Kam za teplem v únoru

Odskočit si v zimě za teplem k moři? Nápad, který rok od roku realizuje čím dál tím více Čechů. Oblíbený je zejména únor, ale mnozí vyrážejí i v lednu nebo v březnu. Zároveň platí, že podobná dovolená v zimě už dávno není výsadou pro bohaté. Do některých destinací lze sehnat zájezdy za stejné peníze, za které se v létě jezdí na třeba dovolenou do Řecka.

Kam nejlépe za teplem v únoru?

Seznamte se s naším TOP výběrem 5 destinací, které i v únoru lákají na teplé moře i slunečnou oblohu.

EgyptKapverdské ostrovyMaledivyEmirátyZanzibar

 

Rudé moře, Perský záliv, Indický oceán, ale i Atlantik. Místa, kde se budete i uprostřed zimy cítit jako létě. Pokud vás o těchto destinacích cokoliv zajímá nebo byste rádi tip na nějaký prověřený hotel, piště komentář dole pod textem

Egypt

Ze teplem v únoru není třeba chodit nikam daleko. Nejlevnější variantou, kam vyrazit v zimě k moři je celoročně teplé egyptské pobřeží u Rudého moře. Počasí v Egyptě v únoru dává záruku příjemně vysokých teplot, které přes den jak v Hurghadě, tak v Marsa Alam typicky v únoru stoupají k 26°C. A byť je zde moře v únoru vůbec nejchladnější z celého roku, voda u pobřeží má i přesto takto uprostřed „zimy“ parádních 22°C.

Egypt doporučuji všem milovníkům potápění! Podmořský život je zde na mnoha místech naprosto dokonalý (přečtěte si naše tipy na nejlepší místa na potápění). Troufám si tvrdit, že si Egyptě zašnorchlujete lépe než kdekoliv jinde na světě. A vzhledem k tomu, jak dobře cenově dostupnou destinací Egypt skutečně je, tak je dovolená u Rudého moře jasnou volbou!

Na snímku záběr korálového útesu u Abu Dabbab.

Korál u Abu Dabbab, Egypt

Únor na Kapverdských ostrovech

O něco jižněji a na druhé straně Afriky leží Kapverdské ostrovy – další destinace, které je podobně jako Egypt také navštěvovaná celoročně, ale nejoblíbenější je na podzim, v zimě a na jaře. Let na Kapverdské ostrovy je poměrně dlouhý, trvá standardně 6 hodin a 45 minut, cesta sem může být pro někoho zdlouhavá, ale vyplatí se!

Po přistání na vás čeká exotická dovolená v písečném království. Oba hlavní Kapverdské ostrovy (jak Sal, tak Boa Vista) jsou písku plné, je všude, především pak v podobně dlouhých a širokých písečných pláží, které jsou pro Kapverdy typické.

Kapverdské ostrovy v zimě u moře

Maledivy

Pokud hledáte exotickou dovolenou se vším všudy, vyrazte na Maledivy! Právě únor, spadá do toho nejlepšího období, kdy Maledivy navštívit. Nechat nevlídné počasí v Evropě, utéct v zimě za teplem k moři na tyto exotické atoly a prožít pohodovou dovolenou v luxusu i v soukromí v některém z místních hotelových resortů – zážitek na celý život.

Maledivské souostroví leží v tropech, takže ačkoliv je zde 30°C celý rok, řada měsíců je tu velmi bohatá na srážky. Nenechte si zkazit dovolenou deštěm a zaleťte sem za teplem v únoru. Nejnižší srážkové úhrny jsou charakteristické právě pro počasí na Maledivách v únoru a v březnu – doba, kdy se tu jasná a polojasná obloha (podobně jako na následujícím snímku) vyskytuje nejčastěji.

Únor - dovolená u moře na Maledivách

Spojené arabské emiráty

V únoru doporučuji zvážit i dovolenou v Emirátech. Deště se tu na rozdíl od Malediv prakticky nedočkáte, ani v zimě. V tomto ohledu je místní klima velmi podobné tomu egyptskému.

S jedním rozdílem!

Průměrné teploty vzduchu jsou v Emirátech v zimě vyšší než ve stejném období v Egyptě. Kdo je ochoten oželet možnost perfektního potápění a dává přednost vyšším teplotám, nechť určitě volí Dubaj, Ras al-Khaimah, Fujairah nebo kterékoliv jiné emirátské letovisko. Únor v Arabských emirátech je poměrně teplý s teplotami až 29°C.

Cenově tu má zimní dovolená u moře velký rozptyl. Netřeba se bát, že to vyjde nějak draze. V nabídce totiž často jsou i některé velmi levné zájezdy do Emirátů.

Emiráty v zimě - únor

Zanzibar

Exotika, byť jiná než ta na Maledivách. I Zanzibar, ostrov, který od východních břehů Afriky dělí Zanzibarský průliv, je v zimě oblíbených cílem evropských turistů, Čechů nevyjímaje.

Písečné pláže, bílý písek, křišťálová voda, bujná tropická vegetace plná vanilkovníků, pepřovníků nebo skořicovníků (ostatně Zanzibar je ve světe díky svému koření proslulý), ale i úchvatné rozdíly mezi odlivem a přílivem. Zkrátka exotika, která nejde vylíčit… která se musí zažít.

Dovolená Zanzibar

Našli jste inspiraci? Jaké místo vás zaujalo nejvíce?

Ať už pro svoji dovolenou u moře v únoru zvolíte kteroukoliv z těchto 5 destinací, tak v ani jednom případě chybu neuděláte. Pak už jen záleží na správné volbě hotelu. Ty jsou třeba v Egyptě v zimě prázdnější, a proto je v nich většinou pobyt příjemnější než v létě, nicméně volba dobrého resortu, ať už jde o kteroukoliv destinaci, je pro pěknou dovolenou stěžejní. Rád poradím nebo dám nějaké tipy tak, aby se váš výlet za teplem v únoru vydařil na 100%. Stačí mi do komentářů dole pod textem sepsat vaši stručnou představu o pobytu nebo termín, kdy chcete vyrazit – pokusím se dát tipy na nějaké rozumné, ozkoušené a fajn hotely.

Kam za teplem v únoru
3 (60%) 2
Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Hotel Ali Baba Palace, Hurghada, Egypt

Egypt: all inclusive dovolená (4*) v Hurghadě za 10 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: dovolená na Fuerteventuře ve 4* hotelu za 14 990 Kč

Hotel Vincci Nozha Beach, Hammamet, Tunisko

Tunisko (Hammamet): last minute dovolená (4*) s All Inclusive za 9 290 Kč

Hotel Playamar, S'Illot, Mallorca, Španělsko

Mallorca (sleva 50%): 8 denní polopenze u krásné pláže za 11 990 Kč

Hotel Mary Bill, Santorini, Řecko

Řecko (Santorini): dovolená na kouzelném řeckém ostrově za 13 490 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.