Mallorca: Dovolená 2023

Ostrov Mallorca, jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů v celé jižní Evropě, je právem nazýván perlou Středomoří. Tyrkysově modré moře, čisté pláže a všudypřítomná uklizenost, to jsou věci, které se vám vryjí do paměti. Kdo ještě nevyzkoušel, nechť brzy zkusí. Dovolená na Mallorce má mnoho tváří, jistá je jen jedna věc, rozhodně vás nezklame.

Co zde najdete:

Kde Mallorca ležíLetoviskaPláže na MallorceTipy na výletyPočasíMapa

Mallorca: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 27 303 Kč na jedné osobě

Kde Mallorca leží

Je součástí Beleárských ostrovů (Majorca, Ibiza, Menorca a Formentera), které leží ve Středozemním moři jihovýchodně od pobřeží Španělska. Mallorca je největší z Baleárů a je dokonce větší než ty největší z Kanárských ostrovů (Tenerife a Fuerteventura). Na délku měří cca 105 kilometrů, na šířku cca 85 kilometrů.

Pro lepší představu se podívejte na mapu Mallorcy.

Letoviska

Na Mallorce je mnoho letovisek. Některá jsou velká s veškerým zázemím, ale také se značným turistickým ruchem. Jiná jsou zase maličkatá, ve kterých prožijete tu nejromantičtější letní dovolenou.

Vybírejte proto pečlivě!

Z těch větších to jsou:

 • Alcúdia / Port d’Alcúdia – velké letovisko s krásnou písečnou pláží a pozvolným vstupem do vody
 • Can Picafort – leží ve stejném zálivu i u stejné pláže jako Port d’Alcúdia
 • Cala Millor – také na východním pobřeží, také s pěknou písečnou pláží a promenádou
 • El Arenal – rušné letovisko kousek od hl. města Palma de Mallorca, dlouhá písečná pláž
 • El Molinar – ještě blíž od Palmy de Mallorca
 • Magaluf
 • Palma Nova
 • Port de Polenca
Mallorca Cala Figuera

Z těch menších to jsou:

 • Port de Sollér – přístav na severním pobřeží
 • Sa Coma – kousek od Cala Millor, letovisko s hezkou písečnou pláží
 • S’illot
 • Porto Cristo
 • Cala D’or – koupání v krásných ale malých zálivek
 • Cala Pi – také tu je možnost koupání pouze v jednom malém zálivu
 • Peguera

Zdaleka to není kompletní seznam. Nenechte se uchvátit cenami last minute zájezdů na Mallorcu a vaše letovisko si důkladně před rezervací prověřte. A zjistěte si, jak tam vypadají pláže a jaké je tam koupání v moři.

Jaké je na Mallorce koupání?

Velmi pěkné!

Pláže na Mallorce jsou většinou písečné, některé jsou oblázkové, těch je více na západním pobřeží. Moře až na výjimky je krásně čisté!

Pláž Formentor, Mallorca

Ostrov Mallorca nabízí tolik možností na koupání, je zde tolik pláží a ještě více drobných zálivu, že si každý najde to své. Člověk ale musí vědět, kde ty pláže hledat. Jinak zbytečně bloudí a ztrácí čas!

Nejvyhlášenější pláží na Mallorce je Es Trenc – dlouhá písečná pláž na jižní pobřeží Mallorky.

Přiznám se, že mě zklamala!

Silný vítr a moře plné chaluh. Voda byla od mořských řas černo hnědá, rozhodně lákavá na koupání nebyla. Je ale dost možné, že to byl zrovna blbý den, zkrátka špatné období a že jindy je Es Trenc úžasná.

Velmi pěkná je rozhodně u zálivu Alcudia. Dlouhá písečná pláž se zde táhne podél pobřeží a plynule přechází v pláž Play de Muro u letoviska Can Picafort.

Hezké písečné pláže jsou i v Sa Coma a v Cala Millor. 5 kilomnetrů dlouhá pláž je i v El Arenal, ta je podobná dlouhým písečným plážím v severní Itálii, např. v Bibione.

Tipy na výlety

Kam vyrazit na výlet?

Zcela bez diskuze stojí na návštěvu poloostrov Formentor na severu ostrova. Vysoké útesy strmě padající do moře, hezké vyhlídky, několik míst na koupání a starý maják, nejseverněji položená stavba na celé Mallorce, to vše vás čeká, rozhodnete-li se pro výlet do tohoto cípu ostrova.

Mys Formentor

Zvažte návštěvu Dračích jeskyní s velikým podzemním jezerem nebo můžete navštívit i velké mořské akvárium v Palma de Mallorca.

Počasí

Středomořské podnebí zaručuje pěkné a teplé počasí od konce května do října, tím je vymezena koupací sezóna. V létě teploty vzduchu standardně šplhají k 33°C a v noci jen zřídka kdy klesají pod 22°C.

Více informací:

Zajímá-li vás výhled na následující dny, tak se podívejte na aktuální předpověď počasí pro Mallorcu.

Mallorca – mapa

Celkový počet komentářů v diskuzi:   76
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  na začátku června chceme jet na Mallorcu, manžel se synem rádi kola, spíše hory než rovinky, já nějakou hezkou pláž, tak přemýšlíme o Alclúdii nebo Port de Pollenca. Mohl byste mi prosím poradit s výběrem? Také chceme něco klidnějšího, ale snad na začátku června tolik lidí nebude. Velice děkuji. Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, lokality to jsou obě pěkné, klidnější bude určitě Port de Pollenca, Alcudia je poměrně velká. Konkrétní hotely v Port de Pollenca ale doporučit neumím, nic ozkoušeného tam nemám.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši. Jdu opět za Vámi s otázkou. V červenci se chystáme prvně na Mallorcu, vybrala jsem hotel Playa Garden, myslíte, že je to dobrá volba pro dva dospělé a děti 9 a 11 let? Hledáme fajn služby, dobré jídlo, čistou pláž s pozvolným vstupem, teplé moře, pěknou přírodu a něco zajímavého v okolí (když nás válení na pláži omrzí :-). Díky moc!

  • Odpovědět

   Dobrý den, za mne je Playa Garden velmi dobrá volba. Nachází se u super pláže Playa de Muro, sice tu je do vody dost pozvolný vstup (ale tím líp pro děti). Hotel je kvalitní se službami na úrovni. Přímo v okolí (kam byse dalo dojít pěšky) toho zas až tolik zajímavého není, ale není problém popojet autobusem pár zastávek (autobusová zastávka je přímo před hotelem).

 • Odpovědět

  Zdravím Vás Lukáši,
  chtěla bych prosím poradit. S manželem chceme v září poprvé na Mallorcu. Jsme akčější, vylepení na pláži nejspíše jen 2-3 dny zbytek by jsme chtěli procestovat. Mohl by jste doporučit pěkné letovisko pro mladé lidi? Zároveň bych se chtěla zeptat půjčovna skůtrů/aut je ve všech letoviskách? Nebo jak se to na Mallorce řeší. Hledala jsem, ale našla jsem jen když chci na vlastní pěst. Děkuji 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den, pro mladé je vyhlášené El Arenal (ale je hodně oblíbené hlavně mezi Němci) nebo Magaluf. Já bych spíš doporučil ale volit něco o trochu klidnějšího, na východním pobřeží je dobrá např Alcudia, respektive celá pobřežní oblast u pláže Platja dAlcúdia, ale lze třeba i Sa Coma. I to jsou oblíbená a živá letoviska. Ano, půjčení auta je bez problému, lze si ho půjčit v kterémkoliv letovisku. Doporučuji do půjčovny zajít včas, s předstihem a auto či skútr si zarezervovat, at máte jistotu, že ho v daný den dostanete.

 • Odpovědět

  Děkuji za odpověď na některé výlety jsem již koukal. Mohu vás ještě poprosit o recenzi vybraného hotelu. Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Letíme na rodinou dovolenou v termínu od 8.5. do 18.5. do hotelu Mariant Park v S’illotu. Mohl bych poprosit o nějaké tipy na výlety v okolí v případě horšího počasí z dětmi 3 a 6 let. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Václave, odsud je možné se projít například na poloostrov Punta de Amer, kde lze vidět i malou starou pevnost. Je to od vašeho hotelu asi 2,5 km daleko. Za horší počasí lze navštívit Dračí Jeskyně, ke kterým se dá ze sIllot dopravit veřejným linkovým autobusem, pouhých asi 5 km daleko. V těsné blízkosti je také menší ZOO – safari, jak pro pěší, tak pro ty, co si chtějí safari projet autem. Takže i to se dá navštívit. Další tipy na vzdálenější výlety na Mallorce najdete zde.

 • Odpovědět

  A ještě bych se optat ,kam by jste mi tedy doporucil sehnat ubytko. Jedeme tři dospělý a děti věk 15,14,13,11 a 7. Aby se děti také zabavily. Cestovat autem nebudeme. Letíme o prázdninách letních.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,dá se tam někam dojít na nějakou pláž,kde jsou popřípadě vlny ,kvůli dětem a skákání v nich se ptám . Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chceme se ubytovat přes airbnb do soukromého ubytka. V Can Picafor . Prosím Vás je to letovisko dobrá volba ? Auto půjčovat nebudeme a pojedeme autobusem z letiště. Chtěli jsme se podívat každý den na jinou pláž ,pěšky ..jsou tam pěkné pláže a není tam přelidněno tak jako v El Arenal? Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko, na Mallorce je v sezóně lidí všude hodně, takže strašně záleží, kdy se plánujete jet. Ale jinak oproti El Arenal je Can Picafort klidnější, to rozhodně ano. Za mě to je dobrá volba, pláž tu je pěkná, jen je potřeba počítat s tím, že má dost pozvolný vstup do vody. Ale tak to tu je v celém zálivu a po celé délce pláže Playa de Muro, ta se táhne od Can Picafort směrem na sever. Na druhou stranu z letoviska se dá jít kolem pobřeží pěšky směrem na jih, jihovýchod, tedy lze odsud na některé pláže dojít, jde se po takové prašné cestě. K jiným, známějším plážím na Mallorce pak budete muset případně popojet.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v srpnu se chystáme na týdenní dovolenou s výběrem Adults Only hotelu, zřejmě JS Cape Colom nebo Globales Don Pedro. Prví je na JV, druhý na severu. Nemohu nikde vygooglovat klimatické podmínky na severu Mallorky (vítr, teplota vody). Měl byste radu, která z lokalit může být příjemnější prosím? Děkuji Jirka.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko, Mallorca není zas až tak velký a geograficky členitý ostrov na to, aby na různých pobřežích byly různé klimatické podmínky. Není to jako Tenerife, kde jsou rozdíly výrazné. Žádné rozdíly ani v teplotě vzduchu ani v teplotě moře zde v červnu pozorovat nebudete. Takže podle počasí či klimatických podmínek bych ve vašem případě nevybíral.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  v červenci se chystáme s přítelem na Mallorcu. Stále se ale nedokážeme rozhodnout pro to správné letovisko. Preferujeme rušné letovisko a zároveň hezkou a dlouhou pláž.. Konkrétně jsme se dívali na letovisko El Arenal, Sa Coma a Cala Millor. Každopádně nebráníme se i jinému návrhu. Premýšlíme i nad půjčením auta na 3 dny.. Děkuji za odpověď. 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Natálie, díváte se na správná místa. Za mě El Arenal je až příliš velký, navíc dost oblíbený mezi Němci. Osobně mám raději letoviska na druhé straně ostrova, ať už ty, které zmiňujete, nebo také Alcúdii, kde je také dlouhá písečná pláž. Sa Coma, Cala Milor a Alcúdia by byly moje první volby. Půjčení auta rozhodně na dva tři dny doporučuji, Mallorca není zas až tak veliká, za dva dny toho lze stihnout dost. Mys Formentor, hlavní město Palma de Mallorca, Dračí jeskyně, některé z vyhlášených pláží, atd.

 • Odpovědět

  Dobry den,rad bych se zeptal na doporučení pěkného letoviska na Mallorce.Odpočinek u moře,ale i nějaké to vyžití aby tam bylo.Popřípadě klidně doporučit i nějaký ten hotel.Druhá polovina září není na Mallorcu už pozdě?Moc dekuju za odpověď

  • Odpovědět

   Lukáši, pardon, že reaguji až nyní, byl jsem na dovolené. Pokud to není ještě pozdě, tak osobně bych doporučil duo letovisek Sa Coma a S’Illot, popř. sousední Cala Millor. Nebo ještě větší Alcudia u pláže Playa de Muro. Z hlediska koupání v moři a teploty moři to pozdě není, ostatně aktuálně má moře na Mallorce 26°C, což je na tuto oblast i druhou polovinu září nadprůměrná hodnota. Vzduch obvykle má 27 až 28°C, ačkoliv koukám, že v tomto ohledu je aktuální počasí na Mallorce spíše podprůměrné a v následujících dnech jsou předpovídány i nějaké srážky.

 • Odpovědět

  Dobrý den,mohli by jste doporučit nějakou spolehlivou půjčovnu aut, která je bez vicenakladů.Tim myslím, že to co sjednán předem online tak platí a nebude mne nikdo vydírat po dlouhé cestě strašením, že kvůli škrábanci přijdu o deposit(1400 €),jako se to stalo mě v OKrentacar?tkz jsem po asi 2;5 hodinovém čekání zaplatil i co jsem nechtěl.Děkuji pěkně.

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo, mám dobré zkušenosti s InterRent. Ve variantě Key n Go Pack je zahrnuto kompletně vše, nic víc neplatíte. Netvrdím, že to je na Mallorce ta nejlevnější možnost, ale spolehlivé to je.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat na počasí na mallorce z kraje května? Vyrazime na první dovolenou se synem a chceme se vyhnout davům lidi. Máme vybrané dvě destinace, Sa comu(tu znám) a druhá varianta je Alcudia. Díky

  • Odpovědět

   Dobrý den Lukáši,

   začátek května bývá teplotně ještě rozkolísaný. Počasí je typicky pěkné, slunečné, většinou polojasno až jasno, nicméně co se týče teplot, tak denní maxima se pohybují v dost velkém intervalu: od cca 22°C do 29°C. Můžete mít štěstí a budete mít celý týden 29°C, dost podobně to shodou okolností vypadalo v letošním prvním květnovém týdnu. Osobně bych toto ale neočekával a raději se připravil na to, že se v maximech teploty budou pohybovat mezi 22°C až 26°C.

   Ještě upozorním na teplotu moře. To tu je v květnu (i na konci měsíce) dost studené. Má 19°C. Koupat se dá, ale první okamžik nikdy není nijak příjemný. Obě destinace jsou dobré a v sezóně plné lidí, takto v květnu, kór v jeho první polovině to je ale bez problému. Proto bych se nebál volit ani větší Alcudii, ať poznáte něco jiného. Ještě dodám, že v Alcudii je moře hodně pozvolné, v Sa Coma je takové „normální“, není tady nutné chodit tak daleko od břehu, abyste si zaplaval.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  děkuji moc za vyčerpávající informace. Přeji hezký den, Pavel

 • Odpovědět

  Dobrý den, máme v plánu letět na Mallorcu 10 – 19 července 2. dosp a 1 dítě, je nám jasné, že je to termín v plné sezóně a bude dost turistů. Zatím máme Booking na dva hotely Hotel y Apartamentos Playa Mar, nebo Hotel Vistamar by Pierre Vacances. Jsou zřejmě z těch levnějších, ale nejsme nároční a bereme ubytování více méně jen na přespání. Plánujeme zapůjčení auta. Mohl bych Vás poprosit o pár rad či informací. Zda nemáte zkušenosti s nějakou lokální půjčovnou automobilů, zda je možné na Mallorce si objednat vozidlo v lokální půjčovně s přistavením po příletu na letišti a odevzdáním při odletu také na letišti. Případně jak nejlépe řešit transfer z letiště a na letiště, pokud bude přílet ve večerních hodinách a odlet třeba brzy ráno. V případě že půjčovny mají jen omezený čas vyzvednutí a vrácení vozidla, musíme nějak zajistit přepravu z a na letiště. Děkuji za případné informace. Pavel.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle,

   hotel neznám sice ani jeden, o to lépe znám letovisko s’Illot, ve kterém leží vámi vybraný Hotel y Apartamentos Playa Mar. Na druhém místě, v Porto Colom jsem nikdy nebyl a myslím, že jsem jím ani neprojížděl. Z hlediska koupání je podle mě lepší ale s’Illot, je tu na výběr z jedné menší a z jedné větší pláže. V červenci počítejte s tím, že pláže tu jsou dost přelidněné. To ale není případ jen s’Illot, tak to bohužel v létě je prakticky všude na Mallorce. Pokud budete mít auto, je s’Illot ideálním východiskem a celkem bez problému odsud dojedete i na druhou stranu ostrova do hlavního města. Jenom upozorňuji, že v letovisku může být problém s parkováním, míst je málo a aut hodně. Vždy se nějaké místo ale našlo.

   Co se týká půjčovny, osobní zkušenost s žádnou lokální půjčovnou nemám, jednou to byl Interrent, po druhé to byl Hertz, resp. jejich lokální zastoupení na Mallorce (https://www.proarentacar.com/). Mrknout můžete i na další lokální půjčovnu, na kterou jsem nyní našel solidní recenze (rentacarvanrell.com). U půjčení auta pozor na pojištění, já doporučuji nic neriskovat a brát plné krytí. Cenu pronájmu to prodraží, ale většinou to není tak hrozné. Pokud máte kreditní (nikoliv) kartu, je možné rezervaci udělat přes nějaký srovnávač, perfektní je německý billiger-mietwagen.de, se kterým se lze dostat na podstatně nižší ceny. Nejlepší je půjčit a vracet auto na letišti, pokud to nepůjde, je možné jet autobusem, z letiště jezdí do většiny velkých letovisek přímo. Tyto linky se jmenují Aerotib a informace o nich naleznete zde… Jinak se omlouvám, že jsem se k odpovědi dostal až dneska.

 • Odpovědět

  Ahoj, letíme na Malorcu do hotelu Las Arenas v Can Pastilla 25.10. Jaké má být počasí a je to hezký hotel? Děkuji velmi za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko,

   tento hotel je dle mého názoru celkem pěkný, je totiž celkem nově zrekonstruovaný, takže působí víceméně nově. Výhodná je blízkost pláže i přístavu a přitom klid v nočních hodinách. Aktuálně celou Mallorcu začíná ovlivňovat studená fronta, která s sebou přináší srážky. Ta by měla vrcholit ve čtvrtek 24.10., kdy by se měly denní teploty pohybovat pouze okolo 20°C, následně se začne zase oteplovat, tj. počítejte s tím, že víkend může bude ještě chladnější, ale v týdnu od 28.10. bude polojasno nebo skorojasno s teplotou cca 24°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den letos jsme byli na dovolené na Mallorce právě Vámi několikrát zmiňovaném letovisku S’illot v hotelu Mariant a byla to skvělá dovolená,už teď màme zaplacenou zàlohu do Peguery hotel Beverly Playa,můžete mi prosím poradit je to dobrá volba nemyslím tím hotel(tam jen přespáváme)ale místo a okolí?Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý večer Ivano,
   to jste měla docela štěstí! On totiž hotel Mariant bývá často obsazen. Ani Paguerou neuděláte chybu, je to trochu jiné, hlavní pláž je v zálivu, pak tu je ještě jedná pláž, obě písečné, takový bělavý písek jako v S’illot. Souběžně s plážemi o blok dál vede promenáda plná obchodů a restaurací. Letovisko čisté a zas bude moci poznat druhou, západní část ostrova (přiznám se, že tu tak důvěrně neznám). Doporučuji návštěvu nedalekého luxusního přístavu El toro a také hlavní město Palmu, pokud jste tam již nezavítali letos.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Moc děkuji za brzkou odpověd. Na Malorku by jsme rádi letěli tento měsíc. Můžete mi doporučit hotel a oblast která je klidnější ale večer je kam zajít . A je možnost i nějakého výletu do okolí. Děkuji Moc.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   to si trochu odporuje a špatně se něco takového hledá. Ale dle mě je zrovna Can Pastilla z tohoto pohledu dobrou volbou. Nebo zvolit některé z letovisek Sa Coma / S i’llot, kde je perfektní a večer živá pobřežní promenáda a přitom, lze bydlet kousek dál od moře, kde je relativní klid. Třeba někde v oblasti, kde najdete i hotel Elegance Vista Blava.

 • Odpovědět

  Zdravím, moc se mi líbí vaše stránky. A ráda bych využít vašich rad ohledně výběru dovolené na Mallorce, podotýkám že jsem na Malorce nikdy nebyla a nemiluji úplně přeplněná pláže . Koukala jsem na letovisko Can Pastilla a hotel Caballero. Na váš pravdivý názor se moc těším. Předem děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Radko,

   díky moc 🙂 Množství lidí na pláži jde ruku v ruce s termínem, který vyberete, ale rozhodně počítejte, že i v září zde bývá lidí dost. V Can Pastilla to ale tak hrozné není v porovnání s většími a vyhlášenějšími letovisky. Can Pastilla je menší a je hned u letiště (tedy je tu nutné počítat s ustavičným hlukem z letadel, provoz je zde větší než třeba v Praze), pláž tu je písečná, dostatečně prostorná a s pozvolným vstupem do moře. Ano, určitě lze najít na ostrově i lepší pláže, ale ani ta v Can Pastilla nezklame a jak říkám, lidí zrovna zde bych rozhodně nečekal tolik, co ve vedlejším El Arenal nebo v letoviscích u Plaza de Muro na druhé straně ostrova. Hotel neznám, ale mrknul jsem nyní na něj a působí na mě velmi dobře a kvalitně.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěl bych se optat zda funguje autobusová doprava i mimo 1.5 -10.9 jak je uvedeno v TIB.Na Mallorcu cestujeme 5.10 do místa Calla san Vincec od kud bychom se chtěli podívat na Formentor a i do Sa Calabra.
  Děkuji za odpověď. Jirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   ono podle mých informací se nikde jasně neuvádí od kdy do kdy ten „summer season“ je, ale většinou to bývá od 1.5. do 1.11. Tj. během října by ještě většina letních linek měla jezdit (včetně třeba linky 355 do Sa Colabry). Doporučuji si to pro jistotu pak, až se přiblíží termín vaší dovolené, zkontrolovat na jejich webu, zda nedošlo k nějakým změnám, případně jim přímo napsat a zeptat se na to.

 • Odpovědět

  Dobrý den, nějaké tipy na pobyt na Mallorce na divoko? Kde strávit první noc po příletu – nechceme hned první den velkou štreku. Jak poznáme, kde je povoleno spát pod širákem? Platí nějaká velká omezení
  Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Rozálie,

   na rovinu… s tímhle já osobní zkušenosti nemám, takže žádnou mnou osvědčené tipy vám v tomto ohledu dát neumím.

 • Odpovědět

  Dobrý den, co je to za pláž kterou máte na úvodní stránce tady u Mallorcy?

  • Odpovědět

   Dobrý den Milane,

   jestli myslíte tu horní fotku, která se zobrazuje zde na tripito.cz nahoře u každé stránky o Mallorce, tak je to fotka zálivu a malé pláže Caló del Moro (na jihu ostrova).

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžu Vás poprosit o doporučení lokality? Jedeme se skoro 2 letou dcerou, spíš klidnější místo, písečná pláž, jak se říká „baby friendly“ 🙂 Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Káťo,

   těžká otázka. Ono na Mallorce je v létě lidí hodně skoro úplně všude. Pokud by se vám podařilo sehnat ubytování v Canyamel, tak tam by se vám mohlo líbit. Není tu tolik hotelů, je to zastrčené ve východní části ostrova a přitom zde je pěkná písečná pláž s pozvolným vstupem. Naopak bych se vyhýbal menším letoviskům typu Cala d’or, Cales de Mallorca nebo Cala Mendia, která jsou sice také klidnější, ale pláže tu jsou malé a je tak na nich hodně lidí.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, vybíráme dovolenou na září, raději bez stravy,dle svého programu, vybrala jsem na Mallorce Cala D’or, apartmán Don Felipe, prosím o radu, zda je tato destinace dobrý výběr nebo ne, díky

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   rozumím. Dobře, že píšete během toho, co dovolenou vybíráte. Většina lidí píše, až když má zájezd potvrzený. Cala D’or je klidnější letovisko. Co mě na něm nevyhovuje je to, že tu jsou malé pláže. Jsou to pláže v úzkých zálivech, které mají své kouzlo, ovšem to by na nich nesmělo být tolik lidí jako na nich v létě bývá. Proto já bych volil raději jinou oblast. Až na toto je to ale dobré místo, je tu i pěkný přístav.

 • Odpovědět

  Mnohokrát Vám děkuji za odpověď. Moc ráda se Vám s dalšími dotazy ozvu v půlce příštího týdne. Ve středu jdeme k pediatrovi, tak se ho zeptám na názor ohledně očkování a dovolené. Na základě toho, a po vzájemném stanovení cenové úrovně s manželem, sestavim dotazy a obrátím se na Vás. Už nyní jsem však přehodnotila přibližnou dobu dovolené na září, slunce už tolik nepálí, tak aby to synovi vadilo, ale moře je stále teplé. Tak se Vám příští týden ozvu a budu se těšit. Jste moc ochotný, děkuji.
  Jíťa

  • Odpovědět

   Září je dobrá volba, i hlediska počasí a teploty moře, i z hlediska lidí. Jasně, jsme dohodnuti, dejte vědět 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Narazila jsem na vaše stránky a zdá se mi úžasné že takto radíte a poskytujete informace.
  Proto bych se i já ráda zeptala na Vás názor. Přemýšlím že bychom jeli s manželem a 13 měsíčním synem na Mallorcu. Asi n kdy červenec nebo srpen, aby bylo more teplejší. To synovi bude 15, 16 měsíců. Doporucite kam konkrétně, tak abychom byli spokojeni my i syn? To znamená, rádi bychom krásnou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře, čistá voda, blízko hotelu, hotel spíše lepší, s chutnou kuchyní ale zas ne vyloženě pro „boháče “ za 30 tis. A večer/v noci aby nebylo moc rušno (diskotéky atd.) aby mohl syn klidně spát a my si mohli užívat romantiku třeba na balkoně nebo v hotelovém baru.
  A odbočím, nevíte náhodou jestli se na Mallorce povinně očkují děti proti spalničkám, zarděnkám …tak jako je to v ČR? V tu dobu bude totiž syn ještě před očkováním a tak nevím jestli vůbec někam jezdit…. Moc děkuji za rady a pomoc.

  Hezký den

  Jíťa

  • Odpovědět

   Dobrý večer Jitko,
   doporučím některá z těch míst, která znám osobně, protože doporučovat něco, co nemám na vlastní kůži ozkoušeno, nechci, kór vám s malým dítětem skutečně. Prvně upozorním na to, že je potřeba v červenci i v srpnu počítat s tím, že na plážích, ať už to bude v kterémkoliv letovisku, bude hodně lidí. Tak to tu v létě je a nechci vás tím nijak odrazovat, pouze vás na to připravit.

   Podle mě by pro vás mohla být ideální Play de Muro, pláž, která se táhne od přístavu od přístavu v Port d’alcudia směrem na jih. Takže bydlet někde v blízkosti této pláže by bylo ideální. Pláž je písečná a má hodně pozvolný vstup do moře. Nebo vybrat některý z hotelů v Sa Coma, kde je podobná pláž. Co se týče nočního hluku, ten je v těchto nebo jiných letoviscích dost běžný a pro mě otravný. Je potřeba zvolit vhodně situovaný hotel tak, aby v něm i u něj byl klid.

   Co se týče očkování, tak v tom vám poradit neumím. Ale pokud budete chtít, jsem schopný poradit s hotelem. Jen bych potřeboval víc informací – jaký termín, jaké stravování, jaká cenová úroveň. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,s rodinou letíme v 11.6. na can picafort a ubytovat v hotelu JS Horitzo. Chtěl bych se zeptat ohledně počasí a jestli máte zkušenost s hotem? Děkuji za radu

  • Odpovědět

   Dobrý den Filipe,

   Can Picafort je dobré letovisko, začíná zde dlouhá písečná pláž, někdy na ní, hlavně na jejím začátku bývá dost řas, ale stačí jít chvíli po pobřeží směrem k Alcudii, řasy zmizí a pláž se rozšíří. Přímo tento hotel neznám, ale podle toho, co jsem se nyní díval, tak je takový průměrný, spíš pro méně náročné lidi.

   Počasí v polovině června na Mallorce již standardně bývá teplé, slunečno a přes den typicky okolo 28°C. Co se týče moře, tak počítejte, že bude ještě chladnější, cca 21°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, s přítelkyní letíme v červnu 2019 na Mallorcu, konkrétně do menšího letoviska Cala Ferrera.Chtěl bych se zeptat , kde poblíž najdeme naturistické pláže,případně pláže smíšené,kde je možné koupání bez plavek.Na celý pobyt máme půjčené auto, tak budeme rádi i za tipy v jiných částech ostrova.Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   v tomto se úplně neorientuji, co ale vím je, že jedná taková je hned vedle pláže Es Trenc (co koukám nyní do map, tak by se měla jmenovat Platja es Peregons >> https://goo.gl/maps/JD5M9qoQf6cusGWg7). Více poradit neumím…

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  měl bych dotaz k dovolené na Mallorce, konkrétně se jedná o hotel Elegance Vista Blava v letovisku Cala Millor nemáte prosím nějaké zkušenosti s tímto hotelem? Co se týká počasí a ostatních náležitostí na Mallorce jsem si již přečetl v předchozích komentářích. Uvažujeme o termínu v půlce září. Počasí by mohlo být snad v pohodě? Nepotřebujeme žádný hic ale jen teplo a koupání. Předem mockrát děkuji za Váš čas a odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Romane,
   vysloveně osobní zkušenosti s daným hotelem, ale před cca rokem jsem o něm psal, resp. o zájezdu do hotelu Elegance Vista Blava. Tak se na to můžete mrknout. V každém případě Cala Millor je dobré, větší letovisko u pěkné dlouhé písečné pláže. Takže rozhodně za mě správná volba místa.

   Co se týká počasí v půlce září – většinou je pěkně a hlavně je teplé moře, rozhodně lepší než třeba v červnu. Samozřejmě neplatí to vždycky a moje zkušenosti to potvrzují. V polovině září jsem neměl příliš pěkné počasí před dvěma lety na Mallorce a před rokem v jižním pevninském Španělsku, v obou případech bylo dost zataženo a občas i pršelo – považuji to ale spíš za smůlu, nikoliv za nějaké pravidlo. Takže i přes tyto mé zkušenosti bych osobně půlku září volil opět znovu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, s manželem a synem (necelé 2 roky) by jsme chtěli letět začátkem června na Mallorcu. Máme v úmyslu zakoupit dovolenou na poslední chvíli klidně ze dne na den a letět. Myslíte, že seženeme něco výhodného takhle na poslední chvíli ? Je pro nás důležité hlavně aby byl hotel hodně blízko u moře. Doporučte nám něco ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   myslím si, že něco seženete. Určitě ano. Na druhou stranu ale osobně tipuji, že letos bude last minute nabídka omezenější a ne tak široká jako minulou sezónu. Jednoznačně na to bude mít vliv aktuálně platný zákaz Boeingů 737 Max a již nyní se počítá s tou horší variantou, kdy tato letadlo budou i v létě neletová >> proto již nyní dochází k rušení řady letních letů. Spojů bude méně, a proto si myslím, že i dostupnost last minute dovolených (nejen na Mallorcu, ale obecně) bude menší.

   Zkuste koukat třeba po letoviscích S’illot nebo Calla Millor, případně Can Picafort, Alcudia (ale pozor, ta už je větší a některé hotely jsou dost daleko od moře) nebo Palmanova.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vyrážíme s přítelem na přelomu května a června na Mallorcu, zatím jsme vybrali oblast Canyamel, hotel Castell Royal. Chceme hlavně odpočinkovou dovolenou, blízko pláže a dál od ruchu města. Máte osobní zkušenost s touto oblastí? Nepodařilo se mi dohledat, jestli až sem jezdí veřejná doprava, auto si půjčovat nebudeme, ale chtěli bychom alespoň 1 pěkný výlet, který by byl dosažitelný právě veřejnou dopravou. Nebo případně jestli se odněkud pořádají třeba okružní plavby? Předem moc děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Eliško,

   přímo Canyamel neznám, pohledem na mapu však přepodkládám, že to bude malé a klidné letovisko na rozdíl od jinýc středisek v tomto regionu (ať už Sa Coma nebo Cala Millor). Ano, některé autobusy sem zajíždí, jsou to letní linky, takže nyní ještě nejezdí. Je to konkrétně linka 446, která začíná zde a jede směrem na sever až do Port de Pollenca. A také linka 448, která jede stejným směrem, ale rovněž se pomocí ní dostanete i po pobřeží jihozápadně.

   Z toho nejbližšího okolí doporučím pláž Cala Mesquida, byť tam se autobusem asi nedostanete, staro pevnost v Capdepeře (platí se vstup, myslím 3€ to byly) nebo staré kostely v Artě, do obou městeček se autobusem dojedete. Nebo můžete jet dál do Can Picafort nebo Alcudie a nvaštívit tak pláž Playa de Muro. Přístav je u Capdepery, nabídka lodních výletů bude tam. Osobně ji ale neznám. Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši , s přítelkyní jsme se rozhodli pro letošní dovolonou na Mallorce v letovisku Alcudia a hotel Roc Boccaccio , doba pobytu je od 3 do 17 července , nemate nahodou nejake přibližné info o letovisku ,hotelu, teplotě moře atd ? jen okrajově .
  A jak moc je toto letovisko rušné ? Dá se to srovnat například s Malágou
  Moc děkuji za jakekoliv informace 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Davide,

   Alcudiu znám, ostatně byl jsem tu ubytovaný kousek od vašeho hotelu. Roc Boccaccio mi nic neříká, ale podle toho, co jsem si o něm dohledal, tak působí solidně. Alcudia je velké a poměrně rušné letovisko, s Malagou bych to nesrovnával, Malaga je skutečně celkem velké město (a nepovažuji jí za letovisko), Alcudia je oproti ní daleko menší. Ale stejně na Mallorce patří k těm největším letoviskům.

   Koukám, že váš hotel leží u hlavní silnici, která projíždí skrz celým letoviskem. Netroufám si odhadnout, jak moc to bude rušit, to poznáte na místě. Připravte se na to, že je zde v sezóně hodně lidí, a to jak večer na promenádách a ulicích, tak přes den na pláži. Tak to na Mallorce v létě zkrátka je, s tím se nedá nic dělat. Zde je pláž ale velká, tak by s místem být problém neměl. Vstup do vody tu je hodně pozvolný, takže můžete čekat při pobřeží vodu teplou. Pokud byste jel na začátku června, tak by teplá nebyla, ale takto v červenci nebude žádný problém. Vlny tu nebývají, tato část Alcudia zálivu je schovaná za takovým poloostrovem.

   Pokud by vás zajímalo něco konkrétnějšího, klidně napište 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  s přítelem zvažujeme letní dovolenou. Rozhodovali jsme se mezi Řeckem (Zakyntos) a Mallorcou. Nakonec to vypadá spíše na Mallorcu a já se chtěla zeptat na oblasti. Vybíráme ze dvou hotelů – Palma Nova, Arion Resort Ne a nebo C`an Picafort – BG Tonga Tower Design & Suites. Které letovisto je lepší? Máte nějaké zkušenosti i s hotely? Rádi bychom si půjčili skútr nebo auto a ostrov projeli, Mallorca je prý na cestování krásná a vše je rychle dostupné, protože je maličkatá. Chystáme se zhruba na týden na začátku června, aby už bylo hezké počasí. Nebyla jsem u moře přes 10 let a tak se moc těším a nerada bych vybrala špatně.

  Předem díky, Kate

  • Odpovědět

   Dobrý den Kate,

   jak Palmanova, tak Can Picafort jsou pěkné místa. U Can Picafort jenom upozorním na to, že se mi zde stalo, že plavčíci nepouštěli lidi do moře kvůli vlnám. Upřímně řečeno byli dle mého názoru až příliš striktní. Taková situace tam nenastává nijak často, ale výjimečně zde na ni člověk může mít „smůlu“. Z Can Picafort to bude mít mnohem blíže k mysu Formentor, který mimochodem doporučuji navštívit. Palmanova je naopak takové typičtější a živější letovisko. Já bych doporučil vybrat místo podle hotelu a jeho recenzí, bohužel hotely neznám, tak doporučit nějaký konkrétní vám neumím.

 • Odpovědět

  Dobry den, 2.5.2019 letime s tremi kamarady na panskou jizdu do Magalufu, hotel Sunlight Bahia Principe Coral Playa.
  Zajima me, zda v tomto terminu je v miste jiz sezona, tzn. ze budou otevreny bary, diskoteky, atp.
  Doufam, ze misto jsme vybrali dobre… 🙂
  Diky Honza

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo,

   začátek květnu tu je stále dost takový začátek sezóny, většina klubů a barů otevřená už bývá, ale typicky to není tak rušné, jak v létě. Je to do značné míry dané tím, že studenti mají touto dobou ještě školu. V každém případě výběr místa vám schvaluji, myslím, že se vám tam bude líbit 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, 24.8.19 letíme na týden na Mallorcu do destinace S illot.
  Chci se zeptat jestli je to dobrá volba. Nemáme to změnit?
  S přítelkyní chcem čistě pláže. Chtěli bychom spíše klidnější část. Máme v plánu si půjčit auto. A poznat nějaké zajímavé místa.
  Nebude tam v tuhle dobu spatne počasí? Je tu v tuhle dobu hodně lidí?
  Děkuji Jan.

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo,

   v srpnu rozhodně špatné počasí nehrozí. Toho se nebojte. S’illot je dobré místo, letovisko se vším všudy, přímo S’illot nepatří k těm úplně největším, ale je to hodně vyhledávané místo. I tak se mi líbilo. Akorát na častý noční hluk do časných ranních hodin. Takže doporučuji nějaký hotel ne přímo u moře a u pobřežní promenády, která tu je v létě večer plná lidí. Spíš někde stranou, jedině tam tu budete mít klid, který požadujete. Máte vybraný konkrétní hotel? Jaký?

   Pláže u S’illot jsou dvě (fotka zde). Foto je shodou okolností ze srpna (ale je to foceno asi v 8hod ráno). Přes den se nejen zde, ale v podstatě všude jinde na Mallorce pláže velmi rychle naplní. Konkrétně v S’illot bývá na pláži lidí skutečně hodně. S tím je nutné počítat.

 • Odpovědět

  Mooc dekuji Lukasi 🙂 Hodne se tesime..Jste fain mejte se a dekuji. Bara

 • Odpovědět

  Dobry vecer..prosim vas, mely by jsme na Mallorcu letet 25.5. na tyden, moc se tesime jen se trochu bojime pocasi..horka radi nemame, ale zatazeno take ne :-/ Mame rez.hotel Mariant v Sillot a cetla jsem, ze tam nekdo videl svaby :-(( jedem se sestrou a svyma detma takze same holky 🙂 Taky by jsme hlavne chtely do delfinaria, ktery je dost daleko takze b y jsme si mozna pujcily auto. Jo a jeste vcera jsme se jeste z yutube vystrasily zaplavama, ktere tam byly. Mooc dekuju za vsechny informace Bara

  • Odpovědět

   Dobrý večer Báro,

   chválím vaši volbu hotelu i letoviska. Hotel Mariant znám, v mých očích jde o velmi dobrý poměr kvality a ceny. Hotel je pěkný, čistý a má fajn bazén. Jet do tohoto hotelu, tak rozhodně z ubytování žádné obavy nemám. Je 2 minuty chůze od pobřežní promenády a asi 7 minut chůze od nejbližší pláže – takže má perfektní polohu. Otázku švábů nemohu komentovat, je to samozřejmě možné, ale už jenom tím, jak hotel působí z venku, bych se jakýchkoliv „hygienických“ záležitostí nebál. Bude to v pohodě 🙂

   Delfinárium jsem nenavštívil, ale určitě myslíte Marineland kousek od Palmanovy – ano, autem to bude nejpohodlnější, ovšem s jedním přestupem v hlavním městě jsem lze ze s’Illot dojet i autobusem (tak jako tak to bude určitě na celý den, vzhledem k tomu, že to je na opačné straně ostrova).

   Počasí ani záplav se nebojte. Na konci května je na Mallorce už velmi příjemné teplo (typicky do 30°C) a slunečno. Upozorňuju na chladnější moře, určitě se vykoupete, ale bude to ještě studené, znám to z vlastní zkušenosti.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vybíráme „kam na dovolenou“ a rozhodli jsme se pro Mallorcu, kde jsme nikdy nebyli.
  Mám představu krásné pláže, čistého hotelu , možnost večerních procházek.
  Také bychom si půjčili auto cca na 5 dni na projetí ostrova.
  Ubytování jsme vybrali u městečka Magaluf – hotel Flamboyan Caribe. Tuto oblast bychom rádi navštívili na přelomu srpen – září…a ráda bych se zeptala na Vaše poznatky, co se týká ubytování a půjčení auta.
  Na Malorce jsme nikdy nebyli.
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Dano,

   Mallorca je perfektní volba. Věřím, že se vám bude líbit. Je to úplně něco jiného, než třeba Řecko. Pěkné a čisté prostředí, výborné koupání. Na druhou stranu ale je potřeba v sezóně počítat s plnou obsazeností hotelů a hlavně pláží, kór přímo v letoviscích jako je třeba Magaluf, bývají pláže hodně plné.

   Zkušenosti s půjčením auta mám zde hlavně na letišti (Hertz, Interrent), tam ho pravděpodobně vy půjčovat nebudete, doporučuji obejít nějaké půjčovny přímo v Magalufu. V rychlosti lze ostrov poznat za tři dny, nicméně čím víc dní budete mít auto, tím lépe – určitě nevynechte hlavní město Palma de Mallorca a mys Formentor.

   Hotel Flamboyan Caribe – příliš ho neznám, ale působí na mě jako takový standardní průměr odpovídající spíše 3* než 4*. Obecně kterékoliv centrum letoviska je na Mallorce dost hlučné, Magaluf nevyjímaje. Je potřeba počítat s tím, že pokud chytnete špatně situovaný pokoj, tak uslyšíte hluk až do časných ranních hodin. Nevýhoda Mallorcy a nevýhoda menších resortů, které jsou zde v rámci přímořských měst. Tak to bohužel je.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v únoru 2019 poletíme na Mallorcu a pojedeme dále do Peguery do hotelu Beverly playa Peguera /polopenze/. Chtěla bych se zeptat na ceny místních autobusů, např. směr Peguera – Palma a kolik peněz vzít s sebou /200 Eur pro 2 osoby?/ – nejsme nároční, snažíme se hodně chodit, zbytečně neutrácíme, ale nějaké výlety i dál bychom rádi podnikli, když už tam budeme. Děkuji za čas a příp. odpověď. Katka

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko,

   Mallorca je v únoru na turistiku parádní! Mrkněte se na autobusovou linku c. 104: Peguera – Magaluf – Palma. Cena jednosměrné jízdenky z Peguery až do Palmy je 3,80€. Ještě upozorním, že do Peguery jede linka č. A11 (mimo sezónu jezdí na trase letiště – Peguera a zpět 4x denně).

   Hotovost – je to samozřejmě hodně individuální a podstatné je také, na jak dlouho jedete nebo zda si půjčíte auto či nikoliv. 50€ na den pro oba (jídlo + doprava + případné vstupy) by pro vás mělo být naprosto dostačujících.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letos zvažujeme Mallorcu, kde jsme nikdy nebyli.
  Mám představu krásné pláže, čistého hotelu , možnost večerních procházek.
  Také bychom si půjčili auto cca na 5 dni na projetí ostrova.
  Uvažují nad ubytováním v Aparthotelu Blue sea gran playa v Sa Coma, Jsme dva dospělí a cestovali bychom v druhé polovině června.
  Je to dobrá volba, nebo máme raději volit jinou oblast nebo hotel?
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý večer Simono,

   Mallorca je pěkný ostrov, upravený a čistý. Takže určitě doporučuju. Druhá polovina června mi přijde jako logický termín – to je už doba, kdy tu je záruka teplého letní počasí. Jediné co, tak v tu dobu ještě nemůžete čekat, že tu moře bude nějak příliš teplé, max. 24°C.

   Co se týče letoviska Sa Coma, tak to shodou okolností dobře znám a rovněž ho mohu jen doporučit. Je tu dlouhá promenáda kolem moře, po které lze dojít třeba do sousedního S’Illot. Pláž tu je velká, písečná – je tu takový jemný bělavý písek. Další pláž je v S’illot, ta je o něco menší. Buďte ale připraveni na to, že tu může být takto koncem června už hodně lidí.

   Hotel – osobně Aparthotel Blue Sea Gran Playa neznám. Přečtěte si jeho recenze. Myslete na to, že Mallorca je obecně celkem drahá destinace a je tak logické, že ty nejlevnější ubytování (byť třeba v porovnání s cenami v Řecku zas tak levné nejsou) patří k těm zastaralejším nebo méně komfortním hotelů. Mrkněte se třeba taky na Hotel Mariant – podle mě je právě ten skvělým kompromisem mezi cenou a komfortem. Před časem jsem upozorňoval na levnou nabídku all inclusive dovolené právě v hotelu Mariant – dozvíte se tam o hotelu více, byť ta nabídka dávno není platná.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.