Nejkrásnější pláže v Egyptě

Korálové útesy, nejrůznější druhy ryb, delfíni i mořské želvy, to všechno můžete pozorovat pod mořskou hladinou u břehů Egypta. Zdejší pláže však nelákají pouze vyznavače potápění a šnorchlování. Krásná krajina a jemný písek pod nohama potěší toho, kdo jede za odpočinkem, stejně tak jako rodiny s malými dětmi.

Ovšem vybrat ty nejkrásnější pláže v Egyptě není nic snadného.

Egypt nabízí celou řadu hezkých míst na koupání.

Vybral jsem 5 krásných pláží, které se rozhodně řadí mezi to nejlepší, co může Egypt nabídnout. Každou z těchto pláží bezesporu stojí za to navštívit. 

Tady jsou:

Sharm el LuliMarsa MubarakAbu DabbabRas Um SidŽraločí zálivSahl HasheeshSharm el Naga

 

Jen jedno upozornění úvodem.

Pozor na mělké laguny!

Na mnoha místech v Egyptě si hned u pláže příliš dobře nezaplavete. Často tu je totiž velmi mělko a u pobřeží jsou jen laguny tvořené korály, tedy místa na koupání ne úplně ideální. Z takových pláží jsou směrem do moře vybudovaná umělá mola, po kterých snadno korálové mělčiny překonáte, a na jejichž konci vlezete po schůdkách do vody, kde si zaplavete už dosyta. S tím souvisí i skutečnost, že na mnoha místech komplikují koupání změny výšky mořské hladiny. Ačkoliv typicky odliv v Egyptě není nikterak veliký, právě v oblastech mělkých lagun a zálivů je citelný!

Pokud je toto něco, co vám vadí, nestyďte se a napište mi jméno vašeho před vybraného hotelu v Egyptě do komentáře dole pod textem. Napíši vám, jak to doopravdy je s koupání na jeho pláži. Je totiž zbytečné trávit týdenní dovolenou někde, kde pláž nebude splňovat vaše požadavky.

Pojďme si nyní jednotlivé pláže představit. Nejprve pláže v Marsa Alam.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

1. Sharm el Luli

Egyptskou pláž Sharm el Luli mnozí přirovnávají k Maledivám, jiní ji přezdívají Paradise. Pokud ji navštívíte, pochopíte proč. Téměř nedotčená příroda, průzračná voda a nádherný podmořský svět vytváří opravdu exotickou atmosféru.

Pláž se nachází 63 km jižně od starého Marsa Alam a 130 km jižně od mezinárodního letiště Marsa Alam. V její těsné blízkosti není žádný hotel, pláž je tedy spíše cílem jednodenních výletů. Nutno počítat s tím, že cesta minibusem od některého z hotelů v blízkosti letiště sem trvá cca hodinu a tři čtvrtě. Lze se však ubytovat v oblíbeném resortu Shams Alam, od nějž je Sharm el Luli pouhých 10 km dále na jih. A stejně tak jako Sharm el Luli, i Shams Alam a jeho přilehlý otevřený záliv nabízí pěkné koupání a nádherný podmořský život. Ostatně je to právě Shams Alam, který nabízí vůbec to nejlepší šnorchlování v Egyptě.

Zobrazit Shams Alam na mapě

Na rozdíl od zálivu u hotelu Shams Alam je zátoka Sharm el Luli uzavřená, s volným mořem propojená jen 250 metrů širokým hrdlem, po jehož obou stranách jsou krásné korály. Po příjezdu místo působí pustě, jen poušť a moře. Ale první zdání klame. Pláž přímo vybízí k potápění a šnorchlování, ty šťastnější zde pod hladinou uvidí rejnoky a mořské želvy! Při odlivu místo zase láká k brouzdání mělčinou, kde lze najít krásné škeble často velmi netradičních tvarů. Romantická atmosféra nedotčené přírody znamená i absenci jakéhokoli zázemí včetně slunečníků či lehátek.

Egypt pláže

2. Marsa Mubarak

Laká vás potápění ve společnosti karet, delfínů a dugongů? Pak navštivte pláž Marsa Mubarak! Přitahuje zejména obdivovatele podmořského světa, na lodích sem míří právě hlavně potápěči, stejným zážitkem však mohou být i romantické procházky v písku nebo projížďky na velbloudech.

Řadu let byl záliv Marsa Mubarak hůře dostupný, byť na rozdíl od Sharm el Luli se nachází jen necelých 8 km od letiště.

Zobrazit Marsa Mubarak na mapě

Možnost ubytování v blízkosti pláže však existuje. Hotel Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort je vzdálený asi 12 minut chůze o pobřeží a dlouhou dobu to byl právě on, který byl k zálivu tím nejbližším hotelem. To se však změnilo v roce 2021, kdy byl přímo u pláže Marsa Mubarak otevřen dlouho budovaný hotel Iberotel Costa Mares. Ten dnes patří k tomu nejkvalitnějšímu, co umí Marsa Alam nabídnout. Krásné prostředí, moderní vybavení (viz. tato fotogalerie hotelu), služby na vysoké úrovni, blízkost letiště a především právě perfektní dostupnost oblíbené pláže. To vše se odráží v ceně pobytů, které vychází dráž než v ostatních, okolních hotelech.

O Marsa Mubarak se říká, že to je nejlepší místo v Egyptě, kde je slušná šance na to spatřit dugonga.

3. Abu Dabbab

Další a jedna z mála pláží v Marsa Alam, která nabízí kombinaci bezproblémového vstupu do vody i nádherného potápění. Stejně jako Sharm el Luli či Marsa Mubarak, i záliv Abu Dabbab je vyhledávaným cílem, zejména mezi šnorchlisty.

Vzhledem k tomu, že se na jeho jižním okraji nachází oblíbený hotel Malikia Abu Dabbab Beach Resort, který na rozdíl od Iberotel Costa Mares typicky vychází cenově dobře, je záliv častým dovolenkovým cílem i českých turistů.

Zájezdy do hotelu Malikia za 10 790 Kč

Zálivu Abu Dabbab, popisu jeho pláže i charakteru dna a korálů, jež je zde možné vidět, jsem věnoval celý článek. Dovolte mi vám toto místo blíže přiblížit:

4. Ras Um Sid

Hledáte-li pěknou a kvalitně vybavenou pláž, je to například Ras Um Sid, pár kilometrů na jih od zálivu Naama Bay v regionu Sharm El Sheikh. Nechybí zde bary, nabídka vodních sportů, od windsurfingu po rybaření, a přímo nad pláží se na útesu nachází řada hotelů.

V oblasti Sharm El Sheikh je tato pláž však stále jednou z těch klidnějších a tedy vhodná pro relaxaci s výhledem na Rudé moře. I tady stojí za to vzít šnorchl a nahlédnout pod mořskou hladinu, kde můžete narazit na vzácné druhy ryb a korálové útesy.

5. Sharks Bay Beach

V blízkosti letoviska Sharm El Sheikh se nachází také pláž s poněkud hrůzostrašným názvem – Sharks Bay čili Žraločí záliv. Své jméno nezískala jen tak.

Na žraloka ve zdejších vodách opravdu můžete narazit. Jedná se však převážně o mírumilovné druhy, a tak není třeba se obávat. Mrkněte se na to, jací žraloci se v Egyptě vyskytují, a jak se ve vodě chovat, abyste zbytečně nepřilákali jejich pozornost.

Pláž se nachází v blízkosti hotelů a nabízí veškeré zázemí včetně nabídky vodních sportů. Doporučováno je zejména šnorchlování, které otevírá nekonečný podmořský svět. Krásným zážitkem mohou být také plavby lodí ze zálivu na otevřené moře.

6. Sahl Hasheesh

Na rozdíl od Marsa Alam či některých míst v Sharm el Sheikhu pláže v Hurghadě nepatří k příliš výjimečný. Skutečně pěkná místa na koupání je proto třeba hledat mimo Hurghadu samotou, na jihu od letoviska. Krásná pláž je například v Sahl Hasheesh.

Zobrazit Sahl Hasheesh na mapě

Ačkoliv na pozorování podmořského světa to není příliš vhodné místo, pláž, zejména v severní části pobřežní oblasti Sahl Hasheesh, např. u hotelu Sunrise Romance, je krásná. Jemný písek a tak akorát pozvolný vstup do moře podobný tomu, co nabízí třeba pláže na Zakynthosu. Plánujete dovolenou v Hurghadě a přitom se chcete vyhnout uměle upravenému pobřeží, lagunám či nutnosti vstupu do vody přes mola, doporučuji volit právě Sahl Hasheesh nebo alternativně o pár kilometrů dál ležící záliv Makadi.

7. Sharm el Naga

Další krásnou pláž na pobřeží Rudého moře najdete asi 50 km jižně od letoviska Hurghada. Přímo tady lze trávit celou dovolenou, pár  ubytovacích zařízení je v těsné blízkosti. Rozhodně nemusíte mít obavy, že by vás tato nádherná písečná pláž po týdnu nějak omrzela. K dispozici je zde pro turisty restaurace, bar, lehátka i slunečníky.

Celá zátoka je chráněnou oblastí, příroda je zde tedy opravdu krásná. A to jak nad mořskou hladinou, tak pod ní. Při potápění můžete kromě ryb a korálů narazit i na malý vrak lodi.

Ať už hledáte pláž s turistickým zázemím, nebo romantiku v opuštěné zátoce, v Egyptě najdete od každého trochu. Azurovou vodu a jemný písek najdete téměř na každé pláži v Egyptě. Na druhou stranu od Egypta nelze čekat žádná přespříliš divoké pobřeží jako jsou kamenité pláže na Madeiře či na některých kanárských ostrovech. Egyptské pláže jsou bez výjimky písečné a jediné, co vás může na mnohých místech potrápit je vstup do vody, ať už přes molo, či přes původní korálové podloží.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   261
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den,chci objednat hotel Madinat Coraya Jaz Solaya Resort, konkrétně konec četvence.Jak je to tady s koupáním v moři?Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Renáto, Solaya je velmi dobrý hotel. Výhodou resortu oproti ostatním hotelům v rámci oblasti Madinat Coraya je fakt, že vstup do moře o Solaya je možný přímo z pláže. Respektive Jaz Solaya leží ze všech zdejších hotelů nejblíže k místu, kde je vstup z pláže do moře možný. Hotelové slunečníky jsou právě v místech, odkud lze z pláže do moře chodit. Vstup je písečný a pozvolný. Poměrně dost pozvolný, v závislosti na odlivu musíte jít cca 50 až 70 metrů daleko, aby si člověk pohodlně zaplaval. Alternativně je možné chodit přes molo, to je před sousedním hotelem Jaz Lamaya.

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši,Zítra bych měla podepsat smlouvu do hotelu Sunrise Select Garden BeachResort,Hurgáda.Nyní jsem objevila tuto stránku a teď nevím zda jsme udělali dobře.Myslím tím moře.Zda tam děti něco uvidí.Nejsme žádní potápěči,jen bychom chtěli vidět trochu mořský život.

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato, můj názor je takový, že z hlediska podmořského života a případného šnorchlování není hotel Sunrise Select Garden Beach Resort šťastnou volbou. Na koupání to je dobré, ale všude je písek. Vidět je jen něco málo z konce zdejšího 400 m dlouhého mola. Pokud trváte na oblasti Hurghady, pak je mnohem lepší oblast zálivu Makadi, kde korály jsou, zároveň tu jsou písečné vstupy. Buď lze zvolit hotel stejného řetězce Sunrise Royal Makadi, ale lepší šnorchlování je před hotelem Arabesque. Tam ale není problém od Sunrise Royal dojít. Jsou to sousední hotely hned vedle sebe.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,chystáme se s rodinou do Marsy a už druhý den pátrám po aspoň trochu moderním hotelu s písčitou pláží s pozvolným vstupem do moře,kvůli synovi,ale aby si tam také tatínek mohl zaplavat a viděli jsme nějaký ten podmořský život.Moc prosím o radu.Koukala jsem na Jaz Lamaya a Sataya resort,ale nikde jsem se nedočetla jaké jsou tam pláže a moře,děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, Jaz Lamaya, ale na pláž s pozvolným vstupem od ní musíte trochu popojít, navíc ta pláž zde má vstup dost pozvolný (pro někoho až příliš). Tím vás od resortu nijak neodrazuji, jen říkám, jak to je. Naopak výhodou je to, že přímo před Lamaya je molo, po kterém se dá rovněž chodit do moře. Zároveň v rámci pobytu v Lamaya resortu (nebo v kterémkoliv sousedním hotelu – třeba v Jaz Solaya, jež je hned u pláže) můžete bezplatně využívat zdejší velký akvapark (což by možná ocenil váš syn). Koukala jste se na resort Fantazia? Fajn hotel, trochu jižněji položený s možností koupat i plavat v několika lagunách nebo vstupovat do hlubší vody přes krátké molo. Nebo, pokud byste chtěla něco blíže k letišti, je možné zvolit velmi pěkný hotel Marina Resort Port Ghalib. Sice i od něj se na pláž musí asi 200 metrů popojít, ale z pláže je zde vstup pozvolný rovnou do vody, hned u pobřeží je pak řada korálů.

   Věřím, že jsem vás trochu navedl, všechno to jsou dle mého názoru hotely celkem kvalitní, sama koukněte a uvidíte.

 • Odpovědět

  Hezký den ,prosím jaký máte názor na hotel Club Magic Life Kalawy Imperial.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, resort Magic Life Kalawy je kvalitní hotel. Jestliže se ptáte na možnosti koupání, tak vězte, že tu jsou možnosti hned dvě. U hotelu je příjemná laguna – ideální na koupání, je čistá a bez vln. Šnorchlovat se zde dá pak z mola. A není úplnou výjimkou, že jsou u hotelu vidět želvy a občas dokonce i delfíni. Resort je jinak zcela bez problému, čistý, pokoje krásné, služby na vysoké úrovni. Takže za mne je Magic Life Kalawy jednoznačně dobrou volbou.

 • Odpovědět

  Prosím o informaci o pláži u hotelu JAZ CASA DEL MAR BEACH v Hurgadě.
  Děkuji. Ivana

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivano, tento hotel má pláž menší, ale pěknou, uklizenou, starají se o ní. Pláž má hrubší písek, je v takovém malém, spíše uměle vytvořeném zálivu. Má pozvolný vstup do moře.

 • Odpovědět

  Děkuji za Vaši odpověď.
  Hurghada asi více splňuji naše požadavky. Hotel Sunrise Royal Makadi Resort se mi líbil. Mohu Vás ještě poprosit o srovnání s hotely Sunrise Select Garden Beach Resort a Pyramisa Sahl Hasheesh

  Děkuji

  • Odpovědět

   Nemáte zač 🙂
   Na hotel Pyramisa Sahl Hasheesh bych si dal pozor, pokud plánujete jet na nějaký egyptský státní svátek (ty najdete například v článku o bezpečnosti v Egyptě, popř. v době prázdnin jejich prázdnin). Ale teď koukám, že jste mluvila o listopadu, takže to je bez problému. Jde o to, že hotel Pyarmisa Sahl Hasheesh je zejména v takových termínech dost oblíbený mezi místními, je to jiná kultura a ne každému to proto vyhovuje. Kvalitativně je lepší dle mého názoru Sunrise Select Garden Beach Resort – i tady je vstup do moře možný hned z pláže, dá se v blízkosti pláže bez problému plavat (na rozdíl od hotelů sousedních), navíc letiště je oddus velmi blízko. Osobně bych vybíral právě mezi Sunrise Select Garden Beach Resort a Sunrise Royal Makadi.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se v listopadu poprvé do Egypta s dětmi 2 roky a 6 let. Poradite hotel s pozvolnym piscitym vstupem do more, tobogany a nedaleko letiste? Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Michaelo, preferujete spíše Hurghadu nebo Marsu? Nebo vám to je jedno? Doporučil bych se vám podívat jednak na hotel Sunrise Royal Makadi u zálivu Makadi Bay cca 25 km od letiště v Hurghadě. V Marsa Alam bych pak doporučil zátoku Coraya, která má v její centrální části rovněž pozvolný vstup. Je u ní několik hotelů, k nimž náleží jeden celý akvapark (jako hosté ho můžete kdykoliv bezplatně využívat). Polohou (resp. svojí vzdáleností) k pláži i danému akvaparku je nejlepší hotel Jaz Solaya. Navíc letiště v Marsa Alam je odsud vzdušnou čarou vzdálené jen 5 km. Nic bližšího, co by splňovalo vaše požadavky, v Marsa Alam nenajdete.

   Případně se mrkněte na můj článek, jehož cílem je lidem s výběrem hotelu v Marsa Alam pomoci. Tam naleznete případné další tipy, byť už na vzdálenější hotely.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, ráda bych Vás požádala o radu. Letos bychom chtěli na výlet na pyramidy, cestovka, u které se nám líbí hotel v Sharm El Sheiku bohužel výlet na pyramidy nenabízí. Máte prosím zkušenost, že bychom se vydali na výlet u nějakého místního poskytovatele? Je nějaká taková to možnost a je bezpečná? Uvítali bychom cestovat letadlem. Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji pěkný den. Táňa

 • Odpovědět

  Dobry den, shanim hotel pro 2 osoby v sharm el sheikh. Nejdulezitejsi je pro nas bohaty podmorsky svet. Radi bychom hotel s all inclusive, s dobrou kuchyni, udrzovany a za rozumne penize. Predem dekuji z tip.

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko, Sharm el Sheikh sice není až takový můj šálek kávy, ve smyslu znalosti hotelů, nicméně na šnorchlování je zde nejlepší ta část pobřeží v těsné blízkosti zdejšího letišti. Pobřežní korálové útesy se nazývají Ras Nasrani. Doporučoval bych hledat proto právě v této oblasti. Bohužel cenově si myslím, že to ovšem nevychází úplně nejlevněji, ty resorty, které jsou právě u Ras Nasrani.

 • Odpovědět

  Šnorchlování určitě ne.
  Priorita je, aby z pláže nebyl pozvolný vstup/200 m/do more a ani z mola. Zkratka aby se po vstupu do more dalo po par metrech plavat. Pokud víte,dejte prosím 2-3 tipy.
  Děkuji za ochotu. Petr

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  poletime do Egypta poprvé a proto bych rád využil Vaše cenné rady a tipy.
  -budeme tři dospěli, takže by byl ideální rodinný pokoj/pokud možno/.
  -preferujeme pisčitou pláž s možností plavání,pozvolný vstup do moře určitě ne.
  -hotel v lepší kvalitě,ideálně 5 hvězd,nejlépe do 200 m od pláže, bez atrakcí,takzvaně dospělácký hotel, ale není podmínkou.
  Předem děkuji za tipy a ať se Vám daří.
  Petr

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře, omlouvám, že reaguji až dnes. Podstatná otázka, šnorchlování ano či ne? Mrkněte se na Steigenberger Coraya Beach, který je jen pro dospělé, alternativně lze i vedlejší a novější hotel Steigenberger Alaya, ale u toho je horší vstup do moře. Nebo Radisson Marina Port Ghalib, který je do 200 metrů od moře, navíc poblíž přístavu, tedy v jeho okolí lze i něco vidět a někam jít na vycházku. Lze volit např. i lepší Sunrise Romance Sahl Hasheesh pod Hurghadou nebo ve stejném regionu u zálivu Makadi Bay hotel Tia Heights Makadi. Tohle jsou jen některé tipy, existuje toho mnohem více.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  prosím o Vaše doporučení, jako už po několikáte k naší spokojenosti 🙂
  Chystáme se v září do Marsa Alam na 14 dní a rozhoduji se mezi dvěma hotely.
  Albatros Sands (dříve SIVA) a Jaz Grand Resort.
  Děkuji za jakékoliv informace o těchro hotelích.
  Iva

 • Odpovědět

  Hezký den, Lukáši, na Fantazia Resort jsem již koukala a tolik mne nezaujal. Vím, že jsem trošku náročná :-), ale představuji si skvělý hotel s krásným šnorchlováním, hezkou pláží, a ideálně pokud by měl kombinaci písečného vstupu do moře a přes molo plus s výbornými hotelovými službami, pokud je hotel 16+, tak je to pro nás další plus, jelikož si chceme užít relax :-). Pokud byste o takovémto hotelu věděl, prosím, napište mi o něm. Zatím co jsem poctivě hledala, tak pořád vyhrává zmíněný Stegenberger Coray Beach, alternativě Iberotel Costa Mares. Mnohokrát Vám děkuji. Adel

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o informaci k hotelu Steigenberger coraya beach, který máme předvybrán (váhali jsme, jestli nevybrat Iberotel costa mares, ale zde mě odradilo to, že dle recenzí je tam celkem hodně výletních lodí, které “nahánějí“ Dugonga a celkem moc ukáznění nejsou). Coray nás zaujala tím, že je pouze pro dospělé, je tam klídek a má hodně hezkých hodnocení. Bohužel jsem nikde nedohledala moc fotek ke vstupu do moře, které je zřejmě velmi pozvolné případně přes molo. Nebyly jsme u moře několik let a tak bych vybrala ráda něco, kdy opravdu bychom mohli řící, že je to pecka ve všech hlediscích (jak hotel, tak pláž – ideálně písčitá s písčítým vstupem, krásný podmořský život, klid a relax). Moc děkuji za radu a přeji krásný den, Adéla

  • Odpovědět

   Dobrý den Adél, z hlediska kvality ubytování je Steigenberger rozhodně perfektní volbou. A ano, osoby mladší 16 let zde neubytovávají. Co se týká toho, jak vypadá pláž u hotelu Steigenberger Coraya Beach, tak ta tu je písečná, ale není to úplně klasická písečná pláž, je to spíš takový udusanější písek, ne ze všech jejích částí je vstup do vody možný. Cca z poloviny její části ano, z poloviny (tam, kde pobřeží lemují korály, ne). Tyto korály jsou ohraničené bójkami, takže přímo nad ně se vlastně plavat nedá, spíše jen kolem nich. Jinak ano, vstup, z části, kde to je možné, tu je pozvolný. Za mne bez problému, nicméně vstup i podmořský život najdete v Marse i lepší. Koukala jste na Fantazia resort? Ten je také fajjn, byť ne tak kvalitní jako Steigenberger, má dobrou pláž se vstupy do lagun, případně s molem vedoucím k hlavnímu korálu.

 • Odpovědět

  Dobrý den přeji.
  Chceme letos navštívit EGYPT, vaše typy a zkušenosti nás zařáží, jsou super.
  Náš výběr se zůžil na tyto dva hotely Fantazia Resort a Albatros Oasis (ex. Port Ghalib Resort). Jde nám hlavně o ideálně písčitý vstup do moře a šnorchlování (hloubky vedle útesu nám nedělají moc dobře).
  Děkuji Petr

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře, pardon, že reaguji se zpožděním. Chápu vaše požadavky. Oba hotely, které zmiňujete, jsou dobré, kvalitní. U Fantazia resortu je možné koupání i šnorchlování v několika lagunách, které se zde nachází. Je tu samozřejmě i molo a hlavní útes, ale právě díky lagunám je toto dobré místo pro každého, kdo má z hloubky u útesu respekt. Je možné molo vyzkoušet, pokud nebude vyhovovat, máte tu ty laguny. U druhého hotelu to je dle mého názoru o něco horší, je tu molo a hloubka, lagunu ty chybí. Alternativně se dá však po pláži popojít do míst, odkud je možná vstup do moře pozvolna mezi korály po písku. Je to samozřejmě ale místo, kde je typicky nejvíc lidí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme jet do Egypta celá rodina. Požadavků je tedy dost:)
  Můžete mi prosím poradit hotel, který by splňoval několik kritérii….
  Písčitá pláž, kde nejsou odlivy a kde je krásné šnorchlováni. Hotel by měl mít 5 hvězd v lepší kvalitě.
  Pokud budou tobogány , pro děti lépe, ale není to hlavní priorita.
  Moc Vám děkuji. Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, podívejte se na Fantazia resort (jih Marsa Alam, sice bez tobogánů, ale kvalitní resort, hezká pláž a pěkné laguny na šnorchlování), Hilton Nubian Resort (opět bez tobogánů) u oblíbeného zálivu Abu Dabbab. Dál se nabízí zátoka Coraya a u ní ležící 5* hotely Jaz Solaya či Jaz Lamaya (patří k nim velký akvapark), ale pokud byste preferovali vstup z pláže, tak tady je moře u pláže dost mělké a napíklad mě moc nevyhovuje. Musíte jít dost daleko, abyste si zaplavala, případě jít z mola od hotelu Lamaya. Nebo Sunrise Royal Makadi Resort v zálivu Makadi Bay kousek pod Hurghadou – má tobogány, je kvalitní, má písečný vstup, ovšem šnorchlování trochu slabší, respektive více toho je vidět u sousedních hotelů, kam ovšem můžete po pláži bez problému dojít.

 • Odpovědět

  Dobrý den,ano jde mi především o koupání v moři. V Meraki se mi moc líbila pláž,je to trochu jiné,jak všude jinde a hlavně barva moře krásná a zahrady také krasné. Ještě kde se mi líbilo moře,je hotel v Marsa alam…..three coners fayrouz,co jsem koukala .
  Doporučil by jste mi něco? Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den,zajímá mě ..Meraki resort v Hurgádě. Moc se mi líbí pláže a moře a výborné recenze. Vím, že to je hotel,kde je každý večer nějaké párty,je nám 51 let a chceme mít i odpočinek u moře.
  Je to tam vůbec možné? Moc děkuji za informaci.

  • Odpovědět

   Dobrý den Romano, popravdě zas ta dobře tento resort neznám. Ale máte pravdu, často tam je hlasitá hudba dlouho do noci, takže pokud toto nevyhledáváte, tak bych raději volil nějaký jiný resort. Jde vám především o pláž a možnost dobrého plavání v moři? Nebo máte ještě nějaké jiné požadavky?

 • Odpovědět

  Dobry deň
  Chcela by som nejaky hotel v Marsa Alam kde by bol pozvolny pieskovy vstup do mora (nie molo) ale pre partnera aby tam bol super šnorchel. Rozmyšlam nad Jaz Solayou ale neviem či to tento hotel splňa Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Daniela, ano, Jaz Solaya toto splňuje, jen bych v jejím případě upozornil na to, že vstup z pláže je sice písečný, ale dost pozvolný. To může někomu trochu vadit. Alternativně bych se podíval na Steigenberger Coraya, což je hotel na druhé straně té samé zátoky (bývá dražší, to je pravda, ale od něho není vstup až tak pozvolný). Dále například Hilton Nubian Resort u zálivu Abu Dabbab nebo, pokud chcete klidnější hotel s fakt výborným šnorchlováním, tak volte Shams Alam Beach Resort. I u něho je vstup bez problému po písku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v polovině května jedeme do hotelu Royal Tulip v Marse, jaký na něj máte názor, bohužel jsme až pozdě zjistili, že je tam hodně dlouhé molo, což znamená, že
  zaplavat si nebude až tak jednoduché.
  Děkuji,Miloš

  • Odpovědět

   Dobrý den Miloši, je to tak, jak píšete. Na tomto resortu mi vadí právě to molo. Je tam velká laguna (mimochodem vhodná na windsurfing), dá se v ní za přílivu plavat (je možné jít jak z pláže nebo lépe ze vstupu uprostřed mola), za odlivu je tam ale příliš mělko (zhruba po kotníky), takže pak nezbývá než si udělat 700 metrů dlouhou procházku po mole. Jinak pláž je super, prostorná, písečná, hold ten dojem kazí ona mělkost zdejšího pobřeží. Samotný hotel je bez problému, služby jsou na dobré úrovni, všude čisto, není moc co vytknout.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych Vás požádat o informaci o hotelu Pickalbatros Sea World v Marsa Alam. Chtěli bychom jet s dětmi školního věku a zajímá nás hlavně přístup do moře, jestli se tam dá normálně plavat i před molem?
  Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Johano, s tím vstupem do vody to tu je trochu komplikovanější. Z pláže se chodit dá, ale vstup po písku je zde v podstatě jen na jednom místě. Tam je možné bez problému chodit bez bot, ale je tam také typicky nejvíc lidí. Po pěti, deseti metrech zde máte vodu po pás, takže vstup je to dobrý. Na ostatních místech je podloží také kamenité, korálové, řasové a vstup tam je dost pozvolný – musíte jít dál, abyste si zaplavali. U toho písečného vstupu však nikoliv.

 • Odpovědět

  Ještě poprosím četl jsem že je možnost přes vás koupit SIM karty s daty jak to funguje určitě bych měl zájem .děkuji

 • Odpovědět

  Ahoj Tomáši,prosím tě můžeš napsat tvých zkušenosti tři nejlepší hotely v marsa…2dospeli 2 děti 6/9 .Děti ať mají zábavu v hotelu a hlavně ať je u hotelu krásný korál …děkuji david

  • Odpovědět

   Dobrý den Davide, já bych ve vašem případě vybíral z: Malikia Abu Dabbab Beach resortu, Royal Brayka resortu (popřípadě sousedního hotelu Brayka Bay, u něhož však tobogány nejsou, je ale možné využívat tobogány právě do hotelu Royal Brayka) nebo hotelu Utopia Beach Club. Dle mého názoru právě tyto hotelu asi nejlépe kombinují dobré korály s tobogány a zábavou pro děti.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Prosím o radu do jakého hotelu se vydat začátkem dubna. Jedu s kamarádkou, která není dobrá plavkyně, takže potřebuje pozvolný vstup, ale zase abychom si zaplavala. Ona určitě nebude šnorchlovat (já bych ráda alespoň trošku). Rády bychom teplé moře a blízko od hotelu. Cenově tak střed.
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo, možností je celá řada, dám vám pár osvědčených tipů, ale neberte to prosím tak, že jiné možnosti neexistují: u Hurghady v zálivu Makadi Bay např. hotely Sunrise Royal Makadi Resort nebo Fort Arabesque Resort. V Marsa Alam koukněte na hotely Aurora Oriental Bay (byť pláž je přes silnici, ale je to opravdu jen o tom tu silnici přejít a jste u moře) nebo Brayka Bay. Další tipy najdete v tomto článku o hotelech v Egyptě. Kdybyste se chtěla na cokoliv dalšího doptat, ozvěte se.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych Vás také poprosit o tip kam do Egypta. Chceme jet v dubnu s manželkou a dcerou 11let. Vyhledáváme hlavně klidnou lokalitu, slušný hotel u moře s dobrým jídlem, možností šnorchování a pěkného koupání. Děkuji David

  • Odpovědět

   Dobrý den, pokud myslíte klidnou lokalitou i klidný a menší hotel, pak bych volil Shams Alam. Pokud vám nevadí větší (ale typicky stejně klidný) resort, koukněte se na Hilton Nubian resort u zálivu Abu Dabbab. Kvalitní hotel, krásná pláž, perfektní šnorchlování, jím rozhodně chybu neuděláte.

 • Odpovědět

  Lukáš, ďakujem pekne. z týchto 3 hotelov si určite vyberieme a na šnorchlovanie si dáme asi nejaký výlet 🙂 Prajem všetko dobré

 • Odpovědět

  Dobrý deň Lukáš, ďakujem krásne za rady. Ešte prosím ako to vyzerá s plážou pri hoteli Sentido Mamlouk Palace? ďakujem.

  • Odpovědět

   Dobrý den, pláž jako taková je bez problému Je písečná, je asi 200 metrů dlouhá. Na můj vkus je zde příliš velká hustota lehátek a slunečníků, ale to je dáno tím, že nenáleží jen k hotelu sentido Mamlouk Palace, ale také k Sunrise Garden Beach Resort. Vstup pozvolný, ale koupat se dá bez problému. Pod vodou jen písek, korály žádné, těch je pak pár jen na konci zdejšího 400 metrů dlouhého mola.

 • Odpovědět

  ešte som zabudla na 2 hotely Sunrise Royal Makadi Resort – Hurghada a Sunrise Garden Beach Resort.

  • Odpovědět

   Viz má odpověď výše 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer, je úžasné aký máte prehľad a ako pomáhate všetkým nájsť to najlepšie pre krásnu dovolenku v Egypte. Tiež by som Vás chcela požiadať o pomoc. My plánujeme Egypt v lete Hurghada a okolie možno Marsa Alam, ešte sme v Egypte neboli. CK nám ponúkla nejaké možnosti. Pre nás je dôležitý dobrý hotel, deťom tobogány :-), dobré jedlo ale tiež more – vstup do mora aj z pláže ideálne bez topánok ale tiež možnosť aj šnorchlovať a niečo vidieť z podmorského sveta. Neviem či táto kombinácia je pri Hurghade možná. CK nám ponúkla tieto hotely. Prosím vedeli by ste mi povedať kde je tá pláž najlepšia, ideálne zoradiť od najlepšej pláže po najhoršiu :-). Budem veľmi rada.
  Sentido Tui Magic Life Kalawy
  Albatros Sea World Marsa Alam
  Jaz Aquamarine Hurghada
  Serenity Makadi Beach
  Sentido Mamlouk Palace
  Tropitel Sahl Hashees
  Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Henrieta, zkusím vás navést. Popravdě řečeno z hlediska vašich požadavků na vstup do moře a možnost v moři něco vidět vám cestovka nenabídla příliš mnoho vyhovujících možností. Takže řadit tyto hotely nedává moc smysl. Většina z nich buď dobrý písečný vstup nemá nebo má, ale vstup je extrémně pozvolný (což je případ např. Jaz Aquamarine Hurghada), což předpokládám také nechcete. To znamená za mě bych z vámi uváděných hotelů (včetně těch ve vašem druhém příspěvku) dal na první místo Sunrise Royal Makadi Resort (písečná pláž, skvělý vstup do moře, s korály to je horší, ale dá se jít na pláž vedlejších hotelů, kde je korálů více) a na místo druhé Sentido Tui Magic Life Kalawy (pěkný vstup z pláže do laguny a možnost chodit šnorchlovat z 250 m dlouhého mola). Věřím, že jsem vám tímto alespoň trochu poradil. Mějte se fajn.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chytám se letos do Egypta destinace Marsa Alam a chtěl bych nějaký hotel s pláži bez mola a normálním vstupem do moře na plavání. Je nějaký takový? Díky 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Vašku, ano, jsou takové. Např. Aurora Oriental Bay, Brayka Bay nebo luxusnější Iberotel Costa Mares. Koukněte na ně, třeba vás nějaký z nich zaujme 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den. Skvělá práce,
  díky. Čtu příspěvky od roku 2019 a teď jsme se rozhodli utéct tady tomu. Taky se chystáme na jarní prázdniny do Marsa Alam. Někde blízko pláže Abu Dabbab a popřípadě vyhřívané bazeny s tobogány pro puberťák 11 a 17. Díky předem za tipy.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, tak přímo u zálivu Abu Dabbab se nabízí Abu Dabbab Beach Resort, dříve známý jako Malikia. Je to větší hotel, kvalitativně průměrný, s bazény (ten největší z nich je v zimě vyhřívaný) i s tobogány. Pláž Abu Dabbab je hned vedle hotelu. Alternativně lze zvolit Three Corners Happy Life (i ten má tobogány) a je od Abu Dabbab vzdušnou čarou cca 4 km. Jen upozorňuji na fakt, že u tohoto hotelu je přístup do moře z pláže jen do mělké vody, je tak nutné chodit po molu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěl bych poradit s výběrem hotelu,vybírám mezi Jaz Solaya,Lamaya,Iberotel Costa Mares,Steigen.Coraya a Jaz Maraya. Jsme 2 dospělí, hledám super šnorchl,menší odliv/dříve hloubku/,……mohu event.využívat pláží hotelů Jaz….?….Moc díky za radu…

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, z hlediska vstupu do moře tak, aby vám vyhovoval co nejvíce, bych doporučil buď Iberotel Costa Mares (u zálivu Marsa Mubarak – vyhlášená lokalita na šnorchlování, sice trochu méně korálů, ale velká šance na želvy) nebo Steigenberger Coraya – u něho je vstup do vody poměrně rychlý, žádná dlouhá mělčina jako v jiných částech Coraya zálivu (a tím pádem i u jiných hotelů řetězce Jaz). Pokud se ubytujete ve Steigenbergeru, tak mám dojem, že nejsou žádná omezení na to, jakou část pláže můžete a nemůžete využívat. Tedy ano, lze chodit i na pláže u hotelu Jaz. Snad jsem trošku pomohl.

 • Odpovědět

  Dobrý den, moc bych vás chtěla poprosit o tip kam do Egypta, tak aby byla písčitá pláž a přitom super šnorchlování??? Ale chtěli bychom opravdu vstup do moře z pláže a ne z mola vzhledem k malým dětem. Moc děkuji za doporučení

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, koukněte se na pláž Abu Dabbab, u níž je možné se ubytovat např. v Abu Dabba Beach resortu nebo Hilton Nubian resortu. Abu Dabbab nabízí jedno z nejlepších šnorchlování vůbec, nebo lze volit pláž Shams Alam a stejnojmenný resort. I tady je možný pohodlný vstup z pláže po písku a podmínky na potápění tu jsou perfektní.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu Vás poprosit o doporučení dovolené v Egyptě na přelomu ledna/února? Letíme s dětmi 11 a 13 let. Preferujeme místo, kde toho bude k vidění plno pod vodou a zároveň ne úplně pozvolné vstupy do vody, co jsem viděla u různých hotelů. Ideálně hotel, kde je i nějaká ta skluzavka pro puberťáky, aby se mohli občas vyřádit i u bazénu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko, doporučil bych vybrat jeden z těchto resortů:
   – Brayka Bay nebo Royal Brayka – Brayka Bay sice tobogány nemá, ale lze využívat tobogány u hotelu Royal Brayka
   – Abu Dabbab Beach Resort (dříve známý jako Malikia)
   – Three Corners Sea Beach Resort

   Z hlediska šnorchlování jsou z výše uvedeného nejlepší podmínky u prvních třech jmenovaných.

   Ještě k vašemu druhého dotazu, který se týkal počasí. 25°C je na konec ledna celkem dost, k těmto hodnotám se v Marsa Alam dostávají teploty v lednu spíše výjimečně. Typičtější je teplota pohybující se v maximech okolo 23°C. Není to žádné vedro, ale spolu s převládající jasnou oblohou to stačí a pocitově příjemné teplo na sluníčku bývá.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jdu si pro radu. Navštívili jsme v Marse Royal Brayka a malikia abudabab. Existují ještě podobné zátoky s pozvolným vstupem nebo už ne?

  • Odpovědět

   Dobrý den, ano, existují. Je to jednak zátoka Marsa Mubarak, která je svou velikostí podobná Abu Dabbab. Celkem nově je přímo o Marsa Mubarak otevřený hotel Iberotel Costa Mares (jedná se spíše však o jeden z těch dražších hotelů v Marse). Dál bych upozornil na záliv Jabal al Rosas, u kterého se lze ubytovat v hotelu Aurora Oriental Bay Resort. O zálivu (kde je roněž pohodlný písečný vstup) lze také hovořit v případě hotelu Shams Alam (jeden z nejjižněji položených hotelů vůbec).

 • Odpovědět

  Dobry den, u kterých hotelu v Hurghade je nejvice vody pri vstupu do vody z pláže, ne z mola?

  • Odpovědět

   Dobrý den, na to není jednoduché odpovědět, u leckterých hotelů je mělko, ale navíc mají možnost koupání v nějakém uměle vybudovaném zálivu, kde je hloubka dostatečná. Pokud chcete přírodní pláž, ze které je vstup do vody pohodlný a ne nijak po mělčině, doporučuji některý z hotelů na v severní části zálivu Makadi Bay, jež se nachází asi 25 km jižně od Hurghady, např. Sunrise Royal Makadi nebo Fort Arabesque resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  rádi bychom s přítelem vyrazili do Egypta, jen potřebujeme poradit nějaký hotel (zlatý střed) . Chtěli bychom vidět podmořský svět, ale zároveň, aby byl vstup přímo z pláže.
  Předem děkuji za Vaší odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Barboro,

   rozumím. Hledáte zlatý střed i cenově? Pokud ano, pak mrkněte na Brayka Bay resort (takové střední třída, u takového užšího zálivu, jež má po obou svých stranách korály, ale vstup od hotelu Brayka Bay je pohodlný z pláže přímo po písku). Dále Shams Alam resort (klidný, odlehlější resort, který ovšem nabízí vůbec ty nejlepší podmínky na šnorchlování vůbec a ano, vstup je opět možný hned z pláže) nebo naopak jeho protiklad co se velikosti týče – Malikia u oblíbeného zálivu Abu Dabbab.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši.
  S přítelkyní se chystáme do Egypta i přesto že jsem tam už 2 krát jako dítě s rodiči byl (makadi beach), tak bych si rád nechal poradit.
  Hledám něco kvalitního tzn. služby a hlavně úroveň hotelu (pokoje, jídlo, personal, bary atd).
  Co se týče pláže tak je to asi fuk hlavně ať je písčitá a ať tam není molo. Nerad bych vybral nějakej starší hotel s horší kvalitou. Možnost šnorchlovaní nebo potápění je vítaná ale určitě né podmínkou.
  A ještě dotaz jestli je vůbec v Egyptě nějaký rozdíl mezi all inclusive a ultra all unclusive.
  Předem děkuji za Vaší odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Víťo,

   být vámi, tak se v Marsa Alam kouknu např. na Hilton Nubian Marsa Alam Resort (viz také můj top výběr hotelů). Má kvalitní služby, pěkné pokoje, blízko pláže Abu Dabbab s písečným vstupem do moře a především s prvotřídním šnorchlováním. Dále třeba Iberotel Costa Mares (ten je zbrusu nový, ovšem patří však mezi ty nejdražší) nebo Pickalbatross Sea World (byť u něho je horší vstup do moře). V Hurghadě a v jejím okolí je výběr lepších či nejlepších hotelů větší – namátkou třeba Sunrise Romance Sahl Hasheesh, Albatross Citadel Sahl Hasheesh, Fort Arabesque (v Makadi), Sentido Sunrise Mamlouk Palace nebo Albatross White Beach.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  chtěla bych se zeptat, plánuji kratší dovolenou v období 25.9.-3.10. Je lepší jet na Hurgadu než na Marsu s ohledem na vítr? Slyšela jsem že na Marse už v této době hodně fouká. Měla jsem v plánu hotel Three Corners Fayrouz Plaza Beach. Případně bych požádala o doporučení hotelu s kvalitními službami a hezkou písečnou pláží bez výrazného odlivu. Šnorchlovat tentokrát nemusíme.
  Děkuji Vendy

  • Odpovědět

   Dobrý den Vendy,

   upřímně já si nemyslím, že by v Marse nějak výrazněji v říjnu foukalo oproti jiným měsícům, viz. také počasí v Egyptě v říjnu. Pokud z toho přesto máte obavy, doporučil bych volit nějaký záliv, který přeci jen před větrem trochu chrání. Three Corners Fayrouz Plaza je dobrá volba, jen pozor na to, že tady do moře musí chodit vesměs přes molo (má celkem tři vstupy do několika lagun).

   Pokud pro vás písečná pláž znamená i pohodlný a písečný vstup do moře, volil bych buď Hilton Nubian Resort (záliv Abu Dabbab) nebo Iberotel Costa Mares (drahý, ale kvalitní, u zálivu Marsa Mubarak), popřípadě jeden z hotelů Jaz (Jaz Solaya nebo Jaz Lamaya).

   Nebo mrkněte na záliv Makadi asi 30 km jižně od Hurghady – např. Fort Arabesque resort nebo Sunrise Royal Makadi.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  přijměte poděkování za super stránky, ocenění Vašich znalostí a pomoc při výběru dovolené. Chtěla bych Vás požádat o radu. Marsa Alam – aktivní dovolená, sporty na pláži, pěkné šnorchlování, písečná pláž, možnost si zaplavat, bez většího odlivu (ale není podmínkou). Uvítala bych výhled na moře a hotel přímo na pláži. Hodně barů vítáno 🙂 Max. do 30 – 40 km od letiště, čím blíž, tím líp. Dvě dospělé osoby. Mám vytipovaných pár hotelů, ale ne vždy splňují všechny podmínky, možná i z důvodu, že není vše uvedeno v popisu hotelu od cestovní kanceláře. Proto bych si ráda nechala poradit od Vás. Předem moc děkuji a přeji pěkný den. Táňa

  • Odpovědět

   Dobrý den Táňo,

   jsem rád, že píšete, i když se přiznám, že zrovna úplně málo požadavků nemáte 🙂 Nebude jednoduché najít ideální resort. V prvé řadě mě napadá Iberotel Costa Mares – 6 měsíců starý resort čili zbrusu nový se službami skutečně na úrovni, přímo u písečné pláže, většina pokojů má výhled jak na moře, tak na bazén, šnorchlování v zátoce MarsaMubarak prvotřídní, nevýhodou je trochu vyšší cena (nutno však říct, že v tomto případě si myslím, že je oprávněná).

   Brayka Bay – rovněž dle mého názoru splňuje všechny vaše podmínky krom výhledu na moře, ne z každého pokoje je vidět.

   Nebo vybrat jeden z hotelů u pláže Abu Dabbab – buďto kvalitnější Hilton Nubian Resort nebo levnější Malikii. Ani u jednoho ovšem nemáte jistotu toho, že na moře uvidíte. Alternativně ještě Equinox Beach Resort, jenž má snad všechny pokoje právě na moře situované (nebude-li mít smůlu a nedají-li vás do přízemí). I Equinox je přímo na pobřeží, byť na pláž (s písečným vstupem) musíte cca 400 metrů popojít.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat ohledně hotelu Sunrise royal Makadi Resort, zda opravdu stojí za návštěvu či máme hledat něco jiného. Jde mi hlavně o čistotu hotelu, pláže atd. Nejsme příznivci potápění, ale samozřejmě, že si to chceme s dcerou 6 let pořádně užít a ukázat jí pokud možno co nejvíce. Případně jaký hotel by jste nám doporučil. Hledáme klidné místo a hlavně i pláž v jeho blízkosti. Děkuji a přeji krásný sluníčkový den

  • Odpovědět

   Dobrý den Andreo, záliv Makadi obecně nabízí velmi pěkné koupání, v jeho severní části jsou pohodlné vstupy do vody přímo z pláže (po písku), toto se týká i hotelu Sunrise Royal Makadi, v jižní části zálivu je pak více korálů a od některých hotelů je tak nutné chodit přes mola. Moře tu je klidné, jedná se o záliv, žádné větší vlny zde tedy nehrozí. Hotel Sunrise Royal Makadi je dobrá volba, prostředí je skutečně čisté, personál se stará, pokoje denně uklízí, doplňuji do ledničky na pokoji denně vody, apod. Musíte počítat ale s tím, že to je velký resort, má cca 700 pokojů v několika jednotlivých blocích, jež jsou rozmístěny po hotelovém areálu / zahradě. jsou to dvoupatrové budovy, hosté tedy nejsou koncentrováni do jedné velké budovy, což je fajn. I tak je zkrátka potřeba počítat s tím, že pláž bývá při obsazenosti hotelu dost naplněná. V jídelně se to tolik neprojevuje, na pláži ovšem ano. Každopádně za mě mohu resort s klidem doporučit – služby nabízí na egyptské poměry kvalitní.

 • Odpovědět

  Dobrý den, zajímal by mě váš názor na nový hotel Aqua mondo resort. Bohužel, nikde nemohu najít recenze na tento hotel a ani fotografie, protože je to nový hotel. Někde u popisku i píšou, že má i aquapark. Předem děkuji za odpověď. Čortová

  • Odpovědět

   Dobrý den Nikol,

   ano, toto je nový hotel, zatím s ním nemám osobní zkušenost, proto bych vám nerad odpovídal a nedej bůh vám poskytoval nějaké zavádějící informace. Jediné, co mohu říct, je fakt, že u hotelu je písečná pláž, jsou zde mola, ale ta jsou spíše pro zakotvení lodí. Do moře je možné chodit přímo z pláže, vstup je pozvolný.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  ráda bych vás požádala o porovnání úrovně dvou hotelů v Marsa Alam. Jde o hotel Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort a Brayka Bay Reef. Zajímá mě srovnání podmínek pro šnorchlování a přístup z pláže při odlivu, jestli zde není dlouhá mělčina.
  Děkuji.
  Eva

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   sužby jsou v obou hotelech na velmi podobné úrovni. Přesto kvalitativně je dle mého názoru lepší Three Corners Fayrouz Plaza – teď je to spíš myšleno, co se vzhledu pokojů týče. Pokoje jsou celkem prostorné a byť je pravda, že nejsou nejnovější, jsou celkem dobře vybavené a nechybí třeba ani varná konvice. U Fayrouz Plaza je vstup do moře možný převážně z mola, to zde má celkem 3 vstupy, první vede do mělčí laguny, druhý do hlubší laguny, která je vlastně na vnitřní straně korálového útesu a třetí pak vede do do hloubky k hlavnímu korálu. Takže je to tu celkem pestré a každý si vybere. Na některých místech lze do lagun vstupovat i přímo z pláže, ale je tam dost mělko (na zchlazení je to dostačující, na plavání nikoliv). 15 minut chůze od hotelu směrem na jih je pak zátoka Marsa Mubarak – kde je vstup možný do moře rovnou z pláže je to místo vyhlášené svými podmínkami na šnorchlování, podobně třeba jako zátoka Abu Dabbab.

   Resort Brayka Bay je u takového relativně úzkého zálivu, po jehož obou stranách jsou korály (přes ně se vstupovat nedá), nicméně vstup je zde pohodlně možný z pláže, jež se nachází v podstatě v čele zátoky. Není nutné chodit přes molo (byť tu je k dispozici) a žádná mělčina zde nehrozí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, máme zakoupenou dovolenou v červenci do resortu Brayka Bay Reef. Mohl by jste nám napsat jak je to s odlivem, koupáním a službami v tomto hotelu? Vybrali jsme spravne?

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeno,

   Brayka Bay resort je dobrá volba. Odliv tu samozřejmě je, ale ničemu to nevadí, od hotelu se dá jak za přílivu, tak odlivu vstupovat do moře pohodlně z pláže. Nevzniká tu žádná dlouhá mělčina, jež by bylo nutno překonávat. Jsou zde dobré podmínky na šnorchlování, korálové útesy jsou po obou stranách zálivu a pokud nejste zrovna fandou šnorchlování, plavat lze zde samozřejmě bez problémů taky. Jezdí sem dost Ukrajinců, nicméně služby jsou i dobré úrovni, není problém přitom využívat i služby vedlejšího hotelu Royla Brayka, který je rozlehlejší, ale klidnější.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v nejbližší době plánuji cestu do Egypta s dětmi školkového věku. Mezi mé požadavky patří pozvolný vstup do vody, písčitý, bez korálů. Dále vyžití pro ně v hotelu – nějaké skluzavky. Zároveň v této covid době, aby proběhlo testování na hotelu před odletem zpět do ČR. Někde jsem se dočetla, že Hurghada mezi to nespadá. Proto jsem začala hledat v Marsa, ale tam jsem zase narazila jen na mola (Royal Tulip Beach Resort – něco v tomto duchu hledám). Nebo tento El Malikia Abu Dabbab Resort . Ale je pro mě důležité i moře. Tobogány a vodní vyžití beru jako zpestření. To samé hřiště nějaká. Děkuji. M.

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo,

   ano, máte s tou Hurghadou a testováním pravdu. V Marsa Alam bych vám doporučil následující:

   – Brayka Bay, popřípadě Brayka Beach Resort (u kterého jsou tobogány)
   – Abu Dabbab Beach resort (El Malikia)
   – Pensee Royal garden (ovšem chybí tobogány a hotel třeba v porovnání s Brayka Bay není až tak kvalitní)
   – hotely u Coraya Bay (např. Jaz Solaya nabo Jaz Lamaya, k nimž patří menší akvapark s několika tobogány, vstup do moře po písku je zde však možný pouze z centrální / středové části zálivu Coraya, najblíže tzo tak je od hotelu Jaz Solaya)

   Na e-mail vám zašlu jeden odkaz, kde jsou hotely v Marsa Alam poměrně pečlivě a správně rozděleny do jednotlivých skupin na základě toho, co který resort zrovna splňuje.

 • Odpovědět

  Ahojky letíme prvně do sharm el sheik. Jak to funguje s plážemi ? Můžeme si jít kam chceme nebo převážně je vstup.jen tam kde máš hotel?? Chceme pruzracne moře a světlý písek nejlépe 😉 a snorchlovat. Namma bay?
  Díky moc

  • Odpovědět

   Ahoj Terez,

   není problém po pobřeží chodit sem a tam, nicméně už je problém jít k nějakému jinému hotelu a tam si lehnout na hotelová lehátka. To nelze. Zároveň na plážích bývá lehátek celkem dost (alespoň za normální situace, která bývala před covidem) a tedy nějaká možnost lehnutí si pěkně jen tak na deku není příliš možná, zkrátka tu na to není prostor.

   Je dobré vědět, že téměř kolem celé délky zdejšího pobřeží se táhne korálový útes – je super na šnorchlování, ovšem komplikuje vstup do vody, který je v drtivé většině případů možná prostřednictvím krátkých, většinou plovoucích mol. Konkrétně záliv Naama Bay je jednou z výjimek, z jeho centrální části je možný vstup i z pláže. Za mě bych doporučil, pokud možno, okrajové části Naama. Tam bude mít dostupné jak korály, tak blízkou možnost chodit přímo z pláže. Pokud vám o vstup z pláže ani tak nejde, pak je v podstatě možná kterákoliv část Sharm el Sheikhu, nedoporučuji akorát severní čast, tzv Nabq, kde jsou mola dost dlouhá (klidně i přes 700 m).

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánuji s dcerami za týden 16 a 15 let, holčičí dovolenou v Egyptě. Je to naše první cesta do Egyptu. Preferujeme spíš lepší resort, který bude nabízet různé služby včetně fitness, bazény, atd. a hezkou pláž s ne moc dlouhým vstupem do moře, prostě, aby se dalo i vykoupat. Nemusíme šnorchlovat. Zatím koukám spíš na Hurghadu, konkrétně: Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort, Sunrise Aqua Joy Resort, Beach Albatros resort, Ali Baba Palace. Co si o výběru resortů myslíte, resp. který byste mi doporučil, nebo i jiný? Děkuji za Váš názor 🙂 Dana

  • Odpovědět

   Dobrý den Dano,

   první dva vámi zmiňované jsou z hlediska kvality určitě lepší. Doporučil bych proto prioritně vybírat mezi nimi. Sentido má pozvolnější vstup do moře, ale koupat se lze, alternativně lze využívat zdejší molo. Naopak pláž u Aqua Joy Resortu je na mne taková až moc umělá. Přístup do moře tu je bezvadný a rozhodně ne nijak moc pozvolný, na druhou stranu i tady jsou mola, některá určená jako odpočinkové plochy pro hosty a to, alespoň mě při pohledu na moře dost ruší. Alternativně se můžete ještě mrknout na hotel White Beach. I ten nabízí z mého pohledu na Egypt nadstandardní komfort a pláž je bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohla bych poprosit o doporučení hotelu v marsa nebo sharmu vhodné pro děti i miminko. Tzn. Písečný vstup do moře a bez bot. Chystáme se v únoru , tak by bylo ideální aby moře bylo mělké a rychle se ohřalo a nefoukal vítr. Na ceně nezáleží. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Eliso,

   v Marsa Alam se zaměřte na zálivy, kde bývají většinou alespoň částečně písečné vstupy do moře a bývají od větru chráněny. Podívejte se na Brayka Bay Resort, který je sice u zálivu, kde je sice dost korálů, ovšem do moře tu písečný vstup je. Bezproblémový písečný vstup je i u zálivu Abu Dabbab (tzn. hotely Hilton Marsa Alam Nubian Resort, popřípadě Abu Dabbab Beach Resort) a u zátoky Jabal al Rosas (hotel Aurora Oriental Bay). Nejkvalitnější z výše uváděných je jednoznačně Hilton Nubian Resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši. Jaký je rozdíl mezi hotely Brayka Bay Reef a Brayka Bay Resort?

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   jsou to dva různé hotely, jeden je Brayka Bay Resort, druhý Royal Brayka Resort.

   První z nich je trochu větší, je vystavěn okolo severní části zálivu Brayka Bay a z jeho pláže je lepší vstup do moře. Druhý je o trochu menší (alespoň co se rozlohy areálu týče), na počet pokojů jsou oba identické, má víc bazénu, které jsou větší, u jedno z nich je několik tobogánů, které Brayka Bay resort nemá.

   Rozdíly tedy mezi nimi některé jsou, ale nejsou zásadní. Navíc není problém se pohybovat po obou areálech nehledě na to ve kterém jste ubytováni. To platí i pro pláž čili hosté hotelu Royal Brayka Resort mohou klidně chodit k lepší vstupu u moře u hotelu Brayka Bay resort.

   Na váš druhý dotaz budu reagovat v průběhu dnešního odpoledne, nebojte, nezapomněl jsem na něj.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se s přítelem na Vánoce do Egypta, konkrétně do hotelu Hilton Marsa Alam Nubian Resort. Jaký máte prosím názor na tento hotel ? Rádi plaveme v moři ( celodenně) a máme obavu, jestli se vůbec bude dát plavat. Můžete nám prosím sdělit, jak je to s odlivem ? Děkuji moc za odpověď 🙂 Romana

  • Odpovědět

   Dobrý den Romano,

   za mě jeden z nejlepších resortů, který můžete v Egyptě volit. To je ostatně i důvod, proč ho uvádím mezi těmito mými tipy na nejlepší hotely v Marsa Alam. Z moře tady určitě obavu nemějte, z hotelu se chodí k zálivu Abu Dabbab. K nejbližší části pláže to je od hotelu cca 300 m. Abu Dabbab je vyhlášený záliv, který krom perfektních podmínek na šnorchlování nabízí i bezproblémový vstup do vody. V jeho centrální části je velká písečná pláž a z ní pozvolný vstup do moře. Nutnost chodit přes molo nebo něco podobného tak tady není.

   Co se týká odlivu, rozdíl mezi výškou hladiny při přílivu a odlivu typicky bývá v Marsa Alam cca 0,5 m, byť se to samozřejmě trochu v čase mění. V každém případě zrovna v Abu Dabbab to nehraje velkou roli, žádné velké mělčiny, v nichž by se při odlivu nedalo koupat, tady nevznikají. vybrali jste nejlépe, jak jste mohli, jak z hlediska resortu, tak z hlediska pláže. Buďte bez obav 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Snažím se v Egyptě najít vhodný hotel a pláž, ale jsem upřímně úplně ztracen.
  Myslíte, že by jste mi mohl pomoci?
  Bude to první dovolená po 4 letech pro mě a první dovolená pro mojí přítelkyni do zahraničí. + první společná, tak bych si přál, aby byla dobrá.

  Potřebovali bychom překrásné moře s co nejvíce příležitostmi pro potápění/šnorchlování. Pokud možno tak spíš divoké a neupravené. na hotelu příliš nezáleží, ovšem hodilo by se, aby se k moři dalo dobře dostat a hotel nestál příliš (jsme oba pouze studenti). také by jsme se rádi projeli na velbloudech a podívali se na pravou poušť.
  Pokud by v okolí byly památky, bylo by to velké plus (popřípadě celkově hezká místa, kam se podívat po celodenní návštěvě moře).
  Děkuji. Matěj

  • Odpovědět

   Dobrý den Matěji,

   rozumím vašim požadavkům. Pokud jste se nedíval, mrkněte se na průvodce výběrem hotelu v Egyptě, kde věřím, že najdete alespoň nějaké tipy.

   Co se týká památek, s těmi bohužel moc nepočítejte. Památky jako takové jsou buď u Nilu (např. v Luxoru) nebo u Káhiry, obojí je dost daleko a v obou případech se jedná o plus mínus celodenní výlet (myšleno celých 24 hodin!!). Řada lidí to absolvuje, zkrátka chtějí vidět pyramidy nebo staré egyptské chrámy, ale rozhodně se nejedná o výlety, jež lze absolvovat během večera.

   Doporučuji omezit výběr na Marsa Alam (nejlepší podmínky na šnorchlování). Dobrý šnorchl je u resortu Three Corners Equinox (plus od něj lze pěšky dojít do vyhlášeného zálivu Abu Dabbab), za mě pak vůbec nejlepší šnorchlování je na jihu Marsa Alam u hotelu Shams Alam. Oba to jsou menší, klidnější resorty, které patří k těm levnějším. Kombinaci nízké ceny a dobrých podmínek na potápění najdete v Aurora Oriental Bay. Pokud vám záleží na tom mít večer kam zajít, pak jedině městečko a zároveň přístav Port Ghalib, který je hned vedle letiště. Je zde možnost výběru z několika hotelu, jen bacha na to, že z pláží (které jsou orientované na volné moře a nikoliv do zálivu), jsou možné vstupy prakticky pouze přes mola, což asi úplně nechcete. Kdyby cokoliv, klidně pište 🙂

 • Odpovědět

  Diky moc za odpoved! A co byste doporucil v oblasti Marsa Alam? Podmorsky svet, pisecna plaz s moznosti koupani pro deti, klidnejsi s moznosti vyletu a potapeni?
  Diky moc Zdenka

  • Odpovědět

   Přiznám sem že tady mám trochu problém s tou podmínkou „klidnější“. Menší resort je např. Sham Alam (je to jeden z nejjižněji položených hotelů v Marse) – pláž krásná, písečná a dle mého názoru tato lokalita nabízí vůbec nejlepší šnorchlování ze všech hotelů, které v Marsa Alam připadají v úvahu. Menší, klidný a rovněž jižně položený je Gemma Beach – vzhledem k aktuální situaci si ale dovolím upozornit, že Gemma beach je dost orientovaný na italskou klientelu, tj v tuhle chvíli bych se od něj raději držel stranou. Těžko nyní odhadovat situaci v září, ale podle mě to v létě bude již bez problému.

   Klidný je i Concorde Moreen Beach & Spa, i tady jsou podmínky na potápění skvělé, k tomu tu je určený vstup z mola. Z pláže se dá chodit také, ale doporučil bych boty do vody, plaz písečná je, ale vstup do vody nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobry den, na zacatku zari 2020 planujeme dovolenou v Egypte! Rodina, dve deti 8 a 12 let. Radi bychom podmorsky svet a i hezkou pisecnou plaz! Pro nas by bylo vyhodnejsi letet do Hurghady a cca. 100 km by asi nebyl problem. Kdyby ale nic vhodneho nebylo, snad bychom mohli najit i let do Mars Alam a tam take do 100 km od letitiste. Resort by to mohl byt spis klidnejsi ne s davy turistu, ale take s nabidkou potapeni a treba i vylety do pouste 🙂 Diky za odpoved

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňko,

   na potápění u Hurghady doporučuji záliv Makadi Bay, od letiště není daleko je to asi 30 km. prioritně vám tedy doporučuji mrknout na tuto oblast. Hotelů je tu celá řada, z hlediska přístupu do moře je lepší severní strana zálivu, tzn. např. hotely Sunrise Royal Makadi, Fort Arabesque, Prima Life Makadi nebo Sunwing WaterWorld Makadi. Pokud byste chtěli něco luxusnějšího a klidnějšího (stranou od jiných hotelů), nabízí se Oberoi Sahl Hasheesh, který je k Hurghadě ještě o kousek blíž a podmínky na potápění jsou u něho také dobré, byť samozřejmě s potápěním v Marsa Alam se to srovnávat nedá.

 • Odpovědět

  Dobrý den, zakoupil jsem zájezd do Egypta do resortu Hawaii Caesar Palace-Hurghada, prosím jaké je tu koupání a snorchlovani? Moc díky za info

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   už jsem o tom párkrát psal, třeba tady v odpovědi na dotaz od Petry nebo zde v odpovědi na dotaz od Tomáše. Pláž je písečná, ale zpevněná kameny. Pobřeží je zde na většině místecjh hodně mělké, musí se vodou poměrně daleko, abyste si zaplavali. A vstup do vody zde není zcela písčný, jsou zde i kameny, tedy i toto je trochu nevýhoda. Do větší hloubky tu je možné chodit přes nedaleké molo. Bohužel na šnorchlování toto není zrovna dobré místo, mořský život je zde slabý, korály žádné a ryb poměrně málo.

 • Odpovědět

  Dobry den, chtel bych poprosit o doporuceni hotelu v Marse Alam pro rodinu s malymi detmi 4 a 6 let. Neni treba toboganu, spise pekna plaz s pozvolnym vstupem, kde treba deti i neco plovouciho uvidi a kvalitni hotel.
  Predem diky.

  • Odpovědět

   Dobrý den Tome,

   pardon za opožděnou reakci. Určitě se podívejte na Sunrise Marina Port Ghalib Resort. Kousek od letiště, kvalitní resort, pláž blízko a písečná s dobrým vstupem do moře. Navíc tu je celkem bohatý podmořský život a k hotelu dokonce patří přes silnici bazén s několika tobogány. Dál třeba hotel Jaz Lamaya, také kvalitní, sice přímo u hotelu vstup do moře pozvolný není, ale dá se chodit zhruba 250 metrů do čela zátoky, které je pro děti vhodné. Chybu určitě neuděláte ani s hotelem Marsa Alam Nubian Resort, který je v blízkosti známého zálivu Abu Dabbab (pozvolný vstup a perfektní šnorchlování).

 • Odpovědět

  dakujeme pekne za info

 • Odpovědět

  dobrý den
  našli sme dva zaujímavé hotely v hurghade Sentido palm royal a old Palace .
  dá sa pri nich šnorchlovat? dakujem za odpoved
  štefan

  • Odpovědět

   Dobrý den Štefane,

   ano, oba jsou to dobré resorty, kvalitativně i co se pláže týče je dle mě lepší Sentido Palm Royal. Ale upozorňuji vás, že tady to na potápění není. Vstup do moře je písečný, pláž nádherná (za mě jedna z nejlepších v Egyptě), ale v moři téměř nulový podmořský život a korály žádné. Z hlediska šnorchlování je lepší druhý hotel (Old Palace Resort), tady je ale zase dost blbý vstup do moře, je dost pozvolný, tak, že při odlivu voda mizí téměř úplně. Na druhou stranu se zde dá chodit z mola a korály tu v moři na rozdíl od Sentido Palm Royal jsou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,

  prosím o radu, v dubnu se chystáme do Egypta. Ocenili bychom dobré jídlo a ideálně co nejteplejší moře s možností pohodlného vstupu přes písek a možností plavat v malé hloubce a nějakou fakt krásnou pláží 🙂 Vzhledem k teplotám vybírám převážně z Marsa Alam, kde předpokládám, že může být tepleji. Myslíte, že by tomu pomohl i nějaký záliv? Taky by jsme nezavrhli možnost se někam projít, ale to předpokládám, že je možné pouze Port Ghalib a není to až tak podmínkou. Předem moc díky za tipy.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko 🙂

   za mě určitě Marsa Alam, teplota moře v dubnu se tu pohybuje okolo 24°C, na konci měsíce někdy i kolem 25°C. A ano, zátoka nebo ještě lépe nějaká laguna tomu pomáhá. Máte pravdu i s Port Ghalib, i když jen částečně. Dá se chodit i u jiných hotelů, ale to jsou spíš procházky po pobřeží, určitě ne kolem přístavu nebo nějakých krámků.

   Three Corners Fayrouz Plaza – kvalitní resort, jídlo super včetně řady mořských plodů porty, kteří si na to potrpí. Pláž taky pěkná, s takovým hrubším pískem, vstupy tu jsou sice hlavně z mola (do dvou lagun a pak na volné moře), ale dá se chodit i přímo z pláže z její tzv. „relax“ části. Doporučoval bych dojít k Marsa Mubarak (asi 15 minut chůze, super šnorchlování i pozvolný vstup). No a Port Ghalib byste odsud měl také kousek, taxíkem tam jste za 5 minut.

   Jestli vám molo vadí a chcete raději resort úplně bez něho, tak buďto Sunrise Marina Port Ghalib Resort (také kvalitní s dobrými službami), přímo v Port Ghalib, ale trochu stísněnější pláž, která není úplně hned vedle hotelu, nýbrž asi 300 metrů od něj. Nebo Sentido Oriental Dream (i tady je za mě jídlo kvalitní a je dostatečný výběr), u kterého jsou dvě větší laguny, do nichž jsou vstupy pozvolné. Ještě vás upozorním na Brayka Bay (v zálivu, také s pozvolným vstupem, také se od něho dá v pohodě vyrazit na procházku po pobřeží, akorát se budete muset nahlásit u security hotelu, aby o vás věděli a aby vás pustili zpátky, stejně tak to funguje i u Three Corners Fayrouz Plaza), případně Hilton Marsa Alam Nubian resort kousek od oblíbeného Abu Dabbab zálivu.

   Za mě bych ve vašem případě upřednostnil asi ten první. Ale jak říkám, je u něj molo, byť se dá chodit i přímo z pláže… tak snad se vám tímto trochu poradil 🙂

 • Odpovědět

  Lukasi dekuji moc za odpoved. Jeste vahame mezi Malikii a Utopii, ale tak snad neslapneme vedle ani u jednoho

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  Chystáme se s rodinou do Marsa Alam a chtěla bych se zeptat na hotel Malikia beach resort? Máme malé děti a hledáme něco, kde je podmořský život i nějaké tobogany. A chtěla bych se zeptat jak je to tam s odlivem? Dá se koupat přímo z pláže nebo se musí přes molo? A hotel je na tom jak? Loni jsme byli v Free corners sea beach a byli jsme moc spokojeni, ale do moře se nedalo z pláže, jen přes molo což byl problém pro mladšího syna. Moc děkuji za odpověď Jana Š.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   u Malikie se odlivu bát nemusíte. V části pláže (zrovna v té části, jež je hned u hotelu Malika Abu Dabbab Beach Resort) sice vstup do vody možný není, jsou tu korály a je to zde špagáty a bójkami ohraničené, ale stačí udělat pár kroků a jdte v čele zálivu, odkud je vstup do vody bez problémový a po písku. Odliv zde samozřejmě je, moře trochu ustoupí, ale vstup do vody to zde nijak nekomplikuje. Takže za mě mohu toto místo doporučit, a to jak pro malé děti, tak milovníkům šnorchlování, ostatně právě tento Abu Dabbab záliv je svými dobrými podmínkami na šnorchlování vyhlášený.

   Hotel je kvalitativně (pokoji, jídlem, vybavením) prakticky totožný se Three Corners Sea Beach, Malikia je akorát větší a oblíbenější mezi Čechy, přepravte se, že tu bude rozhodně víc Čechů než v Three Corners Sea beach.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Royal Brayka Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-54%): 8 dní u TOP zátoky s All Inclusive za 9 990 Kč

Hotel Allegro Isora, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-62%): týdenní All Inclusive na Tenerife za 11 990 Kč

Hotel Arabian Park, Dubaj, Emiráty

Emiráty (-45%): 7 dní ve 4* hotelu přímo v Dubaji za 12 390 Kč

Hotel Murdeira Village Resort, Sal, Kapverdy

Kapverdy (-56%): týdenní dovolená na ostrově Sal za 14 990 Kč

Hotel Radisson Marina Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-63%): výjimečný Radisson Marina resort (8 dní) za 9 590 Kč

Hotel Mariant, S´Illot, Mallorca

Mallorca: dovolená (7 dní) s polopenzí v oblíbeném hotelu za 8 731 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.