Kréta – počasí

Pěkné počasí je základním předpokladem k tomu, aby se dovolená vydařila.

Pozor na Krétu!!

Ačkoliv je počasí na Krétě velmi teplé a teplota vzduchu odpoledne dosahuje až k 35°C, ne každý měsíc je na dovolenou ideální. Poradíme, kdy sem raději nejezdit a počasí na Krétě detailně popíšeme.

Zajímá-li vás zejména aktuální předpověď, tak se rovnou podívejte na výhled počasí na příští týden.

Obsah:

Teplota vzduchu — Teplota moře — Kdy jet na Krétu — Příští týdenPředpověď počasí na 14 dní

Řecko: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 30 810 Kč na jedné osobě

Teplota vzduchu

Na Krétě je teplo. Dokazují to teploty vzduchu, které v období duben až listopad v odpoledních maximech neklesají pod 20°C. Teplotně příjemné počasí tu tak panuje skoro tři čtvrtě roku.

Léto je horké a suché. Středomořské podnebí, které počasí v Řecku determinuje, se v létě stará o zcela jasnou oblohu a teploty vzduchu, které přes den stoupají nad 30°C.

Pozor na vedro!

Letní měsíce červenec a srpen bývají velmi horké. O něco příjemnější teploty bývají na severněji položených ostrovech, viz. např. počasí na Korfu, ovšem pokud zvolíte dovolenou na Krétě v tomto termínu, připravte se na teplotu kolem 35°C!!!

Teplotní graf, který znázorňuje denní a noční průměry v průběhu celého roku vypadá pro Heraklion (hl. město ostrova Kréta) následovně:

Počasí Kréta

Teplota moře

Teplota vody na Krétě je ke koupání vhodná od června do října. Nejteplejší je v srpnu, kdy má 26°C.

Aktuální teplota moře na Krétě se nikdy neliší více jak o 1°C od následujícího sloupcového grafu. Pokud vás i přesto zajímají hodnoty, kterou jsou aktuálně v Řecku měřené, podívejte se na aktuální teplotu vody v Řecku.

Nejlepší představu ale získáte s následujícího grafu:

Kréta teplota moře

Kdy je nejlepší jet na Krétu?

Doporučit lze kterýkoliv z měsíců Červen, Červenec, Srpen a Září.

Poznávací zájezdy je ale lepší rezervovat před a po hlavní sezóně, tzn. Květen, Červen, Září a Říjen.

Horko v červenci a v srpnu!

Nejen počasí na Rhodosu, ale i Kréta je v létě pořádně rozpálená! Mějte to při rezervaci dovolené na paměti a na vysoké teploty buďte v hlavní letní sezóně připraveni.

Nejvyšší zaznamenané teploty jak pro červenec, tak pro srpen činili 41°C. Tyto teploty, kterou jsou spíše typické pro počasí v Dubaji než pro Středomoří, jsou sice výjimečné, ale rozhodně ne nemožné!

Červen

Lepší je proto počasí v červnu, které není tak horké, ale přitom dostatečně teplé a slunečné. Červen má i výhodu v tom, že to je teprve začátek koupací sezóny –> na Krétě je méně lidí. Je nutné ale počítat s ještě poměrně chladným mořem.

Září

Ačkoliv je na tom září teplotně stejně dobře jako červen, přes den je 28°C, má jednu velkou výhodu. V září je výrazně teplejší moře, které má vysokých 25°C.

Kdy na Krétu nejezdit?

Nedoporučuji jezdit na Krétu za účelem pobytu u moře dříve než koncem května. Počasí v květnu je sice poměrně teplé, ale voda je studená.

Říjen je přesný opak. Moře je ještě krásně teplé, ale teploty vzduchu už nejsou tak vysoké. Počasí na Krétě v říjnu je už častěji oblačné / zatažené, fouká vítr a častější bývá i déšť.

Aktuální předpověď na příští týden

Předpověď počasí pro Heraklion, Kréta:

Na mapě si můžete zobrazit i předpověď přímo pro vaše letovisko. Přibližte mapu a pro zobrazení předpovědi klikněte na dané místo.

Předpověď na 14 dní

Podívejte se i na podrobnější předpovědi (nejen na příští týden), ale na 14 dní dopředu:

Doporučení

Nejlepší měsíc na návštěvu Kréty je září (vzduch má 28°C, moře má 25°C). Počasí, které na Krétě panuje v září, je ideální nejen na dovolenou k moři, ale, vzhledem k tomu, že už není tak extrémně horké, hodí se i na výlety a poznávací zájezdy.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   94
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, přemýšlíme nad dovolenou na Krétě na příští rok. Chtěli bychom jet v září do oblasti Agia Pelagia. Kdy je v září nejlepší jet z hlediska „deštivosti“?? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Edito, čím dřívější zářijový termín, tím lepší. Respektive ryze letní počasí to většinou převládá minimálně do 20. dne měsíce. Já mám například osobní zkušenost s koncem září a začátkem října, kdy bylo dva dny zataženo, dva dny déšť, atd. Zkrátka pokud dovolenou stihnete do cca poloviny září, tak to bude jistě lepší, než jet na konci měsíce.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chceme letět má Krétu v termínu 23.-31.10. Jaké bývá v tomto období počasí?

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, pokud se bavíme o konci října a jedete Krétu poznávat, pak je to dobrý termín, na koupání na Krétě je konec října dost pozdě. Na konci října tu bývá kolem 20°C, max. cca 23°C, více nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme dovolenou poslední týden v září. Rozhodujeme se mezi Rhodos, Lalyssos a Kréta, Bali. Dá se říct, kde bude stálejší počasí ? Nebo to vychází na stejno ? Doporučite ? Děkuji za názor.

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo, ze mne spíše ten Rhodos, byť rozdíly nebudou veliké. Každopádně pokud můžete, volil bych spíše druhou stranu ostrova, kvůli jednak klidnějšímu, ale hlavně teplejšímu moři, oblast Faliraki apod. Ostatně na Rhodos je možný i v říjnu, zatímco Krétu v říjnu už spíš nedoporučuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chytáme se na Krétu v 1. polovině října. Budeme mít ještě teplo?

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno, jestli jsem správně z vašeho druhého dotazu pochopil, tak ještě pevně nic zarezervovaného nemáte. Určitě bych dal přednost Krétě před Kosem, ale také bych dal přednost Rhodosu před Krétou. Říjen na Krétě již nebývá z hlediska počasí moc stálý, první polovina měsíce je ještě teplá, typicky kolem 25°C, ale může být občas oblačno, přeháňky apod.

 • Odpovědět

  Ahoj chceme na Krétu , Kavros Bach 2.9.-14.9.2022 jaké počasí mužeme očekávat prosím? M

  • Odpovědět

   Zdravím Mirko, začátek září je na Krétě ještě velice teplý, viz. počasí na Krétě v září. Převládá slunečno, denní maxima se drží kolem 32°C a to minimálně prvních 10 zářijových dní. V noci kolem 20°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,13.6. letím na Matalu.Jake bude počasí a moře.Dekuji Štěpánka

  • Odpovědět

   Dobrý den Štěpánko, takto, žádná přesná předpověď ještě není, ale obvykle v této části Kréty v polovině června bývá teplo s odpoledními teplotami mezi 27°C a 32°C. Brzy ráno kolem 17°C. Počítejte s tím, že moře v červnu na Krétě není ještě nijak teplé. Zde na jihu ostrova max. 22°C v polovině června.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se na Krétu v termínu 31.5.-8.6.2022. Měli bychom být ubytovaní u vesničky Agia Pelagia, mohla bych se zeptat na pravděpodobné teploty moře a vzduchu? Děkuji 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Gábino, touto dobou se zde odpolední teploty obvykle pohybují mezi 25°C a 28°C, v noci typicky kolem 17°C až 18°C. Moře takto na začátku sezóny je ještě chladnější, na začátku června tu má standardně max. 22°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, máme vyrazit na Krétu do obl.Matala od 21.7. – 29.7. Trochu se bojím velkého vedra. Jaké teploty můžeme očekávat ? Fouká tam hodně?Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlasto,

   popravdě si myslím, že obavy nejsou až tak na místě. Teplota se zde standardně pohybuje i takto na konci července kolem 30°C (přes den) a kolem 23°C (v noci a zejména brzy ráno). Ostatně to vyplývá i z dat z minulých dvou let (2020 a 2019), teploty byly v obou letech dost ve vašem termínu dost identické. Co se týká větru, ano, ten tu je celkem běžný, převládající je směr ze severozápadu, standardně kolem 10 až 15 km/h, když fouká víc (což typicky alespoň jednou za týden nastane), tak může dosahovat i rychlosti 30 km/h.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jedeme s kamarádkami na Krétu od 23.9 – 30.9. 30 km od Heraklionu, mohla bych poprosit o předpověď, jaké nás čeká počasí ca jak to bude s větrem? Nemohu to na webu najít. Děkuji moc

  • Odpovědět

   Dobrý den Dášo,

   podle té nejaktuálnější předpovědi to vypadá následovně: první dva dny trochu chladněji s max. denními teplotami do 26°C, od 25.9. by se mělo oteplovat s denními maximy do 29°C. Po celou dobu by mělo být skorojasno nebo jasno. Tedy na to, že se jedná o konec září, to je perfektní předpověď. Co se týká větru, bude převážně vanout od moře ze severu a severozápadu a bude o síle převážně mezi 20 a 30 km/h. Až 29.9. by měl zesilovat a dosahovat cca 40 km/h.

 • Odpovědět

  jak to vypadá s kovidem na Krétě

  • Odpovědět

   Dobrý den Josefe,

   pokud vyrazíte, počítejte s tím, že vám mohou po příletu dělat test – výtěrem k úst, nikoliv z nosu. Jinak platí standardní pravidla: roušky jsou povinné na letištích, v dopravních prostředcích a na ve vnitřních veřejných prostorech. Restaurace a bary se zavírají o půlnoci a platí pravidlo max 4 osob u jednoho stolu (s výjimkou větších rodin, kdy je dovoleno osob 6). Konkrétní čísla denních přírůstků zachycených přímo na Krétě neznám, aktuálně se ale na základě celonárodních řeckých dat budou v případě Kréty pohybovat v řádu vyšších jednotek a nižších desítek.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  poprvé v životě mám letět na Krétu (Héraklion) po neděli 10. 8. 2020, návrat 20. 8.2020. Na Krétě prý všude fouká, tak se děsím. Ale nějak to tak vyšlo…
  Jak to vidíte vy? Mám se opravdu bát? Naznačte, prosím, počasí.
  Díky za odpověď,
  Marie 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Marie 🙂

   je to ostrov, vítr tu je proto poměrně běžnou součástí. Na druhou stranu to není nic hrozného, nic, čeho byste se měla bát. Koukám na předpověď od 10. srpna, je pravda, že zrovna začátkem příštího týdne má být vítr silnější (od 9. do 13. srpna), přinejmenším co se severního pobřeží Kréty týče. Teplotně přes den kolem 32°C a jasno, takže v tomto ohledu zcela bez problému. Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, zvažuji zakoupeni zájezdu na Krétu do oblasti Rethymno v termínu od 26.10.-2.11. Pobyt chceme spojit s výlety za poznáním, ale také s koupáním.
  Muzete mi, prosím,sdělit, zda již víte, jaká bude v tomto období předpověď pocasi (teplota vzduchu, prip. moře). Moc dekuji za odpoved.Dasa.

  • Odpovědět

   Dobrý den Dášo, už se vám na to dívám… Sice na teplotu moře neexistuje výhled tak dlouho dopředu, ale nyní zde moře má stále na polovinu října velmi solidních 24°C, ve vašem termínu bych tedy počítal s teplotou vody 22,5°C až 23,0°C. Co se týče počasí, tak v první polovině týdne by mělo být přes den 25°C, v noci cca 18°C a skorojasno, na konci měsíce 30.10. a 31.10. bude chladněji cca 21°C až 22°C, ale stále slunečno. Bouřky doprovázené srážkami by měli do oblasti rethymna přijít na samém začátku listopadu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme na Krétu – Malia, 6.10 až 13.10. , ohřejeme se a vykoupeme. Tady je to na kožich. Děkuji. Eva

  • Odpovědět

   Dobrý Evo,

   ano, v týdnu zde bylo stále krásných 30°C. Aktuálně je 28°C a polojasno až oblačno. V následující týdnu ale má být stále ještě pěkně, skorojasno s teplotami do 28°C, až příští sobotu 12.10. by se to mělo zkazit. Doplním ještě aktuální teplotu moře, která právě teď v Malii je 25°C. Což je na začátek října super.

 • Odpovědět

  Odjizdime dnes na dovolenou na Kretu, na tyden, jake tam asi bude pocasi – diky

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, tak to na vás dotaz pravděpodobně reaguji pozdě… v každém případě následují týden by dle předpovědi měl být ještě pěkný s teplotami mezi 24°C a 28°C (přes den), převládat bude polojasno nebo skorojasno. Až za týden v sobotu je hlášené ochlazení na 22°C a déšť. Pěknou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jedeme na Krétu 8.9 – 15. 9 , kousek na západ od Heraklionu. Mohla bych poprosit o předpověď , jaké nás čeká počasí a jaká je teplota vody ? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   aktuální teplota moře zde činí 25°C. Z hlediska předpovědi počasí – měli byste mít celý týden slunečno a denní teploty okolo 28°C, noční pak v rozmezí od 20°C do 22°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme na Krétu, Heraklion v termínu 25.9.az 2.10 zajímalo by mě zda by se dalo odhadnout pocasicko 🙂 předem děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Marky,

   moje vlastní zkušenost z tohoto termínu (asi 4 roky stará) je: dva dny slunečno a relativně teplo, cca 28°C, pak se počasí zkazilo, oblačno, vítr, na moři 3 dny velké vlny, chladněji okolo 23°C a občasné přeháňky – zkrátka podmínky, které úplně do moře nelákaly. Tím chci naznačit, že koncem září zde může být počasí už dost proměnlivé, byť pravděpodobnost teplého a slunečného počasí je stále vysoká, viz. minulý rok…

   Minulý rok ve vašem termínu – první dva dny polojasno s teploty jen kolem 22°C, dál ale prakticky jasno s teplotami přes den 28 až 29°C a přes noc 21°C.

 • Odpovědět

  Dobry den,letime od 10.7 do 20.7 do platanasu, zajimalo by me zda bude pěkně, nebo se předpokládají bouřky. Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   nemáte náhodou na mysli 10. až 20. srpna? (vzhledem k tomu, že 10.7. již bylo…)

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme na Krétu zítra tj. 22.6 do 14.7. – Agia Galini. Zajímala by mě teplota moře.
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Terezo,

   pardon, že jsem vám nestihl odpovědět včas. Aktuálně Agia Galini hlásí 24°C. Mějte pěknou dovolenou!

 • Odpovědět

  Dobrý den, od 5.6. – 12.6. jedeme na Krétu – Hersonissos, chtěla bych se zeptat jestli počasí bude na koupání?

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   no podle nejnovější předpovědi, zas takové vedro být nemá, slunečno ano, ale s teplotami vzduchu přes den „jen“ kolem 26°C. Na druhou stranu, aktuální předpověď vývoje teploty moře ukazuje, že by se ke Krétě mělo od východu během následujících 4 dnů dostat teplé proudění, tj. moře se oteplí z dnešních 20°C na 22°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánovaná dovolená v Heraklionu od 7.7. Jaké můžeme přibližně očekávat počasí, teplotu vody a povětrnostní podmínky, Děkuji Daniela.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Danielo,

   určitě budete mít teplo. Pro týden od 7.7. je zde typické následující: denní teplota mezi 28°C a 32°C, skorojasno nebo jasno, vítr max. do 34 km/h, teplota moře 25°C. Samozřejmě vše může být letos jinak a záleží na aktuální předpovědi, ale můžete cca výše uvedené.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,odjíždíme 1.6. Chtěla bych se zeptat na aktuální předpověď na příští týden moc děkuji Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   ona Kréta je poměrně velký ostrov, takže do jisté míry záleží i na konkrétním místě, kde budete. Ale pokud bychom se měli bavit o aktuální předpovědi pro Heraklion, tak v příštím týdnu má být slunečno, ovšem teploty nižší, přes den cca 26°C. Aktuální teplota moře 20°C, na jihovýchodním pobřeží 21°C.

 • Odpovědět

  Dovolená od 2.června 2019 Západní Kréta/Chania – Platanis. Je počasí stabilní?
  Děkuji za informaci.
  Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   ano, bývá již teplo, minulý rok dokonce na tuto část roku zde byly v tomto termínu teploty nadprůměrné (35°C). Naopak letos dle aktuálního výhledu to zatím vypadá, že by váš termín měl být teplotně lehce podprůměrný – denní maxima se očekávají do 27°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěl bych si půjčit auto na 2-3 dny v Agio Palagia v termínu 9-13.6.na kterou půjčovnu a kde ji najdu , nebo si objednat auto na termín k hotelu?Dik Jirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   nemám o půjčovnách na Krétě tak dobrý přehled, abych vám byl schopen dát zaručené tipy…

 • Odpovědět

  Dobrý den,plánuji dovču na 7.6-14.6 2019. Jaká bude asi teplota,a také teplota vody dík za odpověd.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   v tuhle dobu tu bývá už teplo, většinou v maximech ve stínu 28°C až 30°C. V noci 20°C. Voda, byť aktuálně je ještě dost studená (18,3°C), tak v první polovině června má zde voda standardně 21°C až 22°C.

 • Odpovědět

  Dobry den,
  planujeme dovolenou na Krete uplny zacatek cervna a rozhodujeme se mezi oblasti kolem Chania a nebo mestecko Paleochora. Kterou by jste prosim doporucil vzhledem v pocasi a teplote more? Predem moc diky. Danka

  • Odpovědět

   Dobrý den Danko,

   vzhledem k teplotě moře bych doporučil upřednostnit zde na západní Krétě severní pobřeží, tj. oblast okolo Chanie. Mrkněte se na obrázek teploty moře v Egejském moři – ten je z poloviny minulého června a potvrzuje to, co říkám. Je pravděpodobnější, že moře bude teplejší u Chanie než-li u Paleochory. Z hlediska teplot vzduchu jsou místa srovnatelná – počítejte, že v prvním červnovém týdnu (nepřechází-li zrovna nějaká studená fronta) zde bývá slunečno a už velmi teplo – přes den 30 až 32°C.

 • Odpovědět

  Omlouvám se,
  ještě bych opravdu chtěla podotknout, že na všechny ostrovy – kdekoliv – všude fouká. Musí se s tím počítat a proto nejezdit jenom na 7 nocí, které naše CK nabízejí za směšné částky v nabídkách. Bohužel na „chalupu“ už létám tak dlouho – žádná CK tam není. Nejhorší jsou letenky – nevím, jak dlouho slavný Travel tyto ceny udrží, ale asi (jsou monopol), dlouho.
  Není to Vaše parketa, ale ráda se podělím o krásné zážitky.

  • Odpovědět

   Jsem si jistý, že Travel, resp. dnes už nikoliv Travel Service, ale Smartwings ceny snižovat nebude. Smartwings se nesnaží být typickou low cost společností, která by byť jen v omezené míře nabízela zajímavé ceny letenek. Mají svůj model nastavený úplně jinak než nízkonákladové společnosti.

 • Odpovědět

  Ahojky,
  na Krétu – do mého milovaného Kalamaki létám již víc než deset let dvakrát ročně -konec května- červen, potom září, říjen. Je pravda – ze začátku je moře chladnější, využíváme bazén. Na všech ostrovech fouká, někdy víc, někdy míň. Proto nemá cenu tam jezdit na týden. 30.května opět odlétám – už říkám na chalupu (neumím si představit tam nebýt).Hlavně po těch moc letech tam máme úžasného průvodce Jirku Krebse, který se o vše dokáže postarat.
  Vím, že jste asi přes počasí, ale třeba můžete doporučit.

  • Odpovědět

   Děkuji Evo! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím jedem na týden 16.6.2019 na severní Krétu. Jaké je prosím v tuto dobu počasí, děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   celý červen bývá na Krétě už velmi pěkně, teplo a slunečno. V druhé polovině června tu jsou přes den teploty typicky kolem 28°C, někdy i vyšší. Pravděpodobnost deště je v tomto období zde prakticky nulová. Moře má cca 23,5°C.

 • Odpovědět

  Dobry den.Chtel bych se zeptat na predbeznou predpovet pocasi na krete v obdobi 14.10-25.10. 2018 v oblasti Ammoudara?dekuji za odpoved

  • Odpovědět

   Dobrý den Filipe,

   zatím nejaktuálnější předpověď ukazuje na to, že by v oblasti měly být od 14.10. přeháňky. Mělo by být oblačno, v některých dnech polojasno a s teplotou vzduchu max. do 22°C. Vyšší teploty od Kréty v druhé polovině října bohužel čekat už nikdo nemůže.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o informaci o počasí na Krétě v okolí Rethymnonu. Zítra tam odlétáme na týden.Můžeme se těšit na hezkou dovču?
  Děkuji předem za odpověď. Mějte se moc hezky.

  Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   kupodivu moře tu je stále docela teplé, má 24°C, to znamená, na koupání to určitě je a bude. Trochu horší tu je s teplotou vzduchu (je už zkrátka říjen, takže nelze čekat žádné vysoké letní teploty). Podle nejaktuálnější předpovědi má být v první polovině týdně hezky (většinou polojasno), byť s teplotou „jen“ do 23°C. Od středy do oblasti mají přijít přeháňky a změna počasí by se měla projevit i ve změně teploty, bude max. 21°C.

 • Odpovědět

  Váženi ,chtěla bych se zeptat na počasi od 13.10/2018 do 20.10.2018 na Crétu Vychodní SISI jAKE TAM BUDE POČASÍČKO jestli bude teplo a jestli bude pršet děkuji moc za odpověd Ewa.

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   je to ještě dlouho dopředu na to znát přesnou předpověď, standardně zde v této části Kréty bývá v polovině října většinou slunečno / polojasno s teplotou vzduchu do 23°C. Moře v tuto dobu a v této oblasti max. 23°C až 24°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím máme odlet dnes 29.9. v 18,00hod na Krétu o Heraklionu Nevíte jak to vypadá, s oltem a příletem? děkuji Marečková

  • Odpovědět

   Dobrý den Jaroslavo,

   to znamená, že dnes letíte na Krétu linkou QS1106. Aktuálně je v Heraklionu 27°C, skorojasno a fouká z jihu (vítr o rychloti 30 km/h). Byť je zde dnes odpoledne předpovídána možnost deště a bouřek, počasí večer v době vašeho příletu by mělo být stejné jako je tu teď s teplotou 23°C.

 • Odpovědět

  Dobry den.letime na Kretu 7.10. a ve zpravach dnes rikali, ze se na Recko neco zene.jedeme do Chania.nevite jak bude vypadat pocasi. Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   je ještě dost brzo na to nějak blíže specifikovat předpověď na termín od 7.10. Je ale pravda to, co říkáte – přichází to do Řecka z moře od jihozápadu, nicméně počasí na Krétě a v Řecku obecně by to mělo ovlivňovat pouze do pondělí 1.10. Ve vašem termínu počítejte plus mínus: s teplotou vzduchu do 25°C, s teplotou moře 23,5°C a s proměnlivým počasím – nečekejte, že celý týden budete mít hezky / slunečno, to už v říjnu na Krétě nebývá pravidlem.

 • Odpovědět

  Dobry den Lukasi letime s rodinou na CRETU ..oblast Chania od 30.9 do 7.10…dnes me dost zarazilo vetrne pocasi a dest v teto destinaci..tak nevim myslite si ze pristi tyden se tam ohrejeme ,vykoupeme a prijedeme opaleni??za vasi odpoved predem moc dekuji Frantisek

  • Odpovědět

   Dobrý den Františku,

   v tomto termínu každý bohužel už musí počítat s tím, že počasí tady nebude už typicky letní. Krétu jsem osobně zažil právě v tomto termínu – 2 dny jsme se ohřáli, další dny ale už příliš ne (oblačno, vítr, vlny a občasný déšť).

   Dle aktuální předpovědi by měl být déšť nejintenzivnější v neděli (teplota max. 22°C), od pondělí do středy by mělo být celkem hezky s teplotou kolem 25°C. Od čtvrtka 4.10. by měli do oblasti západní Kréty přijít opět přeháňky. Moře tu v neděli má mít 24°C >> tj. na koupání to bude. Na opalování spíš moc už ne. Uvidíte na místě, třeba nakonec bude mile překvapeni 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, cestujeme na Krétu do Malia v termínu 29.9. -10.10. Je již dostupný nějaký výhled počasí pro toto období? Rádi bychom se i vykoupali 🙂 Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno,

   počasí v Malii bude z největší pravděpodobností takové proměnlivé – budou se vám střídat, alespoň na základě nejaktuálnějších předpovědí, hezké slunečné dny, které budou převažovat, se dny, kdy budou přeháňky. Ty nejintenzivnější by měly v Malii být příští pondělí 1. října. Teplota ještě tuto sobotu 26°C, pak bude trochu méně – do 24°C.

   Krétu znám přesně na přelomu září a října a mohu potvrdit, že aktuální výhled nijak nevybočuje. Je to takové typické počasí pro toto období.

   Moře má v Malii v sobotu mít 24°C 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystáme se na dovolenou na Krétu v takřka stejném termínu jako výše Karolína. Trochu nás zkormoutila předpověď, ale zas Vaš info o teplém moři zní dobře.
  Ráda bych se zeptala, zda se liší počasí na severu a na jihu ostrova – jedeme totiž na ten jih, do Matály.
  Předem děkuju za odpověď!

  • Odpovědět

   Dobrý večer Mono,

   rozumím, takže využíváte svátku a jedete na Krétu na přelomu září a října. Aktuálně je voda teplejší na jihu Kréty teplejší než na severu, má 26°C, ale trochu se to má ochladit, tj. počítejte s tím, že v době vašeho příjezdu bude moře mít 25°C až 25,5°C – což je na konec září stále fajn.

   Počasí budete mít takové pro konec září dost typické – max. teplota odpoledne do 26°C, spíše méně, během víkendu ale i možnost přeháněk. Na nedělní odpoledne je předpovídán vydatnější déšť – ale je to předpověď týden dopředu – velmi pravděpodobně se to ještě změní.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  na Krétu letíme 28.9. na týden. Vykoupeme se ještě v moří? Mám ráda teplejší moře.
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý večer Marie,

   kam přesně jedete? Počítejte, že moře na severním pobřeží Kréty bude mít 24°C, moře na jižním 25,5°C – může se to ještě mírně měnit na základě aktuálního proudění v moři, ale odchylky budou zanedbatelné.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chystáme se jet na Krétu od 26.9 – 3.10. Kousek od Heraklionu. Nevíte přibližný počasí a teplotu moře?
  Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Karolíno,

   dle nejaktuálnější předpovědi by se tu mělo bohužel 27. září trochu ochladit – s teplotou vzduchu okolo 24°C během dne. Předpovídaný je i déšť. V sobotu 29. by fronta měla přejít a bude zase hezky. Vedra ale už v tomto termínu nečekejte. Moře aktuálně má 25°C a to vám vydrží i do vašeho termínu. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Děkuji za informace.

 • Odpovědět

  Dobry den letíme na Krétu oblast CHANIA jake bude teplota moře a jake bude počasí 19.9-29.9.2018 dekuji Rosta

  • Odpovědět

   Dobrý den Rosťo,

   od středy do pátku by mělo být oblačno a s možností deště, ale od soboty se zde má vyjasnit a takový slunečný ráz počasí má vydržet až do konce příštího týdne s max. teplotami vzduchu do 25°C, což je zde na konec září takový teplotní standard. Teplota moře je zde aktuálně 24,5°C a dle nejnovější předpovědi má mírně klesat (do pátku 21.9.) – dál předpověď teploty vody zatím nevidí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, je lepší koncem září severní nebo jižní část Kréty? Kde je menší riziko, že bude moc foukat?
  Děkuji, David Vaněk