7 nejkrásnějších pláží v Řecku

Antické památky, místní gastronomie nebo krásy zdejší přírody, ať už vás do Řecka táhne cokoli, jistě nějaký čas věnujete i slunění u mořských břehů. Řecké pláže se pyšní azurovou vodou a fascinujícími panoramaty!

Kde najít ty nejkrásnější? Odpovíme.

Tu nejlepší inspiraci najdete v našem seznamu sedmi řeckých pláží jako z pohlednic.

Myrtos | Navagio | Porto Katsiki | St‘ Pauls Bay | Elafonissi | Canal D’Amour | Balos

Řecko: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 30 810 Kč na jedné osobě

Pěkné koupání najdeme na mnoha místech a nemusíme přitom jezdit daleko. Hezké písečné pláže v Chorvatsku nadchnout každého, ale Řecko má své výjimečné kouzlo! Pláže na řeckých (zejména Jónských) ostrovech snadno předčí nejen ty v Chorvatsku, ale i ty nejkrásnější pláže v Turecku.

Tyto jsou ty nejlepší…

Myrtos, Kefalonie

Mluvíme-li o nejkrásnějších plážích Řecka, nejde hned v úvodu nezmínit pláž Myrtos na severním břehu ostrova Kelafonie. Mnozí ji jistě znají, přestože ji nikdy nenavštívili, jedná se totiž o jednu z nejfotografovanějších řeckých pláží vůbec. A není se čemu divit, oblázková pláž dokola lemovaná bělostnými útesy tvoří spolu s výhledem na otevřené moře fascinující scenérii, obzvlášť při západu slunce.
Pláž Myrtos, Kefalonie, Řecko
Pro turisty jsou zde k dispozici slunečníky, lehátka i menší bufet. Kromě slunění však jistě stojí za to také prozkoumat okolní přírodu, kterou je Kelafonie pověstná, nebo navštívit nedalekou vesničku Assos – stará malebné domečky v zelených kopcích jsou téměř stejně okouzlující jako bílá pláž.

Pláži v zátoce Navagio se často přezdívá Shipwreck Beach, to kvůli obrovskému vraku lodi, která tu „kotví“ už více než 30 let. Mnozí průvodci vám zřejmě budou vyprávět dobrodružný příběh o pirátské lodi, která u zdejších břehů ztroskotala při pašování cigaret, alkoholu nebo dokonce žen. O něco méně zajímavý, avšak zřejmě pravdivý, je příběh o lodi jménem Panagiotis, které během jedné rozbouřené noci roku 1980 vypověděl motor službu, loď se zasekla na mělčině, odkud ji mohutné vlny vyvrhly na pláž, kde tedy stojí dodnes.
Pláž Navagio, Zakynthos, Řecko
Záliv je zasazen do majestátních vápencových útesů, které se zde na ostrově Zakynthos v některých místech tyčí až do výšky 300 metrů nad bělostnou písečnooblázkovou pláží. Zdejší útesy svoji mohutností připomínají vysoká skaliska na poloostrově Formentor na španělské Mallorce. Kouzlo však tomuto místu dodává hlavně jeho nedostupnost – od zbytku světa vás bude dělit nekonečná plocha tyrkysově modré vody. Do zálivu se totiž dostanete jedině po moři – využít můžete buď organizované zájezdy s výkladem, popřípadě cenově výhodnější taxi lodě, které vyplouvají každou hodinu z přístavu Porto Vromi.

Porto Katsiki, Lefkada

Porto Katsiki, v překladu Kozí přístav, dostal své jméno kvůli špatné dostupnosti. Kamenitý útes tyčící se nad pláží nebyl v minulosti schopen zdolat nikdo kromě koz, které tak byly dlouho dobu zdejšími jedinými návštěvnicemi. Dnes sestup usnadňuje několik desítek schodů, a tak si krásu dlouhé písečné pláže a azurové vody může vychutnat každý. Což platí téměř doslova – oblíbená pláž je zejména v hlavní sezóně plná turistů.
Krásná pláž Porto Katsiki, Lefkada, Řecko
Porto Katsiki se nachází u jihozápadního pobřeží ostrova Lefkada asi 30 kilometrů od hlavního města, historické Lefkady. Dojet se k ní dá pohodlně autem, parkoviště najdete přímo nad útesem a kousek od něj i tavernu, kde se můžete občerstvit. Nedaleko odsud se nachází i další pláž, která stojí za návštěvu, malebná, avšak mnohem méně turistická Egremni.

St‘ Pauls Bay, Rhodos

Podle legendy cestoval apoštol Pavel do Lýkie, když ho zastihla strašná bouře. V těchto místech bylo tehdy vnitrozemské jezero, zázrakem se však útesy před Pavlem otevřely a nabídly mu útočiště. Tak vznikla zátoka, kde stojí dodnes kostelík zasvěcený sv. Pavlovi.
Pláž St' Pauls Bay, Rhodos, Řecko
Pláž sv. Pavla na ostrově Rhodos je dnes velmi oblíbená, zejména v hlavní sezóně je tedy nutné počítat s vysokou návštěvností. Nicméně, turisté si tuto zátoku neoblíbili pro nic za nic. Kromě průzračné, stále klidné vody, ideální pro šnorchlování, pláž nabízí také výhled na ikonické starověké městečko Lindos a jeho akropoli. Na oblázkové pláži jsou za poplatek k dispozici lehátka i slunečníky.

Elafonissi, Kréta

Pokud vyrazíte na Krétu, tak nesmíte minout pláž Elafonissi. Několik set metrů dlouhá pláž spojující západní pobřeží Kréty s malým stejnojmenným ostrůvkem. Růžový písek, černé skály a bílé lilie, i to mohou být důvody, proč byla tato pláž několikrát v minulosti zařazena mezi nejkrásnější pláže světa.

To vše také dělá z Elafonissi velmi populární destinaci, kde si zřejmě neužijete příliš soukromí. Na druhou stranu díky tomu disponuje kvalitním turistickým zázemím včetně slunečníků (přirozený stín tu nenajdete), barů a restaurací. Díky mělké vodě je ideální pro rodiny s dětmi, povětrnostní podmínky z ní však dělají také skvělé místo pro windsurfing. Dostat se sem můžete po pobřežní cestě z města Kissamos, popřípadě lodí z Paleochory.
Pláž Elafonissi, ostrov Kréta, Řecko

Canal D’ Amour, Korfu

U městečka Sidari na severním pobřeží ostrova Korfu se nachází místo s romantickým názvem Kanál lásky. Podle pověsti, kdokoli kanálem propluje, najde na druhé straně svou osudovou lásku. Zamilované páry, které zátoku překonají společně, pak do roka čeká svatba.

Těžko říct, jestli je legenda pravdivá a jestli zde skutečně najdete vaši životní lásku, co tu však najdete určitě, je krásná pláž s průzračně čistou vodou. Kanál je vytvořen pískovcovými skalami, v nichž se nachází spousta jeskyní a další podivuhodných útvarů. Vrcholky skal jsou navíc pokryté bohatou zelení a nabízejí spoustu pěšinek pro příjemné procházky.

Balos, Kréta

Malý kus Karibiku na ostrově Kréta, místo, kde na vás dýchne exotika, i tak by se dalo mluvit o pláži Balos. Jemný bílorůžový písek, tyrkysová voda a výhled na protější ostrovy Gramvousa nebo Tigani, to vše tvoří z laguny Balos místo, na které jen tak nezapomenete. Voda je zde velmi mělká, vhodná k brouzdání, a téměř bez vln. Zkrátka místo, které nesmí chybět na seznamu nejkrásnějších pláži na Krétě.

Co se týká turistického zázemí, přímo na pláži se nachází taverna s drobným občerstvením. Bohužel, nebo bohudík, v okolí není žádná možnost ubytování, v sezóně se sem však pořádají jednodenní výlety z nedalekého přístavu u města Kissamos.
Pláž Balos, Kréta, Řecko
Řecké pláže jsou z mnoha důvodů fascinující, ať už si potrpíte na kvalitním servisu, nebo hledáte romantickou opuštěnou pláž, v Řecku si rozhodně přijdete na své. Stačí tedy ještě překontrolovat aktuální teplotu moře v Řecku a pak už vyrazit na dovolenou do této mytické země!

Celkový počet komentářů v diskuzi:   2
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  DOBRÝ DEN, zaujala mne fotografie Balos, ŘECKO, Kréta. MŮŽETE mne situovat
  na nejbližší možné ubytování od daného ostrova ? ( NEJLÉPE obyč. bungalov, ne přelidněný hotelový komplex ). DÍKY MOC, PĚKNÝ DEN ES.D.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Simono,

   ano, pláž Balos je krásná, ale upozorňuji, že je také poměrně odlehlá. A určitě nelze najít žádné ubytování tak, abyste k pláži byli schopní dojít pěšky. Přiblížit k pláži se musíte autem nebo využít některý z jednodenních výletů pořádaných na toto místo.

   V každém případě čím západněji na Krétě budete ubytováni, tím blíže to pak budete mít k pláži Balos – která leží skutečně na tom nejvíce severozápadně položeném cípu ostrova. Pokud chcete, řekněte mi termín (buď sem do komentáře nebo emailem), ve kterém byste chtěli jet a já se vám po vhodných bungalovech v oblasti podívám. Děkuji.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.