Pláže na Tenerife

Nejenže Tenerife oslní nádhernou přírodou a atypickou sopečnou krajinou, nabízí samozřejmě i podmínky ke koupání v oceánu. Jaké jsou pláže na Tenerife? Které jsou ty nejlepší? A jaké je na nich koupání?

Provedu vás po pobřeží ostrova kolem dokola. Ukáži vám, jaké pláže na Tenerife jsem navštívil a které z nich doporučuji navštívit i ostatním.

Ráz pobřeží | Playa El Duque | Playa de La Tejita | Playa de El Médano | Playa de Las Teresitas | Playa de Benijo | Puerto de La Cruz | La Arena

To nejdůležitější hned na úvod: v případě Tenerife rozhodně neplatí, že by zde byly vhodné podmínky na koupání kdekoliv. Byť většina hotelů leží na pobřeží, u řady z nich do oceánu vlezete jen s velkými obtížemi. Proto se vyplatí vybírat ubytování pečlivě.

Charakter pobřeží

Převážná část pobřeží je dost divoká. Tedy, byť je Tenerife celkem veliké, pláží tu vzhledem k jeho velikosti zas tolik není. Ostrov je sopečného charakteru, převládá tak skalnaté pobřeží nebo pláže s tmavým, téměř černým pískem.

Není ale pravda, že všechny pláže na Tenerife jsou tmavé, existují výjimky. Ty najdeme zejména na jihu ostrova.

Playa El Duque

Krásná písečná pláž Playa El Duque je dle mého názoru vůbec to nejlepší, co může z pláží Tenerife nabídnout. Nachází se v severní části oblíbeného letoviska Costa Adeje na jihozápadní straně ostrova. Nejen že tu je jemný písek a někdy až azurově zbarvené moře, jsou to především krásné skály, které toto místo dělají jedinečným a zajímavým.

Costa Adeje spolu s letoviskem Los Cristianos (vůbec nejoblíbenější letoviska na Tenerife) nabízí řadu jiných písečných pláží a obecně právě v této oblasti jsou možnosti koupání nejpestřejší. Playa El Duque je ovšem z nich ta nejlepší.

V moři tu jsou udělané umělé valy, které rozbíjí příboj. Přesto tu jsou v některých dnech pěkné vlny. Na bezpečnost pečlivě dohlíží plavčíci, kteří plavce usměrňují. Na rozdíl od jiných pláží na Tenerife jsem zde však nezažil to, že by lidi do vody vůbec nepouštěli.
Tenerife - pláž El Duque

Playa de La Tejita

Hned u letiště je Playa de La Tejita. Je to dlouhá písečná pláž. Pozor na silný vítr, který zde typicky vane od moře. Pobyt na pláži bohužel dost znepříjemňuje.

Pokud pojedete kolem, tak určitě pláž de La Tejita stojí za zastávku. Příliš však nepočítejte s tím, že byste zde strávili celý jeden krásný den u moře. Záleží na aktuální síle větru.
Playa de La Tejita - pláže na Tenerife

Playa de El Médano

Necelé 2 kilometry od Playa de La Tejita je Playa de El Medáno – nejlepší místo na Tenerife na kitesurfing a windsurfing. I tady, byť je hodně větrno, vlny nebývají moc vysoké. Moře u hlavní pláže tu je plné kitesurfeřů, koupat v moři se zde proto nedá. O kus dál je menší pláž, která sice za moc nestojí, ale nabízí alespoň prostor ke koupání pro hosty ubytované v letovisku El Médano.
Playa de El Médano - koupání na Tenerife

Playa de Las Teresitas

V provincii Anaga (severovýchodní část ostrova) pouhých 7 kilometrů od hlavního města Santa Cruz de Tenerife najdeme pláž Playa de Las Teresitas. Ta je prý nejnavštěvovanější pláží na Tenerife vůbec.

Přitom je uměle vybudovaná!

Má zlatavý písek, který sem byl v letech 1973 a 1998 dovezen ze Sahary. Celá pláž, byť je v zátoce, je chráněná umělým valem. Potěší i velké parkoviště a řada palem, které poskytují stín.

Play de Las Teresitas, byť je to pláž uměle vytvořená, je na Tenerife jedním z těch nejvhodnějších míst na koupání a je ideální i pro malé děti.

Playa de La Teresitas - pláže na Tenerife

Playa de Benijo

Od pláže de Las Teresitas stačí přejet přes hřbet hor náležících do přírodního parku Anaga a sjet dolů na daleko drsnější severní pobřeží. Máte-li rádi divoké moře, tak si toto místo oblíbíte.

Playa de Benijo má být krásnou přírodní pláží s výhledy na ostrá skaliska (např. Roque Benijo), které zde vyčnívají z moře. Divoké moře spolu s přílivem však pláž často dokonale skrývá tak, že po pláži nejsou ani památky. V oceánu se zde za těchto podmínek koupat v žádném případě nedá.

Hrozně zde záleží na aktuálním stavu hladiny i na aktuálním počasí na Tenerife. A ačkoliv podmínky na koupání vám zde přát nemusí, místo stojí za vidění, můžete si od silnice udělat krátkou procházku dolů k vodě a tady posedět na kamenech u moře.

Playa de Benijo - koupání a moře na Tenerife

Pláže u Puerto de La Cruz

Puerto de La Cruz je oblíbené letovisko na severní straně ostrova. Kromě výborného Loro Parku i velkých umělých bazénů přímo na pobřeží – Lago Martianez, nabízí i několik pláží – všechny s přírodním černým pískem. Vykoupat se můžete například přímo Puerto de La Cruz na Playa del Castillo.

Nebo se lze vydat na pěší výlet za Puerto de La Cruz a dojít k nedaleké Playa de El Bollullo – impozantní pláž s často velkými vlnami. Tady pozor na zrádné proudy, které tu jsou velmi silné!!

Playa La Arena

Také západní strana Tenerife nabízí hezké pláže, ale i tady platí, že skalnatý ráz pobřeží zcela dominuje. Doporučuji zastávku na pláži Playa La Arena v letovisku Puerto de Santigo.

La Arena – to je krásný tmavý písek a pěkné koupání. I tady pozor na vlny. Plavčíci zde bezpečnost bedlivě hlídají, a pokud má moře „rozbouřenější“ charakter, striktně vyhánějí lidi z vody.

Pláž Playa la Arena

Nečekejte od Tenerife to samé, co nabízí pláže na Mallorce. Koupáním na největším Kanárském ostrově se nedá srovnat ani s žádnou jinou středomořskou destinací. Podmínky tu jsou jiné a drsnější. Často velké vlny, vítr, ale i mnohem chladnější moře. Ostatně teplota moře na Tenerife dosahuje v letních maximech k pouhým 23°C!

To není moc!

Pláže na Tenerife, byť jsou v řadě ohledech jiné i než ty nejlepší pláže na Krétě, jsou krásné. Na některých se sice velmi pravděpodobně ani nevykoupete. S tím prosím počítejte. Přesto je pobřeží Tenerife fascinující a jistě vás okouzlí podobně jako okouzlilo mne.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   9
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, jaký je Váš názor na Tenerife v únoru? Chceme zase o jarních prázdninách, do Egypta už se nám moc nechce. Díky, Veronika.

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko, je to úplně něco jiného než Egypt – téměř ve všech ohledech, ale teď to prioritně myslím z hlediska počasí. Podrobné povídaní o počasí v únoru na Kanárských ostrovech. Teplotně kolem 22°C, moře cca 19°C (takže na koupání to moc není, spíš velmi příležitostně), je to ale dobrý termín na výlety, na poznávání ostrova. Pokud byste tam jela z účelem koupání v moři, tak to není v únoru moc šikovná volba, jinak ale Tenerife je perfektní v každém ročním období.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se na Tenerife v druhé polovině listopadu. Bohužel jsme letní dovolenou nestihli. Myslíte, že i tuto dobu se dá na ostrově užít sluníčka a tepla? Případně koupání? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ludmilo,

   není nutné na Tenerife jezdit v létě, podzim je také vyhovující. Je sice pravda, že druhá polovina listopadu nebývá už až tak horká, ale teplo je. V každém případě takto během pozdního podzimu jednoznačně doporučuji volit jih Tenerife (což znamená letoviska jako je třeba Costa Adeje nebo Los Cristianos). Denní maxima se tu v druhé polovině listopadu pohybují okolo 24°C, zatímco na severu ostrova v Puerto de la Cruz je to jen kolem 18°C. šance na vyšší teploty také existuje, třeba včera na jihu Tenerife bylo 31°C, podobně tomu bylo i minulý rok na konci listopadu, kdy 29. a 30.11. bylo 29°C.

   Co se týká koupání, oceán tu touto dubou mývá 21°C až 22°C, viz také teplota moře na Tenerife, není to nic teplého, ale koupat se dá. Z vlastní zkušenosti to lze i v dubnu, kdy je oceán o poznání chladnější.

 • Odpovědět

  Jak je to s nudismem Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko,

   Tenerife nabízí i tyto možnosti. Namátkou třeba pláž Playa Diego Hernandez (kousek na sever od letoviska La Caleta), pláž Playa La Pelada (kousek od letiště na jihu ostrova), nudistická část je ale třeba i na pláži La Tejita (popisovaná výše v textu), pár set metrů odsud, přímo od Montana Roja je pak La Playita, rovněž pro nudisty vhodná.

   Na severu Tenerife, těsně za oblíbenou Playa de las Teresitas, je nudistická pláž s černým pískem Playa de las Gaviotas. No a pokud byste byli úplně na severním pobřeží (region La Orotava a Puerto de la Cruz), tak pak je vhodná Playa Los Patos (prostorná pláž s poěmrně velkými vlnami).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  V jakou hodinu je nejlepší vydat se k Playa de Benijo, myslím, aby byl spise odliv, pro lepsi fotky. A lze sem sejít i s dětmi? Moc děkuji za odpověď Irena

  • Odpovědět

   Dobrý den Ireno,

   ano, s dětmi, pokud nepatří mezi úplně ty nejmenší, sem bez problému sejdete. Od nejbližší silnice, sem vedou schody. Není to dlouhá cesta. Je to tak na 10 minut. Jen upozorňuji, že se zde dost špatně hledá místo na parkování (úzké silnice a zákazy stání) plus začátek schodů k pláži není úplně přehledně značený. Když si na mapách najdete Mirador Benijo, je u něho jakési občerstvení. Cesta dolů k pláži začíná právě za touto budovou.

   Co se týká odlivu – je dobře, že přemýšlíte i tímto způsobem. Jít sem v době odlivu je určitě dobrý nápad. Časy odlivů / přílivů se ale mění, takže na to neexistuje univerzální odpověď. Navíc zrovna v tuto dobu se každý den posouvají o cca 1 hodinu! Budeme-li se bavit o konci následujícího týdne 8. až 10. října, tak odliv bude vrcholit mezi 11h až 13h.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.