Nejkrásnější pláže v Egyptě

Korálové útesy, nejrůznější druhy ryb, delfíni i mořské želvy, to všechno můžete pozorovat pod mořskou hladinou u břehů Egypta. Zdejší pláže však nelákají pouze vyznavače potápění a šnorchlování. Krásná krajina a jemný písek pod nohama potěší toho, kdo jede za odpočinkem, stejně jako rodiny s malými dětmi.

Vybrat nejkrásnější pláže v Egyptě není nic snadného.

Egypt nabízí celou řadu hezkých míst na koupání. My jsme vybrali 5 krásných pláží, které se rozhodně řadí mezi to nejlepší, co může Egypt nabídnout. Každou z těchto pláží bezesporu stojí za to navštívit. 

Tady jsou:

Sharm el LuliRas Um SidŽraločí zálivSharm el NagaMarsa Mubarak

 

Pozor na mělké laguny!

Jen jedno upozornění úvodem. Na mnoha místech v Egyptě si hned u pláže příliš dobře nezaplavete. Často tu je totiž velmi mělko a u pobřeží jsou jen laguny tvořené korály, tedy místa na koupání ne úplně ideální. Z takových pláží jsou směrem do moře vybudovaná umělá mola, po kterých snadno korálové mělčiny překonáte, a na jejichž konci vlezete po schůdkách do vody, kde si zaplavete už dosyta.

Pokud je toto něco, co vám vadí, napište mi jméno vašeho předvybraného hotelu do komentáře dole pod textem. Napíši vám, jak to doopravdy je s koupání na jeho pláži. Je zbytečné jezdit někam, kde pláž nebude splňovat vaše požadavky.

Egypt: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

1. Sharm el Luli

Egyptskou pláž Sharm el Luli mnozí přirovnávají k Maledivám, jiní ji přezdívají Paradise. Pokud ji navštívíte, pochopíte proč. Téměř nedotčená příroda, průzračná voda a nádherný podmořský svět vytváří opravdu exotickou atmosféru.

Po příjezdu místo působí pustě, jen poušť a moře. Ale první zdání klame. Pláž přímo vybízí k potápění a šnorchlování, ty šťastnější zde pod hladinou uvidí rejnoky a mořské želvy! Při odlivu místo zase láká k brouzdání mělčinou. Romantická atmosféra nedotčené přírody znamená i absenci jakéhokoli zázemí včetně slunečníků či lehátek.

Tento ráj na zemi najdete 63 km jižně od starého Marsa Alam a 130 km jižně od mezinárodního letiště Marsa Alam. V blízkosti není žádný hotel, pláž je tedy spíše cílem jednodenních výletů. Nutno počítat s tím, že cesta minibusem od některého z hotelů v blízkosti letiště sem trvá cca hodinu a tři čtvrtě.

2. Ras Um Sid

Pokud naopak hledáte pěknou a kvalitně vybavenou pláž, je to například Ras Um Sid, pár kilometrů na jih od zálivu Naama Bay v regionu Sharm El Sheikh. Nechybí zde bary, nabídka vodních sportů, od windsurfingu po rybaření, a přímo nad pláží se na útesu nachází řada hotelů.

V oblasti Sharm El Sheikh je tato pláž však stále jednou z těch klidnějších a tedy vhodná pro relaxaci s výhledem na Rudé moře. I tady stojí za to vzít šnorchl a nahlédnout pod mořskou hladinu, kde můžete narazit na vzácné druhy ryb a korálové útesy.

3. Sharks Bay Beach

V blízkosti letoviska Sharm El Sheikh se nachází také pláž s poněkud hrůzostrašným názvem – Sharks Bay čili Žraločí záliv. Své jméno nezískala jen tak, na žraloka ve zdejších vodách opravdu můžete narazit. Jedná se však převážně o mírumilovné druhy, a tak není třeba se obávat. Pokud vás to zajímá, můžete si přečíst podrobněji o tom, jací žraloci se v Egyptě vyskytují.

Pláž se nachází v blízkosti hotelů a nabízí veškeré zázemí včetně nabídky vodních sportů. Doporučováno je zejména šnorchlování, které otevírá nekonečný podmořský svět. Krásným zážitkem mohou být také plavby lodí ze zálivu na otevřené moře.

4. Sharm el Naga

Další krásnou pláž na pobřeží Rudého moře najdete asi 50 km jižně od letoviska Hurghada. Přímo tady lze trávit celou dovolenou, pár  ubytovacích zařízení je v těsné blízkosti. Rozhodně nemusíte mít obavy, že by vás tato nádherná písečná pláž po týdnu nějak omrzela. K dispozici je zde pro turisty restaurace, bar, lehátka i slunečníky.

Celá zátoka je chráněnou oblastí, příroda je zde tedy opravdu krásná. A to jak nad mořskou hladinou, tak pod ní. Při potápění můžete kromě ryb a korálů narazit i na malý vrak lodi.

5. Marsa Mubarak

Laká vás potápění ve společnosti karet, delfínů a dugongů? Pak navštivte pláž Marsa Mubarak. Nachází se v zatím neobydlené zátoce v destinaci Marsa Alam. Nejbližší hotel Fayrous The Three Cornes Fayrouz Plaza Beach Resort je vzdálený asi 12 minut chůze. Pokud budete ubytovaní jinde, dále, tak z mnoha míst v regionu Marsa Alam sem k Marsa Mubarak vyráží organizované lodní výlety.

Jako všechny zmíněné pláže, i tato přitahuje zejména obdivovatele podmořského světa, na lodích sem míří právě hlavně potápěči, stejným zážitek však mohou být i romantické procházky v písku nebo projížďky na velbloudech.

O Marsa Mubarak se říká, že to je nejlepší místo v Egyptě, kde je slušná šance na to spatřit dugonga.

Ať už hledáte pláž s turistickým zázemím, nebo romantiku v opuštěné zátoce, v Egyptě si jistě přijdete na své. Azurovou vodu a jemný písek najdete téměř na každé pláži v Egyptě.

Nejkrásnější pláže v Egyptě
4.24 (84.76%) 21
Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Egypt, Sham el-Sheikh, Cleopatra Luxury Resort

Egypt (-50%): All Inclusive Sharm el-Sheikh (5* hotel) za 10 390 Kč

Hotel Oceanic Khorfakkan Resort & Spa, Fujairah, Emiráty

Emiráty: dovolená ve 4* hotelu přímo u moře ve Fujairah za 13 390 Kč

Sunny Days El Palacio Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (7 dní): all inclusive zájezdy (4* hotel) už za 5 202 Kč

Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Hotel Ali Baba Palace, Hurghada, Egypt

Egypt: all inclusive dovolená (4*) v Hurghadě za 10 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: dovolená na Fuerteventuře ve 4* hotelu za 14 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.