Počasí na Mallorce

Přinášíme vám podrobné informace o středomořském počasí na Mallorce, které každoročně vybízí k letní dovolené na tomto nádherném španělském ostrově. Mallorca vás v létě přivítá jasnou oblohou, teplotami vzduchu přesahujícími 30°C a krásně prohřátým mořem.

Ale pozor!

Neplatí to vždy. Ještě před vaším odletem z ČR si proto předem zjistěte, jaké vás čeká na Mallorce počasí a jak vysoké teploty vzduchu jsou typické zrovna pro termín vaší dovolené. Ať nejste zbytečně zaskočeni. Zejména si pak přečtěte, jak velké teplo je na Mallorce v červnu a jaké v září, tedy pokud plánujete navštívit tento Baleárský ostrov právě na začátku nebo na konci léta.

Stručný přehled toho, co zde najdete:

Podnebí — Teploty vzduchu — Teplota moře — Kdy je nejlepší na Mallorcu jet — Předpověď počasí

Mallorca: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 27 303 Kč na jedné osobě

Pokud letíte na Mallorcu v následujícím týdnu, bude vás zajímat především aktuální předpověď počasí.

Podnebí

Celé Španělsko a zejména potom celé Baleárské ostrovy spolu s Malorkou leží v subtropickém podnebném pásu >>> mají tedy subtropické podnebí se středomořským typem klimatu. Neopomenout zmínit středomořské klima je zcela zásadní, protože například taková Dubaj také leží v subtropické zóně, ovšem počasí v Dubaji je velmi odlišné od počasí na Ibize, na Menorce nebo právě od toho na Mallorce.

Impozantní útesy na mysu Formentor:
Pohled na mys Formentor, Mallorca

Jaké tedy ve skutečnosti středomořské subtropické klima je?

1. Typická jsou velmi teplá, jasná a suchá léta

2. V létě je většinou přes den přes 30°C

3. Zimy jsou mírné a na srážky poměrně bohaté, prší cca 6x do měsíce, nejvyšší denní teploty stoupají k 16°C

Ojediněle se v zimě vyskytují i sněhové srážky a to zejména v horách Serra de Tramuntana v severní části Mallorcy. Právě toto pohoří je místem, kde jsou srážky nejčetnější nejen v zimě, ale „nejvíce“ zde prší i v létě.

Teplota vzduchu na Mallorce

Průměrné teploty vzduchu krásně ukazují sezónní trendy středomořského klimatu:

Léto >>> příjemně teplé noci (23°C) a horké letní dny, kdy, ačkoliv měsíční průměry (červenec a srpen) dosahují 33°C, se ojediněle vyskytují dny, kdy denní teploty atakují 39°C a v noci neklesají pod 28°C.

Zima >>> zimy na Mallorce, ani nikdy jinde v jižním Španělsku (Valencia, Malaga, Ibiza) nejsou studené. Teploty vzduchu přes den dosahují 15 až 16°C a v brzkých ranních hodinách klesají k 8°C.

Dobrou představu o vývoji teplot získáme z následujícího grafu, který ukazuje teplotní průměry v jednotlivých měsících pro hlavní město Mallorcy – Palma de Mallorca.

Počasí na Mallorce

Sytě oranžová barva značí průměrné denní teploty, žlutá barva průměrné noční teploty.

Teplota moře

Teplota moře na Mallorce je vhodná ke koupání od konce května do konce září.

Ale na květen pozor, moře, ačkoliv se v něm lze koupat, bývá ještě silně osvěžují. Teplota vody nedosahující ani 20°C mluví za vše.

Mallorca teplota moře

Graf ukazuje průměrné hodnoty teploty povrchových vod při pobřeží Mallorcy (data NOAA).

Kdy je nejlepší na Mallorcu jet?

Vycházíme-li z předpokladu, že člověk jede na Mallorcu strávit dovolenou u moře, pak nejlepší doba na návštěvu Mallorky je: červen, červenec, srpen a září.

V červenci a v srpnu tu je samozřejmě vůbec nejtepleji, vysoké teploty vzduchu ale mnohé odradí. Ideální čas je proto na začátku nebo na konci léta.

Počasí na Mallorce v červnu je už velmi teplé, průměrnou teplotou vzduchu 28°C a maximálně dvěma (2) deštivými dny snad nikdo nepohrdne.

Z hlediska teplot vzduchu je červen velice podobný počasí na Mallorce v září. Dovolená v září má ale oproti červnu jednu nespornou výhodu. V září tu je totiž teplejší moře, voda má 25°C.

Jak to vypadá s dalšími měsíci?

Duben >>> koupají se jen otužilí, duben je spíše  vhodný na poznávací nebo golfové zájezdy. Mallorcu si na jaře oblíbili i milovníci cyklistiky.

Květen >>> počasí na Mallorce v květnu je už lepší. Pro začátek i pro polovinu měsíce je typický vzduch 23°C a voda 19°C. Podmínky v květnu jsou tak zhruba stejné tomu, co nabízí Egypt v zimě, kam se jezdí k moři v zimních měsících zcela normálně.

Říjen >>> dobré je na Mallorcu vyrazit v první polovině října, teploty do 25°C s teplotou vody cca 22°C vytvářejí lepší podmínky než ty, které zde panují v květnu.

Aktuální předpověď počasí

Jak to vypadá s aktuálním počasím na Mallorce právě teď? Přikládáme aktuální předpověď pro hl. město Palma de Mallorca na 7 dní:

Středa
20. 3.
Jasno
Jasno
High 14° / Low 8°
zítra
21. 3.
Částečně oblačno
Částečně oblačno
High 17° / Low 9°
pátek
22. 3.
Jasno
Jasno
High 20° / Low 7°
sobota
23. 3.
Částečně oblačno
Částečně oblačno
High 20° / Low 6°
neděle
24. 3.
Částečně oblačno
Částečně oblačno
High 20° / Low 7°
pondělí
25. 3.
Částečně oblačno
Částečně oblačno
High 19° / Low 7°
úterý
26. 3.
Částečně oblačno
Částečně oblačno
High 19° / Low 7°

Podrobné předpovědi na 14 dní pro vybraná letoviska naleznete pod odkazy:

 • Předpověď pro Alcudia ->  ZDE
 • Předpověď pro Palmanova ->  ZDE
 • Předpověď pro Santa Ponsa ->  ZDE
 • Předpověď pro Sa Coma ->  ZDE
 • a pro Palma de Mallorca ->  ZDE

Doporučení

Oblíbená Mallorca, čisté prostředí, krásné moře a velmi teplé letní měsíce – důležité předpoklady k tomu, aby váš letní odpočinek u moře v tomto koutě Španělska stál za to. Kdy vyrazit? Doporučujeme druhou polovinu května, červen, červenec, srpen, září a max. první polovinu října. Chcete-li raději vyrazit k moři až na podzim, bude lepší, když se mrknete na vzdálenější destinace. V říjnu a v listopadu je například počasí na Kanárských ostrovech pro dovolenou u moře stále ideální.

Nenechte se od Mallorcy odradit vyššími cenami dovolených (ve srovnání třeba s Řeckem) a vybírejte z last minute zájezdů na Mallorcu.

Buďte si jistí, že slunečné počasí na Mallorce vaši dovolenou jen podtrhne!

Počasí na Mallorce
4.73 (94.55%) 11
Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den
  Prosím o radu chci jet na malorku. Můj jediný možný termín je 17 září až 26. Je možné, že bude celou dobu pršet a bude chladno? Mám 4 děti a rád bych jim udělal výlet k moři

  • Dobrý den Pavle,

   druhá polovina září už není z hlediska počasí tak stabilní, ale rozhodně nehrozí to, že by tu celou dobu pršelo a bylo chladno. Přečtěte si podrobnější informace o počasí na Mallorce v září.

   Abych odpověděl co nejpřesněji, koukám se teď na data z minulého září. V druhé polovině měsíce se teploty v odpoledních maximech pohybovaly od 24 do 28°C a v noci klesaly k 17 až ke 13°C. Pršelo jednou jedinkrát (jsou to data pro hlavní město Palma de Mallorca).

 • Odpovědět

  Ahoj,letím letos koncem září na Malorku, mohu očekávat počasí na koupání?

  • Ahoj Radko,

   i koncem září je většinou moře na Mallorce na koupání ještě dostatečně teplé. Typicky tu má v tomto období pobřežní voda hodnotu 24°C. Ale počasí až bývá proměnlivé. Někdy je přes den 28°C, jindy 24°C. Předpověď na konec září aktuálně nějaké srážky hlásí, ale nebojte se toho.

   Relativně deštivo tu bylo tento týden, kdy celé středomořské pobřeží Španělska včetně Baleárských ostrovů bylo nezvykle zatažené a na tuto dobu i poměrně deštivé. Proto se domnívám, že v následujících týdnech tu je opět velká pravděpodobnost slunečného počasí. Pěknou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Díky Lukáši za ty stránky a informace o Mallorce. Letíme začátkem září, snad bude pěkné počasí a užijeme si to i s nějakým koupáním.

  • Milane, já děkuju, věřím, že jste tu našel alespoň nějaké užitečné informace. Pravděpodobně myslíte začátkem října – to už na Mallorce nejsou sice žádná vedra, ale většinou je slunečno a příjemně teplo s teplotami přes den okolo 26°C. Co víc si na začátku října přát 🙂

 • Odpovědět

  ahoj,
  ve středu letím na Mallorcu (s Ryanair z Vídně za 300 Kč). Mohu letět na občanku, nebo je nutný pas ?? Při registrace letenky je nutné číslo dokladu – ať tedy vím, co vyplnit… Moc děkuji za informaci
  Hanka

  • Ahoj Hanko,

   ano, z Vídně na Mallorcu lze letět pouze s občanským průkazem. Nechceš-li si brát s sebou pas, celou cestu bez problému absolvuješ i s občanským průkazem. Měj hezký pobyt na Mallorce! 🙂

 • Odpovědět

  Zdravím, chystame se na Mallorcu v termínu od 4.10-14.10. Jaké můžeme očekávat počasí. Bereme si sebou kola. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Martine,

   říjen je perfektní doba na to projet Mallorcu na kolech. Budete mít hezky, teplotně přes den v rozmezí od 20 do 25°C. Slunečné a tím pádem ty teplejší dny budou převažovat. Přeháňky se tu mají objevovat pouze ojediněle. Ale rozhodně to není nic, co by vám vaši dovolenou na Mallorce mělo zkazit.

 • Odpovědět

  Dobry den,
  zvazujeme tyden na konci rijna v Mallorce.
  Napadlo me, jestli tam take treba nekonci sezona a bude vice restauraci a vseho uzevreno? Nebo tam vse funguje dal?
  Dekuji za info, Alena.

  • Dobrý den Aleno,

   na konci října je na Mallorce v podstatě už po sezóně. Takže v tuhle dobu záleží na tom, kam přesně byste vyrazili. V menších letoviscích bývá takhle na podzim toho už dost zavřeného (hlavně restaurace nebo obchody u pláží). Proto bych vám doporučoval volit nějaké větší letovisko – třeba Cala Millor, Sa Coma, Alcúdia apod. Tam bývá většina míst otevřena i začátkem listopadu.

 • Odpovědět

  Dobry Den Lukáši, chceme na Mallorcu odletet zitra na posledni chvili a zpatky v patek, predpovedi na netu se dost rozchazi, jak to vidite Vy (S’IIIot) ? Je to jeste na koupani a par slunecnych dni ? Prdem diky za odpoved David

  • Dobrý den Davide,

   letovisko SˇIllot je dobrá volba – pěkné pláže i promenáda kolem moře. Voda tu teď má 23°C až 23,5°C. Na polovinu října ještě celkem dobré hodnoty, takže se určitě vykoupete, byť to úplně teplé už nebude. Co se týče počasí, tak dle nejaktuálnější předpovědi má být v první polovině týdne dobře, většinu polojasno a s teplotou do 23°C, druhá polovina týdne bude pravděpodobně horší (ale může se to změnit) – jsou předpovídané spíše přeháňky a déšť a teplotně jen max 21°C (čtvrtek a pátek).

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se vydala na Mallorcu – Can Picafort na týden od 31.10. Podle předpovědi má být ale docela deštivo. Je toto období ještě vhodné na případné koupání a výlety na kole? Děkuji za zprávu. Monika

  • Dobrý den Moniko,

   na koupání to už moc není – moře tu sice aktuálně má stále solidních 22°C, ale postupně se má ochlazovat a to i díky chladnějšímu a deštivějšímu počasí, které je aktuálně pro Can Picafort od soboty 27. října předpovídáno. Takže koupání spíš ne, byť samozřejmě vlézt se tam dá, ale kolo ano – říjen je na cykloturistiku na Mallorce ideální. Samozřejmě když neprší, což bohužel zrovna v příští týdne může nastat. Nečekám ale žádný trvalý déšť, spíše přeháňky střídající se s oblačnou oblohou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, měla bych ještě dotaz ohledně cykloturistiky a zapůjčení kola. Jsem běžný cyklista, mám najeto cca 1 500 km za sezonu…můžete mi poradit nějakou půjčovnu a případně napsat alespoň přibližné ceny za půjčení kola na 1 a více dnů?
  Ráda bych v rámci možností poznala okolí, ale bezpečně a na pohodu:)
  Předem děkuji za odpovědi. Monika

  • Zdravím vás Mončo,

   zcela na rovinu řečeno, nemám představu. Nikdy jsem kolo ani na Mallorce ani u nás nepůjčoval. Doporučuji trochu „zagooglit“ a hledat výrazy jako „bike rental mallorca“ nebo „bike rental + jméno letoviska, ve kterém budete“ >> najdete řadu možností a rychle si uděláte představu. Jen upozorním na to, že cenu půjčení na řekněme 4 dny velmi pravděpodobně nebude dvojnásobná oproti ceně půjčení na 2 dny. Půjčení na 2 dny zcela určitě vyjde v přepočtu na jeden den o dost dráž. To doporučuju brát při půjčení v úvahu. Přeju co nejpovedenější výlet! 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den chystame se na dovolenou prelom kveten-cerven s 2,5dcerou,je pocasi idealni tam?dekuji za odpoved

  • Dobrý večer Richarde,

   ano, pro takto malou vaši dceru bude počasí ideální. Sám mám přesně s tímto termínem s Mallorcou zkušenost, přes den bylo slunečno, teplota asi 29°C. Jeden den bylo oblačno a dokonce přešel jeden velmi prudký liják. Ale až na to vše bylo v pořádku. Nasměruji vás na stránku, kde popisuji počasí na Mallorce v květnu podrobně, a na které najdete i odkaz na typické počasí v červnu.

   Počítejte akorát s tím, že moře ještě nebude moc teplé, koupat se dá, ale vlézt do vody potřebuje takhle na přelomu května a června ještě dost přemlouvání. Nejde to úplně samo.

 • Odpovědět

  Pěkný den,
  chci se zeptat na otevřenost sportovních obchodů o víkendech. Zda je možné si v neděli odpoledne koupit např. v Palmě plynovou bombu k vařiči? Cca koncem května či v polovině června. Termín zvažujeme. Děkuji. Hanka

  • Pěkný večer Hanko,

   většina obchodů bývá v neděli zavřena. Výjimkou jsou hlavně prodejny v centru Palmy, kde najdete třeba Decathlon City, který otevřený je i v neděli. Detailní přehled o možných obchodech ale nemám, takže víc neporadím. V Palmě je i klasický velký Decethlon, ale ten je v neděli zavřený.

 • Odpovědět

  Ahoj Lukasi,

  letime s kamaradkama v dubnu na par dni na Mallorcu. Poradil bys nam, kde je to nejidealnejsi pro 4 holky? Chceme se pobavit, zajit nekam do baru, nekam se podivat. Nemusi to byt vyslovene Megaluf. Cetla jsem, ze je to extremni party zona atd.

  • Ahoj Luci,

   podívej se třeba na letovisko Palmanova (dobrá pláž a řada barů i nočních klubů). Je hned vedle Magalufu, tj, budete-li chtít není problém tam dojet nebo i dojít pěšky. Zároveň Palmanova je dobré výchozí místo na výlety – ať už do hlavního města Palma de Mallorca nebo na druhou stranu na tu nejzápadnější část ostrova. Oběma směry lze jet autobusem.

   Nebo na druhé straně ostrova Port d’alcudia, čím blíže k přístavu, tím líp z důvodu více možností nočního vyžití.

   Mít kritéria jako ty, tak prioritně vybírám právě z těchto dvou míst.

 • Odpovědět

  Zdravim, chtela bych si zaletet na Mallorcu 18.3. Az 30.3. Jake muzu cekat pocasi? Jedu s 3,5 letym synem nerada bych byla zavrena v hotelu kvuli desti ; ) dik moc!

  • Dobrý den Nicole,

   ne, deště se bát nemusíte. Ano, může se ojediněle objevit, ale většinou bývá pěkně – polojasno nebo slunečno. Teplotně je to ale hodně rozkolísané. V noci nebývají výjimečné teploty okolo 7 i 5°C. Přes den většinou mezi 16°C a 19°C.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Royal Horizons Boa Vista, Boa Vista, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (sleva 48%): týdenní All Inclusive na Boa Vistě za 15 190 Kč

Hotel Sol Parque San Antonio, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy levně: 7 dní na Tenerife ve 4* hotelu již za 8 634 Kč

Egypt, Sham el-Sheikh, Cleopatra Luxury Resort

Egypt (-50%): All Inclusive Sharm el-Sheikh (5* hotel) za 10 390 Kč

Hotel Oceanic Khorfakkan Resort & Spa, Fujairah, Emiráty

Emiráty: dovolená ve 4* hotelu přímo u moře ve Fujairah za 13 390 Kč

Sunny Days El Palacio Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (7 dní): all inclusive zájezdy (4* hotel) už za 5 202 Kč

Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.