Dračí jeskyně

Mallorca, to nejsou jen krásné pláže a romantické zálivy, jsou to i poměrně vysoké hory a ohromné útesy na mysu Formentor, které padají kolmo dolů k mořské hladině. To ale není vše! Na ostrově najdete také tzv. Dračí jeskyněunikát, ve kterém se nachází jedno z největších jeskynních jezer na světě!

Stojí za návštěvu?

Ano. Jeskyně jsou velice pěkné. Nenechte se odradit trochu vyššími cenami za vstup ani občasnými frontami u pokladem. Je to zkrátka jedno z nejoblíbenějších výletních míst na celé Mallorce. Návštěva stojí za to!

Kde leží?

Jeskyně leží kousek od pobřeží ve východní (jihovýchodní) části Mallorcy v regionu Manacor nedaleka pěkného přístavu Porto Cristo –> zobraz jeskyně na mapě.

Mallorca: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 27 303 Kč na jedné osobě

Využijte nabídku fakultativních výletů. Každá cestovní kancelář výlet do jeskyní nabízí. Nebo si půjčte auto a navštivte jeskyně sami. Nejbližší letoviska, ze kterých je to k dračím jeskyním opravdu kousek jsou: Sa Coma, S’illot a Calla Minor.

Dračí jeskyně jsou veliké

Dračí jeskyně (Drach Caves, nebo španělsky Cuevas del Drach) měří v délce téměř 2,5 kilometru a sahají do hloubky 25 metrů. Skládají se ze čtyř velkých jeskyní, které jsou navzájem přírodně propojeny. Jeskyně byly po miliony let formovány vodou z blízkého Středozemního moře.

Martelovo jezero

Ačkoliv se o jeskyních na Mallorce mluvilo už ve 14. století, podrobně je prozkoumal až francouzský kartograf Eduard Martel, který v jeskyních objevil i velké podzemní jezero. Toto jezero dnes nese právě jméno Martel, nazývá se Martelovo jezero a se svými rozměry (téměř 200 metrů dlouhé, 35 metrů široké a až 20 metrů hluboké) je jednou z největších podzemních vodních ploch na světě.

 

 

Návštěva jeskyní

Dračí jeskyně jsou dnes zpřístupněny veřejnosti a ačkoliv by každý návštěvník čekal teplotu vzduchu v jeskyních mnohem nižší než skutečných 21°C, jsou i tak jeskyně příjemnou změnou oproti vysokým teplotám vzduchu, které na Mallorce v létě panují.

Vstupné do Dračích jeskyní

Vstup není levný. Mallorka obecně není nejlevnější a vyšší ceny na Mallorce jsou zřejmé i pohledem na ceník vstupného do Dračích jeskyní.

 • Dospělí zaplatí  –> 15 €
 • Dítě do 12 let –> 8 €
 • Děti do 2 let mají vstup zdarma

Čeká vás cca 1,3 kilometru dlouhá prohlídková trasa, uvidíte samozřejmě i Martelovo jezero, kde každá prohlídka končí krátkým, deseti minutovým koncertem vážné hudby.

Dračí jeskyně
4 (80%) 6
Komentáře
 • Odpovědět

  Dobry den, bude to náš druhy vylet mimo ck bohužel anglicky se domluvíme jen přes mobilní překladač..Letíme na mallorku z Vídně,ubytko mame v Can Pastila ,nevíte prosím jak je to s návštěvou dračí jeskyně?Autobusem? Manžel má sice řídičák ale bez znalostí angličtiny máme strach si auto půjčit hodně jsme četli špatné recenze:(Navíc jsme tam 3 dny a mame v plánu aqvarium,palma a víc toho asi nestihnem tak volíme mezi dračí jeskyni nebo výletem historickou tranvají?Moc děkuji Inéz .)

  • Dobrý den Inéz,

   vyrazit autobusem k Dračím jeskyním a teď myslím veřejnou dopravou, nikoliv nějakým autobusem od nějaké turistické agentury, není zas takový problém. Pro vás bude úplně nejlepší linka č. 454 (mrkněte se na ni zde). Jedna cesta vyjde na cca 8,5 euro / osoba. teoreticky by šlo jet i jiným autobusem, ale to byste museli v Palmě přestupovat, takže autobus 454 je podle mě nejideálnější, projíždí přímo skrz Can Pastila.

   Ale pokud bych si měl mezi jeskynní a vláčkem vybírat já, upřednostnil bych výlet vláčkem z Palmy do Sólleru a pak tramvají do Port de Sóller.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Royal Horizons Boa Vista, Boa Vista, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (sleva 48%): týdenní All Inclusive na Boa Vistě za 15 190 Kč

Hotel Sol Parque San Antonio, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy levně: 7 dní na Tenerife ve 4* hotelu již za 8 634 Kč

Egypt, Sham el-Sheikh, Cleopatra Luxury Resort

Egypt (-50%): All Inclusive Sharm el-Sheikh (5* hotel) za 10 390 Kč

Hotel Oceanic Khorfakkan Resort & Spa, Fujairah, Emiráty

Emiráty: dovolená ve 4* hotelu přímo u moře ve Fujairah za 13 390 Kč

Sunny Days El Palacio Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (7 dní): all inclusive zájezdy (4* hotel) už za 5 202 Kč

Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.