Dovolená v říjnu u moře

Zatímco střední Evropu začíná svírat sychravý podzim, jinde ještě letní teploty neskončily. Dovolená v říjnu u moře je výborný nápad, ale destinaci nesmíte vybírat bezhlavě! Říjen u moře?

Určitě ano.

Ale s rozvahou!

Většina středomořských letovisek totiž dělá už v září za hlavní turistickou sezónou tlustou čáru. Kam v říjnu za teplem tak, aby to nebylo příliš daleko a aby destinace nabízela i takto na podzim příjemně teplé moře?

Kanárské ostrovy: 9 dní s polopenzí za 10 866 Kč

 

Inspirujte se tipy na 8 destinací relativně „blízkých“ k ČR, ve kterých se i v říjnu zaručeně ohřejete.

Kréta | Rhodos | Kanárské ostrovy | Kypr & Turecko | Madeira | Egypt | Dubaj

 

Pojďme si je jednu po druhé v krátkosti představit a především si říci jejich plusy a mínusy, jež se s pobytem v říjnu v daných místech neodmyslitelně pojí.

1. Kréta

Nejjižněji položený řecký ostrov vzdálený 2 hodiny a 45 minut letu z ČR je spolu s Rhodosem nejbližší destinací, kterou jsem do tohoto říjnového seznamu zařadil. Krásné pláže na Krétě, těsné soutěsky i antické památky včetně proslulého minojského paláce Knóssos. Ostrov nabízí dovolenkové vyžití pro každého.

Kréta v říjnu je ideálním cílem pro pobytově poznávací dovolenou.

Výhody:

Nevýhody:

 • není záruka slunečného počasí, občas prší
 • moře je ke konci měsíce chladnější, má pouhých 21°C

Pokud vás zajímá čistě dovolená u moře (ve smyslu odpočinku na plážích a koupání v moři), doporučuji jet na Krétu raději v září. Sám jsem severní pobřeží Kréty na přelomu září a října navštívil a pozdějších termínů bych se příště raději vyvaroval. Nebo bych dal přednost Rhodosu.

Pláž a počasí na Krétě v říjnu může vypadat takto:

Říjen - pláž na Krétě

Ale i takto:

Dovolená u moře na Krétě v říjnu

Říjen zde dokáže moře pěkně rozbouřit.

2. Rhodos

Ačkoliv je Kréta tím největším a nejnavštěvovanějším řeckých ostrovem, dle mého názoru je lepší upřednostnit v říjnu Rhodos. Proč? Díky své jihovýchodní poloze, poloze na rozhraní Egejského a Středozemního moře, má na podzim citelně teplejší a stabilnější klima, než-li kterýkoliv jiný řecký ostrov.

Výhody:

 • počasí v říjnu na Rhodosu je teplé, v první polovině měsíce se denní maxima pohybují mezi 26°C a 29°C
 • teplé je i moře, takto na podzim je zde z celého Řecka moře vůbec nejteplejší, má 25°C

Tomu, kdo se rozhodne pro Rhodos, doporučuji, nechť volí ubytování na jihovýchodně orientovaném pobřeží ostrova. Právě na jeho plážích je koupání z hlediska teploty vody na podzim nejlepší. Podobně jako u Kréty, i tady potěší dostupnost levnějších zájezdů na říjnové termíny. Nechť je příkladem tento týdenní pobyt s polopenzí v hotelu Faliraki Bay ve stejnojmenném letovisku Faliraki:

Kam na dovolenou v říjnu

3. Kanárské ostrovy

Zatímco jet na dovolenou v říjnu na Mallorcu nebo kamkoliv jinam na pobřeží pevninského Španělska je z hlediska počasí sázka do loterie, Kanárské ostrovy jsou naopak jistotou a vyhledávaným dovolenkovým cílem.

A to nejen v říjnu, ale i v listopadu a díky stabilními klimatu v podstatě po celý rok.

Délka letu na Kanárské ostrovy v čele s Tenerife, Gran Canarií nebo Fuerteventurou je sice o 2 hodiny delší než do Řecka na Krétu, ale za ty zážitky z dovolené u Atlantiku rozhodně stojí za to delší let absolvovat. Písečné duny u Maspalomas na jihu Gran Canarie, nádherná pláž Cofete na jihu Fuerteventury nebo světově známá zoo Loro park v Puerto de la Cruz na Tenerife. To jsou místa, na která se nezapomíná.

A co teprve pohled na majestátné Pico de Teide – nejvyšší horu kanárského souostroví i celého Španělska.

Výhody:

 • jistota slunečného počasí s teplotami kolem 26°C
 • dovolená v prostředí exotických sopečných ostrovů
 • nespočet pláží i turistického vyžití

Nevýhody:

 • turistická sezóna v plném proudu a z toho vyplývající vyšší ceny zájezdů
 • i tak lze pořídit solidní týdenní pobyt s polopenzí do 15 000 Kč, viz také následující příklady
Podzim, říjen - dovolená u moře na Tenerife levně
Dovolená v říjnu na Kanárských ostrovech

4. Kypr

Členité pobřeží s krásnými plážemi, ale i s řadou antických památek. To je Kypr. Ostrov, jímž během dlouhých století prošly snad všechny významné civilizace – od Řeků, Římanů i Benátčanů až po Byzantskou a Osmanskou říši.

Ačkoliv je Kypr podobně položený jako Kréta (jen o něco více na východ), Kypr v říjnu nabízí podstatně teplejší počasí.

Výhody:

 • teplé počasí i teplé moře
 • bohaté kulturní zázemí

Nevýhody:

 • nutnost mezipřistání při cestách na severní, tureckou část Kypru

Alternativou ke Kypru je Turecko. I dovolená v říjnu v Turecku je dobrá volba, kterou mohu jedině doporučit. Na jihu země na Turecké Riviéře dominuje podobně jako na Kypru po celý měsíc slunečné a ryze letní počasí. Na začátku měsíce dosahují teploty v maximech 28°C až 30°C, na konci měsíce se obvykle pohybují mezi 25°C a 26°C.

5. Madeira

Ostrov věčného jara – portugalská Madeira – láká podobně jako nedaleké Kanárské ostrovy turisty téměř celoročně. Vděčí tomu oceánskému klimatu, které celému ostrovu diktuje příjemné počasí. Hned první pohled na místní porost prozradí, že ostrov má díky oceánu i dostatek vláhy. Nemusí to být nutně říjen na Madeiře, ať už bude termín vaší dovolené jakýkoliv, buďte si jisti, že na kvetoucí vegetaci zde vždy narazíte.

Výhody:

 • příjemné počasí
 • hornaté vnitrozemí je ideálním místem pro pěší túry, ať už na vrchol Pico Ruivo nebo po jedné z místních neoblíbenějších levád až k vodopádu Caldeirao Verde

Nevýhody:

 • chladnější moře
 • minimum pláží vhodných ke koupání

6. Egypt

Na seznamu nemůže chybět ani celoročně vyhledávaný Egypt. Já osobně od dovolené v Egyptě v létě, tedy zejména v červenci a srpnu a částečně i v červnu a září, lidi odrazuji. Říjen je však doba, která je na návštěvu rudomořského pobřeží již ideální.

Je tu nádherně teplé moře.

Říjen: k moři do Egypta

Teplota vody v Marsa Alam činí 27°C! Na druhou stranu je však nutno počítat s tím, že i takto na podzim je v Egyptě velké teplo. Vůbec výjimečné nejsou teploty dosahující k 35°C. Někdy stoupají dokonce i výše. Na koho je to příliš, nechť raději nechá Egypt na listopad, kdy se teploty přes 34°C dostávají již zcela výjimečně.

7. Dubaj

Pokud pro vás plnohodnotná dovolená u moře znamená nejen odpočinek a chytání bronzu na pláži, ale i pořádné teplo, pak vyrazte do Spojených arabských emirátů, např. do Dubaje, kde krom pláží můžete obdivovat i nejvyšší budovu světa Burj Khalifa.

Pozor!

Počasí v říjnu je v Dubaji velmi teplé. V odpoledních hodinách teplota vzduchu na začátku měsíce standardně stoupá k 36°C.

Dubaj se v posledních letech stala velmi oblíbenou destinací. Nahrává tomu jednak skutečnost, že ty nejlevnější zájezdy do Dubaje začínají na 9 090 Kč, ale i neobvykle vysoký počet letů mezi Prahou a Dubají (aktuálně dva až tři denně).

Výhody:

 • jistota teplého počasí
 • velmi teplé moře (voda tu v říjnu má 30°C!)
 • koupání hned u jedné z nejvyhledávanějších světových metropolí

Nevýhody:

 • pro nás neobvyklá arabská kultura
 • zázemí až příliš rušného velkoměsta

Mimo Dubaj samotnou lze zvolit například emirát Ras al Khaimah, který je klidnější a ve kterém se většina resortů nachází přímo u pláží.

Většinu ze zde uváděných destinací znám velmi dobře osobně. Nebojte se proto na cokoliv doptat. Cílem článku je nejen inspirovat, ale dát i konkrétní informace tak, aby vaše dovolená v říjnu u moře byla povedená a podle vašich představ. Diskuze pod textem je tu pro vás.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   42
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, je možné poprosit o radu i formou emailu?Děkuji Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, jasně. Ozvu se.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  rád bych s rodinou (2 dospělí a 12 let dítě) letěl v termínu 21.10. – 28.10.23 k teplému moři nejlépe s AI. Kromě Egypta mi v tomto termínu doporučíte co prosím? Kapverdy a Kanárské ostrovy? Jak je na tom prosím v tomto období Djerba? Moc děkuji za reakci a přátelsky zdravím, Roman

  • Odpovědět

   Dobrý den Romane, koncem října je na tom Djerba stále celkem dobře, nejvyšší denní teploty se pohybují mezi 26°C a 30°C a převládá slunečno, takže na koupání je to v pohodě, na konci října se na Djerbu přímými lety z Prahy sice létá už omezeně, ale ještě létá, takže to je určitě varianta, cenově to vychází na 14 000 Kč na osobu, v závislosti na konkrétním hotelu samozřejmě.

   Dál jsou možné Emiráty, kde bude nejtepleji, Ano, Kapverdy rovněž a Kanárské ostrovy také, byť tam na konci října už takové teplo jako třeba na té Djerbě není. Variantou je i Turecko, pokud zvolíte jižní tureckou riviéru, počasí v Turecku v říjnu je velmi podobné tomu, co panuje na Djerbě v Tunisku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  můžete mi prosím doporučit nějakou destinaci na přelomu září-říjen, nebo spíš až od začátku října kam za teplem k moři a zároveň nějaký ten výlet? Lákají nás Kanárské ostrovy ( Fuerteventura ), nebo bude jistý i na teploty ještě Řecký ostrov Rhodos? S cenou tak do 16 tisíc za osobu? Díky moc

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko, pardon, že jsem nestihl zareagovat dříve. Z Řecka takto na konci září nebo spíše začátku října bych doporučil právě a jedině Rhodos(viz počasí na Rhodosu v říjnu), na Krétu to je za mne již pozdě. Tepleji bude na Kypru (jak z hlediska teploty vody, tak teploty vzduchu). Fuerteventura je rovněž dobrá volba a z mého pohledu je září a říjen tou nejlepší dobou, kdy na ostrov jet, právě v tomto období je zde voda nejteplejší, moře zde v říjnu má 22°C. Na Rhodosu je moře teplejší, tam má 25°C.

 • Odpovědět

  Byli jsme na Lanzarote v polovině října a paráda! Oceán teploučký, sluníčko hřálo. Prázdné pláže i turistické atrakce! Za mě oborvská spokojenost 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Dominiko, ano, říjen je na návštěvu všech Kanárských ostrovů velmi dobrým termín, za mne spolu se zářím vůbec tím nejlepším.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala co byste mi doporučil za destinaci na dejme tomu přelom říjen/listopad. Vím, že asi nejlepší počasí a ceny nabízí Egypt, ale vzhledem k tomu, ze jsem těhotna a v tomto termínu budu tak na začátku 6.měsíce, tak mám z Egypta trochu respekt. Najde se v tomto období i jiná destinace, kde se clovek pravděpodobně alespoň trochu ohřeje (nepotřebuji nutně teploty nad 30 stupňů), a voda bude ještě vhodná ke koupani? Zároveň tedy nějaká cenově dostupná lokalita? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Kláro, pokud jsem pochopil správně, tak se spíše chcete zemím jako je Egypt, Turecko, Tunisko nebo Emiráty vyvarovat. Tak nabízí se ještě Kypr (ať už jeho severní turecká část nebo ve vašem případě spíše ta jižní evropská část). Nebo Kanárské ostrovy, kde, co se počasí a teplot vzduchu bývá na konci října srovnatelně jako právě na Kypru. Je třeba akorát počítat s tím, že oceán tu bude chladnější než moře na Kypr.

   Nic levnějšího a bližšího nenajdete 🙁

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  zvažuji Lanzarote na týden v půli října. Lze doporučit optimum z pohledu pláže a ubytování? Je v tomto období solidní predikce počasí? Děkuji za případnou reakci.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lubomíre, pardon za poněkud opožděnou reakci. Za mne ano, za mne je kterýkoliv z Kanárských ostrovů v říjnu dobrou volbou. Počasí v říjnu tu je stále pěkné, nečekejte žádná vedra, ty tu nebývají ani v létě, ale spíše teploty kolem příjemných 28°C na začátku měsíce a 25°C na konci měsíce. Nyní už mluvím konkrétně o ostrově Lanzarote. Na koupání to je také dobré, i když zase, voda tu nikdy nebude tak teplá jako ve Středomoří v létě.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chceme vyrazit v termínu 22.- 29.10. za teplem,mořem,bazénem,písčitou pláží s naší 7-letou dcerou. Djerbu a Egypt nějak nechci kvůli faraonově pomstě mám respekt…tak co mi doporučíte…mrkám na Turecko…ale teplotně nevím zda není lepší nějaká jiná destinace.Cenově kolem 40…Chceme spíše odpočívat…nevýletovat.Děkuji za tip

  • Odpovědět

   Dobrý den Danielo, rozumím vašim předsudkům vůči Djerbě či Egyptu. Turecko je možné (volil bych určitě jeho jižní pobřeží, tzn. letoviska jako je Side, Alanya, Belek), ale lepší dle mého názoru bude takto na konci října Kypr, viz počasí na Kypru v říjnu. Nebo Kapverdské ostrovy (Sal nebo Boa Vista), ovšem se obávám, že tam se do ceny 40 000 Kč za všechny spíše nevejdete. Na Kapverdách bývá takto koncem října v porovnání s Kyprem či Tureckem teplejší moře, viz teplota moře na Kapverdách, takže z hlediska teploty vody, vzduchu, ale i z hlediska písečných pláží, by to pro vás ve vašem říjnovém termínu mohla teoreticky být ta nejlepší destinace. Ale jak říkám, problém nejspíš bude ten váš rozpočet.

 • Odpovědět

  Dobrý den, od 25.10 na 5 dni k moři. Kam? Poradíte?

 • Odpovědět

  Dobrý den hledám dovolenou v období 15-23.10 pro dva. Ne Egypt ne Tunisko něco lepšího s all inclusive. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den, v tomto termínu bych už Řecko nevolil, ale v Turecku je v říjnu ještě teplo dostatečné. Takže Turecko je jedna možnost. Nebo Kanárské ostrovy, kde není problém vybrat z mnoha kvalitních hotelů. Pokud máte nějaké specifičtější požadavky, dejte vědět, buď sem nebo mailem a poradím konkrétně.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,hledám nějakou dovolenou od 11 října, nebo může být i později je jedno 10 nebo 14 dnu, něco za slušnou cenu s ročním dítětem

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňku, řekněte, máte nějaké konkrétnější požadavky? Za mě v tomto termínu z hlediska počasí i teploty moře dávají smysl destinace jako je Turecká Riviéra, Kypr, Egypt, Kanárské ostrovy nebo Kapverdy (pokud se bavíme o těch nejbližších destinacích).

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Jsme s manželkou čertví důchodci a chtěli bychom jet k moři v termínu od 7.10.2021, ale nevíme, kde by to bylo pro nás nejlepší. Máme rádi písčitou pláž, all inclusive. Děkuji za radu a zdravím

  • Odpovědět

   Dobrý den Jaromíre,
   máte nějaké další, konkrétnější požadavky? Pokud chcete takto v říjnu i dostatečně teplé počasí, což předpokládám, doporučuji se podívat na řecký Rhodos, na Turecko, na Kypr, případně na Egypt. Nejlevněji vás s All Inclusive vyjde Egypt a Turecko. Naopak nejdráž Kypr. Zvažte i Kapverdské ostrovy – dlouhé písečné pláže u Atlantiku a dostatečné teplo po celý rok, i v říjnu. Navíc v říjnu tam bývá z celého roku voda vůbec nejteplejší, viz teplota moře na Kapverdách, která aktuálně činí 28°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se informovala, chystáme se s přítelem i přes všechny hnusné restrikce na dovolenou kraj října nejlepe 10.10.-20.10. nebo nějak 2.10. – 15.10. můžete v tomto termínu doporučit Rhodos a popřípadě jakou oblast nebo i jinou destinaci vhodnou v tomto terminu pro mladý pár co má raději klid hezkou pláž, romantiku :))) Díky moc!!! a popřípadě je 2. polovina října na Rhodosu už chladnější?

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo,

   za mě ano. Popravdě řečeno Rhodos je takto na podzim ta nejlepší volba z celého Řecka. V první polovině měsíce tu bývají teploty okolo 28°C až 29°C, výjimečně i více. Druhá polovina měsíce je samozřejmě chladnější, maxima se většinou pohybují okolo 25°C. Pokud můžete, doporučuji volit přeci jen raději první polovinu měsíce. Ubytování volte ideálně na pobřeží ostrova, které je otočené na jihovýchod. Voda tu je výrazně teplejší, než na opačné straně ostrova. Má obvykle 25°C, což je na Řecko na říjen velmi nadstandardní hodnota.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  děkuji za odpověď a byla bych ráda za nějaké tipy. Jedeme se synem poprvé a nerada bych naše úspory vložila do špatně vybrané dovolené. Moc děkuji, Lucie

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych vzít syna oslavit 13.narozeniny někam k moři v termínu kolem 26.10. – 3.11, nejlépe all inclusive.. Máme rádi teplo, ale ne horko. Určitě bych chtěla nějaké vodní aktivity, potápění, plavání, ježdění na skůtru a jiné možné vyžití. Chceme to jako relax a hezkou dovolenou v jednom 🙂 Mohl byste nám něco doporučit a v jakých cenových relacích se pohybujeme? Moc děkuji, Lucka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   zaměřil bych se na destinace typu Costa Adeje na Tenerife, Kypr nebo Egypt. Pokud je požadavkem i potápění, určitě Egyptem nic nezkazíte, naopak. Nejlepší podmínky jsou z tohoto hlediska v Marsa Alam, ovšem z hlediska vyžití (a dalších vodních aktivit) bych spíš volil Hurghadu. Např. záliv Makadi Bay, který se nachází jižně od Hurghady a který rovněž nabízí velmi dobré podmínky na potápění Počasí na začátku listopadu je v Egyptě teplé, ale určitě již nebývá nijak příliš horké. Vzhledem k tomu, že se jedná o termín podzimních prázdnin, cenově se ve variantě Makadi Bay a týdenní all inclusive bavíme cca o 15 000 Kč za dospělou osobu. Pokud byste chtěla doporučit nějaké konkrétní hotely, ozvěte se, rád vám nějaké tipy sepíšu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat, jestli je dobrý termín,konec září do 3.řijna na Rodos hotel kamari plus v Lardosu,děkuji za odpověď iveta

  • Odpovědět

   Dobrý den Iveto,

   hotel sice podrobně neznám, po zběžném pohledu na některá z jeho hodnocení to však vypadá, že to je velmi kvalitní resort. K vašemu dotazu – ano, přelom září a října je z hlediska počasí na Rhodosu zcela bez problémový. Rhodos obecně by v tomto termínu byla z celého Řecka moje volba č. 1. Velkou výhodou je teplota moře, která se v průběhu celé první polovinu podzimu drží na vysokých hodnotách. To platí zejména pro jihovýchodní pobřeží ostrova – tedy přesně pro tu část, kde se váš hotel nachází. Tedy za mě velmi dobrá volba.

 • Odpovědět

  dobrý den,
  rádi bychom v týdnu od 03.10. na Kanáry.Chtěli bychom spojit koupání i s nějakým poznáváním.Chtěla bych poprosit o radu,který z ostrovů byste nám doporučil?
  předem děkuji,Hanka

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko,

   na koupání je dle mého názoru nejlepší Fuerteventura, a byť je ostrov vyprahlý, dá se tu i leccos vidět (viz tipy na výlety na Fuerteventuře). Strávit tady dovolenou u moře s občasným poznáváním okolí je naprosto bez problému a týden je na to tak akorát. Je ale pravda, že jiné ostrovy, ať už Gran Canaria nebo Tenerife jsou pestřejší. Sice neumí nabídnout tak dobré pláže (a tak pestrou paletu pláží jako Fuerteventura), ale vnitrozemí mají zajímavější. A tím pádem nabízejí i větší škálu výletů, viz mé tipy na výlety na Tenerife.

   Je tedy na vás, čemu dáte přednost. Pokud chcete pěkné koupání a zároveň chcete mít možnost sednout do auta, vyrazit kolem pobřeží ostrova a zastavovat se na koupání na dalších plážích, volte Fuerteventuru. Pokud vám ale stačí jedna, správně zvolená pěkná pláž a následně chcete koupání kombinovat s turistikou, je lepší upřednostnit Gran Canarii nebo Tenerife. Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv z nich, klidně dejte vědět, nemám problém vám poradit i s výběrem konkrétního letoviska (třeba právě z hlediska těch pláží). Jinak říjen je spolu se zářím podle mě ta nejlepší doba, kdy na Kanárské ostrovy jet, takže chválím výběr termínu 🙂

 • Odpovědět

  Děkuji moc za informace a ještě bych se rád zeptal jak to tam bude s počasím?když bysme chtěli letět až ke konci října

  • Odpovědět

   Říjnová denní maxima se, podobně jako ty zářijová maxima, standardně pohybují mezi 24°C a 26°C. Přitom zrovna na Fuerteventuře nezáleží, jestli se bavíme o začátku října nebo jeho konci, ráz počasí je víceméně stále stejný, stejný jako v září. Ono se to na první pohled nezdá jako moc, ale obvykle bývá skorojasno, tj. na sluníčku je mnohem tepleji, než ve stínu. Výš než 26°C teploty stoupají dost výjimečně, ale občas se to děje a třeba minulý rok kolem 27. října se teploty pohybovaly mezi 28°C a 30°C. Teploty v noci bývají standardně na 20°C, tedy noci jsou poměrně teplé.

 • Odpovědět

  Chceme letĕt až na konci října, užít si tepla a moře 😀 exotika typu Zanzibar apod. Určitě ne cenově je to určitě někde jinde než kolik chceme zaplatit,pokud kanáry, líbí se nám fuerteventura hotel mélia a na kapverdy boa vistu bysme asi nejradši jen teda bůhví jak to bude s létání tam.

  • Odpovědět

   Co se týká Fuerteventury, měl jsem možnost tam strávit týden minulý rok v září. Někdo sice o Fuerteventuře tvrdí, že je ze všech Kanárských ostrovů vůbec ta nejméně zajímavá, ale mě osobně se líbila. Je perfektní kór pro člověka, který má rád velké písečné pláže. Byl jsem i přímo u hotelu Meliá, ne kvůli hotelu, ale kvůli zdejší vyhlášené pláži Sotavento. Je to místo, které je hodně oblíbené mezi windsurfaři. Popravdě řečeno v září v cca 10 hodin dopoledne však na moři nebyl ani jeden z nich, tj. dalo se zde zcela bez problému na kterémkoliv místě koupat.

   Pokud mohu doporučit, mrkněte také na hotel Occidental Jandia Playa. Ten jsme zvolili nakonec my (cenově to byla taková zlatá střední cesta) a byť se jedná o 3* resort, za mě zcela vyhovující, byly jsme naprosto spokojeni. Areál je dost velký, ale lidi se rozprostřou, tedy je to naprosto v pohodě. Je pravda, že sice není tak blízko moře jako Melia, ale k pláži se dá bez problému během 10 až 15 minut dojít. Je písečná, dlouhá a lze po ní jít až do letoviska Morro Jable. Chcete-li dojít až na její konec, je to tak na 50 až 60 minut chůze. Jednu z výhod Occidental Jandia Playa oproti Melia spatřuji v tom, že lze odsud pěšky kdykoliv dojít právě do onoho Morro Jable. Melia je od nejbližšího letoviska Costa Calma více vzdálená. Nenechte se nijak odradit, píšu jen svůj názor, popravdě obě to jsou perfektní místa.

 • Odpovědět

  Ahoj, rádi bychom v říjnu k moři za teplem pro dva max do 50k, máš nějaké doporučení?předem díky za odpověd 🙂

  • Odpovědět

   Ahoj Roberte,

   v září a v říjnu jsou dle mého názoru super Kanárské ostrovy. Není tam vysloveně vedro, to tam není nikdy, ale teplo je. Na koupání i na výlety to je ideální. Z minulého roku mám například zkušenost s Fuerteventurou. Kanárské ostrovy jsou destinace, na kterou, pokud si chcete dopřát i trochu komfortu, 50k pro dva bez problému stačí. Obdobně třeba Kapverdské ostrovy, ovšem s nimi bych byl v tuto chvíli opatrný, kdo ví, jak to v říjnu s cestami na Kapverdy bude. I proto je lepší se poohlížet po Evropě.

   Pokud jsi spíše měl na mysli exotiku typu Zanzibar nebo Mauricius, na které je říjen ideální, tak tam ty nejlevnější zájezdy budou kolem 55k pro dva, navíc i tady bych se bál rezervovat něco takto dopředu, když není jasné, jak to s cestami do těchto destinací bude.

   Rozhodneš-li se pro ty Kanárské ostrovy, dej vědět, rád ti doporučím ty lokality, které dle mě stojí za to vidět / být tam ubytován (ať už kvůli plážím, tak možnostem výletů v okolí).

 • Odpovědět

  Dobrý den hledám jako dárek dopředu dovolenou v říjnu i začátek. Pro rodinu, 2dospeli, děti 11 a 1rok v době zájezdu. Můžete mi něco doporučit? Peníze nejsou rozhodující ale také nechci investovat majlant. Je to dárek pro všechny tři. Děkuji Zichova

  • Odpovědět

   Dobrý den Kateřino,

   má to být dovolená v teple u moře? Pokud ano, tak v říjnu jsou perfektní Kanárské ostrovy (ale tady je potřeba počítat s trochu vyšší cenou), popř. Kapverdy, z toho levnějšího Kypr, Egypt nebo řecký Rhodos (s jinými řeckými ostrovy v říjnu raději opatrně). Řadu z těchto míst osobně znám, takže jsem schopný poradit konkrétně, i na úrovni jednotlivých vhodných hotelů. Hodně záleží na vaší představě hotelu, pláže, případně možných aktivit v době dovolené. Máte to z těchto hledisek ujasněné? (pište kdyžtak mail a probereme to přímo po emailu). Pěkný večer 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den.Nenaslo by se něco dnes tedy prosíme? 14000 Kč na osobu koupání sluníčko pro dva? Děkuji Andryskovi

  • Odpovědět

   Dobrý den, je to bída, pro odlet z Prahy se nejníže dostávám na 17 447 Kč / osoba / se snídaní, 8 dní, odlet 27.10., pobyt v Dubaji. Pár nabídek by bylo k dispozici, ale je to s odlety většinou z Německa (Mnichov nebo Drážďany). Zasílám vám odkaz, podívejte se.

 • Odpovědět

  Dobrý den.Ano sluníčko a koupání potřebujeme teď na 25.10 nejp.odlet 26. na 8 dní pobytu.Co nejlevněji a klidně pár h.pred odletem z Prahy. Jsme manželé kteří hledají relax odpočinek zotavení.Za jednoho 12000 Kč. Děkujeme pokud nám pomůžete s něčím tedy.Andryskovi

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlíno,

   toto je hodně žádaný termín (doba podzimních prázdnin) a zcela upřímně, pochybuji, že se vám na tato data podaří něco v cenové kategorii do 12 000 Kč najít (bavíme-li se o letecké dovolené u moře se stravováním). Já v tuto chvíli bohužel žádnou takovou nabídku pro vás nemám 🙁

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.