Siam park

Vodní zábavní park Siam park, který je vybudovaný v thajském stylu, je po Pico de Teide druhým nejvyhledávanějším turistickým cílem na Tenerife. Siam park doporučuji každému, kdo má rád tobogány i trochu adrenalinu.

Návštěva stojí za to!

Oblíbenost Siam parku spočívá jednak v tom, že nabízí netradiční a veliké skluzavky, vodní řeky a tobogány, do kterých je vstup často možný pouze s nafukovacími „jízdními“ kruhy. Akvapark je zároveň zasazen do prostředí nabízející krásné výhledy na blízké pobřeží a díky stabilně teplému počasí na Tenerife je v provozu celoročně.

Seznamte se s těmi nejdůležitějšími informacemi ještě před tím, než do parku vyrazíte.

 

Přečtěte si následujícího průvodce, ve kterém se mimo jiné dozvíte:

 • kde lze u Siam parku zdarma zaparkovat
 • kdy je nejlepší sem vyrazit
 • i to, kterou atrakci doporučuji navštívit jako první

Případné dotazy prosím směřujte do diskuze dole pod textem.

Siam park – poloha a základní údaje

Siam park se nachází v letovisku Costa Adeje situovaném na jihozápadním pobřeží Tenerife. Park, který byl otevřen v roce 2008, je šikovně situován ve svahu, díky kterému se tak v areálu nachází jen minimum konstrukcí nutných k podepření jednotlivých atrakcí. Většina z nich naopak přirozeně kopíruje původní terén.

Akvapark je vhodný pro všechny věkové kategorie, byť na některé vodní atrakce menší děti nemohou (více o tom níže). Mimo tobogánů tu najdete i klidnější místa a atrakce. K dispozici je velká písečná pláž, jež lemuje bazén s umělým vlnobitím. Nikdo by si neměl nechat ujít ani klidnou jízdu po 1 km dlouhé řece Mai Thai River, která se parkem klikatí.

Siam park byl několikrát oceněn nejen jako nejlepší vodní park v Evropě, ale dokonce i jako nejlepší v celosvětovém měřítku.

Voda je do parku čerpána z oceánu, denně je odsoleno 700 kubických metrů, které jsou následně chemicky ošetřovány a vpouštěny do systému atrakcí. Celoročně je vyhřívána na 24°C až 25°C. Vzhledem k tomu, že teplota moře na Tenerife takových hodnot stěží dosahuje i v tom nejteplejším létě, je Siam park oblíbenou alternativou ke koupání v moři.

Jak se do Siam parku dostat

Pokud nejste ubytováni poblíž tak, že můžete do Siam parku dojít pěšky, tak v podstatě máte dvě možnosti. Buďto autobusem nebo autem.

Ze tří okolních letovisek je možné se do parku dostat autobusovými shuttle spoji, které jsou zdarma. Jezdí z následujících zastávek:

 • z Costa Adeje ze zastávek C.C. El Duque, Fañabé Plaza a Ocean Park
 • z Los Cristianos ze zastávek C.C. Pasarela – Shopping Mall a Hotel Sol Arona Tenerife
 • z Las Americas ze zastávek C.C. Presidente – Shopping Mall , Best Tenerife a Llanos de Troya

Oficiální shuttle busy jezdí i z dalších částí ostrova, dje tak možnost je využít dokonce i v případě, že trávíte dovolenou v Puerto de la Cruz na severu ostrova. Tyto vzdálenější svozy však už zdarma nejsou, stojí 13,50 € / osoba a je nutné si je předem (ideálně 48 hodin dopředu) rezervovat na telefonním čísle +34 922 373 841.

Lze využít i standardní linkové autobusy, které mají v blízkosti parku své zastávky. Jsou to linky 111, 467 a 471. Alternativně ti, kteří bydlí na severní pobřeží mohou jet autobusem č. 343.

Ty, kteří sem přijedou autem, upozorňuji na dvě věci:

 • za parkování se platí 4 € na den
 • parkoviště jsou velká, přesto se rychle plní

Moje doporučení zní přijet včas a za parkování ušetřit tím, že auto necháte v některé z ulic za parkem. Ideální na to je třeba poměrně dlouhá ulice Calle Finlandia (mapa).

Otvírací doba & Kdy navštívit

Otvírací doba Siam parku je:

 • v létě (květen až říjen) od 10:00 do 18:00
 • v zimě (listopad až duben) od 10:00 do 17:00

Park je otevřen 365 dní v roce vyjma případných mimořádných událostí typu koronavirové krize.

Je dobré si na návštěvu parku vyhradit jeden celý den. A to nejen vzhledem k jeho rozloze na 18,5 hektarech, ale i vzhledem k cenám vstupného, které na rovinu řečeno, nejsou zrovna laciné.

Vstupné

Základní vstupné do Loro parku totiž pro jednu dospělou osobu vychází na 38 €, tj. přibližně na 1 000 Kč.

 • dospělý – 38 €
 • dítě (3 až 11 let) – 26 €
 • dítě (0 až 2 roky) – zdarma

Kromě těchto základních lístků existuje celá řada dražších Premium nebo VIP vstupenek. Přehled všech aktuálních možností vstupného do Siam parku naleznete zde.

Považuji za dobré zdůraznit ještě tři věci.

Za prvé: kdo má zájem během dovolené na Tenerife navštívit i proslulou zoo Loro park, má možnost si zakoupit kombinovaný lístek za 66 €. Vzhledem k tomu, že i obyčejné vstupné do Loro parku vychází na 38 €, lze tímto kombinovaným lístkem ušetřit příjemných 10 €.

Za druhé: v Siam parku existuje možnost si ke vstupu přikoupit tzv. Fast Pass za 15 €, díky kterému budete moci na každé atrakci 1x předběhnout frontu. (edit: V tuhle chvíli si nejsem jistý, zda to je stále v nabídce či to je nyní zahrnuto výhradně mezi výhody VIP All Inclusive vstupu, který ovšem stojí 122 €).

Za třetí: zvažte koupi lístků předem online, nebudete se tak zdržovat frontou u pokladen.

Za čtvrté: je možné si koupit lístky od různých distributorů, např. tady. Obvykle to vyjde levněji a má to různé další výhody. Upozorňuji však, že s tím nemám zkušenost, neumím to proto objektivně zhodnotit.

Vodní atrakce

Siam park se proslavil řadou atypických a často velkých tobogánů. Mezi ty nejvíc adrenalinové atrakce patří zejména tzv. Tower of Power, The Dragon nebo jedna z nejnovějších atrakcí, tzv. Kinnaree. Tower of Power je vysoký a přímý tobogán s rychlým vertikálním poklesem 28 metrů. Zatímco v jeho spodní části již člověk sviští vysokou rychlostí, ještě před tím, než se však ocitne v bazénu, projede skrz obří akvárium se žraloky.

Oblíbená je i Singha nebo Mekong či Patong Rapids.

Na toho, koho tobogány omrzí, čeká Mai Thai River, velká umělá řeka pozvolně protékající parkem.

Seznam všech atrakcí včetně videí z jízd po jednotlivých tobogánech i interaktivní mapu Siam parku s 360° fotografiemi naleznete na https://www.siampark.net/siam.html.

Omezení pro děti

Na mnohých atrakcích platí omezení vstupu pro menší děti, na jejichž dodržování plavčíci přísně dohlížejí. Většinou se jedná o výšková omezení, platí však i omezení věku.

 • děti do 140 cm a mladší 14 let nesmí na The Tower of Power
 • děti do 125 cm nesmí na Kinnaree, The Dragon, The Volcano, Singha, The Giant
 • děti do 110 cm nesmí na Mekong Rapids, Patong Rapids, Naga Racer, Jungle Snake

Bez omezení pak je Sawasdee, Lost City, Wave Palace a Mai Thai River.

Doporučení & další postřehy

Do Siam parku by se krom nápojů nemělo vnášet jídlo. Je to samozřejmě snaha o to, abyste si jídlo koupili v některém z bufetů nebo restaurací, které se v parku nachází. Dál upozorňuji, že šatní skříňky, budete-li je potřebovat, jsou za extra poplatek. Malá vychází na 3€ na den, velká na 5€ na den.

Doporučuji dorazit do parku co nejdříve, přeci jen v dopoledních hodinách tu bývá o něco méně lidí, a kdo budete mít zájem zkusit tu nejvyzývavější atrakci The Tower of Power, nechť na ní zamíří přednostně. Později na ní bývají velké fronty.

Chcete-li vyzkoušet všechny tobogány, které Siam park nabízí, obecně je potřeba se obrnit trpělivostí. Především v hlavní letní sezóně u vstupů na atrakce vznikají dlouhé, klidně 20 až 30 minutové fronty. Proto je lepší Siam park navštívit mimo hlavní sezónu, v období dubna a května nebo října, listopadu a prosince.

Siam Park je výborné zpestření dovolené na Tenerife. I proto jsem ho zařadil mezi mé tipy na ty nejlepší výlety na Tenerife. Pravda je, že to není úplně levná zábava. Alternativou k Siam Parku je tzv. Aqualand Costa Adeje, který je menší, srovnatelný třeba s leckterými venkovními vodními parky na Krétě a stojí 19 € na osobu za jeden den.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   2
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Zdravim letíme letos v cervenci bude park otevřený?děkuji Veronika

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko, stejně jako v případě Loro parku, ani v tomto případě bych na standardní provoz parku nespoléhal. Aktuálně je zavřený a na otázku, kdy bude znovuotevřený, vám dle mě dnes nedokáže nikdo konkrétně odpovědět.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.