Teplota moře v Chorvatsku

Chorvatsko, které spolu se svým krásným jadranským pobřežím láká každoročně tisíce českých turistů, v létě nikoho svou teplotou vody nezklame. Velmi teplé chorvatské počasí v létě vytváří ideální podmínky pro to, aby se teplota moře v Chorvatsku mohla v červenci a v srpnu přehoupnout přes 25°C.

Od kdy do kdy to tu je na koupání? A jak teplá je voda v jednotlivých letoviscích? Odpovíme!

Nejprve stručný přehled toho, co zde najdete:

Chorvatsko: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 14 148 Kč na jedné osobě

To, jak skutečně je teplé moře, determinuje několik faktorů.

Mezi ty nejdůležitější patří charakter pobřeží, převládající klima a aktuální počasí. Chorvatsko má velmi členité pobřeží s nesčetnými zálivy a ostrovy. Moře tu není zdaleka tak otevřené jako je v Bulharsku, ve Španělsku nebo v nedaleké Itálii. Tato skutečnost významně napomáhá tomu, aby se zde mořská voda rychleji prohřívala a energii získanou ze slunečních paprsků lépe udržovala.

Teplota moře je nejvyšší v jižním Chorvatsku v oblasti Dubrovníku, kde se můžeme vykoupat třeba v této průzračné zátoce u poloostrova Lapad:
Chorvatsko teplota moře

Kdy je moře v Chorvatsku nejteplejší?

Nejlepší podmínky na chorvatských plážích z hlediska teploty moře jednoznačně panují v druhé polovině léta

Nejlepší měsíc je srpen.

Voda ve většině letoviscích má minimálně 25°C. Srpen je typický malými rozdíly teplot mezi jednotlivými oblastmi, nezáleží tedy, zda chcete navštívit severní Chorvatsko (Istrie /Poreč, Pula/, Lošinj, Krk, Rab, Pag), střední Chorvatsko (Zadar, Šibenik, Split, Hvar, Makarská Riviéra) nebo jižní Chorvatsko (Orebič, Korčula, Dubrovník). Moře je v srpnu krásně vyhřáté všude.

Jak to vypadá v ostatních měsících letní sezóny?

Teplota moře v červnu

Mnohé láká do Chorvatska vyrazit ještě před začátkem léta a strávit pohodových pár dní u Jadranu na začátku června.

Pozor!

S dovolenou v Chorvatsku v červnu raději opatrně! Zejména v první polovině června tu nepanují ještě příliš vysoké teploty, počasí je nestálé a teplota moře se pohybuje v rozmezí od 19°C do 21,5°C. Doporučujeme proto raději volit až druhou polovinu měsíce, kdy je přeci jen tepleji, v odpoledních hodinách teplota vzduchu kulminuje okolo 29°C a moře má 22°C23°C.

Počasí v červnu v Chorvatsku je proměnlivější, lépe proto uděláte, když vyrazíte na jih země (poloostrov Pelješac, Korčula nebo Dubrovník) a nebo si počkáte na hlavní turistickou sezónu.

Teplota v červenci

Červenec je co se teploty vzduchu týče, nejteplejším obdobím v Chorvatsku vůbec. Proto je moře v červenci už krásně vyhřáté a na koupání to určitě je:

 • Istrie: 25,1°C
 • Střední Dalmácie (Split, Trogir, Makarská riviéra, Hvar, Brač, Vis): 24,5°C
 • Jižní Dalmácie: 25,5°C

Uvedená je průměrná teplota vody Jaderského moře vyplývající z dlouhodobě měřených průměrů a vztažená k datu 15. červenec.

Teplota v srpnu

Horké červencové počasí, které trvá až do srpna, je důvodem, proč je teplota vody v Chorvatsku nejvyšší právě v srpnu. Teplota moře se v celém Chorvatsku pohybuje okolo 25°C, v Jižní Dalmácii často stoupá až ke 26°C. Srpen je je proto ideálním měsícem na to, aby se dovolená u moře u vydařila.
Teplota vody na pláži Zlatni rat, ostrov Brač, Chorvatsko
Na leteckém snímku pláž Zlatni Rat (tzv. Zlatý Roh) na ostrově ostrov Brač.

Teplota v září

I začátek září je na koupání v chorvatském Jadranu ideální. Většina ostrovů i letovisek na chorvatském pobřeží udává teplotu vody 24°C. Podmínky se mění v polovině měsíce, kdy již počasí nebývá stále, teplé dny se střídají s chladnější a výjimečný není ani déšť (viz. jak vypadá počasí v Chorvastku v září). S tím, jak teploty vzduchu již zřídkakdy šplhají k 29°C, končí i hlavní turistická sezóna. Konec září je proto mnohem vhodnější k poznávacím zájezdům.

Pokud trváte na podzimní dovolené u moře, doporučujeme raději zvolit nějakou jižněji položenou destinaci. Ať už třeba některý z jižních řeckých ostrovů (viz. teplota vody na Krétě) nebo dovolenou ještě o něco dále, Kanárské ostrovy mají teplotu moře právě na konci září nejvyšší z celého roku.

Aktuální teplota moře

Aktuální stav vody determinuje zejména aktuální počasí v Chorvatsku, nicméně vězte, že aktuální hodnoty se liší od těch statistických opravdu minimálně.

Ten, kdo chce znát přesné, aktuální a dnes měřené hodnoty povrchové vody, nechť jde přímo na stránky chorvatského hydrometeorologického úřadu (odkaz vede přímo na stránku s aktuální teplotou vody). Tam jsou v tabulce uvedeny hodnoty pro dnešní den, mimo jiné například pro Dubrovník, Krk, Split, Hvar, Zadar, Mali Lošinj, Pulu nebo Šibenik.

Jak teplá je voda v jednotlivých letoviscích?

V tabulce naleznete pro vybrané chorvatské ostrovy a letoviska přehled průměrných teplot v jednotlivých měsících.

 • Severní Chorvatsko: Istrie a ostrov Krk
 • Severní Dalmácie: Zadar
 • Střední Dalmácie: Split, Hvar a Makarská riviéra
 • Jižní Dalmácie: Dubrovník
Měsíc v roce Istrie (Pula) Krk Zadar Split Makarská r. Hvar Dubrovník
Leden 11,3 °C 11,7 °C 13,1 °C 13,7 °C 13,9 °C 14,0 °C 14,1 °C
Únor 10,4 °C 11,0 °C 12,5 °C 13,5 °C 14,0 °C 13,8 °C 14,2 °C
Březen 11,2 °C 11,5 °C 13,0 °C 13,9 °C 14,3 °C 14,2 °C 14,4 °C
Duben 13,7 °C 13,5 °C 14,6 °C 15,1 °C 15,4 °C 15,4 °C 15,6 °C
Květen 18,2 °C 17,5 °C 18,1 °C 18,2 °C  18,4 °C 18,4 °C 18,7 °C
Červen 23,0 °C 22,1 °C 22,4 °C 22,3 °C 22,5 °C 22,4 °C 23,1 °C
Červenec 25,0 °C 24,3 °C 24,6 °C 24,4 °C 24,7 °C 24,5 °C 25,5 °C
Srpen 25,2 °C 24,5 °C 24,9 °C 24,8 °C 25,0 °C 24,9 °C 25,5 °C
Září 23,7 °C 23,2 °C 23,9 °C 23,8 °C 24,0 °C 23,9 °C 24,3 °C
Říjen 19,6 °C 19,4 °C 20,0 °C 20,3 °C 20,4 °C 20,5 °C 20,7 °C
Listopad 16,8 °C 16,8 °C 17,8 °C 18,2 °C 18,1 °C 18,4 °C 18,2 °C
Prosinec 14,2 °C 14,3 °C 15,5 °C 16,0 °C 15,7 °C 16,2 °C 15,7 °C

Doporučení na závěr

Závěrem lze tedy říci, že Chorvatsko nabízí dobré podmínky na koupání od konce června do poloviny září. Teplota moře je nejvyšší v srpnu, kdy je v celém Chorvatsku moře vyhřáté na 25°C. V jiných termínech (duben, květen, první polovina června, druhá polovina září a říjen) je lepší volit jižněji položené oblasti, než je Chorvatsko.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobry den je v Gradaci hodne tepla voda napr na Bristu? Dekuji

  • Dobrý den,

   byť zrovna Gradac je díky Korčule a okolním ostrovům od vysloveně otevřeného moře schovaný, vliv na teplotu moře to tu nemá. Voda tu bývá většinou stejně teplá jako na okolních ostrovech, aktuálně Gradac hlásí teplotu moře 16°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Jedeme do Zatonu od 15.6. do 22.6. Bývá už počasí vhodné ke koupání? Děkuji.

  • Dobrý den Ivano,

   ano, v druhé polovině června již teplo na koupání je. Typicky se denní maxima v tomto termínu v oblasti Zadaru pohybují mezi 27°C a 30°C a převládá slunečno. Ale připravte se na chladnější moře (v tuhle dobu mezi 20,5°C a 22°C).

 • Odpovědět

  Dobry den, 1.týden v červenci v Bristu jaká bývá teplota moře a vzduchu?
  Děkuji

  • Dobrý den,

   přes den se zde teploty dostávají k 29°C až 32°C, v noci typicky klesají k 22°C. Teplota moře na začátku července bývá mezi 23,5°C až 24,5°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,je vhodné jet s dětmi(8,5 a 3 roky) 19 června?máte někdo zkušenost s druhou polovinou června a koupáním v okolí Poreče?děkuji

  • Dobrý den Šárko,

   nikoliv zkušenost s koupáním na Istrii, ale mám s tím samým termínem zkušenost s jižním cípem Chorvatska a musím říct, že moře tehdy (2 roky nazpět) příliš teplé nebylo a člověk se musel vždy trochu přemlouvat než tam vlezl (kolik ale činila teplota vody bych tipoval…). Průměrně na Istrii v tu dobu bývá 23°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,nevíte prosím,jaké bývá počasí v termínu 7-16.6. zde:Severní Dalmácie, Adria, Chorvatsko, Biograd Na Moru..
  zda je vhodná doba ke koupání?..děkuji

  • Dobrý den Jano,

   podle poslední předpovědi byste měli mít slunečno s denními teplotami mezi 25°C a 27°C. Co se týče teploty moře, aktuálně 18°C, ve vašem termínu čekejte cca 20°C, tj. bohužel stále dost chladné na nějaké delší koupání.

 • Odpovědět

  Dobry den prosim vas kde je teplejsi more Biograd na moru nebo Dugi otok? A kde z tech dvou je cistci dekuju

  • V cervenci???

 • Odpovědět

  Dobry den, chystame se koncem zari (20.-29.9.) do Omiše.
  Nezmrzneme tam? :)) je mi jasne, ze nejste senzibilni,….?

  • Dobrý den Jano,

   většinou v tuhle dobu tu moře má 22°C až 23°C – takže koupat se stále dá a mimochodem moře je tam teplejší než třeba právě v těchto dnech. Samotné počasí, to záleží, ale je stále velká pravděpodobnost, že bude hezky a teploty přes den mezi 27°C a 29°C. Ale třeba v tom samém termínu minulý přišlo na dva dny ochlazení a přes den bylo sice slunečno, ale teplotně jen 20°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,prosím kde bych našel aktuální teplotu moře a počasí na ostrově Pag konkrétně kemp Straško, tak jak bylo uváděno na internetu přehledně v tabulce v loňském roce? Je sice napsaná aktuální teplota moře,ale uváděná je pouze průměrná v tomto období marně ji hledám.Děkuji s pozdravem Josef.

  • Dobrý den Josefe,

   pošlu vám do emailu odkazy, kde lze aktuální hodnoty dohledat. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer, jedeme v termínu 6.9.do Zadaru a mám strach, aby nám ještě vyšlo počasí, myslíte, že bude ještě teplo na koupání?

  • Dobrý den Silvie, ale ano, první půlka září bývá v Chorvatsku ještě dostatečně teplá (viz. také počasí v Chorvatsku v září). A když se koukám konkrétně na Zadar, tak tam lze v termínu od 6.9. očekávat teploty přes den mezi 27°C a 28°C (a většinou je skorojasno). To vyplývá z průměrů, samozřejmě letos to může být ve skutečnosti jinak, ale já rozhodně bych nikoho od myšlenky jet 6.9. do Zadaru na dovolenou k moři z důvodu chladného počasí nebo studeného moře neodrazoval. Můžete být v klidu 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se na dovolenou do Chorvatska (oblast Selce) od 19.-23. září, je to ještě na koupání?

  • Dobrý den Evo, předpokládám, že tedy myslíte ostrov Brač. Já očekávám, že zde ve vašem termínu moře bude dle aktuálních prognóz mít 22,5°C, takže to na koupání ještě bude. Co se týče počasí, má být dle aktuálního výhledu ale už chladněji – přes den mezi 22°C a 25°C, většinou polojasno, uprostřed týdne možnost bouřek.

  • Nene Brač je jinde myslím Selce u Crikvenice. Na Brači je Selca

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Stork, Kréta, Řecko

Řecko, Kréta (-59%): nejlevnější All Inclusive dovolená (8 dní) za 5 990 Kč

Hotel Marabout, Sousse, Tunisko

Tunisko, Sousse (sleva -53%): All Inclusive dovolená (8 dní) za 8 790 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos (-36%): výborný hotel s plnou penzí (8 dní) za 11 190 Kč

Hotel Kamenec, Kiten, Bulharsko

Bulharsko (-35%): All Inclusive ve 4* hotelu přímo u pláže za 10 970 Kč

Hotel Panorama Boutique Village, Kréta, Řecko

Řecko, Kréta (-59%): perfektní All Inclusive dovolená (9 dní) za 7 990 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt, Marsa Alam (8 dní): All Inclusive dovolená v 5* hotelu za 9 680 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.