Průvodce výběrem hotelu v Egyptě

Dívat se přímo z balkónu na písečnou pláž, mít přístav na dosah ruky, užívat si špičkové hotelové služby nebo zažít perfektní šnorchlování? Hotely v Egyptě nabízejí vše. Jen málokterý z nich je však schopný splnit najednou všechny tyto nebo kterékoliv jiné vaše požadavky.

Nejčastější dotaz, který o lidí dostávám, zní:

„Rád bych písečnou pláž, pozvolný vstup do moře a bohatý podmořský život. Chceme na dovolené v Egyptě vidět želvy. Jaké hotely doporučíte?“

Jsem rád, že se tyto a mnohé podobné dotazy v poslední době množí. I kvůli tomu jsem se rozhodl tomuto tématu věnovat detailně prostřednictvím následujícího článku a roztřídit egyptské hotely do jednotlivých skupin podle těch nejčastěji žádaných kritérií.

Mým cílem je zde uvést takové informace, které vám, pevně věřím, výběr hotelu v Egyptě zásadně ulehčí. Inspirujte se mými tipy na:

Dál doporučuji, ať si každý prohlédne můj top výběr, který zmiňuji na konci článku:

A byť zde budu zmiňovat převážně hotely kvalitní, každému přesto kladu na srdce, aby si u vybraných hotelů přečetl alespoň pár nejnovějších recenzí. Samozřejmě se vždy na konkrétní věci, které vás zajímají, můžete i nadále ptát prostřednictvím komentářů dole pod textem. Budu-li vědět, odpovím.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Hotel s nejlepším šnorchlováním

Jedny z nejlepších podmínek na šnorchlování jsou dle mého názoru u hotelu Shams Alam na jihu Marsa Alam.

Zobrazit Shams Alam na mapě

Resort Shams Alam je sice poměrně daleko od letiště (je to asi 120 km), ale cesta sem se vyplatí. Je tu krásná písečná pláž, bezproblémový vstup do moře ideální i pro neplavce a v moři kousek od pláže nádherné korály. Želvy se zde vyskytují každý den. Vášnivým šnorchlistům doporučuji dojít 2 km pěšky k hotelu Gorgonia Beach Resort, tam vlézt po mole do moře a s proudem šnorchlovat podél korálů zpět k Sham Alam. Zhruba ve třetině cesty si je potřeba dát akorát pozor, abyste nevplavali do slepé laguny, která nejde proplavat. Za cca hodinu a půl jste zpět na pláži u Shams Alam.

Kombinace písečného vstupu a dobrého šnorchlu

Nejlepší šnorchlování je v Marsa Alam. V blízkosti většiny zdejších hotelů jsou dostupné pěkné korály. Často to jsou celé velké korálové stěny. K mnohým z nich se lze však pohodlně dostat pouze po různě dlouhých molech, na jejichž koncích jsou žebříky do vody. Mola ne každému vyhovují, kór dětem, nehledě na to, že na jejich koncích je většinou hned pořádná hloubka (klidně 15 metrů).

Snímek je z Abu Dabbab:

Nejlepší hotely v Egyptě na šnorchlování

Zároveň přístup do moře z mol není vždy možný, specificky v době, kdy je na moři silnější příboj, který dělá šnorchlování v těsné blízkosti ostrých útes nebezpečné.

Jak konkrétně u daných resortů vypadá vstup do moře je tak vždy dost zásadní. Pokud hledáte dobré podmínky na potápění, ale zároveň hotel s možností písečného vstupu do moře, pak vám bude vyhovovat hotel Brayka Bay, který leží u stejnojmenného zálivu:

Zobrazit záliv na mapě

U zálivu Brayka jsou dva hotely, které se často zaměňují a pletou. Z hlediska vstupu do moře rozhodně doporučuji dát přednost Brayka Bay Resortu oproti vedlejšímu Royal Brayka Beach Resortu. Brayka Bay Resort leží u severní strany zálivu a má velmi slušné, 87% hodnocení.

Písečný vstup do pestrobarevného podmořského světa plného želv, mant a trnuch najdete i u jiných hotelů:

Každý z nich je perfektními podmínkami na šnorchlování vyhlášený. Nejoblíbenější a největší je hotel Malikia, který nabízí i tobogány pro děti a který leží u zálivu Abu Dabbab. O místních výborných podmínkách na potápění svědčí i fakt, že sem, přímo do zálivu Abu Dabbab míří každý den řada lodních výletů. Tím chci upozornit na jednu nevýhodu. Nejen na pláži, ale především v moři tu bývá citelně víc lidí než jinde, ať už u nedalekého Equinoxu nebo u poklidného Shams Alam.

Prostorná pláž a písečný vstup do vody

Lidé, pro které není šnorchlování prioritou a kteří touží zejména po dlouhém písečném pobřeží, u kterého nejsou příliš patrné rozdíly mezi přílivem a odlivem, by svoji pozornost měli obrátit k oblasti Soma Bay.

Zobrazit oblast Soma Bay na mapě

Soma Bay leží asi 45 km jižně od letiště v Hurghadě. Hotelů v Soma Bay je několik, z hlediska vstupu do moře je ale nejlepší buď Carribean World Soma Bay nebo Sentido Royale Soma Bay. Levněji vychází Carribean World Soma Bay (viz. zde), ve kterém rodiny s dětmi ocení i několik menších tobogánů (pozorné oko je uvidí hned za pláži u bazénu ještě před tím, než začínají hotelové budovy).

Hotely v Soma Bay, Carribean World

Pěkné písečné pobřeží je i blíž k Hurghadě, např. v oblasti Sahl Hasheesh. Ani zde ale neplatí, že by všechny hotely v Sahl Hasheesh nabízely tak akorát pozvolný vstup do vody po písku. Ideální je proto volit např. hotel Premiere Romance Sahl Hasheesh (viz. tyto jeho nejnovější recenze).

Hotely s tobogány

Některé resorty mají pár tobogánů, u jiných jsou k dispozici celé akvaparky. Následující výčet hotelů s tobogány v žádném případě není kompletní, nicméně poslouží jako základní rozcestník pro toho, kdo chce svým dětem dopřát vodní skluzavky.

V Marsa Alam např:

 • Club Calimera Akassia Swiss Resort (kde je i 50 m plavecký bazén)
 • Malikia Beach Resort
 • Three Corners Sea Beach Resort
 • Royal Tulip Beach Resort
 • hotely Jaz u zátoky Coraya (Solaya, Lamaya, Samaya, Dar el Madina, Maraya), jejichž hosté mohou zdarma využívat společný akvapark

V Hurghadě to jsou např:

 • Alibaba Palace
 • Jaz Aquamarine Resort
 • Jungle Aqua Park Resort

Můj TOP výběr

Nejlépe znám oblast Marsa Alam a ačkoli mnoho zdejší resortů již padlo výše, ty nejlepší zatím nepadly nebo byly zmíněny jen okrajově. Každému, kdo si potrpí na kvalitní ubytování, doporučuji zvážit tyto možnosti:

Hilton Marsa Alam Nubian Resort – kvalitní hotel prakticky hned vedle vyhlášeného Abu Dabbab zálivu. Tento Hilton je ideální kombinací příjemného prostředí, kvalitních hotelových služeb, dostupnosti písečné pláže i prvotřídního šnorchlování bez nutnosti chození do moře přes molo.

Zájezdy do hotelu Hilton | Hodnocení 88% (přečíst si recenze)

Další podobnou kombinaci podle mě v Egyptě na pobřeží Rudého moře nikde nenajdete.

Ještě lépe je hodnocený Sunrise Marina Resort Port Ghalib. 90% hodnocení má jednak díky svým službám, ale i díky své poloze. Je to jeden z mála hotelů v Marsa Alam, který leží přímo v malém turistickém letovisku. Lze zde proto večer vyrazit na krátkou (a bezpečnou) procházku, např. podél obchodů k přístavu. K resortu náleží i aquacentrum – velký bazén se 4 tobogány, který je od hlavních hotelových budov oddělen ulicí. To, že pláž je 200 metrů od hotelu, zde vůbec nevadí. Nabízí pohodlný vstup do moře včetně dobrých podmínek pro šnorchlování hned u pláže.

Hotel v Marsa Alam, Sunrise Marina Port Ghalib

Three Corners Fayrouz Plaza je nejbližší hotel k zátoce Marsa Mubarak – další vyhlášené místo i cíl mnohých lodních výletů. I v hotelu Fayrouz Plaza jsou služby zejména díky profesionálními přístupu personálu na vysoké úrovni. 15 minutovou procházkou po pobřeží se dostanete k zátoce Marsa Mubarak, ideální absolvovat po ránu, kdy tam nikdo není. Koupání přímo u hotelu je možné buď v mělké vodě (plavat se ale nedá) a nebo z mola.

Jaz Maraya je jeden z nejnovějších hotelů, který byl otevřen v roce 2019.

Jaz Maraya má vysoké 96% hodnocení

Areál je čistý, nově vybavený a samozřejmostí jsou pohodlné pokoje. Do moře se dá chodit přímo od Maraya nebo lze pěšky dojít do zátoky Coraya, v jejímž čele je písečná pláž.

Tyto čtyři hotely v Marsa Alam dle mého názoru nezklamou ani náročnější hosty. Je zřejmé, že zájezdy do těchto resortů bývají dražší, ale rozhodně ne nijak dramaticky. Pokud nemáte vysloveně zájem o nějaký oblíbený, typicky prázdninový termín, kdy hotely v Egyptě bývají obsazené (resp. obsazené jsou lety do Egypta), vyplatí se počkat si na last minute. Na závěr proto uvádím jeden reálný příklad reálné koupě zájezdu hotelu Hilton Marsa Nubian Resort, kde All Inclusive pobyt na 8 dní vyšel na 9 390 Kč. (dodávám, že to byl odlet z Brna a jednalo se skutečně o koupi na poslední chvíli 2 dny před odletem).

Celkový počet komentářů v diskuzi:   214
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši.
  Chystáme se nyní (začátek dubna) s rodinou (2 holky 3 a 6 let) trošku se nyní ohřát a čerpáme inspiraci a rady ohledně hotelů z Vašeho webu. Zatím je favoritem JAZ Solaya. Nikde jsem ale nenašel Vaši zmínku o hotelu Concorde Moreen Beach Resort & Spa (na fotkách vypadá báječně a hodnocení také nemá špatné) a také nic o hotelech Pickalbatros Sea World Resort nebo Pickalbatros Villaggio Resort Portofino. Můžete prosím zhodnotit?
  Co očekáváme? – vstup do moře z pláže kvůli dětem (klidně mělké moře, zase bude o fous teplejší), ideálně vyhřívané bazény, klidně nějaká skluzavka a dobré jídlo.
  Díky moc
  Honza S.

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo, upřímně si myslím, že Jaz Solaya splňuje vaše požadavky nejlépe. Jak z hlediska služeb, tobogánů, tak z hlediska písečného vstupu z pláže. Tak dobrý u jiných hotelů, které zmiňujete není. U Concorde se dá vstupovat z pláže, ale jen do mělké vody a brzo je tu přístup zamezen bójkami (tedy trochu nevýhoda) kvůli korálům. To už bych raději doporučil Pickalbatros Sea World, opět vstup z pláže je možný, do mělké vody, ale pro menší děti je to dle mne ideální. Služby jsou na dobré úrovni, bazénů má nespočet, tobogány za hotelem také jsou, byť ne v takové míře jako u Jaz Solaya. Případné podrobné čtení o hotelu Jaz Solaya najdete v mé recenzi.

   Hotel Portofino zatím neznám, tak k tomu se vyjádřit neumím.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Můžete nám prosím doporučit, kvalitní hotel výbornými službami a výborným jídlem jídlem, pozvolným vstupem do moře? Chceme letet s rok a půl starým díťetem v dubnu. Destinace je nám jedno. Cenově dostupnějších. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, mojí první volbou by dle vašich požadavků byla Solaya, kvalitní hotel kousek od letiště u zálivu Coraya s pozvolným vstupem (pro malé děti myslím ideální). Podrobné informace najdete v mé recenzi hotelu Jaz Solaya. dobrý poměr cena/výkon má i Sunrise Royal Makadi (ten je 20 km jižně od Hurghady), vstup do vody i u něj bez problému a po písku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, moc se mi líbí Vaše stránky a i já bych potřebovala poradit. S mužem jsme 60+ a chtěli by jsme poprosit o doporučení dobrého, ne úplně drahého hotelu, nešnorchlujeme, manžel není ani velký plavec – stačí mu bazén, jen by jsme chtěli jet do klidného hotelu v září nebo říjnu. Byli jsme dvakrát v Pickalbatros Palace v Port Ghalibu, bylo tam krásně, ale chtěli by jsme se podívat i jinam.
  Nabídka je obrovská a zvažujeme hotel Blend El Phistone Beatch nebo Gema resort, poradil by jste prosím?

  • Odpovědět

   Dobrý den, ano, oba hotely, které zmiňujete, jsou o něco menší, i když v září tam i tak lidí bude celkem dost. Podíval bych se být vámi ještě na Shams Alam resort (to je menší klidnější resort na jihu Marsy), sice velmi dobrý na šnorchl, ale šnorchlovat tam nemusíte. Navíc je u něj dobrý přístup do vody. Také mne napadá Three Corners Equinox. U Blend Elphinstone je dlouhé molo, když není odliv, tak se tu dá plavat i u pláže, ale dle mého názoru je vstup do vody lepší u Gemma Resortu. Měl-li bych si vybrat z těchto dvou, upřednostním pravděpodobně Gemma Resort. Každopádně moje první volba by byla Sham Alam.

 • Odpovědět

  Dobrý den, na přelomu května a června chceme letět do Egypta. Rádi bychom šnorchlovali, ale též máme podmínku, aby neustupovala voda, tj. nebude znatelný odliv. Doporučíte mi kvalitní hotel vyšší třídy v oblasti Marsa Alam? děkuji N.

  • Odpovědět

   Dobrý den Nikol, odliv samotný bude všude, chápu to tak, že při odlivu nechcete žádné mělčiny. Vyhovovat by vám mohl Iberotel Costa Mares u pěkného a oblíbeného zálivu Marsa Mubarak nebo sousední nově otevřený Jaz Amara (nemám zatím zkušenost), dále možná Sirena Beach resort – také nový hotel, otevřený minulý rok, i když přímo před ním je vstup do moře z krátkého mola, z pláže se vstupuje opodál do několika lagun. Nebo se nabízí ještě Hilton Nubian Resort u zálivu Abu Dabbab.

 • Odpovědět

  Hezký den, ráda bych chtěla poděkovat za pomoc ohledně naší dovolené v Egyptě – právě jsme se vrátili a díky pomoci a doporučení pana Tůmy zde jsme velmi spokojení. Vše klaplo – přesně to, co jsme od toho čekali proběhlo a protože tohle byl nás první Egypt, jsem moc ráda za pomoc s výběrem resortu a také s pomocí s nákupem datové simky . Díky panu Tůmovi za pomoc a Vám všem budoucím turistům v Egyptě přeji, ať je Vaše dovolená stejně skvělá, jako naše.

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo, jsem rád, že jsem mohl pomoci a že se vám i mým přičiněním dovolená povedla 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, v srpnu bychom chtěli s vnoučaty 9 a 15 let opět do Egypta. Už jsme navštívili Utopii Beach, vloni Tree Corners Sea Beach. Oba zájezdy byly bezvadné, jen vloni byla skoro pořád červená vlajka, molo nepřístupné, takže moře nic moc. Letos jsem si vyhlédla Tree Kornors Suny Beach. Doporučil byste nám tento rezort? V recenzích píší o velmi mělkém moři. Nebo byste mně doporučil jiný hotel? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo, spíše nedoporučil, jak sama totiž správně píšete, to moře tu je hodně mělké, ještě mělčí než Three Corners Sea Beach, vstup do vody za účelem plavání tu je možný vlastně výhradně přes molo. Takže za mne spíš něco jiného, neznám vaše požadavky, pravděpodobně nějaké tobogány, fajn vstup do vody, hotel spíše levnější. Mrkněte se na třeba na Caribean World Soma Bay, který má jak tobogány, tak fajn pláž i dobrý vstup do moře po písku.

 • Odpovědět

  Mockrát vám děkuji za odpověď. Hilton se mi líbí, ale četla jsem, že se dost zhoršili se službami. No kdyžtak zůstanu u Iberotelu. Podovam se a fam vědět. Irena

 • Odpovědět

  Dobry den,Lukáši chtěl bych se zeptat vybírame dovolenou a našly jsme hotely sataya a akasia mohl bych vaš nazor na tyto hotely.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ladislave, důležité je, co od toho očekáváte, Sataya je pěkná, nová, čistá, ale bohužel nevýhodou je vstup do moře prakticky možný pouze z mola, což ne každému vyhovuje (pokud se samozřejmě nespokojíte s bazény). Akassia je starší, ale udržovaná, výhodou je velký plavecký bazén i akvapark, opět ale za nevýhodu považuji trochu vstupy do vody – z pláže to sice lze, ale jen do takové uměle vyhloubené laguny v korálovém pobřeží, má asi 50 m na délku. A nebo pak samozřejmě z mola.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, vloni jsme byli v hotelu Iberotel Costa Mares a byli jsme nadšeni, všechno na vysoké úrovni, ale hlavně jsou tam úžasné podmínky na šnorchlování i plavání. Můžete mi prosím doporučit nějaký podobný rezort, docela se mi líbí Three Corners Fayrouz Plaza nebo Pickalbatros Palace Port Ghalib, ale nejsem si jista tím plaváním? Aby náhodou nebyl vítr, z mola nás nepustí a my se do moře nedostaneme, nebo jen po kotníky ☹️. Nebo můžete mi doporučit něco podobného?
  Mockrát děkuji, Irena

  • Odpovědět

   Dobrý den Ireno, Iberotel Costa Mares je opravdu výjimečný. Fayrouz je kousek od něj, ale šnorchl u něj je možný buď v menších lagunách a nebo z mola (vstup omezený samozřejmě občas být může). Za mne bych se spíš mrknul třeba na Hilton Nubian Resort, který leží u podobného zálivu jako Iberotel, u zálivu Abu Dabbab, zálivy jsou srovnatelný velikostně i co se týče podmořského života. Dále například Fantazia Resort, v němž, pokud zvolíte jeho Deluxe či Premium část, tak budete bydlet v novém, pláž je u něho dlouhá, možnost šnorchl v několika velkých lagunách (vstupuje se do nich z pláže po písku) a nebo z krátkého mola, viz moje podrobné recenze Fantazie.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,moc děkuji za odpověď,Jaz Makadina zatím u Exim/Fischer není k dispozici.Víte v čem jsou kvalitativní rozdíly?Děkuji,Vašek

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  který hotel je podle Vás lepší,Jaz Makadina nebo Iberotel Makadi,oba jsou vedle sebe v Makadi Bay.Děkuji za odpověď.Vašek

  • Odpovědět

   Dobrý den Vašku, o malinko lépe osobně hodnotím Jaz Makadinu, ale nutno říct, že to jsou oba resorty velmi kvalitní a bez nějakých zásadních rozdílů. Ať už zvolíte ten či onen, tak chybu neuděláte.

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši,chtěl bych se zeptat který s těchto dvou hotelů byste doporučil.Zda Brayka bay Resort nebo Royal Brayka Beach Resort,děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, pokud nežádáte nějaké tobogány, tak za mne asi o něco lepší Brayka Bay Resort – zejména z důvodu přístupu do moře. Od Royal Brayka tam je totiž molo. Ale na druhou stranu areály jsou průchozí, takže z tohoto pohledu je vlastně jedno, kde bydlíte. Podrobné informace o prvním zmíněném hotelu zde v recenzi Brayka Bay.

 • Odpovědět

  Dobrý den, byli jsme v Egyptě (2 dospělí + děti 14 a 16 let) v hotelech TUI Magic Life Kalawy a Sunrise Royal Makadi Resort. V obou se nám moc líbilo. Příští rok bychom chtěli vyzkoušet jiný hotel na stejné úrovni. Preferujeme šnorchlování bez mola a pozvolný vstup do moře, kde se dá i plavat (né moc mělké) a funkční sportovní aktivity. Oblast bychom chtěli spíše v Marsa Alam nebo mimo město Hurghada. Můžete nám nějaké hotely doporučit?
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Gabčo, ano, oba hotely, které zmiňujete rozhodně patří v Egyptě k těm lepším. Co doporučit jiného… Mrkněte se na hotel Jaz Solaya – kvalitní, v Marsa Alam, u fajn zátoky, sice trochu s mělkým pozvolným vstupem, ale zase je to vstup po písku, navíc za hotel k dispozici plno tobogánů – podrobně o hotelu Jaz Solaya píši zde. Aktuálně ho nenabízí Blue Style, ale figuruje v nabídce Eximu nebo Fischeru. Dále třeba Hilton Nubian Resort – ten je u zálivu Abu Dabbab, kde není moře u pláže až tak mělké, takže by vám mohl vyhovovat právě v tomto ohledu. Kvalitativně je za mne ale Solaya lepší.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím Vás nemáte nějaké informace o hotelech Amarina Jannah Resort & Aqua Park a Jaz Amara v Marsa Alam? Nenašla jsem žádné recenze, zřejmě půjde o nové hotely? Jejich popis nás zaujal, ale nevíme, zda by vyhovovaly našim požadavkům.
  Chtěli bychom hlavně dobrý písečný vstup do moře, kde by se dalo „blbnout“ s dětmi, plavat, ale i šnorchlovat.
  Moc děkuji.
  Pavla

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo, k hotelu Jaz Amara zatím žádné informace nemám (vím jen to, že se jedná o zcela nový hotel, který měl být otevřený v průběhu tohoto měsíce – zda se tak už stalo či nikoliv, nevím). Jaz Amarina funguje – je to pěkný hotel, který se ale ještě stále dodělává (byť klienty přijímá). Po absolvování blbé příjezdové cesty vás ale čeká fajn prostředí, fajn bazény i tobogány, vstup do moře bez mola, ale ne 100% písečný.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,začátkem února 2024 bychom chtěli letět do Marsa alam s 10letým synem.Doporučíte nám nějaký hotel s dobrým přístupem do moře(ne molo) a dobrým šnorchlem.Ne prosím Port Ghalib,děkuji Pavel

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, když to vezmu od jihu směrem na sever, tak je to např. Shams Alam (menší resort, skvělý šnorchl), Brayka Bay Resort (u zálivu s dobrým přístupem do vody), Malikia (oblíbený hotel u Abu Dabbab zálivu, má několik tobogánů, viz moje recenze Malikie a supr pláž) nebo třeba Jaz Solaya (to je ze zde uvedených ten nejkvalitnější resort, opět u zálivu s povolným vstupem po písku a s korály opodál).

 • Odpovědět

  Dobrý cen, v červnu budeme od 8.6v hotelu Brayka Bay v Masha. Můžete mi prosím říct něco bližšího o tomto resortu. Nejsme nijak přehnaně nároční ale jsme již starší ročníky. Rádi i šnorchlujeme. V jiném mejlu jsme vznesli dotaz ohledně telefonu a internetu.
  Děkuji a přeji hezký den
  Jirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko, před několika týdny jsem o hotelu Brayka Bay sepsal poměrně podrobný článek, viz recenze hotelu Brayka Bay – doporučuji přečíst, dozvíte se z toho dost užitečných věcí, v podstatě všechny, které o Brayka Bay vím 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer ,chtěla jsem se zeptat,který hotel byste nám doporučil, pojedeme se 4 dětmi 5- 13 let,měl by to být hotel s tobogány a pozvolným vstupem do moře, ale aby se tam dalo i koupat, děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o radu ohledně hotelů v Marse nebo v Hurghade. Chceme letět s kamarádkou někdy kolem poloviny kvetna. Jde nám o kvalitní sluzby, dobre jídlo a pekne ubytovani , do hodiny od letiště.,ale…. Jsme omezeny cenou, která by nemela přesáhnout 16 tis. na osobu. Hotely s dobrými recenzemi se pohybují od 19 tis. nahoru. Máme predvybrany Lazuli, Gemma nebo Sataya. Můžete prosím poradit, který je nejlepší? Nebo jestli raději jinam? Budu rada za jakýkoli tip. Chceme jet na týden a udělat si pohodu, dobre se najíst, přečíst nějakou knihu, vecer posedět u baru. Proste odpočinková damska dovolená. Moc dekuji, Gabca

  • Odpovědět

   Dobrý den Gabčo, z vámi jmenovaných je bych upřednostnil Lazuli nebo Satayu. Oba to jsou relativně nové a pěkné resorty. Oba mají ale mínusy kvůli špatnému přístupu do moře z pláže kvůli korálům. Buď to nejde vůbec nebo je tam mělčina. Tedy je potřeba chodit přes molo. Kratší molo má Sataya, měří asi 150 m, navíc Sataya má u mola také lagunu, kterou lze pro koupání využít. Případně lze po pobřeží popojít do nejbližšího zálivu. Napadá mne ještě Fantazia Resort, který situován o něco jižněji, je to pěkný hotel s dobrými službami, krátkým molem a několika lagunami přístupnými hned z pláže.

 • Odpovědět

  Dobry den,Lukaši chtěl jsem se zeptat minulí rok jsme byly Malikia bylo to super.Tento rok jsme si vybrali case mare resort letíme začatkem června.Letime s vnučkou 5let.Jaka klientela tam je jsou tam i češi.Podle recenzi to je dobry hotel .Děkuji Zeman

  • Odpovědět

   Dobrý den Ladislave, kvalitativně je to fajn resort, osobně si myslím, že o něco málo lepší, než Malikia. Na druhou stranu ale musím v souvislosti s ním upozornit na to, že moře u něj je hodně mělké, je to jedna velká mělká laguna, je to dobré míst na kitesurfing, ale už horší na klasické koupání v moři. Za hlubokou vodou a šnorchlem se musí chodit přes 650 m dlouhé molo.

 • Odpovědět

  Dobrý den, doporučil byste mi prosím hotel na horký červen a červenec? Chtěla bych najít místo kde je hodně stínu: vzrostlá zahrada, kde kde by se dal najít stín i okolo bazénu a jen krátkou cestu po slunci moři. Například v hotelu Gorgonia byla cesta na molo dlouhá snad kilometr a celá po sluníčku a okolo bazénu jen 2 palmy. Tak něco opačného . Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den, za mne by to byl například hotel Brayka Bay, palem hodně, stínu také a navíc bazén v blízkosti pláže. Našly by se i jiná místa, ale toto je určitě je určitě z hlediska stínu jeden z nejlepších.

 • Odpovědět

  Jen doplním:) v daném termínu vychází cenově nastejno. Moc děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Danielo, dle mého názoru je pláž lepší u Jaz Solaya. Široká, písečná, s pozvolným vstupem do vody. Je fakt, že vstup je až moc pozvolný, a tím pádem za odlivu tu moře ustupuje více než u Albatros Sea world. Tím ale neříkám, že to je něco špatného, jen na to upozorňuji. Solaya je kvalitnější jak z hlediska služeb, tak z hlediska jídla. Co se týká vyžití pro děti, tak v tomto směru považuji hotely za srovnatelné. Ptáte-li se na tobogány, tak ty mají oba, v případě Solaya sice nejsou přímo v areálu hotelu, nýbrž v rámci sousedního velkého akvaparku, který můžete využívat zdarma.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o srovnání hotelů Jaz Solaya a Albatros Sea World Marsa Alam. Jedná se mi především o pláž pro děti, kvalita hotelu, stravování a hotelové vyžití pro děti. Moc děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  děkuji za zajištění datové karty. Vše proběhlo přesně podle instrukcí které jste poslal.
  Sice jsme měli celkem obstojnou wifi v resortu ( CONCORDE MOREEN BEACH RESORT &SPA ), ale data jsou rychlejší a stabilnější a použili jsme je i na výletě.
  Pokud poletíme do Egypta určitě se na vás zase obrátím.

  • Odpovědět

   Dobrý den Rosťo, děkuji za vás komentář a jsem rád, že jste byl i vy spokojen. Jasně, příště se opět ozvěte.

 • Odpovědět

  Dobrý den,letos bych si chtěla y brát destinaci v Egyptě v .avšak Matrouch. můžete mi prosím doporučit hotel.?mám vybraný Carols??

  • Odpovědět

   Dobrý den, já bohužel Marsa Matrouh neznám, a to vůbec, nerad bych vám tu tak jmenoval něco, co jsem sám neviděl a nezažil.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rozhodujeme se pro dovolenou v Marsa Alam s rodinou (5 dospelych) ideálně blízko letiště do 40km, pěkný hotel s dobrými službami AI, a hlavně s pestrým podmořským světem ideálně s možností šnorchlování u pláže. Dívala jsem se na Three Corners Fayrouz a nebo jestě Blend El Phistone, mohla bych poprosit o radu, který je lepší, případně jestli byste doporučil úplně něco jiného? Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Kateřino, za mne je z vámi zmíněných lepší Fayrouz, je to sice starší hotel, ale celkem blízko letiště a nabízí koupání v několika lagunách (vstup z mola) nebo z konce mola u hlavního útesu, plus na některých místech se dá chodit do moře i přímo z pláže. A hlavně je od něj možné dojít po pobřeží do zátoky Marsa Mubarak, která je vyhlášená pro pozorování želv. Na druhou stranu jako přímý a bezproblémový vstup z pláže do moře u hotelu úplně není. Přemýšlím, jaké hotely jsou kvalitní, blízko letiště a které mají a, u kterých je vstup z pláže do moře možný. Je to například Marina Resort v Port Ghalib nebo Hilton Nubain Resort u zálivu Abu Dabbab.

 • Odpovědět

  Slíbil jsem napsat pár postřehů ohledně dovolené v hotelu Equinox v oblasti Marsa Alam pro další případné zájemce.
  Hledal jsem jiné hotely – zajímaly mne zátoky Abu Dabab a Marsa Mubarak, tj. holely Fayrous a Mallikia, ale jejich cena byla hodně vysoká – volil jsem tedy Equinox, ze kterého se nechá na Abu Dabab dojít pěšky.

  Samotný hotel mne příjemně překvapil svým vzhledem – krásné prostředí s bazény (ty jsem nestihl zkusit) a přepychovou kvetoucí vegetací. Byl jsem nadšen z pokoje s výhledem na moře, to tady mají pravděpodobně všechny pokoje. Pláž byla v zátoce vlevo, před hotelem byla chráněná oblast korálů a vstup přes ně logicky zakázán. Písečná pláž a molo bylo ještě o něco dále v zátoce. Zaskočila mne dosti zkalená voda díky větru a písečnému dnu zátoky, bylo třeba plavat ze zátoky a podél hotelu, kde už byly krásné korálové zahrady až k Mallikii (tam jsem moc lidí šnorchlovat neviděl).
  Dvakrát jsem si zašel na celodenní pobyt na Abu Dabab, která byla zkalená úplně stejně, odpoledne byla viditelnost už lepší. Otravovali mne však místní nahaněči, kteří když viděli pásku Equinoxu, chtěli po mne 10 € za koupání. U Mallikia se nechalo lehnout na volné lehátko a nikdo mne už nevyháněl. Další strážce mola po mne chtěl 15 $ za vstup z mola. Nechal jsem se zlákat na akci hledání dugonga, že prý většinou (80%) jej potkají. To byla akce – naložili nás na rychlý člun a zavezli před můj hotel a z lodi hledali dugonga, který se vynoří nadechnout. Pochopitelně jsme žádného neviděli. Další dny jsem to zkoušel v těchto místech se šnorchlem a také nic – spousta lodí tady hledalo, tak asi šance ho vidět byla větší než na známější Abu Dabab. Viděl jsem však mnoho karet, které se pásly na trávě a semtam se vynořili nadechnout. Pokud mohu srovnávat, zátoka u našeho hotelu nebyla pro šnorchlaře o nic horší než Abu Dabab.
  Zážitkem byl výlet na Sataya reef – sice to bylo celodenní cestování pro dvě ponoření do vody, kde měli být údajně delfíni – tedy opět šance 80%. Když jsem zahlédl z lodi ploutve, byl jsem nadšen, že to asi vyjde. Bylo to úžasné plavání s obrovským počtem delfínů v průzračné vodě, udávají cca 50-70 delfínů, kteří se lidí nebojí. Tak to byl největší zážitek letošního Egypta. Výlet jsem objednal u české agentury LMHoliday.cz, která komunikovala česky (průvodce už ne) a byla cenově příznivá.
  Děkuji za zajištění datové SIMky. V hotelu jsem sice chytil WiFi i na pokoji obstojným způsobem, ale se SIMkou může člověk komunikovat i na výletech a asi je rychlejší a stabilnější.
  Šílené jsou kontroly na letišti, ale pro bezpečnost cestujících je to asi nutné a nemohou si dovolit negativní reklamu v případě teroristického útoku na turisty.

  • Odpovědět

   Dobrý den Mílo, super recenze! Díky moc za ni, jsem přesvědčen, že ostatním bude velmi nápomocná. Hezkou neděli, přeji, Lukáš

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím doporučil byste hotel Sataya resort Marsa Alam, když šnochlovat netoužíme? Ocenila bych čistotu, kvalitní služby, kuchyni a pěknou pláž na koupání a alespoň krátké procházky. Velmi děkuji za Vaši odpověď a radu předem

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, doporučil bych ho z těch důvodů, které zmiňujete, ale kvůli komplikovanému vstupu do moře jen přes molo ho příliš doporučit nelze. Je ale pravda, že odsud lze chodit na 800 metrů vzdálenou pláž, kde je vstup do moře z pláže možný. Koukala jste se na Jaz Maraya? Také nový a kvalitní hotel, byť pravda, že i od něj je potřeba na pláže chodit. Dál Hilton Nubain resort nebo třeba v roce 2021 otevřený hotel Iberotel Costa Mares. I když u těchto hotelů jsou naopak podmínky na šnorchlování perfektní, což ale neznamená, že by vaše další požadavky nesplňovaly.

 • Odpovědět

  Dobrý den, preferuji menší hotely boutique tipu, komorní, nabízející soukromí. Existuje něco takového v Egyptě? Budu cestovat s dcerou, 9 let, plave velmi dobře a ještě lépe se potápí. Jako delfín s kosatkou dohromady 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko, takovým je třeba Premier Le Reve v Hurghadě, ale je to jen adults only hotel a navíc ne s úplně dobrým přístupem do moře. A budu upřímný, další, které by splňovaly požadavek toho, aby byly malé, komorní mne nenapdají. Snad jen Sunrise Tucana v zálivu Makadi Bay, ale ani ten za nějaký malý hotel nepovažuji.

 • Odpovědět

  Prosím o tip na hotel, už jsem z toho bezradná 🙂
  Rodina 2 dospělí + 2 děti věk 16 let >> to znamená 2 pokoje — termín první polovina července – na cca 11-14 dní/nocí.
  Ideálně – pozvolný vstup do moře, písčitá pláž, wifi, tobogány nemusí být, nějaké vyžití okolo – bezpečné procházky, něco k vidění i pod vodou.
  Zatím vyhlédnuto Labranda Club Makadi.
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo, pardon, že jsem nestihl zareagovat dříve. Labranda Club Makadi je dobrá volba, stejně tak ve stejné zálivu je dobrý Sunrise Royal Makadi s pěknou pláží – přímo u ní sice moc korálů není, ale stačí po pobřeží pár metrů popojít a tam již korály jsou. Pokud chcete lepší korály, mrkněte třeba na Jaz Solaya (viz recenze Jaz Solaya) v zálivu Coraya kousek od letiště v Marsa Alam.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na Arabia Azur Resort v Hurghadě. Nikdy jsme v Egyptě nebyli. Dotaz tedy je: žraloci? teplota vody? hodí se neopren? (nejradeji plaveme tam, kde i postačíme), rybičky? Děkuji moc.

  • Odpovědět

   Dobrý den Hano, u hotelu Arabia Azur Resort jsou dvě laguny / zálivy. Jsou také uměle vytvořené. To sice znamená, že vstup do vody tu je z pláží pěkný pozvolný, po písku, zároveň jsou laguny tak akorát hluboké, na druhou stranu pomořský život v nich je minimální. Takže v tomto směru možná budete zklamáni. Žraloci zde v lagunách nehrozí. Teplota moře u Hurghady aktuálně činí 22°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rozhodujeme se mezi Pyramisou Sahl Hasheesh a Caribbean world Soma bay, který z hotelů je podle vás lepší? Hledáme klidnou dovolenou s pozvolným vstupem do moře, bez rozdílu odlivu a vyžitím jak pro dospělé, tak i pro 7leté dítě. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Andreo, osobně si myslím, že klidnější a i o něco kvalitnější je ten druhý vámi zmiňovaný, u Carribean World Soma Bay je dlouhá pláž, se vstupem do vody, který žádáte (byť podobně je to i u druhého hotelu). Odliv tu samozřejmě nějaký je, ale vstup do moře to nekomplikuje. Vzhledem k tomu, že Pyramisa Sahl Hasheesh disponuje i několika většímu tobogány, je dost oblíbený i mezi místními, což mnoho lidí považuje za nevýhodu. Záleží samozřejmě na termínu, ale zkrátka ten hotel místní vyhledávají. I proto, pokud máte možnost volby, bych spíše volil Carribean World Soma Bay, kde pár menších tobogánů také je – takže myslím, že pro vaše dítě ideální.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rozhodujeme se mezi hotely Sentido Mamlouk Palace a Albatros Palace. Který byste spíše doporučil z hlediska odlivu? Termín v prvním týdnu v dubnu. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Michaelo, osobně bych dal přednost tomu první zmiňovanému. U Albatros Palace resort je mělko dost a to minimálně prvních 150 metrů, takže spíš je nutné chodit přes molo. Naopak vstup u Mamlouk Palace je pozvolný – ale není to nijak extrémně pozvolné, koupat se tu dá i pár metrů od břehu. Je to dáno tím, že tu je pobřeží uměle upravené a vyhloubené, což je z hlediska vstupu do vody samozřejmě výhoda.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  rádi bychom se s přítelkyní vydali poprvé na dovolenou do Egypta a vybrali jsme si hotel Amarina Abu Soma v Hurghádě. Rádi bychom se Vás zeptali na několik informací ohledně počasí, pláží, potápění, mořských ježků, stravy a aktivit v této oblasti na přelomu června a července, kdy bychom chtěli jet.

  Jaké je počasí na přelomu června a července v Hurghádě?
  Jaká je pláž u hotelu Amarina Abu Soma?
  Je moře v této oblasti dobré pro potápění?
  Je třeba se bát mořských ježků nebo žraloků v této oblasti?
  Jaká je kvalita stravy a jaký je výběr jídel v hotelu Amarina Abu Soma?
  Jsou v okolí hotelu nějaké další aktivity, které bychom mohli využít během naší dovolené?

  Děkujeme Vám za Váš čas a těšíme se na odpověď.

  S pozdravem, Martin

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, díky za vaše dotazy 🙂 Prvně Amarina Abu Soma neleží přímo v Hurghadě, nýbrž vzdušnou čarou od letiště v Hurghadě asi 45 km směrem na jih nedaleko města Safaga. Počasí takto na začátku léta tu je velmi teplé, přes den nejvyšší denní teploty okolo 38°C, v noci a nad ránem kolem 28°C. Jasno, slunečno každý den. Amarina Abu Soma má písečnou pláž, pláž je fajn s lehátky a pozvolným vstupem do vody. Ve vodě je písek, oblast, kam se dá plavat, je omezená bójkami ty jsou asi 60 m daleko od pláže. V tomto ohraničeném pásu je jen písek, žádné korály, žádné řasy a pokud vím, tak ani ježci. Na plavání to je u bójek, na šnorchlování to tady moc není. O dva hotely dál, kam se dá dojít, pár korálů však je (ale nečekejte v tomto směru od této oblasti žádné zázraky). Stravování je z mého pohledu zcela bez problému, výběr trochu menší, než v jiných, větších hotelech, ale vždy je nabídka dostatečná. Navíc tu je několik a la carte restaurací, které můžete navštívit. V bezprostředním okolí hotelu je jen pár dalších resortů, nějaké další aktivity jsou tedy možné jen v podobě placených výletů. Hotel je hezký, čistý, za mě dobrá volba, i když na šnorchl bych já vybíral z jiné oblasti.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  zvažujeme 3 hotely v Marsa Alam – Albatros sea world, Jaz Grand a Three corners fayouz. Můžete mi doporučit? Jde nám o kvalitní služby all inclusive a šnorchl. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, na šnorchl je dle mne z vámi uvedených nejlepší Three Corners Fayrouz. Proč? U Fayrouz je totiž několikero lagun – přístupné jsou hlavně ze zdejšího mola, v nich se dá šnorchlovat krásně a to i v době, kdy jsou vlny a kdy vstup k hlavnímu korálu z konce mola je omezen. Navíc od Fayrouz lze po pobřeží dojít do necelých 15 minut vzdáleného zálivu Marsa Mubarak, která je svými podmínkami na potápění vyhlášená. U další dvou hotelů je šnorchlovaní vlastně omezené na potápění z mola u hlavního korálového útesu. Je ale pravda, že z Jaz Grand Marsa lze chodit alespoň po promenádě do zálivu Coraya (kde je další molo, popřípadě vstup z pláže). Co se týká kvality služeb, všechno to jsou dobré hotely, i když v tomto směru je myslím o něco malinko lepší Jaz Grand Marsa a Albatros, až následně bych dal Three Corners Fayrouz Plaza.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  minulý rok v dubnu jsme byli v Pickalbatrosu Sea World Marsa Alam. Za mě perfektní, jen z mola se kvůli velkým vlnám nedalo koupat. A ta malá laguna, no nic moc, takže většinu času jsme strávili v bazénech. A já miluji moře 🙂
  Maminka bude mít za chvíli kulatiny, tak bych ji chtěla se sestrou překvapit dovolenou. Chtěla bych, aby na to jen tak nezapomněla!
  Termín – přelom dubna-května
  Zvažuji Hilton Marsa Nubian a nebo Three Corners Fayrouz. Nemůžu se rozhodnout…
  Vzhledem k vašim zkušenostem. ráda si od vás nechám poradit
  Předem děkuji za názor, Monika

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko, záleží, co od toho přesně očekáváte. Z vámi dvou uvedených je kvalitativně lepší Hilton Marsa Alam Nuabin. Navíc lepší je i z hlediska vstupu do moře. Hilton leží u zátoky Abu Dabbab, která je perfektní, jak z hlediska vstupu do vody (žádné molo, hezky z pláže), tak z hlediska podmořského světa. Je pravda, že hotel hned vedle zálivu neleží, na pláž musíte udělat pár kroků, ale není do nic hrozného. Fayrouz je také fajn, ale vstup do moře je u něho hlavně z mola (buď do dvou lagun nebo na konci k hlavnímu korálu). Na druhou stranu se ale odsud dá chodit pěšky po pobřeží do nedalekého zálivu Marsa Mubarak, jež je stejně tak pěkný jak Abu Dabbab. Ptáte-li se na můj názor 🙂 osobně bych dal přednost Hiltonu před Three Corners Fayrouz Plaza.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, Lukáši,
  díky za Vaše skvělé stránky, moc ráda se nepravidelně vracím :-D.
  Letos v 19. a 20. týdnu budeme v Three Corners Fayrouz Plaza. Jak jsem se tady dočetla, i Vy tento hotel řadíte k nejlepším v Marsa Alam. Výhodné pro hosty Three Corners Fayrouz by mělo být, že je blízko jak do Port Ghalib na jedné straně, tak do zátoky Marsa Mubarak na druhé straně – co myslíte Vy, jako znalec? Je pravda, že pro šnorchlování v Marsa Mubarak je povinné mít plovací vestu? Údajně to tam Egypťané hlídají a vesty vyžadují, popřípadě za poplatek půjčují. Víte o tom něco, prosím? Děkuji. Yva

  • Odpovědět

   Dobrý den Yvo, Fayrouz Plaza je dobrý hotel, ačkoliv se v Marse určitě najdou i kvalitnější resorty. O povinnosti mít na sobě vesty při koupání v zálivu Marsa Mubarak nevím. Je možné, že se to týká při šnorchlování z lodí (do Marsa Mubarak míří předvším z nedalkého Port Ghalib výletních lodí hodně), ale že by se to týkalo i vstupu z pláže, ne, nemám takovou zkušenost. K Marsa Mubarak od hotelu Fayrouz bez problému dojdete, naopak do Port Ghalib je to na to vzít si od hotelu taxi.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím sháníme menší hotel přímo u pláže v Egyptě, byli jsme hurghadě hotel paraizo Beach, hezké ale moře 300m po kotníky a hrozný venkovní bar a jídlo stále stejné a žádný zázrak. Poraďte prosim

  • Odpovědět

   Dobrý den Ludmilo, hotel, který zmiňujete, mi nic neříká. Pokud chcete menší hotel s dobrým vstupem do vody, koukněte třeba na hotel Concorde Moreen Beach (ten je v Marse). Nebo v oblasti zálivu Abu Soma resort. Menší, klidnější, takového rodinného typu je Shams Alam resort na jihu Marsa Alam. Ten je sice dál od letiště, ale cesta se vyplatí, je tu pěkné moře i šnorchlování.

 • Odpovědět

  Dobry den Lukasi,

  do Marsy jezdim uz leta do hotelu Steingerberger Coraya Beach. Tentokrat vyrazime jako ruznoroda skupina (vsichni dospeli), pricemz rozpocet je 20k na osobou, a tudiz muj oblibeny hotel nesplnuje pozadavky na rozpocet.

  Radi bychom hotel s podobnymi podminkami, tj. idealne nedaleko od letiste, ale rozhodne mimo Port Ghalib a pristav (klidnejsi prostredi) , primy vstup do more (kratsi molo je ok), vhodna bude zrejme zatoka bez vyrazneho vlivu prilivu/odlivu a s jistotou, ze i pri vetrnem pocasi nam bude povoleny vstup do more s moznost se pustit na volne more bez omezeni a uvitame kvalitniho snorchl u hotelu.

  Zvazovala jsem Brayka Bay, coz byla ma prvni zkusenost s Egyptem. Bylo to fajn, ale uz pred dokoncenim Royal Brayka zde bylo dost prelidneno a more kalne uz po 9 hod. V Abu Dabbab jsem byla jen na vylete, takze tezko posoudit, ale prislo mi, ze do more se musi jit pouze z centralni plaze, coz v mnoha pripadech bylo dost daleko od hotelu a pro mamu by to mohl byt orisek. Ve vode je jako ryba, ale na suchu ji to uz moc nejde.

  At koukam, jak koukam, nejsem schopna si s tim poradit. Pomuzete nam, prosim?

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko, popravdě nemáte úplně jednoduché požadavky, které by šlo nějak skloubit dohromady. U Abu Dabbab se nabízí Hilton Nubian Resort, ale jak správně říkáte, není přímo u vody čili se od něj musí k pláži při levé straně zálivu chodit (je to asi 450 metrů daleko). Zvážil bych hotel Jaz Grand Marsa – kvalitativně dobrý, přímo u moře, s cca 100 metrů dlouhým molem. Není to ale v zátoce. V zátoce je také Utopia Beach, kde odliv nedělá problémy (ale ta se obávám, že úplně nesplní vaše kvalitativní požadavky.

   Já bych proto úplně netrval na Marse a pohlídl se o po jiných lokalitách. Mrkněte se Fort Arabesque u zálivu Makadi (asi 20 km jižně od Hurghday). Dobrý hotel, pěkná pláž, vstup do moře perfektní hned z pláže a moře poměrně živé (plno ryb i některé korály, i když to není jako v Marse, tak je zde rozhodně také pod vodou co vidět).

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Hotel Krabi Tipa Resort, Krabi, Thajsko

Thajsko (-62%): exotika s pobytem na 9 dní za 17 990 Kč

Hotel Royal Brayka, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-59%): 8 dní u zálivu s TOP pláží i korály za 8 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.