Teplota moře v Chorvatsku

Chorvatsko, které spolu se svým krásným jadranským pobřežím láká každoročně tisíce českých turistů, v létě nikoho svou teplotou vody nezklame. Velmi teplé chorvatské počasí v létě vytváří ideální podmínky pro to, aby se teplota moře v Chorvatsku mohla v červenci a v srpnu přehoupnout přes 25°C.

Od kdy do kdy to tu je na koupání? A jak teplá je voda v jednotlivých letoviscích? Odpovíme!

Nejprve stručný přehled toho, co zde najdete:

Chorvatsko: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 14 148 Kč na jedné osobě

To, jak skutečně je teplé moře, determinuje několik faktorů.

Mezi ty nejdůležitější patří charakter pobřeží, převládající klima a aktuální počasí. Chorvatsko má velmi členité pobřeží s nesčetnými zálivy a ostrovy. Moře tu není zdaleka tak otevřené jako je v Bulharsku, ve Španělsku nebo v nedaleké Itálii. Tato skutečnost významně napomáhá tomu, aby se zde mořská voda rychleji prohřívala a energii získanou ze slunečních paprsků lépe udržovala.

Teplota moře je nejvyšší v jižním Chorvatsku v oblasti Dubrovníku, kde se můžeme vykoupat třeba v této průzračné zátoce u poloostrova Lapad:
Chorvatsko teplota moře

Kdy je moře v Chorvatsku nejteplejší?

Nejlepší podmínky na chorvatských plážích z hlediska teploty moře jednoznačně panují v druhé polovině léta

Nejlepší měsíc je srpen.

Voda ve většině letoviscích má minimálně 25°C. Srpen je typický malými rozdíly teplot mezi jednotlivými oblastmi, nezáleží tedy, zda chcete navštívit severní Chorvatsko (Istrie /Poreč, Pula/, Lošinj, Krk, Rab, Pag), střední Chorvatsko (Zadar, Šibenik, Split, Hvar, Makarská Riviéra) nebo jižní Chorvatsko (Orebič, Korčula, Dubrovník). Moře je v srpnu krásně vyhřáté všude.

Jak to vypadá v ostatních měsících letní sezóny?

Teplota moře v červnu

Mnohé láká do Chorvatska vyrazit ještě před začátkem léta a strávit pohodových pár dní u Jadranu na začátku června.

Pozor!

S dovolenou v Chorvatsku v červnu raději opatrně! Zejména v první polovině června tu nepanují ještě příliš vysoké teploty, počasí je nestálé a teplota moře se pohybuje v rozmezí od 19°C do 21,5°C. Doporučujeme proto raději volit až druhou polovinu měsíce, kdy je přeci jen tepleji, v odpoledních hodinách teplota vzduchu kulminuje okolo 29°C a moře má 22°C23°C.

Počasí v červnu v Chorvatsku je proměnlivější, lépe proto uděláte, když vyrazíte na jih země (poloostrov Pelješac, Korčula nebo Dubrovník) a nebo si počkáte na hlavní turistickou sezónu.

Teplota v červenci

Červenec je co se teploty vzduchu týče, nejteplejším obdobím v Chorvatsku vůbec. Proto je moře v červenci už krásně vyhřáté a na koupání to určitě je:

 • Istrie: 25,1°C
 • Střední Dalmácie (Split, Trogir, Makarská riviéra, Hvar, Brač, Vis): 24,5°C
 • Jižní Dalmácie: 25,5°C

Uvedená je průměrná teplota vody Jaderského moře vyplývající z dlouhodobě měřených průměrů a vztažená k datu 15. červenec.

Teplota v srpnu

Horké červencové počasí, které trvá až do srpna, je důvodem, proč je teplota vody v Chorvatsku nejvyšší právě v srpnu. Teplota moře se v celém Chorvatsku pohybuje okolo 25°C, v Jižní Dalmácii často stoupá až ke 26°C. Srpen je je proto ideálním měsícem na to, aby se dovolená u moře u vydařila.
Teplota vody na pláži Zlatni rat, ostrov Brač, Chorvatsko
Na leteckém snímku pláž Zlatni Rat (tzv. Zlatý Roh) na ostrově ostrov Brač.

Teplota v září

I začátek září je na koupání v chorvatském Jadranu ideální. Většina ostrovů i letovisek na chorvatském pobřeží udává teplotu vody 24°C. Podmínky se mění v polovině měsíce, kdy již počasí nebývá stále, teplé dny se střídají s chladnější a výjimečný není ani déšť (viz. jak vypadá počasí v Chorvastku v září). S tím, jak teploty vzduchu již zřídkakdy šplhají k 29°C, končí i hlavní turistická sezóna. Konec září je proto mnohem vhodnější k poznávacím zájezdům.

Pokud trváte na podzimní dovolené u moře, doporučujeme raději zvolit nějakou jižněji položenou destinaci. Ať už třeba některý z jižních řeckých ostrovů (viz. teplota vody na Krétě) nebo dovolenou ještě o něco dále, Kanárské ostrovy mají teplotu moře právě na konci září nejvyšší z celého roku.

Aktuální teplota moře

Aktuální stav vody determinuje zejména aktuální počasí v Chorvatsku, nicméně vězte, že aktuální hodnoty se liší od těch statistických opravdu minimálně.

Ten, kdo chce znát přesné, aktuální a dnes měřené hodnoty povrchové vody, nechť jde přímo na stránky chorvatského hydrometeorologického úřadu (odkaz vede přímo na stránku s aktuální teplotou vody). Tam jsou v tabulce uvedeny hodnoty pro dnešní den, mimo jiné například pro Dubrovník, Krk, Split, Hvar, Zadar, Mali Lošinj, Pulu nebo Šibenik.

Jak teplá je voda v jednotlivých letoviscích?

V tabulce naleznete pro vybrané chorvatské ostrovy a letoviska přehled průměrných teplot v jednotlivých měsících.

 • Severní Chorvatsko: Istrie a ostrov Krk
 • Severní Dalmácie: Zadar
 • Střední Dalmácie: Split, Hvar a Makarská riviéra
 • Jižní Dalmácie: Dubrovník
Měsíc v roce Istrie (Pula) Krk Zadar Split Makarská r. Hvar Dubrovník
Leden 11,3 °C 11,7 °C 13,1 °C 13,7 °C 13,9 °C 14,0 °C 14,1 °C
Únor 10,4 °C 11,0 °C 12,5 °C 13,5 °C 14,0 °C 13,8 °C 14,2 °C
Březen 11,2 °C 11,5 °C 13,0 °C 13,9 °C 14,3 °C 14,2 °C 14,4 °C
Duben 13,7 °C 13,5 °C 14,6 °C 15,1 °C 15,4 °C 15,4 °C 15,6 °C
Květen 18,2 °C 17,5 °C 18,1 °C 18,2 °C  18,4 °C 18,4 °C 18,7 °C
Červen 23,0 °C 22,1 °C 22,4 °C 22,3 °C 22,5 °C 22,4 °C 23,1 °C
Červenec 25,0 °C 24,3 °C 24,6 °C 24,4 °C 24,7 °C 24,5 °C 25,5 °C
Srpen 25,2 °C 24,5 °C 24,9 °C 24,8 °C 25,0 °C 24,9 °C 25,5 °C
Září 23,7 °C 23,2 °C 23,9 °C 23,8 °C 24,0 °C 23,9 °C 24,3 °C
Říjen 19,6 °C 19,4 °C 20,0 °C 20,3 °C 20,4 °C 20,5 °C 20,7 °C
Listopad 16,8 °C 16,8 °C 17,8 °C 18,2 °C 18,1 °C 18,4 °C 18,2 °C
Prosinec 14,2 °C 14,3 °C 15,5 °C 16,0 °C 15,7 °C 16,2 °C 15,7 °C

Doporučení na závěr

Závěrem lze tedy říci, že Chorvatsko nabízí dobré podmínky na koupání od konce června do poloviny září. Teplota moře je nejvyšší v srpnu, kdy je v celém Chorvatsku moře vyhřáté na 25°C. V jiných termínech (duben, květen, první polovina června, druhá polovina září a říjen) je lepší volit jižněji položené oblasti, než je Chorvatsko.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobry den je v Gradaci hodne tepla voda napr na Bristu? Dekuji

  • Dobrý den,

   byť zrovna Gradac je díky Korčule a okolním ostrovům od vysloveně otevřeného moře schovaný, vliv na teplotu moře to tu nemá. Voda tu bývá většinou stejně teplá jako na okolních ostrovech, aktuálně Gradac hlásí teplotu moře 16°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Jedeme do Zatonu od 15.6. do 22.6. Bývá už počasí vhodné ke koupání? Děkuji.

  • Dobrý den Ivano,

   ano, v druhé polovině června již teplo na koupání je. Typicky se denní maxima v tomto termínu v oblasti Zadaru pohybují mezi 27°C a 30°C a převládá slunečno. Ale připravte se na chladnější moře (v tuhle dobu mezi 20,5°C a 22°C).

 • Odpovědět

  Dobry den, 1.týden v červenci v Bristu jaká bývá teplota moře a vzduchu?
  Děkuji

  • Dobrý den,

   přes den se zde teploty dostávají k 29°C až 32°C, v noci typicky klesají k 22°C. Teplota moře na začátku července bývá mezi 23,5°C až 24,5°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,je vhodné jet s dětmi(8,5 a 3 roky) 19 června?máte někdo zkušenost s druhou polovinou června a koupáním v okolí Poreče?děkuji

  • Dobrý den Šárko,

   nikoliv zkušenost s koupáním na Istrii, ale mám s tím samým termínem zkušenost s jižním cípem Chorvatska a musím říct, že moře tehdy (2 roky nazpět) příliš teplé nebylo a člověk se musel vždy trochu přemlouvat než tam vlezl (kolik ale činila teplota vody bych tipoval…). Průměrně na Istrii v tu dobu bývá 23°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,nevíte prosím,jaké bývá počasí v termínu 7-16.6. zde:Severní Dalmácie, Adria, Chorvatsko, Biograd Na Moru..
  zda je vhodná doba ke koupání?..děkuji

  • Dobrý den Jano,

   podle poslední předpovědi byste měli mít slunečno s denními teplotami mezi 25°C a 27°C. Co se týče teploty moře, aktuálně 18°C, ve vašem termínu čekejte cca 20°C, tj. bohužel stále dost chladné na nějaké delší koupání.

 • Odpovědět

  Dobry den prosim vas kde je teplejsi more Biograd na moru nebo Dugi otok? A kde z tech dvou je cistci dekuju

  • V cervenci???

 • Odpovědět

  Dobry den, chystame se koncem zari (20.-29.9.) do Omiše.
  Nezmrzneme tam? :)) je mi jasne, ze nejste senzibilni,….?

  • Dobrý den Jano,

   většinou v tuhle dobu tu moře má 22°C až 23°C – takže koupat se stále dá a mimochodem moře je tam teplejší než třeba právě v těchto dnech. Samotné počasí, to záleží, ale je stále velká pravděpodobnost, že bude hezky a teploty přes den mezi 27°C a 29°C. Ale třeba v tom samém termínu minulý přišlo na dva dny ochlazení a přes den bylo sice slunečno, ale teplotně jen 20°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,prosím kde bych našel aktuální teplotu moře a počasí na ostrově Pag konkrétně kemp Straško, tak jak bylo uváděno na internetu přehledně v tabulce v loňském roce? Je sice napsaná aktuální teplota moře,ale uváděná je pouze průměrná v tomto období marně ji hledám.Děkuji s pozdravem Josef.

  • Dobrý den Josefe,

   pošlu vám do emailu odkazy, kde lze aktuální hodnoty dohledat. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer, jedeme v termínu 6.9.do Zadaru a mám strach, aby nám ještě vyšlo počasí, myslíte, že bude ještě teplo na koupání?

  • Dobrý den Silvie, ale ano, první půlka září bývá v Chorvatsku ještě dostatečně teplá (viz. také počasí v Chorvatsku v září). A když se koukám konkrétně na Zadar, tak tam lze v termínu od 6.9. očekávat teploty přes den mezi 27°C a 28°C (a většinou je skorojasno). To vyplývá z průměrů, samozřejmě letos to může být ve skutečnosti jinak, ale já rozhodně bych nikoho od myšlenky jet 6.9. do Zadaru na dovolenou k moři z důvodu chladného počasí nebo studeného moře neodrazoval. Můžete být v klidu 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se na dovolenou do Chorvatska (oblast Selce) od 19.-23. září, je to ještě na koupání?

  • Dobrý den Evo, předpokládám, že tedy myslíte ostrov Brač. Já očekávám, že zde ve vašem termínu moře bude dle aktuálních prognóz mít 22,5°C, takže to na koupání ještě bude. Co se týče počasí, má být dle aktuálního výhledu ale už chladněji – přes den mezi 22°C a 25°C, většinou polojasno, uprostřed týdne možnost bouřek.

  • Nene Brač je jinde myslím Selce u Crikvenice. Na Brači je Selca

 • Odpovědět

  DObrý den, rádi bychom jeli na ostrov Rab v druhé polovině června, je tam v tuto dobu moře hodně studené? Máme dvě děti 2 a 5 let, tak aby tam nebylo chladno 🙂 Bereme sebou pejska, nevíte o nějakém vhodném ubytování? Jsou tam i psí pláže? Děkuji mockrát.

  • Dobrý den Terezo,

   ostrov Rab je dost na severu, ale i tak tady v druhé polovině června moře už typicky má 22,6°C (průměrná hodnota pro druhou polovinu června). To není sice moc, ale ani málo. Koupat se již dá. Co se týká počasí, to není ještě úplně teplotně stálé, přes den bývá většinou 28°C, ale vyskytují se jak dny, kdy bývá jen 24°C (spíš výjimečně, ale konkrétně letos takový jeden den nastal) i dny, kdy teplota stoupá k 33°C. V noci bývá kolem 15°C a převládá skorojasno. Tuto lokalitu sice neznám natolik, abych vám byl schopný dát tipy na nějaká ubytování, nicméně tzv. „dog friendly“ pláží tu je několik (posílám pár okdazů do vašeho emailu) 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den, prosim o nazor ohledne terminu dovolene na ostrove Ciovo, Okrug Donji. Muzeme 21.-27.6. nebo 5.-12.9., ktery termin je podle Vas lepsi?
  Predem dekuji.

  • Dobrý den,

   z hlediska počasí je to prakticky nastejno, byť přeci jenom o něco slunečnější bývá konec června. Z hlediska teploty vody je ale určitě lepší září, to je moře v této oblasti Chorvatska zhruba o 1,5°C teplejší než v druhé polovině června.

 • Odpovědět

  Dobrý den letos odjíždíme na poloostrov Lopar (Rab) jedeme začátkem července myslíte zě už to bude vhodné ke koupání díky za odpověď

  • Dobrý den Terezo,

   ano, to už bývá. Na začátku června sice nelze čekat nijak zvlášť teplou vodu, kór tady na severu chorvatského pobřeží, ale s cca 23,5°C určitě počítat můžete. Což je na koupání celkem bez problému.

 • Odpovědět

  Hezký den, 1.7. odjíždíme k tzv. Novigradskému moři (Severní Dalmácie). Jakou asi zhruba můžeme očekávat teplotu moře? Děkuji

  • Dobrý den Jano,

   aktuálně dává Novigradské moře 17°C, což je na tuto dobu hluboký podprůměr. Na začátku července se zde teplota vody typicky pohybuje v rozmezí od 21 do 24°C. Vzhledem k dosavadnímu vývoji teplot vody bych spíš letos na začátku července počítal se spodní hranicí, tedy s 21°C.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: letní dovolená s light All Inclusive za 12 990 Kč

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte, Sal, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (-53%): TOP hotel na Salu s All Inclusive za 13 890 Kč !!!

Hotel Blue Sea Callao Garden, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-67%): All Inclusive dovolená levně za 7 990 Kč

Hotel Amarina Abu Soma Resort, Abu Soma, Egypt

Egypt (-53%): levné All Inclusive v perfektním 5* hotelu za 8 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Costa Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura (-52%): dovolená na Kanárech s polopenzí za 11 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.