Počasí v Egyptě

Ať už si pro svoji dovolenou v Egyptě vyberete jakýkoliv termín, počasí vás nezklame ☀️ Egypt vás přivítá jasnou a slunečnou oblohou. Počasí v Egyptě je celoročně teplé. V létě v některých dnech až extrémně horké!

Na to pozor.

Vůbec žádnou výjimkou nejsou ani teploty stoupající nad 43°C. Každý, kdo do Egypta cestuje v létě, musí s podobně vysokými hodnotami počítat.

Co zde najdete:

Teploty vzduchuAktuální počasíPředpověď – Teplota mořeHurghadaMarsa Alam

Aktuální předpověď počasí jak pro Hurghadu, tak pro Marsa Alam, uvádím níže na stránce. Koho zajímá pouze výhled na následují dny, může se na jednotlivé předpovědi rovnou podívat.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Podnebí

Podnebí v Egyptě je velmi suché a teplé, pouštního typu. V celé zemi jsou dešťové srážky opravdu výjimečné. Egypt je proto perfektní zárukou toho, že vám dovolená neproprší!

Déšť se velmi zřídka vyskytuje v severním Egyptě u pobřeží Středozemního moře (Alexandria, Káhira a oblast delty řeky Nilu). „Nejvíce“ prší v Alexandrii, kde se roční srážkový úhrn pohybuje okolo 100 mm. Tolik deště spadne na Maledivách v dubnu, tedy za jeden jediný jarní měsíc!

Jih je hodně vyprahlý.

Počasí Egypt - východ slunce

Jižně od Káhiry neprší vůbec! Ani v centrálním saharském Egyptě, ani v turistických destinacích při pobřeží Rudého moře jako je region Hurghady nebo Marsa Alam.

Počasí a podnebí celkově je velmi slunečné! Egypt nabízí každý rok přes 4000 hodin slunečných paprsků. Obloha je jasná prakticky každý den v roce! Pouze občas bývá potažená vrstvou vysoké oblačnosti.

Teploty vzduchu

Jsou vysoké! A v létě extrémní!

Jeden příklad za všechny z léta 2019, kdy 18. července vystoupala teplota v Marsa Alam ke 47°C.

Nejtepleji bývá v období od dubna do října, kdy průměrná teplota vzduchu přes den stoupá nad 30°C. V závorce uvádím průměr nejvyšších denních teplot pro každý daný měsíc:

 • Duben (29,1°C)
 • Květen (32,9°C) >>> počasí v Egyptě v květnu
 • Červen (35,3°C)
 • Červenec (36,2°C)
 • Srpen (36,1°C)
 • Září (34,3°C)
 • Říjen (31,1°C)

Mezi dnem a nocí bývají v Egyptě typicky 10°C rozdíly. Nejnižších teplot zde vzduch dosahuje mezi 5. a 6. hodinou ranní. V květnu to jest 22°C, v červenci 28°C a v říjnu 21°C. Nejlepší představu o vývoji teplot vzduchu v jednotlivých měsících získáte z následujícího graf, který znázorňuje průměrné denní a průměrné noční teploty pro letovisko Hurghada:

Počasí v Egyptě

Stejně jako do Dubaje, tak i do Egypta se jezdí i v zimě, ostatně i proto je nabídka last minute zájezdů do Egypta celoroční. I zimní měsíce jsou příjemně teplé a ideální pro ty, kteří nevyhledávají velká vedra. Teploty vzduchu přes den jsou:

Upozorňuji, že toto jsou teploty měřené ve stínu. Na sluníčku je reálně vzduch i v zimě mnohem teplejší. Těm, kterým teploty vzduchu kolem 22°C přesto nestačí, se doporučuji podívat na počasí v Dubaji a v zimě na místo Egypta zvážit návštěvu Spojených arabských emirátů.

Aktuální počasí & dlouhodobá předpověď

Následující mapy ukazují aktuální teplotu vzduchu. Krom toho na každé z nich v její dolní části najdete aktuální předpověď počasí na 10 dní.

Předpověď počasí pro Hurghadu:

A aktuální předpověď počasí pro Marsa Alam:

Není výjimečné, že se jednotlivé předpovědní modely rozcházejí, byť pro počasí v Egyptě to není zrovna obvyklé. V každém případě není od věci zkontrolovat předpověď pro Egypt i na jiném, externím zdroji. Pro úplnost informací proto přidávám následující externí odkazy pro jednotlivá letoviska:

Teplota moře

Dalším lákadlem Egypta je teplota vody.

Teplota moře v Egyptě je na koupání ideální celý rok!

Ačkoliv je v zimě moře nejchladnější, tak teplota vody neklesá pod 22°C! V letních měsících a v hlavní sezóně pak má Rudé moře v pobřežních částech standardně 29°C.

Je to dáno celoročně teplým počasím a charakterem Rudého moře, které je relativně mělké a uzavřené. Snadno si tak udržuje získanou energii. A protože je tak teplé, tak se v něm daří podmořským korálům. Potápění v Egyptě je tak jednou z nedílných součástí pobytu zde v severní Africe.

Marsa Alam teplota moře

Teplotu moře v Marsa Alam znázorňuje následující graf:

Počasí Hurghada

Sluníčko, teplo a žádný déšť. Tak by se dalo shrnout to, co vás čeká po příletu do Hurghady.

Nenastávají žádné velké změny a ráz podnebí je stabilní po celý rok, kdy se jen pomalu mění teploty vzduchu a moře s tím, jak se mění roční období.

Upozorňuji na skutečnost, že v zimě je Hurghada typicky, byť to neplatí vždy, ve srovnání s Marsa Alam o trochu chladnější. Rozdíly se většinou pohybují v rozmezí 1 až 2 stupňů.

Počasí Marsa Alam

Oblast a letovisko Marsa Alam leží o něco jižněji než Hurghada. Teplota moře je zde v porovnání s Hurghadou vyšší zhruba o 1 °C. Počasí v Marsa Alam zde spolu s místním podnebím vytváří nehostinné pouštní podmínky. I proto zde krom hotelů, pěkných pláží a čistého moře nic jiného nenajdete. Podobných míst se stejným nebo podobným rázem klimatu na světě mnoho nenajdeme.

Nejen v Marsa Alam, ale počasí v celém Egyptě je teplé a slunečné. Srovnatelné s tím, co panuje v Arabských emirátech nebo třeba v centrálních oblastech Austrálie. Ačkoliv je to klima, které není příliš přátelské ani pro přírodu, ani pro lidský život, jsou to podmínky ideální na dovolenou u moře! Ostatně charakter počasí v Egyptě je jedním z hlavních důvodu, proč se tato destinace dlouhodobě těší takové oblíbenosti.

Komentáře
 • Odpovědět

  dobrý den,prosím o předpovědˇ počasí a teploty moře v Marsa alam na pobyt letos začátkem dubna. Děkuji KO

  • Dobrý den Zdeňko,

   čekejte teplotu moře 24°C. Co se týče počasí, tak nějaká přesná předpověď na duben v tuto chvíli ještě není, nicméně dost by vám mohl naznačit minulý rok, kdy na začátku dubna se tu teplota v denních maximech pohybovalo od 31°C do 35°C, v nočních minimech se pak pohybovala mezi 16°C a 20°C. Samozřejmě bylo jasno a slunečno. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,jak bude v Hurghadě kolem 10.4. a teplota moře.
  Děkuji S.

  • Dobrý den Drahomíro,

   podle nejaktuálnější předpovědi by měl být týden od 10. dubna teplotně příjemný, ne úplně horký. teplota přes den: 27°C až 29°C, v noci a ráno: cca 21°C. Aktuální teplota moře v Hurghadě činí 21,5°C, tato hodnota se příliš rychle nemění.

 • Odpovědět

  Prosím teplota ke konci srpna v Egypt Hurghada dekuji

  • Dobrý den, na konci srpna v Hurghadě bývá jasno a slunečno. Teploty přes den typicky mezi 35°C a 40°C a teploty jsou v nočních a ranních minimech v tuto dobu extrémní, 29°C až 30°C – pod 29°C teplota prakticky neklesá vůbec.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Prosím předpověď počasí a teplotu moře od 22.5 do 2.6. Děkuji moc.

  • Dobrý den Petře,

   na přesnou předpověď je brzy, ale můžete počítat s tím, že v termínu od 22.5 do 2.6 bude zcela jasno, teplota přes den 34°C až 35°C, v noci cca 27°C. A teplota moře 25°C až 25.5°C.

  • Děkuji moc za info

 • Odpovědět

  Dobrý den.Prosím předpověď počasíí a teplotu moře od 3. 6.do 15.6.

  • Dobrý den, na které místo jedete, které letovisko? Taba / Sheikh / Hughada / Marsa Alam?

 • Odpovědět

  Dobrý den , chystáme se 14.10.na dovolenou do Egypta.Nevime ještě jestli podle pocasi do oblasti Sharm nebo Marsa kvůli počasí.Muzete nám prosím říci jaké jsou v těchto oblastech tuto dobu teploty? Děkuji moc za odpověď.

  • Dobrý den Dagmar,

   ano. Když se dívám na teploty, které zde byly v daném termínu minulý rok, tam v Sharm el-Sheikhu byl každý den v tomto týdnu identický, přes den ve stínu 31°C a minimum 25°C vždy kolem 6. hodiny ráno. Marsa Alam – noce, resp. rána byla stejně „chladná“ jako v Sharmu, přes den však 33°C až 36°C. Samozřejmě v obou lokalitách po celou dobu panovalo zcela jasno.

 • Odpovědět

  Dobrý den chci se zeptat jake počasí nás čeka odlet 11.9.-21.9.2019 lokalita Hurhada děkují

  • Dobrý den Lenko,
   velmi pěkně a teplo. Slunečno, denní teploty mezi 33 a 36°C, v noci kolem 26°C. Žádnou výraznou změnu počasí ve vašem termínu nečekejte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaké počasí mě čeká v Hurghadě od 4. do 11.11. 2019? Děkuji za odpověď 🙂

  • Dobrý den Pavlo,

   už vám na to koukám, denní teploty by se dle nejaktuálnější předpovědi měly pohybovat mezi 25°C a 28°C, v noci 19°C, což tedy na rovinu řečeno se osobně mě zdá na začátek listopadu trochu málo, určitě méně, než je typické. Standardně zde totiž přes den v prvním listopadovém týdnu bývá 29°C až 30°C a v noci to neklesá pod 21°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  letos poprvé jedu s rodinou do Egypta. V období Vánoc očekávám denní teploty kolem 20 stupňů. Mým cílem je vidět pyramidy a delfíny, cokoli dalšího uvítám.
  Mám pouze obavy, aby služby nebyly v této době osekané. V CK tvrdí, že nebudou, že mají kapacity hotelů vyprodané (ale námi původně vybraný hotel bude zavřený), co myslíte Vy?
  Nechtěla bych mít přehnaná očekávání, a pak nebyla zklamaná.
  děkuji Klára

  • Dobrý den Kláro,

   v prosinci v období Vánoc se teploty vzduchu v denních maximech pohybují většinou okolo 23°C (jasně může být jeden den o něco chladně, a naopak další den třeba 26°C). Takže takto zhruba k teplotám. Ne, moje zkušenost potvrzuji spíše to, co vám tvrdí v CK, na službách to většinou nepoznáte, naopak většinou jsou v hotelech vánoční večeře honosnější a více na úrovni, než jindy. Tím chci podložit fakt, že se nějakých „osekaných“ služeb v tomto období bát nemusíte.

 • Odpovědět

  Jaké počasí bude 2.-8.11.2019 Díky

  • Kde přesně myslíte? Hurghada? V Hurghadě by sice 2.11. mělo být „jen“ 29°C, ale v následujících dnech se bude teplota ve stínu v denních maximech pohybovat mezi 30°C a 31°C. Bude slunečno, bez oblačnosti. V noci 23°C až 24°C. Doplním aktuální teplotu moře – v Hurghadě je v tuto chvíli stále perfektních 28°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den . Jaké bude počasí : Egypt – Makadi od 16.11 do 23.11.2019 ? A teplota moře ? Děkuji

  • Dobrý den Vlasto,

   v tomto týdnu by dle té nejaktuálnější předpovědi mělo převládat slunečno a skorojasno,, výjimečně bude polojasno. Denní teploty v Makadi Bay mezi 26°C a 29°C, noční teploty mezi 18°C a 19°C. Očekávatelná teplota moře ve vašem termínu je 27°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím jaké bude počasí v Hurgadě od 8.11 do 16.11. 2019. A teplota moře? Děkuji

  • Dobrý den Jitko,

   předpověď teploty moře na váš termín dává 27,5°C. Bude slunečno, o víkendu stále 30°C, v dalším týdnu, tedy od 11.11. je zatím předpoklad toho, že by teploty měly mírně poklesnout, v maximech přes den budou na 27°C. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jaké bude počasí a teplota moře v Marsa Alam cca 10.12. – 24.12.2019

  děkuji Tunka

  • Dobrý den Miroslave,

   je to ještě daleko, ale jak koukám na dlouhodobé výhledy, bude slunečno a maximální teploty přes den by se měly pohybovat mezi 22°C a 26°C, v noci pak budou klesat na 16°C. Teplota moře takto před Vánocemi zde standardně činí 25°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak se prosím pohybují teploty v Marsha Alam na začátku února?
  děkuji za odpověď.
  R. Bigl

  • Dobrý den Roberte,

   na začátku únoru to přes den teploty ve stínu většinou stoupají k 22°C až 25°C. Bývá slunečno. Únorové počasí zde však umí být i teplejší. Dost teplo zde bylo před rokem, v únoru 2019, kdy 3., 4. a 5. února bylo 27°C, 30°C a 29°C. Teploty v noci klesají většinou k 10°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  na přelomu leden/únor se chystáme do Egypta. Vybíráme mezi oblastí Sharm el Sheikh (Cleopatra resort, Coral sea Sensatori) a Marsa Alam ( JAZ MARAYA, Hilton Nubia Beach). Oblast Marsa Alam by se nám líbila více, kvůli potápění, ale bojíme se chladného počasí. Mohla bych Vás poprosit o Váš názor, kterou oblast, případně resort vybrat. Děkuji mockrát za odpověď.

  • Dobrý den Barboro,

   nejprve pro vás připojuji odkaz na podrobnější popis počasí v Egyptě v únoru. Chválím váš před výběr jednotlivých hotelů, jsou kvalitní. Já osobně doporučuji v tomto období upřednostňovat Marsa Alam. Je nejvíc na jihu a byť jsou teplotní rozdíly mezi jednotlivými oblasti hodně zanedbatelné, tak existují. A není to jen o teplotě vzduchu, ale i o teplotě vody, která bývá v zimě na jihu Egypta typicky o 1°C vyšší než v Hurghadě nebo Sharm el Sheikhu. Tedy za mě doporučuji Jaz Marayu nebo Hilton Nubian resort, oba jsem mimochodem zařadil nedávno do tohoto mého výběru top hotelů v Egyptě – tím chci jen znovu upozornit na váš povedený výběr 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,odjíždím do Marsa Alam 11.3. na 14 dnů.Drive jsem jezdila až koncem dubna,teď mám obavy jake bude pocasi.Prosim o INFO.Predem dekuji.

  • Dobrý den Mileno,

   buďte bez obav. Takto v polovině března zde bývá už teplo, viz také počasí v Egyptě v březnu. Ostatně třeba předevčírem (tedy ve čtvrtek) bylo v Marsa Alam 34°C, včera 28°C (což způsobil trochu vzedmutý písek, kvůli kterému nebylo úplně jasno). Obvykle se ve vašem termínu teploty pohybují okolo 31°C. Samozřejmě s tím, že některé dny může být chladněji (v minulém roce bylo jeden den 25°C), v jiné dny ale zase tepleji (34°C až 35°C… opět data z minulého roku)

 • Odpovědět

  Dobrý den ,odlétám do Hurghady 21.3.2020,sledovala jsem počasí-16-25 .Co korona virus.Máme se obávat?Děkuji

  • Dobrý den Hanko,

   co se týče teplot vzduchu, dle nejaktuálnější předpovědi by se denní maxima ve vašem termínu měla pohybovat mezi 24°C a 27°C, což zhruba odpovídá typickému rázu počasí v Egyptě v březnu. K aktuální situaci koronaviru v Egyptě jsem se vyjadřoval naposledy včera večer, mrkněte na tuto moji reakci. Aktuální číslo nakažených v Egyptě je rovno 67. Dle mě obavy na místě v tuto chvíli nejsou, samozřejmě není dobré přijít do kontaktu s italskými turisty.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat na délku dne na konci března v Marsa Alam. Mám zkušenost z ledna v Sharm, to den na pláži končil už kolem 16 hodiny. Díky

  • Dobrý den Jano,

   to už je po jarní rovnodennosti, tj, krátkého dne se bát nemusíte. Zhruba to je tak, že východ je v 5:30 a západ v 17:55. Úplně přesně např. pro 30. března to letos bylo následovně: východ v 5:33, západ v 17:56, a délka dne tak činila 12 hodin a 22 minut.

 • Odpovědět

  Dobrý den, teď od18.7. v Marsaalam jaké čekat teploty vzduchu a vody? Řeším, jestli pobyt uskutečnit. Díky Eva

  • Dobrý den Evo, čekejte vedro. Teplota moře aktuálně 29°C, teploty vzduchu se v denních maximech v těchto dnech pohybují mezi 35°C a 37°C.

 • Odpovědět

  Ahoj přeji hezký den.
  Chtěl bych se optat na počasí od 18.9 – 30.9, na teplotu vzduchu i moře v oblasti Hurghada .. dekuju 🙂

  • Dobrý den Tomáši,

   v Hurghadě na konci září má moře standardně 27°C a teploty přes den (ve smyslu maxim) se pohybují v rozmezí od 33°C do 36°C. Předpověď takto na více než 14 dní dopředu sice ještě není, ale počasí zde v tomto termínu bývá zatím velmi stabilní a bez nějakých velkých výkyvů.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: letní dovolená s light All Inclusive za 12 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.