Maledivy únor: počasí na Maledivách v únoru

Ačkoliv počasí na Maledivách je teplé celoročně, tak jsou měsíce, které jsou pro dovolenou na Maledivách mnohem vhodnější než jiné. Jedním z nich je právě únor, který je spolu s lednem a březnem vůbec nejlepším obdobím, kdy toto exotické souostroví navštívit.

Proč?

Počasí na Maledivách v únoru je teplé, s teplotami mezi 30°C a 33°C, obvykle slunečné a především s minimem dešťových srážek. Na Maledivách v únoru prší nejméně z celého roku!

Navíc i na toto oblíbené období lze najít některé zajímavé ceny. Např. tento pobyt v Bandos Island Resortu za 33 700 Kč, který se nachází na malém romantickém ostrůvku v rámci severního atolu Male. Nebo si prohlédněte kompletní nabídku aktuálních zájezdů na Maledivy. Před kteroukoliv rezervací však každému doporučuji se s rázem zdejšího únorového počasí alespoň letmo seznámit.

 

Teplota vzduchu | Teplota moře | Déšť v únoru | Únor 2023 | Předpověď počasí | Moje doporučení

 

Informace vychází z dlouhodobých statistik. Doporučuji proto prohlédnout i konkrétní data pro únor z minulých let, z nichž často člověk získá o počasí vůbec tu nejlepší představu.

Teploty vzduchu

Z hlediska teploty vzduchu je únor podobný všem ostatním měsícům. Tropické klima, které Maledivy ovlivňuje, udržuje teplotu vzduchu po celý rok plus mínus okolo 31°C.

V poledne a odpoledne je nejtepleji, kdy vzduch má 31°C. Občas se stane, že teplota vystoupí ještě výše, na 33°C, to je ostatně i vůbec nejvyšší teplota, která kdy byla v únoru na Maledivách naměřena.

V noci a ráno je obvykle 28°C. Níže klesá teplota vzduchu výjimečně a typicky jen v případě, kdy svlaží maledivské atoly noční dešťová přeháňka.

Teplota má v průběhu dne standardně následující vývoj:

Maledivy počasí únor

Únor nevykazuje žádný trend. Teploty vzduchu nejsou vůbec rozkolísané. Zcela dominuje tropické klima, jsou stejné nebo velmi podobné jak v rámci jednoho dne, tak v rámci celého měsíce. Z hlediska teplot tedy nezáleží na tom, zda vyrazíte na začátku února nebo koncem měsíce.

Teplota moře

Průměrná teplota vody je vysoká.

Teplota moře na Maledivách v únoru činí 28°C.

Podobně vysoká tu je také v březnu a v dubnu. Teplé moře na Maledivách je takto v zimě nespornou výhodou těchto atolů, při nejmenším v porovnání s některými bližšími destinacemi jako jsou Emiráty v únoru (kde má moře max. 22°C) nebo Omán (25°C). Naopak o něco jižněji položený Zanzibar má v únoru teplotu moře dokonce ještě o jeden stupeň vyšší.

Déšť & další charakteristiky počasí – únor

Většinou slunečné dny s jasnou oblohou, nízký srážkový úhrn (porovnáme-li to třeba s průměrným úhrnem 230 mm, který je typický pro Maledivy v listopadu) a vysoký UV index.

 • počet deštivých dnů: 3
 • srážkový úhrn: 38 mm
 • délka sluneční svitu: 10 hodin
 • délka denního světla: 12 hodin
 • UV index: 11+ (extrémní)

Ačkoliv jsou Maledivy tropickou destinací, kde bývají srážky časté a vydatné. Únor je jako jeden z mála měsíců jiný. Déšť je na Maledivách v únoru výjimečný.

Maledivy: týdenní pobyty s odletem z Prahy od 29 300 Kč

Únor 2023

Doplňuji ještě konkrétní data z minulých let. Data pro únor 2023 budou doplněna, jakmile budou známa. Pro vybrané dny je uvedena vždy nejvyšší denní teplota, nejnižší denní teplota a dominantní stav oblačnosti.

Data pro únor 2022:

 •   1.   >>   32°C   /   28°C   /   oblačno
 •   6.   >>   31°C   /   26°C   /   jasno
 • 12.   >>   31°C   /   27°C   /   oblačno
 • 18.   >>   31°C   /   26°C   /   oblačno
 • 23.   >>   32°C   /   27°C   /   skorojasno
 • 12.   >>   32°C   /   26°C   /   skorojasno

Aktuální předpověď počasí

V následující meteorologické mapě najdete aktuální předpověď počasí pro Malé, Maledivy:

Moje doporučení

Celý začátek roku je zde pro pobyt u moře z hlediska počasí vhodný. Únor patří k těm nejlepším měsícům, kdy na Maledivy jet. Teploty jsou konstantní, pohybují se každý den kolem 31°C. Podstatné je i převládající slunečné počasí, které zde v jiných měsících až tak typické není.

Maledivy v únoru doporučuji.

Vzhledem k oblíbenosti února jsou často ceny pobytů dost vysoké. Ale lze najít i celkem levné nabídky, typicky začínají na 28 000 Kč za týdenní pobyt. Na levnější ceny se dostanete, pokud počkáte na last minute či zvolíte některý z dynamicky sestavovaných zájezdů, ať už od českých cestovních agentur nebo německých cestovek.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.