Teplota moře v Řecku

Pokud se do Řecka chystáte za koupáním, bude pro vás teplota moře při výběru dovolené jistě velmi důležitým kritériem. Jak teplá je voda moře v Řecku? A od kdy do kdy zde trvá hlavní koupací sezóna?

Teplotu moře ovlivňuje celá řada faktorů – nejen zeměpisná poloha, aktuální počasí, aktuální teplota vzduchu nebo intenzita slunečního svitu. Velkou roli hraje například i tvar pobřeží – pokud je otevřenější, bude moře samozřejmě chladnější, než jaké by bylo v uzavřenějších lagunách, kde se voda nemísí a snadněji se prohřívá. Souvisí s tím i hloubka.

Teplota moře v Řecku je nejvyšší v srpnu, kdy činí 25°C.

Tento článek si ale klade za cíl vám co nejsrozumitelnější cestou podat podrobnější informace. Podíváme se na jednotlivé oblasti v jednotlivých měsících. Pomoci by nám měly přehledné tabulky. Při výběru dovolené se však i přesto raději informujte o konkrétních podmínkách v tom letovisku, do něhož míříte.

Řecko: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 30 810 Kč na jedné osobě

Chcete se koupat? Nejezděte v termínu od listopadu do dubna

V těchto termínech je voda chladnější opravdu všude. I na jindy horkem sálající Krétě. V tomto období se spíše vyplatí vzít batoh na záda a hezky pěkně v klidu a bez davů turistů poznávat mnohé historické krásy této země. Tedy… pokud si vyberete vyloženě zimní období, sbalte si raději i pláštěnku – zimy jsou v Řecku mírné, ale vlhké.

Teplota moře – Kos

Teplota moře láká na Kos od června do října. Voda tu v těchto měsících má 22°C, v srpnu se moře vyhřeje na 24°C. V říjnu ale už budete mít na dovolené chladněji a navíc i větší pravděpodobnost srážek. Pokud tedy trváte na tom, navštívit Kos spíše mimo sezónu, doporučil bych vám moc neriskovat a vsadit na mnohem teplejší září.

Rhodos

Moře u Rhodia je ke koupání vhodné od června do prvního říjnového týdne. Pro otužilejší jedince i koncem května a v druhé polovině října, kdy je ale chladnější i vzduch (průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje mezi 20 a 21°C).

 • teplota vody (červen): 21°C
 • teplota vody (srpen): 25°C
 • teplota vody (říjen – polovina měsíce): 22°C

Zakyntos

Zakyntos láká v jarním a podzimním období spíše ty turisty, které zajímají přírodní a historické krásy. Pokud se sem hodláte vydat za koupáním a opalováním, volte termíny červen (22°C), červenec (24°C), srpen (26°C) a září (25°C). Tabulka níže sice může nabádat k návštěvě i v říjnu nebo dokonce v listopadu – nekoukejte však pouze na teplotu moře. V těchto měsících by vám zcela reálně hrozilo, že vám dovolená proprší.

Korfu

Korfu, stejně jako většina severořeckých (polo)ostrovů (Thassos, Lefkada, Chalkidiki, Kefalonie) láká ke koupání od června do září. Průměrná teplota moře na Korfu v tomto období dosahuje hodnot od 21°C do 24°C. V říjnu je moře sice pořád relativně teplé, ale zato se velmi znatelně ochladí vzduch – průměrné teploty v říjnu dosahují zhruba 19°C.

Kréta

Kréta je z řeckých ostrovů tím nejteplejším. Díky své jižní poloze může návštěvníky lákat i na podzim. Nebo spíše zejména na podzim, protože zde oproti létu již nepanuje takové vedro a vyhnete se přelidněným plážím.

 • Kréta: teplota moře v červnu: 22°C
 • moře je nejteplejší v srpnu: 25°C
 • září: 24°C
 • říjen: 23°C, listopad: 20°C

Pokud se rozhodnete pro podzimní měsíce, vřele doporučuji jižní část ostrova, kde vám teplo vydrží ještě o něco déle.

 

V následující tabulce uvádím teploty moře pro vybrané řecké ostrovy v jednotlivých měsících…

Měsíc v roce Kos (°C) Rhodos (°C) Zakynthos (°C) Kréta (°C) Korfu (°C)
Leden 17 17 16 16 14
Únor 16 16 15 15 14
Březen 16 16 15 16 14
Duben 17 18 16 16 16
Květen 19 20 18 19 18
Červen 22 21 22 22 21
Červenec 23 23 24 24 23
Srpen 24 25 26 25 24
Září 24 24 25 24 23
Říjen 22 22 22 23 21
Listopad 19 20 20 20 18
Prosinec 17 18 17 17 14

Nepleťte si tyto hodnoty s aktuálními teplotami!

Aktuální teplota moře se od nich může v závislosti na aktuálním počasí mírně odchylovat. Rozdíl ale nikdy nebude větší než 1°C.

Detailněji o počasí:

Závěrečné shrnutí: osobně doporučuji Řecko navštívit (za účelem koupání v moři) kdykoliv od června do září. V jiných termínech záruku stabilně teplého počasí, na kterém je závislá i teplota moře, nemáte. To raději v dubnu do Egypta nebo třeba Dubaje.

Teplota moře v Řecku
4.55 (90.91%) 11
Komentáře
 • Odpovědět

  Jaka by prosim mela byt teplota more na Kefalonii v Kounopetre na prelomu cervna a cervence?

  • Dobrý den Petro,

   oblast Konoupetra (jihozápad ostrova Kefalonia) má aktuálně 24,5°C. Teplota moře by se zde do pátku (29.6.) neměla měnit, ačkoliv aktuálně teplejší východní pobřeží Kefalonie má dle předpovědi zaznamenat poměrně výraznou změnu, voda se do pátku ochladí o 1,5°C.

   Předpověď teploty vody na další dny (od 30.6.) zatím není k dispozici.

 • Odpovědět

  Dobrý den jaký je výhled počasí na Rhodos Kolymbia od neděle 23.9.-30.9. 2018 a teplota moře. Byli jsme v červnu a chytli jsme deštivý týden :-)tak snad se to nebude opakovat děkuji Magda

  • Dobrý den Magdo,

   bohužel na někoho deštivý týden vyjít musí, mám také již pár takových zkušeností. Věřím, že i tak jste si dovolenou užili 🙂 Zatím vše nasvědčuje tomu, že tentokrát smůlu mít nebudete na Rhodosu je jasno a tento ráz počasí má pokračovat i v celém příštím týdnu – s teplotami vzduchu v odpoledních maximech stále stoupajícími až k 30°C, což pro počasí na konci září zde nebývá už úplně typické. Teplota moře v letovisku Kolymbia aktuálně stále vysoká – 27°C, předpověď teploty moře je vydávaná jen na 3 dny dopředu, ale předpokládám, že i v příštím týdnu bude mít voda obdobnou hodnotu – 26°C až 27°C (na rozdíl od severo západního pobřeží Rhodosu, které je 2,5°C chladnější!).

 • Odpovědět

  Kos – prosím jaká je teplota vzduchu a vody v termínu 30.9. až 10.10. na ostrově – Kos…..

  • Dobrý den Pavle,

   na začátku října se typicky na ostrově Kos teplota vzduchu v odpoledních maximech pohybuje v rozmezí od 25°C do 28°C – může pršet, ale většinou se jedná o jeden den, kdy je ošklivo.

   Teplota moře – v tomhle období tu voda má většinou 24°C. Pokud je to na vás málo, doporučuju vedlejší ostrov Rhodos a jeho jihovýchodní pobřeží, kde se v pohodě dá koupat dokonce celý říjen.

 • Odpovědět

  Dobrý den jedeme s dětmi 4.9.-11.9. Do Řecka na Krétu konkrétně
  Hotel Gouves Sea & Mare
  Řecko \ Kréta \ Východní Kréta / Heraklion háje tam může být počasí děkuji předem

  • Dobrý den Andreo,

   v prvé řadě vás odkáži na podrobnější informace o počasí na Krétě v září. V druhé řadě vás opravím, toto je centrální část Kréty než její východ. V každém případě takto v první polovině září tady bývá ještě velmi pěkně – minulý rok ve stejném termínu se přímo na tomto místě denní teploty pohybovaly mezi 27 až 31°C a celý týden bylo počasí bez srážek. Takže asi tak, užijte si to tady na konci léta 🙂

 • Odpovědět

  Moc děkuji bohužel se v tom nějak nevyznám tak to má napsáno cestovní kancelář čedok tak jsem se právě proto ptala budeme se tam moc těšit a dětmi ještě jednou děkuji snad i nám počasí vyjde

  • Určitě ano, buďte si jistá, že takto v první polovině září se na Krétě určitě ještě parádně ohřejete 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaké je prosím počasí začátkem srpna na ostrově Kos v oblasti Kefalos, ve dne i v noci. Děkuji. Iva

  • Dobrý den Ivo,

   začátek srpna to bývá hodně teplý. Je jasno, přes den 35°C, v noci, resp. brzy k ráno (4. a 5. hodina) 22°C až 23°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se v termínu 13.-23.6. na dovolenou do Řecka. Rádi se vracíme na Zakynthos – Laganas, kde ač je to rušné středisko, je super teplé moře. Ráda bych však letos zvolila jiný řecký ostrov. Doporučili byste mi např. Korfu nebo Kefalonii, případně jakou oblast?

  • Dobrý den Jitko,

   myslím si, že každý Jónský ostrov má něco do sebe (ať už Zakynthos, Korfu, Kefalonie nebo Lefkada). Doporučil bych Korfu, které jsem minulý rok navštívil. Rozhodoval jsem se právě mezi Zakynthosem a Korfu. Sice jsem Korfu nestihl projet úplně celé, ale z velké části ano a hodně se mi líbilo menší letovisko Agios Gordis (nikoliv Agios Georgios, které na ostrově také je, hned 1x, tedy i severněji položené Agios Georgios bylo u nádherné velké pláže, ale scenérie u Agios Gordis se mi líbila víc). Pokud byste náhodou našla pobyt právě v Agios Gordis (Češi tam na pláži byli, tj. české CK tam evidentně jezdí), volte ho. Letovisko je určitě mnohem klidnější, než Laganas. Akorát co mě trochu zaskočilo (a to jsme byli v červenci), že tam bylo dost studené moře.

   Jestli chcete teplejší moře, spíš bych se v červnu pohlédnul po Rhodosu.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Marianna Palace, Rhodos, Řecko

Řecko (-33%): all inclusive na řeckém Rhodosu ve 4* hotelu za 11 990 Kč

Hotel Occidental jandia Mar, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-52%): All Inclusive dovolená na Fuerteventuře za 12 490 Kč

Egypt, Hurghada, Albatros Citadel Sahl Hasheesh

Egypt (8 dní): All Inclusive dovolená ve famózním 5* hotelu za 11 390 Kč

Hotel Royal Horizons Boa Vista, Boa Vista, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (sleva 48%): týdenní All Inclusive na Boa Vistě za 15 190 Kč

Hotel Sol Parque San Antonio, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy levně: 7 dní na Tenerife ve 4* hotelu již za 8 634 Kč

Egypt, Sham el-Sheikh, Cleopatra Luxury Resort

Egypt (-50%): All Inclusive Sharm el-Sheikh (5* hotel) za 10 390 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.