Costa Adeje

Costa Adeje, jedno z nejvyhledávanějších letovisek na Tenerife, je situováno na jihozápadním cípu ostrova. Plynule navazuje na letovisko Playa de la Américas. Oblast Costa Adeje jako jedna z mála na Tenerife nabízí hned několik pláží, těží z převládajícího slunečného počasí a výhodou je i jeho dostupnost z letiště.

Dovolená v Costa Adeje: zájezdy na 8 dní od 11 719 Kč

Obsah:

Já sám jsem Costa Adeje při jedné z mých cest na Tenerife zvolil jako výchozí bod. To samé s klidným svědomím mohu doporučit i vám. Pojďme si o něm říct to nejpodstatnější.

Základní informace

Letovisko je součástí nejnavštěvovanějšího regionu na Tenerife, kterou představuje pobřežní oblast Los Cristianos – Playa de la Américas – Costa Adeje. Zatímco Los Cristianos a především Play de la Américas jsou letoviska živější, často vyhledávaná mladými lidmi, vězte, že dovolená v Costa Adeje je pohodová a klidná. Letovisko je z větší části tvořeno hotelovými resorty, dál od moře jsou ve svazích vybudovány pro Kanárské ostrovy typické terasovité bytové a apartmánové komplexy.

Costa Adeje, Tenerife

Počasí v Costa Adeje je celoročně příjemně teplé. V létě se nejvyšší denní teploty pohybují obvykle okolo 29°C, v lednu a února pak kolem 22°C. Je to výrazně více než v Puerto de la Cruz na severu ostrova.

Co vidět v Costa Adeje

Nikdo by v prvé řadě neměl minout zdejší pláže. Jsou to například:

  • Playa de Troya & El Bobo
  • Playa de la Pinta
  • Playa de Torviscas
  • Playa de Fañabé
  • Playa de la Caleta
  • Playa del Duque

Nemáte-li zde moc čas a letoviskem jen projíždíte, doporučuji především Playa del Duque (viz foto níže). Scenérie krásných skal ji spolu s Play de Las Teresitas (na severovýchodě ostrova) řadí mezi nejlepší pláže Tenerife.

Podél celého pobřeží zde vede prostorná pobřežní promenáda, není tak problém k jednotlivým plážím dojít pěšky.

Playa del Duque v Costa Adeje

Mnozí míří do Costa Adeje kvůli Siam parku, velkého venkovního akvaparku, který je opakovaně řazen mezi ty nejlepší vodní parky na světě. Vstup do Siam parku není zrovna nejlevnější, ale stojí to za to. Lacinější alternativou je o něco menší Aqualand Costa Adeje.

Co vidět v okolí

Komu se nechce jezdit na druhou stranu ostrova do Loro parku, může navštívit z letoviska 9 km vzdálenou zoo známou jako Jungle park. Ta některá svá zvířata návštěvníkům ukazuje prostřednictvím vystoupení, např. v rámci lachtaní nebo orlí show.

Kdo hraje golf, potěší ho přítomnost golfové hřiště. Nachází se severně od letoviska a nabízí jednak standardních 9 jamek a jednak prestižních 18 jamek v podobě tzv. Championship Course.

Vyplatí se i zastávka u dua pláží Playa de la Tejita a Playa de el Médano nebo výšlap na kopec La Montaña Roja, který od sebe pláže dělí.

Ačkoliv tato část Tenerife není turistice v horách příliš zaslíbená, možnosti se tu přeci jen najdou. V blízkosti Adeje je pěkný 6,5 km dlouhý trail s hezkými výhledy, který vás dovede až k vodopádu Barranco del Infierno, jež připomíná některé vodopády na Madeiře. Na rozdíl od levád na Madeiře má však tento trail omezenou kapacitu 300 návštěvníků denně, den výletu si je proto nutné včas předem rezervovat.

Komu nestačí pěší výlet k vodopádu Infierno, nechť se vydá do vnitrozemí ostrova. Národní park okolo Pico de Teide je z jihu ostrova dobře dostupný. Nejlépe autem po TF-51 a TF-21, lze k tomu však využít i pravidelné autobusové spoje. Cestou doporučuji zastávku ve Villaflor. S nadmořkou výškou 1400 m je Villaflor nejvýše položenou vesnicí na ostrově.

Playa de Fañabé:

pláž Fañabé v Costa adeje, Tenerife

Jak se sem dostat

1. Autem – pohodlně a rychle z tenerifského letiště sem dojedete autem. Po dálnici TF-1 to je 16 km, cca 10 minut jízdy.

2. Autobusem – bez problému se sem dopravíte i autobusem, ať už z okolních letovisek, ze severního pobřeží nebo z letiště. Využijte jednu z linek č. 40, č. 111, č. 343 a další. Podrobné informace a aktuální jízdní řády najdete na stránkách dopravního podniku.

3. Taxi – a nebo soukromým letištním transferem, to jsou ty dražší, byť mnohými preferované varianty dopravy.

4. Lodí – trajekty zajíždí do přístavu Los Cristianos (4 km od Costa Adeje, což lze dojet autobusem, třeba linkou č. 110 nebo č 111). Do přístavu jezdí spoje (např. Fred Olsen nebo Armas) ze všech ostatních kanárských ostrovů i z pevninského Španělska.

Moje doporučení

Jel bych do Costa Adeje na Tenerife znova?

Nejspíše ano.

Snažil bych se najít ubytování v blízkosti Playa del Duque tak, aby byla od resortu či apartmánu v pěší vzdálenosti. Je to tady skutečně ta nejhezčí pláž, tedy ideální místo. Letovisko je čisté, upravené, s veškerou vybaveností. Z pobřeží je jednak vidět sousední La Gomera, jednak je díky své orientaci vhodné na pozorování západů slunce.

Západ slunce nad ostrovem La Gomera:

Pohled na ostrov La Gomera, Kanárské ostrovy
1 komentář
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
  • Odpovědět

    Jak se dostanu z Los Cristianos Primavera apartement autobusem do Costa Adeje Aquaparku.Na jaké stanoviště pojedu z letiště jih na Tenerife autobusem číslo 40 a potom autobusem číslo 483(z jakého stanoviště a na jaké zastávce vystoupím) a jakou dobu půjdu pěšky do ubytování Primavera apartament na Norské ulici. Dana

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.