Měna ve Spojených arabských emirátech: emirátský dirham

Spojené arabské emiráty (SAE) patří k velmi navštěvovaným destinacím – zejména města jako Dubai a Abu Dhabi. Pokud Vás zajímá, jaká měna je v Dubaji, jaká v Abu Dhabi, zkrátka to, čím se platí ve Spojených arabských emirátech, pak jste na správném místě.

Co zde najdete:

Dubajská měnaKurz emirátského dirhamuKde vyměnit dirhamČím platit v Dubaji

Emirátský dirham (AED) je oficiální měna ve Spojených arabských emirátech. Podobně jako evropské euro se 1 emirátský dirham dále dělí na 100 filsů.

Spojené arabské emiráty – mince a bankovky

Mince jsou raženy v hodnotách 1 dirham nebo 5, 10, 25 a 50 filsů, bankovky jsou vydávány v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1 000 AED. Zatímco bankovky této měny mají na rubové straně klasické arabské číslovky a nápisy v angličtině – tedy v latince, s mincemi můžete mít určité potíže. Jejich hodnoty jsou bohužel udávány pouze ve východní variantě arabských číslic. Naštěstí jsou však na mincích výrazné obrázky, podle nichž si hodnotu snadno zapamatujete.

Směnný kurz emirátského dirhamu

Směnný kurz arabského dirhamu se pohybuje okolo 6 CZK za 1 AED. Kurz měny vůči české koruně v posledních letech osciloval právě mezi 7 a 5 Kč za jeden dirham.

Níže jsou uvedeny aktuální kurzy AED vůči vybraným světovým měnám…

 • 1 AED = 5,85 CZK
 • 1 EUR = 4,51 AED
 • 1 USD = 3,67 AED

Vždy zkontrolujte aktuální směnný kurz online nebo na kurzovním lístku.

Spojené arabské emiráty měna

Měna ve Spojených arabských emirátech: 1 dirham
autor: Dser1, Flickr.com, CC BY-SA 2.0

Nečekejte ale, že například v takové Dubaji české koruny v místních směnárnách směníte za místní dirhamy. Vezměte si s sebou některou ze světových měn, ideálně eura nebo americké dolary. Měna v SAE je silně provázaná s americkou měnou, směnný kurz je proto mezi těmito dvěmi měnami velice stabilní.

Kde lze peníze směnit?

V Dubaji, Abu Dhabi a dalších velkých metropolích máte mnoho možností. Peníze si můžete směnit v bance nebo výhodněji – bez poplatků – ve směnárnách. Směnárenské služby pak nabízí i většina hotelů.

Řešením je i výběr měny z bankomatu pomocí platební karty. Bankomaty jsou v Dubaji a dalších metropolích, které lákají na nákupy, snadno dostupné, najdete je na každém rohu. Tato služba je však zpoplatněna – proto se doporučuji napřed informovat o sazbách za výběr v zahraničí u vaší banky.

Kreditní a debetní karty

Měnu si v Dubaji a dalších metropolích moc měnit nemusíte. Téměř všude můžete používat platební kartu. Běžně přijímané jsou Visa, MasterCard a AmericanExpress. Ujistěte se, že máte vaši kartu aktivovanou pro zahraniční platby a potom si na místě, ať už to bude Dubaj nebo jiná metropole v SAE vystačíte s poměrně malým obnosem hotovosti.

Těm šikovnějším měna nemusí vůbec přijít do rukou. Spojené arabské emiráty patří mezi země, které lze navštívit i tzv. „bezhotovostně“.

Kam dál?

Přečtěte si o aktuálních cenách v Dubaji.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   72
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši.
  Omlouvám se, jestli jsem příspěvek formuloval nesrozumitelně. Předpokládal jsem, že pokud uvedu cenu za přenechání, rozumí se tím prodej. Jinak v tuto chvíli už není aktuální, Dirhamy jsou již „přenechané“.
  Všem, co se do Emirátů teprve chystají mohu vzkázat, že je to nádherná země s unikátní architekturou a plná příjemných, milých a ochotných lidí.

  • Odpovědět

   Ne, vůbec se neomlouvejte, jen jsem se chtěl ujistit.

 • Odpovědět

  Po návratu z SAE přenechám nevyužité bankovky + několik mincí (žádné desetníky) v celkové hodnotě 430 AED. Bankovky v hodnotě 100, 20, 10, 5 AED. Celkem za 2800,- Kč. Pouze v celku. Ideálně osobní předání v Praze.

  • Odpovědět

   Dobrý den Vladimíre, nerozumím přesně slovu „přenechám“. Předpokládám, že to nechcete dát zdarma, ale chcete to normálně někomu prodat, chápu to správně? Kdo má zájem, nechť se sem ozve, kontakt na vladimíra vám následně předám.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 21.4.2023 letím na dovolenou do Dubaje, budu ubytována v Riu Dubaj, mám otázku jak se nejlépe dostat na Burj a fontánu? Kolik stojí taxi? Nebo je lepší MHD? Lze platit přímo u řidiče nebo je nutno zakoupit nějakou kartu? Děkuji Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, sem bohužel žádná MHD doprava nejezdí. Takže je třeba využít klasické taxi nebo např. Careem (což je taková zdejší variantu Uberu). Taxíkem buď k nejbližší stanici metra (což je Gold Souq na yelené lince metra) a nebo samozřejmě až na místo. Na metro i autobusy je potřeba NOL karta, platit u řidiče se nedá.

 • Odpovědět

  Je to docela dobře možné, nám je nevzali na Seychelách. Musel jsem do Bristké národní, kde je vyměnili, ale strhli si polatek.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jsem v Abu Dhabi a chtěla jsem platí dolary, protože jsem měla málo Dirhamu a pan taxikář byl úplně v šoku. Jeho reakce: ty máš dolary? Ty mi chceš dat dolary ? Opravdu mi chceš dát dolary?
  Tak se chci zeptat proč to tak bylo, protože mi nebyl schopný odpovědět

  • Odpovědět

   Dobrý den Terezo, byl jsem v Emirátech shodou okolností před týdnem, dirhamy jsem tentokrát vůbec nevyměňoval, několikrát bylo třeba platit hotově a s dolary nebyl žádný problém. Ale určitě se toto nedá říci plošně, závisí to místo od místa a obchodník od obchodníka. Předpokládám, že je taxikář velmi rád přijmul, co?

 • Odpovědět

  Ahoj slyšel jsem ze bankovky dolary 2009 roku a starsi v Dubai už ne berou , je to pravda?

  • Odpovědět

   Zdravím, popravdě toto jsem nikdy neslyšel a nevím, že by to byl problém. Navíc dirham je k dolaru pevně vázaný, už jenom proto by se staršími usd bankovkami problém být vůbec neměl.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  nevíte někdo, jestli je lepší zaplatit zlato na letišti hotově v dolarech, eurem, dirhamem nebo kartou. Co je výhodnější ? Díky,

  • Odpovědět

   Dobý den Jaroslave, přenechám vám dotaz ostatním, nemám s tímto praktickou zkušenost, ale z mého pohledu předpokládám, že, ať už zvolíte kteroukoliv cestu, vyjde vás to ve výsledku stejně.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,plánuji cestu do Dubaje příští měsíc .Máte nějaký tip přes co si nejlépe objednat výlety do pouště apd .Děkuji

  • Odpovědět

   Dobré odpoledne Mirko, těch agentur existuje celá řada, zkušenost mám třeba s holidaymoments.ae, tak se mrkněte na jejich nabídku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,máme v úmyslu navštívit SAE.Budeme v emirátu Rás al- Chajma.Chceme se jet podívat do Dubaje na všechna ta nej…a to je ccá 130-140km.Cesta taxíkem by vyšla na dost peněz!? Je nějáká jiná možnost,kterou můžeme využít? Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirku,

   ano, je. Individuálně (tedy bez CK nebo bez půjčení auta) máte aktuálně v zásadě tři možnosti – nedávno, jsem o nich psal, viz. Jak se dostat z Ras al Khaimah do Dubaje. Je to buď taxi nebo lze vyžít dvě různé autobusové společnosti. Výlety do Dubaje pak nabízí i některé cestovky nebo místní agentury, ale to už není individuální cesta.

 • Odpovědět

  Dobrý den mám otázku neví někdo kolik stojí zhruba vstup do ice land a dreamland aquaparku děkuji moc .pripadne kolik zhruba by mohla stát cesta taxi máme to cca 20km děkuji za odpoved

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   pokud myslíte Iceland Water Park v Ras Al Khaimah, tak ten již nefunguje (v opačném případě bych ho neopomenul zmínit v tomto přehledů výletů v Ras Al Khaimah). Dreamland Aquapark u Umm Al Quwain funkční je, celodenní vstup rpo dospělého je za 160 AED, tedy za cca 1000 Kč. Pokud to máte 20 km, počítejte zhruba s cenou 40 AED ze jednu cestu taxíkem.

 • Odpovědět

  Dobrý den,přiletíme na letiště WCI (Dubai World Central – Al Maktoum International Airport) v pátek ve 20.30,koupíme přímo tam silver card NOL,abychom se mohli dostat busem a metrem k hotelu?Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Simono,

   ano, sice pokud nikde v terminálu ji tady nekoupíte, ale lze ji zakoupit v prodejních automatech venku u autobusových zástavek. doporučuji k tomu mít v hotovosti dirhamy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  někde jsem četla, že by někdo mohl mít problém s penězi, které byly vyměněny jinde než ve SAE. Je na tom něco pravdy? Myslím tím u prodejců nebo na letišti.
  Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Terezo,

   ne, o tomhle jsem já osobně nikdy neslyšel. Nevím, kde jste to četla, ale není žádný důvod, proč by tomu tak mělo být. Ostatně místní prodejce to nemá, jak poznat. Pokud si chcete něco vyměnit předem, tak to klidně tak udělejte, věřte mi, že s tím nebude žádný problém. … nejlepší je měnit na letišti po příletu do Dubaje (dirhamy za americké dolary).

 • Odpovědět

  Dobrý den.V prosinci letíme do Dubaje.Stačí mi sebou Eura nebo je lepší vyměnit Eura v Čechách na dolary,děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý večer Vladimíre,

   eura stačí, bez problému je na místě vyměníte za emirátské dirhamy. Jde jen o to, že kurz dirhamu k euru se mění, naopak kurz dirhamu k dolaru je stále stejný (dirham je totiž s americkou měnou pevně svázán). Ale kvůli tomu si není potřeba komplikovat život, eura v pohodě v Dubaji vyměníte.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Má banka sdělila, že při výběru z bankomatu v Dubaji budu platit pouze 9,-Kč za jeden výběr. Nevíte, jak je to s bankomaty v Dubaji ? Účtují si jejich vlastníci nějaké poplatky ? Jestli ano, víte kterým bankomatům se vyhnout ?
  Pro ostatní. Metro i busy jsou v Dubaji velmi levné. Platba s NOL card bez problémů. Nutno včas dobít ( top up), abyste na ní měli rezervu 7,5 AED. Myslím, že tato částka stačí na projetí metrem přes celou Dubaj.

  • Odpovědět

   Dobrý den Johne,

   ne, pokud vím, tak si banky v Dubaji žádné další poplatky za výběr z bankomatů neúčtují. Je to vaše banka, která si strhává poplatek za výběr v zahraničí. Přesto doporučuji používat bankomaty velkých bank, tj. např. Citibank, HSBC, Commercial Bank of Dubai, Dubai Islamic Bank, National Bank of Abu Dhabi. Pokud jste u nějaké velké banky, doporučoval bych vybírat z bankomatů jejího nadnárodního koncernu … pokud tedy má v Dubaji zastoupení.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  mám v hotovosti 185 AED k odkoupení, pokud má někdo zájem. Cena dle kurzu. Děkuji, Monika

 • Odpovědět

  Dobrý den, pokud má ještě někdo nějaké AED na prodej, ráda se přidám k poptávce a odkoupím.
  Děkuji

 • Odpovědět

  Ahoj,zbylo nám 720 dirhamů z dovolené. A rád bych je prodal. Kdyby měl někdo zájem. Podle kurzu.

  • Odpovědět

   Zdar – mate jeste 72O dh – co by to stalo ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Romane, předám váš kontakt Mirkovi, ať se vám ozve, pokud je jeho nabídka ještě aktuální.

  • Odpovědět

   Zdravím Mirku,,měla bych zájem o Dirhamy,máte je ještě?? Děkuji za zpětnou vazbu

 • Odpovědět

  DOBRY DEN,
  Chtela jsem se zeptat,lze v Ceske republice vymenit AED za ceskou korunu? Vsechny jsem na dovolene v Dubaji neutratila. Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Iveto,

   ano, dá se to. Ale osobní zkušenost s takovouhle zpětnou směnou nemám, ono to totiž není ani moc výhodné. V každém případě se mrkněte na tuto moji dřívější reakci, kde jsem pár tipů na směnárny dával.

   Vzhledem k tomu, že ta směna moc výhodná není, tak zvažte, zda své zbylé dirhamy spíš nechcete nabídnout zde na stránce. Pokud ano, napište prosím, kolik jich máte.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  příští týden letíme do Dubaje a s dovolením bych měla pár dotazů.
  1) Chtěli bychom se projet tzv. vodním taxi (abra). Jak se k danému místu nejlépe dostat? Je poblíž metro? A do kdy se jezdí? Chtěli bychom tam až na večer, tak aby se nestalo, že tam budeme pozdě.
  2) Jakou jízdenku na metro si pořídit, když nepočítáme s tím, že bychom zas nějak moc jezdili? Jsme 2 a zatím to vypadá jen na cestu na Burj Khalifu a k tomu vodnímu taxi. Jinak z hotelu (Ramda Jumeirah) budeme využívat shuttle bus na pláž, případně do Dubai Mall.
  3) Kolik dirhamů doporučujete si vyměnit? Budu mít s sebou platební kartu Visa a v hotelu máme polopenzi. Vstup na BurjKhalifu už máme zaplacený…
  4) Neznáte nějakou zpětnou vazbu na Desert Safari přes stránky „desertsafariuae.ae“?
  Předem moc děkuji za jakékoliv informace!

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   1) Abra taxi – ne, nebojte, že by večer nejezdilo. Na jedné lince jezdí do půlnoci, na druhé lince je 24 hodinový provoz. Cena jedné jízdenky je 1 AED. Nejbližší stanice na straně staré Deiry je Baniyas Square Station, nejbližší stanice metra na straně Bur Dabai je Al Ghubaiba.

   2) Jestliže plánujete využívat mhd minimálně, pak vám bude stačit červená karta / nol red ticket. Upozorňuji, že ale ten není možný použít na přestup z metra na autobus a opačně, resp. lze, ale budete platit 2 jízdy místo jedné.

   3) To je individuální a také záleží, na jak dlouho jedete, pokud hodláte utrácet pouze za MHD a příležitostně zajít na nějaké občerstvení, doporučuji mít k dispozici 350 AED, zbytek lze vždy zaplatit kartou / vybrat pomocí karty z bankomatu

   4) bohužel s nimi nemám žádnou svoji osobní zkušenost

  • Odpovědět

   Milý Lukáši,
   moc děkuji za Vaši reakci. Velice si toho vážím!
   Ještě mě napadl jeden dotaz – je pravda, že je lepší na místě směňovat z dolarů než eur? Jde mi jen o to, že případná zbylá eura pak přeci jen lépe využiji…. Chtěla jsem si rozměnit rovnou i nějaké dirhamy, ale dle informací na internetu je prý nikde v Brně nemají (což mi tedy přijde zvláštní).

 • Odpovědět

  Dobrý den, dirhamy už nemám. Děkuji Markéta

  • Odpovědět

   Děkujem za informaci.

 • Odpovědět

  Zůstaly my dirhamy po návratu z Dubaje.Dají se někde v Čechách směnit na koruny.Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pepo,

   ano, dají – mrkněte třeba na top-exchange.cz nebo na goldenexchange.cz (hledejte AED) – jinak s ani jednou směnárnou zkušenosti nemám, takže vysloveně je nemohu a nechci doporučovat, ale směnu CZK za AED v nich bez problémů provedete.

  • Odpovědět

   Nabídněte zde na stránce,nebo Rady na cestu.Ve směnárně dostanete málo peněz .

 • Odpovědět

  Dobry den,Lukasi
  Mam na Vas dotaz. V kvetnu odletame do Emiratu presne hotel
  Umm Al Quwain Beach. Da se v taxi platit kartou a jake taxi je dobre. Vim ze Uber nebrat. Chceme navstivit AL-Arab a Burj Khalifa.
  Cca tam a zpet 160km.
  Dekuji za odpoved Honza

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo,

   doporučuji na kartu nespoléhat, lepší je mít k dispozici hotovost. Taxikáři mají tu hotovost radši a můžou vás do platby hotově tlačit i se slovy, že jejich platební terminál nefunguje. Byť jim třeba funguje. Co se týče nějakých konkrétních společností takhle mimo Dubaj, neorientuji se v nich natolik, abych je byl schopen porovnat a nějaké konkrétní doporučit.

  • Odpovědět

   Ahoj,nikdy mi taxikář kartu nevzal.ale v pohodě se dá platit dolary.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  četl jsem Vaši nabídku na prodej dirhamů. Letím do Dubaje z Prahy 3.4.2019. Je Vaše nabídka ještě aktuelní?
  Děkuji za info.
  Slávek

  • Odpovědět

   Dobrý den Slávku,

   předám Markétě váš kontakt, je-li její nabídka ještě aktuální, určitě se vám ozve.

 • Odpovědět

  Ahoj, vrátili jsme se z Dubaje a zbylo nám 1830 dirhamů. Cena je 6,20 Kč za dirham. Přidáme i šest červených nol karet na metro, autobus a tramvaj – zdarma.(Cena karty je 6 dirhamů za kus – za pořízení a zbylo nám na ni 5 dirhamů. Může se ještě 8x nabít.)

  • Odpovědět

   Ahoj Markéto,

   díky, zvýraznil jsem to nejpodstatnější >> kdo má o nabízené dirhamy a NOL karty zájem, nechť odpoví komentářem, předal bych vám vzájemně vaše kontakty 🙂

 • Odpovědět

  Zdravim. V marci navstivime Abu Dhabi.Je lepsie si zmenit na amer.dolary ci ar.dirhamy?
  Mame all inc. , myslim ked nejaku malickost v obchodoch?
  A este jedna otazka. Ako daleko je Dubaj od Abu Dhabi, a akym sposobom je najlepsie ist tam?dakujem.Ester

  • Odpovědět

   Dobrý den Ester,

   emirátské dirhamy – je nejlepší mít jejich měnu a tou platit maličkosti v obchodech, cenu za dopravu, atd. Z Dubaje do Abu Dhabi je to asi 140 kilometrů. Můžete využít veřejnou dopravu – jedna cesta vyjde na 25 AED (viz. odstavec pod fotografií v této sekci o cenách dopravy v Dubaji). Nejpohodlnější je taxi, tady bych ovšem počítal s cenou 300 AED za jednu cestu, případně si lze půjčit i auto.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o radu. Budeme ubytování v době od 25.2.2019 v emirátu Ras Al Khaimah. Chceme se podívat samozřejmě do Dubaje, kam máme již koupenou vstupenku na Burj Kalifu. Můj dotaz je, zda a jak se můžeme ve večerních hodnách mezi 22 – 23 hodinou dostat z Dubaje zpět do Ras Al Khaimah a zda nevíte, v jaké cenové relaci. Neradi bychom nocovali na ulici v Dubaji. Moc děkujeme za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   nejsem si jistý, jestli v tuhle dobu jsou mezi Dubají a Ras Al Khaimah nějaká spojení hromadnou dopravou, nicméně pro vás podle mě bude nejjednodušší a nejpohodlnější využít taxi – nevím, kde přesně budete v Ras al Khaimah bydlet, ale počítal bych s cenou okolo 220 AED, tj. cca 1400 Kč.

   Nebo se mrkněte na rakshuttle.com, to je autobusové spojení, které má odjezd z dubajského letiště až do 1 hodiny v noci, je to za 30 AED pro jednu osobu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím jaký je kurz dolar-AED? Děkuji, Hrubá A.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   dirham je s americkým dolarem pevně svázaný, kurz se proto prakticky vůbec nemění. Aktuálně 1 USD = 3,673 AED.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat jestli se v restauracích může také platit dolary nebo je nutné mít Dirham? Zvažujeme zda vůbec na Dirham měnit nebo si vzít jen dolar. Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko,

   typicky to nejde, takže doporučuji v restauracích platit buď kartou nebo Dirhamem. Dirham doporučuju měnit nejlépe v centru města, na exponovaných místech, třeba v obchodních centrech, většinou právě tam mají nejlepší kurzy. Určitě to není na letišti, ani v hotelu.

  • Odpovědět

   Můžete platit kllidně dolary.V Dubaji je kurz dolar- aed všude stejný.Nikdy se mi mestalo,že by se kurz lišil.Kdyžtak bych vyměnila nějaké aed přímo při příletu do Dubaje.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  už se to řešilo výše, ale prosím o upřesnění.
  Letíme na 10 dnů do Dubaje a máme hotel pouze se snídaní. Asi 4 výlety, které budou už zaplacené. Jinak asi se budeme přepravovat metrem, busem či taxíkem. Máme tedy si vzít pouze americké dolary? Jak je to s placením přes debitcard? Nebo máme pro jistotu mít i jejich dolary? A cca přibližně kolik se vyplatí si vzít peněz?
  Děkuji 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Vojto,

   já doporučuji určitě mít s sebou alespoň jednu platební kartu (ideálně pak 2, jednu visa jednu masterdard) a americké dolary. Americké dolary k tomu, abyste je mohli směnit na AED, a mít tak v AED nějakou hotovost bez nutnosti chodit s kartou do bankomatu a tam za výběr platit poplatek bance za výběr ze zahraničí. Řadu věcí lze v Emirátech platit samozřejmě přímo kartou – jídlo, vstupy, aquapark atd. – to je každého věc, co preferuje, zda platit hotově nebo kartou nebo je zvyklý na kombinaci těchto metod. Obecně platba kartou u obchodníka je nejsnadnější, bez poplatku a dle aktuálního kurzu.

   Cena dopravy mhd – záleží jak hodně to chcete využívat, asi nejlepší je si koupit nol silver kartu za 25 AED a na ní 7 denní jízdenku (skrz 3 zóny) za 110 AED, na další dny pár jízd navíc (rozpočet na ně řekněme 20 AED). Celkem 155 AED / osoba.

   Jídlo – ať je nějaká rezerva a můžete si denně dopřát i nějakou normální restauraci bez nutnosti vybírat z jídelního lístku úplně to nejlevnější, je dobré počítat se 150 AED / den osoba – v případě, že nebudete večeřet v žádných luxusních restauracích u dubajské fontány apod.

 • Odpovědět

  Dobrý den.Kolik si sebou mám vzít peněz na cestu do Dubaje.Na hotelu mám polopenzi a chci si tak středně užít.Dík

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře,

   to je velmi individuální. Já bych doporučil mít připraveno 150 AED na den (něco na jídlo v restauraci, něco na nákup potravin, něco na případné taxi). Určitě je také dobrý nápad vzít mít s sebou platební kartu (pro platbu přímo kartou nebo pro případné výběry hotovosti, kdyby jste je dodatečně potřeboval).

 • Odpovědět

  Má někdo zkušenosti s transferem z letiště Al-Marktúr WCI do přístavu Port Rashíd? Je to asi 42km. Zřejmě je možnost užít metro. Ovšem spíše by mne zajímaly ceny taxi.

  • Odpovědět

   Dobrý den Vladislave,

   díky za dotaz. Já osobně s tím zkušenost nemám, ale v případě taxíku z letiště WCI (Dubai World Central – Al Maktoum International Airport) bych počítal s cenou okolo 120 AED za jednu cestu. Tj cca 700 Kč. Dejte když tak potom vědět, na kolik vás taxi vyšlo. Děkuji.

 • Odpovědět

  Cim je lepšie platiť eurom alebo dolarom .mam aj platobnú kartu

  • Odpovědět

   Dobrý den Jozef,

   v každém případě dejte při své cestě do Emirátů přednost americkým dolarům. Eura klidně nechte doma.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Sháním ke koupi Dirham – poradíte kde?
  Děkuji
  Kluzová

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   s výměnou AED v ČR ještě před cestou nemám zkušenosti. Pokud nechcete počkat se směnou peněz až na směnárnu přímo v SAE (v takovém případě je dobré brát s sebou americké dolary), tak aktuálně dobrý kurz pro přímou směnu CZK na AED v Praze nabízí např.: top-exchange.cz, smenarna-praha1.cz nebo xchangegrossmann.cz. Ale opakuji, s ani jednou směnárnou osobní zkušenosti nemám.

  • Odpovědět

   Dobrý den,Dirhamy neřešte,všude berou spíše dolary než eura.Též si vozím dolary.Platit se dá i v taxi.

  • Odpovědět

   Pokud nějaký dotaz ,co se týče Dubaje,ráda zodpovím

  • Odpovědět

   Dobrý den Renčo, děkuji za doplnění informací a potvrzení toho, že USD jsou do Dubaje nejlepší 🙂

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Hotel Krabi Tipa Resort, Krabi, Thajsko

Thajsko (-62%): exotika s pobytem na 9 dní za 17 990 Kč

Hotel Royal Brayka, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-59%): 8 dní u zálivu s TOP pláží i korály za 8 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.