích? Jaké zde mohu čekat ceny základních potravin a kolik zaplatím za jízdu taxi? Odpovědi naleznete na následujících řádcích…
 
Co zde najdete:

Jak drahé jsou restauraceCeny potravinCeny letenekCena taxi

 

Důležitá informace úvodem:

měnou ve Spojených arabských emirátech je emirátský dirham. Dirhamy se značí AED. Aktuální kurz vůči české koruně 1 AED = 6,4 Kč. Pozor, neplést s marockými dirhamy, což je v měna v Maroku, jejíž kurz je oproti emirátskému dirhymu cca 3x slabší.

Ceny v restauracích a bistrech

Stravování v restauracích vás v SAE vyjde relativně draho. Přispívá k tomu i fakt, že většina potravin se do emirátů dováží. Pokud se budete vyhýbat turistickým oblastem a centru města, v klasické restauraci se můžete najíst za nějakých 35 AED, jinak se cenový rozptyl pohybuje přibližně mezi 50 a 75 AED za hlavní chod, přílohu a nápoj, což je docela pálka. Ceny v restauracích tu jsou značně vysoké.

Levnější variantou stravování jsou bistra, která běžně najdete na ulici. Drobné občerstvení (např. sendvič a nápoj) tu nabízejí od asi 10 AED.

Když to shrneme, tak…

 • Restaurace (v exponovaných lokalitách): menu od 50 do 75 AED
 • Restaurace (mimo centra měst): menu za cca 35 AED
 • Fastfoody: např. Big Mac menu v McDonalds za 22 AED
 • Pouliční bistra: menu za 10 až 15 AED

Ceny potravin ve Spojených arabských emirátech

Pokud se rozhodnete si raději potraviny nakupovat sami v supermarketech, narazíte na ceny mírně vyšší, než na jaké jste zvyklí z domova. I na jejich výši má vliv skutečnost, že většina z nich pochází z importu. Najdou se ale výjimky, například ryby tu pořídíte o dost levněji než u nás. Pro představu uvádím orientační ceny některých potravin.

 • pečivo (bochník toastového chleba) za 4 AED
 • 0,5 kg kuřecího masa za 16 AED
 • 1 kg sýra za 45 AED
Spojené arabské emiráty: ceny

Ceny v SAE: nákupních center je tu opravdu mnoho
autor: Peter Gronemann, Flickr.com, CC BY 2.0

 • 12 vajec za 11 AED
 • čerstvé ryby (1 kg) od 10 AED
 • 1 kg rajčat za 7 AED
 • 2 kg brambor za 5,5 AED
 • 1 kg pomerančů za 6 AED

A kolik stojí pití?

 • 1,5 l balené vody za 2 AED
 • 1 l mléka za 6 AED
 • 2 l Coca Coly za 5 AED
 • láhev kvalitního vína (1 l) za 79 AED

Kolik stojí ubytování v hotelu?

Zejména v metropolích jako Dubaj nebo Abu Dhabi jsou ceny ubytování vysoké. To je většinou podmíněno luxusní úrovní hotelů. Dubai se proslavila mimo jiné svými luxusními ubytovacími zařízeními. Ubytování v této metropoli je nejdražší v celé zemi.

Dvoulůžkový pokoj na jednu noc sice zarezervujete již od 200 AED, pokoj v kvalitnějším 4* hotelu začíná na cca 300 AED, tedy na zhruba 1 800 Kč.

Hotely v Dubaji a obecně v celých emirátech vycházejí levněji během horkých letních měsíců a během Ramadánu. V těchto obdobích narazíte na velké slevy.

Ceny dovolených a zájezdů

Dovolená v Dubaji je u nás často spojena s představou závratné sumy utracených peněz. To už ale zdaleka neplatí. Např. do Dubaje se můžete vypravit na 8 dní běžně již za 18 000 Kč – a máte to i s polopenzí. Když ale budete trpělivě hledat i výhodnější nabídky, můžete se dostat již na nějakých 14 000 Kč.

Letenky do Dubaje

Přímé zpáteční letenky do Dubaje (odlet z Prahy) běžně vychází na 6 500 Kč, např. s českými SmartWings.

 • levnější letenky lze občas sehnat s jedním přestupem od 5 500 Kč
 • za čas od času dostupné akční letenky do Dubaje zaplatíte klidně jen 3 500 Kč
 • přímý let s Emirates v závislosti na termínu stojí cca 10 000 Kč

Pozn. Emirates vychází cenově výhodně, pokud pokračujete dál na východ do Asie.

Jak drahé je taxi a jak autobus?

Spojené arabské emiráty poskytují více možností přepravy. Delší úseky – např. Dubaj – Abu Dhabi lze překonávat pomocí autobusů, které vás na zmíněné trase vyjdou asi na 20 AED. Po Dubaji se pak lze pohybovat i městkou hromadnou dopravou. Asi nejpohodlnější variantou ale zůstává taxi. Ceny začínají v Dubaji na minimálně 10 AED – za menší částku vás nesvezou. Ceny taxi se pohybují kolem 3 AED za nástupní sazbu a asi 1,5 až 2,5 AED za kilometr. Je to různé.

Cena víza do Spojených arabských emirátů

Od března roku 2014 platí pro Českou republiku zvýhodněné podmínky a vízum není pro vstup do SAE vyžadováno. Cena víza je tak nulová. Po příletu vám bude do pasu uděleno vízové razítko, které vám umožní pobyt v délce až 30 dnů, který lze za poplatek prodloužit u imigračních orgánů.

Důležitou podmínkou pro získání vízového razítka je ale platnost pasu minimálně 6 měsíců od data vstupu. Pas Blesk, který vám vydají do 15 dnů a který platí 6 měsíců od data vydání, pro cestu do SAE použít nemůžete.

SAE a smlouvání

Smlouvání má podobně jako např. v Egyptě i ve Spojených arabských emirátech svou tradici. Pokud vyrazíte na trhy za nákupem suvenýrů – ať už koření, vodních dýmek nebo dokonce zlata, zkuste si to. Neostýchejte se a ušetříte – tímto způsobem můžete snížit ceny nákupů ve Spojených arabských emirátech až o 50%.

Ceny ve Spojených arabských emirátech
4.21 (84.21%) 19
Aktuální tipy na last minute zájezdy, ubytování a levné letenky

Last minute Egypt (Hurghada) – All Inclusive dovolená za 9 590 Kč

Hotel Coral Beach, Hurghada, Egypt

Nechte svých každodenních povinností a vyrazte si odpočinout na dovolenou k Rudému moři. Jemný písek, krásné pláže a čisté moře, zkrátka dovolená v Egyptě …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: levná dovolená u moře (3* hotel) za 8 790 Kč

Hotel Chaika Beach Resort, Slunečné Pobřeží, Bulharsko

Prožijte příjemnou dovolenou na černomořském pobřeží. Dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody si zamilují nejen rodiny s malými dětmi, ale všichni, kteří …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Rhodos): All Inclusive dovolená levně za 9 990 Kč

Hotel Evi, Faliraki, Rhodos, Řecko

Navštivte hrad Lindos tyčící se vysoko na útesech nad tmavě modrým mořem. Až z hradu sejdete, vykoupejte se na blízké pláži s výhledem na …

Celý příspěvěk » Přečíst

Turecko – All Inclusive dovolená v letovisku Alanya za 11 290 Kč

Hotel Kleopatra Ada Beach, Alanya, Turecko

Objevte nádherné pláže s průzračně čistou vodou na Turecké riviéře! Využijte aktuálně nejlevnějších All Inclusive zájezdů. Týdenní pobyty ve velmi dobře hodnocených hotelech, které …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Kos): Levné zájezdy, polopenze 11 039 Kč, all incl. 11 690 Kč

Roselands hotel, ostrov Kos, Řecko

Neplaťte za dovolenou zbytečně moc! Nejen zájezdy v hlavní letní sezóně lze při trochu šikovnosti pořídit za levný peníz. Naším dnešním příkladem bude dovolená …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: 8 dní s All Inclusive v Grand Hotelu **** za 9 790 Kč

Grand hotel, Primorsko, Bulharsko

Vydejte se letecky na dovolenou do Bulharska za odpočinkem na prosluněné černomořské pobřeží a užijte si týdenní dovolenou na krásných bulharských plážích. Aktuálně nejzajímavější nabídkou je …

Celý příspěvěk » Přečíst