Počasí Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah je jedno z nejoblíbenějších přímořských letovisek v celých Spojených arabských emirátech, jednak díky své relativně dobré dostupnosti z Dubaje a perfektnímu zázemí místních hotelových resortů, tak i díky počasí a zdejším klimatickým podmínkám. Počasí v Ras Al Khaimah je celoročně teplé a tedy ideální na odpočinek u moře i v zimě, kdy se teploty vzduchu pohybují okolo příjemných 26°C.

Pozor na léto!

V letních měsících zde panují extrémně vysoké teploty. Hodnoty kolem 43°C tu nejsou vůbec výjimečné.

Každému, kdo uvažuje o cestě do tohoto emirátu, proto doporučuji pročíst následující text, který vás se zdejšími klimatickými poměry podrobně seznámí a upozorní vás na rizika, která se s počasím v Ras Al Khaimah neodmyslitelně pojí.

Podnebí | Teploty vzduchu | Teplota moře | Kdy nejlépe do Ras Al Khaimah | Předpověď počasí

Data ve smyslu konkrétních teplot, která zde uvádím, vychází z dlouhodobě zaznamenávaných údajů. Jedná se tedy o průměry, které nutně nemusí odpovídat aktuálnímu počasí. Proto níže uvádím i aktuální předpověď počasí pro Ras Al Khaimah, která bude pravděpodobně zajímat každého, kdo sem v následujících dnech zamíří.

Podnebí

Emiráty leží v subtropickém podnebném pásu a Ras Al Khaimah podobně jako všechny okolní oblasti má klima pouštního rázu.

To znamená, že po převážnou část roku zde převládají dva dominantní jevy:

 • sucho
 • a horko

Srážky tu jsou výjimečné. V období od května do září se zde déšť nevyskytuje vůbec. Na rozdíl od počasí v egyptském Marsa Alam, kde neprší ani v zimě, se však v Ras Al Khaimah srážky v jiných měsících velmi ojediněle objevují. Výjimečně zde tedy lze déšť zažít, ale pouze v období od října do dubna. Měsíční srážkové úhrny jsou však zanedbatelné, ostatně v na srážky nejbohatším měsíci, jímž je prosinec, spadne v průměru jen 23,6 mm srážek, což odpovídá zhruba dvou slabším dešťům. I v zimě je však většina dnů jasná a slunečná, a obloha tak vypadá stejně jako zde na fotce přímo z jednoho z resortů z hlavního města Ras Al Khaimah.

Počasí v Emirátech, Ras Al Khaimah

Ještě ojedinělejším jevem než déšť je zde sníh, resp. sněhové srážky, které se v nejvyšších vnitrozemských partiích (zejména v oblasti nejvyššího vrcholu Jebel Jais na hranicích Ras Al Khaimah s Ománem), vyskytnou průměrně jednou za 10 let.

Díky suchému pouštnímu klimatu je země  vyprahlá, a tak při průjezdu krajinou uvidíte pouze minimum volně rostoucí vegetace.

Teploty vzduchu

Teploty vzduchu jsou vysoké. Jak v létě, tak v zimě.

V létě se v odpoledních maximech teploty ve stínu standardně pohybují okolo 43°C, to platí zejména pro měsíce červen, červenec a srpen. Vůbec výjimečné však nejsou ani teploty vyšší, v některých dnech bývá i 45°C. Na druhou stranu upozorňuji, že v tomto období jsou jen velmi zřídka kdy denní teploty nižší než 40°C. Je to hodně podobné jako ráz počasí v Dubaji, kde ale typicky bývají letní teploty zhruba o 1°C nižší. Letní noci jsou také horké, v nočních a ranních minimech teploty typicky klesají lehce pod 30°C, avšak velmi výjimečně pod 26°C.

Zimy jsou teplé, ale nikoliv horké. S denní teplotou okolo 26°C je Ras Al Khaimah v prosinci, v lednu a v únoru srovnatelné s počasím na Kapverdských ostrovech. Tam však nepanují v zimě takové teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Zatímco na Kapverdách v noci klesají noční teploty max. k 19°C, zde spadnout klidně až na 12°C.

Průměrné teploty pro jednotlivé měsíce uvádí následující graf:
Počasí v Ras Al Khaimah
Teplota přes den /oranžová barva/ a teplota v noci a brzy ráno /žlutá barva/.

Teplota moře

Voda je zde dostatečně teplá na koupání po celý rok. Nejvyšší teplota moře v Ras Al Khaimah je logicky v létě, kdy horké dny moře vyhřívají a velmi teplé noci nedovolí, aby moře do druhého dne teplo ztratilo.

Je potřeba říct, že v létě (zejména v pozdním létě) tu je voda při pobřeží tak teplá, že už ani není na koupání příliš vhodná. Má standardně 33°C!!

Tak na to prosím pozor.

Časté koupání v tak teplém moři není příliš zdravé.

Teplota moře v Ras Al Khaimah

Hodnoty teplot moře charakteristické pro jednotlivé měsíce jsou opět znázorněny v grafu.

Nejlepší termín z hlediska počasí v Ras Al Khaimah

Pokud můžete, nejezděte sem v létě. Extrémní teploty hodně znepříjemňují pobyt venku i místním, natož lidem, kteří na to nejsou vůbec zvyklí. Navíc až příliš vysoká teplota moře, to jsou dva hlavní důvody, proč se sem z Evropy v létě příliš nejezdí.

Mnohem lepší je volit období od října do května.

Za mě je úplně nejlepší:

 • pozdní říjen nebo listopad
 • březen a duben

Výhoda podzimu oproti jarním termínům je v tom, že moře je stále velmi teplé. I na jaře se zde však bez problému vykoupete, ona o něco chladnější voda v 30°C odpoledních teplotách, které zde na jaře již panují, ani nevadí.

Aktuální předpověď počasí

Aktuální počasí v Ras Al Khaimah zobrazuje následující teplotní mapa. V její spodní části pak naleznete aktuální předpověď počasí:

V rámci této předpovědi najdete předpokládaný vývoj oblačnosti, teplot, srážek a rychlosti a směru větru, který lze v Ras Al Khaimah očekávat v nadcházejících 10 dnech.

Shrnutí & doporučení

Nejen v případě Ras Al Khaimah, ale i v případě Fujairah, Dubaje nebo Abu Dhabí, zkrátka celých Spojených arabských emirátů, není vůbec potřeba věnovat aktuálním předpovědím nějakou velkou váhu.

To je první podstatná věc.

Mnohem důležitější je si včas před cestou udělat alespoň základní obrázek o místním podnebí jako celku a vědět, že třeba v letních měsících sem nemá smysl vůbec jezdit.

To je druhá podstatná věc.

V jiných částech roku je počasí v Ras al-Khaimah teplé nebo velmi teplé a v 98% dní je slunečné. Kdo zvolí dovolenou v Ras Al Khaimah, tak má prakticky 100% jistotu hezkého počasí. To, jak jsou konkrétní teploty vysoké, pak do značné míry závisí na termínu, který zvolíte. A ačkoliv jsem zmiňoval některé nejideálnější měsíce, tak perfektní podmínky zde panují i přímo v zimě. Horko sice většinou není a teplo ano. To, co zde panuje v zimě, bych přirovnal tomu, co panuje v létě na Kanárských ostrovech, popřípadě letnímu počasí na Madeiře.

Tedy fakt, že i zimy tu jsou na koupání ideální, je třetí podstatná věc.

Jestliže vás ohledně počasí v Ras Al Khaimah zajímá něco, co jsem v článku opomenul zmínit, tak využijte sekci komentářů dole pod textem a zeptejte se. Odpovím.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   14
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, musíme se bát komárů v prosinci v Řas Al Khaimat. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo, moje zkušenost je taková, že komáři v Emirátech nejsou prakticky vůbec, takže bát se jich v prosinci v Ras al Khaimah není na místě.

 • Odpovědět

  Prosim je v hodné počasi od 22.2.do 8.3. mam rada teplo.Před lety jsem byla konec dubna a začátek května ,Bylo to dobrě .Napište mě jak to celkem i koupani v tu dobu je.Jestli je to o teploučku a opalováni.Děkuji Ilonka

  • Odpovědět

   Dobrý den Ilono, na přelomu únoru a března bývá v Ras Al Khaimah běžně během dne 27°C až 30°C. V noci pak teploty klesají cca ke 14°C. Takže za mne tu teplo v tomto obdíbí je. Viz také počasí v Emirátech v březnu. Teplota vody činí 22°C. Doporučuji oblasti, kde jsou různé zálivy a obecně tam je voda mělčí – právě v těch místech bývá voda teplejší.

 • Odpovědět

  Trochu opozdene dekuji za odpoved. Zajezd mame vybrany, ale diky za nabidku.
  Pavla

  • Odpovědět

   Není vůbec zač 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  do Ras Al Khaimah jsme chtěli vyrazit právě v létě, protože v jinou roční dobu vzhledem k našemu zaměstnání to není možné. V Egyptě jsem byla v srpnu a nepřišlo mi zas takové horko, ale nedokáži si představit počasí v našich letních měsících v SAE. Chtěli bychom jet s většími dětmi. Velmi děkuji za Vaši odpověď a přeji pěkný den.

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko, v létě se v Ras al Khaimah nejvyšší denní teploty pohybují mezi 39°C a 45 °C. V noci a hlavně brzy nad ránem „klesají“ k 34°C až 32°C. Takže pořádně teplo je i v noci. Tedy teplotně v létě v červenci a v srpnu bývá mezi Egyptem a Emiráty rozdíl zhruba 5°C. Na egyptském pobřeží až takto vysoké teplotně standardně nepanují.

 • Odpovědět

  Predem dekuji za ochotu odpovidat a naslednou odpoved. Radi bychom leteli do Ras Al Kaimah regionu koncem ledna 2023. Jedinym duvodem je t.zv. si prohrat kosti.
  Jaka je tam sance v te dobe na denni teploty okolo 28C? Nebo aspon 27C?
  Diky. P.H.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo, osobně považuji Ras al Khaimah na konci ledna za celkem dobrou volbu. Nejvyšší denní teploty se takto na konci měsíce pohybují v rozmezí od 23 do 29°C. Těch 29°C je ale dost výjimečných, ale třeba minulý rok tu tak teplo 27. ledna bylo. Většina dní má odpoledne 26°C, ale tím, že dominuje slunečné počasí, tak pocitově teplo je dostatečné. Dejte vědět, pokud byste potřebovala nasměrovat s výběrem hotelu, pomůžu.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Dá se někde v SAE šnorchlovat u nějakého hotelu jako je to možné v Egyptě ?
  Děkuji za info. S pozdravem Pavel

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, od SAE nic takového čekat nelze. Egypt je jedna z nejlepších destinací na šnorchlováni vůbec, v Emirátech podobně pěkné pobřeží nenajdete. Nicméně samozřejmě vidět se tu něco dá – hlavně na pobřeží Emirátu Fudžajra (což je ten u Ománského zálivu, nikoliv zálivu Perského). Ale konkrétní hotel vám doporučit neumím, tak podrobně prozkoumané to tam nemám.

 • Odpovědět

  Jaká je předpověď počasí v termínu 14.2.-21.2.2020,chystáme se právě na dovolenou?Předem děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Regino,

   podle nejaktuálnější předpovědi by se teploty přes den měl pohybovat mezi 24°C a 25°C s tím, že má být jasno a koncem vašeho termínu polojasno. Noční minima cca 12°C. Předpověď odpovídá tomu, co je pro počasí v Ras Al Khaimah v únoru typické. Jsou to právě teploty okolo 25°C. Může být i tepleji, ale teploty nad 30°C jsou dost výjimečné, v minulém únoru se zde vyskytly pouze 1x.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.