Ceny potravin v Chorvatsku

Jak vysoké jsou ceny potravin v Chorvatsku? Nákupu alespoň základních potravin se nevyhne snad nikdo, kdo do Chorvatska cestuje.

Do Chorvatska jsme se naposledy vypravili na konci června 2019, abychom pro vás ceny potravin opět zmapovali. Ukážeme vám i aktuální jídelní lístky z chorvatských restaurací. Pojďme se na aktuální ceny 2019 podívat podrobněji…

Co zde najdete?

Chorvatsko platí mezi českými turisty za destinaci, kde se dá pořídit pěkná dovolená u moře za velmi přijatelnou cenu. Přes pověst Chorvatska jako levné země si ale stále hodně českých turistů nakládá kufry trvanlivými potravinami namísto toho, aby si nakupovali až na místě. Je to opravdu nutné? Nebo přijde stravování v Chorvatsku na cenu podobnou té u nás? Odpovíme.

Ceny ovoce v Chorvatsku

Pozn. pokud jste letos navštívili Chorvatsko i Vy, budeme rádi, pokud se o vaši zkušenosti na toto téma podílíte s námi i s ostatními prostřednictvím komentáře dole pod textem.

Chorvatsko: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 14 148 Kč na jedné osobě

V tomto článku se budeme podrobně zaobírat pouze cenami jídla v Chorvatsku. Pokud vás zajímají ceny ubytování, benzínu, mýtného na dálnicích, vstupů do jednotlivých památek apod., přejděte prosím na stránku…

Měna v Chorvatsku

Na začátek by se nejspíš hodilo připomenout, že měnou v Chorvatsku je chorvatská kuna (označení kn nebo také HRK), která se dále dělí na 100 lip (jedn. číslo: 1 lipa). Její směnný kurz se dlouhodobě pohybuje okolo 3,5 Kč za jednu kunu. Eury zde většinou nezaplatíte, jen výjimečně v některých letoviscích. Nicméně půjdete-li na jakýkoliv nákup potravin, pak pro vás bude chorvatská kuna nutností, na eventuální použití platební karty nespoléhejte! Na mnohých místech kartou samozřejmě zaplatíte, ale na jiných nikoliv.

Více informací o placení na stránce „chorvatská měna„.

Kolik stojí potraviny v supermarketech?

Ceny potravin v supermarketech v Chorvatsku jsou i letos až na výjimky zcela srovnatelné s cenami u nás, někdy i mírně nižší. Proto, pokud jedete do apartmánu s vlastní kuchyňkou, se rozhodně nemusíte tahat s potravinami z domova. Vše, co budete potřebovat, seženete čerstvé v supermarketu, který se nachází v každém letovisku.

Pro představu uvádíme ceník některých základních potravin. Nejdříve pití…

 • 1,5l balené vody za 6 kun
 • 5 litrový barel vody za 10 kun
 • 1l mléka za 7 kun
 • 0,75 l červeného vína: od 20 kun
 • Pivo (místní, ne z importu) za 7 kun
 • Coca cola (2l) za 12 kun

Ceny minerální vody a nealkoholických nápojů v Chorvatsku
Ceny piva v Chorvatsku

Udělejte si lepší představu!

K nahlédnutí přikládáme pár účtenek z chorvatského supermarketu (kliknutím na obrázek účtenky zvětšíte):

Ceny Potravin v Chorvatsku - účtenky ze supermarketu

A také něco k jídlu…

 • Nejlevnější chléb za 5 kun
 • Tmavý chléb za 9,6 kun
 • Croissant s čokoládou 6,8 kun
 • Balení těstovin (500 g) za 9 kun
 • Rýže (1kg) za 8 kun
 • Máslo (250 g) za 17 kun
 • Jogurt za 2,8 kun
 • 25 deka sýra za 15 kun
 • 25 deka šunky za 12 kun
 • Vejce (10 ks) za 14 kun
 • Paštika (srovnatelná s naší májkou) za 5 kun
 • Kuře (1 kg) za cca 20 kun
 • Kečup (500 g) za 14 kun

Ovoce a zelenina

Ovoce i zelenina je v Chorvatsku o něco levnější než u nás:

 • Brambory (1 kg): 5 kun
 • Pomeranče (1 kg): 12 kun
 • Broskve (1 kg): 11 kun
 • Jablka (zelená, 1 kg): 9 kun
 • Rajčata (1 kg): 10 kun
 • Paprika (1 kg): od 10 kun

* všechny výše uvedené ceny potravin jsou aktuální k roku 2019

Ceny ovoce v Chorvatsku

Pro ceny ovoce a zeleniny, které jsou sezónní, je v Chorvatsku (stejně jako u nás) charakteristické kolísání. Např. rajčata (velmi dobrá!) v jejich sezóně můžete pořídit běžně i za 10 kun za 1 kg, kdežto mimo sezónu vás přijdou i na dvojnásobek. I přesto ale platí, že  ceny zeleniny i ovoce v Chorvatsku jsou stále o něco nižší než u nás.
Cena zeleniny Chorvatsko

Na kolik přijde jídlo v restauraci?

Ani stravování v místních restauracích není příliš finančně náročné.  Ceny v restauracích v Chorvatsku jsou srovnatelné s cenami v Bulharsku. Je samozřejmé, že restaurace v turistických oblastech jsou dražší než mimo ně. Při cenovém srovnání s průměrnou pražskou restaurací nebo s restauracemi na turisticky exponovaných místech v Turecku (např. Alanya nebo Side) rychle zjistíte, že ceny jsou více méně podobné.

 • Boloňské špagety: 50+ kun
 • Pizza: 50+ kun
 • Grilovaný biftek: cca 85 kun

Mořské ryby zde pochopitelně pořídíte levněji než u nás, protože jde o domácí produkt. Cena za běžný oběd (např. rizoto s mořskými plody a nápoj) se v dražší restauraci v Chorvatsku bude pohybovat do 80 Kun.

Příklad jídelního lístku řekne mnohem více než tisíc slov. Jeden takový hned přikládáme. Pohledem do něj zjistíte, kolik stojí pizza, kolik ryby v restauraci a kolik nápoje.

(kliknutím na lístek ho zvětšíte do čitelné podoby)

Chorvatsko - ceny v restauracích - jídelní lístek

Ale upozorňujeme…

…že tento jídelní lístek je z velmi pěkné a kvalitní restaurace, která se nachází hned vedle vstupu do starého centra Dubrovníku, jež patří na seznam památek UNESCO. Je to tedy trochu zavádějící příklad z restaurace, která rozhodně patří k těm dražším v Chorvatsku.

Jen pro srovnání, chorvatská restaurace na podobně kvalitní úrovni je cenově srovnatelná s průměrnou restaurací v západní Evropě, podobné ceny jsou proto v restauracích na Mallorce, na Kanárských ostrovech nebo na celé španělské riviéře.

Fastfoodové občerstvení v Chorvatsku můžete pořídit za nějakých 35 kun.

Zde příklad účtenky za oběd pro dva v pizzerii (v Dubrovníku, tj. dražší cenová kategorie v porovnání s jinými oblastmi v Chorvatsku). Oběd byl celkem za 269 kun:

Pizzerie Chorvatsko ceny

Kolik utratíte za zmrzlinu?

Zmrzlina bývá na plážích dražší, ale stejně si ji většinou koupíme. K dovolené to prostě patří. Na chorvatských plážích se cena zmrzliny pohybuje okolo 7 kun za jeden kopeček.

Ale pozor!

Na exponovaných turistických místech (jako je například historické centrum Dubrovníku) zaplatíte za jeden kopeček dvojnásobek, 15 kun. Va takových případech se často vyplatí koupit zmrzlinu v supermarketu, kde jsou ceny zmrzlin nehledě na místo velmi podobné, né-li stejné. Například osvěžují barevná vodová zmrzlina na klacku vyjde na 5 kun, zmrzlina srovnatelná s naším „mrožem“ stojí 8 kun.

Cena zmrzliny Chorvatsko

Shrnuto a podtrženo, cena stravování v Chorvatsku není vysoká, je velice podobná tomu, na co jsme zvyklí z ČR. Jak drahá jsou jídla a potraviny už víme. Zajímá Vás, jak drahé jsou základní služby v Chorvatsku nebo kolik stojí mýto na chorvatských dálnicích? Pokračujte ve čtení –> ceny v Chorvatsku podrobněji.

Ceny potravin v Chorvatsku
4.37 (87.45%) 51
Komentáře
 • Odpovědět

  Pěkně zpracované, jen bych dodal, že turisticky exponované místo zahrnuje celé pobřeží od severu k jihu a ceny, které jsou uvedeny v článku, platí pouze ve velkých supermarketech, například malé obchody/minimarkety s potravinami v kempech jsou dražší, než sortiment na čerpacích stanicích (balená voda 1,5l běžně 11kun, pivo 1,8l 36kun a 0.5l v plechu 15kun, balený salám 10dkg cca 20kun, kefír 1l 25kun atd.) Jinak letos (2018) jsem projel od Ploče po Kraljevicu a ceny jsou všude srovnatelné, jak ve zmiňovaných obchodech, tak i restauracích např. točené Karlovačko všude okolo 21-22kun.

  • Dobrý den Jardo,

   ano, jedná se o ceny v supermarketech. Proto moc díky za doplnění informací i o ceny potravin v malých obchodech. Při budoucí aktualizaci stránky si je dovolím použít 🙂 a doplním je do hlavního textu.

 • Odpovědět

  Dobrý deň. Rád by som len reagoval na výrok „Ceny v restauracích v Chorvatsku jsou srovnatelné s cenami v Bulharsku“. To snáď nemyslite vážne!? Ceny v reštauráciách v Bulharsku sú minimálne o cca 50% lacnejšie ako v Chorvátsku. Len príklad, Primorsko – cena piva v reštaurácii alebo v bare min rok 2017 na pláži cca 2-4 Leva (cca 7,5-15 kun), pizza od 6-12 Leva (22,6 – 45 kun), jedlo obvykle okolo 10-15 leva nakomplet. Tak nechápem… Porovnať cenovo by sa možno dala top najdrahšia reštaurácia Bulharského letoviska s nejakou poslednou šopou v Chorvátsku – a aj o tom pochybujem…

  • Dobrý den Viktor,

   díky za názor. Ceny potravin v Bulharsku, které uvádíte, jsou pravdivé, díky za ně i za jejich hrubý přepočet na chorvatské kuny. Akorát jste nedoplnil ceny daného zboží v Chorvatsku (nevím, jestli máte nějakou aktuální zkušenost). Ano, pokud srovnáme ceny v bulharských restauracích s výše uvedeným jídelním lístkem, tak skutečně nelze tvrdit, že jsou ceny srovnatelné. Ale upozorňuji, že uvedený jídelní lístek je z kvalitní, a tím pádem i dost drahé restaurace v Dubrovníku. Ta samozřejmě ani omylem nejde s Bulharskem porovnávat.

 • Odpovědět

  zdravím,
  pivo stojí 17 kun, platime vždy a všude už 15 let eurama jak v obchodě nebo v restauracích , je to vyhodnější a v každém obchodě platíme kartou a v Bulharsku to není levnější o 50% ale o 70%.

 • Odpovědět

  V okoli Zadaru su ceny aj vyssie ako v restauracii v Dubrovniku co ste sem.dali. Chorvati sa zblaznili, casnikom.platia smiesne peniaze,ale ceny neskutocne. V Rakusku kde.ma casnik trojnasobny prijem, ceny v potravinach porovnstelne sa v restauracii najeme za polovicu.

  • Dobrý den Lenka,

   pošlete buď sem nebo přímo na email poradime @ tripito.cz konkrétní ceny z místa, které jste navštívila, (nebo v ideálním případě fotografie) a já je do textu rád doplním. Díky moc. Ale nejde, byť sebelepším článkem, obsáhnout ceny na celém chorvatském pobřeží. Výše uvedené jsou samé konkrétní příklady – dle mě nejlepší možnost, jak lidem ceny v Chorvatsku co nejpřesněji přiblížit.

 • Odpovědět

  Dnešní nakup v chorvatsku obchodní dúm Konzum Crikvenica a to je po sezóně připomínám 10.9.2018. obyčejné máslo 250 g 24 kun, brambory 1kg 11 kun ,chléb 500g 8 kun , mléko 11 kun.Jezdíme sem 18 let po sobě ale tenhle rok vše pořádně podražilo.

  • Perfektní, děkuji moc za doplnění dalších příkladových aktuálních cen. Brzy je dám přímo do hlavní textu. Díky 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím v kterém obchodě v Ragoznici se dá nejlevněji nakoupit potraviny. Našla jsem tyto obchody: Studenac,Ribolu, Tommy a Konzum market….moc děkuji

  • Dobrý den Stáňo,

   vzhledem k tomu, že Konzum je nejrozšířenější řetězec v Chorvatsku, doporučuji prioritně chodit tam, dále pak Tommy. Ale upřímně řečeno konkrétně říci to, který je nejlevnější, je dost obtížné – podobně jako u nás, i v Chorvatsku narazíte na nejrůznější slevy, takže vždy dost záleží na tom, co zrovna chcete kupovat.

   Proto já osobně bych toto příliš neřešit a chodil tam, který budete mít cestou nebo nejblíže.

 • Odpovědět

  Prosím poraďte,kolik si vyměnit kun a kolik eura přibližně

  • Dobrý den Jano, na tohle neumím odpovědět, každý v zahraničí utratí jiné sumy… doporučuji si vzít hlavně kuny nebo klidně eura, které za kuny v Chorvatsku vyměníte. A samozřejmě nějakou platební kartu pro případ, že s hotovostí nevystačíte.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Marabout, Sousse, Tunisko

Tunisko, Sousse (sleva -53%): All Inclusive dovolená (8 dní) za 8 790 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos (-36%): výborný hotel s plnou penzí (8 dní) za 11 190 Kč

Hotel Kamenec, Kiten, Bulharsko

Bulharsko (-35%): All Inclusive ve 4* hotelu přímo u pláže za 10 970 Kč

Hotel Panorama Boutique Village, Kréta, Řecko

Řecko, Kréta (-59%): perfektní All Inclusive dovolená (9 dní) za 7 990 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt, Marsa Alam (8 dní): All Inclusive dovolená v 5* hotelu za 9 680 Kč

Hotel Dessole Olympos Beach Resort, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos (-50%): 8 dní ve 4* hotelu s All Inclusive za 8 690 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.