Abu Dabbab

Abu Dabbab je velmi pěkná písečná pláž na pobřeží Rudého moře. Místo je velmi oblíbené, a to i mezi českými turisty. Nejenže na rozdíl od mnoha jiných pláží v Egyptě nabízí přírodní vstup do moře přímo z pláže, především je to perfektní lokalita na šnorchlování při pobřeží  i na potápění o něco dále od břehu.

Pojďme si pláž Abu Dabbab přiblížit.

Toto je moje osobní recenze Abu Dabbab, moje dojmy, moje zkušenosti.

PolohaPláž Abu DabbabŠnorchlováníHotely v Abu Dabbab  a jejich recenze

 

Všem, kteří sem plánují dovolenou, doporučuji se s místem předem blíže seznámit. Pokud vás zajímá cokoliv, co nepadne na následujících řádcích, neváhejte mi položit dotaz prostřednictvím komentářů dole pod textem.

Mrkněte se také na aktuální akční nabídky zájezdů, jak do Abu Dabbab, tak do celého Egypta:

Egypt: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Poloha

Abu Dabbab se nachází v regionu Marsa Alam. Pokud zvolíte dovolenou v některém z hotelů u Abu Dabbab, pak poletíte přímým letem z ČR do Marsa Alam (letiště RMF / HEMA), přitom počítejte, že doba letu z ČR do Marsa Alam je zhruba o 15 minut delší než do Hurghady a standardně trvá cca 4 hod 10 min.

Z letiště k Abu Dabbab je to dalších 30 kilomterů podél pobřeží směrem na jih a cesta trvá půl hodiny. Reálně je ale delší, protože autobus ještě zastavuje u jiných zátok a hotelů.

Pláž Abu Dabbab

Pláž je velká, byť je zahnutá kolem stejnojmenné zátoky, na délku má odhadem 600 metrů. Je jemně písčitá! 

Často v Egyptě musíte pro vstup do moře využít uměle vybudovaná mola. Zde nikoliv. Tady žádná mola nejsou. Nejlepší vstup do vody je zhruba ze středu pláže, kde je dno bez korálů a jen pozvolna se svažuje dolů. Na stranách zálivu se do moře leze už hůř – jsou tam totiž korálové reefy – útesy.

Na koupání v moři je pláž Abu Dabbab ideálním místem.

A proto není cílem pouze těch, kteří jsou ubytovaní v sousedních hotelech, mnoho lidí sem míří na výlet ze vzdálenějších hotelů v Marsa Alam. Ať už autobusem nebo třeba na oblíbených čtyřkolkách. Návštěva se vyplatí!

Šnorchlování a potápění

Místo je na koupání perfektní, ovšem ještě lepší je na šnorchlování!

Naseďte si vaši šnorchlovací výbavu, vlezte do vody a po pár tempech se dostanete do míst, kde je písčité dno porostlé mořskou trávou. Takto vypadá v podstatě celý střed zátoky. A právě v těchto místech se velmi často „pasou“ mořské želvy – tady obvykle karety pravé a karety velké. Nejvíce jich tu je ráno (cca do 10 hodin) ještě před příchodem turistů a před příjezdem výletů.

Pokud je chcete vidět z blízka, Abu Dabbab je na to skvělé místo. Asi netřeba podotýkat, že zde je příležitost vidět karetu mnohonásobně vyšší, než třeba v Řecku u břehů Zakynthosu, kde se mimochodem také vyskytují.

Mořské želvy nejsou zdaleka tím jediným, co zde žije. Uvidíte tu spoustu druhů ryb – velcí perutýni, rejnoci, siby skrvnité, ostenci zelanavý … Pod hladinou toho tu je opravdu hodně. Prý sem dokonce občas zavítá dugong, tzv. mořská kráva.

Hloubka v zálivu se pohybuje v těch vzdálenějších místech do 25 metrů. U korálových útesů při stranách zátoky je moře 10 až 12 metrů hluboké. Želvy se tu většinou vyskytují ve větších hloubkách (10 a více metrů), kde jí potravu z mořského dna. Nicméně vyplavávají se nadechovat na hladinu a to je právě ta nejlepší příležitost je pozorovat z blízka.

Egypt nabízí další výborné lokality na potápění, nicméně osobně místo Abu Dabbab i díky jeho relativně dobré dostupnosti a poloze řadím na ty nejvyšší příčky!

Hotely v Abu Dabbab

Nejlepší je samozřejmě sehnat zájezd s ubytováním co nejblíže této zátoce. Nabízejí se následující 3 hotely, které od pláže Abu Dabbab leží v pěší vzdálenosti.

1. El Malikia Beach Resort

Hotel El Malikia je hned vedle pláže v Abu Dabbab. Mezi českou klientelou je to snad vůbec nejoblíbenější hotel v celém Egyptě. V některých termínech tu Češi představují i 90% celé klientely!

Aktuálně volné zájezdy | Recenze

Hotel El Malikia je fajn. Nedoporučuji ho však náročné klientele. Pokud chcete prožít skutečně komfortní dovolenou, volte raději jeden z dalších dvou hotelů.

Hotel El Malikia Abu Dabbab Resort

2. Hilton Marsa Alam Nubian Resort

Hilton je sice od centrální pláže o kus dále, ale k zálivu je to z hotelového resortu pouhých 200 m. Velmi pěkné pokoje, vstřícný personál, čtyři bazény. Tomuto hotelu zkrátka není moc co vytknout.

Aktuálně volné zájezdy | Recenze

Hotel Hilton Marsa Alam Nubian

3. The Three Cornes Equinox Beach Resort

Hotel Three Corners Equinox je už dál. Má svoji vlastní pláž / zátoku, kde jsou také perfektní podmínky na šnorchlování. Od pláže v Abu Dabbab je vzdálený něco málo přes 2 kilometry – tedy nic, co by se nedalo párkrát za pobyt zvládnout pěšky.

Aktuálně volné zájezdy | Recenze

The Three Corners Equinox

 

Osobně hodnotím Abu Dabbab jako perfektní lokalitu na dovolenou v Egyptě. Krásná pláž i krásné moře doplněné o možnost ubytování v těsné blízkosti tohoto pěkného zálivu.

Není to vhodné místo pro ty, kterým nestačí hotel, ale rádi si dělají večerní procházky po letovisku – v takovém případě je lepší volit některý z hotelů v Sheikhu nebo v Hurghadě. Všem ostatním však pláž Abu Dabbab vřele doporučuji!

Abu Dabbab
5 (100%) 3
Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Oceanic Khorfakkan Resort & Spa, Fujairah, Emiráty

Emiráty: dovolená ve 4* hotelu přímo u moře ve Fujairah za 13 390 Kč

Sunny Days El Palacio Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (7 dní): all inclusive zájezdy (4* hotel) už za 5 202 Kč

Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Hotel Ali Baba Palace, Hurghada, Egypt

Egypt: all inclusive dovolená (4*) v Hurghadě za 10 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: dovolená na Fuerteventuře ve 4* hotelu za 14 990 Kč

Hotel Vincci Nozha Beach, Hammamet, Tunisko

Tunisko (Hammamet): last minute dovolená (4*) s All Inclusive za 9 290 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.