Výlety v Ras Al Khaimah

Krásné a často velmi luxusní hotelové resorty, písečné pláže a perfektně teplé moře jsou hlavní lákadla, díky kterým dovolenou v Ras Al Khaimah volí každoročně řada lidí. A ačkoliv se to při příjezdu na místo nemusí na první pohled zdát, tento arabský emirát nabízí i jiná vyžití než jen odpočinek u moře. Podnikněte i vy nějaké výlety v Ras Al Khaimah! Myslím si, že je škoda se omezovat pouze na poznání jedné pláže přes vaším hotelem.

Věřím, že vám následující průvodce poslouží jako zajímavá inspirace.

Projděte si tipy na výlety v Ras Al Khaimah a zjistěte, jaká místa a atrakce jsou v tomto emirátu ty nejzajímavější.

Jebel Jais | Dhayah Fort | Al Jazirah | Dubaj | Hlavní město | Další tipy

Víte, že Ras Al Khaimah je i oblíbeným cílem místních? Ano, ti totiž velmi často vyráží na víkendové výlety právě sem. Jejich cílem je většinou hornaté vnitrozemí Ras Al Khaimah, které krom různých výhledů skýtá i turistické stezky.

Jebel Jais

V severovýchodní části emirátu, přímo na hranicích s Ománem, se nachází Jebel Jais (Džabal Bil Ajs). Se svými 1934 metry to je nejvyšší hora celých Spojených arabských emirátů. Jako Jebel Jais se označuje nejen samotný vrchol, na který se dojít pěšky, ale i celá přilehlá oblast.

Z Ras Al Khaimah je to sem necelých 55 km, v horských partiích je zcela nově vybudovaná silnici, má plno zatáček, ale i řadu vyhlídkových platforem a v horních částech bývá až o 10°C chladněji než na plážích na pobřeží.

V roce 2018 zde byla otevřena nejdelší ziplinová dráha na světě. Toroverde měří 2,8 km a při jízdě zde na laně v některých úsecích dosahujete až 120 km/h. Ceny jsou ale dost vysoké. Jedna jízda vyjde na 341,25 AED, což je 2200 Kč.

Je tu také jedna snadná, cca kilometr dlouhá ferrata, která kombinuje lezecké pasáže se třemi ziplinovými úseky.

Pevnost Dhayah Fort

Dhayah Fort je pevnost z 18. století. V současné době se jedná o nejvýše položenou pevnost v Emirátech a z Ras Al Khaimah není daleko, necelých 20 km. K pevnosti vede 242 schodů, což se může zdát málo, ale vzhledem k převládajícímu horkému počasí v Ras Al Khaimah, výšlap nahoru zas tak jednoduchý není.

Krom výhledu zde toho zas tolik není. Samotná pevnost se skládá z dvou nízkých věží a malého opevněného prostranství mezi nimi. Vzhledem k tomu, že to od řady plážových resortů není zas tak daleko, tak to stojí za to.

Al Jazirah Al Hamra

Zejména v případě, že budete někde v oblasti Al Hamra Village (tzn. jeden z hotelů Hilton Al Hamra Beach & Golf Resort, Al Hamra Residence, Al Hamra Village nebo Waldorf Astoria), nevynechejte návštěvu Al Jazirah Al Hamra. Původně to byla malá rybářská vesnička, později menší město, obývané kmenem Zaab. Hlavní příjem místních byl z lovu perel.

Původně patřila pod správu emirátu Sharjah, ovšem v roce 1914 přešla pod správu Ras Al Khaimah. Neshody obyvatel s vedením „nového“ emirátu vyústily v roce 1968 k tomu, že místní využili nabídku šejka z Abu Dhabí a do Abu Dhabí se přesídlili.

Zůstalo po nich opuštěné město, kterému se dnes často přezdívá město duchů. Je zajímavé si ho projít, dojít k mešitě a na vlastní oči vidět, v jakých podmínkách nejen zdejší obyvatelé, ale v podstatě lidé ve všech emirátech, kdysi žili.

Výlet do Dubaje

Z Ras al Khaimah není problém se vypravit i za poznáním Dubaje. To, podobně jako většinu ostatních výletů, můžete absolvovat v rámci fakultativního výletu, ale do Dubaje lze vyrazit i individuálně. To vás oproti skupinově organizovaným výletům vyjde i několikanásobně levněji!
výlet z Ras Al Khaimah do do Dubaje
Pokud pojedete na vlastní pěst, tak se seznamte s možnostmi, jak se lze z Ras Al Khaimah do Dubaje dostat a ujistěte se, že máte přehled o tom, jak funguje metro v Dubaji. Usnadní vám přemisťovaní z místa na místo tak, abyste stihli navštívit co nejvíc těch nejzajímavějších míst.

Hlavní město Ras Al Khaimah

Národní muzeum Ras Al Khaimah, The National Museum of Ras Al Khaimah, je v západní, staré části centra hlavního města, v pevnosti, ve které až do 60. let bydlela vládnoucí Al Qasimi rodina. Je malé, vstup je symbolický a najdete v něm především archeologicky cenné předměty, staré nástroje a nářadí a umění. Sice se dočtete, že to je jedno z nejzajímavějších míst, ale berte to prosím s velkou rezervou.

Já doporučuji ušetřit čas a toto muzeum vynechat. Při nejmenším určitě těm, kteří těmto věcem neholdují. S našimi nebo evropskými muzei se to nedá srovnávat.

Dle mého názoru je zajímavější mešita šejka Zayeda, sice mnohem menší než ta nejznámější mešita v Emirátech – rovněž mešita šejka Zayeda, ale tentokrát v Abu Dhabí – ovšem i tak stojí za vidění. Myslím, že za vidění stojí i původním staré centrum města, které najdete na poloostrově sevřeným mezi mořem na jedné straně a průlivem napájejícím zdejší záliv na straně druhé.

Stejně jako v Dubaji, i zde můžete vyrazit na výlet za nákupy. Nákupní centra tu jsou menší, škála obchodů není tak veliká, přesto je dostatečná. Je to v prvé řadě:

  • Al Naeem Mall
  • Manar Mall
  • RAK Mall

U Al Hamra Village, tedy už nikoliv v hlavní městě, najdete obchody v nákupním centru Al Hamra Mall.

Další výlety a aktivity

Navštívit lze i sousední Omán. Výlety do Ománu nabízí místní agentury, často mají zastoupení v hotelech, kde lze výlet domluvit a objednat. Do Ománu se typicky jezdí na lodní výlety do Fjordů. Ráno vás u hotelu vyzvednou autem, vízum do Ománu pro vás zařídí, v Ománu naloží na loď, na které projíždíte ománskými fjordy na severním pobřeží, někdy jsou vidět delfíni, někdy udělají zastávku na koupání a šnorchlování apod.

Oblíbená je jízda na velbloudech nebo na čtyřkolkách. Dál safari v poušti. Nasednete na jeepy a provezou vás po písečných dunách.
Výlety do pouště, Emiráty
Hlavním bodem zájmu jsou v Ras Al Khaimah sice pláže, ale dá se zde podniknout mnohem víc. Podobně jako lze kombinovat pláže s výlety na Mallorce, stejně tak to jde i zde. Výhledy a turistika v horách včetně 15 km treku od přehrady Wadi Ghalilah na vrchol Jebel Jais, historicky cenná místa, nákupní možnosti a blízkost ománských fjordů. Oblast skutečně nabízí od každého trochu. Pestrost výletů v Ras Al Khaimah je jedním z důvodů, proč právě tento emirát patří mezi turisty k těm nejoblíbenějším.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.