Teplota moře v Egyptě

Egypt je jednou z mála destinací relativně „blízkých“ k Evropě, kde je teplota vody dostatečně teplá na koupání nehledě na to, zda se do Egypta chystáte v červnu nebo v prosinci. Jak moc teplé tu je moře v létě? A je to v Egyptě opravdu na koupání i v zimě?

Na všechno odpovím.

Sdělím mé vlastní zkušenosti s teplotou vody nejen v Hurghadě, ale i v Marsa Alam včetně grafů znázorňujících vývoj teploty moře v Egyptě v průběhu celého roku.

Co zde najdete:

Vliv počasí | Teplota moře Hurghada | Teplota moře Marsa Alam | Aktuální teplota vody | Doporučení

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Teplota moře v Egyptě neklesá pod 20°C, a to ani v lednu nebo v únoru. Naopak v letních maximech moře v Egyptě prakticky neosvěží, průměrná teplota vody v červenci, v srpnu a v září kolísá okolo 29°C.

Na severním pobřeží Egypta, které je omývané Středozemním mořem, vždy naměříme nižší hodnoty, než na turisticky mnohem atraktivnějším pobřeží Rudého moře. Sever je ideální na koupání jak v létě, tak jaře a na podzim a teplota vody je zde velmi podobná teplotě moře v Turecku nebo v Tunisku.

Moje doporučení však zní volit Rudé moře!

Rudé moře je nejen teplejší, ale je především pestřejší! Egypt je proslulý svými ideálními podmínkami na šnorchlování i potápění. Je to právě charakter Rudého moře, který dělá egyptské pobřeží tak zajímavým.

Moře v Egyptě

Z hlediska aktuální teploty moře není v Egyptě úplně rozhodující konkrétní destinace (ať už je to Hurghada, Taba, Sharm El Sheikh, Safaga, Quseir nebo dovolená v Marsa Alam), teploty jsou typicky všude velice podobné. Mnohem podstatnější je však období, ve kterém Egypt navštívíte.

Vliv klimatu a počasí

Hlavním faktorem, který determinuje vysokou teplotu vody, je egyptské klima. Přítomnost Saharské pouště na jihozápadě a Arabské pouště na východě zde v Egyptě vytváří suché a celoročně teplé podnebí. Velmi horké počasí v Egyptě v létě a teplé počasí s minimem srážek ve zbývajících částech roku formuje ideální podmínky pro to, aby se Rudé moře prakticky celoročně prohřívalo a získané teplo neztrácelo.

Zásadní vliv má i charakter moře a mořského dna.

Rudé moře je úzce sevřené mezi dvěma kontinenty. Mísení vody s chladnějšími vodami sousedního Indického oceánu je tak omezené na minimum. Rudé moře je zároveň velmi mělké. Snadno se tak prohřívají nejen pobřežní vody, ale v podstatě celé moře jako jeden velký celek. I díky tomu tu jsou vhodné podmínky pro život podmořských korálů. Ostatně potápěčské výlety (ať už se šnorchlem nebo s dýchacím přístrojem) za místními korály, dugongy, mořskými želvami a dokonce i delfíny jsou v Marsa Alam, v Sharm el-Sheikhu i v Hurghadě velmi oblíbené.
Mořská želva v Egyptě
Ač se to neznalým může zdát až neuvěřitelné, v Egyptě vám stačí jen trochu štěstí k tomu, abyste se k želvě dostali podobně blízko jako na fotce. Snímek je ze zátoky Abu Dabbab.

Přečtěte si také: Jaká je dovolená a koupání v Abu Dabbab?

Teplota moře Marsa Alam

Ačkoliv, jak jsem již naznačil, rozdíly mezi jednotlivými destinacemi jsou nepatrné, faktem je, že moře je nejteplejší v Marsa Alam. To je samozřejmě dáno jednak jeho jižní polohou a částečně z toho vyplývajícím teplejším počasím, které v Marsa Alam panuje.

Hodnoty pro jednotlivé měsíce znázorňuje následující graf:
Egypt teplota moře
Sami tedy vidíte, že koupat se tu skutečně lze po celý rok. Moře je hodně teplé i na podzim, v říjnu a v listopadu. I únor je dobrý, byť na delší pobyty ve vodě je zde takto v zimě lepší nějaký tenčí neoprén.

Teplota moře Hurghada

Moře v nejoblíbenějším egyptském letovisku Hurghada je podobně jako v jižněji položené oblasti Marsa Alam vhodné ke koupání celoročně, od ledna až do prosince. Je však pravda, že teplotní křivka typická pro Hurghadu je v celé své délce ve srovnání s Marsa Alam posazená o cca jeden stupeň níže:
Moře v Egyptě - teplota

V následující tabulce uvádím teploty moře i pro některé další egyptské destinace:

Měsíc v roce Hurghada (°C) Marsa Alam (°C) Sharm el-Sheikh (°C) Safaga (°C) Taba (°C)
Leden 22 23 23 22 22
Únor 21 22 22 22 21
Březen 22 23 22 22 21
Duben 23 24 23 23 23
Květen 24 26 25 24 25
Červen 26 27 26 26 26
Červenec 28 29 28 28 28
Srpen 28 30 29 29 28
Září 27 29 28 28 28
Říjen 26 27 27 26 27
Listopad 25 26 26 25 25
Prosinec 24 24 24 24 23

Nepleťte si tyto hodnoty s aktuálními teplotami!

Jedná se o průměrné hodnoty, které vycházejí z dlouhodobě zaznamenávaných teplot. Sami vidíte, že data jsou pro jednotlivá letoviska velmi podobná, ne-li totožná. V leckterých měsících egyptská letoviska vykazují stejné hodnoty jako má teplota moře v Emirátech (Abu Dhabí, Dubaj, Ras al-Khaimah, Fujairah, apod.)

Aktuální teplota moře

Aktuální teplota moře se od hodnot uvedených v tabulce může v závislosti na aktuálním počasí mírně lišit.

Přečtěte si také: Návod, jak mít v Egyptě na telefonu mobilní internet

Pro úplnost přikládám mapu, ze které snadno aktuální a přesné hodnoty teploty vody vyčtete. Dle aktuálního zbarvení Rudého moře poznáte, jak moc je je v něm aktuálně, čili dnes, voda teplá.

Pár rad na závěr

Moře v Egyptě nebývá nikdy studené. Egypt má co nabídnout, a to jak na jaře, kdy se zde teplota moře pohybuje okolo 24°C, tak samozřejmě v létě (voda má cca 29°C), na podzim (26°C) a dokonce i v zimě (23°C). Mezi „nejchladnější“ měsíce zde celkem logicky patří leden, únor a březen. Viz. také podrobněji:

V tomto období doporučuji upřednostňovat region Marsa Alam oproti ostatním, severněji situovaným oblastem.

V kterémkoliv jiné části roku dává tato severoafrická země jednu velkou jistotu: teplota moře v Egyptě je na koupání ideální! Takže v tomto směru netřeba mít žádné obavy. Ty jsou na místě v případě Kanárských ostrovů, které, byť leží prakticky na stejné zeměpisné šířce jako Egypt, tak teplota moře na Kanárských ostrovech je výrazně chladnější než zde v Egyptě. Tady se naopak spíš větší pozornost vyplatí při samotném výběru hotelu. Pokud chcete nějaké tipy na osvědčené egyptské hotely, stačí níže nechat komentář, rád s výběrem poradím.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   104
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobry den, Lukas, zatial
  este len vyberame zajazd, od 18.05.24, viete mi prosim poslat dalsie info k sim kartam od Vas ? planujeme lokalitu Marsa-Alam, Dakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Eugen, jasně, informace hned zašlu. Jakmile budete mít zájezd finálně vybraný, ozvěte se a dohodneme podrobnosti předání karty.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na šnorchlování. Budeme v hotelu Gorgonia a chtěli bychom podniknout výlet na Qulaanské ostrovy. Všude jsem jen našla odjezd z přístavu Marsa Alam. Lze na ně jet i z oblasti kolem Gorgonie,ať nemusíme jet zase do Marsa Alam. Děkuji Renáta

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato, Qulaanské ostrovy jsou častěji označovány jako ostrovy Hamata a jezdí se na ně především z přístavu Hamata, který je jižně od Gorgonia resortu. Tedy vracet se muset určitě nebudete. Funguje to většinou tak, že vás nabere nějaký autobus/shuttle, ten vás doveze do přístavu Hamata, odtamtud pokračuje lodí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěli bychom s manželem v červnu do Hotel Pickalbatros Villaggio Resort Portofino v Marsa Alam. Máte prosím s tímto hotelem nějaké zkušenosti? Moc děkuji za odpověď. Irena

  • Odpovědět

   Dobrý den Ireno, omlouvám se, ale s tímto hotel osobní zkušenost zatím nemám, jedná se totiž o celkem nově otevřený resort, myslím, že se otvíral minulý rok.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme v únoru do Marsa. Jak moc studené jsou nevyhrivane bazény? Děkuji moc Martin

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, typicky mají 21°C až 22°C.

 • Odpovědět

  můžete mě poslat info jak na data v egyptě

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, ano, k SIM kartám vám zašlu informace.

 • Odpovědět

  Dobry den, chtěl jsem se zeptat jak funguje wifi v hotelu case mare resort slyšel jsem že nic moc že se musi koupit karta nevíte kolik stoji.

  Děkuji moc Zeman

  • Odpovědět

   Dobrý den Ladislave, ano, je to bohužel tak. Pokud já vím, tak připojení v areálu je placené, případně zdarma v lobby hotelu. Ani jedna z variant, ale moc dobře nefunguje. Datovou kartu pro vás mohu zařídit, pošlu vám informace mailem.

 • Odpovědět

  Dobrý večer,

  čeká nás dovolená v termínu 25.2.-4.3. 23. Marsa Alam hotel The Three Corners Sea Beach. V počasí budu pevně doufat, že bude spíše teplejší, moře chladnější čekáme, bereme neopren. Ale optala bych se, zda nevíte najisto, jestli v tomto hotelu mají vyhřívané bazény. CK to neuvádí, psala jsem přímo na hotel a pán mi potvrdil, že ano. Ale už jsme se setkali v jiném hotelu, že bylo zaručováno a bohužel skutek utek. Děkuji. Pěkný večer. J.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, mohu potvrdit, že jeden z bazénu zde vyhřívaný skutečně bývá. Je to ten menší bazén, bazén za hotelem, bazén pro děti.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chystám se do Egypta na začátku února s dětmi ve věku 1,2,5 let. Můžete mi prosím doporučit nějake hotely vhodné pro děti, kde jsou hřiště, dětské koutky a především vyhřívaný bazén? Děkuji Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, jasně, pokud uvažujete o Marsa Alam (víc na jihu, je tam tím pádem v zimě trochu tepleji), tak se mrkněte na Malikia Abu Dabbab, Utopia nebo Casa Mare Resort. Z hlediska přístupu do moře je nejlepší Malikia, tam má vyhřívaný i svůj hlavní bazén (nelze sice čekt, že bude nějaký joo teplý, ale vyhřívaný je). Nebo u Hurghady třeba hotel Sunrise Royal Makadi – u pěkného zálivu Makadi Bay s doboru pláží a vstupem do moře po písku vhodným i pro ty nejmenší.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši,
  chtěla bych se zeptat na váš názor na hotel Amc Royal Hotel & Spa v Hurghadě…? Chystáme se s manželem a dcerkami (2 a 4 roky) ve druhé polovině dubna 2023.
  Díky, Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, hotel není špatný, ale na druhu stranu nemá ani čím by vysloveně nadchnul. Hotel čistý, personál bez problému, výběr jídla poměrně pestrý. Jedině je dobré vědět to, že zdejší moře je hodně mělké. Takže zaplavat se dá jen z mola. Pro malé děti to je ale ideální, takže si myslím, že i v tomto směru jste vybrala dobře. Je typicky trochu víc větrno. Jednak kvůli malé hloubce a jednak kvůli větru je oblast vyhledávaná pro kiting. Ale nebojte se toho, kiteři vám na moři nijak vadit nebudou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, tento rok jsem poprvé ve svm životě navštívila Egypt a to hned 2x, zač července brayka bay a konec srpna hilton – obé marsa kvůli šnorchlování já a 8letá dvojčata, nádherné šnorchlování, otázka: co myslíte poslední týden v říjnu? nebude moře studené? chceme šnorchl a protože nebudou vedra výlet do luxoru. za 2 zájezdy tento rok jsme už stačili delfíny, hamata, plus další 2 šnorch zájezdy. Plus hotel, co je lepší na šnorchl než brayka a hilton nubian? v obu plná spokojenst, brayka levnější a o to „horší“ hotel ale šnorchl z mola perfektní. nebo říjen raději do emirátů? sae? nebo omán??? – zde je šnorchl a snad také teplé moře, omán mě láká

 • Odpovědět

  Poprvé do Egypta jedu Marsa Alan Hotel Three Cornes Fayrooz. Prosím o nějaké doporučení. Děkuji moc.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, v případě Fayrouz se vyhněte Etisalatu, ten tam moc dobře nefunguje. Doporučuji Vodofone, ozvu se vám a zodpovím případné dotazy.

 • Odpovědět

  Dobrý den/Ahoj…Chceme s manželem a čtyřletou dcerou vyrazit na vánoce do Egypta.. Jindy nám dovolená nevyjde..A chceme se vyhnout vánočnímu presu..:D Je na to dobrá doba? Skrze počasí atp.? Každopádně manžel by chtěl do části vyloženě „obklopené“ rybami, zda tam nějaký takový resort je? 😀 Děkuji za odpověď..:)

 • Odpovědět

  Lukáši dobrý den
  letim 6.8.2022 do Marsa Alam hotel BlissNada Beach Resort
  jakou mě doporučíte sim katru na internet nevím ceny a kdo me to doručí delegat nebo hotel

  děkuji Libor

  • Odpovědět

   Dobrý den Libore, pošlu vám k tomuto tématu takové shrnující informace na váš e-mail.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme 19.6.do Hurgady do Swiss in resort,co můžeme očekávat? Moře, ubytování, jídlo a doporucujete výlet do Luxoru? Díky Alena

  • Odpovědět

   Dobrý den, pláž menší s poměrně velkým množstvím slunečníků, zkrátka působí trochu stísněně, ale jinak fajn. Moře v umělém zálivu, Na koupání sice dobré, ale zcela bez vln. Hotel samotný je bez problému, jídlo dobré a velký výběr všeho, pokoj rovněž na dobré úrovni. Luxor ano, není problém tam vyrazit, doporučuji ale rozhodně v rámci organizovaného skupinového výletu. Je navíc potřeba počítat s tím, že to je z Hurghady 300 km daleko, cca 4 hodiny cesty.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši. Tak nějak narychlo jsem vybrala dovolenou v resortu Coral Sun Beach kousek od Safagy. Letíme od 2. do 9.3. Myslíte, že to bude na koupání? Vím, že bazén vyhřívaný není. A pokud hotel znáte, byla bych ráda i za pár info o něm. Děkuji za ochotu, Gábina.

  • Odpovědět

   Dobrý den Gabrielo, omlouvám se, ale konkrétně tento hotel neznám, nezlobte se, každopádně co se týká teploty vody, aktuálně je v Safaze 22°C, odhaduji, že na začátku března to bude maximálně 23°C, tedy na Egypt nic moc teplého, na druhou stranu ale na koupání si myslím, že bez problém. Ostatně třeba na Kanárských ostrovech oceán nemá takovou teplotu ani v létě.

 • Odpovědět

  Dobrý den pane Lukáši , chystáme se v době od 12.2. do 19.2.2022 do hotelu Pensee Royal Garden , můžete mi podat podrobnější informace , zda je tam vyhřívaný bazén a jaké jsou opatření hotelu pro Covid 19 co se týká stravování a našeho výběru hotelu ?
  Děkuji za informace
  S pozdravem Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   hotel Pensee Royal Garden sice určitě nelze zařadit mezi ty nejkvalitnější resorty, na druhou stranu je to fajn hotel, fajn pro méně náročnou klientelu, která nežádá luxus. Pokud mezi ně patříte, budete spokojeni. Ano, jeden z bazénů vyhřívaný v zimě je. Líbit se vám bude určitě místní pláž s písečným vstupem do moře. V zálivu jsou perfektní podmínky na šnorchlování! Pokud tomu zrovna neholdujete, ryby uvidíte i přes hladinu. Co se týká covid opatření, přiznám se, že o nich nemám aktuální informace. Byly tu omezené některé služby, zavřený bar na pláži, apod., ale v tuhle chvíli mám dojem, že jsou tyto omezení již pasé.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, letíme do Marsa teď v červenci a chceme si brát na potápění svoje věci. S ohledem na teplotu a mělkost moře, zajímal by mě váš názor na short. Nebrat si dlouhý neopren. Řešíme váhu zavazadel. Díky za názor. Martin
  P. S. Moc díky za čas, který tomu tady věnujete.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, ono záleží na tom, jakým způsobem se potápíte – zda s přístroji a do jaké hloubky. Nicméně aktuální teplota moře v Marsa Alam činí 28°C, takže z mého pohledu je dlouhý neoprén zbytečný, na šnorchlování či nějaké povrchové potápění určitě.

 • Odpovědět

  Vážený pane Lukáši, už dlouho si přeji vidět Abu Simbel. Chtela bych se vás, prosím, zeptat, zda se k němu pořádají jednodenní výlety a pokud ano, ze kterého místa ubytování (resortu) by k němu bylo nejblíže. Děkuji za odpověď. Dagmar

  • Odpovědět

   Dobrý den Dagmar,

   Abu Simbel je dost daleko, skupinové jednodenní se sem pokud vím nepořádají. Většinou se z Marsa Alam jezdí na dva dny, v rámci kterých navštívíte krom Abu Simbel i Asuán a Luxor. Je to možné absolvovat i v jednom dni, ale jedině když si domluvíte nějaký privátní výlet autem s řidičem pouze pro vás. Domluvit to lze. Doporučuji se zeptat na konkrétní možnosti přímo ve vašem hotelu, já vám je nejsem schopen říct. Volil bych buď Brayka Bay nebo hotely u Abu Dabbab (Hilton Nubian resort nebo Abu Dabbab Beach resort) – i tak je nutné počítat s tím, že to je cca 670 km daleko. Pokud výlet nakonec absolvujete, dejte vědět, jaké to bylo a jaký způsobe jste nakonec zvolili.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohl byste mi poradit hotel v Marsa Alam – raději klidnější, spíš pro dospělé, pokud některý má vyhřívaný bazén a kde je co nejzajímavější podmořský život ke šnorchlování? Chceme letět 12.2 – 20.2.
  Děkuji za odpověď. Táňa

  • Odpovědět

   Dobrý den Táňo,

   pokud byste ráda chtěla hotel typu „adults only“, tak těch je v Marsa Alam velmi poskromnu. Pokud vím, tak to jsou pouze dva resorty, kousek od letiště, které se sebou vzájemně sousedí. Ovšem komplexy to jsou poměrně velké a navíc obvykle patří k tomu nejdražšímu, co lze v Marsa Alam najít.

   Nemohu nabídnout ani hotel, který by vám na základě vašich požadavků určitě vyhovoval… zatím zůstává totiž zavřený.

   Proto doporučuji, abyste se podívala na Hilton Marsa Alam Nubian Resort, popřípadě na Three Corners Fayrouz Plaza. Na rovinu říkám, že i toto jsou poměrně velké resorty, na druhou stranu aktuálně tak jako tak všechny otevřené hotely na egyptském rudomořském pobřeží jedou na max. 50% své kapacity, nejen areály ale i přilehlé pláže tak zůstávají celkem klidné. První hotel se nachází hned vedle zálivu Abu Dabbab, který je jedním z nejlepších míst, kde se lze v Egyptě potápět. Podobné podmínky jsou však i u Three Corners Fayrouz plaza – tam je sice lepší vstupovat do moře z mola (molo má asi tři různé vlezy, z nichž poslední z nich vede k hlavnímu pobřežnímu korálu, šnorchlovat se dá však i u jiných, ke břehu bližších vstupů v relativně mělkých lagunách). Pokud byste zvolila tento hotel, určitě doporučuji dojít k cca 15 minut vzdálenému zálivu Marsa Mubarak – podobně jako Abu Dabbab, i tato zátoka je mezi potápěči hodně vyhledávaná.

   Kvalitativně jsou z mého pohledu velmi dobré oba resorty, byť Hilton je o něco lepší. Tomu většinou odpovídá i jeho cena. Doufám, že jsem vás trochu navedl, kdyžtak pište 🙂

 • Odpovědět

  Hezky den preji. Byl byste prosim tak moc hodny a napsal nam, zda je nase volba “Albatros sea world Marsa Alam” dobra? Myslim z pohledu bezpecnosti a predevsim s cestovanim s detmi jsme volili kvuli nabidce velkeho aquaparku. Nejsme si ale jisti, zda od 14.2. do 21.2.2021 nebudou treba kvuli male navstevnosti bazeny omezeny, uzavreny a aquapark take. A je bezpecno na nejaky vylet? Dekuji velmi.

  • Odpovědět

   Dobrý den Květo,

   z mého pohledu je tento hotel na egyptské poměry kvalitním a jen pár let starým resortem, takže to dobrá volba je. Co se týká akvaparku, mám informace, že na začátku prosince v provozu sice nebyl (pravděpodobně z důvodu nízkého počtu hostů, potažmo dětí), ale na Vánoce již v provozu byl. Je tedy otázka, zda ho bude možné využívat i v únoru, já bych předpokládal, že ano. Na druhou stranu bych určitě nepočítal s tím, že budou otevřené všechny bazény v areálu, kterých to je dost, v tomto směru to tu nyní omezené je a pravděpodobně to tak ještě chvíli zůstane.

   Upozorním ještě na to, že akvapark není vyhřívaný. To ale pokud vím není nikde, ani v jiných hotelech.

   Na výlety do okolí (pakliže myslíte organizované výlety ve skupinách) to tu je bez problému. Plno jich vám budou nabízet přímo v hotelu – je možné ceny usmlouvat a dostat se tak na mnohem zajímavější nabídky, než jakou dostane od CK. Ale to neplatí jen tady, to platí samozřejmě i jiných hotelech. Individuálně to ani moc možné není, ono v tom nejbližším okolí areálu stejně nic není.

   Za mě to je dobrá volba. V moři je i leccos vidět, hlavně pokud půjdete z mola k útesu, byť je pravda, že z hlediska podmořského života se najdou v Marsa Alam i mnohem lepší místa.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,mám na Vás prosbu, jestli by jste mi doporučil super město a hotel v Egyptě,kde je nejtepleji a méně fouká.
  Chceme jet letos v prosinci na vánoce na dovolenou.
  Raději hotel u pláže s vyhřívaným bazénem a aby bylo nějaké vyžití a dobré jídlo .Moc děkuji Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   mrkněte se v prvé řadě na Sunrise Marina Resort – velmi pěkný hotel v letovisku v Port Ghalib. Pláž hotelu je zálivu, bokem k otevřenému moři, takže zrovna na ní moc nefouká. Hlavní bazén je v zimě vyhřívaný. Možnou nevýhodou bude pro vás fakt, že hotel není těsně u pláže, pláž je však hodně blízko. Jinak obecně rozhodně doporučuji vybírat z hotelů v Marsa Alam (tedy jet na jih Egypta, kde je v zimě přeci jen o něco tepleji než-li v Hurghadě nebo na Sinaji). Třeba vám bude užitečný i tento průvodce výběrem hotelu v Egyptě, kde zmiňuji řadu tipů na resorty včetně resortu Sunrise Marina Port Ghalib.

   Jinak ono obecně se město v jižním Egyptě dost špatně doporučuje. Většina hotelů v Marsa Alam je samostatně stojících, jediným letoviskem v pravém slova smyslu je právě Port Ghalib. Pokud však nebudete na tomto požadavku trvat, budete mít výběr širší. Dobrý je i Utopia Beach Club, rovněž má jeden z bazénů v zimě vyhřívaný. Ostatně tak to je u většiny hotelů v Egyptě. Pokud si u nějakého nebudete jistá, stačí napsat, napíšu vám, jak to tam je, případně to pro vás jsem schopen prověřit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mela jsem na mysli rady a tipy ohledne hotelu PICKALBATROS AQUAPARK, nekdo pise ze se daji využít restaurace z sesterských hotelů a nekdo že jen bar na pláži. Taky uvažujeme dát nějaký ten dolar do pasu za lepší pokoj,jestli to stojí za to?

  • Odpovědět

   Dobrý den, už chápu, upřímně řečeno nevím o tom, že by zde šlo využívat i restaurace v okolních hotelech. Nemohu říkat jasné ne, ale zkrátka nevím o tom, že by to tak zde fungovalo. Co tu však je možné, v rámci all inclusive, chodit na večeře nejen do hlavní jídelny, ale i do specializovaných restaurací, které tu jsou asi dvě (v rámci areálu hotelu). A co se týká bakšiše, myslím, že to tady za to nestojí (můj názor, všechny pokoje jsou velmi solidní), může pomoct, ale ani nemusí…

 • Odpovědět

  Dobrý den,super stránky . chtěli by jsme jet v termínu 22.2-1.3 do Egypta s dětmi 9 let a 3 roky, kvůli větru jsme zvolili Hurghadu,2x jsme tam byli v hotelu Prima Life Makadi,ale tobogany byly už v bídném stavu a loni dle recenzí už prý z toho děti měly oděrky atd.. Jelikož moře bude studené, vybrali jsme hotel který není hned u pláže PICKALBATROS AQUAPARK, máte nějaký jiný tip, nebo radu? Vím, že je průchozí s dvěmi hotely a dají se využít i jejich bazény. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Nikol,

   teď přesně nevím, jestli se mě ptáte na hotel, který jste vybrala nebo byste ráda slyšela tipy na nějaké další možné resorty, které jsou blíž k pláži a které rovněž mají tobogány… tak dejte kdyžtak vědět 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, rádi bysme s rodinou jeli do Marsa Alam- Sentido beach resort na konci února. Myslíte, že teplota vody v bazénu bude vhodná i pro delší koupání? Mám 7letou dcerku. Ve vodě tráví veškerý čas.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   určitě myslíte hotel Sentido Oriental Dream Resort, viďte. Ten má 3 bazény a pokud mám správné info, tak 2 z nich jsou v zimě vyhřívané. Proto si myslím, že s delším koupání v bazénu nebude mít vaše dcera (a ani vy) žádný problém. Je dobře, že volíte takto v únoru Marsa Alam. Sice ani tady na jihu nebude moře příliš teplé, ale 22°C tu voda (v moři) bude určitě mít.

 • Odpovědět

  Dobrý den

  chtěla jsem se zeptat na Váš názor ohledně poznávacího zájezdu – plavba po Nilu s návštěvou staroegyptských chrámů směrem k Asuánu? Je to už 15 let, co jsme tam byli a byla to jedna z našich nejkrásnějších cest…. . Nevím, jaká je situace nyní, ale domnívám se, že turistů na plavbách ubylo…teké nevím, jak to např. vypadá s turisty v Luxoru atd.
  Děkuji za odpověď. Helena

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno,

   ano, tyto plavby i z mého pohledu byly populárnější dříve, dnes již tolik ne. Nicméně dělají se, lodě jako takové jsou bezpečné, většinou je to čistě turistická záležitost, takže případné nebezbečí hrozí maximálně tak od spolucestovatelů. Obezřetnost je na místě v momentech, kdy se budete pohybovat mimo loď, je potřeba si hlídat osobní věci, mít je stále na očích a ideálně být imunní vůči nejrůznějším pokusům místních o navázání jakéhokoliv kontaktu. Jinak do Luxoru se jezdí a to poměrně v hojných počtech autobusy z letovisek od pobřeží, tedy v areálech místních chrámů bývá turistů během dne víc než byste čekala.

 • Odpovědět

  Dobrý den, úvodem bych chtěla poděkovat za čas, který pomoci lidem při cestování věnujete. Jsme 55+ a v Egyptě jsme nebyli, rádi šnorchlujeme , vyhledáváme klid, zatím jsme volili vždy spíše střední třídu ubytování, luxus nepotřebujeme. Láká nás začátek května a Marsa Alam. Známí nám v této oblasti jednoznačně doporučili Hilton Nubian, a to z důvodu prý minimalizace možnosti nákazy průjmovým onemocněním (manžel měl lety velmi náročnou léčbu…), jen z tohoto důvodu jsme ochotni i připlatit. Velmi bych přivítala Váš názor na toto riziko, popř. kdy a kde je dle Vašich zkušeností minimální, také mne několikrát zaujala poznámka o nepříjemných štípavých muškách v Egyptě. S pozdravem JK

  • Odpovědět

   Dobrý den Jarko,

   začátek května je rozhodně dobrá volba, minimálně z hlediska počasí, které je už sice dost teplé, ale ne tak extrémní jako v létě. Hilton Marsa Alam Nubian resort rozhodně mohu doporučit, ostatně je ta jedna z nejlepších možností, která kombinuje jak perfektní šnorchlování, tak kvalitní hotely. Občasné střevní potíže k Egyptu patří, ale zas na druhou stranu není důvod se toho přehnaně bát. Problémy s tím spojené během dovolené nezaznamená nějaké velké procento turistů.

   Popravdě vám tady neumím vyjmenovat hotely, kde by tyto problémy 100% nehrozily. Ostatně ono je to dot individuální a každý může reagovat trochu jinak. Vyhněte se velkým a spíše průměrně hodnoceným resortům, teď mám spíš ale na mysli některé hotely v Hurghadě, nikoliv žádný konkrétní reosrt v Marsa Alam. Ale dávám vám za pravdu v tom, že kvalitnější resort znamená menší riziko i v tomto ohledu. To platí. Podívejte se proto na tyto 4 hotely v Marsa Alam, které zařazuji vůbec k těm nejlepší, co tento region umí nabídnout.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši. Chtěl bych s rodinou do Marsa v únoru….hotel 4,lépe i 5 hv. Ideálně s toboganem -syn 12let. A úplně super by bylo někde v ,,zalivu,.,
  Chráněno před větrem, vstup do moře i bez mola. Je to skutečnost , nebo jen můj sen…..Měl by ste nějaké tipy? Moc děkuji . S pozdravem Roman.

  • Odpovědět

   Dobrý den Romane,

   vaše požadavky rozhodně nejsou nereálné, byť výběr dost omezují. Máte v podstatě na výběr ze dvou míst.

   Za prvé záliv Abu Dabbab – a zde zvolit hotel Abu Dabbab Beach resort (někdy nazývaný jako El Malikia Beach Resort), hotel je dost oblíbený a jezdí do něj hodně Čechů.

   Za druhé můžete volit záliv Coraya, který je prakticky hned u letiště a zde vybrat jeden z hotelů Jaz (Jaz Solaya, Jaz Lamaya, Jaz Samaya, Jaz Dar el Madina nebo popřípadě minulý rok otevřený hotel Jaz Maraya). Nejblíže k pláži v centrální části zálivu to je z prvního hotelu (tj. Jaz Solaya). Ke všem těmto resortům náleží jeden akvapark, který hosté můžou využívat.

   Mrkněte se na ně. Myslíte, že si něco z toho vyberete?

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik stojí takový běžný potápěčsky kurz pro začátečníky . Díky, Jirka.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko, ono to cenově dost záleží na konkrétním potápěčském centru, pokud se bavíme o základním kurzu přístrojového potápění (tzv. OWD), pohybuje se to většinou mezi 300 € a 350 €.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na počasí v Hurghadě v březnu, máme zarezervován pobyt od 18.3.2020. Předem děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivet,

   doporučuji přečtení tohoto článku o dovolené a o počasí v Egyptě v březnu. Konkrétně v Hurghadě se teploty vzduchu přes den v druhé polovině března již většinou pohybují okolo 27°C až 28°C. V noci kolem 16°C.

 • Odpovědět

  dobry den. Chystame se do egipta vkvětnu , chtel bych poradit s hotelem strední třidy, jesm již starší nad 65 let. předem děkuji Karel.

  • Odpovědět

   Dobrý den Karle, mimo to, že by to měla být střední třída (díval bych se i tak zejména po hotelech 4*…přeci jen to je Egypt), máte nějaká další kritéria / požadavky? Na tyto moje tipy na hotely jste se díval?

 • Odpovědět

  Dobrý den, rádi bychom s rodinou do Egypta začátkem května, můžu poprosit o typ na hotel vhodný pro děti, tobogány atd… Jaký máte názor na hotel See Gull? Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý večer Marie, mrkněte se prosím na průvodce výběrem hotelu v Egyptě, kde zmiňuji i mé tipy na hotely s tobogány. Co se týká resortu Sea Gull, ten je přímo v Hurghadě, hned před hotelem je vlastně jedna z hlavních místních tříd, vybavení hotelu je v pořádku, ale pokud vím, tak tu jsou rozdílně vybavené pokoje, mnoho z nich už dost pamatuje, mají starší vybavení. Jiné jsou pěkné, ale ze zkušenosti Češi bývají většinou ubytování v těch prozatím nerenovovaných. Pláž je tady písečná, ale na můj vkus i na velikost hotelu trochu úzká. Za mě je to takový průměrný egyptský hotel, jehož 4* úplně neodpovídají realitě, kdyby měl 3*, tak pak ano.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chci se prosím zeptat na počasí v Hurgádě okolo vánoc? Máme nějaké zkušenosti?díky za odpověd

  • Odpovědět

   Dobrý den Lukáši,

   tak například minulý rok se to přesně v období Vánoc pohybovalo v denních maximech mezi 23°C až 24°C (teploty v brzkém odpoledni), dopoledne v 9:00 19°C, brzy ráno v 6:00 kolem 13°C. Ale jinak bylo zcela slunečno. Podobný charakter počasí můžete čekat i letos.

 • Odpovědět

  Dobry den, prosim o radu, koncem brezna chceme do Marsa Alam a nejsem si jista výběrem hotelu, stredni az vyssi trida v dosahu pláže, kde jsou v mori koraly a karety, radi snorchlujeme. Diufam, ze v tomto terminu bude more trochu teplejsi 🙂 Dekuji moc za doporuceni. Iveta

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivet,

   mrkněte se na tohoto průvodce výběrem hotelu v Egyptě. Myslím, že tam najdete ty nejlepší tipy. Hotely, které tam zmiňuji, spadají právě do střední a vyšší třídy. Kdyby jste se pak chtěla na něco doptat nebo se v něčem ujistit, tak samozřejmě dejte vědět.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystám se s dcerou 16 let ted v půlce října do Egypta, neznáme to tam , ale chtěli by jsme si užít podmořský život i život kolem hotelu čí v hotelu tak moc klidné místo by jsme nechtěli. Nějaké památky nebo náštěva Jeruzaléma jestli by byl nějaký zájezd .
  Obracím se na Vás jestli byste nám mohl pomoct s výběrem , či doporučit místo hotel.
  Děkuji Eva.

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   mrkněte se na Sunrise Marina Resort Port Ghalib. Dobrý hotel, kousek od pláže, u které si dobře zašnorchlujete. Ale proč ho hlavně doporučuji je to, že se nachází v Port Ghalib (což je víceméně v celé oblasti Marsa Alam jediné letovisko v pravém slova smyslu… tedy dá se jít projít k přístavu apod.). Pokud si nevyberete tento hotele, tak zkuste i jiné hotely v Port Ghalib. Památky tady ale bohužel nečekejte, ale můžete se vypravit na výlet do vnitrozemského Luxoru k Nilu. Jeruzalém je odsud hrozně daleko, to by bylo potřeba být na dovolené v Tabě na Sinaji u hranic s Izraelem.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chystáme se s dětma 10.102019 na týden do Ali Baba Palace, máte s tímto hotelem zkušenosti? Jaký na něj máte názor, dá se tam šnorchlovat a co žraloci?
  Děkuji, Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   podívejte se na tuto moji odpověď z července, která se hotelu Alibaba Palace týkala.

   Co se týká koupání a šnorchlování – tak je to tak, že pláž, resp. moře přímo před hotelem je na šnorchlování dobré, za to tu je horší vstup do vody, musí se přes kameny. Pokud chcete písečný vstup do vody, je lepší chodit na pláž vedlejšího hotelu Aladin – tam zas ale nejsou tak dobré podmínky na šnorchlování, jsou tam bójky, za které se nesmí a korály jsou až za nimi. Nebezpečí žraloka vám tu vyloučit nemohu, moře je otevřené, ale nebojte se toho, je to prakticky nulová pravděpodobnost.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat na hotel Jez Grand Marsa Alam. Jestli jsme vybrali dobře letíme v půlce října. Děkuji Zlatka