Kréta – počasí

Pěkné počasí je základním předpokladem k tomu, aby se dovolená vydařila.

Pozor na Krétu!!

Ačkoliv je počasí na Krétě velmi teplé a teplota vzduchu odpoledne dosahuje až k 35°C, ne každý měsíc je na dovolenou ideální. Poradíme, kdy sem raději nejezdit a počasí na Krétě detailně popíšeme.

Zajímá-li vás zejména aktuální předpověď, tak se rovnou podívejte na výhled počasí na příští týden.

Obsah:

Teplota vzduchu — Teplota moře — Kdy jet na Krétu — Příští týdenPředpověď počasí na 14 dní

Řecko: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 30 810 Kč na jedné osobě

Teplota vzduchu

Na Krétě je teplo. Dokazují to teploty vzduchu, které v období duben až listopad v odpoledních maximech neklesají pod 20°C. Teplotně příjemné počasí tu tak panuje skoro tři čtvrtě roku.

Léto je horké a suché. Středomořské podnebí, které počasí v Řecku determinuje, se v létě stará o zcela jasnou oblohu a teploty vzduchu, které přes den stoupají nad 30°C.

Pozor na vedro!

Letní měsíce červenec a srpen bývají velmi horké. O něco příjemnější teploty bývají na severněji položených ostrovech, viz. např. počasí na Korfu, ovšem pokud zvolíte dovolenou na Krétě v tomto termínu, připravte se na teplotu kolem 35°C!!!

Teplotní graf, který znázorňuje denní a noční průměry v průběhu celého roku vypadá pro Heraklion (hl. město ostrova Kréta) následovně:

Počasí Kréta

Teplota moře

Teplota vody na Krétě je ke koupání vhodná od června do října. Nejteplejší je v srpnu, kdy má 26°C.

Aktuální teplota moře na Krétě se nikdy neliší více jak o 1°C od následujícího sloupcového grafu. Pokud vás i přesto zajímají hodnoty, kterou jsou aktuálně v Řecku měřené, podívejte se na aktuální teplotu vody v Řecku.

Nejlepší představu ale získáte s následujícího grafu:

Kréta teplota moře

Kdy je nejlepší jet na Krétu?

Doporučit lze kterýkoliv z měsíců Červen, Červenec, Srpen a Září.

Poznávací zájezdy je ale lepší rezervovat před a po hlavní sezóně, tzn. Květen, Červen, Září a Říjen.

Horko v červenci a v srpnu!

Nejen počasí na Rhodosu, ale i Kréta je v létě pořádně rozpálená! Mějte to při rezervaci dovolené na paměti a na vysoké teploty buďte v hlavní letní sezóně připraveni.

Nejvyšší zaznamenané teploty jak pro červenec, tak pro srpen činili 41°C. Tyto teploty, kterou jsou spíše typické pro počasí v Dubaji než pro Středomoří, jsou sice výjimečné, ale rozhodně ne nemožné!

Červen

Lepší je proto počasí v červnu, které není tak horké, ale přitom dostatečně teplé a slunečné. Červen má i výhodu v tom, že to je teprve začátek koupací sezóny –> na Krétě je méně lidí. Je nutné ale počítat s ještě poměrně chladným mořem.

Září

Ačkoliv je na tom září teplotně stejně dobře jako červen, přes den je 28°C, má jednu velkou výhodu. V září je výrazně teplejší moře, které má vysokých 25°C.

Kdy na Krétu nejezdit?

Nedoporučuji jezdit na Krétu za účelem pobytu u moře dříve než koncem května. Počasí v květnu je sice poměrně teplé, ale voda je studená.

Říjen je přesný opak. Moře je ještě krásně teplé, ale teploty vzduchu už nejsou tak vysoké. Počasí na Krétě v říjnu je už častěji oblačné / zatažené, fouká vítr a častější bývá i déšť.

Aktuální předpověď na příští týden

Předpověď počasí pro Heraklion, Kréta:

Na mapě si můžete zobrazit i předpověď přímo pro vaše letovisko. Přibližte mapu a pro zobrazení předpovědi klikněte na dané místo.

Předpověď na 14 dní

Podívejte se i na podrobnější předpovědi (nejen na příští týden), ale na 14 dní dopředu:

Doporučení

Nejlepší měsíc na návštěvu Kréty je září (vzduch má 28°C, moře má 25°C). Počasí, které na Krétě panuje v září, je ideální nejen na dovolenou k moři, ale, vzhledem k tomu, že už není tak extrémně horké, hodí se i na výlety a poznávací zájezdy.

Komentáře
 • Odpovědět

  prosím o sdělení teploty moře na Kreta Platanias od 1.9. děkuji

  • Dobrý den Jindro,

   předpověď teploty vody v Řecku aktuálně vidí do 31.8., data od 1.9. ještě dostupná nejsou. Dnes má voda v Platanias 27°C – a do pátku 31. sprna se to vůbec dle předpovědi měnit nemá. Nemusíte se ničeho bát, konec srpna i začátek září – to je období, kde je moře v Řecku vůbec nejteplejší!

  • Dobry den, od 1.6 2019 do 10.6 2019 budem na dovolene v Heraklion. Prosim jake bude pravdepodobne pocasi a teplota more v uvedenych dnech? Moc dekuji

  • Dobrý den Tomáši,

   dle aktuálních předpovědí to vypadá, že měl být začátek týdne v Heraklionu slunečný a denními teplotami okolo 27°C. Teplota moře aktuálně 20°C, tj. velmi pravděpodobně ve vašem termínu bude moře být cca 22°C.

 • Odpovědět

  Já Vám děkuji za odpověď

 • Odpovědět

  Dobrý den prosím o informaci o aktualním pocasí a teplotach na krétě městečko Bali dekuji Jindřiška.

  • Dobrý den Jindřiško,

   počasí přímo v letovisku Bali je následující: jasno, odpolední teplota vzduchu 28°C, v noci a brzy ráno klesá „pouze“ na 24°C. Stejný trend mádle předpovědi pokračovat v následujícím týdnu. Teplota moře je tu aktuálně dost vysoká – 27°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den dekuji moc za info.Jindřiška.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chtěla bych vědět přibližné počasí v Gouves od 9.9. Do 20.9. Děkuji

  • Dobrý den Jano,

   přibližně a dle prvních dlouhodobých předpovědí by teploty kolem 9.9. měly dosahovat 26°C (s možností deště), od 12.9. by pak opět mělo být slunečno s teplotami přes den do 28°C. Teplota moře 26°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,Lukáši,
  obracím se na Vás s prosbou týkající se počasí.
  Chystáme se na Krétu od 19.9 do konce září. Jedná se o letovisko Malia. Nevíte přibližně druhá půlka září počasí a moře? Vím,že se ještě pocasí může změnit. Chystáme se i na výlety po ostrově tak bychom to rádi zkombinovali s koupaním. Moc Vám děkuji.

  • Dobrý den Martino,

   podle mě to není vůbec špatný termín na kombinaci Moře + Výlety. V tomto termínu už ale dost záleží na konkrétním počasí, které teď lze těžko odhadovat. Mám vlastní zkušenost nikoliv s letoviskem Malia, ale s Hersonissos, což je hned vedle, z přelomu září a října. První 2 dny bylo fajn, ještě teplo, pak přišla studená fronta, i déšť a vítr, který zvedl na moři vlny a rázem to na koupání už nebylo.

   Ve vašem termínu se v Malii nejvyšší denní teploty pohybují obvykle mezi 29°C a 22°C (na konci měsíce), v noci mezi 22°C a 16°C. Teplota moře obvykle 24°C – tj. na koupání stále dobré a dostačující.

   Dodatečné informace o zdejším počasí v září najdete zde.

 • Odpovědět

  Lukáši moc Vám děkuji za informace a pomoc. Martina

 • Odpovědět

  Dobrý den, je lepší koncem září severní nebo jižní část Kréty? Kde je menší riziko, že bude moc foukat?
  Děkuji, David Vaněk

  • Dobrý večer Davide,

   jih Kréty většinou bývá v září o stupeň / dva teplejší – rozdíl to je, byť je dost zanedbatelný. A obecně na jihu v září také fouká o něco méně (na základě průměrných dat). Ale nemusí to vždy odpovídat skutečnosti a protože je Kréta velký ostrov, na jihovýchodě bude jistě trochu odlišné počasí od toho na jihozápadě. Já bych přesto radši doporučoval jih – máte-li možnost.

 • Odpovědět

  Dobry den letíme na Krétu oblast CHANIA jake bude teplota moře a jake bude počasí 19.9-29.9.2018 dekuji Rosta

  • Dobrý den Rosťo,

   od středy do pátku by mělo být oblačno a s možností deště, ale od soboty se zde má vyjasnit a takový slunečný ráz počasí má vydržet až do konce příštího týdne s max. teplotami vzduchu do 25°C, což je zde na konec září takový teplotní standard. Teplota moře je zde aktuálně 24,5°C a dle nejnovější předpovědi má mírně klesat (do pátku 21.9.) – dál předpověď teploty vody zatím nevidí.

 • Odpovědět

  Děkuji za informace.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chystáme se jet na Krétu od 26.9 – 3.10. Kousek od Heraklionu. Nevíte přibližný počasí a teplotu moře?
  Děkuji.

  • Dobrý den Karolíno,

   dle nejaktuálnější předpovědi by se tu mělo bohužel 27. září trochu ochladit – s teplotou vzduchu okolo 24°C během dne. Předpovídaný je i déšť. V sobotu 29. by fronta měla přejít a bude zase hezky. Vedra ale už v tomto termínu nečekejte. Moře aktuálně má 25°C a to vám vydrží i do vašeho termínu. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  na Krétu letíme 28.9. na týden. Vykoupeme se ještě v moří? Mám ráda teplejší moře.
  Děkuji

  • Dobrý večer Marie,

   kam přesně jedete? Počítejte, že moře na severním pobřeží Kréty bude mít 24°C, moře na jižním 25,5°C – může se to ještě mírně měnit na základě aktuálního proudění v moři, ale odchylky budou zanedbatelné.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystáme se na dovolenou na Krétu v takřka stejném termínu jako výše Karolína. Trochu nás zkormoutila předpověď, ale zas Vaš info o teplém moři zní dobře.
  Ráda bych se zeptala, zda se liší počasí na severu a na jihu ostrova – jedeme totiž na ten jih, do Matály.
  Předem děkuju za odpověď!

  • Dobrý večer Mono,

   rozumím, takže využíváte svátku a jedete na Krétu na přelomu září a října. Aktuálně je voda teplejší na jihu Kréty teplejší než na severu, má 26°C, ale trochu se to má ochladit, tj. počítejte s tím, že v době vašeho příjezdu bude moře mít 25°C až 25,5°C – což je na konec září stále fajn.

   Počasí budete mít takové pro konec září dost typické – max. teplota odpoledne do 26°C, spíše méně, během víkendu ale i možnost přeháněk. Na nedělní odpoledne je předpovídán vydatnější déšť – ale je to předpověď týden dopředu – velmi pravděpodobně se to ještě změní.

 • Odpovědět

  Dobrý den, cestujeme na Krétu do Malia v termínu 29.9. -10.10. Je již dostupný nějaký výhled počasí pro toto období? Rádi bychom se i vykoupali 🙂 Děkuji.

  • Dobrý den Heleno,

   počasí v Malii bude z největší pravděpodobností takové proměnlivé – budou se vám střídat, alespoň na základě nejaktuálnějších předpovědí, hezké slunečné dny, které budou převažovat, se dny, kdy budou přeháňky. Ty nejintenzivnější by měly v Malii být příští pondělí 1. října. Teplota ještě tuto sobotu 26°C, pak bude trochu méně – do 24°C.

   Krétu znám přesně na přelomu září a října a mohu potvrdit, že aktuální výhled nijak nevybočuje. Je to takové typické počasí pro toto období.

   Moře má v Malii v sobotu mít 24°C 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den Lukasi letime s rodinou na CRETU ..oblast Chania od 30.9 do 7.10…dnes me dost zarazilo vetrne pocasi a dest v teto destinaci..tak nevim myslite si ze pristi tyden se tam ohrejeme ,vykoupeme a prijedeme opaleni??za vasi odpoved predem moc dekuji Frantisek

  • Dobrý den Františku,

   v tomto termínu každý bohužel už musí počítat s tím, že počasí tady nebude už typicky letní. Krétu jsem osobně zažil právě v tomto termínu – 2 dny jsme se ohřáli, další dny ale už příliš ne (oblačno, vítr, vlny a občasný déšť).

   Dle aktuální předpovědi by měl být déšť nejintenzivnější v neděli (teplota max. 22°C), od pondělí do středy by mělo být celkem hezky s teplotou kolem 25°C. Od čtvrtka 4.10. by měli do oblasti západní Kréty přijít opět přeháňky. Moře tu v neděli má mít 24°C >> tj. na koupání to bude. Na opalování spíš moc už ne. Uvidíte na místě, třeba nakonec bude mile překvapeni 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den.letime na Kretu 7.10. a ve zpravach dnes rikali, ze se na Recko neco zene.jedeme do Chania.nevite jak bude vypadat pocasi. Dekuji

  • Dobrý den Aleno,

   je ještě dost brzo na to nějak blíže specifikovat předpověď na termín od 7.10. Je ale pravda to, co říkáte – přichází to do Řecka z moře od jihozápadu, nicméně počasí na Krétě a v Řecku obecně by to mělo ovlivňovat pouze do pondělí 1.10. Ve vašem termínu počítejte plus mínus: s teplotou vzduchu do 25°C, s teplotou moře 23,5°C a s proměnlivým počasím – nečekejte, že celý týden budete mít hezky / slunečno, to už v říjnu na Krétě nebývá pravidlem.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím máme odlet dnes 29.9. v 18,00hod na Krétu o Heraklionu Nevíte jak to vypadá, s oltem a příletem? děkuji Marečková

  • Dobrý den Jaroslavo,

   to znamená, že dnes letíte na Krétu linkou QS1106. Aktuálně je v Heraklionu 27°C, skorojasno a fouká z jihu (vítr o rychloti 30 km/h). Byť je zde dnes odpoledne předpovídána možnost deště a bouřek, počasí večer v době vašeho příletu by mělo být stejné jako je tu teď s teplotou 23°C.

 • Odpovědět

  Váženi ,chtěla bych se zeptat na počasi od 13.10/2018 do 20.10.2018 na Crétu Vychodní SISI jAKE TAM BUDE POČASÍČKO jestli bude teplo a jestli bude pršet děkuji moc za odpověd Ewa.

  • Dobrý den Evo,

   je to ještě dlouho dopředu na to znát přesnou předpověď, standardně zde v této části Kréty bývá v polovině října většinou slunečno / polojasno s teplotou vzduchu do 23°C. Moře v tuto dobu a v této oblasti max. 23°C až 24°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o informaci o počasí na Krétě v okolí Rethymnonu. Zítra tam odlétáme na týden.Můžeme se těšit na hezkou dovču?
  Děkuji předem za odpověď. Mějte se moc hezky.

  Martina

  • Dobrý den Martino,

   kupodivu moře tu je stále docela teplé, má 24°C, to znamená, na koupání to určitě je a bude. Trochu horší tu je s teplotou vzduchu (je už zkrátka říjen, takže nelze čekat žádné vysoké letní teploty). Podle nejaktuálnější předpovědi má být v první polovině týdně hezky (většinou polojasno), byť s teplotou „jen“ do 23°C. Od středy do oblasti mají přijít přeháňky a změna počasí by se měla projevit i ve změně teploty, bude max. 21°C.

 • Odpovědět

  Dobry den.Chtel bych se zeptat na predbeznou predpovet pocasi na krete v obdobi 14.10-25.10. 2018 v oblasti Ammoudara?dekuji za odpoved

  • Dobrý den Filipe,

   zatím nejaktuálnější předpověď ukazuje na to, že by v oblasti měly být od 14.10. přeháňky. Mělo by být oblačno, v některých dnech polojasno a s teplotou vzduchu max. do 22°C. Vyšší teploty od Kréty v druhé polovině října bohužel čekat už nikdo nemůže.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím jedem na týden 16.6.2019 na severní Krétu. Jaké je prosím v tuto dobu počasí, děkuji

  • Dobrý den Martine,

   celý červen bývá na Krétě už velmi pěkně, teplo a slunečno. V druhé polovině června tu jsou přes den teploty typicky kolem 28°C, někdy i vyšší. Pravděpodobnost deště je v tomto období zde prakticky nulová. Moře má cca 23,5°C.

 • Odpovědět

  Ahojky,
  na Krétu – do mého milovaného Kalamaki létám již víc než deset let dvakrát ročně -konec května- červen, potom září, říjen. Je pravda – ze začátku je moře chladnější, využíváme bazén. Na všech ostrovech fouká, někdy víc, někdy míň. Proto nemá cenu tam jezdit na týden. 30.května opět odlétám – už říkám na chalupu (neumím si představit tam nebýt).Hlavně po těch moc letech tam máme úžasného průvodce Jirku Krebse, který se o vše dokáže postarat.
  Vím, že jste asi přes počasí, ale třeba můžete doporučit.

  • Děkuji Evo! 🙂

 • Odpovědět

  Omlouvám se,
  ještě bych opravdu chtěla podotknout, že na všechny ostrovy – kdekoliv – všude fouká. Musí se s tím počítat a proto nejezdit jenom na 7 nocí, které naše CK nabízejí za směšné částky v nabídkách. Bohužel na „chalupu“ už létám tak dlouho – žádná CK tam není. Nejhorší jsou letenky – nevím, jak dlouho slavný Travel tyto ceny udrží, ale asi (jsou monopol), dlouho.
  Není to Vaše parketa, ale ráda se podělím o krásné zážitky.

  • Jsem si jistý, že Travel, resp. dnes už nikoliv Travel Service, ale Smartwings ceny snižovat nebude. Smartwings se nesnaží být typickou low cost společností, která by byť jen v omezené míře nabízela zajímavé ceny letenek. Mají svůj model nastavený úplně jinak než nízkonákladové společnosti.

 • Odpovědět

  Dobry den,
  planujeme dovolenou na Krete uplny zacatek cervna a rozhodujeme se mezi oblasti kolem Chania a nebo mestecko Paleochora. Kterou by jste prosim doporucil vzhledem v pocasi a teplote more? Predem moc diky. Danka

  • Dobrý den Danko,

   vzhledem k teplotě moře bych doporučil upřednostnit zde na západní Krétě severní pobřeží, tj. oblast okolo Chanie. Mrkněte se na obrázek teploty moře v Egejském moři – ten je z poloviny minulého června a potvrzuje to, co říkám. Je pravděpodobnější, že moře bude teplejší u Chanie než-li u Paleochory. Z hlediska teplot vzduchu jsou místa srovnatelná – počítejte, že v prvním červnovém týdnu (nepřechází-li zrovna nějaká studená fronta) zde bývá slunečno a už velmi teplo – přes den 30 až 32°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,plánuji dovču na 7.6-14.6 2019. Jaká bude asi teplota,a také teplota vody dík za odpověd.

  • Dobrý den Jirko,

   v tuhle dobu tu bývá už teplo, většinou v maximech ve stínu 28°C až 30°C. V noci 20°C. Voda, byť aktuálně je ještě dost studená (18,3°C), tak v první polovině června má zde voda standardně 21°C až 22°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěl bych si půjčit auto na 2-3 dny v Agio Palagia v termínu 9-13.6.na kterou půjčovnu a kde ji najdu , nebo si objednat auto na termín k hotelu?Dik Jirka

  • Dobrý den Jirko,

   nemám o půjčovnách na Krétě tak dobrý přehled, abych vám byl schopen dát zaručené tipy…

 • Odpovědět

  Dovolená od 2.června 2019 Západní Kréta/Chania – Platanis. Je počasí stabilní?
  Děkuji za informaci.
  Jana

  • Dobrý den Jano,

   ano, bývá již teplo, minulý rok dokonce na tuto část roku zde byly v tomto termínu teploty nadprůměrné (35°C). Naopak letos dle aktuálního výhledu to zatím vypadá, že by váš termín měl být teplotně lehce podprůměrný – denní maxima se očekávají do 27°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,odjíždíme 1.6. Chtěla bych se zeptat na aktuální předpověď na příští týden moc děkuji Martina

  • Dobrý den Martino,

   ona Kréta je poměrně velký ostrov, takže do jisté míry záleží i na konkrétním místě, kde budete. Ale pokud bychom se měli bavit o aktuální předpovědi pro Heraklion, tak v příštím týdnu má být slunečno, ovšem teploty nižší, přes den cca 26°C. Aktuální teplota moře 20°C, na jihovýchodním pobřeží 21°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánovaná dovolená v Heraklionu od 7.7. Jaké můžeme přibližně očekávat počasí, teplotu vody a povětrnostní podmínky, Děkuji Daniela.

  • Dobrý večer Danielo,

   určitě budete mít teplo. Pro týden od 7.7. je zde typické následující: denní teplota mezi 28°C a 32°C, skorojasno nebo jasno, vítr max. do 34 km/h, teplota moře 25°C. Samozřejmě vše může být letos jinak a záleží na aktuální předpovědi, ale můžete cca výše uvedené.

 • Odpovědět

  Dobrý den, od 5.6. – 12.6. jedeme na Krétu – Hersonissos, chtěla bych se zeptat jestli počasí bude na koupání?

  • Dobrý den Aleno,

   no podle nejnovější předpovědi, zas takové vedro být nemá, slunečno ano, ale s teplotami vzduchu přes den „jen“ kolem 26°C. Na druhou stranu, aktuální předpověď vývoje teploty moře ukazuje, že by se ke Krétě mělo od východu během následujících 4 dnů dostat teplé proudění, tj. moře se oteplí z dnešních 20°C na 22°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme na Krétu zítra tj. 22.6 do 14.7. – Agia Galini. Zajímala by mě teplota moře.
  Děkuji

  • Dobrý den Terezo,

   pardon, že jsem vám nestihl odpovědět včas. Aktuálně Agia Galini hlásí 24°C. Mějte pěknou dovolenou!

 • Odpovědět

  Dobry den,letime od 10.7 do 20.7 do platanasu, zajimalo by me zda bude pěkně, nebo se předpokládají bouřky. Dekuji

  • Dobrý den Lucie,

   nemáte náhodou na mysli 10. až 20. srpna? (vzhledem k tomu, že 10.7. již bylo…)

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme na Krétu, Heraklion v termínu 25.9.az 2.10 zajímalo by mě zda by se dalo odhadnout pocasicko 🙂 předem děkuji.

  • Dobrý den Marky,

   moje vlastní zkušenost z tohoto termínu (asi 4 roky stará) je: dva dny slunečno a relativně teplo, cca 28°C, pak se počasí zkazilo, oblačno, vítr, na moři 3 dny velké vlny, chladněji okolo 23°C a občasné přeháňky – zkrátka podmínky, které úplně do moře nelákaly. Tím chci naznačit, že koncem září zde může být počasí už dost proměnlivé, byť pravděpodobnost teplého a slunečného počasí je stále vysoká, viz. minulý rok…

   Minulý rok ve vašem termínu – první dva dny polojasno s teploty jen kolem 22°C, dál ale prakticky jasno s teplotami přes den 28 až 29°C a přes noc 21°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jedeme na Krétu 8.9 – 15. 9 , kousek na západ od Heraklionu. Mohla bych poprosit o předpověď , jaké nás čeká počasí a jaká je teplota vody ? Děkuji.

  • Dobrý den Aleno,

   aktuální teplota moře zde činí 25°C. Z hlediska předpovědi počasí – měli byste mít celý týden slunečno a denní teploty okolo 28°C, noční pak v rozmezí od 20°C do 22°C.

 • Odpovědět

  Odjizdime dnes na dovolenou na Kretu, na tyden, jake tam asi bude pocasi – diky

  • Dobrý den Aleno, tak to na vás dotaz pravděpodobně reaguji pozdě… v každém případě následují týden by dle předpovědi měl být ještě pěkný s teplotami mezi 24°C a 28°C (přes den), převládat bude polojasno nebo skorojasno. Až za týden v sobotu je hlášené ochlazení na 22°C a déšť. Pěknou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme na Krétu – Malia, 6.10 až 13.10. , ohřejeme se a vykoupeme. Tady je to na kožich. Děkuji. Eva

  • Dobrý Evo,

   ano, v týdnu zde bylo stále krásných 30°C. Aktuálně je 28°C a polojasno až oblačno. V následující týdnu ale má být stále ještě pěkně, skorojasno s teplotami do 28°C, až příští sobotu 12.10. by se to mělo zkazit. Doplním ještě aktuální teplotu moře, která právě teď v Malii je 25°C. Což je na začátek října super.

 • Odpovědět

  Dobrý den, zvažuji zakoupeni zájezdu na Krétu do oblasti Rethymno v termínu od 26.10.-2.11. Pobyt chceme spojit s výlety za poznáním, ale také s koupáním.
  Muzete mi, prosím,sdělit, zda již víte, jaká bude v tomto období předpověď pocasi (teplota vzduchu, prip. moře). Moc dekuji za odpoved.Dasa.

  • Dobrý den Dášo, už se vám na to dívám… Sice na teplotu moře neexistuje výhled tak dlouho dopředu, ale nyní zde moře má stále na polovinu října velmi solidních 24°C, ve vašem termínu bych tedy počítal s teplotou vody 22,5°C až 23,0°C. Co se týče počasí, tak v první polovině týdne by mělo být přes den 25°C, v noci cca 18°C a skorojasno, na konci měsíce 30.10. a 31.10. bude chladněji cca 21°C až 22°C, ale stále slunečno. Bouřky doprovázené srážkami by měli do oblasti rethymna přijít na samém začátku listopadu.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: letní dovolená s light All Inclusive za 12 990 Kč

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte, Sal, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (-53%): TOP hotel na Salu s All Inclusive za 13 890 Kč !!!

Hotel Blue Sea Callao Garden, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-67%): All Inclusive dovolená levně za 7 990 Kč

Hotel Amarina Abu Soma Resort, Abu Soma, Egypt

Egypt (-53%): levné All Inclusive v perfektním 5* hotelu za 8 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Costa Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura (-52%): dovolená na Kanárech s polopenzí za 11 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.