Mys Formentor

Mys Formetor je jeden z nejoblíbenějších cílů výletů na španělské Mallorce. Budete-li mít během vaší dovolené na Mallorce možnost, tak poloostrov Formentor rozhodně doporučuji navštívit. Uchvátí vás úžasnými výhledy a vysokými útesy strmě padajícími do sytě modrého moře!

Cap de Formentor jsem navštívil…
Mys Formentor
Přečtěte si, co nesmíte vynechat! A zjistěte, kde všude byste se měli během výletu na tomto poloostrově zastavit.

Kde Formentor leží?

Poloostrov dlouhý cca 14 kilometrů tvoří severovýchodní cíp Mallorky. Jeho konec, tam kde stojí maják, je vůbec nejsevernějším bodem celého ostrova.

K poloostrovu se dostanete od letoviska Port d’Alcúdia. Pojedete přes další letovisko Port de Pollenca, za kterým se silnici hned zvedá a v ostrých serpentinách pokračuje až k majáku.

Na co si dát pozor!!!

1. Silnice je hodně úzká a klikatá. Jeďte opatrně! Pozor dávejte na nezpevněné krajnice, na protijedoucí auta a na bohužel i občasné autobusy.

Mallorca: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 27 303 Kč na jedné osobě

2. Cap de Formentor je hodně oblíbený, v sezóně přes den je tu mnoho aut a parkoviště u vyhlídek a majáku jsou malá. Je mnohem lepší si cestu až dozadu k majáku odbýt buď brzy dopoledne nebo pozdě odpoledne.

3. Po cestě je mnoho vyhlídek, jedete-li dopoledne, je lepší jet nejprve až nakonec mysu a až na zpáteční cestě se stavovat na vyhlídkách. Odpoledne to platí opačně. Nejprve výhledy a pláže, až potom maják.

Co rozhodně neminout

Pár míst, kde je určitě dobré zastavit…

Mys Formentor

Mirador es Colomer

Hned první vyhlídka po úvodním stoupání z Port de Pollenca se jmenuje Mirador es Colomer. Je možné tu zastavit (pozor, malé parkoviště) a vystoupat pár metrů po betonových schodech. Ten výhled to stojí. Ocitnete se 200 metrů nad hladinou moře a otevřou se před vámi impozantní pohledy.

Platja de Formentor

Silnice pak začne pomalu klesat až na úroveň moře, kde je hezká pláž Formentor. Bohužel zde nejde zastavit, a je proto nutné využít placené parkoviště. Parkoviště není přímo u pláže, nýbrž kousíček dál po silnici. U pláže je i oblíbený hotel, hotel Formentor.

Cala Figuera

Dál cestou k majáku minete několik dalších vyhlídek a také záliv a pláž Cala Figuera. Tato pláž není ze silnice dostupná. Musíte nejprve zastavit na improvizovaném prachovém parkoviště, a pak k pláži dojít. Voda u ní při pohledu ze silnice vypadala opravdu průzračně, Cala Figuera je vhodná na potápění. K pláži jsem ale osobně nešel, nemohu ji tak hodnotit.

Záliv Cala Figuera, Mallorca

Maják na mysu

Výlet na mysu Cap de Formentor končí u majáku (je tu vyhlídka, občerstvení a WC). Za dobré viditelnosti je odsud vidět ostrov Menorca.

Neváhejte a mys Formentor na Mallorce navštivte. Bude se vám líbit. Nepodceňte akorát množství turistů, které sem v sezóně dennodenně míří. Hledáte-li tipy na další výlety na Mallorce, koukněte nyní na Dračí jeskyně.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   3
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, dá se k majáku dojít i pěší túru? Je to dobře zvládnutelné? Děkuji. Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   to je daleko. Takže pěšky to rozhodně nedoporučuji. Navíc minulé léto nově platil zákaz jízdy autem až k majáku a obdobně to bude platit i letos. Konkrétně od 15. června do 15. září vždy mezi 10:00 a 19:00. V tuhle dobu se autem dostanete akorát k placenému parkovišti u Platja Formentor a odtamtud je dál nutné využít shuttle bus. Od tohoto parkoviště je to ještě dalších 10 km, tj. pěšky to je na celý den, případně lze jet na kolech.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.