Nejkrásnější pláže v Egyptě

Korálové útesy, nejrůznější druhy ryb, delfíni i mořské želvy, to všechno můžete pozorovat pod mořskou hladinou u břehů Egypta. Zdejší pláže však nelákají pouze vyznavače potápění a šnorchlování. Krásná krajina a jemný písek pod nohama potěší toho, kdo jede za odpočinkem, stejně tak jako rodiny s malými dětmi.

Ovšem vybrat ty nejkrásnější pláže v Egyptě není nic snadného.

Egypt nabízí celou řadu hezkých míst na koupání.

Vybral jsem 5 krásných pláží, které se rozhodně řadí mezi to nejlepší, co může Egypt nabídnout. Každou z těchto pláží bezesporu stojí za to navštívit. 

Tady jsou:

Sharm el LuliMarsa MubarakAbu DabbabRas Um SidŽraločí zálivSahl HasheeshSharm el Naga

 

Jen jedno upozornění úvodem.

Pozor na mělké laguny!

Na mnoha místech v Egyptě si hned u pláže příliš dobře nezaplavete. Často tu je totiž velmi mělko a u pobřeží jsou jen laguny tvořené korály, tedy místa na koupání ne úplně ideální. Z takových pláží jsou směrem do moře vybudovaná umělá mola, po kterých snadno korálové mělčiny překonáte, a na jejichž konci vlezete po schůdkách do vody, kde si zaplavete už dosyta. S tím souvisí i skutečnost, že na mnoha místech komplikují koupání změny výšky mořské hladiny. Ačkoliv typicky odliv v Egyptě není nikterak veliký, právě v oblastech mělkých lagun a zálivů je citelný!

Pokud je toto něco, co vám vadí, nestyďte se a napište mi jméno vašeho před vybraného hotelu v Egyptě do komentáře dole pod textem. Napíši vám, jak to doopravdy je s koupání na jeho pláži. Je totiž zbytečné trávit týdenní dovolenou někde, kde pláž nebude splňovat vaše požadavky.

Pojďme si nyní jednotlivé pláže představit. Nejprve pláže v Marsa Alam.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

1. Sharm el Luli

Egyptskou pláž Sharm el Luli mnozí přirovnávají k Maledivám, jiní ji přezdívají Paradise. Pokud ji navštívíte, pochopíte proč. Téměř nedotčená příroda, průzračná voda a nádherný podmořský svět vytváří opravdu exotickou atmosféru.

Pláž se nachází 63 km jižně od starého Marsa Alam a 130 km jižně od mezinárodního letiště Marsa Alam. V její těsné blízkosti není žádný hotel, pláž je tedy spíše cílem jednodenních výletů. Nutno počítat s tím, že cesta minibusem od některého z hotelů v blízkosti letiště sem trvá cca hodinu a tři čtvrtě. Lze se však ubytovat v oblíbeném resortu Shams Alam, od nějž je Sharm el Luli pouhých 10 km dále na jih. A stejně tak jako Sharm el Luli, i Shams Alam a jeho přilehlý otevřený záliv nabízí pěkné koupání a nádherný podmořský život. Ostatně je to právě Shams Alam, který nabízí vůbec to nejlepší šnorchlování v Egyptě.

Zobrazit Shams Alam na mapě

Na rozdíl od zálivu u hotelu Shams Alam je zátoka Sharm el Luli uzavřená, s volným mořem propojená jen 250 metrů širokým hrdlem, po jehož obou stranách jsou krásné korály. Po příjezdu místo působí pustě, jen poušť a moře. Ale první zdání klame. Pláž přímo vybízí k potápění a šnorchlování, ty šťastnější zde pod hladinou uvidí rejnoky a mořské želvy! Při odlivu místo zase láká k brouzdání mělčinou, kde lze najít krásné škeble často velmi netradičních tvarů. Romantická atmosféra nedotčené přírody znamená i absenci jakéhokoli zázemí včetně slunečníků či lehátek.

Egypt pláže

2. Marsa Mubarak

Laká vás potápění ve společnosti karet, delfínů a dugongů? Pak navštivte pláž Marsa Mubarak! Přitahuje zejména obdivovatele podmořského světa, na lodích sem míří právě hlavně potápěči, stejným zážitkem však mohou být i romantické procházky v písku nebo projížďky na velbloudech.

Řadu let byl záliv Marsa Mubarak hůře dostupný, byť na rozdíl od Sharm el Luli se nachází jen necelých 8 km od letiště.

Zobrazit Marsa Mubarak na mapě

Možnost ubytování v blízkosti pláže však existuje. Hotel Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort je vzdálený asi 12 minut chůze o pobřeží a dlouhou dobu to byl právě on, který byl k zálivu tím nejbližším hotelem. To se však změnilo v roce 2021, kdy byl přímo u pláže Marsa Mubarak otevřen dlouho budovaný hotel Iberotel Costa Mares. Ten dnes patří k tomu nejkvalitnějšímu, co umí Marsa Alam nabídnout. Krásné prostředí, moderní vybavení (viz. tato fotogalerie hotelu), služby na vysoké úrovni, blízkost letiště a především právě perfektní dostupnost oblíbené pláže. To vše se odráží v ceně pobytů, které vychází dráž než v ostatních, okolních hotelech.

O Marsa Mubarak se říká, že to je nejlepší místo v Egyptě, kde je slušná šance na to spatřit dugonga.

3. Abu Dabbab

Další a jedna z mála pláží v Marsa Alam, která nabízí kombinaci bezproblémového vstupu do vody i nádherného potápění. Stejně jako Sharm el Luli či Marsa Mubarak, i záliv Abu Dabbab je vyhledávaným cílem, zejména mezi šnorchlisty.

Vzhledem k tomu, že se na jeho jižním okraji nachází oblíbený hotel Malikia Abu Dabbab Beach Resort, který na rozdíl od Iberotel Costa Mares typicky vychází cenově dobře, je záliv častým dovolenkovým cílem i českých turistů.

Zájezdy do hotelu Malikia za 10 790 Kč

Zálivu Abu Dabbab, popisu jeho pláže i charakteru dna a korálů, jež je zde možné vidět, jsem věnoval celý článek. Dovolte mi vám toto místo blíže přiblížit:

4. Ras Um Sid

Hledáte-li pěknou a kvalitně vybavenou pláž, je to například Ras Um Sid, pár kilometrů na jih od zálivu Naama Bay v regionu Sharm El Sheikh. Nechybí zde bary, nabídka vodních sportů, od windsurfingu po rybaření, a přímo nad pláží se na útesu nachází řada hotelů.

V oblasti Sharm El Sheikh je tato pláž však stále jednou z těch klidnějších a tedy vhodná pro relaxaci s výhledem na Rudé moře. I tady stojí za to vzít šnorchl a nahlédnout pod mořskou hladinu, kde můžete narazit na vzácné druhy ryb a korálové útesy.

5. Sharks Bay Beach

V blízkosti letoviska Sharm El Sheikh se nachází také pláž s poněkud hrůzostrašným názvem – Sharks Bay čili Žraločí záliv. Své jméno nezískala jen tak.

Na žraloka ve zdejších vodách opravdu můžete narazit. Jedná se však převážně o mírumilovné druhy, a tak není třeba se obávat. Mrkněte se na to, jací žraloci se v Egyptě vyskytují, a jak se ve vodě chovat, abyste zbytečně nepřilákali jejich pozornost.

Pláž se nachází v blízkosti hotelů a nabízí veškeré zázemí včetně nabídky vodních sportů. Doporučováno je zejména šnorchlování, které otevírá nekonečný podmořský svět. Krásným zážitkem mohou být také plavby lodí ze zálivu na otevřené moře.

6. Sahl Hasheesh

Na rozdíl od Marsa Alam či některých míst v Sharm el Sheikhu pláže v Hurghadě nepatří k příliš výjimečný. Skutečně pěkná místa na koupání je proto třeba hledat mimo Hurghadu samotou, na jihu od letoviska. Krásná pláž je například v Sahl Hasheesh.

Zobrazit Sahl Hasheesh na mapě

Ačkoliv na pozorování podmořského světa to není příliš vhodné místo, pláž, zejména v severní části pobřežní oblasti Sahl Hasheesh, např. u hotelu Sunrise Romance, je krásná. Jemný písek a tak akorát pozvolný vstup do moře podobný tomu, co nabízí třeba pláže na Zakynthosu. Plánujete dovolenou v Hurghadě a přitom se chcete vyhnout uměle upravenému pobřeží, lagunám či nutnosti vstupu do vody přes mola, doporučuji volit právě Sahl Hasheesh nebo alternativně o pár kilometrů dál ležící záliv Makadi.

7. Sharm el Naga

Další krásnou pláž na pobřeží Rudého moře najdete asi 50 km jižně od letoviska Hurghada. Přímo tady lze trávit celou dovolenou, pár  ubytovacích zařízení je v těsné blízkosti. Rozhodně nemusíte mít obavy, že by vás tato nádherná písečná pláž po týdnu nějak omrzela. K dispozici je zde pro turisty restaurace, bar, lehátka i slunečníky.

Celá zátoka je chráněnou oblastí, příroda je zde tedy opravdu krásná. A to jak nad mořskou hladinou, tak pod ní. Při potápění můžete kromě ryb a korálů narazit i na malý vrak lodi.

Ať už hledáte pláž s turistickým zázemím, nebo romantiku v opuštěné zátoce, v Egyptě najdete od každého trochu. Azurovou vodu a jemný písek najdete téměř na každé pláži v Egyptě. Na druhou stranu od Egypta nelze čekat žádná přespříliš divoké pobřeží jako jsou kamenité pláže na Madeiře či na některých kanárských ostrovech. Egyptské pláže jsou bez výjimky písečné a jediné, co vás může na mnohých místech potrápit je vstup do vody, ať už přes molo, či přes původní korálové podloží.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   288
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, také mě tento hotel zaujal. Můžu se zeptat, zda už jste se vrátili a jak se Vám tam líbilo?

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši .
  Příštím rokem plánujeme v Egyptě hotel Siva Golden Bay Makadi jaký máte na něj názor posledně jsme byli v hotelu Kalawy Magic Live dá se to nějak porovnávat ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlado, Siva Golden Bay Makadi je u pěkné zátoky (to je jeho nejsilnější stránka, zátoka je pěkná a s dobrým podmořským životem), pláž u hotelu je také pěkná. Areálu hotelu fajn, služby dobré, ale minimálně v letošním roce takový ne příliš bohatý výběr jídel a staré, původní pokoje. Hotel postupně prochází rekonstrukcí. Tedy za mně je Magic Life Kalawy lepší – co se týká hotelu, tak prakticky ve všech hotelech, co se týká pláže, tak ta je srovnatelná (když odhlédnu od toho, že u Magic Life za pěkným podmořským životem musíte přes molo k hlavnímu korálu).

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, chtěla jsem se zeptat, jakou oblast byste mi doporučil, kde nebude tak citelný odliv – Makadi bay (Fort arabesque, Sunrise Royal Makadi, Xanadu Makadi Bay), Safaga (Club magic Life Kalawy), Dahar (Solymar soma beach), Sakalla (Picklalbatros White Beach resort, Meraki Resort), Soma bay (Palm Royale resort), Sal Hasheesh (Kaisol Romance resort), Hurgada (Pickalbatros Blu spa resort). Jsme bez dětí, byli jsme již v Marsa Alam a chceme zkusit jiné letovisko, něco, kde by byla písečná pláž, nebyly nutné boty do vody a voda nebyla v době odlivu po kolena 🙂
  Děkuji Alena

 • Odpovědět

  Dobrý den, byli jsme letos poprvé v Egyptě v hotelu Sunrise Royal Makadi resort. Byli jsme velmi spokojeni (kvalitní hotel, výborné jídlo, milý personál, tobogány, krásné klidné moře, písčitá pláž, hezké šnorchlování).
  Rádi bychom příště opět něco podobného, ale rádi bychom poznali nějaké jiné místo. Můžete nám doporučit nějakou jinou oblast a hotel?

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlíno, ano, Sunrise Royal Makadi je dobrý hotel. Doporučuji se vám mrknout například na Magic Life Kalawy, který je u Safagy (mezi Hurghadou a Marsa Alam) – dobrý hotel s tobogány, u klidné laguny na plavání nebo u mola na šnorchl. Dále poblíž letiště v Marsa Alam resort Jaz Solaya – opět velmi dobrý hotel u pláže, z níž je pozvolný vstup do zálivu Coraya.

 • Odpovědět

  Ahoj chtěl jsem se zeptat na labrandu Royal makadi.a Hotel jako takový.na moře.atd.dik za odpoved

 • Odpovědět

  Dobrý den, nevím zda budete vědět.Jedeme do resortu Amarina Jannah jestli bude přístup pozvolný nebo molo.
  Děkuji za vaši odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, hotel se stále buduje, pokud mám správné informace, měl by být otevřen od srpna 2023. Molo tu žádné není, možná ho ještě vybudují, těžko říct.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, potřebovali bychom vybrat nějakou vhodnou alternativu. Byli jsme v Malikii i v Utopii. Malikii nám razantně zdražili a od Utopie bychom chtěli letos opustit. Chtěli bychom rezort kolem 35 000Kč pro dva. Což nastává také jako problém v našich vyhledávání. Hledáme hlavně kvůli šnorchlování a celkově moři. Tudíž u nás převládá spíše Marsa. Děkuji jestliže si na mne uděláte čas.

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale, rozumím, dívali jste se například na hotel Aurora Bay Resort (který patří k těm levnějším a leží u zálivu perfektního na šnorchlování) nebo na Shams Alam resort na jihu Marsy. Oba dva si myslím, že splní všechny vaše požadavky, jež zmiňujete.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,chtěl bych se zeptat kam na konci října s rodinou (2děti 4 a 12let) do Egypta. Pláž s pozvolným vstupem do moře a ne z mola. Hotel s dobrým jídlem a tobogány . Moc děkuji za radu

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu ještě poprosit jaké moře je v hotelu Jaz Solaya Resort v Marsa Alam?

  • Odpovědět

   Jaz Solaya je u pěkného zálivu, z pláže tu je pozvolný vstup do vody, moře je bez vln, vstup je hodně pozvolný, k tomu, aby si člověk zaplaval musí jít vodou aspoň takových 50 metrů. Od vedlejšího hotelu je možnost chodit přes molo, po kterém se snadno dostanete ke korálům, které obrůstají jak levou, tak pravou stranu zálivu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžu se prosím zeptat jaké moře je u hotelu MOVENPICK SOMA BAY Hurghada Safaga? Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlíno, jasně, u Movenpick Soma Bay je písečná pláž a písečný vstup do moře. Boty nejsou potřeba. Upozorním na to, že vstup je hodně pozvolných, prvních cca 50, 60 m se plavat nedá. Moře jako takové je čisté, ale bez nějakého většího podmořského života. Ryby tu jsou, ale není to žádná top vyhlášená lokalita na šnorchlování. Doplním ještě to, že vstupovat do moře se dá i přes molo, které je asi 90 m dlouhé.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,chceme si vybrat hotel v Hurgadě Pickalbatros beach club resort, můžete nám prosím poradit jaký tam je odliv ? Jedeme i s dětmi, tak mělko pro ně super ale dospělí si chce zaplavat…tak se bojíme aby jsme nepřijeli a moře tam ,,nebylo“ Moc děkuji za odpověď. I.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivano, no popravdě řečeno u tohoto hotelu je to tak, že to moře tu skoro vůbec není. Respektive je u zdejší pláže velmi mělko, voda tu je po kotníky a k tomu, abyste si zde zaplavali, je potřeba chodit vodou alespoň 150 m daleko. Případně to lze přes molo, které je ještě o něco málo delší. Pokud jedete s opravdu malinkými dětmi, tak je to pro ně dobré, moře u pláže je zkrátka brouzdaliště. Pokud ale máte děti už trošku větší, pak bych volil raději jiný resort. V této lokalitě například Carribean World Soma Bay, který je odsud nedaleko.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či nie je príliš veľký odliv v Sharks bay. Pozerala som Xperience Sea Breeze. Prípadne odporučiť resort v Sharm El Sheikh s krásnou plážou a pozvolným vstupom do mora. Ideálne aj s dostupným molom. Vopred ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Adriána, ne ne, v této lokalitě se dolivu skutečně bát nemusíte. Ale upozorním na to, že tu jsou všude při pobřeží korály, typicky se tedy u hotelů dá koupat jen v těsné blízkosti pláži (max takových 5 až 8 metrů od ní), dál jsou vstupy zakázané, nebo pak z mol v hluboké vodě za hlavním korálem. Tedy nejsem si úplně jistý zda toto je to, co vy hledáte. Vašim požadavkům v Sharm el Sheikhu bude mnohem lépe odpovídat oblast zálivu Naama Bay.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  2x jsme byli v Caribbean world resort soma bay, kde je krásné moře bez odlivu a úžasným vstupem. Není to vhodné pro ty, kteří rádi šnorchlují. Mohla bych poprosit o radu, kde jinde bych našla podobné moře? Myslím vstup a bez odlivu. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko, ano, Caribbean World v Soma Bay je v tomto směru opravdu vhodný. A šnorchlování žádáte či nikoliv? Můj oblíbený je Fort Arabesque u zálivu Makadi. Pěkný hotel s velkou pláží a s dobrým vstupem podobným tomu u Caribbean – to znamená po písku a v moři sem tam korály (tady u Arabesque jich je trochu víc než u Carribean world). V pravé části pláže jich je hodně málo, naopak v levé více a dál do leva od hotelu ještě víc. V Marsa Alam pak lze volit třeba Malikii – hotel se spíše průměrnými službami, za to supr pláží, vstup u Malikie je ísečný a tak akorát pozvolný, odliv tu moc nepoznáte, a navíc je to lokalita s perfektním šnorchlováním – pokud tedy chcete i šnorchlovat 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu poprosit o info ohledně hotelu Three Corners Fayrouz Plaza – kvalita služeb hotelu, jídla a čistota ubytování, pěkná pláž? Je zde prosím možnost šnorchlování a zároveň pozvolného vstupu do moře? Doporučil by jste tento hotel nebo se raději poohlédnout po nějakém jiném? Děkuji Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, hotel Fayrouz Plaza je dobrý, byť k těm nejlepším ho dneska už neřadím. Jídlo dobré, výběr rovněž. Pokoje má hotel prostorné, ale jsou zkrátka již starší, takže se samozřejmě nevyrovnají pokojům v resortech, které byly otevřené až v posledních letech. Pláž u Fayrouz je pěkná a je dělená na několik částí (jak na odpočinkovou, kde je klid, tak na tzv. activity část). Voda super čistá, vstup do moře částečně písečný, ale je dost daleko mělko (pro malé děti super, na plavání musíte jít ale do laguny, tzn. popojít vodou cca 100 metrů nebo do laguny vlézt z mola). Jinak ano, šnorchlovat se zde dá jak právě v lagunách, tak přímo u hlavního korálu z konce mola. Alternativně si lze také udělat procházku v nedalekému zálivu Marsa Mubarak a zašnorchlovat si i tam. To ostatně doporučuji. Když to shrnu, tak hotel je dobrý, služby jsou kvalitní, holt je to již resort, co něco pamatuje, takže to je vidět, to je ale za mne jediné větší mínus.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu poprosit o info – jak vypadá pláž a moře u hotelu Casa Mare (royal Tulip)? Dá se mimo molo dojít do nějaké dostatečné hloubky na plavání? Děkuji. Vendula

  • Odpovědět

   Dobrý den Vendulo, pravděpodobně vás zklame, ale u hotelu Royal Tulip (dnes Casa Mare) je moře opravdu hodně mělké a to dlouho, první laguna tu začíná cca 200 metrů od břehu – v ní se dá jakš takš při přílivu vykoupat. I ta je však dost mělká a tedy jak říkám, plavání je v ní možné jen za přílivu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chci objednat hotel Madinat Coraya Jaz Solaya Resort, konkrétně konec četvence.Jak je to tady s koupáním v moři?Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Renáto, Solaya je velmi dobrý hotel. Výhodou resortu oproti ostatním hotelům v rámci oblasti Madinat Coraya je fakt, že vstup do moře o Solaya je možný přímo z pláže. Respektive Jaz Solaya leží ze všech zdejších hotelů nejblíže k místu, kde je vstup z pláže do moře možný. Hotelové slunečníky jsou právě v místech, odkud lze z pláže do moře chodit. Vstup je písečný a pozvolný. Poměrně dost pozvolný, v závislosti na odlivu musíte jít cca 50 až 70 metrů daleko, aby si člověk pohodlně zaplaval. Alternativně je možné chodit přes molo, to je před sousedním hotelem Jaz Lamaya.

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši,Zítra bych měla podepsat smlouvu do hotelu Sunrise Select Garden BeachResort,Hurgáda.Nyní jsem objevila tuto stránku a teď nevím zda jsme udělali dobře.Myslím tím moře.Zda tam děti něco uvidí.Nejsme žádní potápěči,jen bychom chtěli vidět trochu mořský život.

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato, můj názor je takový, že z hlediska podmořského života a případného šnorchlování není hotel Sunrise Select Garden Beach Resort šťastnou volbou. Na koupání to je dobré, ale všude je písek. Vidět je jen něco málo z konce zdejšího 400 m dlouhého mola. Pokud trváte na oblasti Hurghady, pak je mnohem lepší oblast zálivu Makadi, kde korály jsou, zároveň tu jsou písečné vstupy. Buď lze zvolit hotel stejného řetězce Sunrise Royal Makadi, ale lepší šnorchlování je před hotelem Arabesque. Tam ale není problém od Sunrise Royal dojít. Jsou to sousední hotely hned vedle sebe.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,chystáme se s rodinou do Marsy a už druhý den pátrám po aspoň trochu moderním hotelu s písčitou pláží s pozvolným vstupem do moře,kvůli synovi,ale aby si tam také tatínek mohl zaplavat a viděli jsme nějaký ten podmořský život.Moc prosím o radu.Koukala jsem na Jaz Lamaya a Sataya resort,ale nikde jsem se nedočetla jaké jsou tam pláže a moře,děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, Jaz Lamaya, ale na pláž s pozvolným vstupem od ní musíte trochu popojít, navíc ta pláž zde má vstup dost pozvolný (pro někoho až příliš). Tím vás od resortu nijak neodrazuji, jen říkám, jak to je. Naopak výhodou je to, že přímo před Lamaya je molo, po kterém se dá rovněž chodit do moře. Zároveň v rámci pobytu v Lamaya resortu (nebo v kterémkoliv sousedním hotelu – třeba v Jaz Solaya, jež je hned u pláže) můžete bezplatně využívat zdejší velký akvapark (což by možná ocenil váš syn). Koukala jste se na resort Fantazia? Fajn hotel, trochu jižněji položený s možností koupat i plavat v několika lagunách nebo vstupovat do hlubší vody přes krátké molo. Nebo, pokud byste chtěla něco blíže k letišti, je možné zvolit velmi pěkný hotel Marina Resort Port Ghalib. Sice i od něj se na pláž musí asi 200 metrů popojít, ale z pláže je zde vstup pozvolný rovnou do vody, hned u pobřeží je pak řada korálů.

   Věřím, že jsem vás trochu navedl, všechno to jsou dle mého názoru hotely celkem kvalitní, sama koukněte a uvidíte.

 • Odpovědět

  Hezký den ,prosím jaký máte názor na hotel Club Magic Life Kalawy Imperial.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, resort Magic Life Kalawy je kvalitní hotel. Jestliže se ptáte na možnosti koupání, tak vězte, že tu jsou možnosti hned dvě. U hotelu je příjemná laguna – ideální na koupání, je čistá a bez vln. Šnorchlovat se zde dá pak z mola. A není úplnou výjimkou, že jsou u hotelu vidět želvy a občas dokonce i delfíni. Resort je jinak zcela bez problému, čistý, pokoje krásné, služby na vysoké úrovni. Takže za mne je Magic Life Kalawy jednoznačně dobrou volbou.

 • Odpovědět

  Prosím o informaci o pláži u hotelu JAZ CASA DEL MAR BEACH v Hurgadě.
  Děkuji. Ivana

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivano, tento hotel má pláž menší, ale pěknou, uklizenou, starají se o ní. Pláž má hrubší písek, je v takovém malém, spíše uměle vytvořeném zálivu. Má pozvolný vstup do moře.

 • Odpovědět

  Děkuji za Vaši odpověď.
  Hurghada asi více splňuji naše požadavky. Hotel Sunrise Royal Makadi Resort se mi líbil. Mohu Vás ještě poprosit o srovnání s hotely Sunrise Select Garden Beach Resort a Pyramisa Sahl Hasheesh

  Děkuji

  • Odpovědět

   Nemáte zač 🙂
   Na hotel Pyramisa Sahl Hasheesh bych si dal pozor, pokud plánujete jet na nějaký egyptský státní svátek (ty najdete například v článku o bezpečnosti v Egyptě, popř. v době prázdnin jejich prázdnin). Ale teď koukám, že jste mluvila o listopadu, takže to je bez problému. Jde o to, že hotel Pyarmisa Sahl Hasheesh je zejména v takových termínech dost oblíbený mezi místními, je to jiná kultura a ne každému to proto vyhovuje. Kvalitativně je lepší dle mého názoru Sunrise Select Garden Beach Resort – i tady je vstup do moře možný hned z pláže, dá se v blízkosti pláže bez problému plavat (na rozdíl od hotelů sousedních), navíc letiště je oddus velmi blízko. Osobně bych vybíral právě mezi Sunrise Select Garden Beach Resort a Sunrise Royal Makadi.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se v listopadu poprvé do Egypta s dětmi 2 roky a 6 let. Poradite hotel s pozvolnym piscitym vstupem do more, tobogany a nedaleko letiste? Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Michaelo, preferujete spíše Hurghadu nebo Marsu? Nebo vám to je jedno? Doporučil bych se vám podívat jednak na hotel Sunrise Royal Makadi u zálivu Makadi Bay cca 25 km od letiště v Hurghadě. V Marsa Alam bych pak doporučil zátoku Coraya, která má v její centrální části rovněž pozvolný vstup. Je u ní několik hotelů, k nimž náleží jeden celý akvapark (jako hosté ho můžete kdykoliv bezplatně využívat). Polohou (resp. svojí vzdáleností) k pláži i danému akvaparku je nejlepší hotel Jaz Solaya. Navíc letiště v Marsa Alam je odsud vzdušnou čarou vzdálené jen 5 km. Nic bližšího, co by splňovalo vaše požadavky, v Marsa Alam nenajdete.

   Případně se mrkněte na můj článek, jehož cílem je lidem s výběrem hotelu v Marsa Alam pomoci. Tam naleznete případné další tipy, byť už na vzdálenější hotely.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, ráda bych Vás požádala o radu. Letos bychom chtěli na výlet na pyramidy, cestovka, u které se nám líbí hotel v Sharm El Sheiku bohužel výlet na pyramidy nenabízí. Máte prosím zkušenost, že bychom se vydali na výlet u nějakého místního poskytovatele? Je nějaká taková to možnost a je bezpečná? Uvítali bychom cestovat letadlem. Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji pěkný den. Táňa

 • Odpovědět

  Dobry den, shanim hotel pro 2 osoby v sharm el sheikh. Nejdulezitejsi je pro nas bohaty podmorsky svet. Radi bychom hotel s all inclusive, s dobrou kuchyni, udrzovany a za rozumne penize. Predem dekuji z tip.

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko, Sharm el Sheikh sice není až takový můj šálek kávy, ve smyslu znalosti hotelů, nicméně na šnorchlování je zde nejlepší ta část pobřeží v těsné blízkosti zdejšího letišti. Pobřežní korálové útesy se nazývají Ras Nasrani. Doporučoval bych hledat proto právě v této oblasti. Bohužel cenově si myslím, že to ovšem nevychází úplně nejlevněji, ty resorty, které jsou právě u Ras Nasrani.

 • Odpovědět

  Šnorchlování určitě ne.
  Priorita je, aby z pláže nebyl pozvolný vstup/200 m/do more a ani z mola. Zkratka aby se po vstupu do more dalo po par metrech plavat. Pokud víte,dejte prosím 2-3 tipy.
  Děkuji za ochotu. Petr

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  poletime do Egypta poprvé a proto bych rád využil Vaše cenné rady a tipy.
  -budeme tři dospěli, takže by byl ideální rodinný pokoj/pokud možno/.
  -preferujeme pisčitou pláž s možností plavání,pozvolný vstup do moře určitě ne.
  -hotel v lepší kvalitě,ideálně 5 hvězd,nejlépe do 200 m od pláže, bez atrakcí,takzvaně dospělácký hotel, ale není podmínkou.
  Předem děkuji za tipy a ať se Vám daří.
  Petr

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře, omlouvám, že reaguji až dnes. Podstatná otázka, šnorchlování ano či ne? Mrkněte se na Steigenberger Coraya Beach, který je jen pro dospělé, alternativně lze i vedlejší a novější hotel Steigenberger Alaya, ale u toho je horší vstup do moře. Nebo Radisson Marina Port Ghalib, který je do 200 metrů od moře, navíc poblíž přístavu, tedy v jeho okolí lze i něco vidět a někam jít na vycházku. Lze volit např. i lepší Sunrise Romance Sahl Hasheesh pod Hurghadou nebo ve stejném regionu u zálivu Makadi Bay hotel Tia Heights Makadi. Tohle jsou jen některé tipy, existuje toho mnohem více.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  prosím o Vaše doporučení, jako už po několikáte k naší spokojenosti 🙂
  Chystáme se v září do Marsa Alam na 14 dní a rozhoduji se mezi dvěma hotely.
  Albatros Sands (dříve SIVA) a Jaz Grand Resort.
  Děkuji za jakékoliv informace o těchro hotelích.
  Iva

 • Odpovědět

  Hezký den, Lukáši, na Fantazia Resort jsem již koukala a tolik mne nezaujal. Vím, že jsem trošku náročná :-), ale představuji si skvělý hotel s krásným šnorchlováním, hezkou pláží, a ideálně pokud by měl kombinaci písečného vstupu do moře a přes molo plus s výbornými hotelovými službami, pokud je hotel 16+, tak je to pro nás další plus, jelikož si chceme užít relax :-). Pokud byste o takovémto hotelu věděl, prosím, napište mi o něm. Zatím co jsem poctivě hledala, tak pořád vyhrává zmíněný Stegenberger Coray Beach, alternativě Iberotel Costa Mares. Mnohokrát Vám děkuji. Adel

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o informaci k hotelu Steigenberger coraya beach, který máme předvybrán (váhali jsme, jestli nevybrat Iberotel costa mares, ale zde mě odradilo to, že dle recenzí je tam celkem hodně výletních lodí, které “nahánějí“ Dugonga a celkem moc ukáznění nejsou). Coray nás zaujala tím, že je pouze pro dospělé, je tam klídek a má hodně hezkých hodnocení. Bohužel jsem nikde nedohledala moc fotek ke vstupu do moře, které je zřejmě velmi pozvolné případně přes molo. Nebyly jsme u moře několik let a tak bych vybrala ráda něco, kdy opravdu bychom mohli řící, že je to pecka ve všech hlediscích (jak hotel, tak pláž – ideálně písčitá s písčítým vstupem, krásný podmořský život, klid a relax). Moc děkuji za radu a přeji krásný den, Adéla

  • Odpovědět

   Dobrý den Adél, z hlediska kvality ubytování je Steigenberger rozhodně perfektní volbou. A ano, osoby mladší 16 let zde neubytovávají. Co se týká toho, jak vypadá pláž u hotelu Steigenberger Coraya Beach, tak ta tu je písečná, ale není to úplně klasická písečná pláž, je to spíš takový udusanější písek, ne ze všech jejích částí je vstup do vody možný. Cca z poloviny její části ano, z poloviny (tam, kde pobřeží lemují korály, ne). Tyto korály jsou ohraničené bójkami, takže přímo nad ně se vlastně plavat nedá, spíše jen kolem nich. Jinak ano, vstup, z části, kde to je možné, tu je pozvolný. Za mne bez problému, nicméně vstup i podmořský život najdete v Marse i lepší. Koukala jste na Fantazia resort? Ten je také fajjn, byť ne tak kvalitní jako Steigenberger, má dobrou pláž se vstupy do lagun, případně s molem vedoucím k hlavnímu korálu.

 • Odpovědět

  Dobrý den přeji.
  Chceme letos navštívit EGYPT, vaše typy a zkušenosti nás zařáží, jsou super.
  Náš výběr se zůžil na tyto dva hotely Fantazia Resort a Albatros Oasis (ex. Port Ghalib Resort). Jde nám hlavně o ideálně písčitý vstup do moře a šnorchlování (hloubky vedle útesu nám nedělají moc dobře).
  Děkuji Petr

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře, pardon, že reaguji se zpožděním. Chápu vaše požadavky. Oba hotely, které zmiňujete, jsou dobré, kvalitní. U Fantazia resortu je možné koupání i šnorchlování v několika lagunách, které se zde nachází. Je tu samozřejmě i molo a hlavní útes, ale právě díky lagunám je toto dobré místo pro každého, kdo má z hloubky u útesu respekt. Je možné molo vyzkoušet, pokud nebude vyhovovat, máte tu ty laguny. U druhého hotelu to je dle mého názoru o něco horší, je tu molo a hloubka, lagunu ty chybí. Alternativně se dá však po pláži popojít do míst, odkud je možná vstup do moře pozvolna mezi korály po písku. Je to samozřejmě ale místo, kde je typicky nejvíc lidí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme jet do Egypta celá rodina. Požadavků je tedy dost:)
  Můžete mi prosím poradit hotel, který by splňoval několik kritérii….
  Písčitá pláž, kde nejsou odlivy a kde je krásné šnorchlováni. Hotel by měl mít 5 hvězd v lepší kvalitě.
  Pokud budou tobogány , pro děti lépe, ale není to hlavní priorita.
  Moc Vám děkuji. Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, podívejte se na Fantazia resort (jih Marsa Alam, sice bez tobogánů, ale kvalitní resort, hezká pláž a pěkné laguny na šnorchlování), Hilton Nubian Resort (opět bez tobogánů) u oblíbeného zálivu Abu Dabbab. Dál se nabízí zátoka Coraya a u ní ležící 5* hotely Jaz Solaya či Jaz Lamaya (patří k nim velký akvapark), ale pokud byste preferovali vstup z pláže, tak tady je moře u pláže dost mělké a napíklad mě moc nevyhovuje. Musíte jít dost daleko, abyste si zaplavala, případě jít z mola od hotelu Lamaya. Nebo Sunrise Royal Makadi Resort v zálivu Makadi Bay kousek pod Hurghadou – má tobogány, je kvalitní, má písečný vstup, ovšem šnorchlování trochu slabší, respektive více toho je vidět u sousedních hotelů, kam ovšem můžete po pláži bez problému dojít.

 • Odpovědět

  Dobrý den,ano jde mi především o koupání v moři. V Meraki se mi moc líbila pláž,je to trochu jiné,jak všude jinde a hlavně barva moře krásná a zahrady také krasné. Ještě kde se mi líbilo moře,je hotel v Marsa alam…..three coners fayrouz,co jsem koukala .
  Doporučil by jste mi něco? Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den,zajímá mě ..Meraki resort v Hurgádě. Moc se mi líbí pláže a moře a výborné recenze. Vím, že to je hotel,kde je každý večer nějaké párty,je nám 51 let a chceme mít i odpočinek u moře.
  Je to tam vůbec možné? Moc děkuji za informaci.

  • Odpovědět

   Dobrý den Romano, popravdě zas ta dobře tento resort neznám. Ale máte pravdu, často tam je hlasitá hudba dlouho do noci, takže pokud toto nevyhledáváte, tak bych raději volil nějaký jiný resort. Jde vám především o pláž a možnost dobrého plavání v moři? Nebo máte ještě nějaké jiné požadavky?

 • Odpovědět

  Dobry deň
  Chcela by som nejaky hotel v Marsa Alam kde by bol pozvolny pieskovy vstup do mora (nie molo) ale pre partnera aby tam bol super šnorchel. Rozmyšlam nad Jaz Solayou ale neviem či to tento hotel splňa Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Daniela, ano, Jaz Solaya toto splňuje, jen bych v jejím případě upozornil na to, že vstup z pláže je sice písečný, ale dost pozvolný. To může někomu trochu vadit. Alternativně bych se podíval na Steigenberger Coraya, což je hotel na druhé straně té samé zátoky (bývá dražší, to je pravda, ale od něho není vstup až tak pozvolný). Dále například Hilton Nubian Resort u zálivu Abu Dabbab nebo, pokud chcete klidnější hotel s fakt výborným šnorchlováním, tak volte Shams Alam Beach Resort. I u něho je vstup bez problému po písku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v polovině května jedeme do hotelu Royal Tulip v Marse, jaký na něj máte názor, bohužel jsme až pozdě zjistili, že je tam hodně dlouhé molo, což znamená, že
  zaplavat si nebude až tak jednoduché.
  Děkuji,Miloš

  • Odpovědět

   Dobrý den Miloši, je to tak, jak píšete. Na tomto resortu mi vadí právě to molo. Je tam velká laguna (mimochodem vhodná na windsurfing), dá se v ní za přílivu plavat (je možné jít jak z pláže nebo lépe ze vstupu uprostřed mola), za odlivu je tam ale příliš mělko (zhruba po kotníky), takže pak nezbývá než si udělat 700 metrů dlouhou procházku po mole. Jinak pláž je super, prostorná, písečná, hold ten dojem kazí ona mělkost zdejšího pobřeží. Samotný hotel je bez problému, služby jsou na dobré úrovni, všude čisto, není moc co vytknout.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych Vás požádat o informaci o hotelu Pickalbatros Sea World v Marsa Alam. Chtěli bychom jet s dětmi školního věku a zajímá nás hlavně přístup do moře, jestli se tam dá normálně plavat i před molem?
  Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Johano, s tím vstupem do vody to tu je trochu komplikovanější. Z pláže se chodit dá, ale vstup po písku je zde v podstatě jen na jednom místě. Tam je možné bez problému chodit bez bot, ale je tam také typicky nejvíc lidí. Po pěti, deseti metrech zde máte vodu po pás, takže vstup je to dobrý. Na ostatních místech je podloží také kamenité, korálové, řasové a vstup tam je dost pozvolný – musíte jít dál, abyste si zaplavali. U toho písečného vstupu však nikoliv.

 • Odpovědět

  Ještě poprosím četl jsem že je možnost přes vás koupit SIM karty s daty jak to funguje určitě bych měl zájem .děkuji

 • Odpovědět

  Ahoj Tomáši,prosím tě můžeš napsat tvých zkušenosti tři nejlepší hotely v marsa…2dospeli 2 děti 6/9 .Děti ať mají zábavu v hotelu a hlavně ať je u hotelu krásný korál …děkuji david

  • Odpovědět

   Dobrý den Davide, já bych ve vašem případě vybíral z: Malikia Abu Dabbab Beach resortu, Royal Brayka resortu (popřípadě sousedního hotelu Brayka Bay, u něhož však tobogány nejsou, je ale možné využívat tobogány právě do hotelu Royal Brayka) nebo hotelu Utopia Beach Club. Dle mého názoru právě tyto hotelu asi nejlépe kombinují dobré korály s tobogány a zábavou pro děti.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Prosím o radu do jakého hotelu se vydat začátkem dubna. Jedu s kamarádkou, která není dobrá plavkyně, takže potřebuje pozvolný vstup, ale zase abychom si zaplavala. Ona určitě nebude šnorchlovat (já bych ráda alespoň trošku). Rády bychom teplé moře a blízko od hotelu. Cenově tak střed.
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo, možností je celá řada, dám vám pár osvědčených tipů, ale neberte to prosím tak, že jiné možnosti neexistují: u Hurghady v zálivu Makadi Bay např. hotely Sunrise Royal Makadi Resort nebo Fort Arabesque Resort. V Marsa Alam koukněte na hotely Aurora Oriental Bay (byť pláž je přes silnici, ale je to opravdu jen o tom tu silnici přejít a jste u moře) nebo Brayka Bay. Další tipy najdete v tomto článku o hotelech v Egyptě. Kdybyste se chtěla na cokoliv dalšího doptat, ozvěte se.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych Vás také poprosit o tip kam do Egypta. Chceme jet v dubnu s manželkou a dcerou 11let. Vyhledáváme hlavně klidnou lokalitu, slušný hotel u moře s dobrým jídlem, možností šnorchování a pěkného koupání. Děkuji David

  • Odpovědět

   Dobrý den, pokud myslíte klidnou lokalitou i klidný a menší hotel, pak bych volil Shams Alam. Pokud vám nevadí větší (ale typicky stejně klidný) resort, koukněte se na Hilton Nubian resort u zálivu Abu Dabbab. Kvalitní hotel, krásná pláž, perfektní šnorchlování, jím rozhodně chybu neuděláte.

 • Odpovědět

  Lukáš, ďakujem pekne. z týchto 3 hotelov si určite vyberieme a na šnorchlovanie si dáme asi nejaký výlet 🙂 Prajem všetko dobré

 • Odpovědět

  Dobrý deň Lukáš, ďakujem krásne za rady. Ešte prosím ako to vyzerá s plážou pri hoteli Sentido Mamlouk Palace? ďakujem.

  • Odpovědět

   Dobrý den, pláž jako taková je bez problému Je písečná, je asi 200 metrů dlouhá. Na můj vkus je zde příliš velká hustota lehátek a slunečníků, ale to je dáno tím, že nenáleží jen k hotelu sentido Mamlouk Palace, ale také k Sunrise Garden Beach Resort. Vstup pozvolný, ale koupat se dá bez problému. Pod vodou jen písek, korály žádné, těch je pak pár jen na konci zdejšího 400 metrů dlouhého mola.

 • Odpovědět

  ešte som zabudla na 2 hotely Sunrise Royal Makadi Resort – Hurghada a Sunrise Garden Beach Resort.