Uroa Bay Beach Resort

✮✮✮✮
Main Road Uroa, P.O. Box 2675, Uroa, Zanzibar, Tanzánie

Hotel Uroa Bay Beach Resort je situovaný přímo u pláže a dlouhodobě patří mezi ty nejoblíbenější hotely na Zanzibaru vůbec. Navíc sem bývají k dispozici zájezdy již za 24 990 Kč. Nabízí dva bazény, fajn pokoje, kde každá z postelí je chráněná moskytiérami, a především láká na perfektně vyhřátý oceán.

TIP: Neplaťte za předražené výlety u CK nebo v hotelu. Domluvte se s domorodci (ptejte se po Amosovi v obchodě na silnici před hotelem) nebo s Čechy žijícími na Zanzibaru (třeba s panem Novákem, whatsapp: +255 777 167 748).
Vyrazte na dovolenou do Uroa Bay Beach Resortu
Aktuálně dostupné zájezdy se pohybují v rozmezí
24 990 Kč - 48 519 Kč
Srovnejte ceny. Zájezd pak rezervujte přímo u CK.
Nejlevnější termíny od 24 990 Kč aktuálně najdete v nabídce Čedok.
Detail zájezdu  ❯

Základní informace & hodnocení

Uroa Bay Beach Resort se nachází uprostřed východního pobřeží Zanzibaru v klidném městečku Uroa. Město Zanzibar, hlavní město ostrova, se spolu s letištěm nachází na opačném, západním pobřeží, cca 45 km daleko od hotelu. Vzhledem k řídké silniční síti i vzhledem k samotnému stavu zdejších silnic je potřeba počítat s tím, že transfer z letiště na hotel zabere přibližně jednu hodinu.

Hodnocení
Toto hodnocení reflektuje moji vlastní zkušenost s hotelem i některé názory ostatních, kteří hotel Uroa Bay Beach Resort navštívili.
Co je dobré
  • Přímo u pláže
  • Dobře fungující klimatizace
  • Hlídaný resort
Co až tak dobré není
  • Průměrná strava
  • Poloha uprostřed 'ničeho'
  • Wifi jen u recepce

Hotel je sice starší, ale čistý, udržovaný a se službami na dobré úrovni. Pokoje jsou prostorné s varnou konvicí i ledničkou a možností přistýlek. Strava je dobrá, ale mohla by být pestřejší a s větším výběrem. V některých dnech v ní kupodivu zcela chybí ryby či mořské plody. Navíc ne vždy jsou jídla včas doplňována. Při přílivu je koupání v moři skvělé, za odlivu voda mizí, a pobřeží tak vybízí k dlouhým procházkám. Podrobnější informace o hotelu a jeho službách se dočtete v rámci mojí recenze Uroa Bay Beach Resortu, kterou naleznete níže na této stránce.

I přes některé nedostatky pobyt v Uroa doporučuji. Ačkoliv leží na klidném místě, je v centrální části ostrova, takže pro ty, kteří nechtějí trácit dovolenou jen na pláži, je ideálním výchozím bodem pro poznávání jak jižní, tak severní části ostrova.

Zájezdy

Nejoblíbenější varianta zájezdů do hotelu Uroa Bay Beach Resort je s pobytem na 9 dní.

V nabídce jsou také pobyty na 16 dní, zároveň je možné volit mezi polopenzí a 'All Inclusive', které však není all inclusive v pravém slova smyslu, viz recenze níže. V některých, těch nejlevnějších termínech je možné zájezd rezervovat již za 24 990 Kč / osoba:

Fotogalerie

Uroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach ResortUroa Bay Beach Resort

Moje zkušenost & Recenze

Hotel leží u málo frekventované silnice, od níž ho dělí vjezdová brána a zeď, kterou je resort ze tří stran obehnán.

Areálu Uroa Bay Beach resortu je tvořen hlavní budovou a asi 30 menšími domky, ve kterých jsou pokoje. U hlavní budovy jsou 2 větší bazény a 1 menší bazén pro malé děti. Voda v bazénech je obvykle o něco chladnější než v oceánu. V teplém počasí, které zde panuje, jsou tak bazény příjemným osvěžením.

Ubytování & pokoje

Ubytování je v patrových domcích, pokoje jsou tedy buď v přízemí a nebo v patře. Některé domky jsou přímo u pláže, od těch nejvzdálenějších je moře asi 160 m daleko. Drtivá většina z nich i kvůli palmám na pobřeží nenabízí výhled na moře. Samotné pokoje jsou celkem velké, čísté a postele, i když starší, tak pohodlné. Základní úklid (vytření podlahy, výměna ručníků) probíhá každý den. Na pokojích je lednice, varná konvice, TV a také evropské zástrčky do sítě. Nad každou postelí je moskytiéra.

Elektřina na pokojích i klimatizace funguje až po vložení klíče. Není to spojené s nějakou kartou, ale s fyzickým klíčem od pokoje, který dostanete jen jeden. Tedy klimitazace v době vaší nepřítomnosti neběží, zákonitě pak chvíli trvá, než se pokoj vyhladí. Je tu celkem běžné, že dochází ke krátkým výpadkům proudu. To samo o sobě nevadí, kdyby s tím nesouviselo rozsvicení nouzového světla, která vás díky své intenzitě svícení může i probudit. Internet není na pokojích dostupný.

Uroa Bay Beach Resort má 78% hodnocení na základě 147 recenzí na Invia.cz

Stravování

Každý si vybere, každý se nají, ale obecně stravu hodnotím spíše jako průměrnou s podobnou nabídkou každý den. Poměrně slabé jsou snídaně - jen dva druhy pečiva, jeden druh salámu, chybí vajíčka nebo třeba jogurty. Těžko hodnotit, zda je to dáno Zanzibarem a Afrikou... Obědy i večeře jsou již lepší s tím, že večer jsou vždy nějaké tématické pokrmy (které se mění každý den) a pak standardní porkmy typu pizza, rýže, hranolky, těstoviny, které se nemění. Moc se nevyskytují ryby a mořské plody. Ryby a některá masa občas venku grilují.

All Incusive není skutečným All Inclusive, nýbrž plnou penzí. Dopolední či odpolední svačiny zde totiž nejsou k dispozici. Káva se servíruje ke snídaním, během dne je však za poplatek, podobně třeba jako zmrzlina, a to i v rámci all inclusive! Je dobré chodit na jídlo včas, protože to příliš nedoplňují.

Služby hotelu

V hotelu je k dispozici tenisový kurt, pingpongový stůl a hřiště na volejbal a menší fotbal. Je tu také malá posilovna s několika posilovacími stroji.

Areálu je nepřetržitě hlídaný security služnou. Recepce hotelu je nápomocná a přímo v hotelu najdete i nabídky na nejrůznější výlety, byť samozřejmě levněji je seženete mimo hotel.

Pláž & koupání

Typický bílý písek na pláži vytváří parádní exotickou kulisu. Dojem holt kazí často vyplavené řasy. Pláž je opravdu hodně dlouhá, ale je dobré se zdržovat jen na jejím hlídaném úseku před hotelem, kam ostraha resortu omezuje vstup místním prodejcům. Ti tu však i tak jsou a budou vám nejrůznější výlety, masáže a výrobky nabízet. Lehátka na pláži jsou zdarma, jsou na vyvýšeném místě hned u pláže a schované ve stínu palem, což je fajn. Lidí u pláže či přímo na ní bývá málo, většina totiž pobývá u bazénů.

Koupání v moři je dobré, voda je čistá, občas narazíte na řasy, jindy na medúzy. Jsou ale vhodné boty do vody, sem tam můžete v písku natrefit na ježka apod. Je potřeba počítat s velkým odlivem, který je pro východní pobřeží Zanzibaru typický. Voda v době odlivu ustupuje i 1 km daleko. Část dne se sice v oceánu tedy nevykoupete, na druhou stranu se tu člověk může dlouze mělkou vodou procházet, fotit hvězdice a nebo se jen tak v té mělké vodě opalovat.

Tipy na podobné hotely

Ať už se zdá být ve vašem termínu Uroa Bay Beach Resort obsazený nebo zkrátka jen hledáte další inspiraci, tak vězte, že lze najít hotely, které jsou v mnohých ohledech s Uroa Bay Beach Resort srovnatelné.

Osobně mezi ty nejpodobnější řadím:
Palumbo Reef stejně tak jako Samaki Lodge jsou kvalitativně srovnatelné hotely, které leží jen necelých 1,5 km severně po pobřeží od Uroa Bay Resortu. Ve stejné oblasti, byť trochu dál je také Karafuu Beach Resort, který lze bez problému doporučit i náročnějším klientům.

Časté dotazy k hotelu

Kde přesně je Uroa Bay Beach Resort?

Hotel se nachází na východním pobřeží Zanzibaru cca 45 km daleko od hlavního letiště ostrova.

Jak dlouho trvá transfer z letiště na hotel?

Cesta z letiště na otel Uroa Bay Beach Resort trvá vzhledem k místním komunikacím přibližně 1 hodinu.

Jaké hodnocení má Uroa Bay Beach Resort?

Uroa Bay Beach Resort má 78% hodnocení na základě 147 recenzí. Prohlédnout recenze hotelu.

Kolik stojí nejlevnější zájezd do Uroa Bay Beach?

Aktuálně nejlevnější pobyt vychází na 24 990 Kč, viz detail zájezdu do Uroa Bay Beach.

Jaká je u hotelu pláž a jaké tu je koupání?

Pláž je hned před hotelem. Je písečná, s bílým pískem, ve kterém jsou však často naplavené chaluhy. Je zhruba 45 m široká, ale přesto jsou lehátka v umělé části pláže ve stínu palem tak, aby je neohrozil příliv. Voda při přílivu je tak akorát hluboká a standardně velmi teplá.

Mapa

?>