Počasí na Mallorce

Přináším vám podrobné informace o středomořském počasí na Mallorce, které každoročně vybízí k letní dovolené na tomto nádherném španělském ostrově. Mallorca vás v létě přivítá jasnou oblohou, teplotami vzduchu přesahujícími 30°C a krásně prohřátým mořem.

Ale pozor!

Neplatí to vždy. Ještě před vaším odletem z ČR si proto předem zjistěte, jaké vás čeká na Mallorce počasí a jak vysoké teploty vzduchu jsou typické zrovna pro termín vaší dovolené. Ať nejste zbytečně zaskočeni. Zejména si pak přečtěte, jak velké teplo je na Mallorce v červnu a jaké v září, tedy pokud plánujete navštívit tento Baleárský ostrov právě na začátku nebo na konci léta.

Stručný přehled toho, co zde najdete:

Podnebí — Teploty vzduchu — Teplota moře — Kdy je nejlepší na Mallorcu jet — Předpověď počasí

Mallorca: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 27 303 Kč na jedné osobě

Pokud letíte na Mallorcu v následujícím týdnu, bude vás zajímat především aktuální předpověď počasí.

Podnebí

Celé Španělsko a zejména potom celé Baleárské ostrovy spolu s Malorkou leží v subtropickém podnebném pásu >>> mají tedy subtropické podnebí se středomořským typem klimatu. Neopomenout zmínit středomořské klima je zcela zásadní, protože například taková Dubaj také leží v subtropické zóně, ovšem počasí v Dubaji je velmi odlišné od počasí na Ibize, na Menorce nebo právě od toho na Mallorce.

Impozantní útesy na mysu Formentor:
Pohled na mys Formentor, Mallorca

Jaké tedy ve skutečnosti středomořské subtropické klima je?

1. Typická jsou velmi teplá, jasná a suchá léta

2. V létě je většinou přes den přes 30°C

3. Zimy jsou mírné a na srážky poměrně bohaté, prší cca 6x do měsíce, nejvyšší denní teploty stoupají k 16°C

Ojediněle se v zimě vyskytují i sněhové srážky a to zejména v horách Serra de Tramuntana v severní části Mallorcy. Právě toto pohoří je místem, kde jsou srážky nejčetnější nejen v zimě, ale „nejvíce“ zde prší i v létě.

Teplota vzduchu na Mallorce

Průměrné teploty vzduchu krásně ukazují sezónní trendy středomořského klimatu:

Léto >>> příjemně teplé noci (23°C) a horké letní dny, kdy, ačkoliv měsíční průměry (červenec a srpen) dosahují 33°C, se ojediněle vyskytují dny, kdy denní teploty atakují 39°C a v noci neklesají pod 28°C.

Zima >>> zimy na Mallorce, ani nikdy jinde v jižním Španělsku (Valencia, Malaga, Ibiza) nejsou studené. Teploty vzduchu přes den dosahují 15 až 16°C a v brzkých ranních hodinách klesají k 8°C.

Dobrou představu o vývoji teplot získáme z následujícího grafu, který ukazuje teplotní průměry v jednotlivých měsících pro hlavní město Mallorcy – Palma de Mallorca.

Počasí na Mallorce

Sytě oranžová barva značí průměrné denní teploty, žlutá barva průměrné noční teploty.

Teplota moře

Teplota moře na Mallorce je vhodná ke koupání od konce května do konce září.

Ale na květen pozor, moře, ačkoliv se v něm lze koupat, bývá ještě silně osvěžují. Teplota vody nedosahující ani 20°C mluví za vše.

Mallorca teplota moře

Graf ukazuje průměrné hodnoty teploty povrchových vod při pobřeží Mallorcy (data NOAA).

Kdy je nejlepší na Mallorcu jet?

Vycházím-li z předpokladu, že člověk jede na Mallorcu strávit dovolenou u moře, pak nejlepší doba na návštěvu Mallorky je: červen, červenec, srpen a září.

V červenci a v srpnu tu je samozřejmě vůbec nejtepleji, vysoké teploty vzduchu ale mnohé odradí. Ideální čas je proto na začátku nebo na konci léta.

Počasí na Mallorce v červnu je už velmi teplé, průměrnou teplotou vzduchu 28°C a maximálně dvěma (2) deštivými dny snad nikdo nepohrdne.

Z hlediska teplot vzduchu je červen velice podobný počasí na Mallorce v září. Dovolená v září má ale oproti červnu jednu nespornou výhodu. V září tu je totiž teplejší moře, voda má 25°C.

Jak to vypadá s dalšími měsíci?

Duben >>> koupají se jen otužilí, duben je spíše  vhodný na poznávací nebo golfové zájezdy. Mallorcu si na jaře oblíbili i milovníci cyklistiky.

Květen >>> počasí na Mallorce v květnu je už lepší. Pro začátek i pro polovinu měsíce je typický vzduch 23°C a voda 19°C. Podmínky v květnu jsou tak zhruba stejné tomu, co nabízí Egypt v zimě, kam se jezdí k moři v zimních měsících zcela normálně.

Říjen >>> dobré je na Mallorcu vyrazit v první polovině října, teploty do 25°C s teplotou vody cca 22°C vytvářejí lepší podmínky než ty, které zde panují v květnu.

Aktuální předpověď počasí

Jak to vypadá s aktuálním počasím na Mallorce právě teď? Přikládám aktuální předpověď pro hl. město Palma de Mallorca na 7 dní … přiblížením mapy a klikem na letovisko, které vás zajímá, zobrazíte počasí i předpověď pro vybrané místo.

Podrobné předpovědi na 14 dní pro vybraná letoviska naleznete pod odkazy:

 • Předpověď pro Alcudia ->  ZDE
 • Předpověď pro Palmanova ->  ZDE
 • Předpověď pro Santa Ponsa ->  ZDE
 • Předpověď pro Sa Coma ->  ZDE
 • a pro Palma de Mallorca ->  ZDE

Doporučení

Oblíbená Mallorca, čisté prostředí, krásné moře a velmi teplé letní měsíce – důležité předpoklady k tomu, aby váš letní odpočinek u moře v tomto koutě Španělska stál za to. Kdy vyrazit? Doporučujeme druhou polovinu května, červen, červenec, srpen, září a max. první polovinu října. Chcete-li raději vyrazit k moři až na podzim, bude lepší, když se mrknete na vzdálenější destinace. V říjnu a v listopadu je například počasí na Kanárských ostrovech pro dovolenou u moře stále ideální.

Nenechte se od Mallorcy odradit vyššími cenami dovolených (ve srovnání třeba s Řeckem) a vybírejte z last minute zájezdů na Mallorcu.

Buďte si jistí, že slunečné počasí na Mallorce vaši dovolenou jen podtrhne!

Celkový počet komentářů v diskuzi:   72
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  zdravím,zítra-9.8.2023 odlítáme na Mallorcu do Sˇˇllot.Jaké tam je ted počasí?Děkuji za info.Alena

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, dle nejaktuálnější předpovědi má být v s’Illot jasno a během dne 30°C, a to celých nadcházejících 7 dní.

 • Odpovědět

  Zdravim Lukasi, letime na Mallorcu (Sa Coma) tuto sobotu 3.6.-11.6.2023, jake muzeme ocekavt pocasi v tomto terminu a teplota vody v mori? Koukal jsem na nejake predpovedi, ktere ukazuji stale dest a zatazeno a teplotu vzduchu max. 24st. Da se tomu verit, prijde mi to chladne na toto obdobi. Kde se necha sledovat opravdu spolehliva predpoved pocasi pro Mallorcu? Dekuji a preji pekny den.

  • Odpovědět

   Zdravím Lukáši, moře u Sa Coma aktuálně má 20°C. Co se týká teploty vzduchu, ano, i mne se to zdá dost chladne, ale je to tak, díval jsem se nyní na letecké předpovědi pro místní letiště, které přesné jsou (musí být) a aktuálně nyní v cca 16:30 odpoledne tam je pouhých 22°C, což není moc. Dlouhodobější výhled na příští týden dává nejvyšší odpolední teploty v rozmezí od 25°C do 26°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím jestli se mohu zeptat “ jak vidíte počasí poblíž oblasti playa de mura “ snad to píšu dobře
  v červnu první půle ? Oblast alcudia ?
  Dcera čeká mimi … je prosím blízko “ kdyby něco “ doktor , nemocnice “? Poblíž hotelu Iberostar playa de Muro.
  Moc Vám děkuji za Váš čas a odpověď, ať se Vám daří

  • Odpovědět

   Dobrý den Viki, stanadardně se zde v první polovině června nejvyšší denní teploty pohybují mezi 27 a 32°C. Jinak ano, nemocnice je poblíž, ta nejbližší (nemocnice Juaneda Muro) je jen necelých 1,3 km daleko od vašeho hotelu. Případně větší nemocnice je pak ve městě Manacor.

 • Odpovědět

  Dobrý den, zvažujeme dovolenou na Mallorce v sa coma od 13.5, bude to už na koupání v bazénech i moři? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, při nejmenším moře bude ještě tou dobou dost studené, počítejte se teplotou 19°C, max. 20°C, což upřímně není příliš mnoho.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Pojedu na přelomu března a dubna na kole po Mallorce. Jaké mě čeká počasí, Děkuji. Vlčková

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, na přelomu března a dubna je na Mallorce obvykle max. 20°C. Často i méně, klidně v odpoledních hodinách kolem 15°C. Zkrátka teploty jsou zde takto na jaře rozkolísané a nelze ani moc dobře charakterizovat oblačnost – střídá se to, často je polojasno, ale vůbec výjimečný není ani déšť.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystáme se na Mallorcu 1.týden v květnu.Je už v tomto období trošku znát turistická sezona (nebude toho ještě moc zavřeného)? Popř.dokážete nám poradit,kde je v tomto období trošku živěji? Předpokládáme,že na ležení na pláži a koupání v moři to asi úplně nebude,tak bychom rádi i místo,odkud se dá dobře cestovat.Bývají v tomto období v plném provozu už i hotely?Děkuji za odpověď a mějte se krásně 🙂 Kateřina

  • Odpovědět

   Dobrý den Kateřino,

   na Mallorcu se v květnu standardně již jezdí. Budete se divit, kolik turistů sem v tuto dobu míří (a to i začátkem měsíce). Většina hotelů už funguje naplno, toho se bát nemusíte. Samozřejmě záleží na aktuálním počasí, ale na ležení na pláži to většinou již bývá. Studené je akorát moře, které má začátkem května nanejvýš 18°C, což není moc. Pokud nemáte vybrané konkrétní místo a chcete-li trochu živější oblasti, doporučuji větší letoviska. Ideálně ta na východním pobřeží odkud se dá dobře cestovat k většině míst, které doporučuji na stránce o výletech na Mallorce, tedy např. Alcúdia nebo Sa Coma a Cala Millor.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 🙂 za týden letíme na Mallorku, jaké je počasí v lednu? Máme si vzít zimní bundy, boty? Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Nikol,

   zimní bundy ani boty potřeba nejsou 🙂 Občas může pršet, např. na dnešní den bylo vydáno varování před bouřkami, ale většinou je polojasno nebo slunečno. Podle poslední předpovědi by tak mělo být i ve vašem termínu. Teploty přes den se zde touto dobou pohybují mezi 14°C a 17°C, noční minima většinou kolem 8°C, výjimečně i níže, zejména při vyjasnění, kdy to může kolem 7. hodiny ranní klesnout i na 3 °C. Mějte se pěkně!

 • Odpovědět

  Dobrý den,náš termín na Mallorcu je až 24.10.2019.Je nějaká šance na koupání?Budeme v aparthotelu Aquasol-Palmanova.Děkuji a přeji pěkný den,Jana.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   to hodně záleží. Na Mallorce umí být konec října ještě docela teplý (slunečno s denními maximy okolo 24°C a 25°C), ale zároveň umí být i chladný, ostatně tak tomu bylo třeba minulý rok, kdy 25.10. bylo ještě pěkně, ale pak se ochladilo a v následujících dnech se odpolední maxima pohybovaly jen kolem 18°C. Počítejte, že i moře bude chladnější, max. 22°C, spíš ale takových 21,5°C takto na konci měsíce.

 • Odpovědět

  Dobrý den , v pátek 21.9. odlétáme s manželkou na týden do Cala Mandía. Poradíte nám,kam se podívat po okolí ? Najdu nějakou předpověď počasí pro tuto lokalitu?
  Děkuji Matocha R

  • Odpovědět

   Dobrý den Radomíre,

   doporučuji se inspirovat tipy na výlety – většina z nich se týká míst, která jsou na stejné straně ostrova jako vaše letovisko. Bude ale potřeba si půjčit na den / dva auto, abyste mohli ta místa objet. Nebo lze i autobusem ze zdejší zastávky Cala Mendia – přímým spojem se odsud dostanete do různých míst ostrova (do blízkého Porto Crista), ale i do hlavního města či do Capdepery, Alcudia a Port de Pollenca.

   Co se týče počasí – hledejte předpověď pro blízké větší město Porto Cristo – koukám se na ní a vypadá to zatím na teplý konec září – slunečno, přes den 30°C, v noci 18°C. Pěknou dovolenou! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  včera jsem Vám psala dotaz, ale asi se někam ztratil … protože koukám, že odepisujete už i na dnešní 🙂

  Tak prosím znovu… letíme 20.9. na Mallorcu do hotelu Globales Playa Santa Ponsa … máte nějakou zkušenost s hotelem / lokalitou ? Vybrali jsme správně ? 🙂 Škoda, že jsem Vaše stránky objevila tak pozdě… jinak, bych se Vás zeptala předem 🙁

  Taky počítáme bohužel se špatným počasím ( doufám, že napíšete, že bude krásně ) a tak mě zajímá, kam případně na výlet, když bude ošklivo ? Co se v takovém případě dá vše podniknout? 🙂

  Předem moc děkuji !!! Krásný zbytek dne 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Karoli,

   nikam se neztratil 🙂 četl jsem ho, jen jsem na něj nestihl reagovat do doby, než jste se zeptala znovu, omlouvám se.

   Takhle, za mě mohu říct, že hotel Globales Playa Santa Ponsa na Mallorce patří do standardního cenově dostupného průměru. Prosím, nelekejte se. Pokud vám nevadí strožeji vybavené pokoje, tak vám dle mě zde nic chybět nebude. Jídlo perfektní, personál pohodě, pláž v pěší vzdálenosti od hotelu. Jinak zatím to vypadá od 20.9. na celkem dobrý týden, aktuální výhled pro Santa Ponca počítá s tím, že v prvních pěti dnech budete mít přes den 29°C, v noci 14°C, nejprve slunečno, pak jeden den oblačný s možností bouřek. Den na to se sice ochladí (cca 24°C přes den), ale jasná obloha vydrží.

   Odsud určitě při nejmenším navštivte hlavní město Palmu, lze tam klidně dojet autobusem. V Palmě nevynechejte ani hrad Belver, lze i Palma akvárium. Kousek od Santa Ponca je El Toro s pěkným přístavem. Já osobně rád poznávám okolní letoviska a rozšiřuji si tak o destinaci obzory 🙂 … pokud toto se mnou sdílíte, tak se můžete prohlédnout např. Magaluf nebo Palmanovu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme 28.9. 2019 do oblasti sa coma, prosím nemáte předpověď jak bude??? Letíme s detma.
  Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   v týdnu od 28.9. můžete očekávat denní teploty mezi 24°C a 26°C, ranní pak 16°C. Převládat by mělo skorojasno nebo polojasno. Toť aktuální dlouhodobější výhled od 28.9. A obecně konec září na Mallorce bývá většinou slunečný, přes den je teplo, může být klidně i 29°C, ale je třeba počítat s tím, že noci jsou již chladnější.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, 6.10.2019 letím na Mallorcu, nemůžu najít nějakou dlouhodobější předpověď na ten týden, kdy tam budeme – 6.10. až 11.10.2019. Nevíte jak předpokládají předpověď. Děkuji za odpověď… snad se ještě ohřejeme…

  • Odpovědět

   Dobrý den Květo,

   na nějakou přesnou dlouhodobou předpověď je ještě dost brzy. Jednu tu mám a dle ní by ve vašem termínu na začátku října mělo být skoro jasno nebo jasno, během dne ve stínu 25°C, v noci 14°C. Jinak se vám koukám na ráz počasí, který zde panoval minulý říjen a ve vašem týdnu bylo slunečno, jednou se vyskytly bouřky, denní teploty kulminovaly na 26°C, noční klesaly se pohybovaly okolo 15°C. Jednou výjimečně neklesly pod 21°C, o dva dny později naopak výjimečně spadly na 10°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, máme odlétat 7.9.2019 na mallorcu poblíž hlavního města, přítelkyně straší že ten týden hlásí bouřky a chaldnější počasí. Prosím o Váš názor pokud máte nějaký spolehlivý zdroj předpovědi. Dost se to liší.
  Děkuji 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Jakube,

   podle předpovědi, na kterou koukám já, to je skutečně tak, že by mělo být o něco chladněji, kolem 25°C ve stínu, ale většinou slunečno nebo polojasno, výjimečně oblačno. Takže za mě to není nic hrozného, sice ne vedro, ale teplo určitě mít budete.

 • Odpovědět

  Hezký den, 28.8. odlétáme na Mallorku , hotel Globales Dinár, Vala San Vicente a chtěli by jsme si někde zde pronajmout auto.Muze tě nám prosím poradit kde je to nejlepší i cenově, potřebujeme v autě dvě dětské sedačky.Chteli je objednání online, ale prý to tam není možné, až na miste a máme strach ať nějaké auto najdeme.Loni jsme byli na Corfu a tam jsme si auto dopředu zamluvili.Moc děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   jestliže jedete s cestovkou, která vás doveze až do hotelu, řešil bych půjčení auta až na místě. Jestliže nejedete s cestovkou, pak je na místě půjčení auta přímo na letišti (dobrou zkušenost mám ve Španělsku obecně s půjčovnou Interrent). Pokud plánujete půjčovat auto až v Cala San Vicente (je to malé letovisko), mrkněte se na rentacarformentor.com, kteří mají 4 pobočky, jednu z nich právě přímo v Cala San Vicente 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši. Mám dotaz jestli jsou na Mallorce stejné elektrické zásuvky jako v Čechách? Kvůli nabíjení mobilu. Děkuji za odpověď Jarda

  • Odpovědět

   Dobrý den Jardo,

   nejsou sice stejné, je to jiný typ, typ F, na kterém chybí kovový zemnící kolík, ale nebojte, mobil, notebook apod. v nich v pohodě nebijete. Není potřeba žádný speciální adaptér.

 • Odpovědět

  Přeji hezký den Lukáši ,ve středu 19.6. odlétáme na Mallorcu , Bude již voda měla být dosti teplá a vzduch také .Předem moc děkuji .Míla

  • Odpovědět

   Dobrý den Mileno,

   podle předpovědi má být slunečno a teplotně kolem 30°C, koncem vaše termínu (jedete-li na týden) i 33°C. Voda bude určitě ještě studenější, aktuálně má 21°C, což není moc, vy počítejte tak 22,5°C.

 • Odpovědět

  Dobry den, chtěla bych se zeptat, 8.6. odlétáme na Mallorcu do oblasti arenal. Myslíte, že bude v tuto dobu už teplo a bude to i na koupání v moři?

  • Odpovědět

   Dobrý den Kateřino,

   normálně ano, bývá standardně 28°C a více stupňů, ovšem aktuální předpověď (dlouhodobější výhled právě na druhý červnový týden) je dost teplotně podprůměrná. Max. kolem 25°C. Uvidíte, zda se to ještě změní… jinak moře v červnu ještě bývá chladnější, ale koupat se dá, takto v první polovině měsíce standardně 21°C až 22°C.

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši, ráda bych vás poprosila o radu. Dcerka s přítelem mají dovolenou pouze mexi 4.-15.června, pokud bude ještě volno líbí se jim hotel v Alcúdia od 8.6. nebo Zakynthos Laganas. Mají obavy aby bylo teplo, respektive kde je teplejší moře. Našla jsem I Torremolinos ale tam je prý voda ledová :-\ Poradíte nebo
  jiný nápad. Moc děkuji a krásné léto I Vám 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Vilmo,

   ano, můžu potvrdit, že v Torremolinos bývá voda nejchladnější (platí to pro Andalusii obecně). Takže já bych volil Alcudii nebo klidně i ten Zakythos, obě místa dávají i nyní stejnou teplotu vody 18°C a rozdíly mezi nimi většinou nepanují ani v létě. Co třeba zvážit ještě Rhodos? Tam bývá moře z celého Řecka nejteplejší.

 • Odpovědět

  Dobrý den, odlétáme na Mallorcu 5.6., myslíte že to bude na koupání vzhledem k nynějšímu studenému počasí v celé Evropě? Jedná se o pláž Son Matias, oblast Palmanova

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeno,

   joo, na koupání to bude. Teď moře v Palmanově má 18°C, takže nic moc, ale mělo by se to zvedat, podle mě ve vašem termínu může voda mít 20°C. A když to nebude vždy na koupání, můžete vyrazit na výlety – třeba si jet prohlédnout centrum hlavního města, které není z Palmanovy zas tak daleko.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,letím na Malířku 16.6 jaké můžem čekat počasí a jaká bude teplota moře Díky Kája

  • Odpovědět

   Dobrý den Karlo,

   moře v polovině června na Mallorce většinou má 22°C (není to sice moc, ale koupat se již celkem v pohodě dá). Co se týče počasí, bývá slunečno a ve vašem termínu bývají odpolední teploty v rozmezí od 26°C do 32°C.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jestli bude teplejší počasí.. Jedem totiž koncem května 26.5 do 2.6 doufám že se dá už opalovat. Vedra nečekám tak ak snad to vyjde. Děkuji za odpověď. LENKA

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   znám Mallorcu přesně v tomto termínu. Teplo je. Vedro ne, ale na opalování to typicky již bez problému je. Přes den počítejte s teplotu v rozmezí od 26°C do 29°C. Já jsem v tomto termínu jednou zažil i jeden zatažený a deštivý den. Co je chladnější, je moře. Určitě se vykoupete, ale voda na konci května má typicky max. 20,5°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  poraďte, prosím, jestli je dobrý nápad jet na Mallorcu na turistiku v horách v červnu? Nebude už moc vedro? děkuji
  Zuzka

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzko,

   musíte počítat, že i v severní hornatější části ostrova bývá v červnu přes den mezi 25°C a 32°C (v závislosti na aktuálních podmínkách). Počasí je i tady prakticky stále slunečné. Můj názor je, že pár dní turistiky zde v podobném počasí zvládne každý, horko samozřejmě bude, a proto si myslím, že to je ideální doba na to zkombinovat turistiku s koupáním v moři, které vás tu v červnu ještě pěkně osvěží.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  letíme 18.5 na Mallorcu-bude již teplo?
  Děkuji
  Robi

  • Odpovědět

   Dobrý den Robi,

   takhle v půlce května se to o Mallorce ještě tvrdit 100% nedá. Záleží jak kdy. Bývá slunečno, to ano, ale někdy přes den teploty „jen“ okolo 24°C, jindy kolem 27°C. Doporučuji proto počkat na aktuální předpověď, ta vám napoví víc.

 • Odpovědět

  Zdravim, chtela bych si zaletet na Mallorcu 18.3. Az 30.3. Jake muzu cekat pocasi? Jedu s 3,5 letym synem nerada bych byla zavrena v hotelu kvuli desti ; ) dik moc!

  • Odpovědět

   Dobrý den Nicole,

   ne, deště se bát nemusíte. Ano, může se ojediněle objevit, ale většinou bývá pěkně – polojasno nebo slunečno. Teplotně je to ale hodně rozkolísané. V noci nebývají výjimečné teploty okolo 7 i 5°C. Přes den většinou mezi 16°C a 19°C.

 • Odpovědět

  Ahoj Lukasi,

  letime s kamaradkama v dubnu na par dni na Mallorcu. Poradil bys nam, kde je to nejidealnejsi pro 4 holky? Chceme se pobavit, zajit nekam do baru, nekam se podivat. Nemusi to byt vyslovene Megaluf. Cetla jsem, ze je to extremni party zona atd.

  • Odpovědět

   Ahoj Luci,

   podívej se třeba na letovisko Palmanova (dobrá pláž a řada barů i nočních klubů). Je hned vedle Magalufu, tj, budete-li chtít není problém tam dojet nebo i dojít pěšky. Zároveň Palmanova je dobré výchozí místo na výlety – ať už do hlavního města Palma de Mallorca nebo na druhou stranu na tu nejzápadnější část ostrova. Oběma směry lze jet autobusem.

   Nebo na druhé straně ostrova Port d’alcudia, čím blíže k přístavu, tím líp z důvodu více možností nočního vyžití.

   Mít kritéria jako ty, tak prioritně vybírám právě z těchto dvou míst.

 • Odpovědět

  Pěkný den,
  chci se zeptat na otevřenost sportovních obchodů o víkendech. Zda je možné si v neděli odpoledne koupit např. v Palmě plynovou bombu k vařiči? Cca koncem května či v polovině června. Termín zvažujeme. Děkuji. Hanka

  • Odpovědět

   Pěkný večer Hanko,

   většina obchodů bývá v neděli zavřena. Výjimkou jsou hlavně prodejny v centru Palmy, kde najdete třeba Decathlon City, který otevřený je i v neděli. Detailní přehled o možných obchodech ale nemám, takže víc neporadím. V Palmě je i klasický velký Decethlon, ale ten je v neděli zavřený.

 • Odpovědět

  Dobry den chystame se na dovolenou prelom kveten-cerven s 2,5dcerou,je pocasi idealni tam?dekuji za odpoved

  • Odpovědět

   Dobrý večer Richarde,

   ano, pro takto malou vaši dceru bude počasí ideální. Sám mám přesně s tímto termínem s Mallorcou zkušenost, přes den bylo slunečno, teplota asi 29°C. Jeden den bylo oblačno a dokonce přešel jeden velmi prudký liják. Ale až na to vše bylo v pořádku. Nasměruji vás na stránku, kde popisuji počasí na Mallorce v květnu podrobně, a na které najdete i odkaz na typické počasí v červnu.

   Počítejte akorát s tím, že moře ještě nebude moc teplé, koupat se dá, ale vlézt do vody potřebuje takhle na přelomu května a června ještě dost přemlouvání. Nejde to úplně samo.

 • Odpovědět

  Dobrý den, měla bych ještě dotaz ohledně cykloturistiky a zapůjčení kola. Jsem běžný cyklista, mám najeto cca 1 500 km za sezonu…můžete mi poradit nějakou půjčovnu a případně napsat alespoň přibližné ceny za půjčení kola na 1 a více dnů?
  Ráda bych v rámci možností poznala okolí, ale bezpečně a na pohodu:)
  Předem děkuji za odpovědi. Monika

  • Odpovědět

   Zdravím vás Mončo,

   zcela na rovinu řečeno, nemám představu. Nikdy jsem kolo ani na Mallorce ani u nás nepůjčoval. Doporučuji trochu „zagooglit“ a hledat výrazy jako „bike rental mallorca“ nebo „bike rental + jméno letoviska, ve kterém budete“ >> najdete řadu možností a rychle si uděláte představu. Jen upozorním na to, že cenu půjčení na řekněme 4 dny velmi pravděpodobně nebude dvojnásobná oproti ceně půjčení na 2 dny. Půjčení na 2 dny zcela určitě vyjde v přepočtu na jeden den o dost dráž. To doporučuju brát při půjčení v úvahu. Přeju co nejpovedenější výlet! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se vydala na Mallorcu – Can Picafort na týden od 31.10. Podle předpovědi má být ale docela deštivo. Je toto období ještě vhodné na případné koupání a výlety na kole? Děkuji za zprávu. Monika

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko,

   na koupání to už moc není – moře tu sice aktuálně má stále solidních 22°C, ale postupně se má ochlazovat a to i díky chladnějšímu a deštivějšímu počasí, které je aktuálně pro Can Picafort od soboty 27. října předpovídáno. Takže koupání spíš ne, byť samozřejmě vlézt se tam dá, ale kolo ano – říjen je na cykloturistiku na Mallorce ideální. Samozřejmě když neprší, což bohužel zrovna v příští týdne může nastat. Nečekám ale žádný trvalý déšť, spíše přeháňky střídající se s oblačnou oblohou.

 • Odpovědět

  Dobry Den Lukáši, chceme na Mallorcu odletet zitra na posledni chvili a zpatky v patek, predpovedi na netu se dost rozchazi, jak to vidite Vy (S’IIIot) ? Je to jeste na koupani a par slunecnych dni ? Prdem diky za odpoved David

  • Odpovědět

   Dobrý den Davide,

   letovisko SˇIllot je dobrá volba – pěkné pláže i promenáda kolem moře. Voda tu teď má 23°C až 23,5°C. Na polovinu října ještě celkem dobré hodnoty, takže se určitě vykoupete, byť to úplně teplé už nebude. Co se týče počasí, tak dle nejaktuálnější předpovědi má být v první polovině týdne dobře, většinu polojasno a s teplotou do 23°C, druhá polovina týdne bude pravděpodobně horší (ale může se to změnit) – jsou předpovídané spíše přeháňky a déšť a teplotně jen max 21°C (čtvrtek a pátek).

 • Odpovědět

  Dobry den,
  zvazujeme tyden na konci rijna v Mallorce.
  Napadlo me, jestli tam take treba nekonci sezona a bude vice restauraci a vseho uzevreno? Nebo tam vse funguje dal?
  Dekuji za info, Alena.

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   na konci října je na Mallorce v podstatě už po sezóně. Takže v tuhle dobu záleží na tom, kam přesně byste vyrazili. V menších letoviscích bývá takhle na podzim toho už dost zavřeného (hlavně restaurace nebo obchody u pláží). Proto bych vám doporučoval volit nějaké větší letovisko – třeba Cala Millor, Sa Coma, Alcúdia apod. Tam bývá většina míst otevřena i začátkem listopadu.

 • Odpovědět

  Zdravím, chystame se na Mallorcu v termínu od 4.10-14.10. Jaké můžeme očekávat počasí. Bereme si sebou kola. Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   říjen je perfektní doba na to projet Mallorcu na kolech. Budete mít hezky, teplotně přes den v rozmezí od 20 do 25°C. Slunečné a tím pádem ty teplejší dny budou převažovat. Přeháňky se tu mají objevovat pouze ojediněle. Ale rozhodně to není nic, co by vám vaši dovolenou na Mallorce mělo zkazit.

 • Odpovědět

  ahoj,
  ve středu letím na Mallorcu (s Ryanair z Vídně za 300 Kč). Mohu letět na občanku, nebo je nutný pas ?? Při registrace letenky je nutné číslo dokladu – ať tedy vím, co vyplnit… Moc děkuji za informaci
  Hanka

  • Odpovědět

   Ahoj Hanko,

   ano, z Vídně na Mallorcu lze letět pouze s občanským průkazem. Nechceš-li si brát s sebou pas, celou cestu bez problému absolvuješ i s občanským průkazem. Měj hezký pobyt na Mallorce! 🙂

 • Odpovědět

  Díky Lukáši za ty stránky a informace o Mallorce. Letíme začátkem září, snad bude pěkné počasí a užijeme si to i s nějakým koupáním.

  • Odpovědět

   Milane, já děkuju, věřím, že jste tu našel alespoň nějaké užitečné informace. Pravděpodobně myslíte začátkem října – to už na Mallorce nejsou sice žádná vedra, ale většinou je slunečno a příjemně teplo s teplotami přes den okolo 26°C. Co víc si na začátku října přát 🙂

 • Odpovědět

  Ahoj,letím letos koncem září na Malorku, mohu očekávat počasí na koupání?

  • Odpovědět

   Ahoj Radko,

   i koncem září je většinou moře na Mallorce na koupání ještě dostatečně teplé. Typicky tu má v tomto období pobřežní voda hodnotu 24°C. Ale počasí až bývá proměnlivé. Někdy je přes den 28°C, jindy 24°C. Předpověď na konec září aktuálně nějaké srážky hlásí, ale nebojte se toho.

   Relativně deštivo tu bylo tento týden, kdy celé středomořské pobřeží Španělska včetně Baleárských ostrovů bylo nezvykle zatažené a na tuto dobu i poměrně deštivé. Proto se domnívám, že v následujících týdnech tu je opět velká pravděpodobnost slunečného počasí. Pěknou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den
  Prosím o radu chci jet na malorku. Můj jediný možný termín je 17 září až 26. Je možné, že bude celou dobu pršet a bude chladno? Mám 4 děti a rád bych jim udělal výlet k moři

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle,

   druhá polovina září už není z hlediska počasí tak stabilní, ale rozhodně nehrozí to, že by tu celou dobu pršelo a bylo chladno. Přečtěte si podrobnější informace o počasí na Mallorce v září.

   Abych odpověděl co nejpřesněji, koukám se teď na data z minulého září. V druhé polovině měsíce se teploty v odpoledních maximech pohybovaly od 24 do 28°C a v noci klesaly k 17 až ke 13°C. Pršelo jednou jedinkrát (jsou to data pro hlavní město Palma de Mallorca).

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.