Bezpečnost v Tunisku

Tunisko vždy patřilo k oblíbeným destinacím pro letní dovolenou. Krásné pláže, historické památky a relativně nízké ceny lákají turisty z celého světa. Jeho oblíbenost však rapidně klesla po brutálních útocích v roce 2015. Nyní se bezpečnostní situace v Tunisku relativně uklidnila a očekává se opětovný nárůst turistů až o 30 %.

Opravdu nastal čas odložit obavy a vyrazit do Tuniska?

Jaká je aktuální bezpečnost v Tunisku?

Teroristické útokyBezpečnost v Tunisku aktuálněKam nejezditBezpečnost v letoviscích

Teroristické útoky v Tunisku

Donedávna bylo Tunisko poměrně klidnou, turisty oblíbenou zemí, kde k útokům docházelo jen velmi zřídka. To však razantně změnil rok 2015 a dva velké teroristické útoky namířené proti turistům s cílem vyvolat strach z cestování do této země a oslabit tak tuniskou ekonomiku.

Známý je především útok v muzeu Bardo v hlavním městě Tunisu z března 2015, při němž útočníci zajali 200 turistů jako rukojmí. Následující červnový útok na pláži v Sousse si vyžádal z řad turistů 38 obětí. K útokům se přihlásila organizace Islámský stát (zpravodajské články k teroristickému útoku v Sousse).

Po těchto událostech přijal tuniský parlament nový a přísnější protiteroristický zákon, který nejenže posílil pravomoci úřadů, ale také obnovil trest smrti.

Je v Tunisku bezpečno?

Za poslední dva roky nedošlo v Tunisku k žádnému velkému teroristickému útoku namířeného proti turistům a bezpečnost v zemi je bedlivě střežena (v turistických oblastech obzvlášť).

Zjevně tedy není důvod, proč se cesty do Tuniska obávat.

Je však třeba mít stále na paměti, že politická situace tu není zcela stabilní (trvá zde výjimečný stav) a i v roce 2017 se objevily výjimečné násilné útoky zaměřené na tuniské bezpečnostní složky. Na místě je tedy jistá obezřetnost. Také se doporučuje vyhýbat velkým shromážděním lidí a cestovat pokud možno v doprovodu další osoby (platí zejména pro ženy).

O aktuálním vývoji a cestovních doporučeních se vždy informujte na stránkách ministerstva zahraničí.

Kam nejezdit?

Dle Ministerstva zahraničních věcí ČR byste se rozhodně měli vyhnout

 • oblastem okolo hranice s Alžírskem a Libyí
 • horským oblastem guvernátů Kasserine a Kef
 • městům Siliana, Kairouan a Kasserine
 • pouštní zóně jižně od linie Bir Rijm Maatoug – Borj Bourguiba – Ben Guerdan
 • a horské oblasti na severozápadě Tuniska

Zjednoduše řečeno jde o příhraniční oblast Tuniska s Alžírskem a celou jižní saharskou část Tuniska při hranicích s Alžírskem a Libyí.

Bezpečnost v letoviscích

Přestože seznam „zapovězených“ míst v Tunisku vypadá velmi obsáhle, situace pro turisty přeci jen není nijak tragická. Cestovní ruch je pro tuniskou ekonomiku klíčový, tudíž se na bezpečnostní opatření v turistických letoviscích – jakým je například ostrov Djerba – klade velký důraz. Situace je tu tedy obvykle klidná. Jediné, co byste měli zvážit, je způsob dopravy v rámci tuniského vnitrozemí. Vzhledem k neustálému riziku vzniku protestů a manifestací se pro cestu do turistických oblastí na jihozápadě země doporučuje využít letecké přepravy.

 

V poslední době je bezpečnost v Tunisku na poměrně dobré úrovni a tak se v letošním roce očekává obnovený zájem o cestovní ruch. Pokud se vyhnete problémovým oblastem a budete dodržovat zásady bezpečnosti, není důvod, proč dovolenou v Tunisku odkládat. Na druhou stranu, je to stále země s ne zcela stabilní politickou situací, což je dobré mít na paměti a vždy se před cestou informovat na stránkách ministerstva o aktuálních doporučeních.

 

A pokud vás nejistá bezpečnostní situace v Tunisku stále nenechává klidnými, zkuste třeba staré známe Chorvatsko a jeho – méně známé – písečné pláže.

Komentáře
 • Odpovědět

  Ako jeto z vymenou eur da sa kupovat za eura kolko je mozne zobrat vreckove Je oblast Hamamet bezpečna? ĎAKUJEM

  • Dobrý den Mariano,
   do Tuniska si s sebou vezměte eura (případně lze i americké dolary). Směnit euro / dolar za tuniský dinár není v Tunisku problém, ale doporučuji přemýšlet dopředu a směnit jen tolik, kolik skutečně utratím. Zároveň si schovávejte účtenky za směny. Pokud vám nějaké dináry zbydou, lze je vyměnit zpět na letišti, ale budete k tomu potřebovat právě ty původní účtenky.
   Hodně věcí si koupíte i přímo v eurech (ať už v restauraci nebo na tržištích), ale počítejte s vyšší cenou, než kdybyste platila tuniským dinárem.
   Samozřejmě vždy je možné vybrat tuniské dináry z bankomatu (bez nutnosti návštěvy směnárny).
   Co se týče bezpečnosti, tak v turistických oblastech včetně Hammametu je bezpečno. Obavy nejsou na místě. Ale rozhodně se na žádné delší výlety nevydávejte sama/sami >> využijte skupinové výlety.

 • Odpovědět

  Dobrý den,za týden máme cestovat do Tuniska,oblast města Sousse.Je v tomto místě bezpečno?Máme si dát na něco pozor, co není obsaženo v doporučení MZV na cesty?Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Dančo,

   v letoviscích včetně letoviska Sousse je bezpečno. Nejlepší je pobývat přímo ve vašem hotelovém resortu a rozhodně dávat přednost hotelové pláži před jakoukoliv „veřejnou“ pláží, kde jsou domorodci.

   Byť nejbezpečněji je v hotelových resortech, není důvod nenavštívit starou medinu v Sousse. Tam si ale dávejte pozor na své cenné věci a obecně je rozhodně dobré, aby ženy měly pánský doprovod.

   Jinak platí vše, co je uvedeno na stránkách MZV.

 • Odpovědět

  Dobry den jaká je bezpečnosti situace v Monastiru? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Adél,

   bezpečnost v Monastiru je aktuálně stabilizovaná. Platí, že byste se měli koupat na hotelových plážích. Na nich, podobně jako v hotelových resortech v Monastiru, je bezpečnostní hrozba v současné době prakticky nulová.

   Poslední teroristický útok zacílený na západní turisty se na tuniském pobřeží stal v roce 2015. Od té doby se tak vážný incident v letoviscích neodehrál.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak je to s bezpečností při návštěvě Friguia parku?Na co si případně dát pozor? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Dančo,

   Friguia park je malá, ale moc pěkná zoo. Předpokládám, že sem pojedete v rámci organizovaného výletu (tj. s hlediska bezpečnosti se nemáte čeho obávat) a v zoo budete mít pravděpodobně rozchod. Doporučuji akorát dbát zvýšenou pozornost na své cennosti, peníze a doklady (zkrátka jako kdekoliv jinde v Tunisku).

 • Odpovědět

  Dobrý večer o tri týždne máme ísť do Sousse, neviete mi doporučiť v okolí historickú pamätihodnosť , kde bude moja rodinka v absolútnom bezpečí?

  • Dobrý den Jano,

   přímo v Sousse doporučuji návštěvu starého centra – mediny. Celá medina je jedna velká historická pamětihodnost. Z hlediska bezpečnosti a podvědomého pocitu je sem určitě mnohem lepší vyrazit přes den a nikoliv večer / v noci. I přes den ženám v každém případě doporučuji pánský doprovod. Pozor na uliční prodejce, nejsou nebezpeční, ale někteří trochu neodbytní. Pozor taky na ty, kteří vás osloví kvůli vašemu hotelovému náramku, budou tvrdit, že jsou z vašeho hotelu a že vás medinou provedou. Lhají vám, z vašeho hotelu rozhodně nejsou!

   V každém případě si dovolím si tvrdit, že v absolutním bezpečí nebudete nikde a je jedno, zda to bude v medině v Sousse, kdekoliv jinde v Tunisku nebo kdekoliv jinde v Evropě. Pokud se medinu rozhodnete raději vynechat, tak v Sousse můžete navštívit alespoň největší místní muzeum Sousse Archaeological Museum.

   Nedaleko Sousse je Monastir, kde kromě mediny stojí za návštěvu mazoleum Bourghiba – mazoleum jaka památka na prvního tuniského prezidenta.

   Obě mediny jsou rušné, plné domorodců, obchodníků i turistů, nejde proto říct, že by to byla nějak zvlášť bezpečná místa. Je dobré mít se na pozoru. Ale pokud chcete přičichnout k místnímu životu, tak jejich návštěvu doporučuji.

 • Odpovědět

  Dobry den, aká je situacia v Zarzis? Je to bezpecna oblast? Dakujem

  • Dobrý den Barboro,

   město Zarzis na jihovýchodním pobřeží Tuniska spadá aktuálně do regionu, v němž je zvýšené nebezpečí únosů, zejména díky nedaleké hranici Tuniska s Lybií. Hotelové resorty na pobřeží jsou bezpečné, není třeba mít obavy, ale nedoporučuji jakékoliv individuální procházky / výlety mimo hotelový resort. K výletům je v tomto případě mnohem lepší využít ty organizované vaší CK.

   Na rozdíl od všech ostatních tuniských letovisek se do oblasti Zarzisu nemá v současné době zbytečně jezdit, zejména ne individuálně. Byť to není region, kde by hrozilo nějaké bezprostřední nebezpečí, tj. pobyt v hotelech u moře je možný a nejsou mi známé žádné incidenty z posledních týdnů a měsíců, osobně doporučuji se oblasti raději pro tuto chvíli vyhnout.

  • Rezort blizko Zarzisu- teda je bezpečný? ďakujem

  • Jak jsem psal včera, resorty a příslušné pláže patřící hotelům bezpečné jsou. Lidé tam jezdí a aktuálně nevím o žádných bezpečnostních problémech, které by jejich dovolenou nějak ovlivňovaly. Nicméně platí, že Zarzis a vše na jih / jihovýchod od něj spadá do oblasti, do které se zbytečně jezdit v současné době nemá.

  • Zarzis je Djerba kdyby bylo takové nebezpečí stát by zakázal odlety do těchto zemi, Sahara atd možná Ok v této době lepší nejezdit. Jinak jsou všude vojáci armáda atd i když problém je jejich angličtina moje zkušenost tam jinak pekne more skvěle jídlo

 • Odpovědět

  Dobrý den mám dotaz je bezpečno v tunisku Portl El kantaoui letíme poprvé do hotelu abou sofiane

  • Dobrý den Romane,

   ano, letovisko Port el Kantaoui je aktuálně bezpečné. Celá oblast je převážně tvořena hotelovými resorty, naopak staveb, ve kterých tu bydlí místní, je zde minimum. I proto je zde pravděpodobnost nebezpečí, které hrozí v jiných částech Tuniska, naprosto minimální.

 • Odpovědět

  Dobrý deň na ďalší týždeň ideme do Tuniska- Mahdia Palace, chcela som sa spýtať či by ste mi nevedeli poradiť akýkolvek výlet na okolí , tiež či je sa niečoho obávať ?

  • Dobrý den Natália,

   při nejmenším doporučuji návštěvu mediny v Mahdia, tj. starého centra. Úplně na jejím konci na výběžku v moři pak naleznete starou pevnost Borj El Kebir, která rovněž stojí za vidění. Kousek od Mahdie je ve vnitrozemí město El Jem, kde je staré římské koloseum. Pokud se sem budete chtít podívat, tak kvůli vaší bezpečnosti doporučuji pouze v rámci fakultativního výletu od cestovní kanceláře. Více informací o výletě ke koloseu v El Jem.

   Pozor na pouliční prodejce, nejen v Mahdii, ale zejména v El Jem, kde jsou jedni z nejagresivnějších v celém Tunisku. Budou vám zboží nutit, dávat do rukou a třeba i odmítat si ho vzít zpět. Toto je zkrátka součást Tuniska. Nenechte se jimi vyvést z míry, nebudou-li si chtít vzít věc od vás zpět, klidně ji položte na zem a odejděte. Není nutné se jich obávat, nejsou nebezpeční, pouze dotěrní a vlezlí.

   Mrkněte na podrobnější popis celého letoviska Mahdia, pokud tam sescrolujete na stránce dolů, najdete tam další tipy na výlety z Mahdie.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Letíme s kamarádkou na Djerbu. Jsme dámy v letech:-). Máme mít obavy vyrazit na nákupy do Midoun,nebo Houmt Souk sami? Chtěly bychom zažít atmosféru tržiště. Samozřejmě nebudeme provokovat oblečením. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Růžo,

   ne, nemyslím si, že byste měly mít obavy. Doporučuji ale podobná tržiště navštívit za světla a zbytečně na sebe neupozorňovat drahými věcmi, šperky apod. Zároveň bude nejlepší se na to samé zeptat přímo vašeho delegáta na místě, který, předpokládám, vám bude schopen dát případné další doplňující doporučení. Užijte si odpočinek na Djerbě 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den , prosím a Djerba? jaka je bezpečnost?děkuji K.

  • Dobrý den,

   Djerba je aktuálně z hlediska bezpečnosti v pořádku. Navíc z pohledu domorodého života je ostrov mnohem klidnější, než tuniská pevnina a známé letoviska Monastir nebo Sousse. Pokud zůstanete na ostrově a nebudete se vydávat na pevninu, k městu Zarzis nebo snad dokonce dále, tak se není čeho obávat.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši ,
  v září se s mámou a synem také chystáme na dovču a to Hammamet Samira Club. Docela z toho mám bobky… Prosila bych Váš názor na Hammamet a hotel Samira Club. Také by mě zajímalo zda máte Tunisko procestované osobně myslím tím Djerbu, Hammamet, Zarzis a víte z vlastních zkušeností jak to tam chodí? Děkuji Lucie

  • Dobrý den Lucko,

   oblíbený a dobře hodnocený hotel, můj názor je takový, že bobky mít nemusíte 🙂 Do tohoto hotelu jezdí mimochodem hodně Čechů a nejsou mi známé jakékoliv bezpečnostní problémy, se kterými by se při pobytu potýkali. Naopak. Hotel hodnotí většinou kladně a dovolenou jako povedenou.

   V Hammametu jsem osobně na rozdíl od Djerby nebo oblasti v okolí Monastiru zatím nebyl, ale bude tu platit to samé, co jinde. 1. využívat pouze hotelovou pláž 2. budete-li opouštět areál hotelu (třeba výlet do centra Hammametu), tak ideálně bez cenností nebo je alespoň nemějte na očích. A většinou to nejhorší, co vás potká (a to skoro vždy) jsou vlezlí a neodbytní obchodníci. V každém případě aktuálně je bezpečnost na tuniském pobřeží (s výjimkou jihu a oblasti u Alžírska) na dobré úrovni.

 • Odpovědět

  dobry den chtel sem se zeptat jestli je bezpecno v tomhle hotelu Marhaba Palace ktery se nachazi v destinaci Port El Kantaoui jestli se mame neceho obavat dekuju za odpoved

  • Dobrý den Tomáši,

   nemám informace o tom, že by Hotel Marhaba Palace byl v současné chvíli jakkoliv pro turisty nebezpečný, ani informace o tom, že by si zde ubytovaní hosté na nějaké otázky bezpečnosti ztěžovali. Byť se právě v tomto regionu stal v roce 2015 fatální incident, situace je aktuálně jak v Sousse, tak i v Port el-Kantaoui klidná. Dávejte si jen pozor na cenné věci při vycházkách mimo resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den,v září letíme do Tuniska Port el-Kantaoui,hotel VINCCI EL KANTAOUI CENTER,můžete nám napsat jaký je tam personál,obsluha atd.?A bezpečnost,děkujeme John Ladik

  • Dobrý den,

   hotel, byť leží v podstatě v hlavní, nejrušnější části Port el Kantaoui je bezpečný. A to i díky dle slov zákazníků, kteří zde trávili dovolenou tento měsíc / v červenci. Pokud budete v resortu a na jeho pláži, nemáte se čeho bát. Shodou okolností je navíc nejbližší policejní stanice přímo naproti tohoto hotelu. Pokud vyrazíte mimo hotel, počítejte ale velice otravnými obchodníky.

   Co se služeb tohoto hotelu týče, nemám k tomuto resortu bohužel žádné aktuální informace.

 • Odpovědět

  Dobry den, jedeme na dovolenou do Monastiru, jen ja a dcera 7 let, bez muzskeho doprovodu. Prosim, muzete mi dat nejake rady, doporuceni? Dekuji.

  • Dobrý den Renato,

   určitě jedete v rámci zájezdu. Obecně v hotelech vám nic nehrozí. Doporučuji využívat pouze hotelovou pláž, žádnou jinou. Monastir má pěknou medinu (staré centrum) i pevnost. Pokud se jí rozhodnete navštívit, určitě přes den, nikoliv večer nebo v noci. Připravte se na plno pouličních obchodníků, kteří budou nabízet nejrůznější zboží i služby. Nevěřte jim, a to ani když budou tvrdit, že vás znají z vašeho hotelu. A nedávejte se s nimi do řeči. To jsou základní pravidla, kterých se držte. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,v září letíme do Tuniska – Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba,můžete nám napsat jak to tam celkove chodi a jaka je tam obsluha a bezpečnost? Mame se něčeho obávat? Děkuji

  • Dobrý den Michaelo,

   z hlediska bezpečnosti se rozhodně nemáte čeho obávat. Radisson Blu Palace Resort & Thalasso je velký 5* hotelový komplex, který nabízí kvalitní služby. Tj. kdo nechce, tak během svého pobytu hotelový areál ani nemusí opouštět. Pláž výhradně určená pro hotelové hosty je tu samozřejmostí a od dalších plážích je oddělena takovými mini moly. Bezpečně tak poznáte, odkud kam sahá. Dál na sever se odsud táhne písečná pláž, u které nic není. Je na ní proto velmi málo lidí. I tuto je dle uvážení možné využívat. K zachování naprostého bezpečí ale raději využívejte pláž hotelovou. V okolí hotelu se nachází taková venkovská zástavba pro Djerbu typická. Menší i větší bílé domky, buď apartmány nebo obydlí místních. Ale nemám informace, že by tu v tuto chvíli bylo jakkoli nebezpečno.

 • Odpovědět

  Dobrý den,10.8. odlétáme s dětmi do Monastiru na dovolenou bez mužského doprovodu.Chtela jsem se Vás zeptat,jaká je situace a zda tam budeme s dětmi v bezpečí.Dekuji Petra

  • Dobrý den Petro,

   v hotelu budete v bezpečí, není třeba se ničeho obávat. Pokud budete chtít navštívit samotné centrum Monastiru – místní medinu – udělejte to přes den za světla a buďte imunní k jakýmkoliv nabídkám / otázkám místních, kteří by k vám sami přistoupili / sami oslovili – ať už mají jakoukoliv záminku, vždy je to za účelem nějakého obchodu.

 • Odpovědět

  Dobry den,

  chystame sa na dovolenku na Djerbu. Mozte mi prosim povedat aka je tam bezpecnostna situacia?
  Dakujem

  • Dobrý den Katarina,

   obecně je Djerba aktuálně v pohodě. Bezpečnost je tu v poslední době stabilní a není narušována jakýmikoliv incidenty, které by byly mířené na turisty. Budete-li trávit dovolenou především v hotelu a na hotelové pláži, nemusíte mít žádný strach.

   Pokud možno, tak se vyhněte pevnině, pokud tam budete chtít na výlet, tak pouze v rámci fakultativního organizovaného výletu. Oblast jižně od města Zarzis kdoví jak bezpečná aktuálně není.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, koncom augusta odlietam s manželom do Tuniska, hotel Nour Palace, Mahdia. Môžete nám poradiť nejaké výlety? A čo sa nám odporúčate v meste Mahdia? Chceli by sme navštíviť aj koloseum. Je to podľa Vás bezpečné? Budem vďačná za Vašu odpoveď.

  • Dobrý den Maja,

   Mahdia je dobrá volba, osobně ji považuji za nejlepší tuniské letovisko. Věřím, že i vám se zde bude líbit 🙂

   Pokud budete mít možnost, prohlédněte si medinu v Mahdia (její staré centrum) a velmi pěkná je i pevnost Borj el-Kebir, která na medinu navazuje. Návštěvu kolosea v El Jem doporučuji absolvovat s vaší cestovní kanceláří (pokud bude výlet organizovat), sami se tam nevydávejte. Organizovaný výlet je bezpečný, ale upozorňuji, že v El Jem jsou více než kde jinde skutečně dotěrní obchodníci, kteří používají i neetické praktiky. Lepší je je nevnímat a pokud vám přesto budou nutit něco, co nechcete, položte klidně zboží na zem a klidně odejděte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat je bezpečnost na Djerbe? A co hotel Dar Djerba Zahra Club. Děkuji

  • Dobrý den Radko,

   resorty a letoviska na Djerbě jsou obecně v současné chvíli bezpečné. Opatrnost se vyplatí při cestách z Djerby na pevninu, které doporučuji absolvovat pouze v rámci nějakých organizovaných výletů. Ne samostatně. Hotel Dar Djerba Zahra Club osobně neznám, neumím vám proto bohužel odpovědět konkrétněji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat na bezpečnost v oblasti Yasmine Hammamet a jestli máte zkušenost s hotelem Nesrine. A nějaké aktivity v okolí jako trhy, historická místa apod. Popřípadě jestli není lepší volba Djerba?
  Děkuji

  • Dobrý den Ladislave,

   záleží, kdy plánujete jet. Djerba je jižněji, je tam větší teplo, resp. letní počasí tam trvá déle. Pokud chcete jet teď nebo někdy v první polovině září, doporučuji oblast Hammamet. Z hlediska obecné bezpečnosti, je to tu řekl bych o něco lepší než na Djerbě a navíc je tu v blízkosti víc zajímavých míst. Hotel Nesrine neznám osobně, neumím na něj říct svůj názor, nejlepší bude si pročíst nějaké jeho recenze.

   Výlety v okolí: např. medina / staré centrum v Hammametu, o něco dál je další stará medina ve městečku Nabeul. Pokud budete mít možnost, je fajn se podívat do Karthaga a malebné sousední vesničky Sidi bou Said.

 • Odpovědět

  Dobrý den . Chcela by som sa opytať na hotel Riviera Port El Kantaoui Tunisko v komentaároch som sa s tým nestretla. Je to bezpečné mám obavy nakoľko idem 5 žien . Prosím o info. Ďakujem

  • Dobrý den Zdenka,

   tento hotel osobně považuji za dobrý, velký a bezpečný. Letovisko Port el Kantaoui je taková jedna velká, v podstatě uměle vybudovaná turistická oblast. Nevím, kdy přesně jedete, do té doby se zde může totiž cokoliv odehrát, nicméně aktuálně je to tu pro turisty bezpečné. Mějte fajn dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den. Jedeme na Djerbu Hotel Sun Club. Můžete mě říct jestli je tam bezpečno. Děkuji Laďka

  • Dobrý den Laďko,

   ostrov Djerba, byť je to u jižního pobřeží Tuniska, je bezpečná, alespoň v současné chvíli. Do areálu hotelu Sun Club není vpuštěn nikdo, kdo do něj nepatří – vjezd je hlídaný – takže ani zde se není potřeba ničeho bát. Na tuniské poměry je to poměrně hezký hotel, dobrá volba!

 • Odpovědět

  Dobrý deň Lukáš, rada by som sa opýtala na počasie v Hammamete v októbri? Oplatí sa vlastne cestovať? Chytím nejaký ten bronz ešte? 🙂 A dalsia otázka sa týka samozrejme bezpecnosti v tomto letovisku a konkretnejsie: VINCCI NOZHA BEACH RESORT & SPA . Dakujem moc za odpoved 🙂 Eva

  • Dobrý den Evo,

   pokud jedete za mořem (což předpokládám, že v případě Hammametu ano), tak říjen ještě lze, ale čím dříve v říjnu, tím lépe. Více o počasí v říjnu v Tunisku najdete třeba zde. Na začátku října se teploty v Hammametu typicky pohybují do 26°C, některé dny více, některé dny méně. Slunečno tu většinou je, ale i přesto se občas už objeví déšť.

   Hotel VINCCI NOZHA BEACH RESORT & SPA je dobrý, bezpečnost rovněž, jak v hotelu, tak v okolí. V Hammametu je aktuálně klid. Samozřejmě do října se to může změnit, ale věřme, že nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den, co si myslíte o resortu Sangho Club Zarzis? Děkuji Vám, Martin

  • Dobrý den Martine,

   tento hotel já úplně neznám. Takže za sebe říci nemohu, ale názory na něj se dost různí, někteří ho vychvalují, jiní naopak kritizují. Co se týče bezpečnosti, tak jsou v Tunisku určitě lepší místa, kde dovolenou trávit. Hotel Sangho Club Zarzis leží kousek severně od Zarzisu – toto pobřeží bezpečné je a tím spíš přímo v resortech. Na druhou stranu, ale oblast od Zarzisu na jih (nikoliv na sever, kde leží váš hotel) je dlouhodobě považována za méně bezpečnou. a čím blíže je člověk u hranic s Lybií, tím hůře.

 • Odpovědět

  Dobrý deň prajem,
  s priateľom cestujeme o tyždeň do Monastiru konkretne My Hotel Garden Beach. Zaujimal by ma Váš nazor na lokalitu, bezpečnost nakolko je to maly hotel a popripade nejake napady na pekny vylet za historiou.

  Ďakujem Vám, Žaneta

  • Dobrý den Žaneta,

   tento hotel neznám. Nicméně Monastir jako takový je v současné době bezpečný. Obavy mít nemusíte. Doporučuji návštěvu Monastiru – starého centra – Mediny. Nebo koloseum v El Džem.

 • Odpovědět

  Zdravím chystam sa s priatelkou do Mahdie hotel Primasol El Mahdi chcem sa spytat ci je to tam bezpecnw pripadne comu sa vyhybat. Dakujem

  • Dobrý den Lorant,

   nemám informace o tom, ze by z hlediska bezpecnosti bylo v tomto hotelu cokoliv v neporadku. Na plazi tu byvaji hlidaci – kontroluji poradek. Navstivte urcite starou medinu Mahdie – lepsi je jit pres den (pusobi bezpecneji), ne vecer / v noci.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat na situaci v Sangho Club Zarzis ? Ttunis – Djerba. Píšou všude, že Djerba dobrá, ale zrovna Zarsis ne, který je ańa Djerbě.
  Mmáme v plánu letět 25:9.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaká je situace v Port el Kantaoui. David Ondráček

  • Dobrý den Davide,

   byť se právě zde odehrál před 3 roky teroristický útok cílený na turisty, v současné době je zde situace klidná a nemám informace o tom, že by zde Evropané čelili jinému nebezpečí než standardním krádežím nebo nabídkám uměle předraženého zboží.

 • Odpovědět

  Dobrý den, nikdy jsem v Tunisku nebyla a zaujal nás hotel Funtazie klub Sahara Beach – Monastir/Skanes . Je zde bezpečno? Nevím jestli je to tady jako v Egyptě, že za resort se už nesmí, nebo se dá někam jít koupit pár suvenýrů. Děkuji Niki

  • Dobrý den Niki,

   celou letošní sezónu byla tato oblast v pohodě a bezpečná. Určitě neplatí to, že za resort se nesmí. Akorát co nedoporučuji je chodit mimo resort večer za tmy a to především ženám, pokud by neměly mužský doprovod. Jinak není třeba se bát a určitě byste se měli během dovolené vypravit do staré mediny v Monastiru, která od hotelu Sahara Beach není daleko , je to 10 kilometrů. Opět je lepší sem jet přes den, než na večer.

 • Odpovědět

  Dobrý den, nestihla jsem zájezd od cestovky a tak letíme na vlastní pěst do resortu v Hammametu. Letadlo přilétá v 0:10 ráno a odlétá 2:15 ráno….zařídili jsme si taxi přes booking tam i zpět….myslíte, že je to takto bezpečné, nebo máme vyčkat do světla na letišti? Letiště je Carthage – tedy asi 60 km. Děkuji Lenka

  • Dobrý večer Lenko,

   nečekejte, jeďte. Z hlediska bezpečnosti nevidím důvod, proč čekat na letišti do rána (jiná otázka je, od kdy máte rezervovaný hotel a kdy může proběhnout check-in). Nicméně taxikář je ten, kdo zná místní situaci nejlépe – jeho úkolem je vás dovést v pořádku do cíle a to také udělá. Odrazuji lidi od toho někde v Tunisku chodit pěšky po nocích, to ano, ale taxi je v pohodě.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, plánujeme dovolenku v Sousse. Mali by sme mať nejaké obavy ísť na dvojdňový výlet na Saharu, organizovaný cestovkou? Ďakujem Paťa

  • Dobrý den Patrícia,

   jestliže se jedná o organizovaný výlet ve skupině (pojedete autobusem), tak obavy mít nemusíte. Individuální cesty do vnitrozemí včetně Sahary ale nedoporučuji.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, v červnu máme naplánovanou dovolenou na Djerbu se dvěma dcerami. Z níž jedna – 7leta je modrooka kudrnatá blondýna. Jedeme do resortu se 4*. Je potřeba se něčeho obávat? Rodina mi tvrdí, že s dcerou bych do takové země neměla jezdit. Děkuji

  • Dobrý den Zuzko,

   za předpokladu, že vaši dovolenou bude trávit v hotelu a na přilehlé pláži, pak to je bez problému. Mimo hotel se velmi pravděpodobně setkáte s takovým otravným „zíráním“ ze strany mužů. Bez mužského doprovodu proto doporučuji omezit čas mimo hotelový resort na minimum, určitě byste se pro jistotu měla s dcerami vyhnout pohybu po okolí pozdě večer / v noci. Pokud na výlet, tak bych být Vámi volil skupinový výlet organizovaný vaší CK (takto ve skupině žádné obavy mít nemusíte).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chci se zeptat chystáme se na dovolenou do Tuniska hotel Serail Aquapark **** v Monastiru mám dvě dcery a co jsem četla v recenzích tak váhám jestli ject či ne…..

  • Dobrý den Stáňo,

   já považuji tento hotel za tuniský průměrný, má své plusy i mínusy, ostatně tak jako většina resortů. Výhodou je jeho poloha hned u letiště a Monastir je nedaleko. Nevýhody jste si asi sama přečetla v recenzích, ale podotýkám, že je potřeba k nim přistupovat s rezervou. Každý je zvyklý na něco jiného, a každý tak bude mít jiný názor.

   Z hlediska bezpečnosti je hotel naprosto v pořádku, rozhodně není nyní důvod se tam bát s dcerami vyrazit.

 • Odpovědět

  Dobrý den v červnu cestujeme na ostrov Djerba Zephir hotel Spa.Vybrali jsme dobře? Jaká je tam bezpečnostní situace?
  Děkuji

  • Dobrý den Blanko,

   chci vás upozornit, že Zephir Hotel & Spa není na Djerbě, nýbrž na pevnině u města Zarzis. Ano, poletíte na Djerbu, ovšem pak přejedete autobusem z ostrova na pevninu. Bezpečnostní situace je na Djerbě dobrá, na blízkém pevninském pobřeží relativně taky, jezdí se sem zcela standardně a bez problémů. Na druhou stranu si ale uvědomte, že městem Zarzis začíná oblast (od města Zarzis dále na jih), do které se z bezpečnostních důvodů jezdit turistům nedoporučuje (vy budete od Zarzisu na sever).

   Hotel je takový tuniský průměrný, pokud nejste nároční, tak spokojeni budete. Mimo areál hotelu se nedoporučuji zdržovat pozdě večer / v noci a také se připravte na to, že mimo areál poznáte typické Tunisko, nepořádek a obecně zažijete dost nezvyk z místní tuniské kultury. Zkrátka určitě zde poznáte pravou tvář typického tuniského života.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Poprosim o informaci, jestli je bezpečno v Mahdii, v srpnu tam cestujeme? A popřípadě doporučit nějaké bezpečné místa.. Památky.

  Moc děkuji za informaci
  Přeji hezký den 🙂

  • Dobrý den Kateřino,

   Mahdia je pěkné letovisko, bezpečnost v Mahdii i jejím okolí je na dobré úrovni. Jediné, co nedoporučuji, je, abyste se vy jako žena sama pohybovala po večerech a po nocích mimo areál hotelu – zejména to platí o centru Mahdie jako takovém, kam je lepší si udělat výlet buď přes den nebo v podvečer.

   Z Mahdie je to blízko do Monastiru, kde je podobně jako v Mahdii pěkná stará medina (původní centrum města). Takže doporučuji návštěvu Monastiru a pěkný je i El Djem, město se starým římským koloseem, které je také cílem častých výletů (z Mahdie je to necelých 45 km).

 • Odpovědět

  Dobrý den, uvažujeme s přítelem o dovolené v Tunisku. Mohl bych se zeptat, kde je to nejbezpečnější? A kde jsou gay friendly? Docela mám z toho strach… Popřípadě, jestli neznáte nějaký takový hotel. Nosím blond vlasy, tím bych na sebe asi zbytečné upozorňoval, že? Moc děkuji za odpověď

  • Dobrý večer Romane,

   z hlediska bezpečnosti Monastir, Mahdia nebo Djerba. V otázce gay friendly hotelů se ale obávám, že nebudu schopen poradit. Nemám s tím zkušenosti ani žádné informace z třetí ruky.

   Takhle, doporučuji se na veřejnosti s přítelem k sobě moc nemít, protože v Tunisku obecně tyto vztahy neuznávají. Je to zkrátka jiná kultura. Takže pokud se na veřejnosti podobných projevů zdržíte, tak nebude žádný problém a váš pobyt proběhne hladce. A domnívám se, že volba hotelu už tak důležitou roli hrát nebude, pokud budete vybírat z těch větších a oblíbených.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chceme v první polovině června cestovat do Tunisu(rodiče a dvě děti 3 a 6 let).Rozhodujeme se mezi hotelem DJERBA HOLIDAY BEACH na Djerbe a CARRIBIEN WORLD v Mahdii. Co byste doporučil vzhledem k termínu a k dětem? Která oblast pro nás bude vhodnější?Mahdie mě láká,ale obávám se chladnějšího more vzhledem k tomu,že je severneji název Djerba.Dekuji

  • Dobrý den Anno,

   oba hotely jsou na podobné úrovni. Tedy pokud jste nenároční, tak neuděláte s ani jedním chybu. Náročnějším lidem bych ale přeci jen doporučil ten na Djerbě, hotel Djerba Holiday Beach ne mě působí o něco lépe. U obou jsou pěkné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře – takže obě místa jsou pro děti ideální.

   Na začátku června bude teplo jak na Djerbě, tak v Mahdii, ovšem máte pravdu s teplotou moře. V půlce června (k 15.6.) moře na Djerbě typicky má téměř 25°C, v Mahdii 23°C.

   Já vám doporučuji raději Djerbu.

  • Dobrý de, chystám se na 15 dní hotel Holiday Beach Jerba, jaký myslíte, že bude počasí opalíme se? A jak daleko je zhruba krokodýlí farma, děkuji za odpověď 🙂

  • Dobrý den Lindo,

   krokodýlí farma je necelých 10 km od hotelu Djerba Holiday Beach. Nepíšete, kdy jedete, ale pokud je to kdykoliv od května do začátku října, tak ano, můžete se těšit na teplé a slunečné počasí.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jedeme na svoji první dovolenou do Tuniska – Mahdia (26.7.-2.8.2019) s dětmi dcera 6 let syn 10 let. Vybrali jsme si hotel Nour Palace ***** . Zajímalo by nás zda je vhodné opouštět hotel s dětmi, pokud ano kam se vydat a co navštívit, popřípadě na co si dávat pozor. Dále jestli máte nějaké zkušenosti s hotelem, vybrali jsme dobře?
  Děkuji.

  • Dobrý den Zdeňku,

   ano, v současné době není důvod být uvázaný celou dobu pouze u hotelu. Já doporučuji při nejmenším výlet do staré Mahdie, lepší je ovšem ho absolvovat přes den a ne po setmění. Tam akorát pozor na dotěrné prodejce, kteří se vám budou snažit nabízet kdeco. Zároveň nevěřte nikomu, kdo by vám tvrdil, že je z vašeho hotelu a že vás po centru provedou. Lžou.

   Pláž písečná, ta u hotelu upravovaná a s pozvolným vstupem do moře. Takže pro děti super. Za mě dobrý výběr.

 • Odpovědět

  Hezky den mam dotaz jedu do hotelu one resort agua park & spa jak je to daleko na neake trziste a jak tam jet pokud pojedeme sami dva dospeli jak to tam funguje

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši.V lete mame zakúpenú dovolenku v hoteli Concorde Green Park palace v Port el Kantaoui.Doporucil by si tento hotel a lokalitu alebo radšej úplne zmeniť destináciu .Dakujem za info.Jozef.

  • Ahoj Jozef,

   celkem dobrý výběr hotelu, Concorde Green Park palace je relativně nový resort a patří v Tunisku k těm kvalitnějším. Ostatně, ona celá oblast Port el Kantaoui je celkem nová. Nevidím, důvod ke změně lokality. Pláž jemně písčitá, výjimečně zde bývá někdy plná řas, ale to je spíš až k podzimu, záleží to na moři a na tom, co zrovna vyplaví moře. Jinak kousek je přístav, takže se tam dá dojít a pokoukat.

 • Odpovědět

  ahoj lukas. v lete presnejsie v prvej polovici jula mame zakupenu dovolenku v samira club. je to dost bezpecny hotel a co tam mozeme ocakavat, dakujem za info.jan

  • Ahoj Jan,

   v prvé řadě doporučuji mrknout na tento komentář (pravda, je už skoro tři čtvrtě roku starý, nicméně to, co v něm padlo, je i nadále platí). Region a místo hotel samotný je z bezpečnostního hlediska v pořádku. Je to celkem velký a ohraničený areál.

   Můj názor je, že tento hotel patří k lepšímu průměru. Má pěknou písečnou pláž, která je hned vedle hotelu. Pokoje jsou dostačující, byť jsou takové jednodušší. Nenáročného člověka ale v pohodě uspokojí.

 • Odpovědět

  Krasny den .. 11.6.2019-25.6.2019 letime s dětmi na Djerbu hotel Baya beach aqua park. Můžeme s čistou hlavou a klidem na duši sem právě vzít to nejcennější co mame ?☺️ DEKUJI !

  • Dobrý den Lenko,

   ano, hotel je dobrý a bezpečnost nejen v něm, ale i v jeho okolí, kde v tom nejbližším sousedním okolí jsou v podstatě jen samé další resorty. Budete se tu cítit bezpečně. Hotel poskytuje dobré služby, prostor na zlepšení tu samozřejmě je, například co se týče samotných pokojů. Jejich vybavení je sice starší, ale naprosto dostačující a jsou čisté. Hezkou červnovou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohl byste mi prosím napsat něco o hotelu Sunclub El Mouradi Djerba Menzel a o oblasti, ve které se hotel nachází? Moc děkuji

  • Dobrý den Věro,

   Sunclub El Mouradi Djerba Menzel je na tom nejvýchodnějším cípu Djerby. V okolí prakticky žádné jiné resorty nejsou, spíše místní stavení. Mimo areál hotelu je dost nepořádek, ale to je zkrátka Tunisko a bývá to tak na řadě dalších místech. Není to nic neobvyklého. Vstup do moře tu je písečný a hodně pozvolný. často tu jsou v moři řasy, které bývají vyplavené i na plážích.

   Areál hotelu je obrovský, má přes 600 pokojů. Vybavení pokojů jednoduché, úklid typicky nic moc a to ani v jídelně nebo dalších společných prostorách. Personál oproti jiným hotelům dost neosobní a ne příliš vstřícný. Jestli můžete, doporučuji volit nějaký jiný resort.

 • Odpovědět

  Děkuji moc za rychlou odpověď. Na zakoupení jiného resortu už je bohužel pozdě, vaší stránku jsem objevila až po zaplacení dovolené. Tak snad aspoň bezpečno tam bude. Ještě prosím, cca jak dlouho trvá cesta busem z letiště k hotelu? Děkuji mockrát.

 • Odpovědět

  Dobrý deň.Chystame sa v auguste s deťmi 3 a 5 rokov na Djerbu,hotel Joya paradise Spa? Aký je Váš názor?

  • Dobrý den Marcelo,

   příliš ho neznám, ale z bezpečnostního hlediska by zde mělo být vše v pořádku. Za prvé vjezd do hotelu je hlídaný security službou, za druhé resort leží v oblasti, kde se nachází řada dalších hotelů. Takže myslím, že jste vybrala dobře.

 • Odpovědět

  V červenci máme s priateľom zaplateny pobyt v Tunise Mahdia hotel Topkapi beach bolo by možné poskytnúť informácie o bezpečnosti ohľadom diania v Libii a o hoteli ďakujem Anna

  • Dobrý den Anna,

   hotel osobně neznám, takže k němu nemám informace z první ruky. Patří k průměrným hotelům, pokoje spíš jednodušeji vybavené, je pro méně náročné klienty. Pláž je tu ale pěkná, ostatně pěkným pobřežím je Mahdie vyhlášená.

   Co se týká situace v Libyi, tak důrazně odrazuji od jakýchkoliv cest. Je to týden, co tam je mobilizovaná armáda – a to zejména v západní části země, tedy té, která sousedí s Tuniskem. Před pár dny proběhly i nějaké první nálety na hlavní město Tripolis. Na bezpečnost v Tunisku by tento stav neměl mít vliv, alespoň v tuto chvíli nemá.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci letíme do Mahdie s 2 dětmi. Jak moc je tam bezpečno? Mám se opravdu obávat?

  • Dobrý den Martino,

   v tuhle chvíli je v Mahdii situace normální a klidná. Záleží hotel od hotelu, ale některé jsou hlídané, takže riziko nebezpečí je tím ještě sníženo. Obavy nemějte, není to potřeba a ani aktuální nepokoje v sousední Libyi by na klid v Tunisku neměly mít vliv – to ale 100% ukáži až následující týdny.

 • Odpovědět

  Dobry den,dcera 21 let leti s kamaradkou na Dzerbu Aghir do hotelu Seabel Aladin.Mam mit obavy?Dekuji za info.

  • Dobrý den Markéto,

   tento hotel patří k těm lepším na Djerbě – je čistý a udržovaný. Holkám řekněte, ať zbytečně nechodí samotné mimo areál hotelu, ono stejně tu není moc kam jít. A určitě ne večer. Pokud budou chtít na nějaký výlet, tak v jejich případě, vzhledem k tomu, že tam budou samotné, je lepší volit nějaký skupinový výlet. Pokud dají na tyto rady, tak obavy mít nemusíte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme do hotelu Thapsus, je to úplně krajní hotel, chtěla jsem se zeptat, jak moc je tam hlídaná pláž (aby se tam nedostal cizí člověk) děkuji za odpověď

  • Dobrý den Martino,

   pokud vím, tak pláž není nijak oddělena od okolí, plynule navazuje na pláže dalších hotelů i na pláž za hotelem Thapsus. Nicméně po plážích prochází bezpečnostní služba se samopaly. Resp. alespoň tak to zde minulý rok bylo. Čili dle mého názoru je zde bezpečnost na dobré úrovni.

 • Odpovědět

  Dobrý den . V srpnu 1.8 . Letim ja matka s dvěma dcerami na Djerbu do hotelu Carribean World . Je tam bezpečno? Co říkáte na hotel ? Děkuji za odpověď . Monika

  • Dobrý den Moniko,

   Djerba je aktuálně z hlediska bezpečnosti v pořádku. Vzhledem k tomu, že budete sama s dcerami, tak se přesto raději doporučuji vyhýbat večerním vycházkám mimo hotel (pro jistotu). Jinak hotel je tuniské poměry dobrý, čistý, pokoje celkem relativně dobře vypadají a jsou i solidně vybavené. V areálu jsou k dispozici tobogány, takže to se vašim dcerám určitě bude líbit. Jinak doporučuji dbát pozor na cennosti a drahé věci, buď je mít stále při sobě nebo je mít v trezoru (jsou na hotelu k dispozici) nebo to, co zůstává na pokoji, zamykat do kufru. Krádeže tu občas jsou, takže proto to zdůrazňuji. Mimo to je ale hotel dobrý.

 • Odpovědět

  Dobrý deň,chcem sa spýtať na hotel Le soile Bella Vista ,máte nejaké skúsenosti? Je tam bezpečne? Za mesiac tam ideme aj s 2detmi (13,7) , ešte poprosím nejaký tip na výlet,je to v oblasti Monastir.Vopred ďakujem za info

  • Dobrý den Andreo,

   Le soile Bella Vista je hotel, který leží v podstatě hned naproti letištnímu terminálu, tj. z letiště je to do něj skutečně kousek. Hotel je starší, tj. i pokoje mají starší vybavení, ale jinak se personál snaží držet služby i čistotu na odpovídající úrovni. Hotel proto osobně řadím mezi lepší tuniský průměr. Někdy tu bývá problém s pláží – někdy je pěkná, jindy však moře vyplaví řasy včetně odpadků – ale to holt neovlivníte.

   Určitě doporučuji návštěvu samotného Monastiru – jeho staré mediny i jeho přístavu, dál je zde zajímavý klášter Ribat nebo Mazuleum Habiba Bourguiby. Více informací o Monastiru zde – včetně některých dalších tipů na výlety.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  do Tunisu se chystáme na líbánky, místo zrušeného Egyptu. Váháme mezi oblastí Mahdia a Djerbou, v Tunisu jsme ještě nebyli a oblasti tudíž nedokážeme porovnat. Hledáme luxusní hotel s kvalitním all inclusive a krásnou pláží, spíše klidnějšího charakteru, máme v plánu i fakultativní výlety v okolí. Vyhlídli jsme si co se týče Djerby hotel Laico Djerba (ex.Royal Karthago) nebo Odysse. Jaký je Váš názor na tyto hotely, popřípadě můžete nám doporučit dle Vašeho názoru např. kvalitnější? A co se týče oblasti Mahdia, měl by jste doporučení na hotel dle našich specifikací? Předem moc děkuji.
  Hezký zbytek dne, Lucie Bergerová

  • Dobrý den Lucko,

   rozumím vám. Co se týče výletů, podle mě je širší nabídka na pevnině. Ono na Djerbě toho tolik není, ano možnost vidět krokodýlí fakrmu, prohlídka místních měst Houmt Souk nebo Midounu nebo výlet na Saharu. Toť v podstatě ale vše. Naopak z Mahdie je to medina Mahdie, pevnost Borj el-Kebir, Monastir, vnitrozemské El Jem, někdy se dá i Kartága, které je ale už dál.

   Jestliže myslíte Odyssee Resort Thalasso & Spa, tak ten není na Djerbě, nýbrž na pevnině poblíže Djerby. Navíc nepatří k nejkvalitnějším. Ten bych osobně vyřadil. Na Djerbě je dle mého názoru nejkvalitnější Palm Beach Palace, sice tu často bývají problémy s tím, že Čechy ubytovávají v horších pokojích než západoevropany, ale pokud se to stane, většinou zabere naléhání na recepci, že chcete pokoj vyměnit. Vše ostatní je na vysoké úrovni. Zvážil bych i Garden Royal Palace. A ano, Royal Karthago lze také, je na podobné úrovni jako Garden Royal Palace.

   Co se týče Mahdie, tam se mrkněte na 5* Iberostar Royal El Mansour – perfektní služby, pěkná pláž. Já osobně na první celkovou příčku ze zmiňovaných hotelů dávám právě tento.

   Stejně mě to nedá se nezeptat, proč vám byl Egypt zrušen, resp. co brání v tom si v Egyptě zajistit jiný pobyt?

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se s přítelkyní 6.7.2019 do hotelu v Sousse (Marabout hotel ***+) a nyní jsme zjistili, že vedle 600m se stal onen masakr v 2015, je to z hlediska bezpečnosti OK? Nemáme se bát? Jak je to z vycházením třeba do města na drink večer apod, či jestli máte konkrétní zkušenosti s tímto hotelem, děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Davide,

   upřímně si nemyslím, že v tuhle chvíli něco podobného bezprostředně hrozí. Situace v této části Tuniska je stabilní a bezpečnost v pobřežních oblastech dobrá. Takže ne, nebojte se. Ale je potřeba myslet na to, že to je zcela odlišná kultura, navíc Sousse je celkem velké město a váš hotel leží přímo v něm. Nenechte se tak překvapit nepořádkem v ulicích apod. Taky aquapark v tomto hotelu je veřejný – tj. ho využívá plno místních, což není zrovna ideální… ale člověk sem jede hlavně kvůli moři, nikoliv kvůli tobogánům. Vycházení v okolí tohoto hotelu je možné, ani toho bych se nebál, druhá věc ale je, že ono není moc kam jít.

 • Odpovědět

  Dobrý den… Příští tyden letime s maminkou do Tunisu Zarsis, hotel Zephir Hotel, mohu poprosit, jaky to je hotel a jake jsou zde podminky, mame se obavat o svoji bezpecnost?

  • Dobrý den Vlasti,

   podívejte se prosím na tento komentář (a na moji odpověď na něj), který se přesně týká hotelu Zephir. Informace v něm jsou stále platné a aktuální.

 • Odpovědět

  Dobrý deň,
  s manželom letíme od 1.8-11.8 na ostrov Djerba hotel Vincci Helios Beach.
  Budeme ubytovaní v bungaloce u relaxačného bazénu – izby sú najdrahšie.
  Porísm aký názor máte na tento hotel?
  Ďalej sa bojíme o našu bezpečenosť – aj na letisko aj v letovisku. V nedávnej dobe boli v Tunise teroristické útoky + v médiach sa zverejnili videá, kde teroristi sa vyhrážajú ďalším útokom.
  Uvažujeme, či dovolenku zrušiť a platiť tak storno poplatok, alebo sa nebáť a v kľude ísť na dovolenku.
  Ďakujem

  • Dobrý den Silvia,

   poslední útoky se staly v červnu v hlavní městě Tunisu. Jednalo se o dva sebevražedné útoky a oba cílily na policejní složky, nikoliv na turisty. Já osobně považuji situaci v letoviscích (ať už na Djerbě nebo v letoviscích na pevnině) za standardní a stabilní. Tedy z tohoto pohledu nevidím žádné akutní důvody k tomu dovolenou rušit.

   Co se týče samotného hotelu Vincci Helios Beach, tak jste zvolila dobře. Za mě je to na tuniské poměry dobrý resort s celkem kvalitními službami. Pokoje jsou celkem pěkné, byť bungalovy jsou sice jednodušeji zařízené, ale i tak naprosto dostačující. Pláž široká s bělavým pískem a pozvolným vstupem do moře.

   Moje doporučení je se nebát, nechat obavy doma a dovolenou si zde na Djerbě užít.

 • Odpovědět

  Dobry den,chci se zeptat chceme letět s přitelkyni do Tuniska do hotelu Byzance ale moc se mi to nezda?Co myslite je to dobry napad?vyplati se nam to?Mockrat dekuji Jirka

  • Dobrý den Jirko,

   tuniské pobřeží je aktuálně bez problému, takže dovolená v Tunisku je dobrý nápad, nicméně ja bych vám doporučoval vybrat jiný hotel. Tento je malý rodinný a spíš pro nenáročné lidi. Navíc není u kdoví jak hezké pláž, ona tu ani moc pšěkná být nemůže, protože toto je v podstatě centrální oblast pobřežního Nabeul. Za podobné ceny najdete lepší resorty. Zkuste se poohlédnout třeba po něčem v Mahdii, kde jsou obecně pláže jedny z nejlepší v Tunisku.

 • Odpovědět

  Dobry den, na konci srpna letime do hotelu Concorde Green Park Palace 5*, mate nejake informaceo tomto místě? Zda se nam hotel pekny a v ramci moznosti jeden z tech lepsich. Jinak co se tyce bezpecnostnich situaci kolem hotelu? Mate vlastni zkusenost jak to maji s ochrankami atd treba po plážích nebo zdali je policie u resortu vice videt? Aby clovek nemusel mit strach. Dekuji

  • Dobrý den Davide,

   zcela upřímně, tento hotel patří k těm nejkvalitnějším v této oblasti, hned vedle golfové hřiště, a vedle něj hotel Iberostar.. ještě lepší resort. Každopádně Concorde Green Park Palace je velmi dobrý, čisté prostředí, nevtíravý personál, velmi kvalitně vybavené pokoje a řekl bych až luxusní koupelny. Takže vězte, že dovolená se vám tu bude líbit.

   Na pláži konkrétně u tohoto hotelu je vždy plavčík a přítomná je i soukromá bezpečnostní služba. Zároveň jsou čas od času na pláži vidět policisté, kteří po pobřeží projedou na čtyřkolkách. Tedy i v tomto ohledu je alespoň dle mého názoru resort v pořádku. Lepší to dle mě být moc nemůže. A ještě jedna věc, plážový prodejci zde jsou, ale přímo k hostům a k jejich lehátkům nemohou, i toto považuji za výhodu oproti jiným resortů. Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, vím, že to záleží na každém jak se rozhodne, ale chtěla bych slyšet Váš názor, zda je dobrá volba cestovat na dovolenou se 17ti měsíčním dítětem? Názory se liší, kdo byl, doporučuje, kdo nebyl, odrazuje. Váháme na konci srpna nad hotelem Magic Skanes Family v Monastiru, který má opravdu velmi kvalitní recenze. Předem děkuji

  • Dobrý den Michaelo,

   můj názor je ten, že by lidé s hodně malými dětmi neměli takto letecky cestovat. Dítě s toho nic nemá (ani z letadla ani z dovolené), cesta letadle není podle mého názoru pro takto malé děti vhodná. (předesílám, že osobní zkušenost s tím zatím nemám) Na druhou stranu chápu, že děti mladší dvou let cestují zadarmo, takže to je jistý faktor k tomu letět před dovršením druhé roku než později…

   Co se týče hotelu Magic Skanes Family, tak tam je to tak, jak píšete, je to kvalitní resort. Čistý, služby na úrovni, pokoje čisté a komfortně zařízené. Má hlídanou pláž a je hned vedle monastirského letiště, takže jste tam hned.

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáš. Plánujem dovolenku koncom Augusta v hoteli El Borj v Mahdii,aj keď priateľka má strach. Máte s týmto hotelom nejaké skúsenosti? Čítal som recenzie aj na zahraničných strankach a nestretol som sa so žiadnou negatívnou. Čo takého zaujímavého by ste odporučili vidieť priamo v Mahdii respektíve v okolí? Ďakujem pekne za odpoveď.

  • Ahoj Jozef,

   osobně hotel neznám, ale resort na mě působí dobře. Řekl bych že pokoje jsou trochu menší, ale dostačující. Pláže v Mahdii jsou až na výjimky, resp. výjimečné termíny, krásné, čisté a moře průzračné. Takže v tomto ohledu dobrá volba! 🙂 Koukám, že hned vedle hotelu prochází silnice s řadou obchodů, kaváren a restaurací. Spíš se tomuto ale doporučuji vyhýbat a stravovat se v hotelu – jak kvůli lepší bezpečnosti, tak kvůli možným zažívacím potížím. K tomu, co vidět v Mahdiie, jsem se již zde párkrát vyjadřoval, mrkněte např. na tento komentář a na moji odpověď na něj.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v pátek letíme sem:
  https://search.seznam.cz/?q=magic+hotel+caribbean+world+mahdia+pama&oq=magic+hotel+caribbean+world+mahdia+pama&aq=-1&sourceid=top&sId=EKMnr08j-HhKr2GfpTSK&sgId=9REI9xIb_vZMp0u8TcufQFwoknpMzGwbzGmjYGpvzL%3D%3D
  Chtěla jsem se zeptat jaká situace je zde?Čemu se vyhnout?Co vyhledávat. Prvni jsem měla radost, ale čím víc se blíží dovolená, tím mám větší obavy .Děkuju

  • Dobrý večer Aleno,

   je úplně normální, že s přibližujícím se dne odletu jste nervóznější a máte obavy z toho, že to bude dobré. Tento hotel je v pohodě, je fakt, že je sice už starší, ale je čistý a pokoje dostatečně vybavené včetně ledničky. Jídla je dost, byť se dost opakuje, ale s tím osobně já bych problém neměl. Pláž hezká, písečná a s pozvolným vstupem do vody jak někde v severní Itálii. Na koupání v pohodě a pro děti ideální. Nevím nic o personálu hotelu, ale animátoři zde jsou perfektní a ve všem nápomocní. Jezdí sem hodně Francouzů a Rusů, což může být kde komu nepříjemné, ale s tím nic nenaděláte. A z hlediska bezpečnosti – podle mých posledních informací je na celém pobřeží u Mahdie situace klidná a bezpečnost na stabilní úrovni.

 • Odpovědět

  Dobrý den, na konci srpna máme s rodinou v plánu letět do Tunisu, oblasti Monastir do hotelu One Resort Aqua Park and Spa. Máte s tímto hotelem nějaké zkušenosti, prosím?
  Děkuji

  • Dobrý den Markéto,

   ano, to je hotel jen kousek od monastirského letiště. Přitom je samostatně stojící, v blízkém okolí nic není. Hotel hodnotím na tuniské poměry jako dobrý, má pěkné pokoje, se kterými by dle mého názoru byl spokojený i náročnější člověk. Jinak za mě v tomto hotelu vše funguje tak, jak má, snad bych jen upozornil na občasný chaos v hlavní jídelně (a je to dle mě spíš vina personálu než ubytovaných lidí). Pláž dobrá, vstup do moře pozvolný, občas se objeví chaluhy, to neovlivníte. Do Monastiru lze nejsnadněji dojet taxíkem, vždy nějaký stojí před hotelem.

 • Odpovědět

  Dobrý den, odlétáme 18.8. do hotelu Riviera, nebyl to můj výběr, každopádně bych se ráda zeptala jak na hotel tak na aktuální bezpečnost.
  Co cestování taxi? Jsme dvě ženy a dvě děti. Děkuji a přeji krásné léto.Jana

  • Dobrý den Jano,

   hotel takový průměrný, má sice 4*, ale jsou to tuniské hvězdičky. Tj. spíš bych ho doporučil méně náročným, kteří zde budou spokojeni. Vybavení pokojů je starší, ale dostačující s funkční klimatizací. Personál hotelu se často zdráhá řešit případné problémy dokud jim nedáte peníze na víc. Jinak obecně bezpečnost v této oblasti je stabilní a na dobré úrovni, cestování taxíkem je možné, ale dávejte pečlivý pozor na všechny svoje věci. Zároveň vám jakožto ženám s dětmi bych nedoporučoval pohyb mimo hotel někdy večer a v noci. Přeji vám, ať se vám dovolená vydaří!

 • Odpovědět

  Dobrý den, odlétáme 31. srpna do Monastiru, hotel Le Soleil Bella Vista. Letíme s dcerou + 2 malé děti (3 a 5 let). Jak je na tom tato oblast, co se týká bezpečí? Máme mít obavy?
  Děkuji za Váš názor, Sofie

  • Dobrý den Sofie,

   tento hotel má svoji vlastní security služby. Securiťáci tu jsou vidět a hlídají jak areál hotelu tak pláž, takže v tomto ohledu je hotel Le Soleil Bella Vista dobrá volba. Na svoji velkou kapacitu, ale má dost poddimenzovanou pláž, v sezóně tu je bohužel hlava na hlavě 🙁 … dá se ležet ale nejen na pláži, ale i za ní na travnatých plochách v areálu hotelu. Trochu hloupé je, že vedle hotelové pláže je hned pláž veřejná, ale vzhledem k té security službě to nevadí.

   Okolí hotelu je v pořádku, je samozřejmě nutné dávat pozor na své osobní věci, ale na druhou stranu není problém dojet do Monastiru a prohlédnout si jeho centrum. Akorát za mě je to lepší udělat přes den, kór bez mužského doprovodu.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši
  15.10. 2019 se chystám poprvé do Tunisu Mahdia hotel Iberostar Royal, máte zkušenosti s tímto hotelem? A je aktuálně v Mahdia bezpečno? Děkuji

  • Dobrý den Lucko,

   jednoznačně dobrý výběr. Iberostar Royal patří k těm nejkvalitnějším hotelům v Mahdii. Služby na úrovni, pěkně zařízené pokoje i bohatý výběr jídla v rámci All Inclusive. Pláž i moře také pěkné, pláž je neustále hlídána securiťáky, starají se nejen o bezpečnost, ale i odhánějí plážové prodejce.

   Obecně má Mahdia stabilizovanou bezpečnost, není problém z hotelu vyrazit pěšky do centra, je to blízko, asi 20 minut chůze. Na co ale pozor, cestou často turisté bývají osloveni místními pod záminkou toho, že pracují v ve vašem hotel a že vás znají a že vás rádi provedou městem. Začnou vás pak zavádět do nejrůznějších obchodů. Tyto lidé nejsou nebezpeční, jen je potřeba vědět, že vám lžou a že jim jde jen o to, abyste si něco koupili…

 • Odpovědět

  Dobry den, ke konci zari jedeme na dovolenou do Mahdie a rad bych s tama dodnikl dvoudenní vylet na saharu, solne jezero atd. Je to bezpecne i samostatne s kamarady nebo radsi jen pres vylet s CK? Dekuji.

  • Dobrý den Adame,

   jestliže myslíte jezero Šot al-Džaríd (Chott el Jerid), tak to leží v oblasti, která je aktuálně bezpečnostně stabilní a západní turisté sem, byť né moc často, ale cestují. Já rozhodně nedoporučuji ale takovou cestu podnikat individuálně (že se tam sami dopravíte apod.), buď jeďte ve skupině v rámci organizovaného výletu od nějaké místní cestovní agentury nebo v rámci výletu od CK.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat. Příští měsíc, máme s přítelkyní odlétat do resortu jménem Zita beach v Zanziru. Je možné se něčeho obávat či nikoli

  • Dobrý den Petře,

   tento hotel osobně hodnotím jako dost solidní s dobrými službami. Areál je bezpečný, po resortu se pohybuje dokonce ozbrojená ochranka, takže v tomto směru vše v pořádku. Pokud vylezete z hotelu ven, třeba se budete chtít zajet podívat do města Zarsis, musíte počítat s tím, že to, co uvidíte, je úplně něco jiného, než na co jste zvyklý od nás. Pokud se vypravíte, doporučuji vzít taxík za 5 tuniských dinárů / jedna cesta. Většinou nějaký taxík stojí hned před tímto hotelem. A hlavně pečlivě si hlídat své věci. Rozhodně to nedoporučuji absolvovat večer, pokud ano, tak za světla.

 • Odpovědět

  Dobrý večer. V půlce září letíme do Tunisu do hotelu Concorde green resort . Je to dobrý hotel? A je to pravda ,že muži potřebují na večeři dlouhé kalhoty? A ještě máme mít strach ze střevních potíží ? Děkuji Zdeněk,

  • Ano Zdeňku, toto je dobrá volba hotelu, jeden z nejlepších v celé oblasti Port el Kantaoui, takže myslím, že budete spokojeni. Služby jsou na dobré úrovni, areál je hlídaný a po pláži chodí ochranka, takže bezpečno tu je. Co se týče střevních potíží, řekl bych, že zde spíš výjimečně, ale záleží to na mnoha faktorech. Faktem je, že řadu turistů na to trpí nejen v Tunisku, ale i v Egyptě – když tak mrkněte na střevní potíže v Egyptě, kde se dočtete podrobnější info, co to způsobuje a jak se tomu ideálně vyvarovat. Samozřejmě to samé platí pro Tunisko.

   A ano, kalhoty na večeře jsou v lepších hotelech standardem a tento není výjimkou. Prý jsou zde k tom benevolentní, jinde vás ale v kraťasech do jídelny nepustí. Takže určitě je mějte s sebou.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, píšem druhýkrát nakoľko som jediná nedostala odpoveď. V utorok letíme prvýkrát do Tuniska do mesta Nábeul časť Hammamet a do hotela Khayam Garden Beach Resort and Spa. Aká situácia je momentálne v tejto časti? Je tu bezpečne? Aký máte názor na výlet do El Jem + Kairouan. Je tento výlet veľmi náročný? Ďakujem pekne.

  • Dobrý den Janka,

   hotel neznám, takže k němu se vám vyjadřovat nemohu, ale koukám, že je přímo v Nabeul, nikoliv v Hammametu. Nabeul jako takový je poměrně dost civilizovaná část Tuniska, působí mnohem upravenějším a „bohatším“ dojmem, než města na jihu země. V každém případě, byť je zde aktuálně bezpečno a nic nikterak zvláštního zde nehrozí, určitě platí to, abyste si dávala bedlivý pozor na všechny své věci. A to zejména při výletech. El Jem a Kairouan – obojí je možné, ale já doporučuji ve skupinovém výletu ideálně přímo od vaší cestovky. Individuálně určitě ne.

 • Odpovědět

  Dobrý den 4.9.2019 odlétáme na Djerbu je třeba brát sebou nějaké léky proti střevním potížím nebo je strava bezpečná?

  • Dobrý den,
   určitě není od věci si vzít s sebou nějaké tyto léky (endiaron, nějaká probiotika a nějaký tvrdý alkohol jako prevenci), každý reaguje jinak a byť střevními potížemi příliš lidí v Tunisku netrpí, to neznamená, že turisté na ně nejsou náchylní (platí v podstatě stejná pravidla a zásady jako pro případ průjmů v Egyptě).

 • Odpovědět

  Dobry den, na konci zari letime s manzelem a 2 malymi detmi do Tuniska Hotel club Salammbo and Aquapark v Hammametu , mate prosim s timhle hotelem nejake zkusenosti? A jeste me hlavne zajima soucasna bezpecnost v tehle oblasti, dekuji za vasi odpoved…

  • Dobrý den Ivet,

   ano, toto je na tuniské poměry dobrý resort. Ubytování v příjemných bungalovech v zahradě, personál v pohodě a snaží se vyjít vstříc, pláž perfektní, písečná a hlavně dlouhá a široká. Na pláži je plavčík a i ochranka v civilu, která dohlíží na bezpečnost. A obecně tato část Hammametu – Yasmine Hammemet je hlavně turistickou oblastí, dost hotelů a aktuálně nemám informace o tom, že by zde bylo jakkoliv nebezpečno. Já upřímně myslím, že jste zvolili dobře!

  • Moc vam dekuji za odpoved

 • Odpovědět

  Moc děkuji za odpověď

 • Odpovědět

  Dobrý deň Lukáš, o tyzden letim do hotela Laico Hammamet. Mate skúsenosti s týmto hotelom? Co sa tyka traviacich tazkosti comu sa treba vyvarovať? Odporúčali by ste mi pozrieť staru medinu v hamamete cez deň, či radšej by som nemal vôbec opúšťať rezort? Mal by som zaujem o nejaký výlet len sa obavam bezpečnosti
  Ďakujem za info, pekný deň

  • Dobrý den Rasto,

   tento hotel neznám, takže ho neumím posoudit. Co jsem se zběžně koukal, tak rozhodně neodpovídá 5* standardu, čekejte průměrné služby, tedy náročným lidem bych tento hotel nedoporučoval. Ano, přes den není problém – a tím myslím jak návštěvu mediny, tak okolí hotelu nebo přístavu, který je jen pár kroků od vašeho resortu. Vedle hotelu je hlavní třída s obchody a restauracemi, je to zde civilizované, takže obavy mít nemusíte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chceme příšti rok vyrazit do Tuniska -hotel Funtazie sahara beach Monastire/Skannes. Prosím na jaké je úrovni hotel? Je aquapark veřejný? Je oblast bezpečná? A jaké je moře? Děkuji moc, Monika

  • Dobrý den Moniko,

   hotel je dle mého názoru na dobré úrovni. Pokoje jsou pěkné, sice menší, ale relativně nově vybavené a uklízené každý den. Všechny mají výhled na moře. Služby hotelu včetně jídla na velmi dobré úrovni. O aquaparku nemám žádné informace, nejsem si jistý, zda do něj má přístup i veřejnost. Pláž to je písečná, takový doběla zbarvený písek, má dost pozvolný vstup do moře. Takže za mě v pořádku. Za pláží a hlavně vedle hotelové pláže narazíte ale na plno odpadků – je to Tunisko, tak to tu zkrátka je. Region je v tuto bezpečný (otázka samozřejmě je, zda se to nějak do příštího roku), v okolí jsou v podstatě jen další hotelové resorty.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši. Za 3 týdny odletáme na Djerbu do 4* hotelu Club Calimera Yeti Beach. Můžete mi prosím napsat názor na tento hotel, pláž, možnost výletu, popř. něco o bezpečnostní situaci? Děkuji moc, Pavlína.

  • Dobrý den Pavlíno,

   Club Calimera Yeti Beach sice úplně evropskému 4* standardu neodpovídá, ale na druhou stranu se bát nemusíte, je to určitě takový lepší tuniský průměr. Jídlo v hotelu je perfektní, pokoje v pořádku. Horší je to tady s pláží, resp. se vstupem do vody. Samotná pláž je písečná, ale při vstup je plno kamení (takže doporučuji boty do vody). Pláž je hlídaná. Vedle hotelové pláže je pláže veřejná stojí ochranka a někdy i policie. A dál k bezpečnosti, kousek od hotelu je policejní bezpečnostní checkpoint. O bezpečnost je postaráno. Kousek od vašeho hotelu je tzv, krokodýlí farma, kam se pořádají výlety z celé Djerby. Výlet vám bude nabízet určitě i delegátka, ale bude předražený. Na farmu od tohoto hotelu lze dojít za 20 minut dokonce i pěšky, popřípadě si můžete vzít taxík. Nebo lze absolvovat výlet na pevninu a na Saharu, to ale doporučuji s cestovkou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši! Moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Měla bych prosím ještě jeden dotaz, jak je to s půjcením auta, abychom si mohli prohlédnout ostrov? Kde, jak si půjčit auto a popř., kolik si připravit peněz a nedostat se do ptoblémů? Co byste mohl poradit ještě v tomto směru? Velice předem děkuji, Pavlína.

  • V tomto směru se obávám, že poradit příliš nedokáži. Vlastní zkušenosti s tím nemám. Není problém Djerbu autem objet, velký provoz tu není, ale i tak upozorňuji, že tu úplně na silnicích neplatí nějaká přesná pravidla, která by se dodržovala, občas to je v Tunisku v tomto směru chaos. Některé silnici jsou ve špatném stavu. Nevím jak se to pohybuje cenově, ani nejsem schopný dát tip na nějakou autopůjčovnu. Ale jak říkám, pokud se bude zdržovat na Djerbě a nepojedete na pevninu, tak v půjčení auta problém nevidím. Doporučuji trvat na platbě v hotovosti, zkrátka vybrat takovou půjčovnu, kde platbu v hotovosti akceptují

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, zvažuji koupi zájezdu do hotelu Sentido Rosa Beach jaký je Váš názor na tento hotel. Děkuji Alice

  • Dobrý den Alice,

   za mě určitě tuniský nadprůměr. Hotel je pěkný, působí celkem moderně, areál je čistý. Pokoje fajn, i když maličkosti se najdou (třeba chybějící sušák, apod.). Jídlo v pořádku, celý areál je hlídaný, takže bezpečný. Přímo kolem hotelu nic zajímavého není, ale doporučuji návštěvu Monastiru – od hotelu jezdí autobusy nebo lze jet taxíkem.

 • Odpovědět

  Dobrý den, příští rok v červenci se chystáme na dovolenou do tuniska Funtazie klub Sahara Beach Skanes/ Monastir. Když budeme jen v resortu, není se čeho obávat?
  A víme něco o hotelu kam budeme cestovat? Moc děkuji za odpověd. Petr S

  • Dobrý den Petře,

   není, resort, o kterém jsem shodou okolností psal v jiném, dva týdny starém komentáři více informací, je bezpečný a ono i jeho okolí je v pořádku. V této oblasti najdete v podstatě jen samé resorty, je to zde hodně turistické. Jedině bych si dal pozor na výlet do Monastiru, kam sice doporučuji se jet podívat, ale je to lepší absolvovat za dne než večer, kdy zkrátka úplně nechcete starým centrem a úzký uličkami procházet za tmy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rádi bychom příští rok v září do hotelu Mahdia Palace. Se třemi dětmi: dvě děti budou mít necelé 2 roky a jedno 2,5 let. Prosím, je tato země, potažmo hotel, vhodný pro tak malé děti? Mockrát děkuji za vaši reakci. Pěkný den, Jiřina D.

  • Dobrý den Jiřino,

   upřímně si nemyslím, že by bylo Tunisko pro tak malé děti tou nejideálnější destinací. Přeci jenom tu je jisté riziko střevních potíží a asi člověk úplně nechce, aby jeho děti tím měli týden u moře jakkoliv znepříjemněný. Odrazovat vás nechci, to ne, ale osobně bych volil jinou a evropskou destinaci.

   Co se týče samotného hotelu, ten je v pořádku, je to takový tuniský průměr, do kterého jezdí sice spíše starší generace, ale nevidím důvod, proč sem nejet i z dětmi. Pokoje dostatečné, postele pohodlné, ale nábytek již starší. Má perfektní pláž, písečná, čistá, sem tam malý kamínek, ale jinak písek, vstup do moře pozvolný (takže pro malé děti ideální).

 • Odpovědět

  dobrý den, Lukáši,
  moc ráda bych se zeptala, plánujeme dovolenou na 16/6-26/6 2020v Tunisu hotel funtazie sahara beach, bude již moře a bazény dostatečně teplé? jedeme se dvěma dětmi (8 a 12let), dále zda by jste tento hotel doporučil? na tripadvisoru má jako jeden z mála dobré recenze, tak bychom zvolili právě jej. máme možnost vzít i termín s odletem 23/6, řešíme ale zda to na teplotě moře bude vůbec znát a zda si jen nepohoršíme v tom, že bude v hotelu již více lidí, jelikož už budou prázdniny jak v Rusku tak Německu… ještě se zeptám, zda je zde moře čisté bez trávy a medůz a zda jsou zde vlny, děti milují právě vlny a většinou jsme jen na kraji ve vlnách a v moři jinak neplaveme, na to využíváme bazény…. a poslední dotaz, mám se zde v Tunisu bát střevních problémů či horeček atd, jak někde uvádějí??? a dává se zde bakšiš??když máme již vše zaplaceno v ck?moc děkuji za vaše odpovědi.

  • Dobrý den Terezo,
   pokusím se to vzít postupně 🙂
   – ten rozdíl v teplotě moře nepoznáte, je teda pravda, že zrovna v červnu se v Tunisku moře otepluje nejrychleji, ale v rozmezí jednoho týdne to není nikdy víc než max. 1°C. Bazény teplé v druhé půlce června rozhodně již jsou, bez obav
   – za mě hotel doporučit můžu – pokoje jsou menší, ale čisté a na Tunisko docela pěkné, v některých částech hotelu je slabá wi-fi, ale už jen to, že zde wi-fi je, je plusový bod navíc
   – o pláž se tady starají, je široká, hlídaná, chaluhy tu moře občas vyplavuje, ale tak to holt je, není to ale vždy, stejně tak ty medúzy, bývaly tu, letos pokud vím, tak se tam ale nevyskytovaly. Moře má hodně pozvolný vstup do moře, ale nějaké větší vlny zde jsou přesto spíš výjimečné.
   – střevní potíže – ano, mohou vás při pobytu v Tunisku potkat, zase, je to spíš výjimečné, ale rozhodně doporučuji nepít vodu z kohoutku apod. Jeto voda, na kterou my nejsme zvyklí a bakterie, které obsahuje nejsou škodlivé, ale tělo na ně zkrátka není navyklé, a proto může k potížím dojít
   – bakšiš – je to hotel od hotelu, zde ho podle mě potřeba není
   Snad jsem alespoň trochu pomohl, pěkný večer 🙂

 • Odpovědět

  Dobry vecer Lukasi,
  moc dekuji za odpoved. Vase odpoved me pomohla.
  A da se prosim rict kolik stupnu bude more mit na kraji v půlce června?? Mam deti 8 a 12 let a vlny milujeme. Nevim co je predstava vetsich vln u vas…ale kdyz jsme byli v Bulharsku tak jsme meli vlny pul metru..metr…takoveto vlny zde byvaji?? nebo je moře stále jen rovné?Takoveto rovne klidne more nam nic nerika.kamarad byl na Djerbe a meli krasne vlny v hotelu Calimera ..mohu ocekavat aspon takoveto vlny? Nebo spis vubec zadne??? A jeste se me syn ptal zda zde najdeme nake muslicky?
  Moc vam dekuji za vas cas
  Pripadne nake doporucenii kde se docist vice? Ja cetla recenze na tripadvisoru a zde o vlnach vubec nic nepsali. Moc vam dekuji a pripadne si necham doporucit místo kam jet v Tunisu za vlnami příště, kde je tedy jistota větších vln po celou dobu dovolené…
  Dekuji

  • Nepíšu tuto reakci ani tak pro vás jako spíš pro ostatní, dál jsme se s Terezou bavili prostřednictvím emailů.

 • Odpovědět

  Dobrý den letíme 31.7.2020 poprvi do Tuniska Hotel Caribbean World Monastir Resort & Aquapark s celou rodinkou mám sebou tři děti ve věku 3 roky 11 let a13 let a chci se zeptat jestli je tam bezbecno a jestli nějak nebude vadit děckam počasí jestli té nejmenší nějak to vadit nebude a prosím vás názor na tento hotel a pláž děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   Caribbean World Monastir Resort je takový průměrný hotel, nenáročný člověk tu je spokojený, náročným klientům bych ho ale nedoporučil. Hotel býval hlídaný security službou (ta se pohybovala jak v areálu, tak na pláži – tu kontrolovala i policie se samopaly) >> schválně píšu „byl hlídaný“, protože to už je pár let stará informace. Nepředpokládám, že se zde v tomto směru něco změnilo, security jsou dnes téměř ve všech tuniských hotelech, ale každopádně potvrzené to nemám, proto nemohu dát ruku do ohně za to, že to tu tak stále funguje.

   Pláž je pěkná, byť trochu malá na takový resort, má takový bělavý písek. V moři občas tráva, jinak to tu je v pořádku. Upozorňuji na komáry, ty tu často před rozedněním a po setmění jsou, vezměte si proti nim nějaký sprej. Takto v létě tu počítejte s denními teplotami okolo 33°C, tedy není to tak hrozné, teploty stoupající k 37°C a výše v Monastiru jsou spíš výjimečné a je to většinou otázka dne nebo dvou, pak to má tendeci zase klesat.

 • Odpovědět

  Děkuji za info takže nějaké nebezpečí tam nehrozí jinak náročná nejsem co se týče hotelu jdemi jen o to aby bylo čisté pokoje

  • Není zač, ne, je to bezpečná lokalita, jsou tu především hotely, tedy tu je mnohem víc turistů než místních.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v roce 2019 jsem byla s rodinou na dolevolene v hotelu Regency & spa v Monastiru a moc se mi tam líbilo. Ráda bych se tam v tomto roce vrátila, ale budu muset letět bohužel sama. A tak se chci zeptat, zda je v Monastiru bezpečno i pro samotnou ženu? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Lucko,

   za mě bych určitě nedoporučoval chodit někde osamoceně mimo areál hotelu v podvečer nebo večer. Pokud se tomu dokážete vyhnout, tak jiný důvod k tomu, proč nejet, nevidím. Jestliže jste tu již minulý rok bylo, tak sama máte o místě reálnou představu a víte, co můžete a nemůžete čekat. Monastir jako město se z hlediska bezpečnosti od minulé letní sezóny nijak nezměnil. Doporučuji být obezřetný v Medině a hlídat si osobní věci, krádeže tu jsou dost běžné.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Mám dotaz na FUNTAZIE KLUB ONE RESORT EL MANSOUR u města Mahdia. Letime na první takto „exotickou“ dovolenou a máme trochu obavy o bezpečnost. Jaká je v tomto mistě bezpečnostní situace a dá se vyrazit i mimo areál resortu na procházku béhem dne nebo to nedoporučujete? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Jardo,

   tohle je na tuniské poměry kvalitní hotel, myslím, že se vám tu bude líbit. Pokoje čisté a celkem pěkná. Personál tu je v pohodě a není úplně nutné dávat ani bakšiš. Ne, v této části Tuniska rozhodně není problém vyrazit mimo areál hotelu na procházku. Naopak by byla chyba centrum Mahdie nenavštívit. Lepší to je za světla, večer bych se centru města raději vyvaroval a obecně, jako i jindy, platí, hlídat si cenné věci a nikomu nevěřit, ať už se vám bude snažit namluvit cokoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme letní dovolenou na Djerbě.
  Rozhodujeme se mezi třemi resorty: Baya beach aquapark.
  Hotel Cedriana
  Hotel Riadh Menix
  prosím o váš názor, letíme dvě rodiny (čtyři dcery od 8 do 10let).
  Děkuji Tomáš

  • Dobrý den Tomáši,

   všechny tyto tři resorty jsou dost podobného rázu. Z hlediska pláže není prakticky žádný rozdíl, neboť všechny tři leží ve stejném regionu. Je potřeba počítat s občasnými naplavenými řasami a je také pravda, že tu jsou místy výkaly od velbloudů a koní, kteří po pláži chodí a vozí turisty.

   Z hlediska kvality služeb bych doporučil vybrat Riadh Meninx – oproti těm dalším dvěma má jak kvalitnější stravování, tak vzhledově lépe vypadající pokoje, byť stejně žádný velký luxus čekat nelze. Navíc je to od něj nejblíže na pláž. Jako hlavní nevýhodu tady považuji to, že na pláži není dostatečný počet lehátek (na počet hostů) a brzy dopoledne už bývají obsazeny. Jako druhý bych volil Cedrina a Baya Beach jako poslední (je takový nejobyčejnější, i když zrovna u tohoto jako u jediného z nich problém s lehátky nebývá).

 • Odpovědět

  Dobrý den, začátkem června se chystáme do hotelu Zephir&Spa, se synem 1,4 roku, chci se zeptat, jak daleko jdou obchody (drogerie), lékárna, popřípadě lékař. Abych zbytečně nevezla pleny normal,i do vody, kosmetiku, atd. Když máme dovolenou na 15 dní, je víc věcí potřeba.
  Jaké jsou ceny v drogerii oproti ČR a kde je nejvýhodnější nakupovat v Zarzis, jestli u hotelového komplexu,nebo třeba ve městě?

  • Dobrý den Veroniko,

   popravdě vám řeknu, že okolí tohoto hotelu z hlediska služeb a dostupných prodejen neznám. Zhruba 200 metrů od hlavního vchodu do hotelu je taková místní hlavní třída vedoucí rovnoběžně s pobřeží, právě na ní bych hledal obchody. Vybavuji si, že lékárna je nedaleko a lze tam dojít pěšky, ale ostatní místní obchody komentovat neumím 🙁 Nezlobte se.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letos v červnu letíme s rodinou, známou a jejíma dcerama na Djerbu do hotelu Welcome Meridiana, je tam prosím bezpečno? Víte něco o tomto hotelu? A jaká je prosím pláž je soukromá a čistá? Moc děkuji.

  • Dobrý den Pavlo,

   hotel i jeho okolí je dle mého názoru z bezpečnostního hlediska v pořádku. Pláž patří pouze hotelu, hlídá ji ochranka. Sice se zde pohybují různí prodejci (nabízí výlety apod.), ale tyto lidi přímo k hotelovým lehátkům chodit nesmí. Vím to, že některé hotelové pokoje jsou po rekonstrukci, některé ovšem teprve před rekonstrukcí, tj. kvalita ubytování tu je dvojí. Jinak se jedná o celkem solidní hotel, ve kterém je nenáročný člověk spokojen. Ještě dodám to, že v těchto místech moře dost často vyplavuje řasy, je tedy možné, že tu nějaké u vstupy do vody budou.

 • Odpovědět

  Dobrý večer,
  v červnu máme navštívit hotel Caribbean World Mahdia.Letime 4 dospeli a 5 deti ve věku 4,5,8,9,14 let.Prosim Vás o názor zda je zde bezpecno .Dekuji

  • Dobrý den Zuzko,
   nemá sice potvrzenou informaci, že by tento hotel byl nějak speciálně hlídaný, nicméně předpokládám, že, podobně jako okolní resorty, má svojí vlastní ochranku. Vím jistě, že má hlídanou pláž. Areál se nachází v podstatě na konci turistické pobřežní části Mahdie, vedle něho je akorát poslední hotel a dál už nic. Takže přímo tady se s místními nepotkáte (vyjma personálu hotelu). Z bezpečnostního hlediska je i proto toto místo v pořádku. A nechci vás odrazovat od návštěvy samotné Mahdie (kde samozřejmě plno místních už je), ale místní medina stojí za projití. Jediné mé doporučení zní, nikomu z místních nevěřit, ať už se vám bude snažit namluvit cokoliv. Děje se to zde běžně.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se na dovolenou na Djerbu do hotelu TUI BLUE FOR TWO ULYSSE DJERBA RESORT & THALASSO. Prosím o názor na tento hotel. Jaká je zdravotní péče v tomto resortu? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Hana

  • Dobrý den Hano,

   toto je velmi pěkný hotel. Minimálně na tuniské poměry. Čisté prostředí, nové vybavení, hezké a pohodlné pokoje. Kdo sice čeká 5* luxus srovnatelný s evropskými hotely stejné kategorie, bude zklamán, ale to se v Tunisku zkrátka čekat nemůže. Já mohu hotel doporučit. Bohužel nemám informace o tom, zda je v tomto resortu přítomná nějaká zdravotnická služba, na to vám nejsem schopný odpovědět.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Máte prosím zkušenosti s hotelem Eden Club v Monastiru? Jedeme do této destinace prvně. Letos na konci června. Jestli jsem tomu v předchozích odpovědích dobře rozuměla. Místní upřednostňují placení v eurech, nebo tuniských penězích.
  A je zde běžný „bakšiš“ např. pro lepší pokoj, nebo úklid? Jako je například zvykem v Egyptě?
  Chceme se určitě během pobytu zajet podívat do centra a do přístavu. Můžete prosím doporučit vhodnou bezpečnou dopravu, bude nás i s dětmi 6. Moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Zuzano,

   ano, eura jsou v Tunisku lepší než dolary. Doporučuji proto mít s sebou eura a ty podle potřeby vyměnit za dináry (ne vždycky to je ale nutné). Hotel Eden Club je průměrný a dle mého názoru nemám zas tak moc čím nadchnout. Co se bakšiše týče, je to typické i pro Tunisko, ale upřímně si myslím, že zde to moc nepomůže. Ony české cestovky mají totiž objednané typicky ty nejlevnější pokoje a konkrétně z tohoto hotelu nemám od lidí info o tom, že by zde k něčemu bakšiš byl dobrý / nápomocný. Týká se to i bakšiše pro uklízečky, příliš na to tady neslyší.

   V moři zde bývá dost řas (u vstupu do moře), netvrdím, že to tak bude zrovna ve vašem termínu, ale je to tu časté. Je nutné se jimi „probrodit“, dál je to již v pořádku. Trochu nevýhoda je i pohled na nedalekou elektrárnu. Eden Club je totiž vlastně posledním hotelem, o kus dál je jakási industriální zóna a za ní už začíná město Sousse. Pro dopravu do Manastiru doporučuji taxi, myslím, že nějakým místním autobus to není reálné (jistě to nevím, doporučuji se informovat na místě, zda zde krom taxi existují nějaké další možnosti).

 • Odpovědět

  Dobrý den, děkuji za odpověď k hotelu TUI BLUE FOR TWO ULYSSE DJERBA RESORT & THALASSO v Djerbě. Mám ještě jeden dotaz. Jaká je u hotelu pláž? Je čistá a pozvolný vstup do moře? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Hana

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na zkušenost a názor na hotel Holiday Village Manar v Hamametu. Jedeme s 8 letým synem na první dovolenou mimo Evropu. Jak je to s návštěvou města mimo resort. Je na místě větší ostrazitost? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Martine,

   výborně zvolený resort, Village Manar je kvalitní hotel, který určitě mohu doporučit každému, kdo chce vsadit na jistotu a chce se vyhnout nepříjemnostem po příjezdu na místo.

   Z hlediska bezpečnosti je tato oblast lepší než na jihu Tuniska položené lokality. Hotel jako takový i tak má hlídanou vjezdovou bránu, hlídači do areálu nepustí nikoho, kdo tam nepatří. Návštěvu Hammametu a hlavně jeho mediny doporučuji, nejlépe asi taxíkem, je to asi 8 km daleko. Co já doporučuji, je za prvé… pokud možno výlet absolvovat za světla, za druhé cennosti, které nutně nepotřebujete s sebou, nechat na hotelu. Jinak není vůbec třeba se čehokoliv bát.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na zkušenost a názor na hotel Concorde Marco Polo **** v Hammametu?

  • Dobrý den Vilo,

   velký resort s krásným bazénem a skutečně širokou pláží. Navíc v těsné blízkosti přístavu a vlastně i takového centra Yasmine Hammametu. Jinými slovy je zde kam pěšky chodit na procházky. Můj názor je ale ten, že zde poněkud pokulhávají hotelové služby. Zde je co zlepšovat. Personál, zejména při samotném checkinu a prvotním ubytování si zde nebojí říct o tučná dýška. Často zde lidem dávají horší pokoje s tím, že ihned nabídnout lepší variantu za příplatek 50 až 100 euro, který jde do kapsy většinou přímo recepčnímu. netvrdím, že to stane i ve vašem případě, ale obezřetnost je zde v tomto ohledu na místě.

 • Odpovědět

  Máme zakoupenou dovolenou od 9.5.2020 na Djerbu je možno vyjet v období koronaviru děkuji za odpověd

  • Dobrý den Blanko,

   v tuhle chvíli zatím nenasvědčuje nic tomu, že by došlo tak k rychlým uvolnění jednotlivých opatření. Byť jsou české hranice otevřeny, lety jsou na květnové termíny zrušeny. Takže to, že by se váš zájezd uskutečnil v plánovaném termínu není, alespoň z dnešního pohledu reálné. A co se týká tuniské strany., tak aktuálně minimálně do 3. května jsou zakázané veškeré (až na výjimky) mezinárodní lety, viz „DUE TO COVID-19 RESTRICTIONS, ALL INTERNATIONAL AND DOMESTIC FLIGHTS TO AND FROM TUNISIAN AIRPORTS ARE SUSPENDED“.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chci se zeptat jestli se nějak změnila možnost vycestovat na dovolenou do Tuniska(odlet 10.7.) musím 10.6 doplatit nebo zrušit dovolenou tak bych rád věděl jestli už se ví jestli bude možnost vycestovat.děkuji

  • Dobrý den Jardo,

   situace je v tuhle chvíli stejná, zákaz přistávání mezinárodních letů stále platí, aktuálně má platnost do 24.5. (viz „B) 2005031500 C) 2005242259 EST
   E) DUE TO COVID-19 RESTRICTIONS,ALL INTERNATIONAL AND DOMESTIC FLIGHTS TO AND FROM TUNISIAN AIRPORTS ARE SUSPENDED“).

   Co se týká doplatku vaší dovolené, nevím, jak velkou zálohu jste již uhradil, nicméně já doporučuji nehledě na situaci nic nerušit a jednat dle podmínek uzavřených ve smlouvě, tj. do 10.6. zájezd doplatit. Pokud zájezd zrušíte, cestovka si může naúčtovat vysoké storno poplatky. Pokud nechcete o peníze přijít, radím doplatit a čekat. Pokud se nebude dát do Tuniska vycestovat, CK bude sama muset zájezd zrušit (a pravděpodobně vám nabídne voucher) – dojde-li ke zrušení smlouvy ze strany CK, storno po vás nebude a nemá právo vyžadovat.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Oasis Atlantico Belorizonte, Sal, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (-53%): TOP hotel na Salu s All Inclusive za 13 890 Kč !!!

Hotel Blue Sea Callao Garden, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-67%): All Inclusive dovolená levně za 7 990 Kč

Hotel Amarina Abu Soma Resort, Abu Soma, Egypt

Egypt (-53%): levné All Inclusive v perfektním 5* hotelu za 8 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Costa Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura (-52%): dovolená na Kanárech s polopenzí za 11 990 Kč

Hotel Imperial Shams Abu Soma, Abu Soma, Egypt

Egypt (-58%): All Inclusive dovolená (8 dní) ve 4* hotelu za 8 990 Kč

Hotel Dunas Mirador, Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Gran Canaria (-33%): All Inclusive dovolená (9 dní) za 13 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.