Spojené arabské emiráty: Dovolená 2019

Navštivte Spojené arabské emiráty! Pojeďte za odpočinkem i za poznáním do malé, ale nesmírně bohaté země k celoročně vyhřátému Perskému zálivu. Dovolená ve Spojených arabských emirátech má mnoho tváří a pro každého, kdo ji vyzkouší a SAE navštíví, se stává nezapomenutelným zážitkem.

Spojené arabské emiráty (SAE), to je země s rozlohou o něco málo větší než Česká republika a s populací cca 9,2 milionu obyvatel, země rozkládající se na jihovýchodním části Arabského poloostrova a sousedící s Ománem na jihovýchodě a se Saúdskou Arábií na jihozápadě. Země zažívá v posledních letech obrovský boom a rychle se tak stala jednou z nejatraktivnějších turistických destinací!
Burj Khalifa - Dubaj, Spojené arabské emiráty
Zájezdy do Spojených arabských emirátů patří celoročně k velmi oblíbeným. Není se čemu divit, mnoho z nich je jednak cenově velmi dostupných, viz. last minute zájezdy do Arabských emirátů. Největšími lákadly ale zejména jsou:

 • krásně teplé počasí a příjemná teplota moře po celý rok
 • pěkné pláže, ale i jedinečné písečné pouště
 • futuristická architektura
 • nesčetné možnosti nákupů

Ano, dovolená ve Spojených arabských emirátech, to nejsou jen hotelové komplexy, bazény a pláže. Země nabízí aktivní dovolenkové vyžití. Udělejte si výlet do pouště, poznejte arabskou kulturu a ochutnejte jedinečnou arabskou kuchyni.

Nezapomeňte navštívit místní metropole. Dubaj i nedaleké Abu Dhabí vás uchvátí mrakodrapy. Místní tvrdí, že staví města budoucnosti. Otázkou je, jestli naopak nestaví města minulosti. Ať už je to jakkoliv, vyvést se výtahem na nejvyšší budovu světa, mrakodrap Burdž Chalífa v Dubaji (164 pater) nebo jít obdivovat luxusní hotel Burdž al-Arab ve tvaru plachetnice, to jsou zážitky na celý život.
Emiráty - fontána v Dubaji
Počasí ve Spojených arabských emirátech dovolené přeje, a ačkoliv tu v letních měsících panují velká vedra, nevadí! Navštívit můžete největší nákupní centrum na světě, zorientujte se nejdříve v cenách v arabských emirátech, tzv. Mall of the Emirates nebo si rovnou jít zalyžovat do lyžařského areálu Ski Dubai, který je tohoto nákupního centra součástí. Pravda, s lyžováním v Krkonoších nebo s lyžováním v Rakousku se to srovnat nedá, ale proč se alespoň nejít podívat?

Nejlepší letoviska ve Spojených arabských emirátech

Ubytovat se můžete přímo v Abu Dhabí nebo v Dubaji a mít vše zajímavé na jednom místě. V Dubaji pláže jsou a z hlediska koupání je lepší vybírat z jednoho z následujících letovisek:

 • Ras Al Khaimah
 • Fujeirah
 • Sharjah
 • Ajman
 • Jumeirah

Na kolik dovolená v Dubaji a v SAE obecně přijde?

Dávno neplatí, že zájezdy do Dubaje a do celých Spojených arabských emirátů nejsou cenově dostupné. Ačkoliv se jedná o exotickou destinaci, za zájezd není třeba zaplatit více než za dovolenou v Řecku. Ceny jsou různé, ale ty nejlevnější zájezdy začínají na 11 000 Kč!

Pěkná týdenní all inclusive dovolená v Dubaji vyjde už na 17 000 Kč (last minute zájezd do Dubaje).

Déle neváhejte a naplánujte si dovolenou v této exotické destinaci. Nezapomeňte se podívat na to, jak vypadá dovolená v Ománu, v zemi sousedící se Spojenými arabskými emiráty.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chystáme se do Dubaje v říjnu od 1.10 do 8.10.2019.
  Našli jsme si tento hotel: Aloft Palm Jumeirah

  Mám dvě otazky : Není tento hotel daleko od všech památek ? Na kolik vyjde tak transfer ?

  Priletime s Emirates o pulnoci.

  • Dobrý den Milane,

   vzhledem k tomu , že hotel Aloft Palm Jumeriah leží na vnějším prstenci Jumeriah palmy, tak to je celkem z ruky od řady zajímavých míst v Dubaji. Počítejte, že cesta taxíkem z letiště vás vyjde na cca 95 dirhamů (jeden směr). Ne úplně snadná odsud bude i cesta k těm nejzajímavějším místům. Budete muset využít rovněž taxi, a to minimálně k dopravě k nejbližší zastávce hromadné dopravy (stanice nadzemního vlaku monorail – Palm Atlantis Monorail Station) – je od hotelu 5 km daleko. Odtamtud jet do konečné stanice Gateway, tam naskočit na tramvaj a tou dojet ke stanici červené linky metra Damac Properties. Ta vás pak doveze tam, kam budete potřebovat.

   Absolvovat se to 3x / 4x za pobyt dá, ale pokud plánujete jezdit na výlet denně, tak bych spíš volil vhodněji položený hotel.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v srpnu 2019 letíme s manželem na dovolenou do SAE Ajman v cestovce nám bylo řečeno ,že si máme sebou vzít Eura chystáme se navštívit Dubaj. Na internetu doporučují dolary. Jakou měnu máme volit, co doporučujete. Děkuji za odpověď. Aliz

  • Dobrý den Aliz,

   já rozhodně doporučuji americké dolary. Lze ho používat na bakšiš, kolikrát s ním i platit, ale stejně budete potřebovat pak směnit na dirhamy. To lze samozřejmě provést jak s eury, tak s dolary, ale dolar je lepší. Měna AED je totiž pevně navázána na americký dolar, i proto bývají kurzy USD/AED výhodnější než kurzy EUR/AED.

 • Odpovědět

  Chceme leted baj ok 27.12 ale nevíme kam poradíte

  • Dobrý den Petře,

   máte nějakou konkrétnější představu / požadavky? klidně mi je napište buď sem nebo na email a já se vám podívám po nějakých konkrétních možnostech. Pokud plánujete zůstávat do nového roku, stojí za to být buď někde v Dubaji nebo u ní tak, abyste mohli strávit v Dubaji Silvestr. Volit nějaký hotel v Ras Al Khamiah, tak budete zbytečně daleko. Čili za mě buď samotná Dubaj (například přímo na umělém poloostrově Palm Jumeirah nebo v jeho blízkosti, třeba u Dubai Marina). Nebo mimo Dubaj, ale ne daleko od ní, takže někde v Sšardže / Sharjah.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Stork, Kréta, Řecko

Řecko, Kréta (-59%): nejlevnější All Inclusive dovolená (8 dní) za 5 990 Kč

Hotel Marabout, Sousse, Tunisko

Tunisko, Sousse (sleva -53%): All Inclusive dovolená (8 dní) za 8 790 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos (-36%): výborný hotel s plnou penzí (8 dní) za 11 190 Kč

Hotel Kamenec, Kiten, Bulharsko

Bulharsko (-35%): All Inclusive ve 4* hotelu přímo u pláže za 10 970 Kč

Hotel Panorama Boutique Village, Kréta, Řecko

Řecko, Kréta (-59%): perfektní All Inclusive dovolená (9 dní) za 7 990 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt, Marsa Alam (8 dní): All Inclusive dovolená v 5* hotelu za 9 680 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.