Mallorca: Dovolená 2019

Ostrov Mallorca, jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů v celé jižní Evropě, je právem nazýván perlou Středomoří. Tyrkysově modré moře, čisté pláže a všudypřítomná uklizenost, to jsou věci, které se vám vryjí do paměti. Kdo ještě nevyzkoušel, nechť brzy zkusí. Dovolená na Mallorce má mnoho tváří, jistá je jen jedna věc, rozhodně vás nezklame.

Co zde najdete:

Kde Mallorca ležíLetoviskaPláže na MallorceTipy na výletyPočasíMapa

Mallorca: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 27 303 Kč na jedné osobě

Kde Mallorca leží

Je součástí Beleárských ostrovů (Majorca, Ibiza, Menorca a Formentera), které leží ve Středozemním moři jihovýchodně od pobřeží Španělska. Mallorca je největší z Baleárů a je dokonce větší než ty největší z Kanárských ostrovů (Tenerife a Gran Canaria). Na délku měří cca 105 kilometrů, na šířku cca 85 kilometrů.

Pro lepší představu se podívejte na mapu Mallorcy.

Letoviska

Na Mallorce je mnoho letovisek. Některá jsou velká s veškerým zázemím, ale také se značným turistickým ruchem. Jiná jsou zase maličkatá, ve kterých prožijete tu nejromantičtější letní dovolenou.

Vybírejte proto pečlivě!

Z těch větších to jsou:

 • Alcúdia / Port d’Alcúdia – velké letovisko s krásnou písečnou pláží a pozvolným vstupem do vody
 • Can Picafort – leží ve stejném zálivu i u stejné pláže jako Port d’Alcúdia
 • Cala Millor – také na východním pobřeží, také s pěknou písečnou pláží a promenádou
 • El Arenal – rušné letovisko kousek od hl. města Palma de Mallorca, dlouhá písečná pláž
 • El Molinar – ještě blíž od Palmy de Mallorca
 • Magaluf
 • Palma Nova
 • Port de Polenca

Mallorca Cala Figuera

Z těch menších to jsou:

 • Port de Sollér – přístav na severním pobřeží
 • Sa Coma – kousek od Cala Millor, letovisko s hezkou písečnou pláží
 • S’illot
 • Porto Cristo
 • Cala D’or – koupání v krásných ale malých zálivek
 • Cala Pi – také tu je možnost koupání pouze v jednom malém zálivu
 • Peguera

Zdaleka to není kompletní seznam. Nenechte se uchvátit cenami last minute zájezdů na Mallorcu a vaše letovisko si důkladně před rezervací prověřte. A zjistěte si, jak tam vypadají pláže a jaké je tam koupání v moři.

Jaké je na Mallorce koupání?

Velmi pěkné!

Pláže na Mallorce jsou většinou písečné, některé jsou oblázkové, těch je více na západním pobřeží. Moře až na výjimky je krásně čisté!

Pláž Formentor, Mallorca

Ostrov Mallorca nabízí tolik možností na koupání, je zde tolik pláží a ještě více drobných zálivu, že si každý najde to své. Člověk ale musí vědět, kde ty pláže hledat. Jinak zbytečně bloudí a ztrácí čas!

Nejvyhlášenější pláží na Mallorce je Es Trenc – dlouhá písečná pláž na jižní pobřeží Mallorky.

Přiznám se, že mě zklamala!

Silný vítr a moře plné chaluh. Voda byla od mořských řas černo hnědá, rozhodně lákavá na koupání nebyla. Je ale dost možné, že to byl zrovna blbý den, zkrátka špatné období a že jindy je Es Trenc úžasná.

Velmi pěkná je rozhodně u zálivu Alcudia. Dlouhá písečná pláž se zde táhne podél pobřeží a plynule přechází v pláž Play de Muro u letoviska Can Picafort.

Hezké písečné pláže jsou i v Sa Coma a v Cala Millor. 5 kilomnetrů dlouhá pláž je i v El Arenal, ta je podobná dlouhým písečným plážím v severní Itálii, např. v Bibione.

Tipy na výlety

Kam vyrazit na výlet?

Zcela bez diskuze stojí na návštěvu poloostrov Formentor na severu ostrova. Vysoké útesy strmě padající do moře, hezké vyhlídky, několik míst na koupání a starý maják, nejseverněji položená stavba na celé Mallorce, to vše vás čeká, rozhodnete-li se pro výlet do tohoto cípu ostrova.

Mys Formentor

Zvažte návštěvu Dračích jeskyní s velikým podzemním jezerem nebo můžete navštívit i velké mořské akvárium v Palma de Mallorca.

Počasí

Středomořské podnebí zaručuje pěkné a teplé počasí od konce května do října, tím je vymezena koupací sezóna. V létě teploty vzduchu standardně šplhají k 33°C a v noci jen zřídka kdy klesají pod 22°C.

Více informací:

Zajímá-li vás výhled na následující dny, tak se podívejte na aktuální předpověď počasí pro Mallorcu.

Mallorca – mapa

Mallorca: Dovolená 2019
4.54 (90.77%) 13
Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den, letos zvažujeme Mallorcu, kde jsme nikdy nebyli.
  Mám představu krásné pláže, čistého hotelu , možnost večerních procházek.
  Také bychom si půjčili auto cca na 5 dni na projetí ostrova.
  Uvažují nad ubytováním v Aparthotelu Blue sea gran playa v Sa Coma, Jsme dva dospělí a cestovali bychom v druhé polovině června.
  Je to dobrá volba, nebo máme raději volit jinou oblast nebo hotel?
  Děkuji

  • Dobrý večer Simono,

   Mallorca je pěkný ostrov, upravený a čistý. Takže určitě doporučuju. Druhá polovina června mi přijde jako logický termín – to je už doba, kdy tu je záruka teplého letní počasí. Jediné co, tak v tu dobu ještě nemůžete čekat, že tu moře bude nějak příliš teplé, max. 24°C.

   Co se týče letoviska Sa Coma, tak to shodou okolností dobře znám a rovněž ho mohu jen doporučit. Je tu dlouhá promenáda kolem moře, po které lze dojít třeba do sousedního S’Illot. Pláž tu je velká, písečná – je tu takový jemný bělavý písek. Další pláž je v S’illot, ta je o něco menší. Buďte ale připraveni na to, že tu může být takto koncem června už hodně lidí.

   Hotel – osobně Aparthotel Blue Sea Gran Playa neznám. Přečtěte si jeho recenze. Myslete na to, že Mallorca je obecně celkem drahá destinace a je tak logické, že ty nejlevnější ubytování (byť třeba v porovnání s cenami v Řecku zas tak levné nejsou) patří k těm zastaralejším nebo méně komfortním hotelů. Mrkněte se třeba taky na Hotel Mariant – podle mě je právě ten skvělým kompromisem mezi cenou a komfortem. Před časem jsem upozorňoval na levnou nabídku all inclusive dovolené právě v hotelu Mariant – dozvíte se tam o hotelu více, byť ta nabídka dávno není platná.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v únoru 2019 poletíme na Mallorcu a pojedeme dále do Peguery do hotelu Beverly playa Peguera /polopenze/. Chtěla bych se zeptat na ceny místních autobusů, např. směr Peguera – Palma a kolik peněz vzít s sebou /200 Eur pro 2 osoby?/ – nejsme nároční, snažíme se hodně chodit, zbytečně neutrácíme, ale nějaké výlety i dál bychom rádi podnikli, když už tam budeme. Děkuji za čas a příp. odpověď. Katka

  • Dobrý den Katko,

   Mallorca je v únoru na turistiku parádní! Mrkněte se na autobusovou linku c. 104: Peguera – Magaluf – Palma. Cena jednosměrné jízdenky z Peguery až do Palmy je 3,80€. Ještě upozorním, že do Peguery jede linka č. A11 (mimo sezónu jezdí na trase letiště – Peguera a zpět 4x denně).

   Hotovost – je to samozřejmě hodně individuální a podstatné je také, na jak dlouho jedete nebo zda si půjčíte auto či nikoliv. 50€ na den pro oba (jídlo + doprava + případné vstupy) by pro vás mělo být naprosto dostačujících.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Oceanic Khorfakkan Resort & Spa, Fujairah, Emiráty

Emiráty: dovolená ve 4* hotelu přímo u moře ve Fujairah za 13 390 Kč

Sunny Days El Palacio Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (7 dní): all inclusive zájezdy (4* hotel) už za 5 202 Kč

Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Hotel Ali Baba Palace, Hurghada, Egypt

Egypt: all inclusive dovolená (4*) v Hurghadě za 10 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: dovolená na Fuerteventuře ve 4* hotelu za 14 990 Kč

Hotel Vincci Nozha Beach, Hammamet, Tunisko

Tunisko (Hammamet): last minute dovolená (4*) s All Inclusive za 9 290 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.