Loro park

Dovolená na Tenerife není kompletní bez návštěvy Loro parku. Španělsky Loro Parque, tedy v překladu „papouščí park“ již dávno přesáhl svůj původní záměr vybudovat park pro papoušky a postupně se z něj stala unikátní zoo. Loro park je dnes považován za vůbec tu nejlepší zoo na světě a po národním parku Teide a po zábavním aquaparku Siam Park to je třetí nejvyhledávanější atrakce na Tenerife.

Loro park vřele každému doporučuji!

Papoušci, delfíni, kosatky, gigantické želvy, lachtani a tučňáci, bílý tygři – stručná ochutnávka toho nejzajímavějšího, co park nabízí.

Poloha Loro parku | Jak se tam dostat | Vstupné | Co uvidíte | Kritika parku

Loro park – poloha a základní údaje

Loro Parque se rozkládá na 13,5 hektarech na severním pobřeží ostrova Tenerife hned vedle oblíbeného letoviska Puerto de la Cruz, kde pro park podobného rázu vládne ideální klima, a vytváří zde tak perfektní podmínky pro vegetaci, tak pro celoroční chov zvířat. Teplotní výkyvy mezi létem a zimou tu jsou malé a oblast je celkem bohatá na srážky. Ostatně přesně tento charakter počasí na Tenerife je typický pro celé severní pobřeží ostrova.
Delfíni v Loro Parku
Úchvatná jsou nejen zvířata samotná a jejich „vystoupení“, které se v parku v pravidelných časech konají (viz. níže). Jedinečná je i celá koncepce zoo, včetně jednotlivých výběhů, akvárií i mohutných nádrží, do kterých je čerpána voda přímo z Atlantského oceánu. Do nádrže kosatek je přiváděna z hloubky 65 metrů, je samozřejmě filtrována a v nádrži udržována při konstantní teplotě 13°C.

Jak se do Loro Parku dostat

Nejlepší je, když jste ubytováni přímo v Puerto de la Cruz. Tak lze k parku dojít buď k pěšky nebo můžete využít silniční vláček, který z letoviska do parku návštěvníky sváží.

 • vláček je zdarma
 • jezdí z Plaza Reyes Católlicos (kousek od bazénů Lago Martiánez)
 • jezdí každých 20 minut
 • ve směru do Loro parku jezdí od 9:00 do 16:00
 • z Loro Parku je poslední odjezd v 18:45
 • nemají rádi, když ho použijete k dopravě a přitom do parku nejdete

Snadno se k parku dostanete autem. Můžete mít ale problém s parkováním. Na to, jak je park oblíbený, má dle mého názoru trochu poddimenzované parkoviště. Pokud bude obsazeno, budete muset hledat místo v přilehlých ulicích, i to však není vždy snadné. Zároveň upozorňuji ty, kteří sem pojedou autem z jižního pobřeží, aby si na cestu vyhradili dostatek času, při nejmenším hodinu a půl.
Loro Park, Tenerife, Kanárské ostrovy
Můžete jet i autobusem, a to buď v rámci nějakého fakultativního výletu od vaší CK nebo využít přímo autobus od Loro parku. Cena zpáteční jízdenky z letovisek v jižní části Tenerife je 13,50 € a je potřeba si transfer rezervovat min. 2 dny dopředu.

Vstupné

Ceny lístků jsou bohužel dost vysoké. Základní vstupné do Loro parku, který má otevřeno denně od 8:30 do 18:45 vyjde na 37 €, tj. přibližně na 950 Kč.

 • dospělý – 37€
 • dítě (6 až 11 let) – 25 €
 • dítě (0 až 5 let) – zdarma

V nabídce jsou i různé dražší extra lístky, ve kterých máte v ceně i jídlo, popřípadě rezervovaná místa na jednotlivá představení. Není to ale potřeba. Zároveň lze zakoupit tzv. kombi lístek, který opravňuje k jednomu stupu do Loro parku a k jednomu vstupu do Siam Parku v Costa Adeje. Oba parky patří pod jednoho majitele.

Co uvidíte

Loro Parque nabízí přes 30 různých pavilónů, výběhů a nejrůznějších akvárií. Uvidíte gorily, hrochy, tučňáky, šimpanze, plameňáky, jaguáry, bílé tygry, aligátory i řadu druhů různě hlučných papoušků, kterým se mimochodem na Tenerife dobře daří i ve volném přírodě. Unikátní jsou pak programy a jednotlivá vystoupení v těch nejzajímavějších pavilonech. Probíhají denně v následujících časech:

Papoušci – Loro show:

 • 10:25, 11:50, 13:30, 15:00, 16:00 , 17:30

Kosatky – Orca show:

 • 11:45, 14:00, 16:45

Loro Park, Tenerife, Kanárské ostrovy
Vystoupení lachtanů:

 • 09:35, 12:30, 14:15, 15:30, 16:55

Delfíni a jejich vystoupení v delfináriu:

 • 11:00, 13:15, 14:45, 16:00

Kritika Loro parku

Loro park byl, je a bude kritizován v souvislosti s kosatkami dravými, které zde žijí v zajetí, byť by pravděpodobně tyto jedinci po vypuštění do volné přírody ve svém přirozeném prostředí v oceánu dlouho nepřežili.

Kritika se snáší zejména na aspekt vodních show, ve kterých zde kosatky před platícím publikem vystupují. Údajně sem totiž byly některé z nich převezeny pod podmínkou, že zde budou složit k vědeckým účelům, nikoliv k pobavení diváků v rámci jejich secvičených sestav a výskoků.

Nechť si na to každý udělá svůj vlastní názor, ale považuji za podstatné nastínit i odvrácenou stranu mince.
Kosatky v Loro Parku
V každém případě Loro park je fantastický zážitek, který těžko jinde na světě zažijete. A ačkoliv i samotná pražská zoo, je nádherná, ostatně v celosvětovém TripAdvisor hodnocení patří na 5. příčku, Loro Parque na Tenerife je o třídu jinde. Nejsou to jen papoušci, ale jsou to právě kosatky a také delfíni, kteří z Loro parku dělají tak magické místo, které patří k těm nejvyhledávanějším na celých Kanárských ostrovech.

Pravda, vstupné je drahé. Ale za ten obohacující čas, který v Loro parku v bezprostřední blízkosti 300 druhů různých zvířat strávíte, to stojí za to. Apeluji na to, abyste si na zoo vyhradili celý jeden den, který můžete večer, budete-li chtít, zakončit na nedaleké pláži Playa del Castillo. Jestliže vás k Loro parku zajímá ještě něco, co tu nepadlo, klidně se ptejte v komentářích 🙂

Loro park
4 (80%) 4
Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos (-36%): výborný hotel s plnou penzí (8 dní) za 11 190 Kč

Hotel Kamenec, Kiten, Bulharsko

Bulharsko (-35%): All Inclusive ve 4* hotelu přímo u pláže za 10 970 Kč

Hotel Panorama Boutique Village, Kréta, Řecko

Řecko, Kréta (-59%): perfektní All Inclusive dovolená (9 dní) za 7 990 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt, Marsa Alam (8 dní): All Inclusive dovolená v 5* hotelu za 9 680 Kč

Hotel Dessole Olympos Beach Resort, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos (-50%): 8 dní ve 4* hotelu s All Inclusive za 8 690 Kč

Hotel Js Sol de Alcudia, Mallorca, Španělsko

Dovolená na Mallorce: 8 dní s polopenzí v krásném hotelu za 9 853 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.