Počasí v Egyptě v prosinci

Pro Egypt v prosinci je typické slunečné počasí s teplotami vzduchu okolo 25°C ☀️ Oblačnost se prakticky nevyskytuje. Počasí v Egyptě v prosinci je obvykle přes den příjemně teplé, v nočních hodinách se však projevuje charakter pouštního klimatu, a některá rána tak mohou být relativně chladná.

A to i na pobřeží Rudého moře v Hurghadě či v Marsa Alam.

Přesto je prosinec na dovolenou v Egyptě celkem ideálním termínem, nehledě na leckteré levné pobyty, které jsou na prosinec k dispozici za 8 360 Kč. Bližší destinace, která by byla z hlediska teploty vzduchu i vody na dovolenou u moře v prosinci vhodná, neexistuje.

Přečtěte si o zdejších podmínkách konkrétní fakta, ať víte, co můžete a nemůžete od prosincového počasí v Egyptě čekat. Zde je základní přehled:

Počasí v prosinci | Teplota moře | Hurghada nebo Marsa Alam | Prosinec 2020 | Předpověď počasí | Doporučení

 

Nejprve uvedu teploty, které jsou pro egyptské rudomořské pobřeží na konci roku typické. Pro vaši co nejlepší představu uvedu i konkrétní hodnoty z minulého roku (2019), řeknu, jaké letovisko je dle mého názoru v prosinci to nejlepší a připojím samozřejmě i aktuální předpověď počasí.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Počasí v prosinci – teploty vzduchu

Teplejší je začátek měsíce. To je doba, kdy se teploty v denních maximech pohybují zhruba v rozmezí od 24°C do 28°C. Vyšší hodnoty jsou dost výjimečné, tedy vzduch teplejší než 30°C tu na rozdíl od počasí v Egyptě v říjnu takto na konci roku čekat rozhodně nelze.

Druhá polovina měsíce, včetně Vánoc, je chladnější. Nejvyšší denní teploty obvykle kulminují v teplotním intervalu od 22°C do 26°. Noční teploty pak bývají o poznaní nižší. Minimální teplota daného dne zde typicky v tuto dobu nastává okolo 6. hodiny ranní:

 • začátek měsíce >> ranní teploty od 12°C do 14°C
 • konec měsíce >> ranní teploty od 9°C do 11°C

Ten, pro kterého jsou tato ranní minima nízká, může alternativně místo Egypta zvážit Arabské emiráty. Pro počasí v Dubaji v prosinci jsou typické teploty klesají max. k 15°C. Níže nikoliv.

Teplotní vývoj charakteristického prosincového dne v Egyptě znázorňuje následují graf:

Prosinec Egypt počasí

Dodávám, že data jsou pro egyptský region Marsa Alam.

Oblačnosti ani srážek se bát nemusíte!

Tyto jevy tu jsou zcela výjimečné. Počasí v Egyptě je slunečné celoročně a ne jinak tomu tu je v prosinci. Z dlouhodobých průměrů sice vyplývá, že nějaké srážkové úhrny tu v zimě na rozdíl od jiných částí roku přeci jen bývají. I tak to jsou naprosto zanedbatelná čísla, např. v Hurghadě průměrný prosincový srážkový úhrn činí 0,9 mm. To je důsledkem subtropického pouštního podnebí, které počasí v Egyptě významně ovlivňuje.

Teplota moře

Obavy nejsou nutné ani z hlediska teploty vody. Prosinec je sice měsíc, kdy teplota moře na celém egyptském pobřeží poměrně rychle klesá, nicméně koupat se zde bez problému dá.

Moře v Egyptě v prosinci má 23°C až 25°C.

Nejteplejší bývá na jižním pobřeží v oblasti Marsa Alam, kdy na přelomu listopadu a prosince má oněch 25°C. To je mimochodem hodnota, ke které teplota moře na Kanárských ostrovech, jež leží na podobné zeměpisné šířce jako Egypt, nedosáhne ani v tom nejteplejším létě.

V Hurghadě, v Safaze nebo v Sharm el-Sheikhu činí prosincová maxima 24°C. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě na Vánoce, počítejte s tím, že voda bude chladnější:

 • Marsa Alam: 24°C
 • Hurghada, Safaga, Sharm el-Sheikh: 23°C
 • Taba: 21°C

Prosinec: Hurghada nebo Marsa Alam?

Z hlediska oblačnosti nebývá mezi těmito letovisky žádný rozdíl. Rozdílné jsou obvykle pouze teploty. Ne sice nijak výrazně, nicméně v zimě teplejší vzduch i teplejší moře potěší.

Proto doporučuji Marsa Alam.

Pokud vám na teplotě vody záleží, volte hotel, u kterého je možné koupání v lagunách. Tedy např. Future Dream Lagoon nebo Sentido Oriental Dream Resort. Jsou to právě laguny, v Marsa Alam přírodního charakteru, v Hurghadě pak spíš umělého charakteru, v nichž je voda v zimě standardně nejteplejší.

Prosinec 2020

Jestli bude prosinec 2020 stejně teplý jako v minulém roce, to se teprve ukáže. V každém případě proto, abyste si o charakteru zdejšího počasí v prosinci udělali co možná nejlepší obrázek, uvádím data pro prosinec 2019. Jsou to hodnoty pro vybrané prosincové dny zaznamenávané v Marsa Alam:

 • 2. >> 13°C / 26°C / jasno
 • 6. >> 13°C / 28°C / jasno
 • 12. >> 13°C / 27°C / jasno
 • 17. >> 11°C / 23°C / jasno
 • 24. >> 10°C / 24°C / jasno
 • 29. >> 10°C / 22°C / jasno

Pro každý den je uvedena nejnižší naměřená teplota, nejvyšší naměřená teplota a převládající charakter oblačnosti.

Aktuální předpověď počasí

Následující teplotní mapy zobrazují aktuální teplotu vzduchu v dané oblasti. V jejich spodních částech pak naleznete předpověď počasí (očekávaný vývoj teplot, oblačnosti, srážek i směru a síly větru):

Hurghada – předpověď počasí na 10 dní:

 

Marsa Alam – předpověď počasí na 10 dní:

Doporučení

Ať už plánujete v Egyptě Vánoce nebo chcete k Rudému moři utéct před předvánočním shonem, z hlediska počasí Egypt v prosinci nezklame. Teploty jsou příjemné, obvykle kolem 25°, a moře dostatečně teplé jak na koupání, tak potápění. Zdůrazňuji, že prosinec není v Egyptě nejchladnějším měsícem, tím je únor. Přitom dodávám, že se do Egypta jezdí zcela běžně na dovolenou i v únoru. Většina egyptských resortů má v zimě vyhřívané bazény, tedy koupat se může i ten, komu se moře nezdá zrovna jako nejteplejší. Doporučuji si toto však vždy předem ověřit nebo se zeptejte dole v komentářích a já vám sdělím, jestli bazén ve vámi vybraném resortu vyhřívaný skutečně je.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na hotel HURGHADA MARRIOTT RED SEA RESORT. Co o něm soudíte, hodí se pro náročného klienta a je zde vyhřívaný alespoň jeden bazén? Chci zde strávit s rodinou vánoce i silvestr 2020/2021.
  Díky moc za informace.

  • Dobrý den Vašku,

   ano, toto je pěkný, byť už trochu starší hotel. Čistá a denně upravovaná pláž, kvalitní služby, pěkné pokoje. Personál se snaží a to třeba o takové štědrovečerní večeři platí dvojnásob. Ano, hlavní hotelový bazén je v zimě vyhřívaný. Por toho, kdo chce být „na blízku“ centra Hurghady i prakticky v těsné blízkosti letiště, to je dobrá volba. Půjdemli však po pobřeží níž, na jih od Hurghady jako takové, lze najít dle mého názoru ještě kvalitnější resorty, namátkou třeba Albatros Citadel Resort, o kterém jsem kdysi psal, nebo Sunrise Premier Romance Boutique and Spa.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  co hotel Prima Live Makadi Bay? Dá se na silvestra koupat v moři i v bazénu?
  Děkuji za odpověď, Eva.

  • Dobrý den Evo,

   čekejte, že v oblasti Makadi má moře na přelomu prosince a ledna cca 23°C. Koupat se lze. Nechci předjímat, ale podle dosavadního vývoje teploty moře v Egyptě v průběhu letošního podzimu, kdy má Rudé moře aktuálně 27°C až 28°C, to nasvědčuje tomu, že konec roku bude z tohoto hlediska nadprůměrný a moře bude teplejší než oněch standardních 23°C. A co se týká přímo hotelu Prima Life Makadi Bay, ten má dva velké bazény, z nichž jeden je v zimním období vyhřívaný. Druhý nikoliv.

   Samotný hotel je pěkný, s kvalitními službami. Není tak veliký jako okolní resorty, což je výhodou. A z hlediska vstupu do moře jsou přímo u něj dobré podmínky, na rozdíl právě od jeho sousedních hotelů. Tede za mě mohu doporučit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím, nevíte, u kterého hotelu je lepší vstup do moře? Myslím ty laguny / korály atp. Albatros Sea World Marsa Alam nebo Jaz Lamaya Resort. Děkuji za info. Chceme tam jen koncem prosince. P.

  • Dobrý den Petro,

   Albatros Sea World – vstup do moře je tady možný buď přímo z pláže, do takové mělčí laguny, kde se ovšem plavat i šnorchlovat bez problému dá. Kdo chce do hloubky, musí jít po cca 180 m dlouhém molu, přímo z oné laguny se tam (k hlavnímu korálovému útesu) dostává jen obtížně.

   Jaz Lamaya – tady se koupe v zálivu Coraya. Do něho je možný vstup buď z pláže, jde o poměrně dost pozvolný vstup po písku, nebo z mola (molo je přímo před resortem Jaz Lamaya). Jen upozorňuji na to, že pláž se vzpomínaným pozvolným vstupem je od resortu Lamaya cca 500 metrů daleko, což může někomu vadit. Lehátka jsou po celé délce pobřeží, ovšem jen z málokterých míst je vstup do moře kvůli korálům možný. Proto je nutné chodit dál, do středu zdejší zátoky.

   Pokud hledáte písečný vstup a nevadí vám těch 500 m, volte Jaz Lamaya, pokud na čistě písečném vstupu netrváte, volte Albatros (méně lidí, prostornější pobřeží), a byť oba hotely jsou velmi kvalitní, z mého úhlu pohledu je Albatros kvalitativně o něco lepší, je to ostatně jen asi 3 roky starý resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěli bychom na Silvestra do hotelu Pickalbatros Albatros Paláce. Co o něm soudíte a jsou v současné době nějaká protiepidemicka opatření v hotelu? Děkuji

  • Dobrý den Sašo,

   předpokládám, že myslíte Albatros Palace v Hurghadě (on se totiž značí různými názvy). V každém případě za mě tento resort patří do té vyšší kategorie, kterou umí Egypt nabídnout. Služby hotelu jsou na vysoké úrovni, příjemné prostředí, pěkné a dobře vybavené pokoje, velké bazény i výběr z řady restaurací, ve kterých se dá stravovat. S covid opatřeními v tomto hotelu moc seznámen nejsem, ale pokud vím, tak většina jídel se tady, tak jako i v jiných resortech, servíruje. Slyšel jsem, že to konkrétně tady způsobuje problémy, nenadají vám tolik, kolik byste si přáli, diví se, že chcete přidat apod. Upozorňuji, že to je informace z konce září, tj. mohlo se to změnit a navíc to je dost individuální a každý to vnímá trochu jinak. Osobně bych se toho proto nebál.

   Ještě upozorním na pláž, resp. na vstup do moře. To tu je hodně mělké, většinou se tak nevyhnete tomu, že musíte do moře přes molo, které konkrétně tady měří cca 150 metrů.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chceme odletět po Vánocích do oblasti Marsa Alam se synem (9let) a potřebovala bych poradit, který hotel má lepší „zázemí“ pro děti (animace, akvapark)? Z hodnocení vychází nejlépe Albatros.
  Děkuji
  Denisa.

  • Dobrý den Deniso,

   dívám se na hotely, které jsou aktuálně v nabídce českých CK (ve vašem termínu a s odletem z Prahy) a vychází mi z toho následující varianty:

   1. hotel Royal Brayka Resort – má tři bazény u jednoho z nichž jsou asi 3 nebo 4 tobogány, animační programy bez problému. Vstup do moře je nejlepší z pláže sousedního hotelu, kde se jde hezky pěkně po písku

   2. hotel Albatros Sea World – ano, i tohle je dobrá volba, dokonce možná z hlediska zázemí lepší, větší bazény, více tobogánů a navíc celý areál je jen pár let nový, vybavení kvalitní. Na druhou stranu je tady dle mého názoru o něco horší vstup do moře (buď přes molo a nebo do takové laguny z pláže, byť se jde spíše po korálech než po písku)

   3. Jaz Lamaya resort – k němu náleží celý akvapark, kam mají přístup i hosté z okolních hotelů

   Snad jsem pomohl 🙂 Pokud se rozhodnete pro ten Albatros, určitě to není špatná volba, naopak dle mě jedna z nejlepších variant, kterou lze v Marse zvolit.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  chtěli bychom jet s manželkou a tří letou dcerou do Marsalamu od 26.12. do 2.1. Hotel poblíž letiště, aby nebyl dlouhý transfer a byl zde rodinný pokoj (dvě oddělené místnosti). Jaký byste doporučil, s vyhřívaným bazénem? Hotel Royal Tulip Resort & Aquapark je podle Vás dobrý? děkuji a přeji hezký den

  Daniel

  • Dobrý večer Dane,

   Royal Tulip je dobrá volba – má jak rodinné pokoje, tak i v zimě vyhřívaný bazén. Moře pro vaši tří letou dceru tu je také ideální – písečná pláž, písečný vstup do moře, ovšem hodně a hodně pozvolný (tj. pro takto malé děti myslím si že dobré). Na druhou stranu si tu moc nezaplavete – to je s opatrností možné až tak po 200 metrech. alternativně se dá chodit po mole, které má dva vstupy – jeden po cca 250 metrech (právě do takové laguny, ve které se dá koupat), druhý po cca 650 metrech od břehu – vstup do hloubky ke korálu.

   Jako alternativu bych doporučil kouknout na Three Corners Fayrouz Plaza, což je hotel o něco kvalitnější, byť cenově se mi zdá, že ve vašem termínu vychází stejně, né-li lépe. Navíc je blíž u letiště. Má vyhřívaný přímo hlavní bazén, na druhou stranu tu chybí vodní skluzavky pro děti. Vstup do podobný jako u Royal Tulip, u pláže opět hodně mělko, během přílivu tak po kolena, dále je k dispozici molo se 3 vstupy do vody. Rodinné pokoje má také. Co v každém případě doporučuji udělat, ať už vyberete cokoliv, si s cestovkou výslovně ověřit to, že vám zařídí právě dvoupokojový „pokoj“.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Jak to v současné době vypadá na Hurghadě co se týče omezení kvůli pandemii. Jel bych rád do mé oblíbené LaPachy. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Františku,

   nově cca týden platí povinnost na veřejnosti nosit roušky. Opatření souvisí se stoupajícími čísly, které byly zaznamenávány zejména na konci prosince. Aktuálně křivka nových případů lehce klesá. Jinak žádná významná opatření v platnosti nejsou. Restaurace zůstávají otevřeny, nicméně fungují na 50% kapacity. Stejně tak fungují hotely a v hotelových jídelnách nandavají jídlo přímo číšníci. Konkrétně teď nevím, jak je to v případě Le Pacha Resortu, ale funguje je to tak ve většině hotelech, tedy předpokládám, že to tak bude fungovat i zde.

 • Odpovědět

  Dobry den,zvazuji vzit celou rodinu v prosinci na Marsa Alam do hotelu Magic Tulip resort..Muzete mi prosim poradit,zda je to dobra volba.?Je mozne si v tomto mesici vybrat ruzne aktivity a vylety??Dekuji moc za Vas nazor.

  • Dobrý den Renato,

   z hlediska termínu to dobrá volba je. Počasí v prosinci v Egyptě je na dovolenou u moře dobré. Na začátku měsíce bývá klidně kolem 27°C, voda má standardně 25°C, takže na koupání bez problému. Zároveň se určitě nemusíte bát toho, že by to zde bylo jakkoliv omezeno (ať už nabídka výletů, animací, aktivit na pláži, apod.). Sezóna je v Egyptě celoroční a navíc konec prosince je zde i dost oblíbený.

   Z mého pohledu bych zvážil výběr hotelu. Konkrétně Magic Tulip spolu se sousedním Royal Tulip nemusí úplně každému vyhovovat. Jde o to, že tu je hodně mělko a za koupáním (ve smyslu koupání v hlubší vodě, popř. ve smyslu šnorchlováni u útesu) musíte vždy překonat 750 metrů dlouhé molo (nejdelší v Marse). Pokud jste s tímto srozuměna, pak je vše v pořádku. Jen na to raději upozorňuji. Bude-li potřebovat nějak v výběrem poradit, klidně se na mě obraťte 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěli bychom letos o Vánocích do masa Alan. Máte nějaké zkušenosti s hotelem Utopia beach club a dá se v té době koupat

  • Dobrý den Moniko,

   Utopii dnes řadím mezi takovou střední třídu, málokoho zklame, ale na druhou stranu ani ničím výrazně neuchvátí. Pokoje čisté, ne nejmodernější, ale bez problému. personál vstřícný a stará se. Problém je, že sem letos v létě mířilo plno místních turistů. Ti ovšem jezdí jen v létě či o nějakých prázdninách a rozhodně zde nebudou v zimě, to je na ně příliš chladno. V moři se zde bez problému v prosinci koupat dá, čekejte teplotu vody mezi 23° a 24°C. Výhodou je, že Utopia je v zálivu, voda tu je o něco teplejší, než na volném moři.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Aladdin Beach Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (-56%): All Inclusive dovolená v Hurghadě levně za 7 290 Kč

Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.