Loro park

Dovolená na Tenerife není kompletní bez návštěvy Loro parku. Španělsky Loro Parque, tedy v překladu „papouščí park“ již dávno přesáhl svůj původní záměr vybudovat park pro papoušky a postupně se z něj stala unikátní zoo. Loro park je dnes považován za vůbec tu nejlepší zoo na světě a po národním parku Teide a po zábavním aquaparku Siam Park to je třetí nejvyhledávanější atrakce na Tenerife.

Loro park vřele každému doporučuji!

Papoušci, delfíni, kosatky, gigantické želvy, lachtani a tučňáci, bílý tygři – stručná ochutnávka toho nejzajímavějšího, co park nabízí.

Poloha Loro parku | Jak se tam dostat | Vstupné | Co uvidíte | Kritika parku

Loro park – poloha a základní údaje

Loro Parque se rozkládá na 13,5 hektarech na severním pobřeží ostrova Tenerife hned vedle oblíbeného letoviska Puerto de la Cruz, kde pro park podobného rázu vládne ideální klima, a vytváří zde tak perfektní podmínky pro vegetaci, tak pro celoroční chov zvířat. Teplotní výkyvy mezi létem a zimou tu jsou malé a oblast je celkem bohatá na srážky. Ostatně přesně tento charakter počasí na Tenerife je typický pro celé severní pobřeží ostrova.

Delfíni v Loro Parku

Úchvatná jsou nejen zvířata samotná a jejich „vystoupení“, které se v parku v pravidelných časech konají (viz. níže). Jedinečná je i celá koncepce zoo, včetně jednotlivých výběhů, akvárií i mohutných nádrží, do kterých je čerpána voda přímo z Atlantského oceánu. Do nádrže kosatek je přiváděna z hloubky 65 metrů, je samozřejmě filtrována a v nádrži udržována při konstantní teplotě 13°C.

Jak se do Loro Parku dostat

Nejlepší je, když jste ubytováni přímo v Puerto de la Cruz. Tak lze k parku dojít buď k pěšky nebo můžete využít silniční vláček, který z letoviska do parku návštěvníky sváží.

 • vláček je zdarma
 • jezdí z Plaza Reyes Católlicos (kousek od bazénů Lago Martiánez)
 • jezdí každých 20 minut
 • ve směru do Loro parku jezdí od 9:00 do 16:00
 • z Loro Parku je poslední odjezd v 18:45
 • nemají rádi, když ho použijete k dopravě a přitom do parku nejdete
Loro Park, Tenerife, Kanárské ostrovy

Snadno se k parku dostanete autem. Můžete mít ale problém s parkováním. Na to, jak je park oblíbený, má dle mého názoru trochu poddimenzované parkoviště. Pokud bude obsazeno, budete muset hledat místo v přilehlých ulicích. I to však není vždy snadné (osobní zkušenost). Zároveň upozorňuji ty, kteří sem pojedou autem z jižního pobřeží, aby si na cestu vyhradili dostatek času, při nejmenším hodinu a půl.

Můžete jet i autobusem, a to buď v rámci nějakého fakultativního výletu od vaší CK nebo využít přímo autobus od Loro parku. Cena zpáteční jízdenky z letovisek typu Costa Adeje nebo Los Cristianos v jižní části Tenerife je 13,50 € a je potřeba si transfer rezervovat min. 2 dny dopředu.

Vstupné

Ceny lístků jsou bohužel dost vysoké. Základní vstupné do Loro parku, který má otevřeno denně od 8:30 do 18:45 vyjde na 38 €, tj. přibližně na 960 Kč.

 • dospělý – 38 €
 • dítě (6 až 11 let) – 26 €
 • dítě (0 až 5 let) – zdarma

Dočasně platí následující: po znovuotevření parku (květen 2021) po uvolnění covidových opatřeních je Loro park zpřístupněn prozatím od čtvrtka do pondělí vždy od 9:30 do 17:30.

Ceny, podobně jako ceny vstupů na nejrůznější atrakce v Dubaji, se pomalu zvedají. Ještě na jaře 2019 vyšly lístky na 37 €, resp. na 25 € pro děti. V nabídce jsou i různé dražší extra lístky, ve kterých máte v ceně i jídlo, popřípadě rezervovaná místa na jednotlivá představení. Není to ale potřeba. Zároveň lze zakoupit tzv. kombi lístek, který opravňuje k jednomu stupu do Loro parku a k jednomu vstupu do Siam Parku v Costa Adeje. Oba parky patří jednomu majiteli.

Co uvidíte

Loro Parque nabízí přes 30 různých pavilónů, výběhů a nejrůznějších akvárií. Uvidíte gorily, hrochy, tučňáky, šimpanze, plameňáky, jaguáry, bílé tygry, aligátory i řadu druhů různě hlučných papoušků, kterým se mimochodem na Tenerife dobře daří i ve volném přírodě. Unikátní jsou pak programy a jednotlivá vystoupení v těch nejzajímavějších pavilonech. Probíhají denně v následujících časech:

Papoušci – Loro show:

 • 10:25, 11:50, 13:30, 15:00, 16:00 , 17:30

Kosatky – Orca show:

 • 11:45, 14:00, 16:45
Loro Park, Tenerife, Kanárské ostrovy

Upozorňuji, že během vystoupení kosatek jsou diváci v dolní části kruhového hlediště celí zlití (úplně mokří). Před zahájením Orca show jim jsou nabízeny jednorázové pláštěnky za 3 eura. Pokud nechcete platit za pláštěnky a nechcete být mokří, doporučuji přijít v dostatečném předstihu a obsadit horní polovinu hlediště, kde pláštěnky nepotřebujete a máte i lepší výhled.

Vystoupení lachtanů:

 • 09:35, 12:30, 14:15, 15:30, 16:55

Delfíni a jejich vystoupení v delfináriu:

 • 11:00, 13:15, 14:45, 16:00

Kritika Loro parku

Loro park byl, je a bude kritizován v souvislosti s kosatkami dravými, které zde žijí v zajetí, byť by pravděpodobně tyto jedinci po vypuštění do volné přírody ve svém přirozeném prostředí v oceánu dlouho nepřežili.

Kritika se snáší zejména na aspekt vodních show, ve kterých zde kosatky před platícím publikem vystupují. Údajně sem totiž byly některé z nich převezeny pod podmínkou, že zde budou sloužit k vědeckým účelům, nikoliv k pobavení diváků v rámci jejich secvičených sestav a výskoků.

Kosatky v Loro Parku

Nechť si na to každý udělá svůj vlastní názor, ale považuji za podstatné nastínit i odvrácenou stranu mince.

V každém případě Loro park je fantastický zážitek, který těžko jinde na světě zažijete. A ačkoliv i samotná pražská zoo je nádherná, ostatně v celosvětovém TripAdvisor hodnocení patří na 5. příčku, Loro Parque na Tenerife je o třídu jinde. Nejsou to jen papoušci, ale jsou to právě kosatky a také delfíni, kteří z Loro parku dělají tak magické místo, které patří k těm nejvyhledávanějším na celých Kanárských ostrovech. Zoologické zahrady najdete i na jiných kanárských ostrovech, např. oblíbený Oasis Park u letoviska Costa Calma na Fuerteventuře. Loro Park ovšem patří do poněkud jiné kategorie.

Pravda, vstupné je drahé. Ale za ten obohacující čas, který v Loro parku v bezprostřední blízkosti 300 druhů různých zvířat strávíte, to stojí za to. Apeluji na to, abyste si na zoo vyhradili celý jeden den, který můžete večer, budete-li chtít, zakončit na nedaleké pláži Playa del Castillo. Jestliže vás k Loro parku zajímá cokoliv, co jsem opomenul zmínit, ptejte se prosím v komentářích 🙂

Celkový počet komentářů v diskuzi:   59
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den. Mám dotaz ohledně kočárku. Když ho budeme mít s sebou pro 2 leté dítě, není pak problém nějak ho dostat do těch hledišť při představeních? A druhý dotaz ohledně možnosti koupit vstupenku s obědem či něčím dalším. Máte zkušenost jak ten oběd pak probíhá ve smyslu že si vyberou i děti a ti co nejedí maso? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, jít do Loro parku s kočárkem není problém a není problém se s ním dostat i do jednotlivých hledišť. Do delfinária a k bazénu s kosatkami to jde úplně hladce a přitom není nutné chodit někam nahoru do hlediště, můžete zůstat dole a na kraji. Naopak u lachtanů můžete zůstat zase hned nahoře. S obědem zkušenosti nemám – ale v parku je hned několik možností, kde se najíst a dle mého není nutné kupovat předem nějaký ticket včetně jídla. Buď si jídlo koupíte pak přímo tam, kde chcete. Nebo za mne lépe si to vzít s sebou, přeci jenom to tam není úplně levné.

 • Odpovědět

  Jak je to s parkováním u loroparku?

  • Odpovědět

   Dobrý den Mojmíre, máte dvě možnosti – buď oficiální parkoviště přímo před vstupem do Loro parku (je placené). Pokud chcete ušetřit, dá se zaparkovat mimo v ulicích či menších parkovištích. V otvírací době parku se však volné místo hledá dost těžko. Moje doporučení je park směrem od Puerto de la Cruz minout, hned za parkem se dát na kruhovém objezdu vlevo do kopce nahoru a zaparkovat buď právě v této ulici (pokud ani tady neuspějete), pak je plno dalších míst (využívaných zaměstnanci parku) za parkem v ulici C. del Galeon.

 • Odpovědět

  Ahoj, existuje rodinné vstupné? Díky T.

  • Odpovědět

   Ahoj Terko, bohužel neexistuje, pouze lístky pro dospělé aktuálně za 42 eur, pro děti (6 až 11 let) za 30 eur a mladší děti chodí zdarma.

 • Odpovědět

  Dobrý den, snížené vstupné do Loro parku je pro děti 6-11 let. Dceři je 11,5 roku. Znamená to, že pro ni musíme zakoupit vstupenku jako pro dospělou? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko, pokud vás chápu správně, tak je dceři 11 let (12. narozeniny ještě neoslavila), pak pro ní platí snížené dětské vstupné.

 • Odpovědět

  Dobrý den, máte prosím info, jak to funguje v Aqualandu ohledně kontaktu s delfíny? Lze nějak dopředu zamluvit? A v samotném Loro parku lze zakoupit nějaký „zážitkový program“ jako je třeba krmení žiraf u nás v pražské ZOO apod.?
  Děkuji a přeji pěkný den. S pozdravem Veronika

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko, v Aqualandu nabízí focení s delfíny (20 eur za jednu fotku nebo 30 eur za fotky dvě jedné a té samé osoby), focení a hru s míčem s delfínem (60 eur) nebo dokonce balíček včetně plavání s delfínem (45 minut za 100 eur). Myslím si, že to ale nijak dopředu rezervovat nejde. Co se týká nějakých zážitkových programů (kde byste zvířata přímo krmili apod), tak nic takové Loro park nenabízí.

 • Odpovědět

  Krásný den je možné v zoo i plavba s delfíny? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo, ne ne, v Loro parku toto není možné. Jedině vybírají z publika malé dítě, které pak na loďce delfín tahá na bazénu. Viz. foto výše v článku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli doporučujete vstupenky koupit předem – tj.: je riziko, že do parku již nebudou pouštět z důvodu přeplněnosti? Díky

  • Odpovědět

   Dobrý den Dagmar, není to potřeba, jedinou výhodu to má tu, že nečekáte v případné frontě. Že by zde nepouštěli z důvodu přeplněnosti si nemyslím.

 • Odpovědět

  Aha já jen ,že jste výše psal, že je možné domluvit focení a hry se delfíny .. tak teď nevím jak to mám zpracovat 🙂

  • Odpovědět

   Ještě jednou dobrý den 🙂 Vy asi narážíte na jednu z mojich odpovědí v diskuzi níže, viďte? Ta z 28.6.2021 se však týká jiného parku, Aqualandu v Costa Adeje na jihu ostrova, nikoliv Loro parku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat, zda je nutno si čas a delfínem ( 45 minut dopředu nějak objednat ? ) A dále se chci zeptat, zda se dá nějak fotit s kosatkami po představení či se k nim dá dostat nějak blíž? Děkuji moc za odpověď. Lucka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, jak delfíny, tak kosatky je možné vidět v rámci jejich představení. Delfíni aktuálně vždy v 11:15, 13:00 a 16:15 a kosatky vždy v 11:45 a 15:15. Jiné možnosti zde nejsou a blíže než v rámci těchto vystoupení se k nim nedostanete.

 • Odpovědět

  Dobrý den,nevíte prosím zda je do Loroparku stále omezen vstup nebo je již otevřen po celý týden.Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den, aktuálně žádná covid opatření v Loro parku v platnosti nejsou, park je otevřen celý a každý den.

 • Odpovědět

  Dobrý den, může se do loro parku se psem? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den, nikoliv, do Loro park se se psem ani jinými domácí zvířaty nesmí.

 • Odpovědět

  Ano, je to možné, při odchodu si necháte dát razítko na ruku a můžete se po obědě zase vrátit. Pokud byste chtěli navštívit Loro park příští den, tak na informacích si můžete zakoupit zlevněnou vstupenku cca za poloviční cenu na další den.

  • Odpovědět

   Dobrý den, díky za doplnění informací 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, nevíte, zda je možné v průběhu dne Loro park opustit a zase se do něj ten samý den vrátit? Moc děkuji za pomoc, Adél

  • Odpovědět

   Dobrý den Adél, ano, myslím, že toto je možné a není to zde problém. Pro jistotu bych se však na to zeptal přímo na místě u pokladen.

 • Odpovědět

  Dobrý den, nevíte jaké platí na Tenerife slevy pro studenty? i jinde než v Loroparku.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, omlouvám se, ale toto nevím.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme v září s dětmi a kromě zoo bych chtěla nějaké vodní radovánky v podobě aquaparku. Problém je ale, že dcera má jen 3 roky a ne všude jsou atrakce i pro menší 😉 Naše vodu miluje a sjíždí, co může, takže se nebojí, jde spíš o omezení parku. Nemáte info jestli jsou omezené v některých atrakce věkem nebo výškou? Moc děkuji 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto,

   co se týká Loro parku, tak tam žádná omezení nejsou, Loro park je ZOO v Puerto de la Cruz na severním pobřeží ostrova. Akvaparky jsou na jihu ostrova. Mrkněte se na Siam park – ano, tam má řada atrakcí pro malé děti omezení. V článku o Siam parku všechna omezení zmiňuji. Alternativně lze volit Aqualand Costa Adeje, který je o něco menší. O tom, jaká omezení jsou pro děti v Aqualand Costa Adeje, však informace nemám.

   Pokud přemýšlíte i tom, že podniknete nějaké výlety, koukněte na tyto tipy na výlety na Tenerife.

 • Odpovědět

  Možná ještě dotaz k Aqualandu :-), zda je otevřen, čtu, že je i zde vystoupení delfínů a dá se s nima plavat ? Děkuji

  • Odpovědět

   Aqualand je také otevřen 🙂 V červenci krom pondělí a oterý bude otevřen každý den a to vždy od 10:00 do 17:00. Ano, mají zde delfíny, jejich vystoupení je denně v 15:30. Možnosti je poznat blíže tu také jsou, buď vás nebo děti s delfínem vyfotí (cca 20 eur), za 60 eur udělají víc fotek a dovolí vám si s delfínem hrát s míčkem, popř. nabízí i tzv. dolphin encounter, během kterého s delfínem můžete strávit cca 45 minut (vyjde to zhruba na 100 euro).

   Krom Aqualandu je v Costa Adeje otevřený i větší a známější Siam park.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chystáme se v červenci, mohu se zeptat, nemáte aktuální info o Loro parku, zda trvá plné otevření? Nová zpráva je, že Kanáry spadly do červené rizikové oblasti, tak jaký je tam stav? Děkuji J.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   ano, Kanárské ostrovy bohužel spadly do „červené“ oblasti, nicméně to je spíš snaha ČR zamezit zavlečení nákazy sem k nám. Na Kanárských ostrovech v poslední době žádná velká změna v opatřeních neproběhla, týká se to i Loro parku. Ten zůstává otevřený – vždy od čtvrtka do pondělí od 09:30 do 17:30. Je tam akorát omezená kapacita, tzn. doporučuji buď tam být včas ráno nebo si lístek koupit předem online.

 • Odpovědět

  Mohl bych se zeptat dělám projekt do zeměpisu a na žádné stránce není napsáno kolik tam je zhruba zvířat jestli to víte tak bych to potřeboval vědět děkuji 😀

  • Odpovědět

   Ahoj Kubo, sám to nevím, zkoušel jsem hledat na internetu, dohledal jsem pouze to, že v Loro parku je cca 350 druhů papoušků (celkem asi na 4000 papoušků). Je to informace z jejich webu, který se však v čase mění a dnes již tato informace na jejich stránkách pokud vím nefiguruje. Ale celkový počet druhů zvířat nebo vůbec celkový počet zvířat, které v Loro parku chovají, jsem nikde nenašel…

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  v tuto chíli je již Loro park plně otevřen. Je zde pouze omezení v max. možném počtu návštěvníku na den.

  • Odpovědět

   Dobrý den Rudolfe, to jsou dobré zprávy! Moc díky za upozornění na tuto novinku, věřme, že už to tak zůstane.

 • Odpovědět

  Zdravím chci se zeptat letíme v cervenci a zajima me jestli bude loro park otevřený. Diky

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko,

   Loro park je otevřený už nyní, ale pouze v takovém exkluzivním režimu soukromých prohlídek, kdy vstup pro jednu osobu vychází 100 eur. Nedokáži odhadnout, zda se na léto park otevře v režimu standardním, předpokládám však že nikoliv. Nebyl otevřen ani v minulé letní sezóně.

 • Odpovědět

  Dobré ráno, jsme s dětmi na Tenerife v Costa Adeje.
  Poradíte nám prosím,kam v době covidu můžeme vyrazit?

  • Odpovědět

   Dobrý den Mílo,

   mrkněte se na Aqualand Costa Adeje, který je aktuálně (v únoru) otevřen středy a neděle, dále na Jungle Park nebo na Monkey Park. Vše z uvedeného je z Costa Adeje perfektně dostupné. Známý Siam Park bohužel zatím zůstává stále zavřený.

   Loro Park funguje pokud vím v omezeném režimu. Lze si domluvit individuální celodenní prohlídku parku s průvodcem, vychází to ovšem na 100 eur na osobu.

   Pokud hledáte i trochu jinou inspiraci než tyto parky, doporučuji pročtení článku o výletech na Tenerife, kterému jsem věnoval poměrně dost času, ale věřím, že je pro lidi přínosem. Jsem přesvědčen, že i vy z něho můžete vyjít a nějaké výlety, které v něm zmiňuji, během vaší dovolené zrealizovat 🙂

 • Odpovědět

  Z jakého důvodu je Loro park uzavřený. A otevře se ještě tento rok?

  • Odpovědět

   Je to kvůli koronaviru, přeci jen je to místo, kde se shromažďuje hodně lidí. V oficiálním vyjádření parku zároveň stojí, že tím chrání před možnou nákazou i zvířata, o která se v zoo starají. Nemám v tuto chvíli informaci o tom, kdy se park otevře, pravděpodobně se to zatím vůbec neví.

 • Odpovědět

  Děkuji moc.

 • Odpovědět

  Nevíte náhodou, zda v této době je park otevřeny?

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   není, Loro park je až do odvolání zavřený.

 • Odpovědět

  Ahoj, nevíte, jestli je v Loro Parku možnost „plavat“ s delfíny, nebo alespoň kontakt s nimi ze břehu? Díky. Jana

  • Odpovědět

   Ahoj Jano,

   tohle tu možné není, ani za žádný extra příplatek. Ona pokud vím to obecně po celé Evropě zakazuje legislativa. Co tu však ale dělají, je to, že v rámci představení vyberou z publika jedno malé dítě (viz foto v článku) a delfín ho pak chvíli na loďce tahá po nádrži.

 • Odpovědět

  Děkuji za ochotu, mezitím jsem na informacích Loro našel.

 • Odpovědět

  Jsou ZOO, kde jo možný vstup se psem. Máme velkého (malého 2 kg) psího milovníka zvířat. Zatím jsem nikde nenašel jak je to v Loro Parku. Předem děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jiří,

   není to možné, Loro Parque vstup se psi (nebo jinými domácí zvířaty) neumožňuje, viz. také oficiální informace na jejich stránkách „Pets. Not allowed“.

 • Odpovědět

  Byli jsme na Tenerife v říjnu 2019, vstupné do Loro Parku 38 euro, ale určitě stojí za to. Po 16 hodině odpoledne lze získat vstupenku i za 4 eura, ovšem už nejsou show kosatek, delfínů apod. S plnohodnotnou vstupenkou si můžete koupit další vstup na jiný den za poloviční cenu.

  • Odpovědět

   Díky moc Aleno 🙂 Oboje to jsou docela užitečné informace.

 • Odpovědět

  Ahoj, pokud koupím lístky online, je třeba si rezervovat nějaký termín nebo jaká je platnost lístku. Potřebuji lístky na únor.
  Díky, K

  • Odpovědět

   Ahoj Katko,

   pokud to koupíš přes jejich oficiální stránku, resp. přímo nabídka lístků zde, tak není potřeba termín rezervovat a lístek je platný jeden rok od zakoupení. Koukám, že se ceny optori minulému roku o 1 euro zvedly, tzn. možná není vůbec špatný nápad si to koupit co nejvíce dopředu, a vyhnout se tak případnému dalšímu zvýšení.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Hotel Krabi Tipa Resort, Krabi, Thajsko

Thajsko (-62%): exotika s pobytem na 9 dní za 17 990 Kč

Hotel Royal Brayka, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-59%): 8 dní u zálivu s TOP pláží i korály za 8 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.