Nejkrásnější pláže v Egyptě

Korálové útesy, nejrůznější druhy ryb, delfíni i mořské želvy, to všechno můžete pozorovat pod mořskou hladinou u břehů Egypta. Zdejší pláže však nelákají pouze vyznavače potápění a šnorchlování. Krásná krajina a jemný písek pod nohama potěší toho, kdo jede za odpočinkem, stejně tak jako rodiny s malými dětmi.

Ovšem vybrat ty nejkrásnější pláže v Egyptě není nic snadného.

Egypt nabízí celou řadu hezkých míst na koupání.

Vybral jsem 5 krásných pláží, které se rozhodně řadí mezi to nejlepší, co může Egypt nabídnout. Každou z těchto pláží bezesporu stojí za to navštívit. 

Tady jsou:

Sharm el LuliMarsa MubarakAbu DabbabRas Um SidŽraločí zálivSahl HasheeshSharm el Naga

 

Jen jedno upozornění úvodem.

Pozor na mělké laguny!

Na mnoha místech v Egyptě si hned u pláže příliš dobře nezaplavete. Často tu je totiž velmi mělko a u pobřeží jsou jen laguny tvořené korály, tedy místa na koupání ne úplně ideální. Z takových pláží jsou směrem do moře vybudovaná umělá mola, po kterých snadno korálové mělčiny překonáte, a na jejichž konci vlezete po schůdkách do vody, kde si zaplavete už dosyta. S tím souvisí i skutečnost, že na mnoha místech komplikují koupání změny výšky mořské hladiny. Ačkoliv typicky odliv v Egyptě není nikterak veliký, právě v oblastech mělkých lagun a zálivů je citelný!

Pokud je toto něco, co vám vadí, nestyďte se a napište mi jméno vašeho před vybraného hotelu v Egyptě do komentáře dole pod textem. Napíši vám, jak to doopravdy je s koupání na jeho pláži. Je totiž zbytečné trávit týdenní dovolenou někde, kde pláž nebude splňovat vaše požadavky.

Pojďme si nyní jednotlivé pláže představit. Nejprve pláže v Marsa Alam.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

1. Sharm el Luli

Egyptskou pláž Sharm el Luli mnozí přirovnávají k Maledivám, jiní ji přezdívají Paradise. Pokud ji navštívíte, pochopíte proč. Téměř nedotčená příroda, průzračná voda a nádherný podmořský svět vytváří opravdu exotickou atmosféru.

Pláž se nachází 63 km jižně od starého Marsa Alam a 130 km jižně od mezinárodního letiště Marsa Alam. V její těsné blízkosti není žádný hotel, pláž je tedy spíše cílem jednodenních výletů. Nutno počítat s tím, že cesta minibusem od některého z hotelů v blízkosti letiště sem trvá cca hodinu a tři čtvrtě. Lze se však ubytovat v oblíbeném resortu Shams Alam, od nějž je Sharm el Luli pouhých 10 km dále na jih. A stejně tak jako Sharm el Luli, i Shams Alam a jeho přilehlý otevřený záliv nabízí pěkné koupání a nádherný podmořský život. Ostatně je to právě Shams Alam, který nabízí vůbec to nejlepší šnorchlování v Egyptě.

Zobrazit Shams Alam na mapě

Na rozdíl od zálivu u hotelu Shams Alam je zátoka Sharm el Luli uzavřená, s volným mořem propojená jen 250 metrů širokým hrdlem, po jehož obou stranách jsou krásné korály. Po příjezdu místo působí pustě, jen poušť a moře. Ale první zdání klame. Pláž přímo vybízí k potápění a šnorchlování, ty šťastnější zde pod hladinou uvidí rejnoky a mořské želvy! Při odlivu místo zase láká k brouzdání mělčinou, kde lze najít krásné škeble často velmi netradičních tvarů. Romantická atmosféra nedotčené přírody znamená i absenci jakéhokoli zázemí včetně slunečníků či lehátek.

Egypt pláže

2. Marsa Mubarak

Laká vás potápění ve společnosti karet, delfínů a dugongů? Pak navštivte pláž Marsa Mubarak! Přitahuje zejména obdivovatele podmořského světa, na lodích sem míří právě hlavně potápěči, stejným zážitkem však mohou být i romantické procházky v písku nebo projížďky na velbloudech.

Řadu let byl záliv Marsa Mubarak hůře dostupný, byť na rozdíl od Sharm el Luli se nachází jen necelých 8 km od letiště.

Zobrazit Marsa Mubarak na mapě

Možnost ubytování v blízkosti pláže však existuje. Hotel Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort je vzdálený asi 12 minut chůze o pobřeží a dlouhou dobu to byl právě on, který byl k zálivu tím nejbližším hotelem. To se však změnilo v roce 2021, kdy byl přímo u pláže Marsa Mubarak otevřen dlouho budovaný hotel Iberotel Costa Mares. Ten dnes patří k tomu nejkvalitnějšímu, co umí Marsa Alam nabídnout. Krásné prostředí, moderní vybavení (viz. tato fotogalerie hotelu), služby na vysoké úrovni, blízkost letiště a především právě perfektní dostupnost oblíbené pláže. To vše se odráží v ceně pobytů, které vychází dráž než v ostatních, okolních hotelech.

O Marsa Mubarak se říká, že to je nejlepší místo v Egyptě, kde je slušná šance na to spatřit dugonga.

3. Abu Dabbab

Další a jedna z mála pláží v Marsa Alam, která nabízí kombinaci bezproblémového vstupu do vody i nádherného potápění. Stejně jako Sharm el Luli či Marsa Mubarak, i záliv Abu Dabbab je vyhledávaným cílem, zejména mezi šnorchlisty.

Vzhledem k tomu, že se na jeho jižním okraji nachází oblíbený hotel Malikia Abu Dabbab Beach Resort, který na rozdíl od Iberotel Costa Mares typicky vychází cenově dobře, je záliv častým dovolenkovým cílem i českých turistů.

Zájezdy do hotelu Malikia za 10 790 Kč

Zálivu Abu Dabbab, popisu jeho pláže i charakteru dna a korálů, jež je zde možné vidět, jsem věnoval celý článek. Dovolte mi vám toto místo blíže přiblížit:

4. Ras Um Sid

Hledáte-li pěknou a kvalitně vybavenou pláž, je to například Ras Um Sid, pár kilometrů na jih od zálivu Naama Bay v regionu Sharm El Sheikh. Nechybí zde bary, nabídka vodních sportů, od windsurfingu po rybaření, a přímo nad pláží se na útesu nachází řada hotelů.

V oblasti Sharm El Sheikh je tato pláž však stále jednou z těch klidnějších a tedy vhodná pro relaxaci s výhledem na Rudé moře. I tady stojí za to vzít šnorchl a nahlédnout pod mořskou hladinu, kde můžete narazit na vzácné druhy ryb a korálové útesy.

5. Sharks Bay Beach

V blízkosti letoviska Sharm El Sheikh se nachází také pláž s poněkud hrůzostrašným názvem – Sharks Bay čili Žraločí záliv. Své jméno nezískala jen tak.

Na žraloka ve zdejších vodách opravdu můžete narazit. Jedná se však převážně o mírumilovné druhy, a tak není třeba se obávat. Mrkněte se na to, jací žraloci se v Egyptě vyskytují, a jak se ve vodě chovat, abyste zbytečně nepřilákali jejich pozornost.

Pláž se nachází v blízkosti hotelů a nabízí veškeré zázemí včetně nabídky vodních sportů. Doporučováno je zejména šnorchlování, které otevírá nekonečný podmořský svět. Krásným zážitkem mohou být také plavby lodí ze zálivu na otevřené moře.

6. Sahl Hasheesh

Na rozdíl od Marsa Alam či některých míst v Sharm el Sheikhu pláže v Hurghadě nepatří k příliš výjimečný. Skutečně pěkná místa na koupání je proto třeba hledat mimo Hurghadu samotou, na jihu od letoviska. Krásná pláž je například v Sahl Hasheesh.

Zobrazit Sahl Hasheesh na mapě

Ačkoliv na pozorování podmořského světa to není příliš vhodné místo, pláž, zejména v severní části pobřežní oblasti Sahl Hasheesh, např. u hotelu Sunrise Romance, je krásná. Jemný písek a tak akorát pozvolný vstup do moře podobný tomu, co nabízí třeba pláže na Zakynthosu. Plánujete dovolenou v Hurghadě a přitom se chcete vyhnout uměle upravenému pobřeží, lagunám či nutnosti vstupu do vody přes mola, doporučuji volit právě Sahl Hasheesh nebo alternativně o pár kilometrů dál ležící záliv Makadi.

7. Sharm el Naga

Další krásnou pláž na pobřeží Rudého moře najdete asi 50 km jižně od letoviska Hurghada. Přímo tady lze trávit celou dovolenou, pár  ubytovacích zařízení je v těsné blízkosti. Rozhodně nemusíte mít obavy, že by vás tato nádherná písečná pláž po týdnu nějak omrzela. K dispozici je zde pro turisty restaurace, bar, lehátka i slunečníky.

Celá zátoka je chráněnou oblastí, příroda je zde tedy opravdu krásná. A to jak nad mořskou hladinou, tak pod ní. Při potápění můžete kromě ryb a korálů narazit i na malý vrak lodi.

Ať už hledáte pláž s turistickým zázemím, nebo romantiku v opuštěné zátoce, v Egyptě najdete od každého trochu. Azurovou vodu a jemný písek najdete téměř na každé pláži v Egyptě. Na druhou stranu od Egypta nelze čekat žádná přespříliš divoké pobřeží jako jsou kamenité pláže na Madeiře či na některých kanárských ostrovech. Egyptské pláže jsou bez výjimky písečné a jediné, co vás může na mnohých místech potrápit je vstup do vody, ať už přes molo, či přes původní korálové podloží.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   303
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Chcela by som sa opýtať. V oktobri sa chystáme do three corners fayrouz. Dá sa z ich móla doplávať do zátoky marsa mubarak. Píšete že chódzou je to asi 1km 12 min. Práve sme v gorgonii a tu každý druhý deň plávam do schams alam a späť po mori. Som dobrý plavec čo sa týka vytrvalosti ale nie rýchlosti. Je teda možné doplávať do zátoky, alebo to nie je bezpečné kôli lidiam čo tam nosia tiristov za dugongom a korytnačkami. Vždy plávam so žltou bojkou aby ma čln včas uvidel. Ďakujem. A ešte ďakujem za sim kartu. Dobre poslúžila, fungovala bez problemov. Ďakujem.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím jaký je rozdíl mezi hotely Brayka Bay Reef a Royal Brayka beach resort, jde mi hlavně o šnorchlování, prosím který hotel byste nám navrhoval.
  Děkuji Zdena

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeno, zásadní rozdíl tady není, oba hotely leží u jedné zátoky, vlastně na sebe navazují a areály jsou průchozí. Ačkoliv tedy u Royal Brayka Beach resortu je korálů více a vstup do moře je odsud možný vlastně jen po mole, tak není problém odsud přejít lávku, která hotely spojuje a po ní se dostat na pláž u Brayka Bay Reef, ze které je možný vstup do vody po písku. Co se kvality služeb týče, tak jsou resorty víceméně identické. Možná je o něco málo lepší Brayka Bay Reef, kde je třeba mimo jiné i posilovna a šnorchlovací centrum. Podrobně o tomto hotelu píši v recenzi Brayka Bay Reef.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši. A co hotel Jaz Amara v zálivu? Měl by být také úplně nový, cenově je na tom dost podobně jako Iberotel. Fischer do tohoto hotelu prodává zájezdy, nevím, jak jiné CK. Máte už s ním nějakou zkušenost? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Mari, zatím neznám, pokud mám ale správné informace, tak se hotel teprve teď postupně otevírá. Předpokládám, že kvalitativně se bude jednat o srovnatelný resort s Iberotelem.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v Egyptě jsme byli pouze 2x. Jednou v hotelu Abu Dabbab – Marsa Alam. Podruhé v Hurghadě – Titanic beach. Jezdíme na dovolené skrz moře, co si budeme…. Hurghada pro nás bylo obrovské zklamání, moře dopoledne „uteklo,“ minimálně půl km voda po kotníky nebo vůbec. Oproti tomu pláž u hotelu Abu Dabbab byla nejkrásnější, co jsme kdy byli… Moře nikam neuteklo, celý den, celou dovolenou vstup do moře co krok, to větší hloubka, tak jak to podle mě má být. Navíc nádherný podmořský život. Mohl byste nám moc prosím doporučit hotel, který má podobnou pláž?

  • Odpovědět

   Dobrý den Kamilo, popisuje to to správně, bohužel Titanic beach z hlediska vstupu do vody opravdu není dobrá volba, nicméně ne úplně všude v Hurhadě to je tak stejně. Ale tam, kde moře neutíká, tak je zase břeh hodně uměle upravený. Každopádně třeba taková záliv Makadi Bay kousek jižně od Hurghady je dobrý, je ale potřeba vybírat z hotelů na jeho severním okraji, na jihu jsou korály a rovněž mělčina. Doporučit mohu třeba Sunrise Royal Makadi nebo sousední kvalitnější Fort Arabesque (záleží, jaké máte další požadavky). V Marsa Alam je pak s Abu Dabbab srovnatelný záliv Marsa Mubarak – u něho je ale zatím jediný hotel, Iberotel Costa Mares, problém je, že je dost drahý, je kvalitní, nový a zároveň těží ze své polohy. Hezká pláž s tím, že tam moře nikam neutíká, je také na jihu u Shams Alam Resortu. Našly by se v Marse i jiné dlouhé pláže, ale už to nebude s písečným vstupem do vody, ten sice je na mnoha jiných místech, ale jsou to už menší zátoky, třeba Brayka Bay

 • Odpovědět

  Děkuji za tipy,skouknu a ještě dotaz, jelikož jsem už pročítala Vaše rady a tipy,nabyla jsem dojmu, že Maarsa Alam znáte,co v daných termínech počasí? Chápu že „větru, dešti“ neporučíme,ale jaká je asi tak pravděpodobnost teplot?

  • Odpovědět

   I v Hurghadě je už tou dobou (na konci března teplo), běžně během dne teploty stoupají nad 25°C (ve stínu), pokud byste volila nakonec Marsa Alam, tak tak často i 30°C. V noci a ráno je pak kolem 18°C. Plus mínus s tímto je dobré na přelom března a února počítat.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  plánujeme cestovat do Egypta, (na přelomu března a dubna,čí druhá půlka dubna) 3 dospělí a syn 14 let . byla by to naše první cesta do Egypta. Proto rádi uvítáme dobré rady … využití pro syna, dobrý přístup do moře ,nějaký šnorchl,nic náročného, cenově dostupné … nejsme rozhodně nároční na hotel,preferujeme možné aktivity.
  Děkuji za rady Alex

  • Odpovědět

   Dobrý den, pro vás by mohl být vhodný záliv Makadi Bay (jižně od Hurghady), který dobře kombinuje dobré koupání s pěkný a dostupným podmořským světem. Koukněte třeba na hotel Prima Life Makadi, popřípadě o něco lepší, větší a s prostornější pláží – resort Sunrise Royal Makadi, viz moje recenze hotelu Sunrise Royal Makadi (kde najdete podrobný popis i mnoho reálných fotek). Nebo v Marsa Alam hotel Royal Brayka. Všechny zmíněné disponují tobogány.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Letos jsme byly v Marsa Alam a v moři byly jednou,všude korály tak dovolená byla jen u bazénu. Hledáme resort co má pláž s pískem a pozvolným vstupem bez korálů,už kvůli dětem. Náš resort byl The tree happy life corners. Klidný resort s bazény a písčitou pláži prosím našel by se tam? Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den , chtěl bych počátkem března na pokud možno teplejší lokalitu, kde je pozvolný vstup do moře a ke korálům (bez mola) Je takové místo v Egyptě kol Maarsa Alam nebo mi poradíte jinou lokalitu? Děkuji moc

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, ne ne, určitě bych volil Marsa Alam. Pokud chcete klidnější hotel, tak bych doporučil hodně jižně položený Shams Alam resort, u kterého je písečný vstup a super podmínky na šnorchl. Dále třeba Brayka Bay Resort, který je o něco sepoložený, v zálivu s pěknými korály po obou stranách zátoky.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.