Dračí jeskyně

Mallorca, to nejsou jen krásné pláže a romantické zálivy, jsou to i poměrně vysoké hory a ohromné útesy na mysu Formentor, které padají kolmo dolů k mořské hladině. To ale není vše! Na ostrově najdete také tzv. Dračí jeskyněunikát, ve kterém se nachází jedno z největších jeskynních jezer na světě!

Stojí za návštěvu?

Ano. Jeskyně jsou velice pěkné. Nenechte se odradit trochu vyššími cenami za vstup ani občasnými frontami u pokladem. Je to zkrátka jedno z nejoblíbenějších výletních míst na celé Mallorce. Návštěva stojí za to!

Kde leží?

Jeskyně leží kousek od pobřeží ve východní (jihovýchodní) části Mallorcy v regionu Manacor nedaleka pěkného přístavu Porto Cristo –> zobraz jeskyně na mapě.

Mallorca: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 27 303 Kč na jedné osobě

Využijte nabídku fakultativních výletů. Každá cestovní kancelář výlet do jeskyní nabízí. Nebo si půjčte auto a navštivte jeskyně sami. Nejbližší letoviska, ze kterých je to k dračím jeskyním opravdu kousek jsou: Sa Coma, S’illot a Calla Minor.

Dračí jeskyně jsou veliké

Dračí jeskyně (Drach Caves, nebo španělsky Cuevas del Drach) měří v délce téměř 2,5 kilometru a sahají do hloubky 25 metrů. Skládají se ze čtyř velkých jeskyní, které jsou navzájem přírodně propojeny. Jeskyně byly po miliony let formovány vodou z blízkého Středozemního moře.

Martelovo jezero

Ačkoliv se o jeskyních na Mallorce mluvilo už ve 14. století, podrobně je prozkoumal až francouzský kartograf Eduard Martel, který v jeskyních objevil i velké podzemní jezero. Toto jezero dnes nese právě jméno Martel, nazývá se Martelovo jezero a se svými rozměry (téměř 200 metrů dlouhé, 35 metrů široké a až 20 metrů hluboké) je jednou z největších podzemních vodních ploch na světě.

 

 

Návštěva jeskyní

Dračí jeskyně jsou dnes zpřístupněny veřejnosti a ačkoliv by každý návštěvník čekal teplotu vzduchu v jeskyních mnohem nižší než skutečných 21°C, jsou i tak jeskyně příjemnou změnou oproti vysokým teplotám vzduchu, které na Mallorce v létě panují.

Vstupné do Dračích jeskyní

Vstup není levný. Mallorka obecně není nejlevnější a vyšší ceny na Mallorce jsou zřejmé i pohledem na ceník vstupného do Dračích jeskyní.

 • Dospělí zaplatí  –> 15 €
 • Dítě do 12 let –> 8 €
 • Děti do 2 let mají vstup zdarma

Čeká vás cca 1,3 kilometru dlouhá prohlídková trasa, uvidíte samozřejmě i Martelovo jezero, kde každá prohlídka končí krátkým, deseti minutovým koncertem vážné hudby.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   39
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Děkuji za odpověď a ještě jeden dotaz, je nutné mít vstupenku dopředu nebo stačí zakoupit až na místě.

  • Odpovědět

   Stačí zakoupit na místě.

 • Odpovědět

  Dobrý den , měla bych dotaz, zda jede nějaký přímý bus z Cala Millor na Dračí jeskyně a jak je to daleko, děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, ano, tyto místa teď v létě spojují dva autobusy, je to linka č. 425 a č. 424. Je to 10 km daleko.

 • Odpovědět

  Moc děkuji za odpověď M.

 • Odpovědět

  Dobrý den, dá se prosím projít dračí jeskyně s kočárkem? děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, nelze, s kočárkem vás tam nepustí.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  je možné dostat se k Dračím jeskyním z Calas de Mallorky?

 • Odpovědět

  Dobrý den, za pár dní se chystám na Mallorcu a chtěl bych se zeptat, jestli jsou ceny stále platné. Mezi mé další dotazy patří, jak se dostat ze S’illotu nejlépe k jeskyni. Jestli se vyplatí ve 4 lidech vzít taxík a nebo jet hromadnou dopravou (Případně jakým autobusem). Mockrát Vám děkuji za rady. Popřípadě mohu na Vás poprosit do emailu kontakt? Mockrát Vám děkuji a přeji hezký den

  Adam

  • Odpovědět

   Dobrý den, aktuální ceny jsou 16 EUR za dospělého a 9 EUR za dítě. V textu toto zaktualizuji. Co se týká dopravy k Dračím jeskyním ze S’Illot, koukněte se na příspěvek z 1.7.2021 od Pavly, respektive na moji odpověď na něj, kde jsem toto přesně reagoval 🙂

 • Odpovědět

  Děkuji Vám za odpověď. Je to dost zásadní , určitě jste mi to objasnil.
  Přeji hezké dny. Vlaďka

  • Odpovědět

   Nemáte zač!

 • Odpovědět

  Dobrý den, 27.kvetna 22 letíme na Mallorku do Can Picafort. Chci si už teď koupit vstupenky do Dračí jeskyně, mám staženou aplikaci Palma de Mallorka na jízdní řády, ale nemohu vyhledat vůbec spoj do PORTOCRISTO. Auto mít nebudem a vzhledem k tomu, že prodávají konkrétní hodinu, nevím vůbec jak to jezdí, případně i v neděli. Máte prosím nakou řadu. Dekuji Vlaďka

  • Odpovědět

   Dobrý den Vladko, omluvte, že reaguji s takovým zpožděním. Je-li váš dotaz stále aktuální, tak ono vám to pravděpodobně nic nehledá kvůli tomu, že žádný takový spoj nejezdí. Respektive minimálně žádný přímý spoj. Bude nutné to buď vzít přes hlavní město (s jedním přestupem, ale za cenu toho, že je hl. město na druhé straně ostrova než Can Picafort i Porto Cristo), alternativně lze jet se dvěma přestupy: linkou 316 do Inca, tam přestup na vlak T3 do Manacor a tam přestup na bus 401 nebo A42 do Porto Cristo.

 • Odpovědět

  Dobrý den Honzo, jsme v sillot jak daleko je prosím draci jeskyně a je lepší taxi nebo spoj 454.dekuji Pavla

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo, máte je kousek, jeskyně jsou u Porto Cristo, což je necelých 11 km daleko od S’Illot. Máte možnost jet buď autobusem č. 424 (nejlepší řešení), který jezdí přímo k jeskyním, kde má konečnou, popřípadě třeba letištní linkou A42 do Porto Crista, tam vystoupit a dojít k jeskyním pěšky. Cenu taxi odhaduji na cca 15 eur za jednu cestu. Taxi vyjde levněji, pokud byste jeli ve více lidech než ve dvou, třeba ve čtyřech. Pojedete-li ve dvou, bude levnější autobus.

 • Odpovědět

  Dobry den jak daleko je dračí jeskyne od letoviska Cala d’Or ? Popripade jak se tam da z tohoto letoviska dostat? Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Šárko, je to asi 25 km, nic hrozného. Bohužel, jak tak nyní koukám, tak přímá linka, která jezdívala, aktuálně nejezdí, resp. nejezdí až do Cala d’Or, jednalo se o spoj č. 441. Tedy jediný přijatelně dlouhý spoj je s přestupem ve městě Manacar, tedy nejprve linkou č. 425 do Manacor a dále linkou č. 454 nebo č. 412 na zastávku Coves Drac. Otázka je jak moc dobře spoje na sebe navazují, tak podrobně jsem to již nezkoumal.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat zda do jeskyní je možné i s kočárkem. Zda li to nebude moc obtížné . Moc děkuju.

  • Odpovědět

   Dobrý den Deniso,

   do Dračích jeskyní vás s kočárkem nepustí, jsou tam schody, není jich sice nějak moc, ale po schodech se musí. Kočárek je nutné nechat venku a dítě nést v náručí. Jinak to nelze.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme za týden s přítelem do Palmy a tak bych se chtěla zeptat na typy na výlety. Převážně budeme výletit na kole, popřípadě autobusem =) Moc děkuji za odpověď.
  S pozdravem Sandra D.

  • Odpovědět

   Dobrý den Sandro,

   četla jste tyto tipy na výlety? Ty vám určitě poslouží jako taková základní kostra, byť většina z těch míst je ve východní části ostrova. Mimo to je třeba zajímavý takový luxusnější přístav Puerto Portals nebo městečko Valldemossa na sever od Palmy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme na Mallorcu 22.září na týden do Sant Elm.Už jsem se trochu koukala,kam bychom se mohli podívat.Chtěli bychom si půjčit auto aspoň na dva dny.Lukáši dáte mi ještě nějaké typy.Já zatím mám La Trapa,Son Marroig,Valldemosa.Samozřejmě Palmu,ale tu autobusem.Prosím a jaké máte zkušenosti s počasím koncem září?Děkuji Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   jasně, takže koukám, že sháníte tipy, co vidět v západní části ostrova. Když už budete u Son Marroig, projeďte si typickou nedalekou vesničku Deiá. Port del Sollér, Sollér a Jardins de Alfàbia na cestě ze Solléru směrem do Palmy. Hrad Belver u Palmy, pokud si potrpíte na lodě, tak pěkný přístav je Puerto Portals nebo v El Toro. Hodně navštěvovaný klášter Santuari de Lluc je už o něco dále. Jinak předpokládám, že moje další tipy na výlety na Mallorce jste již pročítala (většina z nich je ale na východní části ostrova).

 • Odpovědět

  A ještě jeden dotaz, myslíte, že zvládneme dračí jeskyně i s 3 leým dátětem? děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Samozřejmě zvládnout se to dá, bez problému, ale osobně si myslím, že 3-leté dítě z toho moc mít nebude. Bohužel za děti od tří let se zde už platí vstupné, je to za 8 €.

 • Odpovědět

  Dobrý den, zvolili jsme pro dovolenou Canyamel, konkrétně Sun aparthotel, snad budeme spokojeni, chci se zeptat, zda máte zkušenost s místními autopůjčovnami a také, zda není problém s parkováním. Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   pokud vím, tak tento hotel nenabízí parkování, nemá parkoviště a ani přímo v ulici před hotelem se také zaparkovat nedá (je to moc úzké). Ale většinou se dá v pohodě zaparkovat ve vedlejších ulicích nebo na hlavní příjezdové do Canyamel. S žádnou zdejší autopůjčovnou zkušenost nemám, tak v tomto směru se omlouvám…

 • Odpovědět

  Dobrý den můžete mám prosím doporučit výlety na Malorce letíme poprvé ubytování Magaluf hotel Bahia Principe Coral Playa

  • Odpovědět

   Dobrý den Jarmilo,

   byť tuto západní část Mallorcy neznám tak důvěrně jako tu východní, tak za mě byste určitě neměli minout hlavní město Palma de Mallorca (jeho centrum, katedrálu, přístav a nezapomenout ani na Castell de Bellver – více o tom zde). Do Palmy lze z Magalufu pohodlně dojet linkovým autobusem. Z Palmy je oblíbený výlet vlakem na severní pobřeží do města Soller a odtamtud historickou tramvají do blízkého pobřežní letoviska Port de Soller. Za vidění stojí i Palma Aquavarium, které je kousek od letiště.

   Na druhé straně ostrova je pak známý mys Formentor – ale na to je z Magalufu buď potřeba auto nebo to absolvovat v rámci nějakého skupinového výletu (od cestovky nebo od nějaké místní agentury).

 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme na Mallorcu na víkend a budeme v letovisku Can Picafort. Je to dobré letovisko ? Chceme si půjčit auto a podívat se na Dračí jeskyně. Jak dlouho trvá cesta autem k jeskyním ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   Can Picafort je dobré místo, takové středně velké letovisko u pěkné pláže, která v těchto místech začíná a táhne se až k Alcudii. Za mě dobrá volba. Dračí jeskyně jsou u Porto Crista, což je od Can Picafort vzdáleno 40 km, časově to vyjde na asi 45 minut. Užijte si Mallorcu! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci na vláček, ale nevím jak to nakombinovat? Bydlím v Cala Bona Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Viero,

   chápu vás správně, že byste ráda absolvovala výlet vlakem z Palmy do Solléru (a popřípadě pak ještě tramvají do Port de Solléru) a zpět, zatímco ubytování budete mít v Cala Bona? Pokud ano, není to celkem problém, jen musíte před tím absolvovat cestu do Palmy, nejlevněji přímým autobusovým spojem z Cala Bona do Palmy, je to linka č. 412, zpáteční jízdenka stojí 18 eur.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme na Mallorka do s illiot. Chtěli bychom dojet do Palma ,jestli jede nějaký autobus.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo,

   prvně chválím volbu letoviska, mě se s’Illot líbí, věřím, že se bude líbit i vám. Ano, nejlepší pro vás bude autobus č. 412, který staví v s’Illot a jede směr hlavní město Palma. Cena jízdenky 9.90 eur (jednosměrná) nebo 18 eur (zpáteční).

 • Odpovědět

  Dobry den, bude to náš druhy vylet mimo ck bohužel anglicky se domluvíme jen přes mobilní překladač..Letíme na mallorku z Vídně,ubytko mame v Can Pastila ,nevíte prosím jak je to s návštěvou dračí jeskyně?Autobusem? Manžel má sice řídičák ale bez znalostí angličtiny máme strach si auto půjčit hodně jsme četli špatné recenze:(Navíc jsme tam 3 dny a mame v plánu aqvarium,palma a víc toho asi nestihnem tak volíme mezi dračí jeskyni nebo výletem historickou tranvají?Moc děkuji Inéz .)

  • Odpovědět

   Dobrý den Inéz,

   vyrazit autobusem k Dračím jeskyním a teď myslím veřejnou dopravou, nikoliv nějakým autobusem od nějaké turistické agentury, není zas takový problém. Pro vás bude úplně nejlepší linka č. 454 (mrkněte se na ni zde). Jedna cesta vyjde na cca 8,5 euro / osoba. teoreticky by šlo jet i jiným autobusem, ale to byste museli v Palmě přestupovat, takže autobus 454 je podle mě nejideálnější, projíždí přímo skrz Can Pastila.

   Ale pokud bych si měl mezi jeskynní a vláčkem vybírat já, upřednostnil bych výlet vláčkem z Palmy do Sólleru a pak tramvají do Port de Sóller.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.