Počasí v Chorvatsku v červnu

Jaké počasí je typické pro Chorvatsko v červnu? Je červen vhodný na naplánování si dovolené právě zde u Jadranu? Nebo je z hlediska počasí ještě lepší pár týdnů počkat a Chorvatsko navštívit až v červenci nebo v srpnu?

Typická teplota vzduchu před den ve Splitu je červnu 26°C a teplota vody 22°C. Chorvatsko je země protáhlá od severu k jihu. Podobně jako v květnu, i v červnu jsou patrné teplotní rozdíly mezi severem a jihem země a to především na začátku měsíce.

Chorvatsko: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 14 148 Kč na jedné osobě

Malé srovnání teploty vzduchu a teploty moře na severu a jihu země…

Hodnoty typické pro počasí na poloostrově Istrie (sever Chorvatska):

 • začátek června: vzduch/teplotní průměr za 24h (19°C) a teplota moře (21°C)
 • konec června: vzduch přes den (23°C) a teplota moře (22°C)

Počasí v letovisku Dubrovník (jih země):

 • začátek června: vzduch/teplotní průměr za 24h (20°C) a teplota moře (21°C)
 • konec června: vzduch přes den (23°C) a teplota moře (23°C)

Počasí v letoviscích a chorvatských ostrovech

V tabulce níže uvádím červnové teploty vzduchu a moře, průměrné měsíční srážkové úhrny a další ukazatele charakterizující počasí ve vybraných destinacích: Poreč (Istrie), Split, Hvar, Makarská Riviéra a Dubrovník.

Poreč Split Hvar Makarska Dubrovník
Teplota max. 25°C 26°C 28°C 26°C 27°C
Teplota min. 16°C 16°C 20°C 15°C 16°C
Délka slun. svitu 12 h 12 h 12 h 11 h 12 h
Teplota vody 22°C 22°C 23°C 22°C 23°C
Srážkový úhrn 80 mm 48 mm 39 mm 82 mm 48 mm

Aktuální předpověď počasí

Toto není předpověď počasí v Chorvatsku na červen, nýbrž výhled na následující dny, resp. předpověď pro Split:

 • Počasí v Chorvatsku – květen
 • Počasí v Chorvatsku – červenec

Shrnutí: z hlediska počasí dávám dovolené v Chorvatsku v červnu zelenou, ale nedoporučuji navštěvovat Chorvatsko začátkem měsíce, vyrazte až v druhé polovině, vzduch i voda bude teplejší.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   46
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý večer; jedeme na dovolenou v termín 10.6-16.6 do kterého města můžeme ,očekávat věči teploty?Dekuji za odpověď Yurii

  • Odpovědět

   Dobrý den, čím víc na jih, tím lépe. Tedy ideálně lokalita na jih od Splitu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme na dovolenou v termínu 14-24.6.22 na Istrii konkrétně Puntižela kousek od Pula. Nevíte jaké počasí nás bude zřejmě čekat? děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, to je ještě dost daleko. Ale standardně takto v druhé polovině června na Istrii převládá slunečno. Teploty mohou být ještě v některých dnech rozkolísané, ale obvykle nejvyšší teploty odpoledne dosahují k 28°C a ž 32°C. Brzy ráno klesají k 17°C až 14°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, od 10. 6. do 22. 6. jedeme na Makarskou. Jakou teplotu máme očekávat? Bude moře pro děti „koupací“? Máme ocekávat stabilní nebo bourkove pocasi? děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno, takto v červnu tam již bývá teplo, vzduch v odpoledních maximech se standardně pohybuje okolo 29°C či 30°C, samozřejmě to někdy může být i více, někdy naopak méně. Teplo ale je již dostatečné. Bouřky jsou ojedinělé, typicky převládá slunečná obloha. Musíte akorát počítat trochu s chladnějším mořem, která má v polovině června v této části Chorvatska max. 22°C, viz. také teplota vody v Chorvatsku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, příští rok jedeme poslední týden v červnu na dovču na ostrov Ciovo,kousek od Slatine. Dlouho jsem v Chorvatsku nebyl,jak to vypadá v červnu s lidma?? Nemuselo by být ještě přeplněno ne??..vyhlidnutou mám pláž Kava slatine,ale dočetl jsem se,ze je tam pouze jeden stánek s občerstvením. A parkování u pláže??Nemáte někdo zkušenost?? Popřípadě doporučení nějakých plazi vhodných pro malé děti…predem díky za reakce

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   je pravda, že lidí na konci června ještě nebývá tolik (je to přeci jen stále před začátkem nejen našich prázdnin ale i prázdnin v okolních státech). Pokud budete chtít poznávat okolí známá města – Trogir, Split – tak tam lidí bude hodně. Tady, na pláži Kava ale určitě ne – přímo až sem se pokud vím autem dojet ná, ale lze ho zaparkovat u nejbližší silnice a dojít sem pěšky, což je nějakých 300 metrů od silnice.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jaké počasí bývá v Chorvatsku na ostrově Pag v druhé polovině června?

  Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Kačko,

   v druhé polovině června (tj. od 15. do 30.6.) tu již převládá slunečno a třeba letos se zde v tomto termínu denní maxima pohybovala mezi 28°C a 35°C (pouze jeden den byl chladnější s max. teplotou 26°C), přes noc pak bylo 21°C až 24°C. Jednou bylo zataženo, jednou oblačno, jeden se vyskytovaly bouřky, ale jinak naprosto dominovaly slunečné nebo skorojasné dny.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se od 7.6. do Chorvatska do Vodice , můžu se zeptat malé tam bývá počasí? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo,

   podle aktuální předpovědi to vypadá na slunečno a teplo (29°C) do úterý 11.6., pak se trochu ochladí na 25°C s občasnými přeháňkami.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bychom se zeptat, chceme dovolenkovat ve Vrsaru na Istrii a máme možnost 31.5-9.6 , nebo 8.-17.6 případně 13.-21.9. Prosím vás, co je z hlediska počasí a moře pro tohle Město statisticky v daných termínech nejlepší ? V případě září se bojíme zase , že to bude totálně mrtvé město , bez otevřených krámků a bez lidi. Tak hledáme nějaký kompromis , mezi teplotou a letní atmosférou. Zase od 8.6 je to již dražší. Děkuji moc krát za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jardo,

   oni všechny termíny jsou z hlediska počasí dost podobné (typicky slunečno a denní maxima mezi 27°C a 30°C a to jak v první polovině června, tak v půlce září). Já bych doporučil volit buď 8.-17.6. nebo 13.-21.9. a to kvůli pravděpodobně vyšší teplotě moře, která bude na samém začátku června ještě dost nízká. Teď aktuálně má voda u Istrie pouhých 17°C a za týden na přelomu května / června to určitě nebude o moc lepší…

 • Odpovědět

  Do brý den prosím jak bude od 1.6.do 10. 6.2019 V lonském roce bylo až 38 stupnů,ale to asi všude.Jedeme na Makarskou.Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Marie,

   zatím to podle předpovědi vypadá, že by mělo být na začátku června slunečno a s denními maximy okolo 28°C, v noci pak 19°C až 21°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  od 15.06. do 24.06. máme rezervaci dovolené v Bašce na ostrově Krk, samozřejmě nás děsí aktuální chladné počasí v ČR, jaké počasí se v tomto období dá očekávat na ostrově Krk? Předem děkuji Magda

  • Odpovědět

   Dobrý večer Magdo,

   v tomto termínu tu většinou už bývá teplo s denní max. teplotami mezi 27°C a 30°C. Ale aktuální stav může být samozřejmě jiný. Třeba minulý rok zde bylo v druhé polovině června i pár dní, kdy bylo jen kolem 20°C, což bylo doprovázeno deštěm a bouřkami.

 • Odpovědět

  Dobrý den, trochu mne děsí obrázky z web kamer. Zakoupili jsme si dovolenou na počátek června od 2.6. do Primoštenu. Máte nějaké chytré stránky, kde zjistit jak tam bývá touto dobou?
  Moc děkuji Naďa

  • Odpovědět

   Dobrý den Naďo,

   ano, mohu vám poslat odkaz na email. V každém případě minulý v tom samém termínu bylo hezky, slunečno a denní teploty dosahovaly ke 30°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,jedeme na dovolenou v červnu od 14-23
  Biograd na Moru.
  Jak to přibližně vypadá s počasím?
  Moc děkuji,Lucka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko,

   nebojte, bývá tu pěkně. Minulý rok v ten samý termín se zde odpolední max. teploty pohybovaly mezi 26°C a 32°C a prakticky po celou dobu bylo slunečno. Je pravda, že 22. června se to trochu zkazilo, přišel déšť a dokonce i bouřka a i odpoledne bylo celkem chladno, jen 21°C. Ale to byla výjimka, která v Chorvatsku čas od času nastává i v červenci a srpnu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  polovina června Makarská. Máme se bát,že nebude teplo nebo můžeme bez obav vyrazit?

  • Odpovědět

   Dobrý den Radko, je samozřejmě ještě brzo na to odhadovat, jak bude letos, ale normálně v polovině června má Makarská denní maxima mezi 28°C a 30°C. Nebývá ještě vysloveně vedro, ale teplo je. A většinou i slunečno. Takže za mě klidně vyrazte, jen počítejte s tím, že moře v polovině června ještě moc teplé nebude. To v červnu nebývá ani na jihu Chorvatska v Dubrovníku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,máme jet na ostrov Rab od 14.června na 1 0 dní? Prosím za informaci konkrétně kemp Padova. Děkuji Majka

  • Odpovědět

   Dobrý den Majko,

   no upřímně řečeno dle toho, jak se koukám na teploty z minulého roku, tak ne vždy tu je v tuto dobu již počasí dostatečně teplé. V polovině minulého června tu v některých dnech dokonce teplota přes den (ve stínu) nepřesáhla 22°C. Ale to je spíš výjimečné. Většinou bývá v tomto termínu na Rabu slunečno a denní maxima mezi 26°C a 29°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,jaké bude počasí v istrii,jedeme 28.6+-9dni…děkuji verka

  • Odpovědět

   Dobrý den Věro,

   na přelomu června / července tu bývá přes den mezi 27°C a 31°C, v ranních minimech pak mezi 15°C a 19°C. Typicky je slunečno. Na přesnou předpověď i na to, zda se náhodou neobjeví déšť (velmi nepravděpodobné) si budete ještě muset počkat.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme v termínu 1.6. – 8.6. 2019 do Drveniku. Jak to tam přibližně vypdá v tomto období s počasím? 🙂 Děkuji Marta.

  • Odpovědět

   Dobrý den Marto,

   koukám se vám na Drvenik a na jeho červnové počasí. Na začátku měsíce můžete standardně čekat denní maximální teploty v rozmezí od 25 do 28°C, noční minima pak v rozmezí od 18 do 21°C. Typicky tu bývá slunečno a jasná obloha.

 • Odpovědět

  Dobrý večer; jedeme na dovolenou do města Lovran v terminu od 20.6 do 27.6 ,Jake můžeme očekávat teploty?Dekuji za odpověď Jarmila

  • Odpovědět

   Dobrý večer Jarmilo,

   dívám se vám na data pro Lovran z konce června minulého roku: teploty byly celkem rozkolísané, maxima přes den mezi 24°C a 30°C, ale byly tu dva dny, kdy bylo zataženo místo slunečna, dokonce s deštěm a to se teplota i v denních maximech pohybovala pouze okolo 22°C. Jinak během nocí také významné rozdíly od 13°C do 21°C. Nenechte se tímto ale vystrašit, jednak se jedná o historické údaje, za druhé konec června zde nebyl z hlediska počasí evidentně úplně povedený, v týdnech před tím bylo mnohem tepleji a teplota přes den standardně okolo 30°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,jedeme od 12.06._22.06.do Omiše.Jaké můžeme očekávat teploty?Děkuji Andrea

  • Odpovědět

   Dobrý den Andreo,

   to tam už bývá teplo. Typicky přes den 30°C, ale jsou samozřejmě i dny, kdy je méně, kolem 26°C. Ale jak říkám, většinou převažují už dost teplé dny. Bývá slunečno, občas se vyskytne bouřka, typicky odpoledne. V noci teploty 18°C až 23°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, zvažuji dovolenou s vnukem v termínu 8.6.-18.6., místo pobytu Pakoštane. Jaké bývají teploty vzduchu a moře? Děkuji Libuše

  • Odpovědět

   Dobré ráno Libuše,

   přímo v Pakoštane se v tento termín takto v první polovině června teploty v odpoledních maximech pohybují od 26 do 32°C (den ode dne to je jiné), přes noc 18 až 24°C. Jak vidíte ty teplotní rozptyly jsou dost velké. Jinak převažuje skorojasno a cca 1x do týdne se objeví bouřka. Moře je ještě chladné, cca 22,5°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaké bývá počasí na ostrově Krk , město Baška? Plánujeme jet od 25 května do 3 června, nechceme přímo v sezóně kvůli množství turistů, děkuji .

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo,

   typicky je v termínu na přelomu května a června v Bašce 29°C přes den (slunečno, v odpoledních a podvečerních hodinách se občas vyskytne bouřka), v nočních minimech teplota klesá ke 20°C. Takže počasí pěkné, ale pozor na nižší teplotu moře (max 22°C).

 • Odpovědět

  Prosím jaké je počasí v červnu od 20.6. Plus minus a teplota vody plánujeme dovolenou v tomto termínu dekuji Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   kam se chystáte? V červnu ještě totiž bývá patrný rozdíl mezi severním a jižním Chorvatskem. Typicky je polojasno nebo jasno, vzduch 29°C, moře 22 až 23°C. Více o teplotě moře v červnu v Chorvatsku zde.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme dovolenou v Chorvatsku na konci června pro 2 dospělé 1 senior a 2 děti 24 měsíců a 6 let. Rádi bychom s písčitou pláži, není podmínkou pozvolným vstupem do vody a nějaké dětské využití. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   na konci června už budete mít teplo. To je dobrý termín. Mrkněte se tento přehled písečných pláží v Chorvatsku. Stačí pak zadat jednotlivé názvy do vyhledávání na google.maps.com, hned pak uvidíte, kde se daná pláž nachází i to jak vypadá.

 • Odpovědět

  Dobrý, den, jaké bývá počasí na ostrově Krk (Njivice) během října? Který říjnový týden by jste zvolil pro podzimní dovolenou? Děkuji, Iva

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo,

   jedete za účelem se koupat v moři? Pak určitě vyrazte co nejdříve. Ale upřímně ani v prvním říjnovém týdnu to už na koupání moc není. Jinak většinou tu bývá ještě hezky, slunečno, polojasno, s teplotami okolo 20°C.

 • Odpovědět

  Chci dovolenou pro 2 dospělé v přelomu července a srpna popř. Srpen‘-září. All incluzive či popenzi,hotel u moře s pláží a bazénem.Jih Tenerife,Zanzibar,jižní část Cape verde. Děkuji za cenově nejpřijatelnější nabídky.

  • Odpovědět

   Dobrý den Josefe,

   prověřím cenově nejzajímavější nabídky a zašlu vám je na email.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.