Maledivy březen: počasí na Maledivách v březnu

Vyrazit na Maledivy v březnu je při nejmenším z hlediska počasí dobrý nápad! Březen je totiž doba, kdy Maledivy stále výrazně ovlivňuje relativně suchý, severovýchodní monzun, který na Maledivách vytváří podmínky na dovolenou u moře více než ideální.

Počasí na Maledivách v březnu je slunečné. Teplota vzduchu se pohybuje okolo 32°C, převládá jasná nebo skoro jasná obloha a prší minimálně.

Navíc počasí v tomto termínu je velmi stálé, prakticky se nemění a teploty vzduchu jsou stejné jak na začátku března, tak na jeho konci. Na březen lze také najít cenově zajímavé nabídky. Ať už je to týdenní pobyt v Kuredu Island Resort za 37 630 Kč (plná penze v ceně) nebo na Bandos Island Resort ležící v rámci severního atolu. Podobných příkladů lze najít vícero. K orientaci v aktuálních cenách doporučuji využít tento přehled dostupných zájezdů.

Obsah článku:

 

Relativní stálost teplot je pro Maledivy typická. Je to dáno především stabilním tropickým podnebím, které počasí na Maledivách výrazně ovlivňuje a celkově determinuje.

Teploty vzduchu

Ačkoliv jsou teploty na Maledivách po celý rok velmi, opravdu velmi podobné, tak březen, a zejména pak duben, květen a červen patří rozhodně mezi ty nejteplejší měsíce.

V březnu se teplota vzduchu v odpoledních hodinách pohybuje ve svých maximech mezi 31°C – 32°C. Dny, kdy se nejvyšší denní teplota zastaví na 30°C nebo naopak dny, kdy se dostane na 33°C, tu jsou v březnu výjimečné a velmi ojedinělé. To samo o sobě svědčí o tom, jak extrémně tu jsou teploty stabilní a neměnné.

Typický vývoj teplot během dne ukazuje následující graf:

Maledivy počasí březen

Jak lze vidět, tak ani noci ani rána v březnu na Maledivách obvykle nejsou o moc chladnější než dny. Teplota vzduchu v noci klesá většinou k 29°C >>> noci jsou tropické a velmi horké! Tedy, pokud se rozhodnete na Maledivy vyrazit v březnu, je zkrátka třeba s tropickými nocemi počítat.

Teplota moře

Podobně jako v únoru, viz. také počasí na Maledivách v únoru, i březnu je teplota vody na Maledivách vysoká.

Moře zde v březnu má 28°C.

Koupat i šnorchlovat se tedy dá bez jakéhokoliv problému, na druhou stranu ale teplota moře na Maledivách takto na konci zimy nikoho vlastně neosvěží, což může být některými považováno za drobnou nevýhodu. Zároveň je potřeba myslet i na to, že oceán je tu v blízkosti mnohých atolů mělký či u nich vytváří nejrůznější laguny. Přesně to je případ oblíbeného atolu Kuredu Island. Kuredu je perfektní na koupání a nebo na šnorchl právě v blízkých lagunách, ale voda v mělkém pobřeží je často ještě teplejší než teplota okolního oceánu.

Déšť & další charakteristiky počasí

Z hlediska deště je březen ok. Počasí v březnu je na vláhu chudé, prší výjimečně, maximálně 5x do měsíce. Ještě sušší je únor. Celý začátek roku je z pohledu srážek vhodnou, ne-li nejlepší dobou, kdy na Maledivy vyrazit. Prší málo a pokud na déšť dojde, většinou to jsou jen krátké přeháňky.

 • počet deštivých dnů: 5
 • srážkový úhrn: 74 mm
 • délka sluneční svitu: 9 hodin
 • délka denního světla: 12 hodin
 • UV index: 11+ (extrémní)

Maledivy: týdenní pobyty s odlety z Prahy a Vídně od 33 100 Kč

Březen 2023

Přikládám i konkrétní data pro vybrané březnové dny, pro které je vždy uvedena, nejvyšší denní teplota, nejnižší denní teplota a převládající stav oblačnosti.

Data pro 03/2022:

 •   1.   >>   32°C   /   28°C   /   skoro jasno
 •   8.   >>   32°C   /   27°C   /   skoro jasno
 • 14.   >>   31°C   /   28°C   /   skoro jasno
 • 20.   >>   31°C   /   28°C   /   oblačno
 • 25.   >>   32°C   /   28°C   /   skoro jasno
 • 31.   >>   31°C   /   28°C   /   skoro jasno

Data pro březen 2023 budou doplněna. Hodnoty jsou pro Malé, hlavní město Malediv.

Aktuální předpověď počasí

Níže je uvedena dnešní aktuální předpověď počasí pro Malé, Maledivy, najdete ji ve spodní části této meteorologické mapy.

Mé doporučení

Vhledem k tomu, že Maledivy leží téměř na rovníku, zdejší počasí je determinováno tropickým klimatem. Březen na Maledivách je teplý. Teploty se každý den pohybují lehce nad 30°C, většina dnů je skoro jasných s minimem oblačnosti. Proto vyrazit na exotickou dovolenou na Maledivy v březnu je dobrý nápad. O tom ostatně svědčí i fakt, že právě březnové termíny jsou hodně žádané a představují zdejší hlavní turistickou sezónu.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Orangea Beach Resort, Nosy Be, Madagaskar

Madagaskar (-42%): pobyt v hotelu přímo u pláže na 8 dní za 17 990 Kč

Hotel Millennium Resort, Salalah, Omán

Salalah, Omán (-56%): dovolená v 5* resortu s All Inclusive za 15 990 Kč

Hotel Venice Beach, Djerba, Tunisko

Djerba, Tunisko (-54%): pohodové All Inclusive s pobytem na 8 dní za 8 990 Kč

Hotel Angela Beach, Korfu, Řecko

Korfu, Řecko (-58%): týdenní All Inclusive v hotelu přímo u moře za 7 990 Kč

Hotel Don Manolito, Tenerife, Kanárské ostrovy

Tenerife (-65%): dovolená na 8 dní v oblíbeném Puerto de la Cruz za 8 990 Kč

Hotel R2 Pajara Beach, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: týdenní pobyt s All Inclusive ve 4* hotelu za 11 490 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.