Ceny v Thajsku

Dalo by se říci, že jsou ceny v Thajsku obecně celkem nízké.  Stejně jako v mnoha jiných zemích se tu liší ceny uvnitř a vně turistických oblastí. V souvislosti s cenami v Thajsku se mnohdy mluví i o ceně dvojí – o jedné pro obyvatele a druhé (podstatně vyšší) pro turisty. I tak je tu ale levněji než u nás, tím si můžete být zcela jisti.

V této zemi je zkrátka levně a i to je jeden z důvod, proč je Thajsko mezi západními turisty tak oblíbené.

 

Co zde najdete:

MěnaCeny potravinCeny letenek – ZájezdyCena prostituce

 

Měna

Thajskou měnou je thajský bath (pod odkazem naleznete podobné informce o thajských penězích). Značí se mezinárodní zkratkou THB a kurz její kurz vůči české koruně je následující: 1 Kč = 1,4 THB.

Ceny potravin v Thajsku

Ceny jídel a potravin v Thajsku vás mile překvapí. Jídlo na ulici můžete pořídit za již přibližně 25 bathů, nikterak drahé nebývají ani restaurace. V Thajsku můžete sehnat i evropské pokrmy. Ty jsou sice dražší, ale v porovnání s cenami u nás přesto vyjdou levně.

Nakupovat si můžete i u pouličních prodejců. Pro lepší představu uvádím orientační ceny některých potravin v Thajsku, toto jsou ceny, za které nakoupíte v obchodech a pouličních tržištích…

  • 1,5 l vody za 15 THB
  • pečivo (toastový chléb) za 15 THB
  • 1l mléka za 30 THB
  • 1 kg kuřecího masa 100 THB
  • banány za 10 THB
  • cena cigaret (1 krabička Malboro) 90 THB

To, kolik stojí potraviny, se však samozřejmě mohou dramaticky lišit např. na ostrovech.

Thajsko ceny

Ceny v Thajsku jsou nízké na tržištích i v obchodech
autor: Lin Mei, Flickr.com, CC BY 2.0

Smlouvání

V Thajsku, podobně jako v mnoha dalších zemích, je zcela běžné smlouvání. Určitě se s ním setkáte při vaší dovolené v Egyptě. Není to zde považováno za společenskou nutnost, ale můžete výrazně ušetřit. Platí zde jednoduché pravidlo: Usmívejte se. Smlouvat cenu se hodí především při nákupech na tržištích, proslulé jsou tzv. „night markets“ v Bangkoku, na kterých koupíte prakticky cokoliv a kde snadno utratíte poslední thajské peníze před odletem z Bangkoku zpět do Prahy.

Na kolik vyjdou letenky do Thajska?

Ceny letenek jsou často velmi variabilní. Letenky z Prahy do Bangkoku se v průměru pohybují okolo 8 500 Kč (jednosměrná letenka) a okolo 14 000 Kč (zpáteční letenky). Lze ale narazit i na ceny nižší. Letenky seženete levněji, pokud nejste omezeni pevně termínem.

Čas od času se objeví i akční letenky, s nimiž cena za zpáteční letenku spadne i pod 10 000 Kč. Aby však člověk podobně akční letenky mohl využít, musí být velmi časově flexibilní a nesmí se bát často poněkud komplikovanější a zdlouhavější cesty.

Ceny zájezdů

Zájezdy do Thajska se poměrně vysoké oblibě. Pokud se rozhodnete pro exotiku, je Thajsko rozumnou volbou, zájezdy sem nevyjdou přehnaně draze. Cestovní kanceláře nabízejí nejčastěji zájezdy na zhruba 10 dní se snídaní či polopenzí. Jejich cena se samozřejmě liší podle destinace a úrovně ubytování.

Běžný cenový rozptyl zájezdů do Thajska se pohybuje mezi 25 000 a 40 000 Kč. Thajsko je díky těmto cenám jednou z nejlevnějších exotik. Dovolená v letoviscích Phuket, Krabi nebo Pattaya tak není zas tak vzdálená realita.

A na závěr ceny prostitutek

Jednou z věcí, kterou je Thajsko na západě proslulé, jsou zdejší placené společnice. Prostituce má v Thajsku dlouhou historii a je součástí zdejší kultury. Narazit můžete na velké množství podniků nabízejících širokou škálu služeb. Lze se dohodnout i s dívkou na ulici. Ceny prostitutek se pohybují mezi 1 500 BHT (dívka z ulice na celou noca 4 000 BHT za noc. I zde lze smlouvat.

Ceny v Thajsku
3.73 (74.67%) 15
Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Royal Horizons Boa Vista, Boa Vista, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (sleva 48%): týdenní All Inclusive na Boa Vistě za 15 190 Kč

Hotel Sol Parque San Antonio, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy levně: 7 dní na Tenerife ve 4* hotelu již za 8 634 Kč

Egypt, Sham el-Sheikh, Cleopatra Luxury Resort

Egypt (-50%): All Inclusive Sharm el-Sheikh (5* hotel) za 10 390 Kč

Hotel Oceanic Khorfakkan Resort & Spa, Fujairah, Emiráty

Emiráty: dovolená ve 4* hotelu přímo u moře ve Fujairah za 13 390 Kč

Sunny Days El Palacio Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (7 dní): all inclusive zájezdy (4* hotel) už za 5 202 Kč

Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.