Mallorca: Tipy na výlety

Mallorca je ostrovem mnoha tváří. Láká zejména na nádherné pláže, ale na své si přijdou i cyklisté nebo golfoví nadšenci. Ti na Mallorcu míří zejména na jaře a na podzim. Ať už je vaším hlavním cílem odpočinek u moře, cyklistika nebo právě golf, proč si dovolenou na Mallorce nezpříjemnit nějakými pěknými výlety?

Mallorcu jsme projeli a mnoho míst jsme navštívili.

Mallorca: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 27 303 Kč na jedné osobě

Tipy na výlety jsme často hledali obtížně, ale nakonec jsme se sami přesvědčili, že každý si tu něco najde. Krásné pobřeží, přírodní zajímavosti, stará architektura. Od každého něco!

Doporučíme ty nejzajímavější místa.

Nejprve to, co zajímá snad všechny. Pláže.

Hledáte-li tipy na to nejlepší koupání, podívejte se na naše tipy na nejkrásnější pláže na Mallorce. Dlouhé písečné pláže i malé romantické zálivy! Byl by hřích tato místa při vašem cestování napříč ostrovem vynechat!
Záliv, Mallorca

Palma de Mallorca | Výlet na FormentorSa Colabra / Port de Sollér | Park Natural Mondragó | Arta a Capdepera | Dračí jeskyně

 

Mallorca není příliš velký ostrov, je menší než nedaleká Sardinie, ale i než řecká Kréta. Vždy můžete využít nabídku fakultativních výletů (pokud cestujete s CK), my ovšem doporučujeme si na Mallorce půjčit auto. Jedině tak si můžete výlety naplánovat podle chuti a shlédnout právě ty zajímavosti na Mallorce, které vás lákají nejvíce.

Palma de Mallorca

Hlavní město Mallorcy se pyšní hned několika vzácnými památkami. Nejnavštěvovanější je impozantní gotická katedrála, jejíž základy se datují do roku 1229. Catedral de Mallorca nebo také La Seu je dobře přístupná, leží prakticky hned u pobřeží.

Přijedete-li do Palma de Mallorca autem, zdarma zaparkujete obtížně. Doporučujeme proto zbytečně neztrácet čas hledáním míst, parkování si zaplatit a využít velké podzemní parkoviště na pobřeží hned před katedrálou. Po prohlídce La Seu nepospíchejte a projděte se v jejím blízkém okolí – v původním historickém centru Palmy.
Katedrála de Mallorca, Mallorca
Milovníci lodí by neměli opominout procházku kolem největšího přístavu Mallorcy. Než opustíte hlavní město, prohlédněte si hrad Castell de Bellver. Máte-li více času můžete sem dojít pěšky právě kolem přístavu nebo k němu popojet autem a vychutnat si výhled z kopce, na kterém byl vybudován, na celou Palma de Mallorcu a přilehlý záliv!

Výlet na Formentor

Na opačném cípu ostrova, v jeho severovýchodní části přechází Mallorca do úzkého poloostrova Formentor. Vysoké útesy strmě se svažující do moře, nádherná pláž Formentor, ale především původní a stále funkční maják. Zkrátka místo, které si nenechá ujít prakticky nikdo, kdo na Mallorcu přijíždí.

>> podrobně o výletě na Formentor

Než se tam vydáte, přečtěte si naše tipy na to, kde všude se tam zastavit. Rovněž zjistíte, že není dobré tam jezdit přes poledne nebo v brzkých odpoledních hodinách. Z důvodu jeho vysoké navštěvovanosti je lepší si jeho prohlídku naplánovat až na pozdní odpoledně. Více o mysu Formentor zde.

Čeká vás tento i mnoho dalších výhledů…
Výlet na Formentor, Mallorca

Zajímavá místa na severním pobřeží

I za hornatou severní a severozápadní částí ostrova Mallorca se ukrývají krásná místa. Samotným zážitkem je už cesta pohořím Serra de Tramuntana po klikaté silnici spojující město Pollenca s Port de Sollér.

Pozor!

Cesta trvá dlouho. Silnice nedovoluje žádný rychlý přesun. Je plná zatáček. Nabízí ale hezké výhledy, které za to stojí!

Zhruba v půli cesty můžete odbočit a sjet k moři do odlehlého, malého romantického přístavního městečka Sa Colabra. Po zaparkování na placeném stání si můžete odpočinout na místní malé pláži a vynechat byste neměli ani krátký, uměle vyražený průchod skrz skálu, na jehož druhém konci se ocitnete v divokém kaňonu Torrent de Pareis. Vychutnejte si toto magické místo obehnané vysokými skalisky!

Je čas pokračovat a vydat se na cestu k Port de Sollér.

Port de Sollér – přístavní město a letovisko zároveň, které se nachází v zajímavém zálivu. Mě nejvíce zaujaly dva majáky, k obou se dá z města dojít, buďto pěšky nebo autem. Port de Sollér okouzlí i malým přístavem a možností se vykoupat. Všude v průvodcích se dočtetě, že Port de Sollér spojuje s blízkým vnitrozemským Sollér původní tramvajová trať. Skutečně tomu tak je. Více o ní nevím, nevyužili jsme ji.

Pohled na Port de Sollér od jednoho z majáků (druhý maják je na fotografii vlevo dole).
Výlet Port de Sollér
Pokud z Port de Sollér pojedete směrem na Palma de Mallorcu (nebo opačně), pak vám cestu výrazně urychlí poměrně nový tunel. Až do nedávna byl placený, jeden průjezd za 5.10 eur (srpen 2017). Podle nejnovějších informací byly poplatky za jeho průjezdy zrušeny (k 1.9.2017).

Park Natural Mondragó

Chráněná oblast na jihovýchodním pobřeží Mallorcy. Je atraktivní díky zachovalé přírodě a zejména díky svým dvěma nádherným plážím a pěkným zálivům zároveň – Cala Mondragó a Cala S’Amarador. Vzhledem k tomu, že pláže nejsou příliš veliké, v hlavní sezóně je na nich až příliš lidí. Pokud se zde chcete vykoupat, je lepší si přivstat a tuto oblast spolu s plážemi navštívit v dopoledních hodinách.

Výlety na východě Mallorcy

Zajímavostí je tu hned několik. Ať už jde o velmi pěkné koupání (pláž Cala Mesquida – doporučujeme) nebo o města Capdepera a Arta.

Capdepera láká na hrad Castell de Capdeperra. Vstupné za 3 eura a ačkoliv se to nezdá, hrad je v pořádném kopci. Pokud tuto část Mallorcy navštívíte, neměli byste zapomenout ani na maják Cala Ratjada – dá se až k němu dojet autem.
Maják Cala Ratjada
Cala Ratjada je turistické letovisko, ve kterém najdete i dvě pláže. Můžete se tu vykoupat!

Za zastávku stojí i nedaleká Arta – malé vnitrozemské městečko zajímavé dvěma velkými kostely. Jeden (ten níže položený) z kostelů zachycuje z boku následující fotografie, dole je pak zástavba městečka Arta.
Arta, Mallorca

Dračí jeskyně

Jeskyně takové, jaké je známe od nás nebo ze Slovenska by asi na Mallorce hledal málokdo. Je jich tu hned několik. Nejznámější jsou ty u Porto Cristo – přečtěte si o Dračích jeskyních více.

 

Věříme, že vás tyto tipy na výlety na Mallorce inspirovaly! Zajímají vás o těchto místech nějaké konkrétní informace? Zeptejte se prostřednictvím komentáře. Rádi vám poradíme, abyste na Mallorce netápali a jeli na jisto!

Celkový počet komentářů v diskuzi:   65
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat, chceme na Mallorcu letenky z Čech, doporučil byste nám, prosím, kde si půjčit kola, případně, za kolik cca půjčovné v tamní oblastni v letní sezoně je? Děkuji, s pozdravem, Jana R.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, omlouvám se, ale s půjčováním kol nemám na Mallorce žádné čerstvé zkušenosti. V každém případě se rozhodně nebojte, že by byl problém si je půjčit, lze to v libovolném větším letovisku zcela bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  na Mallorcu vyrážíme ve složení 2 dospělí a 2 děti v říjnu. Budeme bydlet v Alcudii a chceme podniknout několik výletů. Nechceme si však půjčovat auto (nejsme příliš zkušené řidičky). Plánujeme vyrazit na mys Formentor, do kaňonu Torrent de Pareis a do pohoří Sierra de Tramuntana – výstup na Massanellu. Dá se to nějak absolvovat pomocí autobusů? Našla jsem, že k mysu jezdí linka 352, ale jen do Port de Pollença. Dá se nějak dostat dál? Četla jsem něco o shuttle busu, ale nevím, zda bude jezdit ještě v říjnu. A jaké linky by se daly použít na další dva výlety? Moc děkuji za odpověď. Lenka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   jízdní řády na letní sezónu k dispozici zatím nejsou. V říjnu většina letních linek ještě funguje, ale 100% vám to zaručit neumím. Zároveň upozorňuji, že ne vždycky je z jízdních řádů zřejmé, do kterého data tak autobus jezdí. Z některých to poznat je, z jiných ale ne. K návštěvě mysu Formentor doporučuji využít linku 353. Některé její spoje jezdí až nakonec k majáku. Minulý rok jezdila až do 31. října.

   K návštěvě kaňonu Torrent de Pareis lze jet z Alcúdie linkou č. 355 nebo linkou č. 354, kterou lze využít i k přiblížení k Massanelle. Snad jsem pomohl 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši, prosím červnu by jsme měly vyrazit na Mallorcu. Prosím jak nejrychleji i levne se dostaneme že Sillot do Alcudie moc děkuju Bara.

  • Odpovědět

   Dobrý den Báro,

   doporučuji využít jednu ze sezónních autobusových linek, buďto č. 445, případně lze i č. 447 (která nejede po pobřeží). Cenově vyjdou stejně, jedna cesta za 8,35 €. V thle chvíli ale nejezdí a jízdní řády na léto ještě k dispozici nejsou.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala na hory a přírodu na ostrově. Doporučil by jste nám nějaké zajímavé výlety. pojedeme s detmi 4 a 1,5 roku, ale ujdou i 10 km a nebo máme krosny. Mají zde značené turistické trasy? Plánujeme si půjčit auto a budeme zde cca na týden, kde je nejvhodnější volit ubytování (jaká část ostrova). Jedeme v květnu a moře a města chceme navštívit spíše doplňkově.
  Děkuji moc!

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko,

   jasně, rozumím vám. Určitě bych doporučil severní část ostrova, to znamená ideálně volit ubytování v Port de Sollér. Právě v jeho okolí se nachází největší počet možností, kam vyrazit do hor a přírody. Osobně žádnou trasu sice doporučit neumím, neb jsem žádnou takovou zrovna na Mallorce dosud neabsolvoval, nicméně zajímavé tipy najdete např. zde (externí odkaz).

 • Odpovědět

  Dorý den, přidám malou zkušenost s půjčením auta od společnosti RENTAL car v NOrsku .Půjčovala jsem si ho v Hasrstatu- měla jsem objdnané 2 týdny předem malé auto- které ale někdo nevrátil – takže mi za tu mou cenu dali velké combi B auto… téměř nové. POZOR si dejte na přesný čas převzetí auta !!!! jsou to 24-hodinové cykly !!! na letišti jsem vracela auto 2 hod předem- leč slečna mi to do protokolu nenapsala… Nštěstí jsem i toho všimla a ještě před časem vypršení půjčení jsem ji znovu požádala, aby časový údaj vrácení doplnila a vytiskla mi ZNOVU CELY protokol…. nastalo šumění mezi pracovníky… špitání.. úsměvy… trvala jsem si na svém ( ač nemám dobrou angličtinu !). Pak mi řekl vedle stojící pán, že oni by tam dopsali po mém odletu čas o 40 min pozdější a platila bych celý další den !!! protože oni mají zkopírovanou mou kreditní kartu ! Takže je nutné si vyžádat konečný účet za půjčení auta a pečlivě si zkontrolovat, zda Vám nic dalšího nesrazili z účtu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jarko, díky moc za tuto vaši zkušenost. Je až neuvěřitelné, že toto si v autopůjčovně vůbec dovolí na zákazníka zkusit. Je potřeba být obezřetný!

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,

  Na Vaší žádost bych Vám ráda sepsala zkušenost s půjčením auta na Mallorce, kde jsme byli před 3 týdny.
  Půjčení vozidla jsem rezervovala 3 měsíce dopředu na stránkách Ryanairu, půjčovna InterRent. Dopředu už jsme věděli, že bychom si rádi půjčili auto bez dodatečného pojištění, čili s tím, že nám strhnou na kreditní kartě 1100 euro.
  Až na velmi nepříjemnou obsluhu u přepážky InterRentu proběhlo vše v pořádku a pán nám vysvětlil, kde najdeme vozidlo. Podle papírů, které jsme dostali, mělo být auto zcela bez škrábanců. Po příchodu k vozidlu jsme si ho řádně nafotili a zjistili jsme, že je zde pár škrábanců, které by mohly dělat potíže při vrácení auta. Načež jsem poprosila obsluhu, aby tyto škrábance zaevidovala, aby to poté nebylo na nás :). Pán byl velmi milý, pokecali jsme si a říkal, že ti, co pracují u přepážky z nás chtěli dostat dodatečné pojištění jen proto, že z toho mají oni peníze. 😀
  Při vrácení vozila jsem vlezla do kanceláře InterRentu a informovala jsem je o tom, že bychom rádi auto vrátili. Pán mi jen poděkoval a řekl, ať klíče od auta vhodím do příslušné krabice. Trochu jsem se zarazila a poprosila jsem ho o kontrolu auta a o potvrzení toho, že jsme auto navrátili v pořádku. Jeho kolega se mnou tedy šel a po krátké kontrole vyhodnotil, že je auto v pořádku. Po chvilce mi přišlo potvrzení na e-mail s tím, že auto je v pořádku a není nic potřeba doplácet.
  To je vše z mojí zkušenosti s půjčením auta na Mallorce. Především bych doporučovala se nebát komunikovat a především si říct o potvrzení, že je auto v pořádku při vrácení. 🙂
  Doufám, že toto někomu pomůže a nebude se bát problémů s půjčením auta. :))

  S pozdravem,
  Lucka

  • Odpovědět

   Perfektní! Díky, že jste se o vaši zkušenost podělila 🙂

 • Odpovědět

  Dobrá den,
  jedu v půlce září na Mallorku.Jen jsem se chtěla zeptat, zda do Dračích jeskyní musím mít předem vstupní lístek objednaný?
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   ne, není to třeba, ale je to levnější. Online to stojí 15 eur, na místě 16 eur (na místě ho kupujete na tentýž den na konkrétní hodinu, která je volná). Doporučuji tam být buď hned v 10:00 nebo před zavírací dobou v 16:00 nebo 17:00, v jiné hodiny bývá plno lidí.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěl jsem se zeptat ,zda máte zkušenost s půjčením jízdního kola,ceny a jestli je vůbec vhodné na přesuny po ostrově.
  moc děkuji
  Pepa

  • Odpovědět

   Dobrý den Josefe,

   vlastní zkušenost s tím nemám. Pro zdatné cyklisty to určitě vhodné je, pro rekreační cyklisty je to spíš dobré na přesuny v rámci letoviska a jejího okolí. Nicméně obecně jsou silnice na Mallorce vesměs v dobrém stavu, takže sem cyklisté jezdí, byť většinou ne v létě, ale na jaře, případně podzim.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na názor, jestli je lepší procestovat Mallorcu autem a nebo pěšky (bus/vlak). Nejsme vázáni na ubytovaní, ale přece jenom máme jen 5 dní času. Děkuji za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Anno,

   autobusy na Mallorce fungují dobře, nicméně za mě je lepší volit auto. Budete tak mnohem flexibilnější a dostanete se do míst, kam hromadná doprava nejezdí. 5 dní není mnoho, o důvod víc, proč volit auto. Cenově půjčení auta velmi hrubě nevyjde o moc dráž než půjčení auta (neuvažujeme-li pohonné hmoty).

 • Odpovědět

  Dobry den Lukas…doporucujete poistit auto uz doma cez net alebo si auto a pozicovnu najst az na letisku?a poprosim o nazov pozicovne…chceme mat auto poistene bez spoluucasti.Dakujem.

  • Odpovědět

   Dobrý den Maria,

   obecně ve Španělsku mám dobré zkušenosti s půjčovnou Interrent – nabízejí variantu, kde si lze připlatit plné pojištění bez spoluúčasti, ale i tak se celková částka za půjčení pohybuje v relativně akceptovatelných mezích. Jednou jsem to vyřizoval až přímo na letišti, dali mi ještě o něco lepší cenu, než v tu samou dobu nabízeli na svých stránkách, po druhé jsem rezervoval online den předem. Nevyžadují kreditní kartu, stačí debetní. Jediné, na co upozorňuji, je to, abyste vrátili auto včas, zpozdíte-li se byť jen o pár minut, naúčtují vám dodatečně den navíc 🙁

   Předem online lze auto rezervovat i za lepší ceny, ale většinou je vyžadována kreditní karta. Bude super, až se podělíte o svoji zkušenost až se vrátíte.

  • Odpovědět

   Dakujem pekne za rychlu odpoved.Este mam jeden dotaz,deti maju 9rokov (obe), este vsak potrebuju podsedak (maju vysku 140 cm) …doporucujete si ho tam pozicat (je to dost slusna palka naviac) alebo zobrat podsedaky so sebou a potom ich tam nechat….predpokladam, ze bez podsedakov ich vozit nebude mozne (kvoli teda predpisom)…mate o tom nejake info?Dakujem.

  • Odpovědět

   Přiznám se, že s tímto zkušenosti nemám. Ale podle toho, co nyní čtu, je to tak, že děti ve věkovém rozmezí 6 až 12 let podsedák mají mít. Jinak za to hrozí pokuty, nehledě na to, že to pro děti není tak bezpečné. Takže je otázka, zda jezdit s nimi (půjčovat je tam nebo je tam vést) nebo bez… podle mě se nic zásadního nestane, když je mít nebudete, ale rozhodně vás k tomu nechci nabádat. To je na vás.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,

  Děkuji mockrát za rychlou odpověď. Po dovolené Vám sem napíšu vše, co by mohlo být pro Vás i ostatní přínosem. Zatím pouze vím, že nemáme v plánu si platit pojištění navíc, necháme si na kreditní kartě zablokovat (myslím) těch 1.100 eur a budeme doufat, že se nic nepokazí. Půjčovali jsme si takto auto v Portugalsku a na Azorech a nikdy nebyl problém, tak doufám, že letos to bude stejné :).

  Hezký zbytek dne,
  Lucka

  • Odpovědět

   Nemáte vůbec zač. Já osobně se snažím těmto nabídkám vždy vyhýbat (blokace na kartě apod.). O to víc mě pak bude zajímat vaše zkušenost z Mallorcy. Držím palce, ať jde vše hladce 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,

  V úterý (tj. 30. 7.) odjíždím s rodiči na Mallorcu, máme již zaplacené půjčení auta od jakési lowcostové společnosti, a chceme procestovat tento ostrov. Chtěla bych se zeptat, jak je to s dálnicemi a placenými silnicemi na Mallorce? Máme si na něco dávat pozor, či můžeme jezdit kdekoliv bez obav?
  Děkuji předem za odpověď.

  S pozdravem,
  Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   silnice na Mallorce jsou v dobrém stavu a nic placeného není (nebo alespoň o tom nevím). Placený byl v minulých letech průjezd tunelem mezi, který je na cestě mezi Palmou a Sollérem. To se ale v roce 2017 zrušilo. Ještě upozorňuji na omezení vjezdu aut na mys Formentor, mezi 9:30 a 19:00 se lze autem dostat nejdále k placenému parkovišti u pláže Formetor, dál se musí autobusem. Když pak nejdete chvíli, budu rád, když sem vaši zkušenost s půjčením auta pro ostatní sepíšete. Děkuju 🙂 a Mallorcu si užijte, je to pěkný ostrov.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, mohu se zeptat, do přímořského národního parku Cabrera jižně pod Mallorkou se výlety nedělají? Koukala jsem, že CK nenabízí… děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   dělají, asi ne cestovky (to nevím), ale od místních agentur ho koupíte bez problému. Lodě a čluny směrem k rezervaci Cabrera vyjíždějí z přístavu v letovisku Colonia de Sant Jordi. Nabídku podobných výletů najdete například na excursionsacabrera.es nebo na marcabrera.com.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se na dovču na Mallorku, chtěli bychom si sami vyjet do hl. města Palmy nebo doporučujete nějakou cestovní místní agenturu? U tohoto typu výletu je to asi zbytečné. Zjistil jsem si linku 412 z letoviska S´llot, ale nemohu nikde najít ceny, změny v dopravě (jízdné) byly od 16.7.2019, budeme mít s sebou 8leté dítě. To samé do Dračích jeskyní bychom chtěli sami busem, též linkou 412, je to 10min jízdy z letoviska, avšak cenu jízdného nikde nemůžu najít, poradíte mi? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale,

   lze to úplně bez problému absolvovat individuálně. Doporučuji si na Palma de Mallorcu vyhradit celý jeden den, včetně cesty z a do S´Illot. Pravděpodobně koukáme na stejnou stránku, všechno najdete zde. Jak aktuální jízdní řád, tak ceny, ze S´Illot do Palmy to vyjde na 10,05 eur, zpáteční jízdenka na 19 eur. Ze S´Illot k Dračím jeskyním jež jsou v Porto Cristo, to v jednom směru vyjde na 1,95 eur, zpáteční na 3,90 eur.

   Mallorca je pěkná, tak si ji užijte! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, v půli července letíme na Mallorcu, jsme tu poprvé, ubytovaní jsme v letovisku C´anPicafort, chtěli by jsme se zeptat na nějaké dobré tipy na výlety v okolí a dále jaká je nejlepší možnost zajet se podívat do Palmy, zda si půjčit auto nebo jet nějakým busem..

  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Radku,

   co se týká výletů, tak já doporučuji mys Formentor (není z Can Picafort zas tak daleko), vyhlídky z nejrůznějších útesů lze spojit i s koupáním na pláži Formentor. Dál, třeba cestou právě na Formentor lze zastavit v Alcudii (u Port de Alcudia ve vnitrozemí) a prohlédnout si její starou zástavbu. Pro výlet do Palmy není nezbytně nutné auto (je to rychlejší, ale zas budete mít problém s parkováním). V létě do Palmy jezdí z Can Picafort linka 390. Autobusem lze i na samotný Formentor (z Can Picafort tam jezdí linka 353), ostatně tam vás až dozadu k majáku v létě přes den (mezi 10 a 19hod) stejně nepustí (autem se člověk dostane nejdál k pláži Formentor, kde je placené parkoviště a odtamtud již musí jen autobusem).

 • Odpovědět

  Ahoj,

  Děkuji za rady, resp už máme vše vyřešené až na to, ze do týdne není žádná banka schopná dodat kreditku ohledně zapůjčení vozu, a tak jsem se chtěl zeptat na zkušenosti, jestli lze zapůjčit vůz v okolí Palmy, aniž by trvali na kreditce a byl dostačující depozit buď cash a nebo debetka.

  Děkuji

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši,

  povšiml jsem si, že jste v celku znalí co se týka této destinace.
  Vetsinou cestujeme po exotice, ale nyní bychom rádi na týden hned ze zacatku cervna vycestovali na Palma de Mallorca abychom byli v hlavní zóně ostrova a následně si autem procestovali ty nejzajimavejsí místa, které ostrov nabízí.

  nicméně na co jsem se chtěl optat je, který hotel byste nejlépe doporučoval aby splnoval opravdu úroveň a byl idealně situován mezi centrem a plážemi, nebo co byste dle svych zkušeností navrhoval tak, aby nebyl problém i s parkováním vozu, který bych chtěl po celý týden.

  děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Zase tak dobře Mallorcu neznám, abych byl schopen upřímně doporučovat skutečně dobré hotely. V každém případě si nejprve ujasněte, v jaké lokalitě chcete být ubytováni. Zda je pro vás podstatná blízkost hlavního města, zda byste rádi měli k dispozici pěknou pláž v pěší vzdálenosti od hotelu, apod. Vzhledem k tomu, že Mallorca je taková dost „kulatá“, je poměrně obtížné volit lokalitu u pláže tak, aby z ní bylo do všech koutů ostrova zhruba stejně daleko. To zde bohužel nelze.

   Já bych vám doporučil se prioritně dívat po ubytování v letovisku Port d’Alcudia, resp. někde na jih od místního přístavu v blízkosti pláže. Pláž tu je velmi pěkná, dlouhá a písečná. Autem z Alcudie během 45 minut dojedete po dálnici do hlavního města, zároveň je to odsud blízko na mys Formentor, do hor v severní části ostrova i třeba do dalších oblíbených letovisek na západě Cala Millor, S’Illot, Porto Cristo. Zároveň Port d’Alcudia má pěkný přístav a blízko je i stará Alcudia (která neleží přímo u mořa a má staré historické centrum).

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme jet na Mallorcu v červnu s dětmi a rádi bychom jim ukázali, jak rostou pomeranče. Vím, že je farma v Solleru, kterou si po rezervaci můžete projít. Je něco i na druhé straně ostrova? Budeme v Sa Coma na východě. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   citrusy na Mallorce samozřejmě rostou i jinde, nicméně zda existuje ještě nějaká jiná velká farma jako je Ecovinyassa, kterou si lze prohlédnout, vám bohužel nejsem schopen říct.

 • Odpovědět

  Dobrý deň. Chystáme se s rodinou na mallorku v kvetnu , ubytovaní máme v rezorte Calas de Mallorca , máte nejaké typy na prepravu z letiste ? Moc dekuju za jakoukoli radu.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Romane,

   mrkněte se na moji odpověď na dotaz Markéty, na který jsem reagoval před 3 dny a přesně se týkal dopravy do letoviska Cales de Mallorca. Mějte se fajn 🙂

  • Odpovědět

   Romane, buď shuttle, což je sdílený minibus co převáží lidi z letiště a zpět do určitých zón Mallorky nebo pak auto. Calas de Mallorca je hodně zastrčené letovisko, bez auta bych moc nedoporučoval .

 • Odpovědět

  Děkuju za odpověď. Eva

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se v dubnu na pár dní na Mallorku. Máme dobré zkušenosti s půjčením motorky na Kypru nebo v Thajsku. Je také jednoduché a levnější půjčení motorky než auta na Mallorce ? A ještě otázka, kterou část Mallorky zvolit, aby tam nebylo obtížné s motorkou jezdit po okolí / myslím tím třeba ne moc frekventované silnice a celkově klidnější provoz. Děkuji moc za odpověď. Eva

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   upřímně já s půjčováním motorek nemám zkušenosti, takže nejsem ten, který by vám byl schopen dobře v této otázce poradit. Co se týče toho, jakou část Mallorky zvolit, tak obecně klidnější provoz je na jihu ostrova, kde jsou spíše menší letoviska a méně frekventované silnici. Otázka je, co byste chtěli na Mallorce všechno vidět. Dle toho bych doporučil volit místo. Ono ostatně Mallorca není natolik velká, aby se nedala během pár projet celá, při nejmenším autem určitě. … Já bych asi doporučil spíš volit východ ostrova, kde jsou jak pěkné pláže tak dobrá letoviska a jiná zajímavá místa, majáky (Capdepera, Formentor byť na Formentor je provoz veliký) apod.

 • Odpovědět

  Dobry den, chystame se s pritelem v dubnu na dovolenou na Mallorcu, chceme to pojmout jako aktivni dovolenou a ostrov co nejvice procestovat. V ramci hotelu mame i pujcovnu aut, chci se zeptat na nejake vase konkretni zkusenosti s pujcovanim aut, na co si dat pozor a podobne. Dekuji za odpoved.

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto,

   tak prvně celkem pozitivní informace je, že Mallorca a Španělsko obecně je celkem levná destinace co se půjčování aut týče. Dejte si pozor na podmínky půjčení. Zejména na výši spoluúčasti v případě, že se s autem něco stane, někdo vám ho odřete, odřete ho vy apod. Nejlepší samozřejmě je to, když je spoluúčast nulová. Tj. nic neplatíte, když se s autem něco stane. Takové půjčení je logicky dražší, pohybuje se to různě, ale třeba se jedná od 25 euro za den nad rámec standardního půjčovného.

   Často autopůjčovny vyžadují kreditní kartu (zejména, když nemáte sjednanou nulovou spoluúčast) tak, aby byly schopni následně tuto spoluúčast z karty strhnout (pokud auto vrátíte poškozené). Půjčení auta bez sjednané nulové spoluúčasti doporučuji pouze v případě, že máte sjednané u nějaké externí pojišťovny extra pojištění, které vás kryje právě pro případ, že auto poničíte (třeba icarhireinsurance.com).

   Jestliže nulovou spoluúčast mít nebudete, pečlivě auto při přebrání prohlédněte a nahlaste jim všechny škrábance, já si je i fotím. Je to obrana před tím, aby vám pak nějaký škrábanec náhodou nedávali za vinu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se v červnu na Mallorcu a chtěl jsem se zeptat dají se tam někde pujčit čtyřkolky? Případně koho by jste doporučil a za kolik? Co jsem se díval na netu tak jsem našel jen nějaký výlet na čtyřkolkách se šnorchlováním. K majáku Cap de Formentor jede někde poblíž autobus nebo něco? Ubytovaní budeme v Cala San Vicente. Díky za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   se čtyřkolkami na Mallorce doposud vlastní zkušenost nemám a už vůbec ne v Cala San Vicenc – je to malinké, klidné letovisko, nejsem si jistý, zda to tady půjde půjčit. Určitě najdete půjčovny v Port de Pollenca. Tam můžete dojet autobusem linka č. 340 nebo č. 345.

   Co se týče autobusového spojení až dozadu k majáku Formentor, tak tam z Puerto de Pollença (Port de Pollença) jezdí v letní sezóně autobus č. 353. Zastavuje na všech nejvyhledávanějších místech na Formentoru. Jediné co, tak se nejprve musíte dostat z Cala San Vicenc do Port de Pollenca, přímé autobusové spojení mezi Cala San Vicenc a Formentorem není.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, chceli by sme si objednať okružnu jazdu po ostrove, našla som som, že sa dá ísť autobusom, loďou a vláčikom. Vedeli by ste mi poradiť, odkiaľ jazda vychádza a či je tam aj nejaký čas na prehliadku, kde sú, zastávky, ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý večer Katarina,

   o tomhle nevím, dokáži si představit, že to bude autobusem, lodí a vlakem (ze Solléru do Palmy), ovšem konkrétně jsem o tom nikdy neslyšel, takže na vaše dotazy odpovědět neumím. Pokud o tom máte nějaké podrobnější informace, napište je sem prosím (pro mou informaci i pro ostatní).

 • Odpovědět

  Dobrý večer, chtěla bych se zeptat….. dá se podniknout výlet na vlastní pěst autobusem z oblasti S’illot do hlavního města Palma de Malorrca? Pokud ano, jak časově je cesta náročná a v jakých cenových relacích se pohybuje?
  Předem mnohokrát děkuji za odpověď
  Lenka

  • Odpovědět

   Dobrý večer Lenko,

   ano, dá. V podstatě bez problému. Jedou dva autobusy, které vás zajímají, jeden (linka A42) končí u Palmy na letišti, pro vás bude ale lepší, pokud plánujete návštěvu přímo Palma de Mallorcy, linka číslo 412. Ze s’Illot do Palmy to tímto autobusem trvá 90 minut a jeden lístek v jednom směru stojí 9,90 €, obousměrná jízdenka je za 18 €.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je nějaká důvěryhodná autopůjčovna i mimo hlavní město. Konkrétně se jedná o místo Cales de Mallorca. Děkuji, Jitka.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jitko,

   jasně, jen je potřeba si dát pozor na podmínky a nebát se jich výslovně zeptat, co se stane, když mě někdo nabourá?…. atd. Já doporučuji brát takové nabídky, kde jste krytí, kde nic v případě takových nečekaných událostí nedoplácíte. Ano, sice vyjdou dráž, ale podle mě se vyplatí si v tomto případě připlatit. Výhodou Mallorcy a obecně celého Španělska je to, že půjčovné aut tu je ve srovnání s jinými země poměrně nízké. Žádné konkrétní půjčovny v přímo v Cales de Mallorca ale neznám, tak v tohle ohledu nejsem schopný dát nějaké zaručené tipy.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chci se zeptat zda máte zkušenosti s nějakou solidní půjčovnou aut na Mallorce. Koupili jsme pobyt těsně před vánocemi na 4 noci a chtěli bychom si půjčit na tu dobu auto. Děkuj Eva

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   hodláte půjčovat auto na letišti? Zkušenosti mám, byť to je většinou s dražšími autopůjčovnami. Preferuji totiž plné pojištění bez spoluúčasti (v případě, že se autu něco stane) a platbu hotově nebo debetní kartou, ne kreditní. Využil jsem Hertz a využil jsem Interrent. Hertz je na Mallorce zastoupen společností Proarent a car, doporučuji proto srovnat ceny na hlavním webu Hertz s cenami zde: https://www.proarentacar.com/

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  ve čtvrtek brzy ráno odlétáme z Vídně do Palmy za neuvěřitelných 10 Eur za zpáteční letenku. Ubytovaní jsme na 2 noci v Can Pastille a z Palmy odlétáme v sobotu před půlnocí, tkž tam máme 3 celé dny. Počasí bohužel nevypadá příliš příznivě 🙁 Mohu Váš poprosit o nějaké tipy, jak co nejlépe využít čas, který máme?
  Původně jsme zamýšleli půjčit v pátek skútr a trochu to tam objet, ale vzhledem k tomu počasí to nejspíše nedopadne, tak abychom měli nějaký náhradní plán.
  Děkuji Vám a zdravím
  Oli

  • Odpovědět

   Dobrý den Oli,

   perfektní koupě letenek. Určitě doporučuji návštěvu hlavního města Palmy – katedrála, staré centrum, Placa Major, přístav a nezapomenout na hrad Castell de Bellver. Nemusíte si kvůli tomu půjčovat skútr ani auto, stačí využít místní autobusy. Přehled linek, které jezdí v Palmě a jejím okolí najdete zde. Dál je pěkný výlet historickým vláčkem do Solleru – jezdí od hlavního autobusového nádraží v Palmě a zpáteční lístek na vlak stojí 25€. Ano, je potřeba zvážit, zda se za tu cenu nevyplatí skútr. Pokud budete v Solleru, dopuručuji i návštěvu přístavního města a letoviska Port de Soller (se Sollerem ho spojuje historická tramvaj).

   No a pokud počasí dovolí, tak určitě alespoň některé z mallorckých pláží. Buď ty přímo v blízkosti Can Pastille nebo některé lepší a hezčí – ty však budou vyžadovat půjčení auta / skútru.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  chystám se na Mallorcu s 1,5 ročním synem a 10 letou dcerou.Konkrétně do letoviska Paguera. Máte nějaký tipy na klidnější pláže v okolí nebo méně náročný výlet s dětmi? Auto bych si chtěla také půjčit, půjčovny jsem ještě nezjišťovala. Nevíte jak se v této oblasti pohybují cenově, prosím? Dočetla jsem se, že z Palmy jezdí historický vláček přes hory do přístavního města Soller.

  Děkuji a hezký den přeji,
  Lucka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko,

   upřímně řečeno tuto nejzápadnější část Mallorcy prozkoumat zatím nemám. Hezký řístav, který stojí za vidění, je v El Toro, kousek od letoviska v Paguera. Ano, vláček skutečně jezdí. Jezdí od hlavního autobusevého nádraží v Palmě a zpáteční lístek do Soller stojí 25€ – není to sice nic levného, ale výlet stojí za to. více informací na Tren de Soller. Je ale potřeba zvážit, zda se vyplatí vláček, pokud budete mít půjčené auto.

   Ještě upozorním, že Sollér není přístavní město, to je až Port de Soller, do kterého je možné jet ze Solleru historickou tramvají.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši.
  Děkuji za odpověď. Letenky s dobrým plánováním máme z Vídně. Ještě funguje Berlín. Jinak také jsme nelenili a googlili a potvrdil Jste nám drahé jízdné za 5EUR z letiště a pak buď přestup nebo výšlap. Automobil na 1 den vyjde u RecordGo (a jim podobných lowcostů) na nějakých do 1 000,- Kč/den. Volíme tedy automobil. Chtěli jsme se dotazem jen ujistit zdali jsme něco nepřehlédli. S promítnutím do ceny a počtu osob je automobil to nejlepší. Jen pozor – dovoluji si upozornit na spoluúčast na škodách na vozidle je blokace 1 100,- EUR !!!! V letních měsících jsem takto absolovovali celý týden a s půjčovnou jsme neměli absolutně žádný problém. Doporučím jen – nenechat si odhadnout spotřebovaný benzín, ale jednoduše před vrácením dotankovat. Před odjezdem z parkingu si vozidlo řádně nafotit. Fotky nikdo nechtěl. Vrácení vozu trvalo celkem 5 minut. I přes bezproblémové vrácení si příště stejně jako letos nechám časovou rezervu. Přeji ostatním hezké zážitky z Malorky :-). Vladimír

  • Odpovědět

   Dobrý den Vladímíre,

   díky moc za sepsání vaší zkušenosti s autopůjčovnou RecordGo a užijte si váš výlet do Aquaparku.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chystáme se na návštěvu aquaprku v Arenalu a to jednodenním výletem (letenky fakt za super cenu – ráno tam a večer zpět za 1 000,- Kč). Jezdí nějaký přímý spoj z letiště do aquaparku nebo je nutno vygooglovat MHD . Další varianty jsou taxík nebo zapůjčení auta. V tuto chvíli zvažujeme možnosti. Děkuji za doporučení :-). Vladaimír

  • Odpovědět

   Dobrý den Vladimíre,

   výborná cena letenek, odkud odlétáte? Přímý spoj z letiště do aquaparku Aqualand El Arenal buhožel nejezdí. Do aqualandu jezdí bus zdarma (dopoledne tam, v podvečer zpět) od několika hotelů na pobřeží (https://www.aqualand.es/elarenal/en/bus/). Tj. je možné se k některému z hotelů přiblížit pomocí MHD a pak využít spoj do aqualandu. Myslím si, že budete mít ale dost problém vše zkoordinovat tak, aby spoje navazovaly.

   Takže já bych volil pouze MHD, linka č. 21, které jezdí z letiště (http://www.emtpalma.cat/en/lines-timetables), jet s ní až na konec letoviska El Aranel, tam vystoupit a dojít do aquaparku pěšky (asi 1,5 km). Bohužel jízdenky na spojích z/na letiště nejsou levné, 5 euro / 1 nepřestupní lístek. Tj. je otázka, kolik vás jede a zda by se nevyplatilo i z důvodu pohodlí půjčení auta, případně taxi.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  plánujeme Mallorcu i s 1,5letým dítětem. Lze se na všechna místa Vámi uváděná dostat i s kočárkem?
  Díky.

  • Odpovědět

   Dobrý den Vláďo,

   jak kam. Cestou k majáku na mysu Formentor budete míjet řadu vyhlídek. Zejména na té první a největší „Mirador es Colomer“ jsou schody – na kočárek tato cesta po útesech proto není úplně ideální. U majáku samotného by s kočárkem problém být neměl.

   Dál upozorním na kostely ve městě Arta, jsou na kopci a spodní kostel od horního opět dělí řada schodů.

   Další místa byste měli i s kočárkem zvládnout bez problému.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.