Kréta v září – počasí

Kréta v září, to je skvělý nápad!

Přečtěte si podrobné informace o počasí, které je typické pro Krétu v září a seznamte se s tím, jak vysoké teploty vás na tomto nádherném řeckém ostrově koncem letní sezóny čekají.

Krétu jsme v měsíci babího léta osobně navštívili. V následujících řádcích vám proto sdělíme nejen charakteristiku počasí, ale i naše osobní zkušenosti a doporučení!

Pro vaši lepší orientaci ale nejdříve stručný přehled toho, co zde najdete:

Teplota vzduchuTeplota moře  — Předpověď počasíDovolená v září & kdy sem nejezdit?

Řecko: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 30 810 Kč na jedné osobě

Teplota vzduchu

Je tu teplo. I takto na konci léta může maximální odpolední teplota vzduchu vystoupat na 35 °C, ale…

Vezměte na vědomí, že čím později se na Krétu vydáte, tím více budou teploty kolísat. Ačkoliv Kréta spolu s Karpathosem a Rhodosem patří k těm nejjižněji položeným řeckým ostrovům vůbec, dovolená na Krétě je z hlediska počasí na začátku září diametrálně odlišná od konce měsíce.

První polovina měsíce

 • v odpoledních hodinách je stále vedro, vzduch má 33°C
 • noční teploty se pohybují v rozmezí od 20°C do 35 °C

Teploty vzduchu v polovině září

Teplotní charakteristika celého měsíce se nejlépe ukazuje, pokud se vztáhne k polovině měsíce. Typický vývoj teplot ke dni 15. 9. je následující:

Kréta - počasí v Září

Druhá půlka měsíce je už o něco chladnější. Ačkoliv noci typicky bývají stále příjemně teplé s nočními teplotami okolo 20°C, přes den žádné 30-ky už nečekejte. Připravte se na teploty od 23°C do 25°C, tedy rozhodně žádná vedra.

Teplota moře

Jaké je moře? Nádherně teplé!

Teplota moře na Krétě je v září na koupání ideální, voda má 25°C. Je to zhruba tolik, kolik ve stejném období činí teplota moře na Mallorce nebo kolik má voda v létě v Chorvatsku.

I konec září je na koupání dobrý, moře může být studenější, kór když přijde nějaká změna počasí, nicméně koupat se v něm rozhodně lze.

Další charakteristiky počasí na Krétě – září

Déšť není častý.

Ale pozor!

My ho na přelomu září a října zažili na severním pobřeží Kréty hned několikrát. Proto je nutné brát dlouhodobé statistiky vždy s rezervou:

 • počet deštivých dnů: 2
 • srážkový úhrn: 12 mm
 • denní teplotní průměr: 25,6°C
 • délka sluneční svitu: 10 hodin
 • délka denního světla: 12 hodin
 • UV index: 6 (vysoký)

Předpověď počasí

Aby byli informace kompletní, uvádíme aktuální předpověď počasí pro ostrov Kréta na 7 dní:

Podrobná předpověď pro Krétu je zde – tam naleznete aktuální výhled počasí na 14 dní.

Dovolená & kdy sem nejezdit

Počasí na Krétě v září je na dovolenou ideální – je teplo, ale horké letní dny jsou už ojedinělé.

Pokud vyrážíte na Krétu za koupáním, tak konec sezóny neláká jen na příjemné teploty, ale i na levné zájezdy. Nejlevnější týdenní dovolená na záříjové termíny lze pořídit již za 8 360 Kč / osoba >> více zde.

Dejte ale pozor na konec září!

Krétu jsme v tomto termínu navštívili, ale počasí nás příliš nenadchlo – zažili jsme teplé dny, ale často bylo také oblačno, větrno s teplou kolem cca 24°C – za takových podmínek se do moře ani do hotelového bazénu příliš snadno neleze. Bylo to počasí ideální na poznávací výlety napříč ostrovem, nikoliv na koupání.

Podívejte se na další informace o počasí na ostrově Kréta a zjistěte, jaké teploty tu panují i v jiných měsících.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   31
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den,

  koupila jsem si zájezd na 25.9. – 2.10., letovisko Bali. Hodně jsem toho přečetla a došla k tomu, že by to měl být ideální termín na kombinaci výletů a koupání, s tím, že večer je to na svetřík a přes den se občas může ochladit. Jelikož je to taková zátoka, předpokládám, že i vlny tam nebudou nějak divoké, je to tak?

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, letovisko Bali znám osobně, ano, je to zátoka, takže moře tu je klidné, na některých místech to je bez vln úplně. Jinak ano, termín je dobrý na kombinování výletů a moře. Je potřeba takto na přelomu září a října počítat s tím, že může být už v některých dnech počasí chladnější (tedy do moře vás to lákat nebude), ale hrozně také záleží, zda zrovna bude přecházet nějaká studená fronta či nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letos 1.9 letíme s přitelem na Krétu na Amoudara Beach u Heraklionu, myslíte že počasi bude teplé vč. moře?

  • Odpovědět

   Dobrý den, jednoznačně ano. Začátek září je na Krétě ještě velmi teplý, navíc je to doba, kdy je zde moře vůbec nejteplejší z celého roku (cca 27°C). Rozhodně nemusíte mít obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystám se na Krétu v tomto roce koncem září nebo začátkem října (pokud to covid dovolí). Jak se tam mění teploty vzduchu v tomto období?
  Díky předem za odpověď. Zdravím.

  • Odpovědět

   Dobrý den Franto,

   takto na přelomu září a října lze standardně na Krétě čekat denní maxima v rozmezí od 25°C do 32°C. Někdy dokonce i výše. Třeba minulý rok byla v tomto období řada dnů právě teplejších s maximy mezi 32°C až 36°C. To jsou ale dost výjimečné teploty. přitom není problém, aby jeden bylo 26°C a den na to 31°C. V noci obvykle od 18°C do 22°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chystáme se v poslední týden v září na Zakynthos,oblast Laganas.Nemate tušení,jak to bývá s počasím v tuto dobu??Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo,

   výborná volba oblasti, byť je potřeba počítat s tím, že přímo letovisko Laganas je v sezóně hodně živé (na hlavní třídě plno barů, clubů apod.). Neznám ho na konci září, ale předpokládám, že to už tu tolik lidí nebude. Co se týče počasí, tak je to tak, jak kdy. Třeba konkrétně v minulém roce zde bylo do 25.9. slunečno a stále velmi teplo (31°C), pak se ochladilo na 24°C (byť stále bylo skorojasno) a tři dny na to 29.9. přišla fronta, déšť a teploty spadla jen na 19°C. Den na to se však zase projasnilo a bylo 26°C. Chci tím říct, že musíte být připraveni na cokoliv, možnost deště tu je, ale většinou se během dvou dnů udělá opět hezky. Déšť je zkrátka možný a rozhodně pravděpodobnější než třeba v létě (kdy ovšem z mé vlastní letošní zkušenosti vím, že vás zde může na dva dny klidně také zaskočit).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, kde na Krétě bývá v polovině září (kolem 15.9.) nejteplejší moře. A pokud je už známa předpověď, uvítám i informaci, jaké má být letos v polovině září na Krétě počasí. Předem děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   předpovědi se dají na internetu najít leckteré, ale upřímně bych jim moc nedůvěřoval, když se bavíme o předpovědi na 14 dní dopředu. Ale vypadá to, že v polovině září bude na Krétě stále ryze letní počasí, dokonce s teplotami o něco vyššími než v první polovině září. Jasno a teploty přes den kolem 29°C.

   A ohledně teploty moře, na začátku podzimu bývá typicky o něco teplejší voda ve východních částech Kréty, tzn. oblast zálivu u Agios Nikolaos, Sithia nebo na východním jižním pobřeží – Ierapetra apod.

 • Odpovědět

  Dobrý den chystáme se na Krétu letos 2019, odlet kolem 10 až 13 září.Myslíte , že je tam ještě počasí na dovolenou s koupáním v moři? Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   ano, polovina září je ještě z hlediska počasí typicky naprosto v pořádku. Proměnlivé počasí začíná být na konci září, kdy už s konstantně vysokými teplotami nelze počítat. Ale do té doby ano a i teplota moře bývá stále dostatečně vysoká (25°C).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystame se na Krétu v druhé polovině září. Která lokalita bude nejlepší, vzhledem k tomu, že s náma pojede náš 1,5 roční syn. Slyšela jsem že je dost větrno.
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   já bych doporučil buď oblast kolem Malie a Chersonissosu nebo dobrý z hlediska větru je záliv u letoviska Bali, který je trochu otočený a od volného moře schovaný.

 • Odpovědět

  Dobry den, Jedeme na Kretu poprve oblast Chersonissos mame vybrane dva terminy 11.6.2019-19.6.2019 nebo 03.09.2019-11.09.2019 muzete mi prosim poradit kdy je tepleji? Moc dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno,

   osobně bych bral termín od 03.09.2019-11.09.2019. Počasí je takto na začátku září prakticky totožné s tím, co tu panuje v červnu. Ovšem v září budete mít citelně teplejší moře, které bude na koupání příjemnější. Na začátku září má voda standardně 26°C, oproti necelým 24°C v polovině června.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme na Krétu (Chersonissos)v termínu 21.9.2019-28.9.2019.Zajímá mě jaké tam bývá v této době počasí.
  Děkuji Markéta

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto,

   takhle na konci září tu teploty bývají už rozkolísané, odpolední maxima se typicky pohybují mezi 23°C a 28°C, může to být den ode dne jiné. Většina dní je slunečná. Moře většinou má v tomto termínu 24°C. Ale samozřejmě aktuální podmínky se od těchto hodnot můžou trochu lišit. Děkuji.

 • Odpovědět

  dobry den prajem chcem sa vas spytat ake byva teraz pocasie na Krete v Malia ideme tam koncom Maja ci sa nam to oplati ist teplota mora a vzduchu dakujem za odpoved

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcus,

   v Malii na konci května standardně bývají teploty vzduchu mezi 25 a 28°C, moře je ještě celkem chladné, 21°C, max 22°C – je to samý začátek sezóny, takže na nějaké dlouhé koupání v moři to ještě v tuhle dobu není.

 • Odpovědět

  Dobrý den.Jsme na Krétĕ-Malia-právĕ v tomto týdnu,konkrétnĕ druhý den.V agentuře říkali,že bude hezky.Co vy na to.Díky.Hana

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko,

   upřímně řečeno tvrdit, že na Krétě na přelomu září a října bude hezky (ve smyslu letního počasí), tak je to dost přehnaný výrok. Záleží samozřejmě na aktuálním počasí / předpovědi. Ale obecně v tomto termínu na Krétě bývá max. do 27°C, často polojasno, ale i oblačno s deštěm. A jak koukám na aktuální počasí – přesně takové počasí právě teď na Krétě máte. Pokud počasí nesplňuje úplně vaše představy, nenechte si tím dovolenou zkazit 🙂

   V jaké agentuře to bylo? Obecně platí, pozor na to, co vám tam říkají – chtějí zájezd především prodat. A proto rádi realitu zkreslují.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  včera jsem se vrátila z Kréty – oblast Rethymno. Počasí bylo krásné, teplo, moře teplé, ale strašný vítr a z celého týdne jsme 3 dny nesměli do moře jaké byly vlny. Je to typické pro Krétu, nebo pouze pro roční období?
  Hanka

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko,

   pevně doufám, že i přes vlny jste si vaši zářijovou dovolenou na Krétě užili 🙂 Vítr a větší vlny jsou pro Krétu typické zejména v zimním období. Ale v září to ještě tak typické není. Je pravda, že i dnes je prakticky celé severní pobřeží Kréty vystaveno cca metrovým vlnám, vítr nad Egejským mořem, který to způsobuje, se ale již uklidňuje a moře by se během zítřka mělo rovněž uklidnit.

 • Odpovědět

  Jaké počasí bude od 20.9.2018 na Krétě v Malii

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   zítra by tu mělo být polojasno, v následujících 5 dnech však prakticky jasno s nejvyššími denní teplotami vzduchu kolem 27°C. Na konec září velmi pěkné počasí! Jen pro doplnění, moře v Malii má aktuálně 25,5 °C.

 • Odpovědět

  Chystáme se na Krétu v termínu 22.-29.9. do lokality Kokini Hani. Jaké počasí nás tam čeká?

  • Odpovědět

   Dobrý den Zito,

   zatím to podle nejaktuálnější předpovědi vypadá na skorojasno střídající se s polojasnem. Déšť hlášený není. Teplota vzduchu odpoledne ve stínu 25°C. Moře teď má v Kokini Hani 25,5°C – což je na polovinu září stále hodně vysoké číslo. Na konci měsíce tu většinou voda má 24°C.

  • Odpovědět

   Chci se informovat na počasí 20.9 2019 do 27.9,2019 oblast bali

  • Odpovědět

   Dobrý den Františku,

   upřímně řečeno na nějakou přesnou předpověď takto měsíc dopředu je ještě moc brzy. V každém případě obecně v letovisku Bali na severní straně Kréty: většinou stále slunečno, denní teploty kolem 27°C, v noci 19°C.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Hotel Krabi Tipa Resort, Krabi, Thajsko

Thajsko (-62%): exotika s pobytem na 9 dní za 17 990 Kč

Hotel Royal Brayka, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-59%): 8 dní u zálivu s TOP pláží i korály za 8 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.