Počasí v Egyptě

Ať už si pro svoji dovolenou v Egyptě vyberete jakýkoliv termín, počasí vás rozhodně nezklame a Egypt vás přivítá jasnou a slunečnou oblohou. Počasí v Egyptě je celoročně teplé. V létě v některých dnech až extrémně horké!

Pozor, vůbec žádnou výjimkou nejsou ani teploty stoupající nad 41°C. Každý, kdo do Egypta cestuje v létě, musí s podobně vysokými hodnotami počítat.

Co zde najdete:

Teploty vzduchuAktuální počasíPředpověď – Teplota mořeHurghadaMarsa Alam

Egypt: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Podnebí

Podnebí v Egyptě je velmi suché a teplé, pouštního typu. V celé zemi jsou dešťové srážky opravdu výjimečné. Egypt je proto perfektní zárukou toho, že vám dovolená neproprší!

Déšť se velmi zřídka vyskytuje v severním Egyptě u pobřeží Středozemního moře (Alexandria, Káhira a oblast delty řeky Nilu). „Nejvíce“ prší v Alexandrii, kde se roční srážkový úhrn pohybuje okolo 100 mm. Tolik deště spadne na Maledivách v dubnu, tedy za jeden jediný jarní měsíc!

Jih je hodně vyprahlý.

Jižně od Káhiry neprší vůbec! Ani v centrálním saharském Egyptě, ani v turistických destinacích při pobřeží Rudého moře jako je region Hurghady nebo Marsa Alam.
Počasí Egypt - východ slunce
Počasí a podnebí celkově je velmi slunečné! Egypt nabízí každý rok přes 4000 hodin slunečných paprsků. Zkrátka jasná obloha je prakticky každý den v roce! Případně je obloha potažená vrstvou vysoké oblačnosti.

Teploty vzduchu

Jsou vysoké! A v létě extrémní!

Nejtepleji bývá v období od dubna do října, kdy průměrná teplota vzduchu přes den stoupá nad 30°C.

 • Duben (29,1°C)
 • Květen (32,9°C) >>> počasí v Egyptě v květnu
 • Červen (35,3°C)
 • Červenec (36,2°C)
 • Srpen (36,1°C)
 • Září (34,3°C)
 • Říjen (31,1°C)

Osvěží akorát v noci, kdy je malinko chladněji, v květnu 22°C, v červenci 26,5 °C a v říjnu 21°C. Nejlepší představu o vývoji teplot vzduchu v jednotlivých měsících získáte z následujícího graf, který znázorňuje průměrné denní a průměrné noční teploty pro letovisko Hurghada:

Počasí v Egyptě

Stejně jako do Dubaje, tak i do Egypta se jezdí i v zimě, ostatně i proto je nabídka last minute zájezdů do Egypta je celoroční. I zimní měsíce jsou příjemně teplé a ideální pro ty, kteří nevyhledávají velká vedra. Teploty vzduchu přes den jsou:

 • Listopad (26,9°C)
 • Prosinec (22,7°C)
 • Leden (21,5°C)
 • Únor (22,6°C)
 • Březen (25,2°C)

Těm, kterým teploty vzduchu kolem 22°C nestačí, se doporučuji podívat na počasí v Dubaji a v zimě na místo Egypta zvážit návštěvu Spojených arabských emirátů.

Aktuální počasí & dlouhodobá předpověď

Předpověď počasí pro Hurghadu:

A aktuální předpověď počasí pro Marsa Alam:

Podrobnou předpověď pro Egypt s delším výhledem pro jednotlivá letoviska naleznete pod následujícími externími odkazy:

Teplota moře

Dalším lákadlem Egypta je teplota vody.

Teplota moře v Egyptě je na koupání ideální celý rok!

Průměrné hodnoty mluví za vše. Ačkoliv je v zimě moře nejchladnější, tak teplota vody neklesá pod 22°C! V letních měsících a v hlavní sezóně pak má Rudé moře v pobřežních částech standardně 29°C.

Je to dáno celoročně teplým počasím a charakterem Rudého moře, které je relativně mělké a uzavřené. Snadno si tak udržuje získanou energii. A protože je tak teplé, tak se v něm daří podmořským korálům. Potápění v Egyptě je tak jednou z nedílných součástí pobytu zde v severní Africe.

Teplotu moře v Marsa Alam znázorňuje následující graf:
Marsa Alam teplota moře

Počasí Hurghada

Sluníčko, teplo a žádný déšť. Tak by se dalo shrnout to, co vás čeká po příletu do Hurghady.

Nenastávají žádná velké změny a ráz podnebí je stabilní po celý rok, kdy se jen pomalu mění teploty vzduchu a moře s tím, jak se mění roční období.

Upozorňuji na skutečnost, že v zimě je Hurghada typicky, byť to neplatí vždy, ve srovnání s Marsa Alam o trochu chladnější. Rozdíly se většinou pohybují v rozmezí 1 až 2 stupňů.

Počasí Marsa Alam

Oblast a letovisko Marsa Alam leží o něco jižněji než Hurghada. Teplota moře je zde v porovnání s Hurghadou vyšší zhruba o 1 °C. Počasí v Marsa Alam zde spolu s místním podnebím vytváří nehostinné pouštní podmínky. Podobných míst se stejným nebo podobným rázem klimatu na světě mnoho nenajdeme.

Nejen v Marsa Alam, ale počasí v celém Egyptě je teplé a slunečné. Srovnatelné s tím, co panuje v Arabských emirátech nebo třeba v centrálních oblastech Austrálie. Ačkoliv je to klima, které není příliš přátelské ani pro přírodu, ani pro lidský život, jsou to podmínky ideální na dovolenou u moře!

Komentáře
 • Odpovědět

  dobrý den,prosím o předpovědˇ počasí a teploty moře v Marsa alam na pobyt letos začátkem dubna. Děkuji KO

  • Dobrý den Zdeňko,

   čekejte teplotu moře 24°C. Co se týče počasí, tak nějaká přesná předpověď na duben v tuto chvíli ještě není, nicméně dost by vám mohl naznačit minulý rok, kdy na začátku dubna se tu teplota v denních maximech pohybovalo od 31°C do 35°C, v nočních minimech se pak pohybovala mezi 16°C a 20°C. Samozřejmě bylo jasno a slunečno. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,jak bude v Hurghadě kolem 10.4. a teplota moře.
  Děkuji S.

  • Dobrý den Drahomíro,

   podle nejaktuálnější předpovědi by měl být týden od 10. dubna teplotně příjemný, ne úplně horký. teplota přes den: 27°C až 29°C, v noci a ráno: cca 21°C. Aktuální teplota moře v Hurghadě činí 21,5°C, tato hodnota se příliš rychle nemění.

 • Odpovědět

  Prosím teplota ke konci srpna v Egypt Hurghada dekuji

  • Dobrý den, na konci srpna v Hurghadě bývá jasno a slunečno. Teploty přes den typicky mezi 35°C a 40°C a teploty jsou v nočních a ranních minimech v tuto dobu extrémní, 29°C až 30°C – pod 29°C teplota prakticky neklesá vůbec.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Prosím předpověď počasí a teplotu moře od 22.5 do 2.6. Děkuji moc.

  • Dobrý den Petře,

   na přesnou předpověď je brzy, ale můžete počítat s tím, že v termínu od 22.5 do 2.6 bude zcela jasno, teplota přes den 34°C až 35°C, v noci cca 27°C. A teplota moře 25°C až 25.5°C.

  • Děkuji moc za info

 • Odpovědět

  Dobrý den.Prosím předpověď počasíí a teplotu moře od 3. 6.do 15.6.

  • Dobrý den, na které místo jedete, které letovisko? Taba / Sheikh / Hughada / Marsa Alam?

 • Odpovědět

  Dobrý den , chystáme se 14.10.na dovolenou do Egypta.Nevime ještě jestli podle pocasi do oblasti Sharm nebo Marsa kvůli počasí.Muzete nám prosím říci jaké jsou v těchto oblastech tuto dobu teploty? Děkuji moc za odpověď.

  • Dobrý den Dagmar,

   ano. Když se dívám na teploty, které zde byly v daném termínu minulý rok, tam v Sharm el-Sheikhu byl každý den v tomto týdnu identický, přes den ve stínu 31°C a minimum 25°C vždy kolem 6. hodiny ráno. Marsa Alam – noce, resp. rána byla stejně „chladná“ jako v Sharmu, přes den však 33°C až 36°C. Samozřejmě v obou lokalitách po celou dobu panovalo zcela jasno.

 • Odpovědět

  Dobrý den chci se zeptat jake počasí nás čeka odlet 11.9.-21.9.2019 lokalita Hurhada děkují

  • Dobrý den Lenko,
   velmi pěkně a teplo. Slunečno, denní teploty mezi 33 a 36°C, v noci kolem 26°C. Žádnou výraznou změnu počasí ve vašem termínu nečekejte.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Stork, Kréta, Řecko

Řecko, Kréta (-59%): nejlevnější All Inclusive dovolená (8 dní) za 5 990 Kč

Hotel Marabout, Sousse, Tunisko

Tunisko, Sousse (sleva -53%): All Inclusive dovolená (8 dní) za 8 790 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos (-36%): výborný hotel s plnou penzí (8 dní) za 11 190 Kč

Hotel Kamenec, Kiten, Bulharsko

Bulharsko (-35%): All Inclusive ve 4* hotelu přímo u pláže za 10 970 Kč

Hotel Panorama Boutique Village, Kréta, Řecko

Řecko, Kréta (-59%): perfektní All Inclusive dovolená (9 dní) za 7 990 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt, Marsa Alam (8 dní): All Inclusive dovolená v 5* hotelu za 9 680 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.