Loro park

Dovolená na Tenerife není kompletní bez návštěvy Loro parku. Španělsky Loro Parque, tedy v překladu „papouščí park“ již dávno přesáhl svůj původní záměr vybudovat park pro papoušky a postupně se z něj stala unikátní zoo. Loro park je dnes považován za vůbec tu nejlepší zoo na světě a po národním parku Teide a po zábavním aquaparku Siam Park to je třetí nejvyhledávanější atrakce na Tenerife.

Loro park vřele každému doporučuji!

Papoušci, delfíni, kosatky, gigantické želvy, lachtani a tučňáci, bílý tygři – stručná ochutnávka toho nejzajímavějšího, co park nabízí.

Poloha Loro parku | Jak se tam dostat | Vstupné | Co uvidíte | Kritika parku

Loro park – poloha a základní údaje

Loro Parque se rozkládá na 13,5 hektarech na severním pobřeží ostrova Tenerife hned vedle oblíbeného letoviska Puerto de la Cruz, kde pro park podobného rázu vládne ideální klima, a vytváří zde tak perfektní podmínky pro vegetaci, tak pro celoroční chov zvířat. Teplotní výkyvy mezi létem a zimou tu jsou malé a oblast je celkem bohatá na srážky. Ostatně přesně tento charakter počasí na Tenerife je typický pro celé severní pobřeží ostrova.

Delfíni v Loro Parku

Úchvatná jsou nejen zvířata samotná a jejich „vystoupení“, které se v parku v pravidelných časech konají (viz. níže). Jedinečná je i celá koncepce zoo, včetně jednotlivých výběhů, akvárií i mohutných nádrží, do kterých je čerpána voda přímo z Atlantského oceánu. Do nádrže kosatek je přiváděna z hloubky 65 metrů, je samozřejmě filtrována a v nádrži udržována při konstantní teplotě 13°C.

Jak se do Loro Parku dostat

Nejlepší je, když jste ubytováni přímo v Puerto de la Cruz. Tak lze k parku dojít buď k pěšky nebo můžete využít silniční vláček, který z letoviska do parku návštěvníky sváží.

 • vláček je zdarma
 • jezdí z Plaza Reyes Católlicos (kousek od bazénů Lago Martiánez)
 • jezdí každých 20 minut
 • ve směru do Loro parku jezdí od 9:00 do 16:00
 • z Loro Parku je poslední odjezd v 18:45
 • nemají rádi, když ho použijete k dopravě a přitom do parku nejdete
Loro Park, Tenerife, Kanárské ostrovy

Snadno se k parku dostanete autem. Můžete mít ale problém s parkováním. Na to, jak je park oblíbený, má dle mého názoru trochu poddimenzované parkoviště. Pokud bude obsazeno, budete muset hledat místo v přilehlých ulicích. I to však není vždy snadné (osobní zkušenost). Zároveň upozorňuji ty, kteří sem pojedou autem z jižního pobřeží, aby si na cestu vyhradili dostatek času, při nejmenším hodinu a půl.

Můžete jet i autobusem, a to buď v rámci nějakého fakultativního výletu od vaší CK nebo využít přímo autobus od Loro parku. Cena zpáteční jízdenky z letovisek typu Costa Adeje nebo Los Cristianos v jižní části Tenerife je 13,50 € a je potřeba si transfer rezervovat min. 2 dny dopředu.

Vstupné

Ceny lístků jsou bohužel dost vysoké. Základní vstupné do Loro parku, který má otevřeno denně od 8:30 do 18:45 vyjde na 38 €, tj. přibližně na 960 Kč.

 • dospělý – 38 €
 • dítě (6 až 11 let) – 26 €
 • dítě (0 až 5 let) – zdarma

Dočasně platí následující: po znovuotevření parku (květen 2021) po uvolnění covidových opatřeních je Loro park zpřístupněn prozatím od čtvrtka do pondělí vždy od 9:30 do 17:30.

Ceny, podobně jako ceny vstupů na nejrůznější atrakce v Dubaji, se pomalu zvedají. Ještě na jaře 2019 vyšly lístky na 37 €, resp. na 25 € pro děti. V nabídce jsou i různé dražší extra lístky, ve kterých máte v ceně i jídlo, popřípadě rezervovaná místa na jednotlivá představení. Není to ale potřeba. Zároveň lze zakoupit tzv. kombi lístek, který opravňuje k jednomu stupu do Loro parku a k jednomu vstupu do Siam Parku v Costa Adeje. Oba parky patří jednomu majiteli.

Co uvidíte

Loro Parque nabízí přes 30 různých pavilónů, výběhů a nejrůznějších akvárií. Uvidíte gorily, hrochy, tučňáky, šimpanze, plameňáky, jaguáry, bílé tygry, aligátory i řadu druhů různě hlučných papoušků, kterým se mimochodem na Tenerife dobře daří i ve volném přírodě. Unikátní jsou pak programy a jednotlivá vystoupení v těch nejzajímavějších pavilonech. Probíhají denně v následujících časech:

Papoušci – Loro show:

 • 10:25, 11:50, 13:30, 15:00, 16:00 , 17:30

Kosatky – Orca show:

 • 11:45, 14:00, 16:45
Loro Park, Tenerife, Kanárské ostrovy

Upozorňuji, že během vystoupení kosatek jsou diváci v dolní části kruhového hlediště celí zlití (úplně mokří). Před zahájením Orca show jim jsou nabízeny jednorázové pláštěnky za 3 eura. Pokud nechcete platit za pláštěnky a nechcete být mokří, doporučuji přijít v dostatečném předstihu a obsadit horní polovinu hlediště, kde pláštěnky nepotřebujete a máte i lepší výhled.

Vystoupení lachtanů:

 • 09:35, 12:30, 14:15, 15:30, 16:55

Delfíni a jejich vystoupení v delfináriu:

 • 11:00, 13:15, 14:45, 16:00

Kritika Loro parku

Loro park byl, je a bude kritizován v souvislosti s kosatkami dravými, které zde žijí v zajetí, byť by pravděpodobně tyto jedinci po vypuštění do volné přírody ve svém přirozeném prostředí v oceánu dlouho nepřežili.

Kritika se snáší zejména na aspekt vodních show, ve kterých zde kosatky před platícím publikem vystupují. Údajně sem totiž byly některé z nich převezeny pod podmínkou, že zde budou sloužit k vědeckým účelům, nikoliv k pobavení diváků v rámci jejich secvičených sestav a výskoků.

Kosatky v Loro Parku

Nechť si na to každý udělá svůj vlastní názor, ale považuji za podstatné nastínit i odvrácenou stranu mince.

V každém případě Loro park je fantastický zážitek, který těžko jinde na světě zažijete. A ačkoliv i samotná pražská zoo je nádherná, ostatně v celosvětovém TripAdvisor hodnocení patří na 5. příčku, Loro Parque na Tenerife je o třídu jinde. Nejsou to jen papoušci, ale jsou to právě kosatky a také delfíni, kteří z Loro parku dělají tak magické místo, které patří k těm nejvyhledávanějším na celých Kanárských ostrovech. Zoologické zahrady najdete i na jiných kanárských ostrovech, např. oblíbený Oasis Park u letoviska Costa Calma na Fuerteventuře. Loro Park ovšem patří do poněkud jiné kategorie.

Pravda, vstupné je drahé. Ale za ten obohacující čas, který v Loro parku v bezprostřední blízkosti 300 druhů různých zvířat strávíte, to stojí za to. Apeluji na to, abyste si na zoo vyhradili celý jeden den, který můžete večer, budete-li chtít, zakončit na nedaleké pláži Playa del Castillo. Jestliže vás k Loro parku zajímá cokoliv, co jsem opomenul zmínit, ptejte se prosím v komentářích 🙂

Celkový počet komentářů v diskuzi:   43
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Aha já jen ,že jste výše psal, že je možné domluvit focení a hry se delfíny .. tak teď nevím jak to mám zpracovat 🙂

  • Odpovědět

   Ještě jednou dobrý den 🙂 Vy asi narážíte na jednu z mojich odpovědí v diskuzi níže, viďte? Ta z 28.6.2021 se však týká jiného parku, Aqualandu v Costa Adeje na jihu ostrova, nikoliv Loro parku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat, zda je nutno si čas a delfínem ( 45 minut dopředu nějak objednat ? ) A dále se chci zeptat, zda se dá nějak fotit s kosatkami po představení či se k nim dá dostat nějak blíž? Děkuji moc za odpověď. Lucka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, jak delfíny, tak kosatky je možné vidět v rámci jejich představení. Delfíni aktuálně vždy v 11:15, 13:00 a 16:15 a kosatky vždy v 11:45 a 15:15. Jiné možnosti zde nejsou a blíže než v rámci těchto vystoupení se k nim nedostanete.

 • Odpovědět

  Dobrý den,nevíte prosím zda je do Loroparku stále omezen vstup nebo je již otevřen po celý týden.Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den, aktuálně žádná covid opatření v Loro parku v platnosti nejsou, park je otevřen celý a každý den.

 • Odpovědět

  Dobrý den, může se do loro parku se psem? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den, nikoliv, do Loro park se se psem ani jinými domácí zvířaty nesmí.

 • Odpovědět

  Ano, je to možné, při odchodu si necháte dát razítko na ruku a můžete se po obědě zase vrátit. Pokud byste chtěli navštívit Loro park příští den, tak na informacích si můžete zakoupit zlevněnou vstupenku cca za poloviční cenu na další den.

  • Odpovědět

   Dobrý den, díky za doplnění informací 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, nevíte, zda je možné v průběhu dne Loro park opustit a zase se do něj ten samý den vrátit? Moc děkuji za pomoc, Adél

  • Odpovědět

   Dobrý den Adél, ano, myslím, že toto je možné a není to zde problém. Pro jistotu bych se však na to zeptal přímo na místě u pokladen.

 • Odpovědět

  Dobrý den, nevíte jaké platí na Tenerife slevy pro studenty? i jinde než v Loroparku.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, omlouvám se, ale toto nevím.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme v září s dětmi a kromě zoo bych chtěla nějaké vodní radovánky v podobě aquaparku. Problém je ale, že dcera má jen 3 roky a ne všude jsou atrakce i pro menší 😉 Naše vodu miluje a sjíždí, co může, takže se nebojí, jde spíš o omezení parku. Nemáte info jestli jsou omezené v některých atrakce věkem nebo výškou? Moc děkuji 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto,

   co se týká Loro parku, tak tam žádná omezení nejsou, Loro park je ZOO v Puerto de la Cruz na severním pobřeží ostrova. Akvaparky jsou na jihu ostrova. Mrkněte se na Siam park – ano, tam má řada atrakcí pro malé děti omezení. V článku o Siam parku všechna omezení zmiňuji. Alternativně lze volit Aqualand Costa Adeje, který je o něco menší. O tom, jaká omezení jsou pro děti v Aqualand Costa Adeje, však informace nemám.

   Pokud přemýšlíte i tom, že podniknete nějaké výlety, koukněte na tyto tipy na výlety na Tenerife.

 • Odpovědět

  Možná ještě dotaz k Aqualandu :-), zda je otevřen, čtu, že je i zde vystoupení delfínů a dá se s nima plavat ? Děkuji

  • Odpovědět

   Aqualand je také otevřen 🙂 V červenci krom pondělí a oterý bude otevřen každý den a to vždy od 10:00 do 17:00. Ano, mají zde delfíny, jejich vystoupení je denně v 15:30. Možnosti je poznat blíže tu také jsou, buď vás nebo děti s delfínem vyfotí (cca 20 eur), za 60 eur udělají víc fotek a dovolí vám si s delfínem hrát s míčkem, popř. nabízí i tzv. dolphin encounter, během kterého s delfínem můžete strávit cca 45 minut (vyjde to zhruba na 100 euro).

   Krom Aqualandu je v Costa Adeje otevřený i větší a známější Siam park.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chystáme se v červenci, mohu se zeptat, nemáte aktuální info o Loro parku, zda trvá plné otevření? Nová zpráva je, že Kanáry spadly do červené rizikové oblasti, tak jaký je tam stav? Děkuji J.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   ano, Kanárské ostrovy bohužel spadly do „červené“ oblasti, nicméně to je spíš snaha ČR zamezit zavlečení nákazy sem k nám. Na Kanárských ostrovech v poslední době žádná velká změna v opatřeních neproběhla, týká se to i Loro parku. Ten zůstává otevřený – vždy od čtvrtka do pondělí od 09:30 do 17:30. Je tam akorát omezená kapacita, tzn. doporučuji buď tam být včas ráno nebo si lístek koupit předem online.

 • Odpovědět

  Mohl bych se zeptat dělám projekt do zeměpisu a na žádné stránce není napsáno kolik tam je zhruba zvířat jestli to víte tak bych to potřeboval vědět děkuji 😀

  • Odpovědět

   Ahoj Kubo, sám to nevím, zkoušel jsem hledat na internetu, dohledal jsem pouze to, že v Loro parku je cca 350 druhů papoušků (celkem asi na 4000 papoušků). Je to informace z jejich webu, který se však v čase mění a dnes již tato informace na jejich stránkách pokud vím nefiguruje. Ale celkový počet druhů zvířat nebo vůbec celkový počet zvířat, které v Loro parku chovají, jsem nikde nenašel…

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  v tuto chíli je již Loro park plně otevřen. Je zde pouze omezení v max. možném počtu návštěvníku na den.

  • Odpovědět

   Dobrý den Rudolfe, to jsou dobré zprávy! Moc díky za upozornění na tuto novinku, věřme, že už to tak zůstane.

 • Odpovědět

  Zdravím chci se zeptat letíme v cervenci a zajima me jestli bude loro park otevřený. Diky

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko,

   Loro park je otevřený už nyní, ale pouze v takovém exkluzivním režimu soukromých prohlídek, kdy vstup pro jednu osobu vychází 100 eur. Nedokáži odhadnout, zda se na léto park otevře v režimu standardním, předpokládám však že nikoliv. Nebyl otevřen ani v minulé letní sezóně.

 • Odpovědět

  Dobré ráno, jsme s dětmi na Tenerife v Costa Adeje.
  Poradíte nám prosím,kam v době covidu můžeme vyrazit?

  • Odpovědět

   Dobrý den Mílo,

   mrkněte se na Aqualand Costa Adeje, který je aktuálně (v únoru) otevřen středy a neděle, dále na Jungle Park nebo na Monkey Park. Vše z uvedeného je z Costa Adeje perfektně dostupné. Známý Siam Park bohužel zatím zůstává stále zavřený.

   Loro Park funguje pokud vím v omezeném režimu. Lze si domluvit individuální celodenní prohlídku parku s průvodcem, vychází to ovšem na 100 eur na osobu.

   Pokud hledáte i trochu jinou inspiraci než tyto parky, doporučuji pročtení článku o výletech na Tenerife, kterému jsem věnoval poměrně dost času, ale věřím, že je pro lidi přínosem. Jsem přesvědčen, že i vy z něho můžete vyjít a nějaké výlety, které v něm zmiňuji, během vaší dovolené zrealizovat 🙂

 • Odpovědět

  Z jakého důvodu je Loro park uzavřený. A otevře se ještě tento rok?

  • Odpovědět

   Je to kvůli koronaviru, přeci jen je to místo, kde se shromažďuje hodně lidí. V oficiálním vyjádření parku zároveň stojí, že tím chrání před možnou nákazou i zvířata, o která se v zoo starají. Nemám v tuto chvíli informaci o tom, kdy se park otevře, pravděpodobně se to zatím vůbec neví.

 • Odpovědět

  Děkuji moc.

 • Odpovědět

  Nevíte náhodou, zda v této době je park otevřeny?

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   není, Loro park je až do odvolání zavřený.

 • Odpovědět

  Ahoj, nevíte, jestli je v Loro Parku možnost „plavat“ s delfíny, nebo alespoň kontakt s nimi ze břehu? Díky. Jana

  • Odpovědět

   Ahoj Jano,

   tohle tu možné není, ani za žádný extra příplatek. Ona pokud vím to obecně po celé Evropě zakazuje legislativa. Co tu však ale dělají, je to, že v rámci představení vyberou z publika jedno malé dítě (viz foto v článku) a delfín ho pak chvíli na loďce tahá po nádrži.

 • Odpovědět

  Děkuji za ochotu, mezitím jsem na informacích Loro našel.

 • Odpovědět

  Jsou ZOO, kde jo možný vstup se psem. Máme velkého (malého 2 kg) psího milovníka zvířat. Zatím jsem nikde nenašel jak je to v Loro Parku. Předem děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jiří,

   není to možné, Loro Parque vstup se psi (nebo jinými domácí zvířaty) neumožňuje, viz. také oficiální informace na jejich stránkách „Pets. Not allowed“.

 • Odpovědět

  Byli jsme na Tenerife v říjnu 2019, vstupné do Loro Parku 38 euro, ale určitě stojí za to. Po 16 hodině odpoledne lze získat vstupenku i za 4 eura, ovšem už nejsou show kosatek, delfínů apod. S plnohodnotnou vstupenkou si můžete koupit další vstup na jiný den za poloviční cenu.

  • Odpovědět

   Díky moc Aleno 🙂 Oboje to jsou docela užitečné informace.

 • Odpovědět

  Ahoj, pokud koupím lístky online, je třeba si rezervovat nějaký termín nebo jaká je platnost lístku. Potřebuji lístky na únor.
  Díky, K

  • Odpovědět

   Ahoj Katko,

   pokud to koupíš přes jejich oficiální stránku, resp. přímo nabídka lístků zde, tak není potřeba termín rezervovat a lístek je platný jeden rok od zakoupení. Koukám, že se ceny optori minulému roku o 1 euro zvedly, tzn. možná není vůbec špatný nápad si to koupit co nejvíce dopředu, a vyhnout se tak případnému dalšímu zvýšení.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Royal Brayka Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-54%): 8 dní u TOP zátoky s All Inclusive za 9 990 Kč

Hotel Allegro Isora, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-62%): týdenní All Inclusive na Tenerife za 11 990 Kč

Hotel Arabian Park, Dubaj, Emiráty

Emiráty (-45%): 7 dní ve 4* hotelu přímo v Dubaji za 12 390 Kč

Hotel Murdeira Village Resort, Sal, Kapverdy

Kapverdy (-56%): týdenní dovolená na ostrově Sal za 14 990 Kč

Hotel Radisson Marina Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-63%): výjimečný Radisson Marina resort (8 dní) za 9 590 Kč

Hotel Mariant, S´Illot, Mallorca

Mallorca: dovolená (7 dní) s polopenzí v oblíbeném hotelu za 8 731 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.