Madeira: Dovolená 2023

Ostrov omývaný břehy Atlantského oceánu, ráj pro pěší turisty i milovníky krásných pláží a dobrého vína. To všechno je Madeira, portugalský ostrov, který se díky příjemnému počasí a množství turistických cílů těší čím dál větší oblibě.

Kde Madeira leží | Pro koho je vhodná | Koupání | Počasí | Kdy jet na Madeiru

Kde Madeira leží

Madeira se nachází ve vodách Atlantského oceánu – asi 600 km západně od afrického Maroka, 400 kilometrů severně od Kanárských ostrovů a jihozápadním směrem od Portugalska, k němuž oficiálně náleží. Ostrov Madeira je součástí stejnojmenného souostroví, autonomní oblasti s hlavním městem Funchal. Jedinými obydlenými ostrovy v rámci celého souostroví jsou právě Madeira a Porto Santo.

Madeira – mapa

Nejlepší představu o tom, kde se ostrov nachází, získáte pohledem do mapy:

Pro koho je Madeira vhodná?

Pro každého, kdo plánuje dovolenou u moře, ale neholduje extrémním horkům!

Díky příjemným teplotám, které ani v létě nešplhají k tropickým hodnotám, je Madeira vhodná pro všechny, kteří chtějí strávit svou dovolenou aktivně. Množství turistických stezek podél levád (zavlažovací kanály, jimiž je vnitrozemí Madeiry protkané) nabízí spoustu možností pro pěší turistiku.

Velkou atrakcí je zde letní sáňkování v proutěných sáních babosas. Mezi další oblíbené cíle patří zejména hlavní město Funchal nebo tzv. Údolí jeptišek.

Seznamte se 7 nejzajímavějšími místy na Madeiře – rozhodně si je během své dovolené na tomto krásném ostrově věčného jara nenechte ujít!

Koupání na Madeiře

I v rámci aktivní dovolené je nutné najít čas pro odpočinek na pláži!

Ostrov Madeira je vulkanického původu, převažují zde tedy pláže kamenité, ať už oblázkové či pláže s velkými balvany.

Ani milovníci jemného písku ale nemusí na Madeiru zanevřít; mají na výběr ze dvou uměle vytvořených písečných pláží – v Calhetě na jihozápadním pobřeží a na jihovýchodě v městečku Machicu. A pro ty, kteří touží vyzkoušet něco zcela nového, se nabízí také koupání v lávových bazénech v Porto Moniz a Funchalu.

Počasí na Madeiře

Madeiře se přezdívá ostrov věčného jara.

A oprávněně! 

Mírné zimy, připomínající naše brzké jaro, jsou střídány teplými (ne horkými) léty, kdy se teploty nepohybují výš než okolo příjemných pětadvaceti stupňů. Pokud k tomu připočteme příjemný větřík, slunce a malou pravděpodobnost deště, vychází nám ideální místo pro pohodovou dovolenou!

Pro více informací doporučujeme si o počasí na Madeiře přečíst podrobněji a odjezdem na dovolenou nebo rezervací last minute zájezdu na Madeiru vždy sledovat aktuální předpověď počasí.

Kdy vyrazit na Madeiru?

Jak už bylo řečeno, počasí vhodné pro turistiku je na Madeiře během celého roku.

Pokud si však chcete užít i slunných pláží a azurového moře, ideální měsíce jsou srpen a září, kdy je na Madeiře nejtepleji a nejméně srážek. V září si navíc krásné počasí a vyhřáté moře (až 25°C) můžete, díky končící letní sezóně, vychutnat bez přívalu turistů.

Madeira je ideální ostrov pro aktivní dovolenou. Nabízí velké množství turistických tras i zajímavých míst pro výlety. Na své si tu přijdou i milovníci krásných pláží, kteří nevyhledávají tropické teploty. Pokud však chcete strávit dovolenou u moře a patříte k těm méně otužilým, mohla by vás Madeira zklamat. Můžete však přemýšlet třeba o dovolené na Mallorce nebo v Řecku!

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.