Tenerife

Tenerife poznáte už z dálky. Mohutné Pico de Teide ční vysoko nad oblačnost, a krásy tohoto největšího kanárského ostrova tak snadno můžete obdivovat už z letadla. Vulkán věští něco neobyčejného. Jakmile ho při klesání na letiště spatříte, ihned vás přesvědčí o tom, že vaše cesta sem nebyla zbytečná. Naopak. Dovolená na Tenerife je zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

A proto všem minimálně jednu návštěvu Tenerife vřele doporučuji.

Stojí to za to!

Mrkněte na důvody, proč je tento ostrov tak vyhledávaný a co vše tu na vás čeká. Tady je stručný přehled:

PočasíKoupání v oceánuPico de TeideZoo a zábavní parkyMapa

Perfektní počasí

Na dovolenou na Tenerife můžete vyrazit kdykoli. Na jaře, v létě, na podzim, ale i v zimě. Přímé lety z Prahy na Tenerife létají 2x týdně – a to celoročně. Byť se tu lze koupat i v zimě, tak cestu za plážemi, sluníčkem a oceánem sem doporučuji od jara do podzimu. Zimní období, které tu většinou nabídne teplotu vzduchu 21°C a teplotu moře 20°C, je naopak perfektní na poznávání ostrova, na cyklistiku nebo na pár her golfu na místních hřištích. Každý si tu najde to své. A ať už sem vyrazíte v kteroukoliv roční dobu, chyba to v žádném případě nebude.

Dejte pozor na sluníčko!
Počasí na Tenerife
Na Tenerife zdaleka není pravidlem, že celá vaše dovolená bude slunečná. Záleží na aktuální předpovědi a velkou důležitost hraje i to, jaké letovisko na ostrově zvolíte. Proto doporučuji seznámit se s počasím na Tenerife podrobněji a zvolit takové místo a takové roční období, aby počasí na místě s co největší pravděpodobností odpovídalo vaší představě.

Koupání v oceánu

Atlantský oceán, který břehy Tenerife omývá, je jiný než Středozemní moře. Je bouřlivější, je nebezpečnější, je exotičtější! Výkyvy teploty vody tu jsou v průběhu roku podstatně menší než ve Středomoří. Oceán tu typicky má :

  • v létě 23 °C
  • v zimě 19°C

Někomu se může zdát, že teplota moře na Kanárských ostrovech není kdoví jak vysoká. A má pravdu. Kolem Kanárských ostrovů v oceánu proudí studený Kanárský proud, který ovlivňuje nejen teplotu vody, ale i celé zdejší podnebí.

Tenerife - pláž El Duque
Charakteristické pláže s černým pískem sopečného původu na Tenerife převažují, ale najdeme tu i několik výjimek. Jen škoda, že Tenerife nenabízí víc míst vhodných ke koupání. Počet pláží vzhledem k velikosti ostrova se mi zdá nízký. Ale to nevadí!

Krásné pláže Tenerife rozhodně má. Mě osobně nejvíce utkvěly v paměti Playa el Duque (na obrázku výše) nebo na severním pobřeží pláž Playa de el Bollullo. Nechť se každý, kdo zvažuje cestu na Tenerife, přesvědčí o tom, jaké pláže na Tenerife skutečně jsou – byť jsem ostrov objel celý, seznam pláží není rozhodně kompletní. Ale to nejdůležitější, tj. jak ty nejlepší, tak ty nejznámější pláže, v něm najdete.

Nahoru k sopečnému kráteru

Ostrov má hezké pobřeží, ale ještě úchvatnější hornaté vnitrozemí. Není zajímavé pouze svým vzhledem, ale vysokou nadmořskou výškou. Převýšení některých silnic zde nemá obdoby!

Uprostřed ostrova v jeho nejvýše položených částech se nachází národní park Parque Nacional del Teide. Návštěva Tenerife bez výletu do tohoto parku nikdy nebude kompletní!

Národní park Teide
Možnost projet, ale i projít se sopečnou krajinou v kaldeře Las Cañadas ve výšce cca 2 000 m.n.m. a přitom obdivovat vrchol vulkánu Pico de Teide – polospící sopky, která se zvedá až do výšky 3 717 metrů. Výlet, který jinde na světě nezažijete. Kdo chce, může se dostat až na samý vrchol sopky. Pod vrchol jezdí lanovka (pozor, je dost vytížená!), pak je však nutné ještě dalších 500 metrů popojít pěšky. Nebo si sem můžete z kaldery udělat výšlap.
Pohled na Pico de Teide
Národní park není zdaleka to jediné zajímavé!

Hezká je vesnička Masca v severozápadní části ostrova, odkud je možné sejít kaňonem hluboko dolů až k moři. Nebo v severovýchodním cípu ostrova přírodní rezerevace Anaga. Zkrátka příležitostí k výletům skýtá Tenerife dostatek. Mrkněte se na moje tipy na výlety na Tenerife. Věřím, že v nich najdete zajímavou inspiraci.

Něco pro děti i dospělé

Dětem za jejich trpělivost při vašich výletech můžete na oplátku slíbit návštěvu některého ze zábavních parků. Na jihu ostrova je to Siam park – velký venkovní aquapark vybudovaný v asijském stylu. Pozor, je velmi oblíbený a často tu je skutečně hodně lidí! Dále třeba ZOO Jungle Park nebo Aqualand v Costa Adeje.

Na severním pobřeží v Puerto de la Cruz nepochybně stojí za návštěvu Loro park. Doporučuji! Krásná ZOO plná papoušků, ale i včetně delfínů, tučňáků nebo kosatek!
Loro Park
Pokud jste dočetli až sem, tak věřím, že vás Tenerife zaujalo. Než si sem budete rezervovat letenky nebo last minute dovolenou, měli byste mít alespoň základní představu o tom, kde dovolenou strávíte. Existuje totiž poměrně velký rozdíl mezi jihem ostrova a jeho severním pobřežím. Víc o tom píši v článku Kde trávit dovolenou na Tenerife. Pokud vás o ostrově Tenerife cokoliv zajímá, co nevíte nebo nemůžete najít, ptejte se mě dole pod textem v komentářích.

Mapa

Celkový počet komentářů v diskuzi:   2
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
  • Odpovědět

    kdy a jak dlouho soptila Piko de teide

    • Odpovědět

      Dobrý den Karle, pokud mi je známo, tak poslední erupce byla v roce 1909, ale to sopka nesoptila z hlavního vrcholu, nýbrž z jednoho z vedlejších sopouchů.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Angela Beach, Korfu, Řecko

Korfu, Řecko (-58%): týdenní All Inclusive v hotelu přímo u moře za 7 990 Kč

Hotel Don Manolito, Tenerife, Kanárské ostrovy

Tenerife (-65%): dovolená na 8 dní v oblíbeném Puerto de la Cruz za 8 990 Kč

Hotel R2 Pajara Beach, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: týdenní pobyt s All Inclusive ve 4* hotelu za 11 490 Kč

Hotel Soulotel Dream Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-59%): 8 dní v 5* hotelu u skvělé laguny za 9 590 Kč

Hotel Montemar Palace, Madeira

Madeira: 8 dní s polopenzí s TOP výhledem na okolní pobřeží za 11 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach, Zanzibar

Zanzibar: dovolená na 9 dní přímým letem z Prahy za 22 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.