Mallorca: Nejkrásnější pláže a koupání

Pokud jste milovníci moře a krásných pláží, pak vás Mallorca nezklame! Ačkoliv existují ostrovy, které příliš možností na koupání v moři nenabízejí, typickým příkladem je třeba portugalská Madeira, Mallorca je pravým opakem.

Máte rádi velké písečné pláže nebo dáte přednost malým romantickým zálivům? Mallorca nabízí obojí.

Představíme ty nejlepší místa na koupání. Mnohé z nich jsme osobně navštívili.

Playa de Muro | Playa de Alcúdia | Cala Millor | Port de Sollér | Playa de Sa Coma

Cala Mesquida | Playa de Formentor | Es Trenc | Cala S’Amarador | Playa Romántica

 

Zpestřete si vaši dovolenou na Mallorce a inspirujte se našimi tipy na to nejlepší koupání 🙂 Půjčte si na Mallorce auto, oblékněte plavky a vyrazte vstříc těm nejkrásnějším plážím.

Nebudete litovat! 

Během cesty za plážemi můžete podniknout i jiné aktivity, a poznat tak Mallorcu ještě podrobněji. Přečtěte si naše tipy na výlety na Mallorce.

Nejprve představíme 5 výborně dostupných pláží – najdete je přímo u hlavních přímořských letovisek!

Mallorca: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 27 303 Kč na jedné osobě

Playa de Muro

Krásná přes 8 kilometrů dlouhá písečná pláž, která se táhne při pobřeží zálivu Alcúdia od letoviska Can Picafort směrem na sever k Port de Alcúdia. Ideální pro malé děti, pobřeží je mělké, člověk tak musí poměrně daleko do moře, aby si pořádně zaplaval. V době, kdy vane vítr a moře při pobřeží vytváří větší vlny, jsou zde plavčíci velmi striktní a v hlavní sezóně za podobných podmínek většinou lidi do moře nepouštějí dále než po kolena 🙁 V takovém případě je lepší popojet kousek na sever a vykoupat se na Playa de Alcúdia.
Playa de Muro, pláž Mallorca

Playa de Alcúdia

Pláž s bělavým pískem podobného rázu jako Playa de Muro. I zde je moře relativně mělké, a proto se tu rychle prohřívá. Ačkoliv i tato pláž je velmi dlouhá, pokud sem vyrazíte autem v hlavní sezóně, je třeba se obrnit dávkou trpělivosti. Ačkoliv je v okolí pláže v postranních ulicích parkovacích míst dostatek, může tu i přesto být se zaparkováním problém, zejména v poledních a odpoledních hodinách.
Pláž Playa de Alcúdia, Mallorca

Cala Millor

Ať už budete v Cala Millor bydlet nebo ne, stojí za to se tu na koupačku alespoň zastavit. I Cala Millor se totiž pyšní dlouhou písečnou pláží. Vzhledem k její poloze v turistickém centru nabízí veškerou vybavenost – od slunečníků a lehátek, přes dlouhou promenádu až po širokou nabídku vodních sportů i vysoký počet blízkých restaurací.
Pláž v Cala Millor, Mallorca

Port de Sollér

Na severním pobřeží Mallorcy za pohořím Tramuntana najdete romantické letovisko Port de Sollér. Pláž i samotné letovisko je sevřené v krásném zálivu mezi dvěma skalními masivy. Na každém z nich je maják. K majákům si lze udělat výlety, podle vašich časových možností to lze autem i pěšky. Pláž je pěkná, písečná, i když na nás díky svému umístění i sousednímu přístavu působila spíše městským rázem.
Port de Sollér, Mallorca

Play de Sa Coma

Sa Coma a S’illot – dvě oblíbená letoviska a dvě další hezké, i když v hlavní letní sezóně trochu přelidněné písečné pláže. Pokud budete dovolenou trávit právě tady, neprohloupíte! Koupání je tu perfektní. Jestliže budete bydlet jinde, nevadí. Zastavte se tu alespoň na chvíli, budete-li mít cestu kolem.

Pláž v S’illot:
Pláž S'illot, Mallorca

 

A nyní to zajímavější!

5 krásných, sice hůře dostupných, ale o to romantičtějších pláží. Naskytne-li se vám na Mallorce možnost, rozhodně alespoň některé z nich doporučujeme navštívit.

Cala Mesquida

Na tom nejvýchodnějším cípu Mallorcy v zálivu Cala Mesquida natrefíte na krásnou 300 metrů dlouhou písečnou pláž. Ta přechází v malé písečné duny, které dokreslují její netradiční charakter. V Cala Mesquida je malá zástavba, je zde tedy možnost se ubytovat přímo na místě. Do Cala Mesquida se dostane autem odbočením z kruhového objezdu ve městě Capdepera. Zaparkovat tu lze (a zdarma), ale platí to samé, co kdekoliv jinde na Mallorce – s místem může být v těch nejvytíženějších hodinách problém. Z míst, kde zaparkujete, je to k moři zhruba 350 metrů.
Cala Mesquida, Mallorca

Es Trenc

Na jižním pobřeží Mallorcy mezi městy Colonia de Sant Jordi a Rapita naleznete další dlouhou přírodní písečnou pláž.

Její největší lákadla?

Bílý písek, čistá voda a okolí tvořené malými písečnými dunami. Es Trenc je v průvodcích nejčastěji skloňovanou a velmi vychvalovanou pláží.

Upřímně? Nás vůbec nenadchla. Pravděpodobně to byl špatný čas na její návštěvu. Silný vítr ani placené parkoviště by tolik nevadilo. Naprosto černé moře už ale ano. Moře i pláž, to vše bylo plné černých řas tak, že vhodné místo na koupání nebylo možné najít. Je třeba zdůraznit, že jindy je pláž pravděpodobně skutečně velmi pěkná, my to štěstí neměli, a proto nemáme ani žádné fotografie, které by se daly zveřejnit.

Playa de Formentor

Při cestě na mys Formentor se nezapomeňte zastavit u romantikou nabité Playa de Formentor. Pláž u zálivu Badia de Pollenca situovaná jižním směrem na poloostrově Formentor je kouzelná. Průzračná voda a piniové lesy, jež poskytují kýžený stín a úkryt před ostrými středomořskými slunečními paprsky – to je Playa de Formentor. Můžete vuyžít buď její písečnou část a nebo lézt do vody z přilehlého skalnatého pobřeží – podobně jako v Chorvatsku.

Jistou výhodou je její poloha, poměrně daleko od jakýchkoliv letovisek! Nicméně se sem dostanete buď autobusem (např. z Alcúdie) nebo autem.

Pozor!

Velké parkoviště s krytými stáními je přes den placené! My přijeli v podvečer, kdy již bylo parkování zdarma! (upozorňujeme, že toto nemusí v době vaší dovolené platit). Lze zaparkovat i u krajnice silnice, resp. v příkopu, ale pouze pro odvážné, krajnice jsou hluboké, parkovat tam lze tak jen obtížně!
Pláž Playa de Formentor, Mallorca

Cala S’Amarador

V srdci národního parku Mondrago příroda vytvořila skvostný záliv. Zdejší pláž s jemným a bělavým pískem je podobně jako Playa de Formentor obklopená piniovými háji. Vzhledem k tomu, že se pláž nachází v národním parku, prostředí je tu velice zachovalé bez jakékoliv zástavby. Parkoviště je 500 metrů od pláže.

Playa Romántica

Kousíček na jih od Porta Crista a Dračích jeskyní se nacházejí tři romantické zálivy. Cala Anquila, Cala Mandia a Cala Romántica. Každý z nich ukrývá hezkou písečnou pláž. Největší, nejkrásnější a nejvyhledávanější je poslední z nich – Playa Romántica. Téměř 250 metrů dlouhé skalnaté strany zálivu přirozeně chrání a částečně oddělují pláž od volného moře. Playa Romántica bohužel v letní sezóně ztrácí trochu na své kráse – je často příliš přelidněná.

 

Pokud jste dosud o Mallorce pochybovali, pak věříme, že nyní jste už pochybovat přestali.

Mallorca nabízí desítky dalších nádherných míst na koupání, které se nám do tohoto seznamu nejkrásnějších pláží už nevešly. Vyberte si dovolenou a prozkoumejte Mallorcu osobně!
Záliv Cala Figuera, Mallorca

Celkový počet komentářů v diskuzi:   6
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, je voda v Alcúdia stejně průzračná a čistá jako v Calas de Mallorca? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo, z mé zkušenosti mohu říct, že voda na Mallorce je čistá téměř všude, pokud zrovna není moře zaplavené nějakými řasami apod. Každopádně bych řekl, voda u Alcudie nebude až tak průzračná jako třeba v Cales de Mallorca, a to z důvodu zdejší poměrně velké písečné pláže s pozvolným vstupem do vody (Playa de Muro), která u Alcudie je.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme na Mallorcu 22.10.-27.10.2022. poradíte mi, jak se nejlépe dostanu z letiště do Sa Coma? Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Deniso, do 31.10. jezdí linka A42, viz její detail zde. Takže doporučuji využít právě tu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se s dcerou na konci července do Cala Millor, jak se tam dostanu z letiště? Děkuju!

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   nejjednodušší to budete mít letištní linkou A42, které jezdí z letiště přímo do Cala Millor (s několika zastávkami po cestě). V tuhle chvíli spoj ještě nefunguje, ale předpokládám, že v červenci již tento letištní bus jezdit bude. Určitě ho spustí ve chvíli, kdy se provoz na letišti vrátí do relativního normálu.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.