Průvodce výběrem hotelu v Egyptě

Dívat se přímo z balkónu na písečnou pláž, mít přístav na dosah ruky, užívat si špičkové hotelové služby nebo zažít perfektní šnorchlování? Hotely v Egyptě nabízejí vše. Jen málokterý z nich je však schopný splnit najednou všechny tyto nebo kterékoliv jiné vaše požadavky.

Nejčastější dotaz, který o lidí dostávám, zní:

„Rád bych písečnou pláž, pozvolný vstup do moře a bohatý podmořský život. Chceme na dovolené v Egyptě vidět želvy. Jaké hotely doporučíte?“

Jsem rád, že se tyto a mnohé podobné dotazy v poslední době množí. I kvůli tomu jsem se rozhodl tomuto tématu věnovat detailně prostřednictvím následujícího článku a roztřídit egyptské hotely do jednotlivých skupin podle těch nejčastěji žádaných kritérií.

Mým cílem je zde uvést takové informace, které vám, pevně věřím, výběr hotelu v Egyptě zásadně ulehčí. Inspirujte se mými tipy na:

Dál doporučuji, ať si každý prohlédne můj top výběr, který zmiňuji na konci článku:

A byť zde budu zmiňovat převážně hotely kvalitní, každému přesto kladu na srdce, aby si u vybraných hotelů přečetl alespoň pár nejnovějších recenzí. Samozřejmě se vždy na konkrétní věci, které vás zajímají, můžete i nadále ptát prostřednictvím komentářů dole pod textem. Budu-li vědět, odpovím.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Hotel s nejlepším šnorchlováním

Jedny z nejlepších podmínek na šnorchlování jsou dle mého názoru u hotelu Shams Alam na jihu Marsa Alam.

Zobrazit Shams Alam na mapě

Resort Shams Alam je sice poměrně daleko od letiště (je to asi 120 km), ale cesta sem se vyplatí. Je tu krásná písečná pláž, bezproblémový vstup do moře ideální i pro neplavce a v moři kousek od pláže nádherné korály. Želvy se zde vyskytují každý den. Vášnivým šnorchlistům doporučuji dojít 2 km pěšky k hotelu Gorgonia Beach Resort, tam vlézt po mole do moře a s proudem šnorchlovat podél korálů zpět k Sham Alam. Zhruba ve třetině cesty si je potřeba dát akorát pozor, abyste nevplavali do slepé laguny, která nejde proplavat. Za cca hodinu a půl jste zpět na pláži u Shams Alam.

Kombinace písečného vstupu a dobrého šnorchlu

Nejlepší šnorchlování je v Marsa Alam. V blízkosti většiny zdejších hotelů jsou dostupné pěkné korály. Často to jsou celé velké korálové stěny. K mnohým z nich se lze však pohodlně dostat pouze po různě dlouhých molech, na jejichž koncích jsou žebříky do vody. Mola ne každému vyhovují, kór dětem, nehledě na to, že na jejich koncích je většinou hned pořádná hloubka (klidně 15 metrů).

Snímek je z Abu Dabbab:

Nejlepší hotely v Egyptě na šnorchlování

Zároveň přístup do moře z mol není vždy možný, specificky v době, kdy je na moři silnější příboj, který dělá šnorchlování v těsné blízkosti ostrých útes nebezpečné.

Jak konkrétně u daných resortů vypadá vstup do moře je tak vždy dost zásadní. Pokud hledáte dobré podmínky na potápění, ale zároveň hotel s možností písečného vstupu do moře, pak vám bude vyhovovat hotel Brayka Bay, který leží u stejnojmenného zálivu:

Zobrazit záliv na mapě

U zálivu Brayka jsou dva hotely, které se často zaměňují a pletou. Z hlediska vstupu do moře rozhodně doporučuji dát přednost Brayka Bay Resortu oproti vedlejšímu Royal Brayka Beach Resortu. Brayka Bay Resort leží u severní strany zálivu a má velmi slušné, 87% hodnocení.

Písečný vstup do pestrobarevného podmořského světa plného želv, mant a trnuch najdete i u jiných hotelů:

Každý z nich je perfektními podmínkami na šnorchlování vyhlášený. Nejoblíbenější a největší je hotel Malikia, který nabízí i tobogány pro děti a který leží u zálivu Abu Dabbab. O místních výborných podmínkách na potápění svědčí i fakt, že sem, přímo do zálivu Abu Dabbab míří každý den řada lodních výletů. Tím chci upozornit na jednu nevýhodu. Nejen na pláži, ale především v moři tu bývá citelně víc lidí než jinde, ať už u nedalekého Equinoxu nebo u poklidného Shams Alam.

Prostorná pláž a písečný vstup do vody

Lidé, pro které není šnorchlování prioritou a kteří touží zejména po dlouhém písečném pobřeží, u kterého nejsou příliš patrné rozdíly mezi přílivem a odlivem, by svoji pozornost měli obrátit k oblasti Soma Bay.

Zobrazit oblast Soma Bay na mapě

Soma Bay leží asi 45 km jižně od letiště v Hurghadě. Hotelů v Soma Bay je několik, z hlediska vstupu do moře je ale nejlepší buď Carribean World Soma Bay nebo Sentido Royale Soma Bay. Levněji vychází Carribean World Soma Bay (viz. zde), ve kterém rodiny s dětmi ocení i několik menších tobogánů (pozorné oko je uvidí hned za pláži u bazénu ještě před tím, než začínají hotelové budovy).

Hotely v Soma Bay, Carribean World

Pěkné písečné pobřeží je i blíž k Hurghadě, např. v oblasti Sahl Hasheesh. Ani zde ale neplatí, že by všechny hotely v Sahl Hasheesh nabízely tak akorát pozvolný vstup do vody po písku. Ideální je proto volit např. hotel Premiere Romance Sahl Hasheesh (viz. tyto jeho nejnovější recenze).

Hotely s tobogány

Některé resorty mají pár tobogánů, u jiných jsou k dispozici celé akvaparky. Následující výčet hotelů s tobogány v žádném případě není kompletní, nicméně poslouží jako základní rozcestník pro toho, kdo chce svým dětem dopřát vodní skluzavky.

V Marsa Alam např:

 • Club Calimera Akassia Swiss Resort (kde je i 50 m plavecký bazén)
 • Malikia Beach Resort
 • Three Corners Sea Beach Resort
 • Royal Tulip Beach Resort
 • hotely Jaz u zátoky Coraya (Solaya, Lamaya, Samaya, Dar el Madina, Maraya), jejichž hosté mohou zdarma využívat společný akvapark

V Hurghadě to jsou např:

 • Alibaba Palace
 • Jaz Aquamarine Resort
 • Jungle Aqua Park Resort

Můj TOP výběr

Nejlépe znám oblast Marsa Alam a ačkoli mnoho zdejší resortů již padlo výše, ty nejlepší zatím nepadly nebo byly zmíněny jen okrajově. Každému, kdo si potrpí na kvalitní ubytování, doporučuji zvážit tyto možnosti:

Hilton Marsa Alam Nubian Resort – kvalitní hotel prakticky hned vedle vyhlášeného Abu Dabbab zálivu. Tento Hilton je ideální kombinací příjemného prostředí, kvalitních hotelových služeb, dostupnosti písečné pláže i prvotřídního šnorchlování bez nutnosti chození do moře přes molo.

Zájezdy do hotelu Hilton | Hodnocení 88% (přečíst si recenze)

Další podobnou kombinaci podle mě v Egyptě na pobřeží Rudého moře nikde nenajdete.

Ještě lépe je hodnocený Sunrise Marina Resort Port Ghalib. 90% hodnocení má jednak díky svým službám, ale i díky své poloze. Je to jeden z mála hotelů v Marsa Alam, který leží přímo v malém turistickém letovisku. Lze zde proto večer vyrazit na krátkou (a bezpečnou) procházku, např. podél obchodů k přístavu. K resortu náleží i aquacentrum – velký bazén se 4 tobogány, který je od hlavních hotelových budov oddělen ulicí. To, že pláž je 200 metrů od hotelu, zde vůbec nevadí. Nabízí pohodlný vstup do moře včetně dobrých podmínek pro šnorchlování hned u pláže.

Hotel v Marsa Alam, Sunrise Marina Port Ghalib

Three Corners Fayrouz Plaza je nejbližší hotel k zátoce Marsa Mubarak – další vyhlášené místo i cíl mnohých lodních výletů. I v hotelu Fayrouz Plaza jsou služby zejména díky profesionálními přístupu personálu na vysoké úrovni. 15 minutovou procházkou po pobřeží se dostanete k zátoce Marsa Mubarak, ideální absolvovat po ránu, kdy tam nikdo není. Koupání přímo u hotelu je možné buď v mělké vodě (plavat se ale nedá) a nebo z mola.

Jaz Maraya je jeden z nejnovějších hotelů, který byl otevřen v roce 2019.

Jaz Maraya má vysoké 96% hodnocení

Areál je čistý, nově vybavený a samozřejmostí jsou pohodlné pokoje. Do moře se dá chodit přímo od Maraya nebo lze pěšky dojít do zátoky Coraya, v jejímž čele je písečná pláž.

Tyto čtyři hotely v Marsa Alam dle mého názoru nezklamou ani náročnější hosty. Je zřejmé, že zájezdy do těchto resortů bývají dražší, ale rozhodně ne nijak dramaticky. Pokud nemáte vysloveně zájem o nějaký oblíbený, typicky prázdninový termín, kdy hotely v Egyptě bývají obsazené (resp. obsazené jsou lety do Egypta), vyplatí se počkat si na last minute. Na závěr proto uvádím jeden reálný příklad reálné koupě zájezdu hotelu Hilton Marsa Nubian Resort, kde All Inclusive pobyt na 8 dní vyšel na 9 390 Kč. (dodávám, že to byl odlet z Brna a jednalo se skutečně o koupi na poslední chvíli 2 dny před odletem).

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den,měl bych dotaz na resort SUNNY DAYS SPA & AQUA PARK,ohledně koupání tj.přístupu do vody a možnosti šnorchlování oproti resortu HAWAII CAESAR PALACE,moc děkuji

  • Dobrý den Jirko,

   pardon, že reaguji až dnes. Hotel Sunny Days Spa je určitě z hlediska koupání v moři lepší volbou. Hned řeknu proč. Navíc za mě oba dva resorty jsou kvalitativně. Co se týká koupání v moři, je zde hned několik možností. Za prvé je zde poměrně velká umělá laguna, kterou využívá nejvíc lidí. V jejím čele je taková improvizovaná malá písečná pláž, po jejích stranách se dá chodit bu´d po různých schůdkách nebo po břehu, který je uměle zpevněný takovými malými kamínky. Dno písečné, pro děti tedy dobré, na šnorchlování ale naprosto nevhodné (voda kalná) a navíc laguna je od moře oddělena sítí, takže se do ní ryby nedostanou.

   Za druhé je možnost koupání po levé straně hotelu, i tady jsou lehátka (vstup do vody tu je po schůdkách). Dno je již přirozené, ale mělké, je tu hodně dlouho vody jen cca po pás. Na opatrné koupání nebo šnorchlování to ale stačí. Tady ryby již jsou, jsou občas vidět i větší, rejnoci, apod. Odsud je možné jít rovněž na cíp hotelu (třetí možnost), kde je vlez do moře rovněž po schodech (zde spíš už po takovém žebříku), v podstatě hned vstupujete ke korálu, který rychle padá až do hloubky nějakých 9 metrů. Zde se dá šnorchlovat parádně, ryb je tu mnoho.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši.Rádi bychom na konci března nebo začátke dubna Marsa Alam do hotelu Sams.Nevíte jaká by tam mohla být teplota vody

  • Dobrý den Jaroslave,

   na odpočinek i na šnorchlování super volba. Určitě myslíte hotel Shams Alam, nikoliv Sams. Aktuální teplota vody činí 22°C. Na konci měsíce v této oblasti bude dle mého názoru ca 23°C, max. 24°C. Aktuálně hranice mezi 23°C a 24°C se v Rudém moři pohybuje v oblasti, jež je cca 350 km jižně od Shams Alam, je tedy otázka zda se to do konce měsíce stačí pohnout min. 350 km směrem na sever.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Oasis Atlantico Belorizonte, Sal, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (-53%): TOP hotel na Salu s All Inclusive za 13 890 Kč !!!

Hotel Blue Sea Callao Garden, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-67%): All Inclusive dovolená levně za 7 990 Kč

Hotel Amarina Abu Soma Resort, Abu Soma, Egypt

Egypt (-53%): levné All Inclusive v perfektním 5* hotelu za 8 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Costa Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura (-52%): dovolená na Kanárech s polopenzí za 11 990 Kč

Hotel Imperial Shams Abu Soma, Abu Soma, Egypt

Egypt (-58%): All Inclusive dovolená (8 dní) ve 4* hotelu za 8 990 Kč

Hotel Dunas Mirador, Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Gran Canaria (-33%): All Inclusive dovolená (9 dní) za 13 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.