Maledivy levně

Krásné, výjimečné a exotické. To jsou Maledivy. Symbol luxusu a synonymum pro perfektní dovolenou, na kterou každý rád dlouho vzpomíná. Za tento exotický zážitek se většinou draze platí. Přesto vyrazit na Maledivy levně lze. Nebo lépe řečeno levněji než obvykle.

Byť nízké ceny těchto zájezdů jsou spíše výjimečné a ne příliš reálné, tak existují.

Ukážeme příklad a povíme, v jakém období typicky vychází dovolená na Maledivách nejlevněji.

10 dní za 25 938 Kč — Proč tu je dovolená tak drahá — Kdy vyrazit, aby mě to vyšlo „levně“

Exotická dovolená – 10 dní za 25 938 Kč

Přistáváme na Maledivách na letišti v Malé a bez zbytečných průtahů nastupujeme na velký člun. Užíváme si rychlou jízdu a za necelých 40 minut se ocitáme na ostrově Fihalhohi Island. Čeká nás tu báječných 10 dní plných koupání, odpočinku a šnorchlování.

Lákavá představa, že?

10 denní dovolená je aktuálně k dispozici za 25 938 Kč. Co je v ceně zájezdu?

 • pobyt v resortu Fihalhohi Island ****
 • zpáteční letenka z Prahy do Malé (s přestupem v Dubaji)
 • transfer rychlým členem do resortu

Byť se jedná o pobyt bez stravy, přesto je cena 25 983 Kč za tak kvalitní dovolenou výbornou koupí (upozorňuji, že tato konkrétní cena je/byla v době publikace článku). Pro lepší představu přikládám náhled zájezdu:

Maledivy levně

Faktory zvyšující cenu dovolených

To, že se cena týdenních zájezdů na Maledivy standardně pohybuje nad 35 000 Kč za jednu osobu, je kombinací řady faktorů.

Maledivy jsou daleko – s ohledem na jejich polohu v Indickém oceánu i s ohledem na poměrně dlouhou délku letu na Maledivy je zřejmé, že samotná doprava na toto krásné souostroví nikdy není nic levného. Zpáteční letenka z Prahy většinou vychází na min. 16 000 Kč. Levné letenky na Maledivy, za které zaplatíme kolem 15 000 Kč už jsou závislé na konkrétních termínech. Akční letenky na Maledivy, které můžou vyjít třeba i na 12 000 Kč jsou pak velmi výjimečné a mají řadu omezení.

Po přistání na letišti v Malé následuje doprava do hotelu – člunem nebo letadlem, což výslednou cenu dovolené dále navyšuje.

Levné nejsou ani hotely na Maledivách, které mají výborný servis, často se jedná o luxusní resorty na „soukromých“ ostrovech. Za kvalitu i za soukromí se platí a často se platí výrazně.

Není to jen cena za služby, je to i „cena“ za vyhledávanou a v mnoha termínech kapacitně omezenou exotickou destinaci, která se v případě Malediv do konečné sumy za dovolenou nezbytně promítá.

Nejlevnější dovolená na Maledivách

Kdy jet na Maledivy levně?

O tom, kdy je nejlepší vyrazit na Maledivy, jsem již psal. Doporučuji si to přečíst, jsou tam relativně podrobně rozebrány přednosti jednotlivých období na Maledivách.

Upozorňuji ale, že ta nejlepší doba, tedy buď návštěva Malediv v únoru, v březnu nebo v dubnu, rozhodně není tím nejlevnějším obdobím.

Je to přesně naopak!

To je samozřejmě logické, a proto, přejete-li si Maledivy navštívit levně, je třeba slevit z nároků na počasí a vyrazit v jiných měsících. Mějte přitom na paměti, že počasí na Maledivách je především v létě, ale i na podzim, velmi vlhké a často tu prší.

Pokud chceme dobrý kompromis mezi cenou a počasím, pak já doporučuji jeden z těchto měsíců:

 • říjen
 • listopad

Déšť vás tu v těchto měsících zastihne. S tím musíte počítat. Většinou není však tak častý jako v létě. Pro lepší představu se mrkněte na podrobný popis počasí na Maledivách v listopadu. Na druhou tu však máte jistotu tepla, přes den tu na podzim bývá 31°C. Proto jsou za mě tyto podzimní měsíce dobrou volbou, kdy navštívit Maledivy levně, a užít si tu tak exotickou dovolenou ještě před začátkem místní hlavní turistické sezóny.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   2
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Chtěli bychom s manželem na dovolenou k moři v únoru na cca 12 dnů ( exotika, např.Maledivy? ), lze pořídit do 80 tis.Kč? Doporučíte destinaci? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivano,

   lze, byť, pokud to budete chtít s All Inclusive, budete mít výběr dost omezený. Maledivy jsou dobrá volba, rovněž Dominikánská republika. Na začátku roku je hodně oblíbený i Zanzibar (viz také kdy je nejlepší jet na Zanzibar) nebo Mauricius – na obou ostrovech v únoru panuje hlavní sezóna. Za mě bych ale osobně dal v únoru od Mauriciu ruce pryč, přeci jenom tu celkem často prší, Mauricius je dle mého názoru lepší volit v listopadu, v prosinci nebo v lednu.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.