Počasí v Chorvatsku

Chorvatsko počasí © Letní počasí v Chorvatsku, západ nad Dubrovníkem

Chorvatsko, nejoblíbenější středomořská destinace českých turistů, láká na teplé jadranské počasí, které je v létě pro dovolenou u moře jako stvořené. Počasí v Chorvatsku není zdaleka tak jednotvárné a horké jako například v Egyptě. Přestože teploty vzduchu v hlavní letní sezóně obvykle odpoledne šplhají ke 33°C, koupací sezóna tu není tak dlouhá jako v jižněji položených destinacích. Zvýšenou pozornost věnujte zejména měsíci červen a září.

Na úvod stručný přehled o tom, co na této stránce o chorvatském počasí najdete:

Chorvatsko: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 14 148 Kč na jedné osobě

Předpověď počasí na příští týden

Vybíráte-li termín dovolené v Chorvatsku podle aktuálního počasí nebo čekáte-li na výhodný last minute zájezd, pak není od věci zkontrolovat dnes vydanou předpověď počasí. Uvádíme výhled na následujících 5 dní pro Střední Dalmácii, pro známé chorvatské letovisko, město Split:

[wunderground location=“Split, Croatia“ numdays=“5″ layout=“table-horizontal“ measurement=“metric“ language=“CZ“ showdata=“daynames,icon,date,conditions,highlow“]

Dlouhodobá předpověď počasí pro Chorvatsko podobně jako i pro jiné evropské země je proměnlivá. Zajímá-li vás přesto dlouhodobý výhled, pak ho najdete ZDE.

Chorvatské podnebí

Počasí v Chorvatsku, převládající charakter oblačnosti, průměrné teploty vzduchu a teplota moře, to vše je determinováno jednotlivými klimaty, které v zemi panují.

Chorvatsko je relativně velká země s neobvyklým tvarem, kdy pevninská část země utíká daleko od moře na východ, zatímco pobřežní část země lemuje východní pobřeží Jadranského moře hluboko na jih až k Dubrovníku. V Chorvatsku je na rozdíl od ČR hned několik klimaticky odlišných oblastí, které se od sebe navzájem liší typickým počasím.

Mírné kontinentální klima s menšími srážkovými úhrny, horkým a suchým létem a studenou a sušší zimou charakterizuje počasí na východě země (město Osijek a hlavní město Záhřeb / Zagreb).

Středomořské klima ovlivňuje ráz počasí na celém pobřeží Chorvatska (Istrie, Kvarner / Kvarnerská riviéra, Severní, Střední a Jižní Dalmácie), pro které jsou typická horká a slunečná léta s ojedinělými srážkami a mírné a vlhké zimy.

Chorvatsko a počasí v letní sezóně

Chorvatské pobřeží je oblíbenou turistickou destinací, nejvíce lidí sem míří v období od června do září.

Červen a září jsou měsíce vhodnější pro turistiku s příležitostným poleháváním na plážích a koupáním se v moři. Naopak počasí typické pro červenec a srpen bývá často příliš teplé na poznávací túry. Teploty vzduchu v odpoledních hodinách dosahují 34°C a v kombinaci s vlhčím podnebím kvůli blízkému moři vytvářejí zcela jinak charakteristické horko, než to, které známe od nás z ČR.

V červenci se ve středním i v jižním Chorvatsku již v 9 hodin ráno počasí pocitově blíží tomu, na které jsme u nás zvyklí v těch nejteplejších odpoledních hodinách. To je i důvod, proč Chorvati v létě „žijí“ především brzy ráno a večer. Ty nejteplejší dny v jižním Chorvatsku nejlépe strávíte někde v polostínu přímo u moře, kde nebudete mít pocit takového „nedýchatelna“ a „vlhka“. Klimatizované prostory (při výběru apartmánu nebo hotelu) jsou zde naprostou nutností.

Severní Chorvatsko (Istrie, ostrov Krk, Mali Lošinj, Rab, Pag aj.) není v letních maximech tak extrémní, teploty v noci se pohybují kolem 20°C, průměrné teploty přes den pak kolem 32°C.

Průměrné hodnoty

Podnebí nejlépe charakterizují průměrné hodnoty jako je teplota vzduchu, teplota vody, délka slunečního světla a denního světla a průměrné srážkové úhrnny. Uvádíme tyto hodnoty pro letovisko Split, Chorvatsko rozdělené do jednotlivých měsíců.

Teplota vzduchu & moře

Sluneční svit a denní světlo

Déšť & srážky

Poreč Split Hvar Makarska Dubrovník
Teplota max. 25°C 26°C 28°C 26°C 27°C
Teplota min. 16°C 16°C 20°C 15°C 16°C
Délka slun. svitu 12 h 12 h 12 h 11 h 12 h
Teplota vody 22°C 22°C 23°C 22°C 23°C
Srážkový úhrn 80 mm 48 mm 39 mm 82 mm 48 mm

Teplota moře aneb kdy je to v Chorvatsku na koupání?

V průběhu roku se teplota vody pohybuje od 10°C do 26°C. Koupací sezóna začíná v červnu, kdy má moře od 22,5°C do 23,1°C, a končí v září, kdy voda má 23,2°C až 24,3°C. Teplota moře v Chorvatsku je nejteplejší v srpnu, kdy je pro Jižní Dalmácii typická hodnota 25,5 °C. Hodnoty samozřejmě do jisté míry závisí na aktuálním počasí, ale jsou determinovány především podnebím a charakterem pobřeží, které je v Chorvatsku velmi členité. Statistické teploty vody lze tedy považovat za ty, které v Chorvatsku je právě možné naměřit.

Letoviska, do kterých se v létě nejčastěji jezdí k moři: Poreč, Pula, Krk, Lošinj, Rab, Pag, Šibenik, Trogir, Split, Brač, Orebič, Korčula a Dubrovník.

Shrnutí:

Chorvatsko je ideální dovolenková destinace, letnímu pobytu u moře tu počasí jednoznačně přeje! Teplé slunečné dny v červenci a v srpnu jen zřídkakdy přeruší zatažená obloha nebo lokální bouřka. Počasí v Chorvatsku je v létě podobné tomu, co panuje v Bulharsku nebo v jižní Francii. Nebojte se, že by vám špatné předpověď zkazila dovolenou. Vyrazíte-li kdykoliv od poloviny června do poloviny září pak z hlediska počasí nebudete zklamaní.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   52
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den,mohla bych prosím poprosit o výhled počasí na Krku první týden v srpnu
  Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Radko,

   toto je ještě dost předčasné. Ale obecně takto na začátku srpna bývá na Krku většinou 30°C až 34°C a převládá skorojasno. Přechází-li zrovna nějaká studená fronta, teploty mohou spadnout na 25°C až na 23°C, ale tyto „chladnější“ dny netrvají dlouhou a většinou během 2 dnů odezní.

 • Odpovědět

  Dobrý den jaké bude počasí od 31.8.2020-5.9.2020 v oblasi Zadaru Díky Iva

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo,

   omlouvám se za moji opožděnou reakci. Na přelomu sprna a září to nevypadá úplně dobře, teplota do 25°C, v oblasti bude oblačnost a je dost velká pravděpodobnost deště. Slunečno a s teplotami mezi 27°C a 31°C by pak mělo být od středy 2.9.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  V KOLIK HODIN A NA KTERÉ STANICI JE V CHORVATSKU čESKá PŘEDPOVĚĎ POČASÍ PRO OBLAST KOLEM ŠIBENIKU. Děkuji Jarda

  • Odpovědět

   Dobrý den Jaroslave,

   nejsem vám na toto schopen odpovědět a pokud správně rozumím dotazu, tak pochybuji, že něco takového existuje. Doporučuji se podívat sem.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat jaké bude počasí a teplota vody v Podstraně od 23.6.-1.7.2020.dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   pro Podstranu a vůbec pro celý splitský region je aktuálně výhled takový, že by zde od úterý 16. června mělo konečně nastoupit teplé letní počasí, sice s občasnými bouřkami, ale s denními teplotami okolo 29°C. Konec června je sice ještě dost daleko, ale podle nejaktuálnější dlouhodobé předpovědi to vypadá, že by od 23. do 27. června mělo být zcela slunečno s teplotami okolo 30°C, od 28. června do 1. července pak polojasno nebo skorojasno a o malinko chladněji, maxima přes den cca 27°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  mohu poprosit o předpověď počasí v termínu od 11.6 do 18.6 2020 na ostrově Ugljan?
  Předem děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   samozřejmě. Podle nejaktuálnějších předpovědí to v době od 11. do 13. června vypadá na oblačno s bouřkami a deštěm, s teplotami do 25°C. Od 14. června pak jasno, bez deště, ale s teplotami stále kolem 25°C, max 27°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím předpověď počasí Klenovica od 21.6/29.6 2020. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto,

   aktuálně (i když ono to je přeci jen ještě dlouho dopředu) to zde vypadá na teplotně podprůměrné období s polojasnou oblohou a teplotou okolo 25°C (to je to, co říká dnešní dlouhodobá předpověď). Standardně se zde takto na konci června pohybují teploty nad 30°C s tím, že k 27°C až 25°C padají jen když přechází nějaká cca 3 dny trvající chladnější fronta.

 • Odpovědět

  Dobrý den mohu vědět jaké bývá počasí na Rabu.Prvni 2 týdny v září?Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   většinou ještě teplo, kdy přes den bývá mezi 25°C a 30°C. Ovšem třeba konkrétně minulý rok to moc neplatilo a začátek září zde ovlivňovalo několik studených front (2), které vždy přinesly cca půl dne trvající přeháňky a samozřejmě i ochlazení (přes den jen kolem 17°C až 22°C), až v následujících dnech, kdy bylo opět slunečno se postupně oteplovalo. Osobně bych se já tímto nenechal odradit. Pokud se jedná o začátek září, většinou je zde pěkně, a to i když se jedná o severní pobřeží Chorvatska.

 • Odpovědět

  Dobrý den,mohu se zeptat,kam do Chorvatska od 30.9. Do 10.10.? Kde by mohlo být ještě teplo na koupání a slunečno? Je to vůbec ještě možné,abychom měli štěstí na “ letní týden dovolené“ letos v Chorvatsku? Jedeme s malými dětmi 🙂 Děkuji,
  Julie

  • Odpovědět

   Dobrý den Julie,

   popravdě tento termín je už dost pozdní na „koupací dovolenou v Chorvatsku“. Resp. takhle, moře teplé ještě stále je, pokud zvolíte cokoliv od Splitu níže, tak v této oblasti je aktuální teplota moře mezi 22°C a 23°C. Tj. na koupání stále ještě dobré. Na druhou stranu ale počasí už moc teplé není, přes den se v jižním Chorvatsku nyní teploty pohybují okolo 24°C a v příštím týdnu určitě tepleji nebude. Na začátku týdne ještě ano, ale konce týdne dle předpovědi má být jen kolem 21°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystáme se 4-7.9 na Hvar, 8-13 do Tučepi. Mohl by jste nám přiblížit jaké tam bude počasí?
  Děkuji Irena.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ireno, dívám se vám na to. Hvar – polojasno a 28 až 29°C první dva dny, 7.9. ovšem jen 23°C. Tučepi – první dva dny jsou hlášené bouřky, cca 24°C, pak se začne postupně oteplovat s občasnými přeháňkami. Zcela jasno by ale bohužel mělo být až toho 13.9. Užijte si to a nenechte si dovolenou případně ne úplně dobrým počasím zkazit!

 • Odpovědět

  Dobrý den,prosím jaké má být počasí 6.9-13.9.v Zadaru?Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den, počasí by mělo být hodně proměnlivé – z počátku slunečno, pak bouřky a po nich bude následovat studená fronta s deštěm a přeháňkami (teploty pouze cca 23°C), až 12.9. by se měly teploty začít zase zvyšovat a oblačnost ubývat.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosila bych předpověď počasí pro Poreč a to od 5.9.19 do 17.9.19. A ještě bylo-li by možno uvést teplotu moře.
  Hvala vam A.

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   v severním Chorvatsku nemá být zrovna ideálně na začátku září, aktuálně předpověď pro Poreč ve vašem termínu dává: teploty přes den kolem 22°C, občas přeháňky, někdy i vytrvalejší déšť. Od 11.9. by se to mělo začít zlepšovat, mělo by se vyjasnit a teploty porostou. Aktuální teplota moře v Poreči činí 27°C.

 • Odpovědět

  Dobrý deň poprosím počasie Baška 1.9-8.9 dakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Dagmar,
   dle poslední předpovědi se má na severním chorvatském pobřeží, včetně ostrova Krk a letoviska Baška zhruba v polovině první zářijového týdne ochladit (do úterý má být pěkně a teplo, ve středu 4.9. pravděpodobně dorazí srážky a teploty klesnout na cca 23°C).

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych se zeptat na pocasi v pakostane na 14 dní v zari od 1.9 do 14.9 2019 děkuji Mirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirko,

   na samém začátku září bude ještě pěkně, slunečno a 32°C. Od středy 4.9. by se ovšem mělo začít ochlazovat, je možnost bouřek, ve čtvrtek pak déšť a s denní teplotou „pouze“ na 25°C. Od pátku 6.9. by mělo být zase pěkně, polojasno nebo jasno, ovšem teploty budou pravděpodobně již nižší, budou se pohybovat stále okolo těch 25°C.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, prosím předpověď počasí Baška od 24-30.8dekuji

  • Odpovědět

   Dobré ráno Stanislavo,

   dle nejaktuálnější předpovědi by o víkendu 24. / 25. mělo být chladněji – cca 23°C a polojasno, první polovina týdne má být slunečná s teplotami mezi 27°C a 28°C a druhá polovina týdne má být stejně teplá, byť má být polojasno až oblačno.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat jaké bude počasí v Brele od 15.6. Obávám se že bude chladno.Jaka bude teplota moře?

  • Odpovědět

   Dobrý den Libo,

   v týdnu od 10.6. do 17.6. má být počasí stálé, slunečné, přes dne teplota 29°C, v noci 21°C. Dál zatím předpověď nevidí, ale předpokládám, že by takový charakter počasí měl trvat i po 17.6. Co se týče teploty moře, tak aktuálně je v Brele je 18°C, předpokládám, že ve vašem termínu bude cca 21,5°C (tj. moře bude o něco chladnější než je pro dané období standardní).

 • Odpovědět

  Dobrý den,jaké počasí bude příští týden na Makarské, viděla jsem předpověď okolo 20 stupňů.to je dost málo.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   dle aktuálního výhledu by měl být víkend a začátek týden skutečně chladnější (přeháňky a teplota do 24°C), Od úterý již má být lépe a v druhé polovině týdne slunečno s teplotami okolo cca 27°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, máte již předpověď počasí pro Omiš na druhou polovinu června??

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   ne ne, na nějakou přesnější předpověď na druhou polovinu června je přeci jen ještě dost brzy. Nicméně co vám říct mohu je to, že minulý rok v druhé polovině června měl Omiš teploty dost rozkolísané – denní maxima se od 15. do 30.6. pohybovaly mezi 23°C a 32°C s tím, že převažovaly dny, kdy bylo mezi 27°C a 30°C. Takže lze očekávat, že budete mít hezky a slunečno, byť se déšť či bouřka typicky jednou až dvakrát v druhé polovině června objevuje.

 • Odpovědět

  Dobry den kde je prosim vas v chorvatsku nejteplejsi more? Nekdo rika ze v lagunach protoze jsou uzavrene, treba zelena laguna. Co rikate treba Brac a nebo Hvar je nekde teplejsi nez tady? Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Anno,

   rozdíly nejsou veliké. Obecně nejteplejší moře bych hledal zhruba mezi Splitem a Dubrovníkem – v relativně uzavřených zálivech. V této lokalitě leží i Brač i Hvar. Nebo kousek nad Splitem na pevnině je oblíbený Trogir a blízký ostrov Čiovo, který zde tvoří záliv. Nebo ještě kousek na sever Šibenik, byť to je spíše město než letovisko – moře zde je hodně uzavřené a právě Šibenik aktuálně hlásí nejteplejší moře v Chorvatsku – 17°C.

 • Odpovědět

  Dobry den jak bude od 27.9 do 30.9 v rijeka .

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo,

   zatím se předpokládá, že do oblasti severního Chorvatska dorazí koncem měsíce studená fronta, která by měla přinést citelní ochlazení. Teploty se pravděpodobně budou v tuto dobu v oblasti Rijeky pohybovat jen kolem 17°C. Má být tu být polojasno, ale na pátek 28. září je tu prozatím hlášený déšť. Bohužel u takovouto tvář může mít mít počasí v severním Chorvatsku v září.

 • Odpovědět

  Zdravim , v pondeli 24.9 mame jet na tyden na ostrov Rab…muzu se zeptat, jak podle vas bude v tu dobu vypadat na Rabu pocasi? Dekuji Z

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňku,

   bavíme se o předpovědi, která se ještě může změnit, ale v pondělí v době vašeho příjezdu by na ostrově Rab mělo být pěkně, slunečno a 25°C, v úterý podobný ráz počasí, od středy to ale zatím vypadá na oblačno nebo zataženo s denními teplotami pouze do 18°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat na počasí v Pakoštane od 22.9-26.9. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   v Pakoštane by mělo ve vašem termínu být, alespoň dle té aktuálně nejpřesnější předpovědi, jasno, v některé dny skorojasno, výjimečně polojasno. Mělo by být tedy pěkně s teplotami vzduchu přes den stoupajícími k 25°C, v noci klesajícími k 20°C.

  • Odpovědět

   Super děkuji. A co se týče vody, ještě se vykoupeme 🙂 děkuji za rychlou odpověď

  • Odpovědět

   Ale ano, voda má 23,5°C – na konec září taková poměrně standardní teplota.

 • Odpovědět

  Ahoj jaké bude počasí v porci v chorvatsku 22.9_29.9 Děkuji

  • Odpovědět

   Ahoj Aleno,

   pokud myslíš Poreč na Istrii, tak o víkendu (22. a 23. září) má být zataženo až polojasno, od pondělí se pak ale má vyjasnit. Teplota vzduchu maximálně do 26°C. Na konec září to je celkem fajn počasí.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chystáme se od 10.9-20.9.2018 do Ninu, mohla bych poprosit nevíte jaké má být počasí ?
  Moc děkuji s pozdravem Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý večer Lucie,

   v Ninu by mělo být od 10. do 15.9. slunečno, denní maxima 25 až 26°C, v noci 21 až 22°C. Dle mě celkem optimistická předpověď počasí. Od 15.9. je to ještě dost daleko an to, aby předpovědi byly přesné.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych se zeptat jaké bude počasí a teplota moře v příštím týdnu v Chorvatsku,v oblasti svęti Filip i Jakov.Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Gabrielo,

   dle aktuální předpovědi má být v letovisku Svęti Filip i Jakov příští týden ještě pěkný – slunečný. Od neděle 9.9. tu má být jasno, výjimečně polojasno, denní maxima odpoledne mezi 25°C až 28°C.

 • Odpovědět

  Jaké bude počasí v Brele od 2.9- 16.9 a jaká bude teplota moře ?

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   dle aktuální předpovědi má voda v této části Chorvatska mít na začátku září 22°C. Předpověď pro polovinu září ještě není k dispozici, ale dle historických dat by to mělo být 21°C.

   Co se počasí týče, tak první zářijový týden má přijít studená fronta – přeháňky s teplotou vzduchu max 27°C, od středy 5.9. má být opět hezky s odpoledními maximy na 30°C.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.