Mallorca: Tipy na výlety

Mallorca je ostrovem mnoha tváří. Láká zejména na nádherné pláže, ale na své si přijdou i cyklisté nebo golfoví nadšenci. Ti na Mallorcu míří zejména na jaře a na podzim. Ať už je vaším hlavním cílem odpočinek u moře, cyklistika nebo právě golf, proč si dovolenou na Mallorce nezpříjemnit nějakými pěknými výlety?

Mallorcu jsme projeli a mnoho míst jsme navštívili.

Mallorca: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 27 303 Kč na jedné osobě

Tipy na výlety jsme často hledali obtížně, ale nakonec jsme se sami přesvědčili, že každý si tu něco najde. Krásné pobřeží, přírodní zajímavosti, stará architektura. Od každého něco!

Doporučíme ty nejzajímavější místa.

Nejprve to, co zajímá snad všechny. Pláže.

Hledáte-li tipy na to nejlepší koupání, podívejte se na naše tipy na nejkrásnější pláže na Mallorce. Dlouhé písečné pláže i malé romantické zálivy! Byl by hřích tato místa při vašem cestování napříč ostrovem vynechat!
Záliv, Mallorca

Palma de Mallorca | Výlet na FormentorSa Colabra / Port de Sollér | Park Natural Mondragó | Arta a Capdepera | Dračí jeskyně

 

Mallorca není příliš velký ostrov, je menší než nedaleká Sardinie, ale i než řecká Kréta. Vždy můžete využít nabídku fakultativních výletů (pokud cestujete s CK), my ovšem doporučujeme si na Mallorce půjčit auto. Jedině tak si můžete výlety naplánovat podle chuti a shlédnout právě ty zajímavosti na Mallorce, které vás lákají nejvíce.

Palma de Mallorca

Hlavní město Mallorcy se pyšní hned několika vzácnými památkami. Nejnavštěvovanější je impozantní gotická katedrála, jejíž základy se datují do roku 1229. Catedral de Mallorca nebo také La Seu je dobře přístupná, leží prakticky hned u pobřeží.

Přijedete-li do Palma de Mallorca autem, zdarma zaparkujete obtížně. Doporučujeme proto zbytečně neztrácet čas hledáním míst, parkování si zaplatit a využít velké podzemní parkoviště na pobřeží hned před katedrálou. Po prohlídce La Seu nepospíchejte a projděte se v jejím blízkém okolí – v původním historickém centru Palmy.
Katedrála de Mallorca, Mallorca
Milovníci lodí by neměli opominout procházku kolem největšího přístavu Mallorcy. Než opustíte hlavní město, prohlédněte si hrad Castell de Bellver. Máte-li více času můžete sem dojít pěšky právě kolem přístavu nebo k němu popojet autem a vychutnat si výhled z kopce, na kterém byl vybudován, na celou Palma de Mallorcu a přilehlý záliv!

Výlet na Formentor

Na opačném cípu ostrova, v jeho severovýchodní části přechází Mallorca do úzkého poloostrova Formentor. Vysoké útesy strmě se svažující do moře, nádherná pláž Formentor, ale především původní a stále funkční maják. Zkrátka místo, které si nenechá ujít prakticky nikdo, kdo na Mallorcu přijíždí.

>> podrobně o výletě na Formentor

Než se tam vydáte, přečtěte si naše tipy na to, kde všude se tam zastavit. Rovněž zjistíte, že není dobré tam jezdit přes poledne nebo v brzkých odpoledních hodinách. Z důvodu jeho vysoké navštěvovanosti je lepší si jeho prohlídku naplánovat až na pozdní odpoledně. Více o mysu Formentor zde.

Čeká vás tento i mnoho dalších výhledů…
Výlet na Formentor, Mallorca

Zajímavá místa na severním pobřeží

I za hornatou severní a severozápadní částí ostrova Mallorca se ukrývají krásná místa. Samotným zážitkem je už cesta pohořím Serra de Tramuntana po klikaté silnici spojující město Pollenca s Port de Sollér.

Pozor!

Cesta trvá dlouho. Silnice nedovoluje žádný rychlý přesun. Je plná zatáček. Nabízí ale hezké výhledy, které za to stojí!

Zhruba v půli cesty můžete odbočit a sjet k moři do odlehlého, malého romantického přístavního městečka Sa Colabra. Po zaparkování na placeném stání si můžete odpočinout na místní malé pláži a vynechat byste neměli ani krátký, uměle vyražený průchod skrz skálu, na jehož druhém konci se ocitnete v divokém kaňonu Torrent de Pareis. Vychutnejte si toto magické místo obehnané vysokými skalisky!

Je čas pokračovat a vydat se na cestu k Port de Sollér.

Port de Sollér – přístavní město a letovisko zároveň, které se nachází v zajímavém zálivu. Mě nejvíce zaujaly dva majáky, k obou se dá z města dojít, buďto pěšky nebo autem. Port de Sollér okouzlí i malým přístavem a možností se vykoupat. Všude v průvodcích se dočtetě, že Port de Sollér spojuje s blízkým vnitrozemským Sollér původní tramvajová trať. Skutečně tomu tak je. Více o ní nevím, nevyužili jsme ji.

Pohled na Port de Sollér od jednoho z majáků (druhý maják je na fotografii vlevo dole).
Výlet Port de Sollér
Pokud z Port de Sollér pojedete směrem na Palma de Mallorcu (nebo opačně), pak vám cestu výrazně urychlí poměrně nový tunel. Až do nedávna byl placený, jeden průjezd za 5.10 eur (srpen 2017). Podle nejnovějších informací byly poplatky za jeho průjezdy zrušeny (k 1.9.2017).

Park Natural Mondragó

Chráněná oblast na jihovýchodním pobřeží Mallorcy. Je atraktivní díky zachovalé přírodě a zejména díky svým dvěma nádherným plážím a pěkným zálivům zároveň – Cala Mondragó a Cala S’Amarador. Vzhledem k tomu, že pláže nejsou příliš veliké, v hlavní sezóně je na nich až příliš lidí. Pokud se zde chcete vykoupat, je lepší si přivstat a tuto oblast spolu s plážemi navštívit v dopoledních hodinách.

Výlety na východě Mallorcy

Zajímavostí je tu hned několik. Ať už jde o velmi pěkné koupání (pláž Cala Mesquida – doporučujeme) nebo o města Capdepera a Arta.

Capdepera láká na hrad Castell de Capdeperra. Vstupné za 3 eura a ačkoliv se to nezdá, hrad je v pořádném kopci. Pokud tuto část Mallorcy navštívíte, neměli byste zapomenout ani na maják Cala Ratjada – dá se až k němu dojet autem.
Maják Cala Ratjada
Cala Ratjada je turistické letovisko, ve kterém najdete i dvě pláže. Můžete se tu vykoupat!

Za zastávku stojí i nedaleká Arta – malé vnitrozemské městečko zajímavé dvěma velkými kostely. Jeden (ten níže položený) z kostelů zachycuje z boku následující fotografie, dole je pak zástavba městečka Arta.
Arta, Mallorca

Dračí jeskyně

Jeskyně takové, jaké je známe od nás nebo ze Slovenska by asi na Mallorce hledal málokdo. Je jich tu hned několik. Nejznámější jsou ty u Porto Cristo – přečtěte si o Dračích jeskyních více.

 

Věříme, že vás tyto tipy na výlety na Mallorce inspirovaly! Zajímají vás o těchto místech nějaké konkrétní informace? Zeptejte se prostřednictvím komentáře. Rádi vám poradíme, abyste na Mallorce netápali a jeli na jisto!

Mallorca: Tipy na výlety
5 (100%) 8
Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  plánujeme Mallorcu i s 1,5letým dítětem. Lze se na všechna místa Vámi uváděná dostat i s kočárkem?
  Díky.

  • Dobrý den Vláďo,

   jak kam. Cestou k majáku na mysu Formentor budete míjet řadu vyhlídek. Zejména na té první a největší „Mirador es Colomer“ jsou schody – na kočárek tato cesta po útesech proto není úplně ideální. U majáku samotného by s kočárkem problém být neměl.

   Dál upozorním na kostely ve městě Arta, jsou na kopci a spodní kostel od horního opět dělí řada schodů.

   Další místa byste měli i s kočárkem zvládnout bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chystáme se na návštěvu aquaprku v Arenalu a to jednodenním výletem (letenky fakt za super cenu – ráno tam a večer zpět za 1 000,- Kč). Jezdí nějaký přímý spoj z letiště do aquaparku nebo je nutno vygooglovat MHD . Další varianty jsou taxík nebo zapůjčení auta. V tuto chvíli zvažujeme možnosti. Děkuji za doporučení :-). Vladaimír

  • Dobrý den Vladimíre,

   výborná cena letenek, odkud odlétáte? Přímý spoj z letiště do aquaparku Aqualand El Arenal buhožel nejezdí. Do aqualandu jezdí bus zdarma (dopoledne tam, v podvečer zpět) od několika hotelů na pobřeží (https://www.aqualand.es/elarenal/en/bus/). Tj. je možné se k některému z hotelů přiblížit pomocí MHD a pak využít spoj do aqualandu. Myslím si, že budete mít ale dost problém vše zkoordinovat tak, aby spoje navazovaly.

   Takže já bych volil pouze MHD, linka č. 21, které jezdí z letiště (http://www.emtpalma.cat/en/lines-timetables), jet s ní až na konec letoviska El Aranel, tam vystoupit a dojít do aquaparku pěšky (asi 1,5 km). Bohužel jízdenky na spojích z/na letiště nejsou levné, 5 euro / 1 nepřestupní lístek. Tj. je otázka, kolik vás jede a zda by se nevyplatilo i z důvodu pohodlí půjčení auta, případně taxi.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši.
  Děkuji za odpověď. Letenky s dobrým plánováním máme z Vídně. Ještě funguje Berlín. Jinak také jsme nelenili a googlili a potvrdil Jste nám drahé jízdné za 5EUR z letiště a pak buď přestup nebo výšlap. Automobil na 1 den vyjde u RecordGo (a jim podobných lowcostů) na nějakých do 1 000,- Kč/den. Volíme tedy automobil. Chtěli jsme se dotazem jen ujistit zdali jsme něco nepřehlédli. S promítnutím do ceny a počtu osob je automobil to nejlepší. Jen pozor – dovoluji si upozornit na spoluúčast na škodách na vozidle je blokace 1 100,- EUR !!!! V letních měsících jsem takto absolovovali celý týden a s půjčovnou jsme neměli absolutně žádný problém. Doporučím jen – nenechat si odhadnout spotřebovaný benzín, ale jednoduše před vrácením dotankovat. Před odjezdem z parkingu si vozidlo řádně nafotit. Fotky nikdo nechtěl. Vrácení vozu trvalo celkem 5 minut. I přes bezproblémové vrácení si příště stejně jako letos nechám časovou rezervu. Přeji ostatním hezké zážitky z Malorky :-). Vladimír

  • Dobrý den Vladímíre,

   díky moc za sepsání vaší zkušenosti s autopůjčovnou RecordGo a užijte si váš výlet do Aquaparku.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  chystám se na Mallorcu s 1,5 ročním synem a 10 letou dcerou.Konkrétně do letoviska Paguera. Máte nějaký tipy na klidnější pláže v okolí nebo méně náročný výlet s dětmi? Auto bych si chtěla také půjčit, půjčovny jsem ještě nezjišťovala. Nevíte jak se v této oblasti pohybují cenově, prosím? Dočetla jsem se, že z Palmy jezdí historický vláček přes hory do přístavního města Soller.

  Děkuji a hezký den přeji,
  Lucka

  • Dobrý den Lucko,

   upřímně řečeno tuto nejzápadnější část Mallorcy prozkoumat zatím nemám. Hezký řístav, který stojí za vidění, je v El Toro, kousek od letoviska v Paguera. Ano, vláček skutečně jezdí. Jezdí od hlavního autobusevého nádraží v Palmě a zpáteční lístek do Soller stojí 25€ – není to sice nic levného, ale výlet stojí za to. více informací na Tren de Soller. Je ale potřeba zvážit, zda se vyplatí vláček, pokud budete mít půjčené auto.

   Ještě upozorním, že Sollér není přístavní město, to je až Port de Soller, do kterého je možné jet ze Solleru historickou tramvají.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  ve čtvrtek brzy ráno odlétáme z Vídně do Palmy za neuvěřitelných 10 Eur za zpáteční letenku. Ubytovaní jsme na 2 noci v Can Pastille a z Palmy odlétáme v sobotu před půlnocí, tkž tam máme 3 celé dny. Počasí bohužel nevypadá příliš příznivě 🙁 Mohu Váš poprosit o nějaké tipy, jak co nejlépe využít čas, který máme?
  Původně jsme zamýšleli půjčit v pátek skútr a trochu to tam objet, ale vzhledem k tomu počasí to nejspíše nedopadne, tak abychom měli nějaký náhradní plán.
  Děkuji Vám a zdravím
  Oli

  • Dobrý den Oli,

   perfektní koupě letenek. Určitě doporučuji návštěvu hlavního města Palmy – katedrála, staré centrum, Placa Major, přístav a nezapomenout na hrad Castell de Bellver. Nemusíte si kvůli tomu půjčovat skútr ani auto, stačí využít místní autobusy. Přehled linek, které jezdí v Palmě a jejím okolí najdete zde. Dál je pěkný výlet historickým vláčkem do Solleru – jezdí od hlavního autobusového nádraží v Palmě a zpáteční lístek na vlak stojí 25€. Ano, je potřeba zvážit, zda se za tu cenu nevyplatí skútr. Pokud budete v Solleru, dopuručuji i návštěvu přístavního města a letoviska Port de Soller (se Sollerem ho spojuje historická tramvaj).

   No a pokud počasí dovolí, tak určitě alespoň některé z mallorckých pláží. Buď ty přímo v blízkosti Can Pastille nebo některé lepší a hezčí – ty však budou vyžadovat půjčení auta / skútru.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chci se zeptat zda máte zkušenosti s nějakou solidní půjčovnou aut na Mallorce. Koupili jsme pobyt těsně před vánocemi na 4 noci a chtěli bychom si půjčit na tu dobu auto. Děkuj Eva

  • Dobrý den Evo,

   hodláte půjčovat auto na letišti? Zkušenosti mám, byť to je většinou s dražšími autopůjčovnami. Preferuji totiž plné pojištění bez spoluúčasti (v případě, že se autu něco stane) a platbu hotově nebo debetní kartou, ne kreditní. Využil jsem Hertz a využil jsem Interrent. Hertz je na Mallorce zastoupen společností Proarent a car, doporučuji proto srovnat ceny na hlavním webu Hertz s cenami zde: https://www.proarentacar.com/

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Hotel Ali Baba Palace, Hurghada, Egypt

Egypt: all inclusive dovolená (4*) v Hurghadě za 10 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: dovolená na Fuerteventuře ve 4* hotelu za 14 990 Kč

Hotel Vincci Nozha Beach, Hammamet, Tunisko

Tunisko (Hammamet): last minute dovolená (4*) s All Inclusive za 9 290 Kč

Hotel Playamar, S'Illot, Mallorca, Španělsko

Mallorca (sleva 50%): 8 denní polopenze u krásné pláže za 11 990 Kč

Hotel Mary Bill, Santorini, Řecko

Řecko (Santorini): dovolená na kouzelném řeckém ostrově za 13 490 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.