Spojené arabské emiráty: Dovolená 2023

Navštivte Spojené arabské emiráty! Pojeďte za odpočinkem i za poznáním do malé, ale nesmírně bohaté země k celoročně vyhřátému Perskému zálivu. Dovolená ve Spojených arabských emirátech má mnoho tváří a pro každého, kdo ji vyzkouší a SAE navštíví, se stává nezapomenutelným zážitkem.

Burj Khalifa - Dubaj, Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE), to je země s rozlohou o něco málo větší než Česká republika a s populací cca 9,2 milionu obyvatel, země rozkládající se na jihovýchodním části Arabského poloostrova a sousedící s Ománem na jihovýchodě a se Saúdskou Arábií na jihozápadě. Země zažívá v posledních letech obrovský boom a rychle se tak stala jednou z nejatraktivnějších turistických destinací!

Zájezdy do Spojených arabských emirátů patří celoročně k velmi oblíbeným. Není se čemu divit, mnoho z nich je jednak cenově velmi dostupných, viz. last minute zájezdy do Arabských emirátů. Největšími lákadly ale zejména jsou:

 • krásně teplé počasí a příjemná teplota moře po celý rok
 • pěkné pláže, ale i jedinečné písečné pouště
 • futuristická architektura
 • nesčetné možnosti nákupů

Ano, dovolená ve Spojených arabských emirátech, to nejsou jen hotelové komplexy, bazény a pláže. Země nabízí aktivní dovolenkové vyžití. Udělejte si výlet do pouště, poznejte arabskou kulturu a ochutnejte jedinečnou arabskou kuchyni.

Emiráty - fontána v Dubaji

Nezapomeňte navštívit místní metropole. Dubaj i nedaleké Abu Dhabí vás uchvátí mrakodrapy. Místní tvrdí, že staví města budoucnosti. Otázkou je, jestli naopak nestaví města minulosti. Ať už je to jakkoliv, provést se plně automatizovaným metrem v Dubaji, vyvést se výtahem na nejvyšší budovu světa, mrakodrap Burdž Chalífa v Dubaji (164 pater) nebo jít obdivovat luxusní hotel Burdž al-Arab ve tvaru plachetnice, to jsou zážitky na celý život.

Počasí ve Spojených arabských emirátech dovolené přeje, a ačkoliv tu v letních měsících panují velká vedra, nevadí! Navštívit můžete největší nákupní centrum na světě, zorientujte se nejdříve v cenách v arabských emirátech, tzv. Mall of the Emirates nebo si rovnou jít zalyžovat do lyžařského areálu Ski Dubai, který je tohoto nákupního centra součástí. Pravda, s lyžováním v Krkonoších nebo s lyžováním v Rakousku se to srovnat nedá, ale proč se alespoň nejít podívat?

Nejlepší letoviska ve Spojených arabských emirátech

Ubytovat se můžete přímo v Abu Dhabí nebo v Dubaji a mít vše zajímavé na jednom místě. V Dubaji sice pláže jsou, ale z hlediska koupání je lepší vybírat z jednoho z následujících letovisek:

Na kolik dovolená v Dubaji a v SAE obecně přijde?

Dávno neplatí, že zájezdy do Dubaje a do celých Spojených arabských emirátů nejsou cenově dostupné. Ačkoliv se jedná o exotickou destinaci, za zájezd není třeba zaplatit více než za dovolenou v Řecku. Ceny jsou různé, ale ty nejlevnější zájezdy začínají na 11 000 Kč!

Pěkná týdenní all inclusive dovolená v Dubaji vyjde už na 17 000 Kč (last minute zájezd do Dubaje).

Déle neváhejte a naplánujte si dovolenou v této exotické destinaci. Nezapomeňte se podívat na to, jak vypadá dovolená v Ománu, v zemi sousedící se Spojenými arabskými emiráty.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   27
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši, nejprve děkuji za super udělané stránky. V polovině března plánujeme Dubai. Vybrali jsme hotel (dcera tam bude služebně ubytována, tak spíše kvůli ní, aby jsme s ní byli trochu v kontaktu) Hampton By Hilton Dubai Airport. Máte přehled, zda se dá hromadnou dopravou dostat k nějaké pláži, na mrakodrap Burdž Chalífa v Dubaji (164 pater) nebo k Burze al-Arab. Nebo by nás také lákalo sehnat nějaký hotel na pláži a do Dubaie zajet třeba jen na dva dny ji prozkoumat. Letíme na 6 dní. Doporučil by jste něco? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Radko, díky za váš dotaz. Tipuji, že dcera je letuška a v březnu bude z Dubaje létat pro FlyDubai, není to tak náhodou? 🙂 Zpět k vašemu dotazu, 900 m od hotelu je stanice zelené linky metra, tou se dostanete na linku červenou a tou pak třeba právě k Burj Khalífě. Přímo k plážím se metrem nedostanete, doporučuji se k nějaké pláži metrem přiblížit a pak to dojet autobusem, popřípadě i vzít taxi (oni nejsou drahé). Za mne jsou na první návštěvu Duabje ideální tak 3 celé dny tak, abyste viděli to nejdůležitější. Zbytek pak strávit někde na pláži, ale klidně přímo v Dubaji, všude tam je čisto, je to upravené, není čeho se bát.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši, v dubnu letíme do Dubaje a nyní jsme zjistili, že je to v době Ramadánu, pořád studuji celní předpisy co se může do Dubaje vézt a na jedněch stránkách píšou, že alkohol ano i pivo v plechovce a na druhých jsem se dočetla, že je tam veškerý alkohol zakázán vézt, prosím můžete mi v tom udělat jasno, jestli mohu sebou něco vézt a kolik, děkuji moc za ochotu a odpověď, Dagmar

  • Odpovědět

   Dobrý den Dagmar, alkohol je možné v omezeném množství do země dovést. Tzn když si do odbaveného zavazadla nějaký přibalíte (max. 4 litry alkoholu), tak to není žádný problém.

 • Odpovědět

  Dobrý den, syn 9 let by se rád podíval do Dubaje. Můžete mi prosím doporučit kam letět nebo hotel. Děkuji Klára

  • Odpovědět

   Dobrý den Kláro, nejsem si jistý, zda úplně rozumím dotazu. Máte nějaké konkrétní požadavky? Já osobně bych volil hotel tak, aby byl u metra. Ideálně někde na červené lince tak, abyste se mohli po Dubaji snadno a rychle pohybovat. Ale je to spíš osobní preference a vy můžete mít jiné požadavky.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  v květnu letíme do Dubaje a stále vybíráme hotel. Rádi bychom trávili nějaký čas u moře, ale zároveň chceme aby bylo večer kam jít na procházku, na večeři, něco vidět. Taky chceme navštívit nejzajímavější místa Dubaje a jeden den navštívit Abu Dhabi. Zaujal nás hotel HILTON DUBAI THE WALK, myslíte, že je to správná volba?
  Předem děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko,

   konkrétně tento hotel sice neznám, ale okolí ano. Tato oblast (mezi JBR Beach a Marinou) je v podstatě ta nejvyhledávanější a lze i říct nejluxusnější lokalita. Pláž tu máte blízko (a jak říkám, je to jedna z nejvyhledávanějších pláží v Dubaji vůbec, také co se služeb týče dost drahá, tak pozor na to), chodit po okolí se dá bez problému (třeba kolem maríny) a dojdete odsud i přímo na metro (k nejbližší stanici to budete asi 1 km), kterým se můžete posunout k jiným zajímavým místům v Dubaji. Tedy za mě toto místo určitě doporučuji. Pokud máte možnost, volte ho.

   A i z hlediska výletu do Abu Dhabí je to dobré místo. Tedy minimálně pokud byste tam jeli autobusem. Linky z Dubaje do Abu Dhabí jezdí od stanice metra „Ibn Battuta Metro Station“, což máte dvě stanice jízdy červenu linkou směrem ven z města.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši. Moc děkuji za podrobnou odpověď!
  Ještě bych se ráda zeptala, někde jsem četla, že je v Dubaji velbloudí trh, ale nedařilo se mi dohledat kdy a kde je. Neslyšel jste o něm?
  A poslední dotaz ohledně výběru AED z bankomatu českou kartou, jestli s tím není problém. Předem moc děkuji! Hezký den

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   o ničem takovém v Dubaji nevím 🙁 Nemyslíte náhodou tento trh ve městě Al Ajn? Do Al Ajn to však zrovna není z Dubaje dvakrát blízko, je to asi 150 km.

   Výběr dirhamů z bankomatů je samozřejmě možný, jen bych se ujistil, jaké máte na kartě poplatky za výběry v zahraničí.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,máte na svých stránkách spoustu informací a rad. Poradíte mi také? Budeme ubytováni v hotelu Aloft Meaisam. Ráda bych poznávání Dubaje prostřídala (bude-li trochu příznivé počasí ) s návštěvou pláže. Která pláž by přicházela v úvahu, pokud bych chtěla použít veřejnou dopravu? Jsou tam také v dostupné vzdálenosti dobré neplacené pláže? Těším se na odpověď. Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   jasná věc, napíšu, co vím 🙂 Zrovna včera jsem někoho jiného upozorňoval na polohu hotelu Aloft Meaisam – věřím, že to víte, ale pokud ne, tak polohově je tento hotel tak trochu odstrčen (jak od centra, tak od pláží i od nějaké stanice metra). Na daném místě ještě před pár lety nebylo vůbec nic. Z toho vyplývají dvě věci, hotel je nový, ale taky se z něj kamkoliv dost blbě dostává. Nevím, jak je to s nějakými hotelový shuttly, které ubytované vozí na pláž a zpět (zeptejte se na hotelu). Vašemu „kolegovi“ jsem včera doporučoval, ať zváží půjčení auta tak, aby se snadněji od hotelu dostával. Nicméně, v pěší vzdálenosti je autobusová zastávka (spoje zde jezdí zhruba jednou za půl hodiny) a lze se odsud autobusem dopravit na metro.

   Nejblíže (asi 18 km od hotelu) máte shodou okolností nejznámější dubajskou pláž Jumeriah Beach, její návštěvu doporučuji, byť všechny služby zde jsou dost drahé (není nutné je využívat). Nedaleko od ní je třeba pláž Sufouh (pěkná, prostorná, koukáte z ní na umělý poloostrov Palm Jumeriah a je odsud vidět i známý hotel Burj al Arab), lze u ní bez problému zaparkovat popřípadě se sem dopravit autobusem (zastávka se jmenuje Dubai College 1, popřípadě 2).

 • Odpovědět

  Dobrý večer. Letime 23.12.2019 do Dubaie, hotel Ibis Styles Jumeirah. Máme naštudováno 🙂 ale kdybyste nám ještě cokoliv poradil, budeme rády. Chceme se hlavně koupat v moři. Děkuji a přeji pěkné svátky. Romana

  • Odpovědět

   Dobrý den Romano,

   pardon, že píšu takhle pozdě, kdy vy už pravděpodobně jste v Dubaji druhým dnem. Když píšete, že máte neštudováno, tak to nejspíš víte, nicméně kdyby náhodou ne, tak asi nejlepším místem na koupání je v této lokalitě pláž La Mer, kam lze od hotelu dojít buď pěšky (podle mě to je zhruba 40 minut chůze) nebo jet hotelovým shuttlem.

 • Odpovědět

  Dobrý den rádi by jsme navštívili Spojené arabské emiráty s dvouletým dítětem. Jakou lokalitu byste nám prosím doporučil. Máme představu někde blíže k moři a né daleko od letiště. Zatím jsme se dívali přímo na Dubaj, ale není to podmínkou.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   vybíral ze tří lokalit: buďto samotná Dubaj nebo vedle Dubaje ležící Sharjah nebo vzdálenější, ale klidnější Ras Al Khaimah. Sharjah má tu výhodu, že z dubajského letiště je to sem prakticky ještě blíž než do leckterých hotelů přímo v Dubaji a lze zde najít pěkná ubytování přímo u moře (za nižší ceny než v Dubaji). Podstatné je, zda chcete být pouze u moře nebo si i prohlédnout Dubaj, pokud návštěvu Dubaje neplánujete, prioritně bych volil Ras Al Khaimah, v opačném případě Sharjah nebo samotnou Dubaj. Kdyžtak pište 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtela bych se zeptat,jakou řečí se da v SAE nejlépe domluvit.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, jednoznačně anglicky. Oficiálním jazykem je arabština, ale většina lidí umí i anglicky. Ostatně Emiráty byly britskou kolonií až do roku 1971, takže anglický jazyk tu má své kořeny.

 • Odpovědět

  Chceme leted baj ok 27.12 ale nevíme kam poradíte

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře,

   máte nějakou konkrétnější představu / požadavky? klidně mi je napište buď sem nebo na email a já se vám podívám po nějakých konkrétních možnostech. Pokud plánujete zůstávat do nového roku, stojí za to být buď někde v Dubaji nebo u ní tak, abyste mohli strávit v Dubaji Silvestr. Volit nějaký hotel v Ras Al Khamiah, tak budete zbytečně daleko. Čili za mě buď samotná Dubaj (například přímo na umělém poloostrově Palm Jumeirah nebo v jeho blízkosti, třeba u Dubai Marina). Nebo mimo Dubaj, ale ne daleko od ní, takže někde v Sšardže / Sharjah.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v srpnu 2019 letíme s manželem na dovolenou do SAE Ajman v cestovce nám bylo řečeno ,že si máme sebou vzít Eura chystáme se navštívit Dubaj. Na internetu doporučují dolary. Jakou měnu máme volit, co doporučujete. Děkuji za odpověď. Aliz

  • Odpovědět

   Dobrý den Aliz,

   já rozhodně doporučuji americké dolary. Lze ho používat na bakšiš, kolikrát s ním i platit, ale stejně budete potřebovat pak směnit na dirhamy. To lze samozřejmě provést jak s eury, tak s dolary, ale dolar je lepší. Měna AED je totiž pevně navázána na americký dolar, i proto bývají kurzy USD/AED výhodnější než kurzy EUR/AED.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chystáme se do Dubaje v říjnu od 1.10 do 8.10.2019.
  Našli jsme si tento hotel: Aloft Palm Jumeirah

  Mám dvě otazky : Není tento hotel daleko od všech památek ? Na kolik vyjde tak transfer ?

  Priletime s Emirates o pulnoci.

  • Odpovědět

   Dobrý den Milane,

   vzhledem k tomu , že hotel Aloft Palm Jumeriah leží na vnějším prstenci Jumeriah palmy, tak to je celkem z ruky od řady zajímavých míst v Dubaji. Počítejte, že cesta taxíkem z letiště vás vyjde na cca 95 dirhamů (jeden směr). Ne úplně snadná odsud bude i cesta k těm nejzajímavějším místům. Budete muset využít rovněž taxi, a to minimálně k dopravě k nejbližší zastávce hromadné dopravy (stanice nadzemního vlaku monorail – Palm Atlantis Monorail Station) – je od hotelu 5 km daleko. Odtamtud jet do konečné stanice Gateway, tam naskočit na tramvaj a tou dojet ke stanici červené linky metra Damac Properties. Ta vás pak doveze tam, kam budete potřebovat.

   Absolvovat se to 3x / 4x za pobyt dá, ale pokud plánujete jezdit na výlet denně, tak bych spíš volil vhodněji položený hotel.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Hotel Krabi Tipa Resort, Krabi, Thajsko

Thajsko (-62%): exotika s pobytem na 9 dní za 17 990 Kč

Hotel Royal Brayka, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-59%): 8 dní u zálivu s TOP pláží i korály za 8 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.