7 nejkrásnějších pláží na Krétě

Ostrov Kréta láká ročně milióny turistů – některé na okouzlující přírodní scenérie, jiné na množství antických památek. Během každé dovolené na Krétě se však musí najít místo i pro relax u průzračného Egejského moře a je důležité pro něj najít perfektní místo.

Kde se tedy nachází ty nejkrásnější pláže na Krétě? Je jich opravdu nepřeberné množství…

Falassarna | Balos | Elafonissi | Paleochora | Vai | Preveli | Myrtos

…přinášíme seznam sedmi nejlepších!

Řecko: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 30 810 Kč na jedné osobě

1. Falassarna

V západní části Kréty leží Falassarna – přístavní městečko se spoustou antických památek, ale také s jednou z nejkrásnějších a nejčistších pláží celého Řecka.

Falassarna je velká pláž s jemným bílým pískem a pozvolným vstupem do moře. Turistický ruch se tu začal probouzet teprve nedávno, dnes je již plně vybavená lehátky, slunečníky a několika bary, rozhodně se však nejedná o přelidněnou pláž, kde člověk marně hledá pár volných metrů pro svou deku.

Pláž je vzdálena asi sedm kilometrů od krásného městečka Kissamos (Kastelli) a je velmi dobře přístupná autem. Falassarna nabízí výborné podmínky pro šnorchlování a potápění, ale nadchne zejména ty, kteří dávají přednost klidné dovolené v srdci přírody před rušným životem na promenádách a plážovými večírky.

 

Ačkoliv ty nejhezčí pláže leží mimo hlavní letoviska, Kréta nabízí krásné pláže i přímo u hlavních letovisek – zde například písečná pláž Chersonissos:
Pláže na Krétě - písečná pláž v letovisku Chersonissos

2. Balos

Ve stejném cípu ostrova jako Falassarna pouze několik kilometrů severněji se nachází další ze seznamu krásných pláží Kréty.

Pláž Balos.

Azurové moře nabízí skvělou možnost šnorchlování; jemný bílý písek a mělčina zase potěší všechny sběratele mušlí. Pláž je určitě vhodná i pro rodiny s dětmi. Nezapomeňte však přibalit svačinu, v této odlehlé laguně nepotkáte obchod ani restauraci.

Pláž Balos bohužel není tak snadno přístupná, pobyt na ní však za komplikovanější cestu jistě stojí. Popřípadě můžete využít fakultativních výletů, které se sem často pořádají.

3. Elafonissi

Podobně klidné a neobydlené okolí s nedotčenou přírodou nabízí pláž Elafonissi na jihozápadě Kréty. Od zmíněného města Kissamos ji dělí asi 43 km jižním směrem. Samotná pláž už však tak klidná a opuštěná nebývá, zejména během hlavní sezóny je tato písečná pláž cílem mnoha turistů.

A není divu!

Kdo by nechtěl navštívit pláž přezdívanou „evropské Tichomoří“ či „ráj na zemi“?

Tento přírodní útvar mezi Krétou a ostrůvkem Elafonissi vás rozhodně nezklame.

Kromě fakultativních výletů CK, které sem často směřují, máte možnost využít i vlastní dopravu – pláž je bez problému přístupná autem (v takovém případě byste neměli minout klášter Hrissoskalitissas přímo u příjezdové cesty, nabízející zajímavé zpestření dne na pláži). Samozřejmostí je plné zázemí pláže včetně několika taveren.

4. Paleochora

Nedaleko odtud se nachází městečko Paleochora, které nabízí hned několik úchvatných pláží:

 1. pláž Pachia Ammos lemovaná tamarišky, jejíž součástí je i nudistická pláž
 2. a oblázková Chalikia

Obě jsou oceněny modrou vlajkou EU.

Hotely přímo na pláži zde nenajdete, ale ubytování v historickém městě má jistě své kouzlo. Ačkoli se jedná o krásnou oblast, není extrémně přelidněná, a tak si snad na pláži užijete i trochu klidu. Díky extrémně čisté vodě je to jedno z nejlepších míst pro šnorchlování a potápění, na které můžete na Krétě narazit.

5. Vai

Pokud se přesuneme přes celý ostrov na jeho východní pobřeží, v pátrání po ideální pláži bychom neměli přehlédnout Vai neboli Palmovou pláž. Tentokrát je přezdívka zcela jistě oprávněná, palem tu najdeme opravdu bezpočet a je zajímavostí, že zde rostou zcela přirozeně, bez lidského zásahu.

Pláž Vai se nachází v jedné ze zátok malebného východního pobřeží. Její malebnost se však až příliš rozkřikla do světa a tak se dnes jedná o jednu z nejpřelidněnějších a nejdražších pláží v Řecku, rozhodně je tedy lepší sem vyrazit mimo turistickou sezónu a například navštívit Krétu v září nebo v květnu..

Pokud vás však davy turistů přece jen neodradí, najdete Palmovou pláž 24 km severovýchodně od historického města Sithia, opět je snadno přístupná a v blízkosti se nachází parkoviště.

Ačkoliv jsou ceny v Řecku standardně o něco vyšší než u nás, vězte, že u podobně vyhlášených pláží jako je pláž Vai jsou ceny dokonce několikanásobně vyšší. Nikoho nepřekvapí, že v těchto ohledech vychází levněji Chorvatsko. A i Chorvatsko nabízí hezké pláže, dokonce i písečné. Přečtěte si náš seznam 8 nejhezčích pláží v Chorvatsku.

6. Preveli

Na jihu ostrova, v místě, kde se do moře vlévá říčka Megamo Potamo, se nachází malebná písečná pláž lemovaná skálami a rákosím.

Preveli je jednou z nekrásnějších a neslavnějších pláží Kréty.

Bohužel i zde je okouzlující prostředí vykoupeno vaším klidem – do Preveli míří v sezóně doslova zástupy turistů. Pokud se sem však přeci jen vydáte, rozhodně byste měli využít možnosti plavby lodí, která vás po řece dopraví až ke klášteru Preveli – někdejšímu centru náboženského dění Kréty. Je však také možné dopravit se sem autem. Preveli leží zhruba 40 km na jih od města Rethymno.

7. Myrtos

Zůstaneme-li i nadále u jižního pobřeží Kréty, další proslulou pláží, kterou nelze minout, je Myrtos.

Několik set metrů dlouhá pláž obklopená skalisky patří k nejfotogeničtějším místům Kréty – zejména při západu slunce, který je zde opravdu nezapomenutelným zážitkem pro každého romantika. Povrch pláže tvoří bílé oblázky popřípadě hrubý písek.

Ale pozor!

Vstup do vody je prudký.

Tato nádherná pláž se nachází asi 30 km severně od města Argostoli. Nabízí lehátka i slunečníky k vypůjčení i občerstvení v menším bufetu.

Tento seznam představuje opravdu jen zlomek těch nejhezčích pláží, které můžeme na Krétě najít. Z nepřeberného množství si vybere opravdu každý, ať už preferuje bohatý noční život nebo klidné západy slunce; plné turistické zázemí nebo nedotčenou přírodu…

Výhodou Kréty je téměř jisté krásné počasí a nikoho nezklame ani teplé moře, které Krétu omývá.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den,mohla bych se zeptat,navštívítme v září Krétu do vesničky Sissi na východním pobřeží ,libi se mi Vaše tipy na výlety na pláže Balos a Elafonissi .Jak cca je dlouhá cesta autem ?.Co jsem se divala na mapu ,je to na opačné straně ostrova.Děkuji Iveta

  • Dobrý den Ivet,

   pravděpodobně myslíte vesničku Sisi kousek na východ od letoviska Malia. Bohužel ty nejlepší pláže na západním pobřeží Kréty, ať už Balos, Falassarna nebo Elafonissi budete mít dost z ruky. Kréta je velký ostrov a ačkoliv na severním pobřeží vede dálnice, i tak byste na cestě autem strávili při nejmenším 3,5 hodiny (jedna cesta).

   Osobně bych to nepodnikal a využil auto k prozkoumávání bližších míst – palác Knossos, plošina Lasithi, město Agios Nikolaos nebo pláže v Malia.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: letní dovolená s light All Inclusive za 12 990 Kč

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte, Sal, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (-53%): TOP hotel na Salu s All Inclusive za 13 890 Kč !!!

Hotel Blue Sea Callao Garden, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-67%): All Inclusive dovolená levně za 7 990 Kč

Hotel Amarina Abu Soma Resort, Abu Soma, Egypt

Egypt (-53%): levné All Inclusive v perfektním 5* hotelu za 8 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Costa Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura (-52%): dovolená na Kanárech s polopenzí za 11 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.