Bezpečnost v Tunisku

Tunisko vždy patřilo k oblíbeným destinacím pro letní dovolenou. Krásné pláže, historické památky a relativně nízké ceny lákají turisty z celého světa. Jeho oblíbenost však rapidně klesla po brutálních útocích v roce 2015. Nyní se bezpečnostní situace v Tunisku relativně uklidnila a očekává se opětovný nárůst turistů až o 30 %.

Opravdu nastal čas odložit obavy a vyrazit do Tuniska?

Jaká je aktuální bezpečnost v Tunisku?

Teroristické útokyBezpečnost v Tunisku aktuálněKam nejezditBezpečnost v letoviscích

Teroristické útoky v Tunisku

Donedávna bylo Tunisko poměrně klidnou, turisty oblíbenou zemí, kde k útokům docházelo jen velmi zřídka. To však razantně změnil rok 2015 a dva velké teroristické útoky namířené proti turistům s cílem vyvolat strach z cestování do této země a oslabit tak tuniskou ekonomiku.

Známý je především útok v muzeu Bardo v hlavním městě Tunisu z března 2015, při němž útočníci zajali 200 turistů jako rukojmí. Následující červnový útok na pláži v Sousse si vyžádal z řad turistů 38 obětí. K útokům se přihlásila organizace Islámský stát (zpravodajské články k teroristickému útoku v Sousse).

Po těchto událostech přijal tuniský parlament nový a přísnější protiteroristický zákon, který nejenže posílil pravomoci úřadů, ale také obnovil trest smrti.

Je v Tunisku bezpečno?

Za poslední dva roky nedošlo v Tunisku k žádnému velkému teroristickému útoku namířeného proti turistům a bezpečnost v zemi je bedlivě střežena (v turistických oblastech obzvlášť).

Zjevně tedy není důvod, proč se cesty do Tuniska obávat.

Je však třeba mít stále na paměti, že politická situace tu není zcela stabilní (trvá zde výjimečný stav) a i v roce 2017 se objevily výjimečné násilné útoky zaměřené na tuniské bezpečnostní složky. Na místě je tedy jistá obezřetnost. Také se doporučuje vyhýbat velkým shromážděním lidí a cestovat pokud možno v doprovodu další osoby (platí zejména pro ženy).

O aktuálním vývoji a cestovních doporučeních se vždy informujte na stránkách ministerstva zahraničí.

Kam nejezdit?

Dle Ministerstva zahraničních věcí ČR byste se rozhodně měli vyhnout

 • oblastem okolo hranice s Alžírskem a Libyí
 • horským oblastem guvernátů Kasserine a Kef
 • městům Siliana, Kairouan a Kasserine
 • pouštní zóně jižně od linie Bir Rijm Maatoug – Borj Bourguiba – Ben Guerdan
 • a horské oblasti na severozápadě Tuniska

Zjednoduše řečeno jde o příhraniční oblast Tuniska s Alžírskem a celou jižní saharskou část Tuniska při hranicích s Alžírskem a Libyí.

Bezpečnost v letoviscích

Přestože seznam „zapovězených“ míst v Tunisku vypadá velmi obsáhle, situace pro turisty přeci jen není nijak tragická. Cestovní ruch je pro tuniskou ekonomiku klíčový, tudíž se na bezpečnostní opatření v turistických letoviscích – jakým je například ostrov Djerba – klade velký důraz. Situace je tu tedy obvykle klidná. Jediné, co byste měli zvážit, je způsob dopravy v rámci tuniského vnitrozemí. Vzhledem k neustálému riziku vzniku protestů a manifestací se pro cestu do turistických oblastí na jihozápadě země doporučuje využít letecké přepravy.

 

V poslední době je bezpečnost v Tunisku na poměrně dobré úrovni a tak se v letošním roce očekává obnovený zájem o cestovní ruch. Pokud se vyhnete problémovým oblastem a budete dodržovat zásady bezpečnosti, není důvod, proč dovolenou v Tunisku odkládat. Na druhou stranu, je to stále země s ne zcela stabilní politickou situací, což je dobré mít na paměti a vždy se před cestou informovat na stránkách ministerstva o aktuálních doporučeních.

 

A pokud vás nejistá bezpečnostní situace v Tunisku stále nenechává klidnými, zkuste třeba staré známe Chorvatsko a jeho – méně známé – písečné pláže.

Bezpečnost v Tunisku
4.32 (86.36%) 22
Komentáře
 • Odpovědět

  Ako jeto z vymenou eur da sa kupovat za eura kolko je mozne zobrat vreckove Je oblast Hamamet bezpečna? ĎAKUJEM

  • Dobrý den Mariano,
   do Tuniska si s sebou vezměte eura (případně lze i americké dolary). Směnit euro / dolar za tuniský dinár není v Tunisku problém, ale doporučuji přemýšlet dopředu a směnit jen tolik, kolik skutečně utratím. Zároveň si schovávejte účtenky za směny. Pokud vám nějaké dináry zbydou, lze je vyměnit zpět na letišti, ale budete k tomu potřebovat právě ty původní účtenky.
   Hodně věcí si koupíte i přímo v eurech (ať už v restauraci nebo na tržištích), ale počítejte s vyšší cenou, než kdybyste platila tuniským dinárem.
   Samozřejmě vždy je možné vybrat tuniské dináry z bankomatu (bez nutnosti návštěvy směnárny).
   Co se týče bezpečnosti, tak v turistických oblastech včetně Hammametu je bezpečno. Obavy nejsou na místě. Ale rozhodně se na žádné delší výlety nevydávejte sama/sami >> využijte skupinové výlety.

 • Odpovědět

  Dobrý den,za týden máme cestovat do Tuniska,oblast města Sousse.Je v tomto místě bezpečno?Máme si dát na něco pozor, co není obsaženo v doporučení MZV na cesty?Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Dančo,

   v letoviscích včetně letoviska Sousse je bezpečno. Nejlepší je pobývat přímo ve vašem hotelovém resortu a rozhodně dávat přednost hotelové pláži před jakoukoliv „veřejnou“ pláží, kde jsou domorodci.

   Byť nejbezpečněji je v hotelových resortech, není důvod nenavštívit starou medinu v Sousse. Tam si ale dávejte pozor na své cenné věci a obecně je rozhodně dobré, aby ženy měly pánský doprovod.

   Jinak platí vše, co je uvedeno na stránkách MZV.

 • Odpovědět

  Dobry den jaká je bezpečnosti situace v Monastiru? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Adél,

   bezpečnost v Monastiru je aktuálně stabilizovaná. Platí, že byste se měli koupat na hotelových plážích. Na nich, podobně jako v hotelových resortech v Monastiru, je bezpečnostní hrozba v současné době prakticky nulová.

   Poslední teroristický útok zacílený na západní turisty se na tuniském pobřeží stal v roce 2015. Od té doby se tak vážný incident v letoviscích neodehrál.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak je to s bezpečností při návštěvě Friguia parku?Na co si případně dát pozor? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Dančo,

   Friguia park je malá, ale moc pěkná zoo. Předpokládám, že sem pojedete v rámci organizovaného výletu (tj. s hlediska bezpečnosti se nemáte čeho obávat) a v zoo budete mít pravděpodobně rozchod. Doporučuji akorát dbát zvýšenou pozornost na své cennosti, peníze a doklady (zkrátka jako kdekoliv jinde v Tunisku).

 • Odpovědět

  Dobrý večer o tri týždne máme ísť do Sousse, neviete mi doporučiť v okolí historickú pamätihodnosť , kde bude moja rodinka v absolútnom bezpečí?

  • Dobrý den Jano,

   přímo v Sousse doporučuji návštěvu starého centra – mediny. Celá medina je jedna velká historická pamětihodnost. Z hlediska bezpečnosti a podvědomého pocitu je sem určitě mnohem lepší vyrazit přes den a nikoliv večer / v noci. I přes den ženám v každém případě doporučuji pánský doprovod. Pozor na uliční prodejce, nejsou nebezpeční, ale někteří trochu neodbytní. Pozor taky na ty, kteří vás osloví kvůli vašemu hotelovému náramku, budou tvrdit, že jsou z vašeho hotelu a že vás medinou provedou. Lhají vám, z vašeho hotelu rozhodně nejsou!

   V každém případě si dovolím si tvrdit, že v absolutním bezpečí nebudete nikde a je jedno, zda to bude v medině v Sousse, kdekoliv jinde v Tunisku nebo kdekoliv jinde v Evropě. Pokud se medinu rozhodnete raději vynechat, tak v Sousse můžete navštívit alespoň největší místní muzeum Sousse Archaeological Museum.

   Nedaleko Sousse je Monastir, kde kromě mediny stojí za návštěvu mazoleum Bourghiba – mazoleum jaka památka na prvního tuniského prezidenta.

   Obě mediny jsou rušné, plné domorodců, obchodníků i turistů, nejde proto říct, že by to byla nějak zvlášť bezpečná místa. Je dobré mít se na pozoru. Ale pokud chcete přičichnout k místnímu životu, tak jejich návštěvu doporučuji.

 • Odpovědět

  Dobry den, aká je situacia v Zarzis? Je to bezpecna oblast? Dakujem

  • Dobrý den Barboro,

   město Zarzis na jihovýchodním pobřeží Tuniska spadá aktuálně do regionu, v němž je zvýšené nebezpečí únosů, zejména díky nedaleké hranici Tuniska s Lybií. Hotelové resorty na pobřeží jsou bezpečné, není třeba mít obavy, ale nedoporučuji jakékoliv individuální procházky / výlety mimo hotelový resort. K výletům je v tomto případě mnohem lepší využít ty organizované vaší CK.

   Na rozdíl od všech ostatních tuniských letovisek se do oblasti Zarzisu nemá v současné době zbytečně jezdit, zejména ne individuálně. Byť to není region, kde by hrozilo nějaké bezprostřední nebezpečí, tj. pobyt v hotelech u moře je možný a nejsou mi známé žádné incidenty z posledních týdnů a měsíců, osobně doporučuji se oblasti raději pro tuto chvíli vyhnout.

  • Rezort blizko Zarzisu- teda je bezpečný? ďakujem

  • Jak jsem psal včera, resorty a příslušné pláže patřící hotelům bezpečné jsou. Lidé tam jezdí a aktuálně nevím o žádných bezpečnostních problémech, které by jejich dovolenou nějak ovlivňovaly. Nicméně platí, že Zarzis a vše na jih / jihovýchod od něj spadá do oblasti, do které se zbytečně jezdit v současné době nemá.

  • Zarzis je Djerba kdyby bylo takové nebezpečí stát by zakázal odlety do těchto zemi, Sahara atd možná Ok v této době lepší nejezdit. Jinak jsou všude vojáci armáda atd i když problém je jejich angličtina moje zkušenost tam jinak pekne more skvěle jídlo

 • Odpovědět

  Dobrý den mám dotaz je bezpečno v tunisku Portl El kantaoui letíme poprvé do hotelu abou sofiane

  • Dobrý den Romane,

   ano, letovisko Port el Kantaoui je aktuálně bezpečné. Celá oblast je převážně tvořena hotelovými resorty, naopak staveb, ve kterých tu bydlí místní, je zde minimum. I proto je zde pravděpodobnost nebezpečí, které hrozí v jiných částech Tuniska, naprosto minimální.

 • Odpovědět

  Dobrý deň na ďalší týždeň ideme do Tuniska- Mahdia Palace, chcela som sa spýtať či by ste mi nevedeli poradiť akýkolvek výlet na okolí , tiež či je sa niečoho obávať ?

  • Dobrý den Natália,

   při nejmenším doporučuji návštěvu mediny v Mahdia, tj. starého centra. Úplně na jejím konci na výběžku v moři pak naleznete starou pevnost Borj El Kebir, která rovněž stojí za vidění. Kousek od Mahdie je ve vnitrozemí město El Jem, kde je staré římské koloseum. Pokud se sem budete chtít podívat, tak kvůli vaší bezpečnosti doporučuji pouze v rámci fakultativního výletu od cestovní kanceláře. Více informací o výletě ke koloseu v El Jem.

   Pozor na pouliční prodejce, nejen v Mahdii, ale zejména v El Jem, kde jsou jedni z nejagresivnějších v celém Tunisku. Budou vám zboží nutit, dávat do rukou a třeba i odmítat si ho vzít zpět. Toto je zkrátka součást Tuniska. Nenechte se jimi vyvést z míry, nebudou-li si chtít vzít věc od vás zpět, klidně ji položte na zem a odejděte. Není nutné se jich obávat, nejsou nebezpeční, pouze dotěrní a vlezlí.

   Mrkněte na podrobnější popis celého letoviska Mahdia, pokud tam sescrolujete na stránce dolů, najdete tam další tipy na výlety z Mahdie.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Letíme s kamarádkou na Djerbu. Jsme dámy v letech:-). Máme mít obavy vyrazit na nákupy do Midoun,nebo Houmt Souk sami? Chtěly bychom zažít atmosféru tržiště. Samozřejmě nebudeme provokovat oblečením. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Růžo,

   ne, nemyslím si, že byste měly mít obavy. Doporučuji ale podobná tržiště navštívit za světla a zbytečně na sebe neupozorňovat drahými věcmi, šperky apod. Zároveň bude nejlepší se na to samé zeptat přímo vašeho delegáta na místě, který, předpokládám, vám bude schopen dát případné další doplňující doporučení. Užijte si odpočinek na Djerbě 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den , prosím a Djerba? jaka je bezpečnost?děkuji K.

  • Dobrý den,

   Djerba je aktuálně z hlediska bezpečnosti v pořádku. Navíc z pohledu domorodého života je ostrov mnohem klidnější, než tuniská pevnina a známé letoviska Monastir nebo Sousse. Pokud zůstanete na ostrově a nebudete se vydávat na pevninu, k městu Zarzis nebo snad dokonce dále, tak se není čeho obávat.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši ,
  v září se s mámou a synem také chystáme na dovču a to Hammamet Samira Club. Docela z toho mám bobky… Prosila bych Váš názor na Hammamet a hotel Samira Club. Také by mě zajímalo zda máte Tunisko procestované osobně myslím tím Djerbu, Hammamet, Zarzis a víte z vlastních zkušeností jak to tam chodí? Děkuji Lucie

  • Dobrý den Lucko,

   oblíbený a dobře hodnocený hotel, můj názor je takový, že bobky mít nemusíte 🙂 Do tohoto hotelu jezdí mimochodem hodně Čechů a nejsou mi známé jakékoliv bezpečnostní problémy, se kterými by se při pobytu potýkali. Naopak. Hotel hodnotí většinou kladně a dovolenou jako povedenou.

   V Hammametu jsem osobně na rozdíl od Djerby nebo oblasti v okolí Monastiru zatím nebyl, ale bude tu platit to samé, co jinde. 1. využívat pouze hotelovou pláž 2. budete-li opouštět areál hotelu (třeba výlet do centra Hammametu), tak ideálně bez cenností nebo je alespoň nemějte na očích. A většinou to nejhorší, co vás potká (a to skoro vždy) jsou vlezlí a neodbytní obchodníci. V každém případě aktuálně je bezpečnost na tuniském pobřeží (s výjimkou jihu a oblasti u Alžírska) na dobré úrovni.

 • Odpovědět

  dobry den chtel sem se zeptat jestli je bezpecno v tomhle hotelu Marhaba Palace ktery se nachazi v destinaci Port El Kantaoui jestli se mame neceho obavat dekuju za odpoved

  • Dobrý den Tomáši,

   nemám informace o tom, že by Hotel Marhaba Palace byl v současné chvíli jakkoliv pro turisty nebezpečný, ani informace o tom, že by si zde ubytovaní hosté na nějaké otázky bezpečnosti ztěžovali. Byť se právě v tomto regionu stal v roce 2015 fatální incident, situace je aktuálně jak v Sousse, tak i v Port el-Kantaoui klidná. Dávejte si jen pozor na cenné věci při vycházkách mimo resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den,v září letíme do Tuniska Port el-Kantaoui,hotel VINCCI EL KANTAOUI CENTER,můžete nám napsat jaký je tam personál,obsluha atd.?A bezpečnost,děkujeme John Ladik

  • Dobrý den,

   hotel, byť leží v podstatě v hlavní, nejrušnější části Port el Kantaoui je bezpečný. A to i díky dle slov zákazníků, kteří zde trávili dovolenou tento měsíc / v červenci. Pokud budete v resortu a na jeho pláži, nemáte se čeho bát. Shodou okolností je navíc nejbližší policejní stanice přímo naproti tohoto hotelu. Pokud vyrazíte mimo hotel, počítejte ale velice otravnými obchodníky.

   Co se služeb tohoto hotelu týče, nemám k tomuto resortu bohužel žádné aktuální informace.

 • Odpovědět

  Dobry den, jedeme na dovolenou do Monastiru, jen ja a dcera 7 let, bez muzskeho doprovodu. Prosim, muzete mi dat nejake rady, doporuceni? Dekuji.

  • Dobrý den Renato,

   určitě jedete v rámci zájezdu. Obecně v hotelech vám nic nehrozí. Doporučuji využívat pouze hotelovou pláž, žádnou jinou. Monastir má pěknou medinu (staré centrum) i pevnost. Pokud se jí rozhodnete navštívit, určitě přes den, nikoliv večer nebo v noci. Připravte se na plno pouličních obchodníků, kteří budou nabízet nejrůznější zboží i služby. Nevěřte jim, a to ani když budou tvrdit, že vás znají z vašeho hotelu. A nedávejte se s nimi do řeči. To jsou základní pravidla, kterých se držte. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,v září letíme do Tuniska – Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba,můžete nám napsat jak to tam celkove chodi a jaka je tam obsluha a bezpečnost? Mame se něčeho obávat? Děkuji

  • Dobrý den Michaelo,

   z hlediska bezpečnosti se rozhodně nemáte čeho obávat. Radisson Blu Palace Resort & Thalasso je velký 5* hotelový komplex, který nabízí kvalitní služby. Tj. kdo nechce, tak během svého pobytu hotelový areál ani nemusí opouštět. Pláž výhradně určená pro hotelové hosty je tu samozřejmostí a od dalších plážích je oddělena takovými mini moly. Bezpečně tak poznáte, odkud kam sahá. Dál na sever se odsud táhne písečná pláž, u které nic není. Je na ní proto velmi málo lidí. I tuto je dle uvážení možné využívat. K zachování naprostého bezpečí ale raději využívejte pláž hotelovou. V okolí hotelu se nachází taková venkovská zástavba pro Djerbu typická. Menší i větší bílé domky, buď apartmány nebo obydlí místních. Ale nemám informace, že by tu v tuto chvíli bylo jakkoli nebezpečno.

 • Odpovědět

  Dobrý den,10.8. odlétáme s dětmi do Monastiru na dovolenou bez mužského doprovodu.Chtela jsem se Vás zeptat,jaká je situace a zda tam budeme s dětmi v bezpečí.Dekuji Petra

  • Dobrý den Petro,

   v hotelu budete v bezpečí, není třeba se ničeho obávat. Pokud budete chtít navštívit samotné centrum Monastiru – místní medinu – udělejte to přes den za světla a buďte imunní k jakýmkoliv nabídkám / otázkám místních, kteří by k vám sami přistoupili / sami oslovili – ať už mají jakoukoliv záminku, vždy je to za účelem nějakého obchodu.

 • Odpovědět

  Dobry den,

  chystame sa na dovolenku na Djerbu. Mozte mi prosim povedat aka je tam bezpecnostna situacia?
  Dakujem

  • Dobrý den Katarina,

   obecně je Djerba aktuálně v pohodě. Bezpečnost je tu v poslední době stabilní a není narušována jakýmikoliv incidenty, které by byly mířené na turisty. Budete-li trávit dovolenou především v hotelu a na hotelové pláži, nemusíte mít žádný strach.

   Pokud možno, tak se vyhněte pevnině, pokud tam budete chtít na výlet, tak pouze v rámci fakultativního organizovaného výletu. Oblast jižně od města Zarzis kdoví jak bezpečná aktuálně není.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, koncom augusta odlietam s manželom do Tuniska, hotel Nour Palace, Mahdia. Môžete nám poradiť nejaké výlety? A čo sa nám odporúčate v meste Mahdia? Chceli by sme navštíviť aj koloseum. Je to podľa Vás bezpečné? Budem vďačná za Vašu odpoveď.

  • Dobrý den Maja,

   Mahdia je dobrá volba, osobně ji považuji za nejlepší tuniské letovisko. Věřím, že i vám se zde bude líbit 🙂

   Pokud budete mít možnost, prohlédněte si medinu v Mahdia (její staré centrum) a velmi pěkná je i pevnost Borj el-Kebir, která na medinu navazuje. Návštěvu kolosea v El Jem doporučuji absolvovat s vaší cestovní kanceláří (pokud bude výlet organizovat), sami se tam nevydávejte. Organizovaný výlet je bezpečný, ale upozorňuji, že v El Jem jsou více než kde jinde skutečně dotěrní obchodníci, kteří používají i neetické praktiky. Lepší je je nevnímat a pokud vám přesto budou nutit něco, co nechcete, položte klidně zboží na zem a klidně odejděte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat je bezpečnost na Djerbe? A co hotel Dar Djerba Zahra Club. Děkuji

  • Dobrý den Radko,

   resorty a letoviska na Djerbě jsou obecně v současné chvíli bezpečné. Opatrnost se vyplatí při cestách z Djerby na pevninu, které doporučuji absolvovat pouze v rámci nějakých organizovaných výletů. Ne samostatně. Hotel Dar Djerba Zahra Club osobně neznám, neumím vám proto bohužel odpovědět konkrétněji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat na bezpečnost v oblasti Yasmine Hammamet a jestli máte zkušenost s hotelem Nesrine. A nějaké aktivity v okolí jako trhy, historická místa apod. Popřípadě jestli není lepší volba Djerba?
  Děkuji

  • Dobrý den Ladislave,

   záleží, kdy plánujete jet. Djerba je jižněji, je tam větší teplo, resp. letní počasí tam trvá déle. Pokud chcete jet teď nebo někdy v první polovině září, doporučuji oblast Hammamet. Z hlediska obecné bezpečnosti, je to tu řekl bych o něco lepší než na Djerbě a navíc je tu v blízkosti víc zajímavých míst. Hotel Nesrine neznám osobně, neumím na něj říct svůj názor, nejlepší bude si pročíst nějaké jeho recenze.

   Výlety v okolí: např. medina / staré centrum v Hammametu, o něco dál je další stará medina ve městečku Nabeul. Pokud budete mít možnost, je fajn se podívat do Karthaga a malebné sousední vesničky Sidi bou Said.

 • Odpovědět

  Dobrý den . Chcela by som sa opytať na hotel Riviera Port El Kantaoui Tunisko v komentaároch som sa s tým nestretla. Je to bezpečné mám obavy nakoľko idem 5 žien . Prosím o info. Ďakujem

  • Dobrý den Zdenka,

   tento hotel osobně považuji za dobrý, velký a bezpečný. Letovisko Port el Kantaoui je taková jedna velká, v podstatě uměle vybudovaná turistická oblast. Nevím, kdy přesně jedete, do té doby se zde může totiž cokoliv odehrát, nicméně aktuálně je to tu pro turisty bezpečné. Mějte fajn dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den. Jedeme na Djerbu Hotel Sun Club. Můžete mě říct jestli je tam bezpečno. Děkuji Laďka

  • Dobrý den Laďko,

   ostrov Djerba, byť je to u jižního pobřeží Tuniska, je bezpečná, alespoň v současné chvíli. Do areálu hotelu Sun Club není vpuštěn nikdo, kdo do něj nepatří – vjezd je hlídaný – takže ani zde se není potřeba ničeho bát. Na tuniské poměry je to poměrně hezký hotel, dobrá volba!

 • Odpovědět

  Dobrý deň Lukáš, rada by som sa opýtala na počasie v Hammamete v októbri? Oplatí sa vlastne cestovať? Chytím nejaký ten bronz ešte? 🙂 A dalsia otázka sa týka samozrejme bezpecnosti v tomto letovisku a konkretnejsie: VINCCI NOZHA BEACH RESORT & SPA . Dakujem moc za odpoved 🙂 Eva

  • Dobrý den Evo,

   pokud jedete za mořem (což předpokládám, že v případě Hammametu ano), tak říjen ještě lze, ale čím dříve v říjnu, tím lépe. Více o počasí v říjnu v Tunisku najdete třeba zde. Na začátku října se teploty v Hammametu typicky pohybují do 26°C, některé dny více, některé dny méně. Slunečno tu většinou je, ale i přesto se občas už objeví déšť.

   Hotel VINCCI NOZHA BEACH RESORT & SPA je dobrý, bezpečnost rovněž, jak v hotelu, tak v okolí. V Hammametu je aktuálně klid. Samozřejmě do října se to může změnit, ale věřme, že nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den, co si myslíte o resortu Sangho Club Zarzis? Děkuji Vám, Martin

  • Dobrý den Martine,

   tento hotel já úplně neznám. Takže za sebe říci nemohu, ale názory na něj se dost různí, někteří ho vychvalují, jiní naopak kritizují. Co se týče bezpečnosti, tak jsou v Tunisku určitě lepší místa, kde dovolenou trávit. Hotel Sangho Club Zarzis leží kousek severně od Zarzisu – toto pobřeží bezpečné je a tím spíš přímo v resortech. Na druhou stranu, ale oblast od Zarzisu na jih (nikoliv na sever, kde leží váš hotel) je dlouhodobě považována za méně bezpečnou. a čím blíže je člověk u hranic s Lybií, tím hůře.

 • Odpovědět

  Dobrý deň prajem,
  s priateľom cestujeme o tyždeň do Monastiru konkretne My Hotel Garden Beach. Zaujimal by ma Váš nazor na lokalitu, bezpečnost nakolko je to maly hotel a popripade nejake napady na pekny vylet za historiou.

  Ďakujem Vám, Žaneta

  • Dobrý den Žaneta,

   tento hotel neznám. Nicméně Monastir jako takový je v současné době bezpečný. Obavy mít nemusíte. Doporučuji návštěvu Monastiru – starého centra – Mediny. Nebo koloseum v El Džem.

 • Odpovědět

  Zdravím chystam sa s priatelkou do Mahdie hotel Primasol El Mahdi chcem sa spytat ci je to tam bezpecnw pripadne comu sa vyhybat. Dakujem

  • Dobrý den Lorant,

   nemám informace o tom, ze by z hlediska bezpecnosti bylo v tomto hotelu cokoliv v neporadku. Na plazi tu byvaji hlidaci – kontroluji poradek. Navstivte urcite starou medinu Mahdie – lepsi je jit pres den (pusobi bezpecneji), ne vecer / v noci.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat na situaci v Sangho Club Zarzis ? Ttunis – Djerba. Píšou všude, že Djerba dobrá, ale zrovna Zarsis ne, který je ańa Djerbě.
  Mmáme v plánu letět 25:9.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaká je situace v Port el Kantaoui. David Ondráček

  • Dobrý den Davide,

   byť se právě zde odehrál před 3 roky teroristický útok cílený na turisty, v současné době je zde situace klidná a nemám informace o tom, že by zde Evropané čelili jinému nebezpečí než standardním krádežím nebo nabídkám uměle předraženého zboží.

 • Odpovědět

  Dobrý den, nikdy jsem v Tunisku nebyla a zaujal nás hotel Funtazie klub Sahara Beach – Monastir/Skanes . Je zde bezpečno? Nevím jestli je to tady jako v Egyptě, že za resort se už nesmí, nebo se dá někam jít koupit pár suvenýrů. Děkuji Niki

  • Dobrý den Niki,

   celou letošní sezónu byla tato oblast v pohodě a bezpečná. Určitě neplatí to, že za resort se nesmí. Akorát co nedoporučuji je chodit mimo resort večer za tmy a to především ženám, pokud by neměly mužský doprovod. Jinak není třeba se bát a určitě byste se měli během dovolené vypravit do staré mediny v Monastiru, která od hotelu Sahara Beach není daleko , je to 10 kilometrů. Opět je lepší sem jet přes den, než na večer.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Hotel Ali Baba Palace, Hurghada, Egypt

Egypt: all inclusive dovolená (4*) v Hurghadě za 10 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: dovolená na Fuerteventuře ve 4* hotelu za 14 990 Kč

Hotel Vincci Nozha Beach, Hammamet, Tunisko

Tunisko (Hammamet): last minute dovolená (4*) s All Inclusive za 9 290 Kč

Hotel Playamar, S'Illot, Mallorca, Španělsko

Mallorca (sleva 50%): 8 denní polopenze u krásné pláže za 11 990 Kč

Hotel Mary Bill, Santorini, Řecko

Řecko (Santorini): dovolená na kouzelném řeckém ostrově za 13 490 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.