Nejlepší hotely v Hurghadě

Hurghada nabízí hotely nejrůznějších velikostí i kvalit. Disponuje hotely u písečných pláží, menšími a typicky staršími resorty přímo ve městě i komplexy s velkými akvaparky. Nabídka je široká, odpovídá velikosti i oblíbenosti celého regionu Hurghady.

Je tak velká, že je v ní často problém se zorientovat.

Jaké hotely v Hurghadě jsou ty nejlepší?

Upřímně, na to není jednoduchá odpověď. Každý si pod pojmem „nejlepší“ totiž představí trochu něco jiného. Hledáte pozvolný písečný vstup do moře? Žádáte co nejkvalitnější služby a nově vybavené pokoje? A co blízkost korálu vhodného na šnorchl nebo možnost využívat tobogány? Odpovědi na tyto základní otázky je vhodné si předem ujasnit.

Obsah článku:

Nechť následující text slouží jako rozcestník, který vás nasměruje správným směrem.

Doporučuji nahlédnout především do jeho poslední sekce, ve které uvádím mé nejoblíbenější resorty – často ty, jež dobře kombinují aspekty, které většina lidí žádá nejčastěji.

Nejlépe hodnocené hotely

V Egyptě rozhodně neplatí, že každý 5* hotel je skutečně místem se službami odpovídající úrovně. Na druhou stranu na rozdíl od hotelů v Marsa Alam lze právě v Hurghadě a jejím blízkém okolí řadu opravdu kvalitních hotelů skutečně najít.

Mezi nejlépe hodnocené hotely patří:

 • Sunrise Tucana Resort
 • Premier Le Reve
 • Magic Life Kalawy Imperial
 • Steigenberger Al Dau Beach resort
 • Meraki Resort
 • Jaz Makadi Star & Spa

Kdo hledá hotel pouze pro dospělé, nech´t se podívá na Meraki Resort – nově a luxusně zrekonstruovaný komplex přímo v Hurghadě (v pěší vzdálenosti od jejího centra). Adults only hotel je také Premier Le Reve situovaný u zálivu Sahl Hasheesh pár kilometrů jižně od Hurghady. Upozorním jen na to, že u něho je vstup do moře komplikovanější, je tu mělko, do je tu proto lepší chodit přes zdejší 100 m dlouhé molo.

Luxusní a dle mého názoru perfektně položený je Sunrise Tucana Resort. Je na severním okraji zálivu Makadi Bay. To samo o sobě znamená bezproblémový vstup do moře a dobré koupání. Navíc Sunrise Tucana má plno swim up pokojů – tedy pokojů, z jejichž teras je vstup do soukromých či mezi více pokoji sdílených bazénů. Přímo v některých pokojích jsou dokonce i vířivky.

Hotely Hurghada

Nejlevnější resorty

Hurghada umí nabídnout i řadu nejlevnějších hotelů v Egyptě vůbec. Je-li pro vás nejdůležitější co nejnižší cena, je vhodné volit právě Hurghadu, kde celkem běžně ty nejlevnější pobyty začínají na 8 730 Kč za týdenní all inclusive pobyt.

Záměrně pro účel tohoto hotelového rozcestníku nevolím ty top nejlevnější místa, ale vybírám takové resorty, které i přes nižší ceny nabízí celkem fajn pobyty:

Nejsou to špatné hotely. Méně náročným lidem je mohu s klidným svědomím doporučit. První dva jsou přímo v Hurghadě, druhé dva pak u Safagy, což je oblast resortů 50 km jižně od Hurghady.

Nekoukejte prosím jen na cenovku! Nízká cena totiž často znamená i velmi komplikovaný či prakticky nemožný vstup do moře z pláže. U mnou uváděných hotelů to sice naplatí, ale u mnohých ostatních na tento problém narazíte.

U druhého jmenovaného se sluší dodat, že, ačkoliv výběr jednotlivých pokrmů není až tak často obměňovaný, jak by člověk čekal, disponuje asijskou a la carte restaurací, která je v ceně a jejíž návštěvou si lze pobyt zpříjemnit. Mimochodem se nenechte mást názvem „Sphinx Aqua Park Beach Resort“ – akvaparkem je zde míněn pouze jeden menší tobogán.

Hotely s akvaparkem

Pár tobogánů nebo rovnou celý velký akvapark. Hurghada nabízí obojí.

Prvně to je 4* hotel Titanic Resort & Aquapark, který krom dvou velkých bazénů nabízí a i akvapark se vším všudy. Titanic má celkem 19 velkých tobogánů včetně trychtýře, několika tobogánů, na nichž se jezdí na kruzích , třeba tzv. vodní U rampu. Navíc má bazén s umělým vlnobitím i bazén s tobogány a skluzavkami pro menší děti. Nevýhodou je, že hotel není přímo u moře. Na pláž jezdí hotelový shuttle bus každých 30 minut, případně tam můžete dojít pěšky (asi 10 min chůze).

Pohled na některé z tobogánů v Titanic Resortu:

Hotely s akvaparkem v Egyptě

Další možností je Pickalbatros Jungle Aquapark. Opět i ten děti potěší velkými tobogány, nechybí ani vodní trychtýř. Ani on ale není přímo u vody, což zase částečně vynahrazují bazény (12 menších a 2 velké bazény).

Jestliže nehledáte kompletní velký akvapark, pak máte vícero možností:

 • Sunrise Aqua Joy Resort – i ten má menší vodní U rampu
 • Steigenberger Aqua Magic
 • Alibaba Palace – dost mělké moře
 • Sunrise Garden Beach Resort
 • Jaz Aquamarine
 • Titanic Beach Spa & Aqua Park
 • Pyramisa Beach Resort
 • Grand Waterworld Makadi

V souvislosti s hotely s akvaparkem ještě upozorním na fakt, že některé z nich jsou celkem logicky oblíbené i mezi místními, což některým lidem vadí a zpětně si na to ztěžují. V zimě se tyto problémy nevyskytují, v létě ale ano.

Hotely vhodné na potápění

Lokací vhodných na šnorchlování není v oblasti Hurghady moc. Pobřeží u hotelů je totiž často uměle uzpůsobené, upravené jsou mnohé zdejší pláže a původní korály jsou zničené či odstraněné. Výjimky se však najdou.

Přímo v Hurghadě doporučuji jih oblasti zvané Hurghada – Jih. Na jejím jižní okraji najdete jednak Hurghada Long Beach resort (hotel, který mimo jiné disponuje i několika menšími tobogány) a sousední Coral Beach Hurghada. O vhodnosti místa na šnorchlování svědčí i přítomnost potápěčského centra Egypt Divers přímo na hotelové pláži.

Z hlediska podmořského světa je však lepší záliv Makadi Bay (25 km jižně od hurghadského letiště).

Zobrazit záliv Makadi Bay na mapě

 

Ten je obklopen asi dvacítkou hotelů a nejlepší korály jsou na jeho severním a jižním okraji. Vzhledem k tomu, že v jeho jižní části jsou vstupy do moře možné pouze přes mola (právě z důvodu korálů), je lepší upřednostnit jeho severní okraj. Například mezi Čechy oblíbený a typicky levnější Prima Life Makadi nebo sousední a můj oblíbený Fort Arabesque.

Volíte-li dovolenou v Egyptě kvůli potápění, doporučuji zvážit pobyt v Marsa Alam. Podmínky jsou na potápění v Marsa Alam podstatně lepší než v Hurghadě.

Mé nejoblíbenější hotely v Hurghadě

Dovolte mi vám na závěr představit ty nejlepší hotely v Hurghadě, ty, které osobně lidem doporučuji vůbec nejčastěji

Přímo v Hurghadě to je Sunrise Garden Beach Resort. Přesně řečeno neleží přímo v Hurghadě, nýbrž v oblasti Hurghada – Jih. Na základě recenzí českých klientů má aktuálně 90% hodnocení.

Co považuji za jeho největší přednosti?

Je to pěkný areál, přímo u pláže s dobrým vstupem do vody. Hotel se nehodí na šnorchlování, za to disponuje řadou tobogánů a je v docházkové vzdálenosti od oblíbeného nákupního centra Senzo Mall, jež je od recepce hotelu 1 km daleko.

Mrkněte také na Sunrise Royal Makadi u zálivu Makadi Bay. Pěkná pláž, pozvolný vstup do vody po písku i několik bazénů, jeden z nich s tobogány. Ani zde korály v moři před hotelem nejsou, ale je možné po pláži popojít před resort sousední či se v něm přímo ubytovat. I Fort Arabesque je totiž pěkný hotel, k němuž náleží 500 m dlouhá část pláže. Zaujímá nejdelší část pobřeží ze všech zdejších hotelů. Zatímco vstup do vody u Arabesque je stále písečný, po pár metrech lze začít obdivovat první korály.

Pohled na Fort Arabesque od moře:

Nejlepší resorty v Hurghadě - Arabesque

Pokud jste dočetli až jsem, tak pevně věřím, že vám článek výběr hotelu usnadnil. Cílem zde nebylo uvést desítky resortů, ale spíše vás upozornit na ty hotely v Hurghadě, které já považuji v daných kategoriích za ty nejlepší. Jestliže se stále nemůžete rozhodnout pro ten pravý, napište mi vaše osobní požadavky a já se vám pokusím poradit.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Angela Beach, Korfu, Řecko

Korfu, Řecko (-58%): týdenní All Inclusive v hotelu přímo u moře za 7 990 Kč

Hotel Don Manolito, Tenerife, Kanárské ostrovy

Tenerife (-65%): dovolená na 8 dní v oblíbeném Puerto de la Cruz za 8 990 Kč

Hotel R2 Pajara Beach, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: týdenní pobyt s All Inclusive ve 4* hotelu za 11 490 Kč

Hotel Soulotel Dream Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-59%): 8 dní v 5* hotelu u skvělé laguny za 9 590 Kč

Hotel Montemar Palace, Madeira

Madeira: 8 dní s polopenzí s TOP výhledem na okolní pobřeží za 11 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach, Zanzibar

Zanzibar: dovolená na 9 dní přímým letem z Prahy za 22 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.