Teplota moře v Egyptě

Egypt je jednou z mála destinací relativně „blízkých“ k Evropě, kde je teplota vody dostatečně teplá na koupání nehledě na to, zda se do Egypta chystáte v červnu nebo v prosinci. Jak moc teplé tu je moře v létě? A je to v Egyptě opravdu na koupání i v zimě?

Na všechno odpovím.

Sdělím mé vlastní zkušenosti s teplotou vody nejen v Hurghadě, ale i v Marsa Alam včetně grafů znázorňujících vývoj teploty moře v Egyptě v průběhu celého roku.

Co zde najdete:

Vliv počasí | Teplota moře Hurghada | Teplota moře Marsa Alam | Aktuální teplota vody | Doporučení

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Teplota moře v Egyptě neklesá pod 20°C, a to ani v lednu nebo v únoru. Naopak v letních maximech moře v Egyptě prakticky neosvěží, průměrná teplota vody v červenci, v srpnu a v září kolísá okolo 29°C.

Na severním pobřeží Egypta, které je omývané Středozemním mořem, vždy naměříme nižší hodnoty, než na turisticky mnohem atraktivnějším pobřeží Rudého moře. Sever je ideální na koupání jak v létě, tak jaře a na podzim a teplota vody je zde velmi podobná teplotě moře v Turecku nebo v Tunisku.

Moje doporučení však zní volit Rudé moře!

Rudé moře je nejen teplejší, ale je především pestřejší! Egypt je proslulý svými ideálními podmínkami na šnorchlování i potápění. Je to právě charakter Rudého moře, který dělá egyptské pobřeží tak zajímavým.

Moře v Egyptě

Z hlediska aktuální teploty moře není v Egyptě úplně rozhodující konkrétní destinace (ať už je to Hurghada, Taba, Sharm El Sheikh, Safaga, Quseir nebo dovolená v Marsa Alam), teploty jsou typicky všude velice podobné. Mnohem podstatnější je však období, ve kterém Egypt navštívíte.

Vliv klimatu a počasí

Hlavním faktorem, který determinuje vysokou teplotu vody, je egyptské klima. Přítomnost Saharské pouště na jihozápadě a Arabské pouště na východě zde v Egyptě vytváří suché a celoročně teplé podnebí. Velmi horké počasí v Egyptě v létě a teplé počasí s minimem srážek ve zbývajících částech roku formuje ideální podmínky pro to, aby se Rudé moře prakticky celoročně prohřívalo a získané teplo neztrácelo.

Zásadní vliv má i charakter moře a mořského dna.

Rudé moře je úzce sevřené mezi dvěma kontinenty. Mísení vody s chladnějšími vodami sousedního Indického oceánu je tak omezené na minimum. Rudé moře je zároveň velmi mělké. Snadno se tak prohřívají nejen pobřežní vody, ale v podstatě celé moře jako jeden velký celek. I díky tomu tu jsou vhodné podmínky pro život podmořských korálů. Ostatně potápěčské výlety (ať už se šnorchlem nebo s dýchacím přístrojem) za místními korály, dugongy, mořskými želvami a dokonce i delfíny jsou v Marsa Alam, v Sharm el-Sheikhu i v Hurghadě velmi oblíbené.
Mořská želva v Egyptě
Ač se to neznalým může zdát až neuvěřitelné, v Egyptě vám stačí jen trochu štěstí k tomu, abyste se k želvě dostali podobně blízko jako na fotce. Snímek je ze zátoky Abu Dabbab.

Přečtěte si také: Jaká je dovolená a koupání v Abu Dabbab?

Teplota moře Marsa Alam

Ačkoliv, jak jsem již naznačil, rozdíly mezi jednotlivými destinacemi jsou nepatrné, faktem je, že moře je nejteplejší v Marsa Alam. To je samozřejmě dáno jednak jeho jižní polohou a částečně z toho vyplývajícím teplejším počasím, které v Marsa Alam panuje.

Hodnoty pro jednotlivé měsíce znázorňuje následující graf:
Egypt teplota moře
Sami tedy vidíte, že koupat se tu skutečně lze po celý rok. Moře je hodně teplé i na podzim, v říjnu a v listopadu. I únor je dobrý, byť na delší pobyty ve vodě je zde takto v zimě lepší nějaký tenčí neoprén.

Teplota moře Hurghada

Moře v nejoblíbenějším egyptském letovisku Hurghada je podobně jako v jižněji položené oblasti Marsa Alam vhodné ke koupání celoročně, od ledna až do prosince. Je však pravda, že teplotní křivka typická pro Hurghadu je v celé své délce ve srovnání s Marsa Alam posazená o cca jeden stupeň níže:
Moře v Egyptě - teplota

V následující tabulce uvádím teploty moře i pro některé další egyptské destinace:

Měsíc v roce Hurghada (°C) Marsa Alam (°C) Sharm el-Sheikh (°C) Safaga (°C) Taba (°C)
Leden 22 23 23 22 22
Únor 21 22 22 22 21
Březen 22 23 22 22 21
Duben 23 24 23 23 23
Květen 24 26 25 24 25
Červen 26 27 26 26 26
Červenec 28 29 28 28 28
Srpen 28 30 29 29 28
Září 27 29 28 28 28
Říjen 26 27 27 26 27
Listopad 25 26 26 25 25
Prosinec 24 24 24 24 23

Nepleťte si tyto hodnoty s aktuálními teplotami!

Jedná se o průměrné hodnoty, které vycházejí z dlouhodobě zaznamenávaných teplot. Sami vidíte, že data jsou pro jednotlivá letoviska velmi podobná, ne-li totožná. V leckterých měsících egyptská letoviska vykazují stejné hodnoty jako má teplota moře v Emirátech (Abu Dhabí, Dubaj, Ras al-Khaimah, Fujairah, apod.)

Aktuální teplota moře

Aktuální teplota moře se od hodnot uvedených v tabulce může v závislosti na aktuálním počasí mírně lišit.

Přečtěte si také: Návod, jak mít v Egyptě na telefonu mobilní internet

Pro úplnost přikládám mapu, ze které snadno aktuální a přesné hodnoty teploty vody vyčtete. Dle aktuálního zbarvení Rudého moře poznáte, jak moc je je v něm aktuálně, čili dnes, voda teplá.

Pár rad na závěr

Moře v Egyptě nebývá nikdy studené. Egypt má co nabídnout, a to jak na jaře, kdy se zde teplota moře pohybuje okolo 24°C, tak samozřejmě v létě (voda má cca 29°C), na podzim (26°C) a dokonce i v zimě (23°C). Mezi „nejchladnější“ měsíce zde celkem logicky patří leden, únor a březen. Viz. také podrobněji:

V tomto období doporučuji upřednostňovat region Marsa Alam oproti ostatním, severněji situovaným oblastem.

V kterémkoliv jiné části roku dává tato severoafrická země jednu velkou jistotu: teplota moře v Egyptě je na koupání ideální! Takže v tomto směru netřeba mít žádné obavy. Ty jsou na místě v případě Kanárských ostrovů, které, byť leží prakticky na stejné zeměpisné šířce jako Egypt, tak teplota moře na Kanárských ostrovech je výrazně chladnější než zde v Egyptě. Tady se naopak spíš větší pozornost vyplatí při samotném výběru hotelu. Pokud chcete nějaké tipy na osvědčené egyptské hotely, stačí níže nechat komentář, rád s výběrem poradím.

Komentáře
 • Odpovědět

  Děkuji za zajímavé pro mě informace Poprosil bych o pár tipů dobrých hotelu v oblasti Marsa Alam děkuji S pozdravem Luděk

  • Dobrý den Luďku,

   není vůbec za co. Pošlu vám do emailu pár tipů na osvědčené hotely, řekl bych taková lepší střední třída. Pokud byste měl jinou představu o kvalitě, levnější nebo naopak luxusnější, dejte mi vědět 🙂

 • Odpovědět

  Páni, děkuji těm nebo tomu, kdo tak vyčerpávající info připravil. Hodně mi to dalo a jestli můžu, poprosila b\ch o par tipů dobrých hotelů na Marsa Alam…letíme tam začátkem května. Byla jsem pozvána do Hotelu Beach club Utopia??? Děkuji moc Lucka

  • Pěkný večer Lucko,

   jsem rád, že jste tu našla užitečné informace, těší mě to 🙂 Co se týče hotelů, Utopia je za mě osobně velmi dobrá volba. A nepíšu to jen proto, že ten hotel zmiňujete, ale skutečně často tento resort lidem doporučuji (samozřejmě vždy záleží na konkrétních představách a požadavcích). Do emailu vám pošlu pár dalších tipů.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chceme jet s rok a pul starým dítětem do egypta a tudíž hledáme hotel, kde by byl pozvolný vstup do moře a dobré jídlo. Pokoje nemusí být luxusní. Máte nějaký tip? Nejlépe kdyby bylo moře s bílým pískem. (Už jsme v egyptě zažili)
  A neznáte Siva grand beach?
  Mockrát děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Barboro,

   rozumím, pokud vám nejde o dokonalý podmořský život a spíše o dobrý přístup do moře (tyhle dvě věci často totiž nejdou dohromady), tak je Hurghada dobrá volba. Právě tam je výběr pozvolných vstupů do moře největší.

   Ano, Siva Grand Beach hotel je dobrý resort s dobrou stravou a na Hurghadu s celkem prostornou pláží. Bát se v případě tohoto resortu dle mě ničeho nemusíte. Dva další moje tipy, které by se vám mohly líbit, vám pošlu na email 🙂

 • Odpovědět

  Ahoj, ráda bych jela sama s dětmi 6 a 2 roky se trochu ohřát..v ČR stále zima (jaro jsem trávila na Kanárech a ráda bych teplejší moře, což Marsa Alam snad splní)…první týden v dubnu…doporučíš nějaký konkrétní hotel?

  • Ahoj Lucie,

   moře na Kanárských ostrovech je na jaře opravdu jen pro otužilé a ostatně i to počasí tam touto dobou může být ještě všelijaké. Takže Marsa Alam je dobrá volba, schvaluji to 🙂

   Podívejte se na tyto osvědčené hotely v Marsa Alam. Zároveň ti pošlu pár osvědčených tipů (na email), pokud máš nějaké konkrétnější požadavky, napiš a já ty tipy tomu uzpůsobím, dohodnuto?

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na hotely v Sharm El Sheikhu. Chtěla bych odjet 1. týden v dubnu a docela se mi líbil hotel Otium Amphoras. A také bych se ještě zeptala
  zdali je tato destinace dobrá volba vzhledem k počasí a telotě moře.Jinak stránky se vám povedly jsou supr.Děkuji za odpověd.

  • Dobrý den Jano,

   v zimě bych se Sheikhu vyhnul, ale takto v dubnu to již bude z hlediska počasí v pořádku. Přes den v Sharm el Sheikhu bývá na začátku dubna standardně 30°C, nikdz i více (34°C), jindy zase méně (28°C). Přiznám se, že zrovna hotel Otium Amphoras neznám. Co ale vím, že u něj je a je to věc, na kterou narazíte skoro všude v Sharmu, je spíše skalnaté pobřeží (jsou to staré korály a písek dohromady). Takže vstup do moře (ať už si chcete jít zašnorchlovat nebo zaplavat) je typicky možný jen přes molo. Bez mola lze vstoupit na mělčinu (dobré jsou boty do vody) – ale příjetí korálové bariéry je trochu obtížné.

   Mrkněte se také na Reef Oasis Blue Bay Resort nebo na Coral Sea Sensatori – perfektní a většinou dražší hotel, který ale nyní seženete v rámci last minute zájezdů za solidní peníz. Navíc je u něj snad nejlepší šnorchlování z celého Sheikhu.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  mockrát děkuji za info a přeji kkásný den.
  Jana

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši,
  chceme jet 1.tylden v červnu do Egypta-oblast Soma Bay. Jakou můžeme očekávat teplotu moře?
  Děkuji předem za odpověď.
  Renats

  • Ahoj Renato,

   na začátku června 26°C, přímo v Soma Bay činí průměrná teplota moře v červnu 26,3°C – ale je zdůrazňuji, že to je průměr za celý měsíc. Tj. na začátku měsíce lze čekat právě rovných 26°C, byť samozřejmě rok od roku může ta hodnota různě kolísat.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  moc Vám děkuji za odpověď. Mám na Vás ještě jednu otázku…vím, že v Egyptě fučí vítr…dá se ale odhadnout, kde fouká více, zda v oblasti Soma Bay nebo Marsa Alam? Mám na mysli stále začátek června.
  Moc děkuji předem za odpověď.
  Renata

  • Dobrý den Renato,

   upřímně se to odhaduje blbě a ono vždy také záleží, zda máte pláž v nějakém zálivu či nikoliv. Vybrat resort v nějakém „menším“ zálivu je reálnější v Marsa Alam než v Soma Bay. Dívám se ze zajímavosti na povětrnostní data z minulého června – ať už srovnávám začátek června nebo konec června, méně foukalo v Marsa Alam. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Luky,
  chtěla bych vyrazit 31.03 do Egypta.. Máte typ , kde bude největší teplo. Co koukám na uvedené počasí na serverech , je uváděno 22- 25.. Čekala jsem víc . Nebo to je myšleno ve stínu? Velmi děkuji za info..
  Hezký den 🙂

  • Dobrý den Lucie,

   ano, teploty v předpovědích jsou myšlené ve stínu. I tak se mi zdá 22°C až 25°C na přelom března a dubna (viz. také počasí v Egyptě v dubnu) hodně málo. Standardně na začátku dubna tu bývá přes den 28°C až 32°C (i toto je myšleno ve stínu).

   Nejtepleji budete mít v Marsa Alam, které je v jižním Egyptě, bývá tu i teplejší moře. Takže bych se být vámi prioritně zaměřil právě na tuto lokalitu, mrknout můžete na můj seznam nejlepších hotelů v Marsa Alam (z hledisku poměru ceny a kvality).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši !
  Chtěli bychom sřáteli navštívit oblast Šarmu na přelomu září-říjen. Jaká. A mohla být teplota vody. Máme doporučení na hotel Hapky life Vilage.
  Máme zájem o šnorchlování a zájezd do Jeruzaléma. Múžete dát nějaké info?
  Děkuji předem.

  • Dobrý den Zdeňku,

   přelom září a října je v Egyptě stále velmi teplý, byť už ne příliš horký – takže určitě tento termín doporučuji. Co se týká teploty vody takto na začátku podzimu, tak v oblasti jižní Sinaje bývá 27°C.

   Hotel Happy Life Village není přímo v Sharmu, nýbrž u Dahabu. Hotel je od letiště v Sharm el-Sheikhu vzdálený asi 80 km. Podmínky na šnorchlování nabízí parádní – prakticky srovnatelné s lokacemi v Marsa Alam. Korál tu je hned u pobřeží. V porovnání s Marsa Alam tu uvidíte větších ryb méně, nicméně třeba želvy se i tady vyskytují.

   Se zájezdem do Jeruzaléma neporadím, nemám k tomu informace, jen počítejte, že to je dost náročné, nejen časově – je to dost daleko.

 • Odpovědět

  Ahoj Luky.Jaké teploty bývají na začátku prosince?A popřípadě tipy na hotely, které jsou dobré pro děti? Děkuji

  • Ahoj Františku,

   začátku prosince má Rudé moře u pobřeží typicky 24,5°C. Jinak teploty vzduchu přes den v maximech mezi 23°C a 25°C. V prosinci bych osobně dal přednost Marsa Alam, před Hurghadou, pro děti je dobrý třeba obecně oblíbený El Malikia Abu Dabbab Resort nebo hned kousek od letiště jeden z hotelů u zátoky Coraya – konkrétně hotely Jaz Solaya, Jaz Lamaya nebo Jaz Samaya – u kterých je jeden poměrně velký společná aquapark s řadou tobogánů.

 • Odpovědět

  Jedeme s dcerou poprvé do Egypta.Marsa Alam Peneese Royal Garden.Samozrejmne víme že je to lacinější varianta,necekame luxus.Ale vás názor by potěšilA čtení vašich článků velmi pomáhá!!Budeme ubytování v bungalovech,což jsme rádi.Recenze jsou různorodé.Nektere,a je jich méně,hruzostrasnejiné velmi dobre.

  • Dobrý den Blanko,

   mrkněte se na můj dva dny starý komentář, kde jsem se právě k hotelu Pensee Royal Garden vyjadřoval v reakci na dotaz od Mariána. Najdete ho tady. Máte pravdu, že jeho recenze jsou skutečně hodně různé. Můj názor je ten, kde není příliš náročný a jede hlavně za mořem, tak zde bude spokojen.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Prosím o radu. Chci jet začátkem července, 2 děti 10 a 13 let, hledám hezkou pláž, bílý písek, dobrý all inclusive, pěkné bazény u hotelu, pláž také u hotelu, možnost vyžití, cena je mi jedno. Děkuji za tipy.

  • Dobrý den Martine,

   vám bych doporučil Jaz Lamaya, popřípadě lze i Jaz Solaya (nejblíž k pláži) nebo Jaz Samaya. Všechny tyto hotely leží u pěkného zálivu, do kterého je možný buď vstup do moře z mola nebo přímo z pláže (k té je to nejblíž právě od Jaz Solaya, řekněme takových 100 až 150 metrů), ale lze k ní dojít i od ostatních hotelů. Všechny tyto hotely, krom toho, že jsou kvalitní a mají vlastní bazény, mají i jeden společný aquapark s řadou tobogánů, takže pro děti ideální. Výhodou je také blízkost letiště Marsa Alam (pouhých 6 kilometrů daleko).

   Nebo v Hurghadě třeba Albatros White Beach – shodou okolností, také hned u letiště (tentokrát hurghádského) – perfektní hotel, dobrá pláž, 2 velké bazény a další 4 s atrakcemi pro děti, byť aquapark to tu v pravém slova smyslu není.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Jedeme v květnu do Hurghada a máme zájem o nějaké fakultativní výlety – pyramidy nebo Luxor. Je lepší jet dle nabídky a ceny CK nebo využít jinou, levnější cestu?

  • Dobrý den Martine,

   já na tyhle velké celodenní výlety doporučuji upřednostňovat cestovku a jet s nimi. Lze využít i přímo nějakého místního zprostředkovatele, ale neumím vám žádného konkrétního, za kterého bych se mohl zaručit, doporučit. Je jasné, že ty bývají levnější. Cenově, pokud to nebude přes českou cestovku, se dá dostat na ceny okolo 70 americký dolarů za osobu (1600 Kč), u cestovek to je mnohem více, pohybuje se to okolo 2900 Kč.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši. Za pár dní odlétáme s dětmi 9 a 12 let do Egypta, konkrétně Hurghada, Sunrise garden beach resort & spa. Jaký je váš názor ns tento resort a nějaké tipy, na co si dát pozor, popřípadě co vyzkoušet? Děkuji Gabriela

  • Dobrý den Gabrielo,

   chválím vaši volbu hotelu. Sunrise Garden Beach Resort je totiž dobrý hotel s kvalitními službami. Dobré pokoje, všude je čisto, personál přátelský, wifi v celém areálu zdarma, byť v některých hodinách kvůli přetížení ne vždy funguje úplně svižně. Pláž písečná a zde chráněná sít´před případnými žraloky apod. Zároveň se zde dá dobře šnorchlovat – z dlouhého mola, které je hned u pláže. Takže já hotel hodnotím hodně kladně. Co vyzkoušet? Tobogány, a la carte restauraci, kam se však nějak musí nahlašovat předem (včas si to zjistěte od delegáta nebo zaměstnanců hotelu), kousek za hotele je Senzo mall – i ten lze navštívit. Věřím, že si dovolenou užijete 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den chtela bych se zeptat na resort sunwing waterworld makadi. Myslím bezpečnost, spokojenost s resirtem v ramci all inclusive. Poprosím i počasí koncem aprila a teplotu moře. Velmi pěkně děkuji Lenka

  • Dobrý den Lenko,

   za mě Sunwing WaterWorld Makadi já hodnotím kladně. Je to sice starší, ale hodně dobře udržovaný hotel se službami na dobré úrovni – a tím myslím, jak jejich kvalitu, tak čistotu nebo bohatý výběr jídla včetně možnosti zajít do několika restaurací. Patří k těm nejlepším u zálivu Makadi vůbec. Oblast Makadi je aktuálně z hlediska bezpečnosti bez problému. Samozřejmě je otázka, zda se situace nějak do příštího dubna nezmění, ale nevím, co by se muselo stát, aby se to nějak citelně zde zhoršilo. Pláž je písečná, vstup do moře bez mola. Koncem dubna v Makadi bývá standardně 30°C, někdy o něco méně, jindy ale i více, klidně i 34°C. Moře koncem dubna standardně má 24°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat na hotel Jez Grand Marsa Alam. Jestli jsme vybrali dobře letíme v půlce října. Děkuji Zlatka

  • Dobrý den Zlatko,

   ano, dobrá volba. Vůbec se ničeho nebojte. Toto je na egyptské standardy nadprůměrný hotel, prakticky hned u letiště. Komplex to je veliký, ale bydlí se v takových menším, max. jednopatrových budovách. O to je to rozsáhlejší, takže lidi se ztratí. Vstup do moře kamenito skalnatý / korálový, jsou vhodné boty do vody. Každopádně kus od břehu se už dá plavat i šnorchlovat. Nebo lze chodit přes krátké, asi 100 metrů dlouhé molo (pokud zrovna není červená vlajka) a šnorchlovat. Říjen je za mě na Egypt ideální termín. Užijte si to!

 • Odpovědět

  Dobrý den,chystáme se s dětma 10.102019 na týden do Ali Baba Palace, máte s tímto hotelem zkušenosti? Jaký na něj máte názor, dá se tam šnorchlovat a co žraloci?
  Děkuji, Martina

  • Dobrý den Martino,

   podívejte se na tuto moji odpověď z července, která se hotelu Alibaba Palace týkala.

   Co se týká koupání a šnorchlování – tak je to tak, že pláž, resp. moře přímo před hotelem je na šnorchlování dobré, za to tu je horší vstup do vody, musí se přes kameny. Pokud chcete písečný vstup do vody, je lepší chodit na pláž vedlejšího hotelu Aladin – tam zas ale nejsou tak dobré podmínky na šnorchlování, jsou tam bójky, za které se nesmí a korály jsou až za nimi. Nebezpečí žraloka vám tu vyloučit nemohu, moře je otevřené, ale nebojte se toho, je to prakticky nulová pravděpodobnost.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystám se s dcerou 16 let ted v půlce října do Egypta, neznáme to tam , ale chtěli by jsme si užít podmořský život i život kolem hotelu čí v hotelu tak moc klidné místo by jsme nechtěli. Nějaké památky nebo náštěva Jeruzaléma jestli by byl nějaký zájezd .
  Obracím se na Vás jestli byste nám mohl pomoct s výběrem , či doporučit místo hotel.
  Děkuji Eva.

  • Dobrý den Evo,

   mrkněte se na Sunrise Marina Resort Port Ghalib. Dobrý hotel, kousek od pláže, u které si dobře zašnorchlujete. Ale proč ho hlavně doporučuji je to, že se nachází v Port Ghalib (což je víceméně v celé oblasti Marsa Alam jediné letovisko v pravém slova smyslu… tedy dá se jít projít k přístavu apod.). Pokud si nevyberete tento hotele, tak zkuste i jiné hotely v Port Ghalib. Památky tady ale bohužel nečekejte, ale můžete se vypravit na výlet do vnitrozemského Luxoru k Nilu. Jeruzalém je odsud hrozně daleko, to by bylo potřeba být na dovolené v Tabě na Sinaji u hranic s Izraelem.

 • Odpovědět

  Dobry den, prosim o radu, koncem brezna chceme do Marsa Alam a nejsem si jista výběrem hotelu, stredni az vyssi trida v dosahu pláže, kde jsou v mori koraly a karety, radi snorchlujeme. Diufam, ze v tomto terminu bude more trochu teplejsi 🙂 Dekuji moc za doporuceni. Iveta

  • Dobrý den Ivet,

   mrkněte se na tohoto průvodce výběrem hotelu v Egyptě. Myslím, že tam najdete ty nejlepší tipy. Hotely, které tam zmiňuji, spadají právě do střední a vyšší třídy. Kdyby jste se pak chtěla na něco doptat nebo se v něčem ujistit, tak samozřejmě dejte vědět.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chci se prosím zeptat na počasí v Hurgádě okolo vánoc? Máme nějaké zkušenosti?díky za odpověd

  • Dobrý den Lukáši,

   tak například minulý rok se to přesně v období Vánoc pohybovalo v denních maximech mezi 23°C až 24°C (teploty v brzkém odpoledni), dopoledne v 9:00 19°C, brzy ráno v 6:00 kolem 13°C. Ale jinak bylo zcela slunečno. Podobný charakter počasí můžete čekat i letos.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rádi bychom s rodinou do Egypta začátkem května, můžu poprosit o typ na hotel vhodný pro děti, tobogány atd… Jaký máte názor na hotel See Gull? Děkuji za odpověď

  • Dobrý večer Marie, mrkněte se prosím na průvodce výběrem hotelu v Egyptě, kde zmiňuji i mé tipy na hotely s tobogány. Co se týká resortu Sea Gull, ten je přímo v Hurghadě, hned před hotelem je vlastně jedna z hlavních místních tříd, vybavení hotelu je v pořádku, ale pokud vím, tak tu jsou rozdílně vybavené pokoje, mnoho z nich už dost pamatuje, mají starší vybavení. Jiné jsou pěkné, ale ze zkušenosti Češi bývají většinou ubytování v těch prozatím nerenovovaných. Pláž je tady písečná, ale na můj vkus i na velikost hotelu trochu úzká. Za mě je to takový průměrný egyptský hotel, jehož 4* úplně neodpovídají realitě, kdyby měl 3*, tak pak ano.

 • Odpovědět

  dobry den. Chystame se do egipta vkvětnu , chtel bych poradit s hotelem strední třidy, jesm již starší nad 65 let. předem děkuji Karel.

  • Dobrý den Karle, mimo to, že by to měla být střední třída (díval bych se i tak zejména po hotelech 4*…přeci jen to je Egypt), máte nějaká další kritéria / požadavky? Na tyto moje tipy na hotely jste se díval?

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na počasí v Hurghadě v březnu, máme zarezervován pobyt od 18.3.2020. Předem děkuji za odpověď

  • Dobrý den Ivet,

   doporučuji přečtení tohoto článku o dovolené a o počasí v Egyptě v březnu. Konkrétně v Hurghadě se teploty vzduchu přes den v druhé polovině března již většinou pohybují okolo 27°C až 28°C. V noci kolem 16°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik stojí takový běžný potápěčsky kurz pro začátečníky . Díky, Jirka.

  • Dobrý den Jirko, ono to cenově dost záleží na konkrétním potápěčském centru, pokud se bavíme o základním kurzu přístrojového potápění (tzv. OWD), pohybuje se to většinou mezi 300 € a 350 €.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši. Chtěl bych s rodinou do Marsa v únoru….hotel 4,lépe i 5 hv. Ideálně s toboganem -syn 12let. A úplně super by bylo někde v ,,zalivu,.,
  Chráněno před větrem, vstup do moře i bez mola. Je to skutečnost , nebo jen můj sen…..Měl by ste nějaké tipy? Moc děkuji . S pozdravem Roman.

  • Dobrý den Romane,

   vaše požadavky rozhodně nejsou nereálné, byť výběr dost omezují. Máte v podstatě na výběr ze dvou míst.

   Za prvé záliv Abu Dabbab – a zde zvolit hotel Abu Dabbab Beach resort (někdy nazývaný jako El Malikia Beach Resort), hotel je dost oblíbený a jezdí do něj hodně Čechů.

   Za druhé můžete volit záliv Coraya, který je prakticky hned u letiště a zde vybrat jeden z hotelů Jaz (Jaz Solaya, Jaz Lamaya, Jaz Samaya, Jaz Dar el Madina nebo popřípadě minulý rok otevřený hotel Jaz Maraya). Nejblíže k pláži v centrální části zálivu to je z prvního hotelu (tj. Jaz Solaya). Ke všem těmto resortům náleží jeden akvapark, který hosté můžou využívat.

   Mrkněte se na ně. Myslíte, že si něco z toho vyberete?

 • Odpovědět

  Dobrý den, úvodem bych chtěla poděkovat za čas, který pomoci lidem při cestování věnujete. Jsme 55+ a v Egyptě jsme nebyli, rádi šnorchlujeme , vyhledáváme klid, zatím jsme volili vždy spíše střední třídu ubytování, luxus nepotřebujeme. Láká nás začátek května a Marsa Alam. Známí nám v této oblasti jednoznačně doporučili Hilton Nubian, a to z důvodu prý minimalizace možnosti nákazy průjmovým onemocněním (manžel měl lety velmi náročnou léčbu…), jen z tohoto důvodu jsme ochotni i připlatit. Velmi bych přivítala Váš názor na toto riziko, popř. kdy a kde je dle Vašich zkušeností minimální, také mne několikrát zaujala poznámka o nepříjemných štípavých muškách v Egyptě. S pozdravem JK

  • Dobrý den Jarko,

   začátek května je rozhodně dobrá volba, minimálně z hlediska počasí, které je už sice dost teplé, ale ne tak extrémní jako v létě. Hilton Marsa Alam Nubian resort rozhodně mohu doporučit, ostatně je ta jedna z nejlepších možností, která kombinuje jak perfektní šnorchlování, tak kvalitní hotely. Občasné střevní potíže k Egyptu patří, ale zas na druhou stranu není důvod se toho přehnaně bát. Problémy s tím spojené během dovolené nezaznamená nějaké velké procento turistů.

   Popravdě vám tady neumím vyjmenovat hotely, kde by tyto problémy 100% nehrozily. Ostatně ono je to dot individuální a každý může reagovat trochu jinak. Vyhněte se velkým a spíše průměrně hodnoceným resortům, teď mám spíš ale na mysli některé hotely v Hurghadě, nikoliv žádný konkrétní reosrt v Marsa Alam. Ale dávám vám za pravdu v tom, že kvalitnější resort znamená menší riziko i v tomto ohledu. To platí. Podívejte se proto na tyto 4 hotely v Marsa Alam, které zařazuji vůbec k těm nejlepší, co tento region umí nabídnout.

 • Odpovědět

  Dobrý den

  chtěla jsem se zeptat na Váš názor ohledně poznávacího zájezdu – plavba po Nilu s návštěvou staroegyptských chrámů směrem k Asuánu? Je to už 15 let, co jsme tam byli a byla to jedna z našich nejkrásnějších cest…. . Nevím, jaká je situace nyní, ale domnívám se, že turistů na plavbách ubylo…teké nevím, jak to např. vypadá s turisty v Luxoru atd.
  Děkuji za odpověď. Helena

  • Dobrý den Heleno,

   ano, tyto plavby i z mého pohledu byly populárnější dříve, dnes již tolik ne. Nicméně dělají se, lodě jako takové jsou bezpečné, většinou je to čistě turistická záležitost, takže případné nebezbečí hrozí maximálně tak od spolucestovatelů. Obezřetnost je na místě v momentech, kdy se budete pohybovat mimo loď, je potřeba si hlídat osobní věci, mít je stále na očích a ideálně být imunní vůči nejrůznějším pokusům místních o navázání jakéhokoliv kontaktu. Jinak do Luxoru se jezdí a to poměrně v hojných počtech autobusy z letovisek od pobřeží, tedy v areálech místních chrámů bývá turistů během dne víc než byste čekala.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, rádi bysme s rodinou jeli do Marsa Alam- Sentido beach resort na konci února. Myslíte, že teplota vody v bazénu bude vhodná i pro delší koupání? Mám 7letou dcerku. Ve vodě tráví veškerý čas.

  • Dobrý den,

   určitě myslíte hotel Sentido Oriental Dream Resort, viďte. Ten má 3 bazény a pokud mám správné info, tak 2 z nich jsou v zimě vyhřívané. Proto si myslím, že s delším koupání v bazénu nebude mít vaše dcera (a ani vy) žádný problém. Je dobře, že volíte takto v únoru Marsa Alam. Sice ani tady na jihu nebude moře příliš teplé, ale 22°C tu voda (v moři) bude určitě mít.

 • Odpovědět

  Dobrý den,super stránky . chtěli by jsme jet v termínu 22.2-1.3 do Egypta s dětmi 9 let a 3 roky, kvůli větru jsme zvolili Hurghadu,2x jsme tam byli v hotelu Prima Life Makadi,ale tobogany byly už v bídném stavu a loni dle recenzí už prý z toho děti měly oděrky atd.. Jelikož moře bude studené, vybrali jsme hotel který není hned u pláže PICKALBATROS AQUAPARK, máte nějaký jiný tip, nebo radu? Vím, že je průchozí s dvěmi hotely a dají se využít i jejich bazény. Děkuji

  • Dobrý den Nikol,

   teď přesně nevím, jestli se mě ptáte na hotel, který jste vybrala nebo byste ráda slyšela tipy na nějaké další možné resorty, které jsou blíž k pláži a které rovněž mají tobogány… tak dejte kdyžtak vědět 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, mela jsem na mysli rady a tipy ohledne hotelu PICKALBATROS AQUAPARK, nekdo pise ze se daji využít restaurace z sesterských hotelů a nekdo že jen bar na pláži. Taky uvažujeme dát nějaký ten dolar do pasu za lepší pokoj,jestli to stojí za to?

  • Dobrý den, už chápu, upřímně řečeno nevím o tom, že by zde šlo využívat i restaurace v okolních hotelech. Nemohu říkat jasné ne, ale zkrátka nevím o tom, že by to tak zde fungovalo. Co tu však je možné, v rámci all inclusive, chodit na večeře nejen do hlavní jídelny, ale i do specializovaných restaurací, které tu jsou asi dvě (v rámci areálu hotelu). A co se týká bakšiše, myslím, že to tady za to nestojí (můj názor, všechny pokoje jsou velmi solidní), může pomoct, ale ani nemusí…

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,mám na Vás prosbu, jestli by jste mi doporučil super město a hotel v Egyptě,kde je nejtepleji a méně fouká.
  Chceme jet letos v prosinci na vánoce na dovolenou.
  Raději hotel u pláže s vyhřívaným bazénem a aby bylo nějaké vyžití a dobré jídlo .Moc děkuji Petra

  • Dobrý den Petro,

   mrkněte se v prvé řadě na Sunrise Marina Resort – velmi pěkný hotel v letovisku v Port Ghalib. Pláž hotelu je zálivu, bokem k otevřenému moři, takže zrovna na ní moc nefouká. Hlavní bazén je v zimě vyhřívaný. Možnou nevýhodou bude pro vás fakt, že hotel není těsně u pláže, pláž je však hodně blízko. Jinak obecně rozhodně doporučuji vybírat z hotelů v Marsa Alam (tedy jet na jih Egypta, kde je v zimě přeci jen o něco tepleji než-li v Hurghadě nebo na Sinaji). Třeba vám bude užitečný i tento průvodce výběrem hotelu v Egyptě, kde zmiňuji řadu tipů na resorty včetně resortu Sunrise Marina Port Ghalib.

   Jinak ono obecně se město v jižním Egyptě dost špatně doporučuje. Většina hotelů v Marsa Alam je samostatně stojících, jediným letoviskem v pravém slova smyslu je právě Port Ghalib. Pokud však nebudete na tomto požadavku trvat, budete mít výběr širší. Dobrý je i Utopia Beach Club, rovněž má jeden z bazénů v zimě vyhřívaný. Ostatně tak to je u většiny hotelů v Egyptě. Pokud si u nějakého nebudete jistá, stačí napsat, napíšu vám, jak to tam je, případně to pro vás jsem schopen prověřit.

 • Odpovědět

  Hezky den preji. Byl byste prosim tak moc hodny a napsal nam, zda je nase volba “Albatros sea world Marsa Alam” dobra? Myslim z pohledu bezpecnosti a predevsim s cestovanim s detmi jsme volili kvuli nabidce velkeho aquaparku. Nejsme si ale jisti, zda od 14.2. do 21.2.2021 nebudou treba kvuli male navstevnosti bazeny omezeny, uzavreny a aquapark take. A je bezpecno na nejaky vylet? Dekuji velmi.

  • Dobrý den Květo,

   z mého pohledu je tento hotel na egyptské poměry kvalitním a jen pár let starým resortem, takže to dobrá volba je. Co se týká akvaparku, mám informace, že na začátku prosince v provozu sice nebyl (pravděpodobně z důvodu nízkého počtu hostů, potažmo dětí), ale na Vánoce již v provozu byl. Je tedy otázka, zda ho bude možné využívat i v únoru, já bych předpokládal, že ano. Na druhou stranu bych určitě nepočítal s tím, že budou otevřené všechny bazény v areálu, kterých to je dost, v tomto směru to tu nyní omezené je a pravděpodobně to tak ještě chvíli zůstane.

   Upozorním ještě na to, že akvapark není vyhřívaný. To ale pokud vím není nikde, ani v jiných hotelech.

   Na výlety do okolí (pakliže myslíte organizované výlety ve skupinách) to tu je bez problému. Plno jich vám budou nabízet přímo v hotelu – je možné ceny usmlouvat a dostat se tak na mnohem zajímavější nabídky, než jakou dostane od CK. Ale to neplatí jen tady, to platí samozřejmě i jiných hotelech. Individuálně to ani moc možné není, ono v tom nejbližším okolí areálu stejně nic není.

   Za mě to je dobrá volba. V moři je i leccos vidět, hlavně pokud půjdete z mola k útesu, byť je pravda, že z hlediska podmořského života se najdou v Marsa Alam i mnohem lepší místa.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohl byste mi poradit hotel v Marsa Alam – raději klidnější, spíš pro dospělé, pokud některý má vyhřívaný bazén a kde je co nejzajímavější podmořský život ke šnorchlování? Chceme letět 12.2 – 20.2.
  Děkuji za odpověď. Táňa

  • Dobrý den Táňo,

   pokud byste ráda chtěla hotel typu „adults only“, tak těch je v Marsa Alam velmi poskromnu. Pokud vím, tak to jsou pouze dva resorty, kousek od letiště, které se sebou vzájemně sousedí. Ovšem komplexy to jsou poměrně velké a navíc obvykle patří k tomu nejdražšímu, co lze v Marsa Alam najít.

   Nemohu nabídnout ani hotel, který by vám na základě vašich požadavků určitě vyhovoval… zatím zůstává totiž zavřený.

   Proto doporučuji, abyste se podívala na Hilton Marsa Alam Nubian Resort, popřípadě na Three Corners Fayrouz Plaza. Na rovinu říkám, že i toto jsou poměrně velké resorty, na druhou stranu aktuálně tak jako tak všechny otevřené hotely na egyptském rudomořském pobřeží jedou na max. 50% své kapacity, nejen areály ale i přilehlé pláže tak zůstávají celkem klidné. První hotel se nachází hned vedle zálivu Abu Dabbab, který je jedním z nejlepších míst, kde se lze v Egyptě potápět. Podobné podmínky jsou však i u Three Corners Fayrouz plaza – tam je sice lepší vstupovat do moře z mola (molo má asi tři různé vlezy, z nichž poslední z nich vede k hlavnímu pobřežnímu korálu, šnorchlovat se dá však i u jiných, ke břehu bližších vstupů v relativně mělkých lagunách). Pokud byste zvolila tento hotel, určitě doporučuji dojít k cca 15 minut vzdálenému zálivu Marsa Mubarak – podobně jako Abu Dabbab, i tato zátoka je mezi potápěči hodně vyhledávaná.

   Kvalitativně jsou z mého pohledu velmi dobré oba resorty, byť Hilton je o něco lepší. Tomu většinou odpovídá i jeho cena. Doufám, že jsem vás trochu navedl, kdyžtak pište 🙂

 • Odpovědět

  Vážený pane Lukáši, už dlouho si přeji vidět Abu Simbel. Chtela bych se vás, prosím, zeptat, zda se k němu pořádají jednodenní výlety a pokud ano, ze kterého místa ubytování (resortu) by k němu bylo nejblíže. Děkuji za odpověď. Dagmar

  • Dobrý den Dagmar,

   Abu Simbel je dost daleko, skupinové jednodenní se sem pokud vím nepořádají. Většinou se z Marsa Alam jezdí na dva dny, v rámci kterých navštívíte krom Abu Simbel i Asuán a Luxor. Je to možné absolvovat i v jednom dni, ale jedině když si domluvíte nějaký privátní výlet autem s řidičem pouze pro vás. Domluvit to lze. Doporučuji se zeptat na konkrétní možnosti přímo ve vašem hotelu, já vám je nejsem schopen říct. Volil bych buď Brayka Bay nebo hotely u Abu Dabbab (Hilton Nubian resort nebo Abu Dabbab Beach resort) – i tak je nutné počítat s tím, že to je cca 670 km daleko. Pokud výlet nakonec absolvujete, dejte vědět, jaké to bylo a jaký způsobe jste nakonec zvolili.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, letíme do Marsa teď v červenci a chceme si brát na potápění svoje věci. S ohledem na teplotu a mělkost moře, zajímal by mě váš názor na short. Nebrat si dlouhý neopren. Řešíme váhu zavazadel. Díky za názor. Martin
  P. S. Moc díky za čas, který tomu tady věnujete.

  • Dobrý den Martine, ono záleží na tom, jakým způsobem se potápíte – zda s přístroji a do jaké hloubky. Nicméně aktuální teplota moře v Marsa Alam činí 28°C, takže z mého pohledu je dlouhý neoprén zbytečný, na šnorchlování či nějaké povrchové potápění určitě.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: letní dovolená s light All Inclusive za 12 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.