Tenerife

Tenerife poznáte už z dálky. Mohutné Pico de Teide ční vysoko nad oblačnost, a krásy tohoto největšího kanárského ostrova tak snadno můžete obdivovat už z letadla. Vulkán věští něco neobyčejného. Jakmile ho při klesání na letiště spatříte, ihned vás přesvědčí o tom, že vaše cesta sem nebyla zbytečná. Naopak. Dovolená na Tenerife je zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

A proto všem minimálně jednu návštěvu Tenerife vřele doporučuji.

Stojí to za to!

Mrkněte na důvody, proč je tento ostrov tak vyhledávaný a co vše tu na vás čeká. Tady je stručný přehled:

PočasíKoupání v oceánuPico de TeideZoo a zábavní parkyMapa

Perfektní počasí

Na dovolenou na Tenerife můžete vyrazit kdykoli. Na jaře, v létě, na podzim, ale i v zimě. Přímé lety z Prahy na Tenerife létají 2x týdně – a to celoročně. Byť se tu lze koupat i v zimě, tak cestu za plážemi, sluníčkem a oceánem sem doporučuji od jara do podzimu. Zimní období, které tu většinou nabídne teplotu vzduchu 21°C a teplotu moře 20°C, je naopak perfektní na poznávání ostrova, na cyklistiku nebo na pár her golfu na místních hřištích. Každý si tu najde to své. A ať už sem vyrazíte v kteroukoliv roční dobu, chyba to v žádném případě nebude.

Dejte pozor na sluníčko!
Počasí na Tenerife
Na Tenerife zdaleka není pravidlem, že celá vaše dovolená bude slunečná. Záleží na aktuální předpovědi a velkou důležitost hraje i to, jaké letovisko na ostrově zvolíte. Proto doporučuji seznámit se s počasím na Tenerife podrobněji a zvolit takové místo a takové roční období, aby počasí na místě s co největší pravděpodobností odpovídalo vaší představě.

Koupání v oceánu

Atlantský oceán, který břehy Tenerife omývá, je jiný než Středozemní moře. Je bouřlivější, je nebezpečnější, je exotičtější! Výkyvy teploty vody tu jsou v průběhu roku podstatně menší než ve Středomoří. Oceán tu typicky má :

 • v létě 23 °C
 • v zimě 19°C

Někomu se může zdát, že teplota moře na Kanárských ostrovech není kdoví jak vysoká. A má pravdu. Kolem Kanárských ostrovů v oceánu proudí studený Kanárský proud, který ovlivňuje nejen teplotu vody, ale i celé zdejší podnebí.

Tenerife - pláž El Duque
Charakteristické pláže s černým pískem sopečného původu na Tenerife převažují, ale najdeme tu i několik výjimek. Jen škoda, že Tenerife nenabízí víc míst vhodných ke koupání. Počet pláží vzhledem k velikosti ostrova se mi zdá nízký. Ale to nevadí!

Krásné pláže Tenerife rozhodně má. Mě osobně nejvíce utkvěly v paměti Playa el Duque (na obrázku výše) nebo na severním pobřeží pláž Playa de el Bollullo. Nechť se každý, kdo zvažuje cestu na Tenerife, přesvědčí o tom, jaké pláže na Tenerife skutečně jsou – byť jsem ostrov objel celý, seznam pláží není rozhodně kompletní. Ale to nejdůležitější, tj. jak ty nejlepší, tak ty nejznámější pláže, v něm najdete.

Nahoru k sopečnému kráteru

Ostrov má hezké pobřeží, ale ještě úchvatnější hornaté vnitrozemí. Není zajímavé pouze svým vzhledem, ale vysokou nadmořskou výškou. Převýšení některých silnic zde nemá obdoby!

Uprostřed ostrova v jeho nejvýše položených částech se nachází národní park Parque Nacional del Teide. Návštěva Tenerife bez výletu do tohoto parku nikdy nebude kompletní!

Národní park Teide
Možnost projet, ale i projít se sopečnou krajinou v kaldeře Las Cañadas ve výšce cca 2 000 m.n.m. a přitom obdivovat vrchol vulkánu Pico de Teide – polospící sopky, která se zvedá až do výšky 3 717 metrů. Výlet, který jinde na světě nezažijete. Kdo chce, může se dostat až na samý vrchol sopky. Pod vrchol jezdí lanovka (pozor, je dost vytížená!), pak je však nutné ještě dalších 500 metrů popojít pěšky. Nebo si sem můžete z kaldery udělat výšlap.
Pohled na Pico de Teide
Národní park není zdaleka to jediné zajímavé!

Hezká je vesnička Masca v severozápadní části ostrova, odkud je možné sejít kaňonem hluboko dolů až k moři. Nebo v severovýchodním cípu ostrova přírodní rezerevace Anaga. Zkrátka příležitostí k výletům skýtá Tenerife dostatek. Mrkněte se na moje tipy na výlety na Tenerife. Věřím, že v nich najdete zajímavou inspiraci.

Něco pro děti i dospělé

Dětem za jejich trpělivost při vašich výletech můžete na oplátku slíbit návštěvu některého ze zábavních parků. Na jihu ostrova je to Siam park – velký venkovní aquapark vybudovaný v asijském stylu. Pozor, je velmi oblíbený a často tu je skutečně hodně lidí! Dále třeba ZOO Jungle Park nebo Aqualand v Costa Adeje.

Na severním pobřeží v Puerto de la Cruz nepochybně stojí za návštěvu Loro park. Doporučuji! Krásná ZOO plná papoušků, ale i včetně delfínů, tučňáků nebo kosatek!
Loro Park
Pokud jste dočetli až sem, tak věřím, že vás Tenerife zaujalo. Než si sem budete rezervovat letenky nebo last minute dovolenou, měli byste mít alespoň základní představu o tom, kde dovolenou strávíte. Existuje totiž poměrně velký rozdíl mezi jihem ostrova a jeho severním pobřežím. Víc o tom píši v článku Kde trávit dovolenou na Tenerife. Pokud vás o ostrově Tenerife cokoliv zajímá, co nevíte nebo nemůžete najít, ptejte se mě dole pod textem v komentářích.

Mapa

Celkový počet komentářů v diskuzi:   6
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  rada bych Vás poprosila o tip na závětrná nebo alespoň méně větrná místa pro ubytování, treky a pláže na Tenerife, pobyt v první polovině dubna. Pokud byste měl doporučení i ohledně přírodních bazénů, které by byly o něco více prohřáté než oceán? Děkuji Miluše

  • Odpovědět

   Dobrý den Miluše, z hlediska koupání, ale i počasí bych určitě volil jih, respektive jihozápad, popřípadě západ ostrova. To znamená místa jako Playa de la Americas nebo Costa Adeje s moji oblíbenou pláží Playa el Duque, případně lze volit i Los Gigantes. Jihu ostrova (u letiště) bych se kvůli větru vyhnul, severu ostrova zase kvůli počasí. Co se týká přírodních bazénů, tak si popravdě nejsem vědom toho, že něco takové Tenerife nabízí.

 • Odpovědět

  Dobrý den Karle, v srpnu letíme s dětmi na Tenerife a chtěli bychom navštívit kromě Loro Park i Siam Park, asi je dobré si na každý vyhranit jeden celý den? Jak je to se vstupenkami, jaký je rozdíl mezi normální vstupenkou a obyvatelem Kan. ostrova? Myslí se tím i turisté, kteří se tam právě nachází? Posím poradíte mi?
  Moc děkuji
  Mirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirko, Tenerife je za mne super volba! Co se týká parků a vstupenek, tak jednoznačně počítejte s celým dnem, a to pro každý z parků, moje doporučení je koupit tzv. twin ticket, který aktuálně stojí 74 EUR a na něj máte vstup jak do Loro parku, tak do Siam parku. Mám dojem, že se dá vstupenka do Siam parku koupit rovněž se slevou před tím, než opustíte Loro Park. Je tam stánek, kde toto nabízí. Rozdíl mezi normální vstupenkou a vstupenkou pro místní obyvatele není žádný, tedy krom té ceny. Turista určitě není považován za obyvatele. Vstupenky jsou obecně dost drahé, ale pokud mohu za sebe říct, tak to stojí za to. Konkrétně třeba Loro park propracovaný do malých detailů.

 • Odpovědět

  kdy a jak dlouho soptila Piko de teide

  • Odpovědět

   Dobrý den Karle, pokud mi je známo, tak poslední erupce byla v roce 1909, ale to sopka nesoptila z hlavního vrcholu, nýbrž z jednoho z vedlejších sopouchů.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.