Kréta – počasí

Pěkné počasí je základním předpokladem k tomu, aby se dovolená vydařila.

Pozor na Krétu!!

Ačkoliv je počasí na Krétě velmi teplé a teplota vzduchu odpoledne dosahuje až k 35°C, ne každý měsíc je na dovolenou ideální. Poradíme, kdy sem raději nejezdit a počasí na Krétě detailně popíšeme.

Zajímá-li vás zejména aktuální předpověď, tak se rovnou podívejte na výhled počasí na příští týden.

Obsah:

Teplota vzduchu — Teplota moře — Kdy jet na Krétu — Příští týdenPředpověď počasí na 14 dní

Řecko: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 30 810 Kč na jedné osobě

Teplota vzduchu

Na Krétě je teplo. Dokazují to teploty vzduchu, které v období duben až listopad v odpoledních maximech neklesají pod 20°C. Teplotně příjemné počasí tu tak panuje skoro tři čtvrtě roku.

Léto je horké a suché. Středomořské podnebí, které počasí v Řecku determinuje, se v létě stará o zcela jasnou oblohu a teploty vzduchu, které přes den stoupají nad 30°C.

Pozor na vedro!

Letní měsíce červenec a srpen bývají velmi horké. Pokud zvolíte dovolenou na Krétě v tomto termínu, připravte se na teplotu kolem 35°C!!!

Teplotní graf, který znázorňuje denní a noční průměry v průběhu celého roku vypadá pro Heraklion (hl. město ostrova Kréta) následovně:

 

Počasí Kréta

 

Teplota moře

Teplota vody na Krétě je ke koupání vhodná od června do října. Nejteplejší je v srpnu, kdy má 26°C.

Aktuální teplota moře na Krétě se nikdy neliší více jak o 1°C od následujícího sloupcového grafu. Pokud vás i přesto zajímají hodnoty, kterou jsou aktuálně v Řecku měřené, podívejte se na aktuální teplotu vody v Řecku.

Nejlepší představu ale získáte s následujícího grafu:

 

Kréta teplota moře

 

Kdy je nejlepší jet na Krétu?

Doporučit lze kterýkoliv z měsíců Červen, Červenec, Srpen a Září.

Poznávací zájezdy je ale lepší rezervovat před a po hlavní sezóně, tzn. Květen, Červen, Září a Říjen.

Horko v červenci a v srpnu!

Nejen počasí na Rhodosu, ale i Kréta je v létě pořádně rozpálená! Mějte to při rezervaci dovolené na paměti a na vysoké teploty buďte v hlavní letní sezóně připraveni.

Nejvyšší zaznamenané teploty jak pro červenec, tak pro srpen činili 41°C. Tyto teploty, kterou jsou spíše typické pro počasí v Dubaji než pro Středomoří, jsou sice výjimečné, ale rozhodně ne nemožné!

Červen

Lepší je proto počasí v červnu, které není tak horké, ale přitom dostatečně teplé a slunečné. Červen má i výhodu v tom, že to je teprve začátek koupací sezóny –> na Krétě je méně lidí. Je nutné ale počítat s ještě poměrně chladným mořem.

Září

Ačkoliv je na tom září teplotně stejně dobře jako červen, přes den je 28°C, má jednu velkou výhodu. V září je výrazně teplejší moře, které má vysokých 25°C.

Kdy na Krétu nejezdit?

Nedoporučuji jezdit na Krétu za účelem pobytu u moře dříve než koncem května. Počasí v květnu je sice poměrně teplé, ale voda je studená.

Říjen je přesný opak. Moře je ještě krásně teplé, ale teploty vzduchu už nejsou tak vysoké. Počasí na Krétě v říjnu je už častěji oblačné / zatažené, fouká vítr a častější bývá i déšť.

 

Aktuální předpověď na příští týden

Předpověď počasí pro Heraklion, Kréta:

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Předpověď na 14 dní

Podívejte se i na podrobnější předpovědi (nejen na příští týden), ale na 14 dní dopředu:

 

Doporučení

Nejlepší měsíc na návštěvu Kréty je září (vzduch má 28°C, moře má 25°C). Počasí, které na Krétě panuje v září, je ideální nejen na dovolenou k moři, ale, vzhledem k tomu, že už není tak extrémně horké, hodí se i na výlety a poznávací zájezdy.

Kréta – počasí
4.04 (80.87%) 23
Komentáře
 • Odpovědět

  prosím o sdělení teploty moře na Kreta Platanias od 1.9. děkuji

  • Dobrý den Jindro,

   předpověď teploty vody v Řecku aktuálně vidí do 31.8., data od 1.9. ještě dostupná nejsou. Dnes má voda v Platanias 27°C – a do pátku 31. sprna se to vůbec dle předpovědi měnit nemá. Nemusíte se ničeho bát, konec srpna i začátek září – to je období, kde je moře v Řecku vůbec nejteplejší!

 • Odpovědět

  Já Vám děkuji za odpověď

 • Odpovědět

  Dobrý den prosím o informaci o aktualním pocasí a teplotach na krétě městečko Bali dekuji Jindřiška.

  • Dobrý den Jindřiško,

   počasí přímo v letovisku Bali je následující: jasno, odpolední teplota vzduchu 28°C, v noci a brzy ráno klesá „pouze“ na 24°C. Stejný trend mádle předpovědi pokračovat v následujícím týdnu. Teplota moře je tu aktuálně dost vysoká – 27°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den dekuji moc za info.Jindřiška.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chtěla bych vědět přibližné počasí v Gouves od 9.9. Do 20.9. Děkuji

  • Dobrý den Jano,

   přibližně a dle prvních dlouhodobých předpovědí by teploty kolem 9.9. měly dosahovat 26°C (s možností deště), od 12.9. by pak opět mělo být slunečno s teplotami přes den do 28°C. Teplota moře 26°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,Lukáši,
  obracím se na Vás s prosbou týkající se počasí.
  Chystáme se na Krétu od 19.9 do konce září. Jedná se o letovisko Malia. Nevíte přibližně druhá půlka září počasí a moře? Vím,že se ještě pocasí může změnit. Chystáme se i na výlety po ostrově tak bychom to rádi zkombinovali s koupaním. Moc Vám děkuji.

  • Dobrý den Martino,

   podle mě to není vůbec špatný termín na kombinaci Moře + Výlety. V tomto termínu už ale dost záleží na konkrétním počasí, které teď lze těžko odhadovat. Mám vlastní zkušenost nikoliv s letoviskem Malia, ale s Hersonissos, což je hned vedle, z přelomu září a října. První 2 dny bylo fajn, ještě teplo, pak přišla studená fronta, i déšť a vítr, který zvedl na moři vlny a rázem to na koupání už nebylo.

   Ve vašem termínu se v Malii nejvyšší denní teploty pohybují obvykle mezi 29°C a 22°C (na konci měsíce), v noci mezi 22°C a 16°C. Teplota moře obvykle 24°C – tj. na koupání stále dobré a dostačující.

   Dodatečné informace o zdejším počasí v září najdete zde.

 • Odpovědět

  Lukáši moc Vám děkuji za informace a pomoc. Martina

 • Odpovědět

  Dobrý den, je lepší koncem září severní nebo jižní část Kréty? Kde je menší riziko, že bude moc foukat?
  Děkuji, David Vaněk

  • Dobrý večer Davide,

   jih Kréty většinou bývá v září o stupeň / dva teplejší – rozdíl to je, byť je dost zanedbatelný. A obecně na jihu v září také fouká o něco méně (na základě průměrných dat). Ale nemusí to vždy odpovídat skutečnosti a protože je Kréta velký ostrov, na jihovýchodě bude jistě trochu odlišné počasí od toho na jihozápadě. Já bych přesto radši doporučoval jih – máte-li možnost.

 • Odpovědět

  Dobry den letíme na Krétu oblast CHANIA jake bude teplota moře a jake bude počasí 19.9-29.9.2018 dekuji Rosta

  • Dobrý den Rosťo,

   od středy do pátku by mělo být oblačno a s možností deště, ale od soboty se zde má vyjasnit a takový slunečný ráz počasí má vydržet až do konce příštího týdne s max. teplotami vzduchu do 25°C, což je zde na konec září takový teplotní standard. Teplota moře je zde aktuálně 24,5°C a dle nejnovější předpovědi má mírně klesat (do pátku 21.9.) – dál předpověď teploty vody zatím nevidí.

 • Odpovědět

  Děkuji za informace.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chystáme se jet na Krétu od 26.9 – 3.10. Kousek od Heraklionu. Nevíte přibližný počasí a teplotu moře?
  Děkuji.

  • Dobrý den Karolíno,

   dle nejaktuálnější předpovědi by se tu mělo bohužel 27. září trochu ochladit – s teplotou vzduchu okolo 24°C během dne. Předpovídaný je i déšť. V sobotu 29. by fronta měla přejít a bude zase hezky. Vedra ale už v tomto termínu nečekejte. Moře aktuálně má 25°C a to vám vydrží i do vašeho termínu. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  na Krétu letíme 28.9. na týden. Vykoupeme se ještě v moří? Mám ráda teplejší moře.
  Děkuji

  • Dobrý večer Marie,

   kam přesně jedete? Počítejte, že moře na severním pobřeží Kréty bude mít 24°C, moře na jižním 25,5°C – může se to ještě mírně měnit na základě aktuálního proudění v moři, ale odchylky budou zanedbatelné.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystáme se na dovolenou na Krétu v takřka stejném termínu jako výše Karolína. Trochu nás zkormoutila předpověď, ale zas Vaš info o teplém moři zní dobře.
  Ráda bych se zeptala, zda se liší počasí na severu a na jihu ostrova – jedeme totiž na ten jih, do Matály.
  Předem děkuju za odpověď!

  • Dobrý večer Mono,

   rozumím, takže využíváte svátku a jedete na Krétu na přelomu září a října. Aktuálně je voda teplejší na jihu Kréty teplejší než na severu, má 26°C, ale trochu se to má ochladit, tj. počítejte s tím, že v době vašeho příjezdu bude moře mít 25°C až 25,5°C – což je na konec září stále fajn.

   Počasí budete mít takové pro konec září dost typické – max. teplota odpoledne do 26°C, spíše méně, během víkendu ale i možnost přeháněk. Na nedělní odpoledne je předpovídán vydatnější déšť – ale je to předpověď týden dopředu – velmi pravděpodobně se to ještě změní.

 • Odpovědět

  Dobrý den, cestujeme na Krétu do Malia v termínu 29.9. -10.10. Je již dostupný nějaký výhled počasí pro toto období? Rádi bychom se i vykoupali 🙂 Děkuji.

  • Dobrý den Heleno,

   počasí v Malii bude z největší pravděpodobností takové proměnlivé – budou se vám střídat, alespoň na základě nejaktuálnějších předpovědí, hezké slunečné dny, které budou převažovat, se dny, kdy budou přeháňky. Ty nejintenzivnější by měly v Malii být příští pondělí 1. října. Teplota ještě tuto sobotu 26°C, pak bude trochu méně – do 24°C.

   Krétu znám přesně na přelomu září a října a mohu potvrdit, že aktuální výhled nijak nevybočuje. Je to takové typické počasí pro toto období.

   Moře má v Malii v sobotu mít 24°C 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den Lukasi letime s rodinou na CRETU ..oblast Chania od 30.9 do 7.10…dnes me dost zarazilo vetrne pocasi a dest v teto destinaci..tak nevim myslite si ze pristi tyden se tam ohrejeme ,vykoupeme a prijedeme opaleni??za vasi odpoved predem moc dekuji Frantisek

  • Dobrý den Františku,

   v tomto termínu každý bohužel už musí počítat s tím, že počasí tady nebude už typicky letní. Krétu jsem osobně zažil právě v tomto termínu – 2 dny jsme se ohřáli, další dny ale už příliš ne (oblačno, vítr, vlny a občasný déšť).

   Dle aktuální předpovědi by měl být déšť nejintenzivnější v neděli (teplota max. 22°C), od pondělí do středy by mělo být celkem hezky s teplotou kolem 25°C. Od čtvrtka 4.10. by měli do oblasti západní Kréty přijít opět přeháňky. Moře tu v neděli má mít 24°C >> tj. na koupání to bude. Na opalování spíš moc už ne. Uvidíte na místě, třeba nakonec bude mile překvapeni 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den.letime na Kretu 7.10. a ve zpravach dnes rikali, ze se na Recko neco zene.jedeme do Chania.nevite jak bude vypadat pocasi. Dekuji

  • Dobrý den Aleno,

   je ještě dost brzo na to nějak blíže specifikovat předpověď na termín od 7.10. Je ale pravda to, co říkáte – přichází to do Řecka z moře od jihozápadu, nicméně počasí na Krétě a v Řecku obecně by to mělo ovlivňovat pouze do pondělí 1.10. Ve vašem termínu počítejte plus mínus: s teplotou vzduchu do 25°C, s teplotou moře 23,5°C a s proměnlivým počasím – nečekejte, že celý týden budete mít hezky / slunečno, to už v říjnu na Krétě nebývá pravidlem.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím máme odlet dnes 29.9. v 18,00hod na Krétu o Heraklionu Nevíte jak to vypadá, s oltem a příletem? děkuji Marečková

  • Dobrý den Jaroslavo,

   to znamená, že dnes letíte na Krétu linkou QS1106. Aktuálně je v Heraklionu 27°C, skorojasno a fouká z jihu (vítr o rychloti 30 km/h). Byť je zde dnes odpoledne předpovídána možnost deště a bouřek, počasí večer v době vašeho příletu by mělo být stejné jako je tu teď s teplotou 23°C.

 • Odpovědět

  Váženi ,chtěla bych se zeptat na počasi od 13.10/2018 do 20.10.2018 na Crétu Vychodní SISI jAKE TAM BUDE POČASÍČKO jestli bude teplo a jestli bude pršet děkuji moc za odpověd Ewa.

  • Dobrý den Evo,

   je to ještě dlouho dopředu na to znát přesnou předpověď, standardně zde v této části Kréty bývá v polovině října většinou slunečno / polojasno s teplotou vzduchu do 23°C. Moře v tuto dobu a v této oblasti max. 23°C až 24°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o informaci o počasí na Krétě v okolí Rethymnonu. Zítra tam odlétáme na týden.Můžeme se těšit na hezkou dovču?
  Děkuji předem za odpověď. Mějte se moc hezky.

  Martina

  • Dobrý den Martino,

   kupodivu moře tu je stále docela teplé, má 24°C, to znamená, na koupání to určitě je a bude. Trochu horší tu je s teplotou vzduchu (je už zkrátka říjen, takže nelze čekat žádné vysoké letní teploty). Podle nejaktuálnější předpovědi má být v první polovině týdně hezky (většinou polojasno), byť s teplotou „jen“ do 23°C. Od středy do oblasti mají přijít přeháňky a změna počasí by se měla projevit i ve změně teploty, bude max. 21°C.

 • Odpovědět

  Dobry den.Chtel bych se zeptat na predbeznou predpovet pocasi na krete v obdobi 14.10-25.10. 2018 v oblasti Ammoudara?dekuji za odpoved

  • Dobrý den Filipe,

   zatím nejaktuálnější předpověď ukazuje na to, že by v oblasti měly být od 14.10. přeháňky. Mělo by být oblačno, v některých dnech polojasno a s teplotou vzduchu max. do 22°C. Vyšší teploty od Kréty v druhé polovině října bohužel čekat už nikdo nemůže.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Hotel Ali Baba Palace, Hurghada, Egypt

Egypt: all inclusive dovolená (4*) v Hurghadě za 10 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: dovolená na Fuerteventuře ve 4* hotelu za 14 990 Kč

Hotel Vincci Nozha Beach, Hammamet, Tunisko

Tunisko (Hammamet): last minute dovolená (4*) s All Inclusive za 9 290 Kč

Hotel Playamar, S'Illot, Mallorca, Španělsko

Mallorca (sleva 50%): 8 denní polopenze u krásné pláže za 11 990 Kč

Hotel Mary Bill, Santorini, Řecko

Řecko (Santorini): dovolená na kouzelném řeckém ostrově za 13 490 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.