Potápění v Egyptě

Pro mnohé by dovolená v Egyptě bez potápění a šnorchlování nebyla kompletní. Egypt je pro potápění naprosto ideální destinací. Vše říkající jsou fotografie umístěné tomto článku. Všechny si je prohlédněte. Ve všech případech se jedná o amatérské záběry pořízené při šnorchlování (popřípadě při potápění s přístrojem) těsně u pobřeží.

Lepší podmínky na pozorování podmořského života než ty, které nabízí právě egyptské pobřeží Rudého moře, se hledají velmi obtížně. A pokud bychom přeci jen nějaké podobné místo našli, tak vězte, že by to byla daleká destinace. Přitom řada exotických lokalit se v tomto ohledu Egyptu v žádném případě nevyrovná. Ať už to jsou Seychely nebo indonéské Bali. Ani Mauricius.

Ani Maledivy.

Proto vřele každému doporučuji si dovolenou v Egyptě zpestřit šnorchlováním. Je to jedinečný zážitek, při kterém nejenže můžete obdivovat barevné rybky a krásné korály, ale často spatříte i mořské želvy.

Přečtěte si našeho průvodce potápěním v Egyptě.

Najdete zde inspiraci a seznámíme vás s žebříčkem 6 nejlepších lokalit na potápění.

Rudé moře | Kdy je na potápění nejlepší | Hurghada | Sheikh | Marsa Alam | Žraloci

 

Vhodných míst s průzračnou vodou a s bohatým podmořským životem je v Egyptě mnoho. Pokud hledáte inspiraci kam vyrazit, tak se rovnou mrkněte na náš žebříček TOP míst na potápění – jistě vám usnadní rozhodování o tom, do kterého kouta Egypta se za potápěním vydat.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Potápění v Rudém moři

Rudé moře svým charakterem vytváří ideální podmínky nejen pro šnorchlování, ale i pro potápění s výstrojí. A to celoročně!

Proč?

Rudé moře je mělké a zavřené. Je sevřené mezi Afrikou a Arabským poloostrovem, a jeho vody se tak jen minimálně mísí s chladnějším Indickým Oceánem.

Pro život podmořských korálů však jen jeho poloha a charakter dna nestačí. Je to zejména celoročně vysoká teplota Rudého moře, díky které se zde korálům, delfínům, pestrobarevným rybkám, karetám a všem dalším živočichům tak daří.
Potápění v Egyptě - želva

Kdy jsou nejlepší podmínky?

Často se setkávám s dotazy typu: „Plánujeme cestu do Egypta v prosinci, je to vhodná doba na to, abychom viděli mořské želvy?“

Egypt je destinace, kam se jezdí po celý rok. A to nejen za odpočinkem u moře, ale i za šnorchlováním. Řada destinací je pro potápění vhodná pouze po určitou část roku, ať už jsou příčinnou sezónní monzuny nebo pasáty, zkalená voda, rozbouřené moře, nízká teplota vody a nebo zkrátka ne tak pestrý podmořský život. Nic podobného však v Egyptě nehrozí.

Podmínky jsou v Egyptě pro šnorchlování perfektní celoročně. V létě tu teplota vody dosahuje k 29°C. Byť je v zimě o dost chladnější, vůbec nejstudenější bývá v lednu a v únoru (21°C), koupat i potápět se v Rudém moři bez problému lze. Pro delší pobyt ve vodě je v zimě vhodný tenký neoprén.

Nejlepší měsíce za mě jsou:

 • konec dubna, květen a červen
 • září, říjen a listopad

V zimě je voda chladnější, naopak v létě tu jsou příliš vysoké teploty vzduchu. A pozor na ostré sluneční paprsky. Stačí chvíle šnorchlování k tomu, abyste se spálili. Používejte opalovací krém!

Hurghada

Co se podmořského života týká, tak Hurghada rozhodně nepatří k ničemu oslnivému. Dejte si prosím pozor zejména na řadu hotelů přímo v letovisku – většina z nich má uměle upravené pobřeží. Jsou tu písečné pláže, které sice nabízí bezproblémový vstup do moře, ale korálů je tu velmi málo. Zkrátka šnorchlování v Hurghadě za moc nestojí.

Je potřeba se vypravit mimo letovisko proto, abychom v širším okolí Hurghady našli dobrá místa na potápění. Například Makadi Bay, Soma Bay nebo případně Sahl Hasheesh. Nejlepší je Makadi Bay, ačkoliv ani to nejde řadit mezi ty top místa. Pokud můžete, tak vybírejte hotel v jižní části Makadi Bay – mořské korály jsou především v této části zálivu.
Potápění u korálového útesu u Abu Dabbab, Egypt

Sharm el-Sheikh

Pobřeží v Sheikhu je zcela odlišné od toho v Hurghadě. Písečné pláže tu jsou také, je jich zde ale mnohem méně a řada z nich nemá písečný vstup do vody, dno je totiž pokryté korály. Barevné korálové útesy se v Sheikhu táhnou prakticky podél celého pobřeží.  Z těch větších živočichů tu můžete vidět např. perutýny, chobotnice, murény nebo manty.

Existuje však pár výjimek, kde to na šnorchlování není ono – např. Naama Bay – to je hlavní a centrální část Sheikhu, je tu velká písečná pláž, o to chudší je však podmořský život.

Velmi dobré místo na potápění v Sheikhu je hned u letiště – Ra’s Nasrani. Na šnorchlování je to perfektní lokalita, kterou najdeme u resortu Cyrene Grand Hotel. Korálové útesy, ke kterým se za normálních podmínek dá snadno dostat po plovoucím molu, tu padají do hloubky asi 12 metrů. Tato korálová bariéra, která je na podmořský život skutečně velmi pestrá, pokračuje podél pobřeží asi 2 km odsud na sever až k hotelu Coral Sea Sensatori Resort.
Potápění v Egyptě

Marsa Alam

Kdo může, nechť volí oblast Marsa Alam. Právě zde je mořské dno nejzachovalejší a podmořský život nejbohatší. Je sice potřeba počítat s tím, že u mnohých hotelů je zde snadný vstup do moře možný pouze přes molo, ovšem právě to v řadě případů svědčí o přítomnosti korálového dna a potažmo o výborných podmínkách pro potápění.

Existují tu ale i místa, typicky zálivy, které umožňují vstup do moře po písku z pláže, ale zároveň strany zálivů jsou tvořeny bohatými korálovými bariérami.

Mrkněte nyní na to, která místa jsou ty nejhezčí, kde jsou k vidění ty nejkrásnější korály, zkrátka u kterých hotelů a pláží je to v Egyptě na potápění nejlepší. Sami se přesvědčíte o tom, že se řada těchto lokalit nachází právě v Marsa Alam.

6 nejlepších míst na šnorchlování

1. Zátoka Abu Dabbab

Severně podél pobřeží od staré zástavby Marsa Alam leží zátoka Abu Dabbab / Abu Dhabab. Krásné korály tu jsou přímo u pobřeží. Korálové stěny se zde rozpínají podél obou stran zátoky a azurová voda dává jistotu, že uvidíte vše, co moře skrývá.

Zobrazit zátoku Abu Dabbab na mapě

Krom korálů a všemi barvami hrajících rybek tu uvidíte spousty želv a není vyloučeno, že tu při šnorchlování potkáte i dugonga.

Doporučuji si přečíst podrobné informace o zátoce a pláži Abu Dabbab.

Rozhodnete-li se vydat sem, tak hledejte zájezdy s ubytováním v hotelech El Malikia Resort nebo Hilton Marsa Alan Nubian Resort, které jsou přímo u zátoky.
Potápění u Korálu u Abu Dabbab, Egypt

2. Gorgonia Beach

Přenádherné korály uvidíte u písčito-oblázkové pláže Gorgonia u stejnojmenného hotelu Gorgonia Beach Resort. Stěna korálů (reef) se mořem táhne od pláže Gorgonia cca 1,5 kilometru na jih podél pobřeží až k hotelu Shams Alam Resort.

Zobrazit Gorgonia Beach na mapě

Při potápění vám zde pomáhá proud. Šnorchlování a pohyb podél korálu není proto náročný a zvládnou ho i děti. Vždy se dá vrátit na mělčinu i pláž, po které se lze vrátit zpátky, nechcete-li se zpět vracet mořem.

Krom spousty druhů ryb cestou potkáte murény a není problém vidět ani podmořské želvy! Buď po ránu u Shams nebo v laguně u Gorgonia Beach, kde se s oblibou pasou na mořské trávě.

Budete-li mít štěstí, je i zde šance na Dugonga, tzv. mořskou krávu. Dorůstá délky až několika metrů!! A často plave těsně pod vodní hladinou. Je plachý a pro člověka není nebezpečný.
želva během šnorchlování v Egyptě

3. Coral Garden

Úžasná je velká laguna Coral Garden v Sharm el-Sheikhu u hotelů Jaz Belvedere, Coral Sea Sensatori Resort a Baron Resort. Celá laguna je velice mělká a na šnorchlování je to ideální lokalita.

Zobrazit Coral Garden na mapě

Na nesčetných písčinách si lze při potápění odpočinout. Rozhodně byste neměli vynechat vnější okraj útesu, který lagunu odděluje od moře – měli byste zde vidět karety – mořských želvy. Pozor na silnější proudy vody, které na vnější hraně jistě pocítíte!

Coral Garden na jižní straně volně navazuje na pobřežní oblast Ra’s Nasrani – další místo v oblasti Sheikhu, které potápěči s oblibou vyhledávají.
Potápění v Sharm el Sheikhu

4. Jabal Al Rosas / Oriental Bay

Krásná je i zátoka Jabal Al Rosas u hotelu Aurora Oriental Bay Resort (zhruba 4 minuty chůze od hotelu, je nutné přejít silnici). Mnozí ocení možnost vstupu do moře z písečné pláže a opět i zde jsou po obou stranách zálivu hezké korály. Útesy zde mají délku zhruba 150 m a sahají do hloubky přibližně 10 m. Žijí tu trnuchy, želvy, murény a když má člověk štěstí, tak narazí i na mantu nebo na malé žraloky.

Zobrazit Oriental Bay na mapě

Všimněte si, že na levé, severní straně zátoky je nádherná písečná pláž.

Kousek odsud, zhruba 2 kilometry jižně po pobřeží je další zátoka, zátoka Marsa Egla. I zde je velice pěkný korál.
3 žraloci při potápění v Egyptě

5. Pensee Azur / Utopia Beach

Úžasné šnorchlování je u pláže Utopia (hotel Utopia Beach Club). Pláž leží u otevřené zátoky Pensee Azur, která také nadchne hezkými korálovými stěnami, jež se ukrývají ve zdejších teplých mělčinách. Navíc přilehlá pláž nabízí písčitý, a proto snadný vstup do moře.

Zobrazit Utopia Beach na mapě

Co zde uvidíte? Korály, murény, perutýny, barracudy, občas i želvy a dokonce i delfíny.
Šnorchlování u korálů

6. Turtle Island

Želví ostrov je dostupný lodí z Hurghady. V rámci výletů se sem jezdí za šnorchlováním, ale zejména za přístrojovým potápěním.

Žraloci

Faktem je žraloci v Rudém moři žijí, je to jejich přirozené prostředí, které obývají miliony let. Vyskytuje se tu poměrně dost žraločích druhů – o nich, o posledních nešťastných útocích na člověka, o riziku střetu se žralokem při potápění v Egyptě i o tom, jak se v případě takové situace chovat píši podrobně v článku o žralocích v Egyptě. Doporučuji si ho přečíst, ale rozhodně nikdy nejít s obavami z toho, že nějakého potkám, do moře šnorchlovat.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   349
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši,
  chystáme se v dubnu s menšími dětmi do Marsa Alam. Nepotřebujeme tobogány, ale byli bychom rádi, kdyby měl hotel alespoň dětský bazén, hřiště a nějaký program pro děti. Preferujeme kvalitnější stravu. Také rádi šnorchlujeme. Kvůli dětem bychom rádi i přístup do moře přímo z pláže. Jak byste seřadil následují hotely z hlediska našich preferencí? Předem Vám děkuji za odpověď.
  Concorde Moreen Beach
  Three Corners Equinox Beach
  Sentido Oriental Dream

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   pokud můžete, tak bych ve vašem případě prioritně volil Three Corners Equinox – jak z hlediska pláže, která je písečná a v její pravé části je vstup do moře možný i během odlivu. Šnorchlování perfektní, vybavení areálu pro děti rovněž dobré a byť o to třeba tolik nestojíte, tak tu je několik tobogánů. Strava za mě výborná.

   Na druhé místo dávám resort Concorde Moreen Beach – tady je odliv znát, ale i při něm se dá do moře chodit a cachtat se v tůních, které vzniknout, za přílivu možnost šnorchlování hned kousek od pláže (a nebo z mola), ovšem na plavání tu jsou lepší bazény, krom nich tu máte dva dětské bazény. Sentido Oriental Dream na třetím místě kvůli ne úplně písečnému vstupu do moře, což by mohlo dětem vadit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  našli bychom hotel s podobnou pláží s přímým vstupem bez mola a hezkými korály na šnorchlování pro neplavce jakou má Fort Arabesque na Makadi? Moc se nám tam líbilo, ale chtěli bychom zkusit něco jiného. Děkuji moc za tipy.

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   ano, celkem bez problému. Koukněte na Sunrise Marina Resort Port Ghalib (kvalitní hotel, pláž písečná, bez mola a velmi blízko břehu spousta korálů). Nebo Brayka Bay Resort, kde lze rovněž chodit přímo z pláže k nádherným korálům, popř. je možnost využít molo u vedlejšího hotelu Royal Brayka Resort.

 • Odpovědět

  Dobry den, precital som vase odpovede a musim uznat,ze mate velky prehlad a znalosti. S manzelkou by sme chceli do Egypta niekedy koncom buduceho tyzdna, planujeme letiet do Eilatu a nasledne prekrocit hranicu v Taba. Byvat by sme chceli v Taba Heights pravdepodobne Hotel Mosaique. Chcem sa vas spytat na potapanie a snorchlovanie v tejto oblasti a taktiez na uvedeny hotel. Dakujem za odpoved, s pozdravom Martin

  • Odpovědět

   Dobrý den Martin,

   chápu, Ryanairem z Bratislavy do Eilatu a pak do Egypta. Na rovinu, v Tabu tolik neznám, v každém případě konkrétně o hotelu Mosaique Beach mám zprostředkované informace z května letošního roku, které ho tedy úplně nevychvalovaly a údajně resort úplně neodpovídá 5*, spíše 4*, s tím jde ruku v ruce čistota, která by prý mohla jistě být na lepší úrovni. Tím vás od tohoto hotelu nechci odrazovat, sám ho neznám, a i proto nyní pročítám názory ostatních a leckteří si resort naopak chválí.

   Obecně šnorchlování v Taba Heights je dobré, byť dnes to již zdaleka není to, co to bývalo třeba před 10 lety. Řada korálů, zejména v blízkosti hotelů, je mrtvých. I tak je leccos vidět a čím dál od resortu plavete, tím je život v moři pestřejší.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v době letních prázdnin pojedu se třemi vnoučaty do Egypta. Byli jsme i letos v hotelu Ali Baba, který jsem vybrala kvůli aquaparku, kluzišti a bowlingu, aby měli kluci zábavu. Chybělo nám však šnorchlování. Pro příští rok proto hledám hotel s aquaparkem i šnorchlováním. Rozmýšlím se mezi Titanic Resort v Hurgádě a Calimera Akassia v Marse. Šnorchlování bude určitě lepší v Marse, ale aquapark u Titanicu je na pláži, což je výhoda…….V oblasti u hotelu Titanic Resort end Aquapark je dlouhé molo. Jsou pod molem korály ???? Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý večer Hanko,

   který Titanic myslíte? Ono jich je totiž víc, třeba Titanic Resort & Aquapark, který ale není přímo u moře (musí se přejít silnice a projít kolem dalšího hotelu, až pak je pláž) nebo Titanic Beach Spa & Aquapark, který u moře je. Zřejmě myslíte právě ten druhý, u kterého je asi 400 metrů dlouhé molo. Na šnorchlování to tady tolik není, ryb je v moři dost, korálů ovšem málo. Navíc koupání přímo u pláže není možné, je tam prakticky stále mělko, takže se musí právě přes to molo. Tím vás nechci odrazovat, jen vás na dané věci upozorňuji. Máte pravdu, na potápění je jednoznačně lepší Club Calimera Akassia Swiss Resort. Tam se dá koupat u pláže v takové menší umělé laguně vysekané v korálovém podloží a nebo chodit přes molo ke korálové bariéře.

 • Odpovědět

  Dobry den Lukasi. Dekuji za odpoved .Tak nakonec to je Amarina Abu Soma resort.
  Jiz nebylo z ceho moc vybirat :(. Posledni dve letenky z Prahy na termin prazdnin. Chtely jsme hodne snorchlovat ,to asi nebude. Koukala jsem se,ze zatoka Makadi Bay neni tak daleko. Mozna by slo se tam nejak na nejaky den premistit. Stoji to zato?
  Dekuji. Tamara

  • Odpovědět

   Nemáte vůbec zač. Já myslím, že to není vůbec špatná volba, nový resort, s dobrou pláží i dobrým vlezem do moře. a šnorchlovat se zde dá taky. Korálů tu moc není, ale i přímo sem prý občas zavítají karety. Vidět želvy tady u Hurghady není zrovna na denním pořádku. Já si osobně myslím, že Makadi není zas takové terno ve srovnání s lokalitami v Marsa Alam nebo Sharm el Sheikhu. Ano, korály v zálivu Makadi jsou, ale dle mě to není zas tak natolik dobré, aby to stálo za výlet.

 • Odpovědět

  Dobry den. Jeste je moznost AMWAJ BLUE BEACH RESORT ****+, nevim co je na snorchlovni lepsi. Prosim o rychlou odpoved. Mam rezervaci a musi to koupit. Dekuji. Tamara

  • Odpovědět

   Dobrý den Tamaro, tak který jste nakonec vybrala? Omlouvám se, ale k odpovědi jsem se dřív nedostal. Za mě jsou oba tyto hotely z hlediska podmínek na šnorchlování srovnatelné, Amway Blue Beach přeci jenom asi o něco málo lepší. Na druhou stranu ale má blbý vstup do moře, je docela dlouhou dobu mělké, musí se přes molo, to u Amarina Abu Soma resortu není potřeba.

 • Odpovědět

  Dobry den Co hotel a okoli AMARINA ABU SOMA RESORT *****,nemohla jsem si jiz vybirat. Kam jit v okoli snorchlovat ?
  Dekuji. Tamara

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych s manželem do oblasti Marsa Alam na šnorchlování a vybírám lokalitu, která by se nám nejvíc líbila. Jde nám především o krásné zdravé živé korály, ne že bych nechtěla vidět želvu, rejnoka, nebo dokonce delfína, ale ty korály bych upřednostnila. Loni jsme byli v Egyptě poprvé, zájezd byl částečně poznávací, takže jsme si hotel nemohli vybrat. Byli jsme ubytovaní na severu zálivu Makadi Bay, nebyla zde souvislá stěna korálů, ale spíš ostrovy s korály a mezi nimi písečný vstup do moře. Korály ale byly nádherné, všech možných tvarů a barev, od růžových ježatých po žluté zvlněné stěny, sytě modré škeble a ani o spoustu druhů ryb nebyla nouze. Dočetli jsme se zde, že v jižní části jsou korály lepší, tak jsme jeden den celý záliv obešli, ale byli jsme velmi zklamaní. Nejméně třetina (možná i polovina) korálů byla porostlá nevzhlednou hnědou řasou, ryb sice trochu víc, než na severu, ale korály dojem hodně kazily. Proto bych letos chtěla do lokality, kde jsou krásné, nepoškozené a řasou neporostlé korály a nejlépe také chráněnou od velkých vln (zátoka). Vybírám z těchto lokalit (od severu k jihu):
  1. Utopia Beach
  2. Sentido Oriental Dream
  3. Brayka Bay
  4. Aurora Bay
  5. Gorgonia Beach nebo Shams
  6. Wadi Lahmy Azur Resort – asi nejjižnější lokalita, recenzí moc není, ale podle těch málo je zde hodně pěkný korál

  Nejvíc mě lákají poslední dvě lokality, bohužel oba hotely – Gordonia i Shams mají volný termín až začátkem prosince a to se už obávám, že bude studené moře i vzduch. Loni jsme byli v Makadi Bay o měsíc dřív (začátkem listopadu), moře ještě dobré, ale po vylezení celkem zima, jak foukal studený vítr. Z hotelů mě nejvíc láká Sentido Oriental Dream, podle recenzí jsou laguny před hotelem slabší, ale severně je opravdu velký záliv chráněný před vlnami, kde by mohly být krásné korály. Hotel je jeden z nejlépe hodnocených a přitom není zase tak drahý. Byl jste tam někdy?
  Jinak doporučovaná zátoka Abu Dabbab mě tolik neláká, prý tam jezdí hodně zájezdy a je tam přes den strašně lidí.
  Moc prosím o radu a výběr lokality s nejhezčím korálem.

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlaďko,

   jednoznačně volte Marsa Alam, to děláte dobře. Zároveň je pravda to, co říkáte o Abu Dabbab. Lidí tam je dost. Obecně a zjednodušeně řečeno platí, že čím jižněji budete, tím lepší podmínky na potápění a tím zachovalejší korály.

   – Wadi Lahmy Azur Resort – menší a klidný resort, tady akorát pozor na to, že to je dost daleko od letiště, skoro 200 km. Korály hodně pěkné, ale vstup pouze z mola.

   – srovnatelné podmínky jsou u Shams, popřípadě Gorgonie (z jednoho hotelu se dá dojít do druhého a pro zkušenější šnorchlisty není problém se z Gorgonie nechat unášet proudem už k Shams)

   – Sentido Oriental Dream – ano, znám, hotel je pěkný, na úrovni. Obě zdejší laguny také perfektní – víc korálů je v levé, naopak víc ryb a želv v té pravé laguně. Nejlepší korály jsou na okraji laguny, na hraně, která je dělí od volného moře, pokud na to budou podmínky, doporučuji přelézt tuto bariéru a šnorchlovat i z vnější strany. Na druhou stranu si zas ale nemyslím, že by zde korály byly lepší než třeba u Aurory, natož Gorgonie / Shams. Tím vás od tohoto resortu rozhodně neodrazuji. Navíc všechno, co jste si předvybrala, je z hlediska potápění nesrovnatelně lepší než Makadi.

   – ještě se koukněte na Three Corners Fayrouz Plaza – možnost šnorchlování buď přímo u hotelu z mola nebo se dá odsud pěšky dojít k zátoce Marsa Mubarak, kde jsou také dorbé podmínky.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  děkuji za odpověď. Ještě jsme se koukali na hotely poblíž Abu Dabbab-Equinox a Happy life.Pokud bysme zvolili ubytování v jednom z nich, je možné se dostat na Abu Dabbab bezproblému a bezplatně nebo ne. Jak to funguje? Jaké je šnorchlování a přístup do moře u Happy life a Equinox?
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Silvo,

   Equinox doporučuji. Koupání i šnorchlování super (želvy, murény, někdy dokonce i delfíni), vstup do moře jak z pláže, tak z mola. Ano, odsud se lze dostat k Abu Dabbab, lze tam dojít pěšky, je to necelých 15 minut chůze, ale za vstup na zdejší pláž po vás můžou chtít 7 euro. Lze jet i taxíkem, cesta tam i zpět pro dva lidi vyjde na 10 dolarů.

   Hotel Three Corners Happy life Beach Resort je dál, asi 5 km (takže k Abu Dabbab spíš taxíkem), je tu horší vstup do moře – je tu mělčina a jedna laguna, v níž je hloubka max 1,5 metro. Vstup na volné moře a ke korálu je jen přes molo. Někdy tady ale bývá zavřené z důvodu větru.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  na konci prosince chceme jet do Marsy do hotelu Jolie Beach Resort. Jaký je Váš názor na ubytování a především na šnorchlování. Jaký je zde vstup do moře a co vlny? Jedeme s dětmi a máme omezený rozpočet.
  Děkuji za Vaší odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Silvo,

   Jolie Beach Resort je menší, klidnější hotel. Co se týče ubytování, tak je průměrné, služby dobré, jídlo taky, je ho dostatek, ale pokoje působí stroze. Stačí, ale náročný člověk by asi spokojen nebyl. Tomu bych to nedoporučil. Pláž je písečná a přechází tu v kamenito-korálové dno. Takže to znemožňuje koupání, resp. vstup do moře přímo z pláže. V botách se chodit dá do malých lagunek, ve kterých zůstává voda i při odlivu, ale na plavání nejsou, spíš jen na válení. Na otevřené moře se musí jít přes molo, vede ke korálovémuu útesu – tady jsou podmínky na šnorchlování dobré, bohatý korál, plno ryb, byť želvy se zrovna zde vyskytují jen výjimečně. Vlny tu někdy jsou, pokud zrovna jsou, tak vás z mola do moře nepustí, pak jste bohužel odkázáni na bazén.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  děkujeme za užitečné informace které tu vkládáte! Každopádně jsme na rozcestí a potřebujeme prosím poradit. Můžeme jen zkrácené termíny cca 3-4 noci. Máme na rozmyšlenou zhruba 2 dny:)
  Chci být celé dny hlavně na šnorchlu a vidět i větší živočichy (popřípadě můžu zaplatit výlet v okolí za co nejlepšími podmínkami – ostrovy na otevřeném moři?). Jeden den možná obětovat výletem za delfíny. Hledám nejlepší místo z těchto čtyř : Abu Dabbab, Aurora Oriental Bay, Pensee Royal Garden a Utopia Beach Club.
  Vidět manty a žraloky je lákavé:)
  Mockrát děkuji za odpověď!

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   hotely Pensee Royal Garden a Utopia Beach Club jsou u stejné zátoky. Šnorchlování je zde super, podobně i u Aurory (kde z těchto míst, které zmiňujete, bývá nejméně lidí), nicméně já bych doporučil volit Abu Dabbab, kór pokud pojedete jen na pár dní. Tam jsou alespoň za mě podmínky nejlepší.

   Když budete mít štěstí, lze i u Abu Dabbab vidět z dálky hejno několika menších žraloků (ostatně fotka v textu pod bodem 4, na které jsou vidět 3 žraloci, je z minulého roku právě odsud).

  • Odpovědět

   Lukáš děkuji za odpověď!

   Nicméně zpráva je taková, že do Abu Dabbab se nedostaneme na náš termín. Tudíž musíme zvolit jednu ze zmiňovaných lokalit. Zkusíme asi Auroru kvůli méně lidem, jak říkáte. Snad se nám i tam bude líbit.) Kamarád říkal, že u Utopie zažil také krásné dny pod vodou.

   Děkujeme a přejeme hodně úspěchů!:)

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  poprosila bych Vás o radu či doporučení na hotel v nějaké laguně či zátoce v oblasti Marsa Alam. Před pár lety jsme byli v Brayka Bay resort, bylo to moc hezké ale rádi bychom viděli i něco jiného.
  Aby byl vstup na moře přes plaz a ne přes molo a samozřejmostí je snorchlovani.
  Mockrát děkuji za odpověď, hezky den

  • Odpovědět

   Dobrý den Alexandro,

   jasně, takže chcete zátoku s pláží a s dobrými podmínkami na šnorchlování. Číslem jedna je zátoka Abu Dabbab a jeden ze dvou hotelů, které přímo u ní jsou. Čili buď Hilton Marsa Alam Nubian nebo El Malikia Abu Dabbab.

   Nebo hotel Aurora Oriental Bay, ke kterému to je sice k moři přes silnici, ale v zátoce zde rozhodně není tolik lidí jako u Abu Dabbab. Šnorchlování podél útesu, který se táhne od pláže podél břehu zátoky, je zde také parádní. Dál např. zátoka Penseé, u které je buď takový stožeji vybavený Penseé Royal Garden nebo Utopia Beach Club.

   Je toho vícero, mrkněte na tyto hotely a když si nevybere, klidně ještě napište. Případně vám dám i tipy na nějaké laguny, nikoliv pouze zátoky 🙂

 • Odpovědět

  Zdravím pane Lukáši,
  chtěl jsem se zeptat na Váš názor ohledně hotelu a šnorchlování v resortu Coral Beach v Hurghádě.Děkuji Dalibor

  • Odpovědět

   Dobrý den Dalibore,

   podívejte se na tento komentář, ve kterém se již podmínky na šnorchlování u tohoto hotelu probíraly. Jinak se se týká samotného hotelu, je to poměrně rozlehlký komplex, takže byť je veliký, lidi se zde rozprostřou a tak říkajíc „ztratí“. Služby, strava i čistota za mě na normální dobré úrovni. Pokoje v pořádku, dostatečně prostorné i vybavené (lcd televizí, varnou konvicí,..). Takže pro průměrně náročného klienta dobrá volba 🙂

  • Odpovědět

   Děkuji ještě jsem se díval na Red Sea Taj Mahal Resort který nemá moc dobré recenze ale zátoka dle fotek super

  • Odpovědět

   Je to přesně tak, jak říkáte, podprůměrný hotel, ale moře pěkné (i z toho důvodu, že zde není moc lidí). Jaké máte podmínky / požadavky? Termín, cena? Záleží vám na co nejbohatším podmořském životě?

  • Odpovědět

   Dobrý den děkuji za odpověď
   letos v červenci jsme byly v Giftun azur resort v bungalovu co mě osobně vyhovuje víc jak hotelové pokoje.Moře úplně bez života což mě mrzelo rád šnorchluju.Sehnali jse to jako last minute All inclusive na 8 dní letecky z Brna za 18000 kč pro dva.Ale i přez to že nebyly rybky a korály tak super .Teď se dívám po dovolené na příští rok s možností šnorchlování a pro manželku přístup do moře z pláže a bungalov bych taky uvítal.Samozřejmě to nemusí byt 5 * a to nelepší abych se měl ještě na co těšit 😀 S pozdravem Dalibor

 • Odpovědět

  Zdravím pane Lukáši,
  chtěl jsem se zeptat ohledně šnorchlování u hotelu Concorde Moreen Beach Resort & Spa. Loni jsme byli ve Three Corners Equinox a bylo to fajn, tak jestli je to srovnatelné a můžeme v Concordu taky vidět pěkný podmořský svět včetně želv atd. A jestli i hotelové služby jsou na podobné urovni? Chystáme se vyrazit koncem září… Díky za odpověď Martin.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   hotel Concorde Moreen Beach Resort & Spa je dobrý a dle mého názoru má i o něco kvalitnější služby než právě Equinox. Naopak podmořský svět je dle mě tady o malinko chudší (třeba, co se počtu želv týká), ale i tak tu jsou podmínky na šnorchl výborné, ideálně ze zdejšího krátkého mola, má asi 50 metrů. Dostanete se tak ke korálu – plno ryb, rejnoci, medúzy, občas želvy a někdy dokonce i delfíni. Do moře je možné ale chodit i přímo z pláže, ale v botách do vody.

   Za mě tenhle hotel jak z hlediska možností potápění, tak úrovně služeb, mohu doporučit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat zda hotel club magic life sharm el sheikh je vhodný pro návštěvu, pokud chceme celé dny trávit koupáním v moři a bazény použít jen výjimečně. Snažil jsem se najít různé recenze a s výsledkem si nejsem zrovna jist. Nerad bych strávil týden v Egyptě se zákazem nebo nemožnosti koupání v moři, případně pokud víte zda zmiňovaný hotel stojí opravdu za návštěvu i s snorchlovanim? Děkuji moc za rady

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   tím si nejsem úplně jistý. Ono jde o to, že nejen tady, ale v podstatě ve všech sousedních hotelech je přístup do moře možný prakticky jen z mola. Na jeho konci (to molo je zrovna zde asi 250 m dlouhé) je korálový útes a tedy hloubka. Ovšem na šnorchlování nebo plavání ideální. Ano, vstup do moře je někdy zamezen červenou vlajkou, ale nechci, aby to vyznělo, že ji zde vyvěšují pravidelně, tak to není, záleží na aktuálním stavu hladiny. Do moře se zde dá jít i mimo molo, ale to jsou potřeba boty do vody a musíte dojít do některé z menších lagunek, kdy je vody zhruba po pás. Větší hloubku zde určitě čekat nemůžete. Hotel jako takový je kvalitní, takže na dovolenou dobrý, ale jak říkám, vstupy do vody jsou jinde lepší.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chceme jet koncem října do oblasti Marsa Alam a líbí se nám hotely The Three Corners Happy Life Beach Resort nebo Royal Tulip Beach Garden. Jde nám hlavně o šnorchlování. Mohl byste mi poradit, které místo by bylo lepší?

  • Odpovědět

   Dobrý den Vendy,

   obě tyto místa nabízejí dost srovnatelné podmínky na šnorchlování. V obou případech je nutné chodit přes molo, v případě Royal Tulip Beach Resort je to molo skutečně hodně dlouhé, měří asi 700 metrů, v případě The Three Corners Happy Life Beach Resortu má asi 200 metrů. Šance na želvy je u obou hotelů dost vysoká zejména po ráno, u Royal Tulip Garden lze občas vidět delfíny, naopak v korálovém útesu u The Three Corners žije mnoho murén. Pokud bych měl dát já své doporučení, více bych preferoval Royal Tulip Beach Resort i přes to jeho dlouhé molo. Z mola je v jedné jeho třetina ještě jeden vstup do laguny, ve které se dá za přílivu plavat.

 • Odpovědět

  Dobry den Honzo, muzete mi prosim dat nejake informace ohledne snorchlovani a potapeni u hotelu Sentido Oritental v letovisku Marsa Alam. Predchozi navstivena mista, zatoky u Brayka Bay a Aurora Oriental Bay, oblast Makadi Bay hotel Serenity Makadi a v Sharmu hotel Laguna Vista. Letos jsme bohuzel museli kvuli urazu necekane zmenit lokalitu s pozvolnym vstupem bez mola.Budu rada za jakoukoliv informaci.Dekuji Petra.

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   určitě mohu dát informace. Moře zde je trochu jiné než u Brayka Bay nebo u Aurory Oriental Bay. Tady je totiž několik lagun. Mrkněte se na moji odpověď na dotaz od Hanky, kde jsem je trochu popisoval. Přímo v lagunách je šance jak na želvy, tak murény, uvidíte řadu hejn malých rybek, trnuchy apod. Rozhodně je na co se koukat.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši.
  Vybíráme dovolenou mezi Vánočními svátky.
  Myslíte, že je rozumné se vydat do Marsa Alam – např. Hilton Nubian Resort (stálost počasí, možný výskyt srážek) atp. ?
  Je i v zimních měsících podmořský svět aktivní, dá se tedy také šnorchlovat a je k vidění stejně, jak např. v letních měsících?
  Nejspíše se dá očekávat velký nával turistů v průběhu vánočních svátků a Silvestra, je tomu tak?
  A poslední otázka, nemáte zkušenost se šnorchlováním s celoobličejovými maskami, jež se prodávají např. v Decathlonu?
  Předem děkuji za vaše odpovědi a přeji krásný den, Aneta

  • Odpovědět

   Dobrý den Aneto,

   počasí bývá v Egyptě i v prosinci zcela slunečné a pravděpodobnost výskytu srážek je prakticky nulová. V Marsa Alma na přelomu roku bývá jasno a slunečno a teploty vzduchu se odpoledne pohybují okolo 24 až 25°C. Tj je příjemně. Moře je na koupání, takhle na konci roku tu má 24°C.

   Hotel Hilton Marsa Alam Nubian resort rozhodně můžu jedině doporučit – jeden z nejkvalitnějších hotelů v Marsa Alam vůbec. Hned u něj je navíc zátoka s jedněmi z nejlepších podmínek na šnorchlování na světe. Ano, podmořský život tu je aktivní celoročně, i takto v zimě. Toho se bát nemusíte.

   S celoobličejovými maskami zkušenost nemám, ani jsem je nikdy nezkoušel, víc se mi líbí klasický set brýle a šnorchl 🙂 … v každém případě si pište, že zde s těmito maskami uvidíte řadu lidí, je jich tu fakt hodně, ale jak říkám, já jsem tomuto trendu nepodlehnul. Takže to neumím srovnat.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vaši diskusi sleduji již několik týdnů a pomohla nám s utříděním názoru na zimní dovolenou v Egyptě. Jedeme se dvěma puberťáky a prioritně hledáme co nejlepší šnorchlování. Už jsme se vnitřně s Vašimi radami zde rozhodli pro Malikii na Abu Abbab, poměr cena a kvalita se nám zdál dobrý s ohledem na to, že pojedeme v exponovaný vánoční termín, kdy ceny vyletí. Jenže – včera se rozhodli přidat se k nám moji rodiče – nároční cestovatelé. A začala jsem nad masovou Malikií, která má podle všeho své nejlepší roky za sebou, pochybovat. Prosím o nápad, jak z toho ven. Nenapadá Vás, prosím, lokalita, kde bychom udělali třeba drobný ústupek na šnorchlování, ale byl by tam s jistotou dost dobrý hotel? Třeba kde bychom s dětmi na šnorchl trochu popošli, ale stále by byly krásné korály? Anebo je v Malikii nějaká „lepší“ klidnější, novější část? Musím se snažit zavděčit se na Vánoce všem 🙂 děkuji za pochopení a odpověď, moc na Vás spoléhám 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý večer Erien,

   děkuju vám za krásně napsaný dotaz 🙂 a rozumím vašemu „problému“. Jistě tedy už víte, že záliv Abu Dabbab, patří k vůbec těm nejlepším a zároveň relativně dobře dostupným lokalitám, co se šnorchlování týče. Takže úplně bych toto místo nezavrhoval.

   Na druhé straně zálivu je hotel Hilton Nubian resort, který je hodně kvalitní, logicky i cenově dražší (předpokládám kór na Vánoce), ale chodit se od něj koupat do Abu Dabbab není žádný problém. Mrkněte na jeho ceny, pokud budou na váš rozpočet příliš vysoké, doporučuji se podívat i na další blízký hotel (kvalitativně mezi Nubian a Malikií), jmenuje se Three Corners Equinox – není přímo u Abu Dabbab, ale k zálivu se dá dojít, byť to je trochu zbytečné, protože se dá koupat přímo hotelu, chodit do moře hnedka z pláže a podmořský život je i tady hodně bohatý.

   Do třetice Gorgonia Beach Resort – trochu dál od letiště, ale kvalitativně by mohl vyhovovat a hlavně i tady je potápění parádní. … kdyby ani jeden nevyhovoval, tak zkuste prosím ještě trochu blíž specifikovat vaše požadavky a já se zamyslím 🙂

 • Odpovědět

  Dobry vecer Lukasi. Moc Vam dekuji za odpoved. Bohuzel nas tlacil cas na vyber a mrzi mne, ze jsem Vas nenasla drive. Do hotelu Tia Heights jedeme na doporuceni a tak nam to asi nebylo moc prano. Ano s muzem do teto destinace jedeme poprve, tak snad budeme i s hotelem spokojeni. Priste se na Vas obratim. Dekuji Zdenka

 • Odpovědět

  Lukasi dobry den. Procitam si tady koncerzace a mate skvele odpovedi a proto nevim na koho jineho se obratit lepe, nez na Vas. Letime s muzem do Hurghady, hotel Tia Heights Resort v Makadi Bay. Muzete mi prosim poradit zda jsem dovolenou vybrala dobre i na snorchlovani? Moc dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňko,

   vidím, že dovolenou jste si již vybrala, vždy je lepší se ptát před jejím potvrzením tak, aby byla případně možnost výběr ještě pozměnit. V každém případě moře v Makadi Bay je velmi pěkné a troufám si říct, že pláž je právě u hotelu Tia Heights v oblasti Makadi snad jedna z nejlepších. Je písečná, vstup do moře je pozvolný, po písku, voda je krásně čirá. O kus dál narazíte na korály, takže ano, oblast je na šnorchlovaní relativně dobrá, krom korálů uvidíte plno pestrých rybek. Takže jestliže je to vaše první cesta do Egypta, bude se vám šnorchlování líbit. Na druhou stranu zde v jiných oblastech existují ještě mnohem lepší lokality na šnorchlování – ty můžete navštívit třeba příště 🙂

   Samotný hotel Tia Heights je starší, určitě nečekejte 5* komfort, já ho dnes řadím do spíše do takového slabšího egyptského průměru. Nenároční klienti zde ale bývají naprosto spokojeni.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  čtu dotazy a vaše reakce a vidím, že nikdy neopomenete odpovědět, což je velice milé a zaslouženíhodné. Chci se prosím zeptat, jestli náhodou neznáte okolí hotelu Coral Beach v Hurghadě, popřípadě jestli se tam dá v moři při šnorchlování také něco zajímavého vidět, nebo jsme při touze po podmořském životě odkázáni pouze na výlety do jiných destinací? 🙂

  Děkuji za odpověď, s pozdravem
  Filip Opálka

  • Odpovědět

   Dobrý večer Filipe,

   co se týká podmořského života, určitě okolí hotelu Coral Beach, resp. zdejší laguny, patří k tomu lepšímu, co může Hurghada nabídnout. Jsou zde po stranách laguny v moři korály, a je tu tak možné vidět i plno rybek. Na druhou stranu to ale nejde v žádném případě srovnávat třeba s podmínkami v Marsa Alam. Želvy, rejnoky ale i jiné, velikostně o něco menší živočichy zde nepotkáte. Takže jestliže to je vaše první cesta do Egypta, budete myslím spokojeni, ale příště vybírejte jiné místo nebo se mě tady klidně předem zeptejte na nějaká doporučení.

 • Odpovědět

  milý Lukáši, moccc děkujeme za rady- kterých jsem se nakonec držela a nedala se zlákat obrázky v katalozích. Bazén ani tobogány nepotřebujeme, naopak klid u bazénů a jen občasná aktivita animačního týmu byla vyhovující. Ale především moře!!! hned první den nás uvítali delfíni, u korálu jsme skoro zapomínaly nad krásou dýchat. Při druhé návštěve zátoky jsme měly štěstí i na želvu, která plavala metr od nás. Nádherné zážitky, spokojenost se vším, Three Corners určitě ještě navštívíme! s díky a přáním pěkného léta ZUZKA

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o radu, plánujeme dovolenou v Egyptě s dětmi (12 a 4 roky). Rozhoduji se mezi hotely Hilton Marsa Alam Nubian resort a Three Corners Fayrouz (vedle Port Ghalibu). Také bychom si s manželkou chtěli udělat několik ponorů s přístrojem, máme AOWD certifikaci. Který hotel je vhodnější pro děti? A je na šnorchování lepší zátoka Marsa Mubarak nebo Abu Dabbab? Moc Děkuji
  Aleš Blaha

  • Odpovědět

   Dobrý večer Aleši,

   chválím váš výběr hotelů, ať už zvolíte kterýkoliv, neuděláte chybu. Vysloveně pro děti není ani jeden z těchto hotelů (absence tobogánů, ), ale spíš bych v tomto ohledu volil Hilton Marsa Alam Nubian Resort, kde jsou alespoň pro malé děti bazény. Navíc u Hiltonu je blíže pláž, ze které se dá pohodlně po písku vejít do moře (opět pro děti dobré). Moře přímo u Three Corners Fayrouz Plaza je mělké – koupání je zde možné víceméně jen při přílivu, při odlivu je nutné použít molo. a na pláž Marsa mubarak je to odsud dál než na Abu Dabbab od Hiltonu.

   Po stránce šnorchlování jsou obě místa také hodně podobná, v obou zátokách je plno šnorchlujících lidí i plno lodí, kteří sem tyto šnorchlisty přivážejí. Ale i já bych tady dal přednost Abu Dabbab před Marsou Mubarak.

 • Odpovědět

  Dobrý den, loni jsme navštívili pláž Abu Dabbab a mohu vřele doporučit! První den jsem byla z želviček strašně nadšená, třetí den jsem je už ani nepočítala, bylo jich tam vážně velké množství, na dugonga jsme bohužel štěstí neměli.

  Lze najít i podobná místa v Sharm El Sheik, co se výskytu těchto živočichů týče? Konkrétně jsem se koukala na hotel JOLIE VILLE GOLF & RESORT.

  • Odpovědět

   Dobrý den Kristino,

   u pobřeží v Sharm el Sheikhu žádné místo, které by bylo na stejně perfektní úrovni jako Abu Dabbab, bohužel není. Ono obecně ráz pobřeží je zde trochu odlišný. Úplně ten nejbohatší podmořský život je zde při pobřeží u korálu v moři hned vedle zdejšího letiště – to znamená např. u hotelů Hilton Sharks Bay Resort, Siva Sharm, Coral Beach Resort Montazah nebo luxusnější Baron Resort, Coral Sea Sensatori a Baron Palms Resort. Želvy se tu vyskytují minimálně, ale krom krásně barevných korálů lze vidět nejen spoustu rybek, ale i větší živočichy (rejnoky nebo barakudy).

 • Odpovědět

  hezký letní den náš rádče 🙂 🙂
  beru 14letou dceru poprve na šnorchl, možnost vidění želv či delfínů je sen.
  hledam last minute , oblast Marsa Alam. kvalitní,ale ne megalomanský. Jde mi hlavně o moře,barevný život v něm, relax. už se v tom výběru ztrácím 🙁
  co Calimera? Dream Lagon?nebo úplně jiný „the best“tip?
  díky , díky, a přeji klidné léto
  Zuzka

  • Odpovědět

   Pěkný večer Zuzko,

   ať už myslíte Calimera Habiba Beach nebo Calimera Akassia Swiss resort, který je fajn díky tomu, že má svůj vlastní aquapark a dokonce i klasický 50 metrový plavecký bazén, já bych volil něco jiného.

   Future Dream Lagoon je mnohem lepší volba. Nevýhoda tu je taková, že se do velké laguny, ve které se dá šnorchlovat (a myslím, že pro dceru by zde byly dobré, méně náročné podmínky) se musíte chvíli prodit po mělčině (je to takové mělké korálové podloží). Stačí necelých 50 metrů, pak už lze plavat. Doporučuji se mrknout také Auroru Oriental Bay, parádní je Three Corners Equinox, není zas tak velký, ale přitom šnorchlování krásný a navíc je v pěší vzdálenosti od vyhlášené Abu Dabbab beach. Pište, kdyby jste cokoliv ještě potřebovala 🙂 Pěkný večer 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den. Letíme do Hurgady hotel Garden Beach Resort. Uvidíme tam nějakou zajímavost. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Market,

   tak zrovna tento hotel patří k jedním z mála, kde se v Hurghadě něco dá vidět. Zde se šnorchluje z konce dlouhého mola, kde je korál a plno ryb. Želvy a další živočichy podobné velikosti či zajímavosti tady ale nežijí, takže je tu nepotkáte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, koncem června jedeme do Bella Vista v Hurghadě. Je nějaká možnost zajet na potápění nebo šnorchlování na jih Makadi bay? Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Vlaďko,

   určitě můžete využít taxi, které vychází v Egyptě dost levně. Jestli existují jiné možnosti dopravy zrovna mezi těmito místy nevím, doporučuji se na místě zeptat vašeho delegáta nebo místních.

 • Odpovědět

  Dobrý den, omlouvám se, že otravuji, ale mám ještě jeden dotaz ohledně šnorchlování, odkud čtu hodně protichůdné recenze na podmořský svět – oblast Sahl Hasheesh. Pokud by to tam stálo za to, pak u kterého z těch hotelů. Díky moc!

  • Odpovědět

   Dobrý den Radime,

   za mě, když zvolíte např. jeden z trojice Albatros Citadel Resort (hodně kvalitní resort), Pyramisa Resort nebo Citadel Sahl Hasheesh, tak chybu neuděláte. Korály zde jsou a druhů ryb potkáte také plno. Pokud šnorchlování v Egyptě dosud neznáte, tak se vám bude líbit u všech těchto hotelů. Pokud jste však již byl třeba někdy v některých lokalitách v Marsa Alam, tak to tu je chudší. U Citadel Sahl Hasheesh upozorňuji jen na relativně dlouhé molo, přes které je nutné chodit (nejen za šnorchlováním, ale obecně za koupáním).

 • Odpovědět

  Dobrý deň, chcem sa Vás opýtať na šnorchlovanie v Pyramisa sahl hasheesh. Minulé roky sme boli v makady bay – Sunwing… a v Marsa alam – El Malikia. Boli sme velmi spokojní. Ďakujem za info. 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý večer Zuzko,

   hotel má perfektní písečnou pláž s dobrým vstupem do moře, takže v tomto ohledu mu dávám plný počet bodů. Co se týče šnorchlování, tak pokud čekáte to samé jako u El Malikia, tak zde budete asi zklamání. Pár menších korálů tu v moři je, tj. lze tu vidět i řadu ryb. Ale není to tak pestré jako na řadě míst právě v Marsa Alam.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, pročítala jsem celou diskuzi, ale nenarazila jsem na Hotel Sunrise Holidays Resort – Hurghada. Letos v červenci letím do Egypta poprvé a ráda bych viděla nějakou krásu podmořského světa. Nevíte náhodou, bude tam vůbec něco k vidění?
  Děkuji mnohokrát za odpověď. Gábina