Počasí Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah je jedno z nejoblíbenějších přímořských letovisek v celých Spojených arabských emirátech, jednak díky své relativně dobré dostupnosti z Dubaje a perfektnímu zázemí místních hotelových resortů, tak i díky počasí a zdejším klimatickým podmínkám. Počasí v Ras Al Khaimah je celoročně teplé a tedy ideální na odpočinek u moře i v zimě, kdy se teploty vzduchu pohybují okolo příjemných 26°C.

Pozor na léto!

V letních měsících zde panují extrémně vysoké teploty. Hodnoty kolem 43°C tu nejsou vůbec výjimečné.

Každému, kdo uvažuje o cestě do tohoto emirátu, proto doporučuji pročíst následující text, který vás se zdejšími klimatickými poměry podrobně seznámí a upozorní vás na rizika, která se s počasím v Ras Al Khaimah neodmyslitelně pojí.

Podnebí | Teploty vzduchu | Teplota moře | Kdy nejlépe do Ras Al Khaimah | Předpověď počasí

Data ve smyslu konkrétních teplot, která zde uvádím, vychází z dlouhodobě zaznamenávaných údajů. Jedná se tedy o průměry, které nutně nemusí odpovídat aktuálnímu počasí. Proto níže uvádím i aktuální předpověď počasí pro Ras Al Khaimah, která bude pravděpodobně zajímat každého, kdo sem v následujících dnech zamíří.

Podnebí

Emiráty leží v subtropickém podnebném pásu a Ras Al Khaimah podobně jako všechny okolní oblasti má klima pouštního rázu.

To znamená, že po převážnou část roku zde převládají dva dominantní jevy:

 • sucho
 • a horko

Srážky tu jsou výjimečné. V období od května do září se zde déšť nevyskytuje vůbec. Na rozdíl od počasí v egyptském Marsa Alam, kde neprší ani v zimě, se však v Ras Al Khaimah srážky v jiných měsících velmi ojediněle objevují. Výjimečně zde tedy lze déšť zažít, ale pouze v období od října do dubna. Měsíční srážkové úhrny jsou však zanedbatelné, ostatně v na srážky nejbohatším měsíci, jímž je prosinec, spadne v průměru jen 23,6 mm srážek, což odpovídá zhruba dvou slabším dešťům. I v zimě je však většina dnů jasná a slunečná, a obloha tak vypadá stejně jako zde na fotce přímo z jednoho z resortů z hlavního města Ras Al Khaimah.

Počasí v Emirátech, Ras Al Khaimah

Ještě ojedinělejším jevem než déšť je zde sníh, resp. sněhové srážky, které se v nejvyšších vnitrozemských partiích (zejména v oblasti nejvyššího vrcholu Jebel Jais na hranicích Ras Al Khaimah s Ománem), vyskytnou průměrně jednou za 10 let.

Díky suchému pouštnímu klimatu je země  vyprahlá, a tak při průjezdu krajinou uvidíte pouze minimum volně rostoucí vegetace.

Teploty vzduchu

Teploty vzduchu jsou vysoké. Jak v létě, tak v zimě.

V létě se v odpoledních maximech teploty ve stínu standardně pohybují okolo 43°C, to platí zejména pro měsíce červen, červenec a srpen. Vůbec výjimečné však nejsou ani teploty vyšší, v některých dnech bývá i 45°C. Na druhou stranu upozorňuji, že v tomto období jsou jen velmi zřídka kdy denní teploty nižší než 40°C. Je to hodně podobné jako ráz počasí v Dubaji, kde ale typicky bývají letní teploty zhruba o 1°C nižší. Letní noci jsou také horké, v nočních a ranních minimech teploty typicky klesají lehce pod 30°C, avšak velmi výjimečně pod 26°C.

Zimy jsou teplé, ale nikoliv horké. S denní teplotou okolo 26°C je Ras Al Khaimah v prosinci, v lednu a v únoru srovnatelné s počasím na Kapverdských ostrovech. Tam však nepanují v zimě takové teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Zatímco na Kapverdách v noci klesají noční teploty max. k 19°C, zde spadnout klidně až na 12°C.

Průměrné teploty pro jednotlivé měsíce uvádí následující graf:
Počasí v Ras Al Khaimah
Teplota přes den /oranžová barva/ a teplota v noci a brzy ráno /žlutá barva/.

Teplota moře

Voda je zde dostatečně teplá na koupání po celý rok. Nejvyšší teplota moře v Ras Al Khaimah je logicky v létě, kdy horké dny moře vyhřívají a velmi teplé noci nedovolí, aby moře do druhého dne teplo ztratilo.

Je potřeba říct, že v létě (zejména v pozdním létě) tu je voda při pobřeží tak teplá, že už ani není na koupání příliš vhodná. Má standardně 33°C!!

Tak na to prosím pozor.

Časté koupání v tak teplém moři není příliš zdravé.

Teplota moře v Ras Al Khaimah

Hodnoty teplot moře charakteristické pro jednotlivé měsíce jsou opět znázorněny v grafu.

Nejlepší termín z hlediska počasí v Ras Al Khaimah

Pokud můžete, nejezděte sem v létě. Extrémní teploty hodně znepříjemňují pobyt venku i místním, natož lidem, kteří na to nejsou vůbec zvyklí. Navíc až příliš vysoká teplota moře, to jsou dva hlavní důvody, proč se sem z Evropy v létě příliš nejezdí.

Mnohem lepší je volit období od října do května.

Za mě je úplně nejlepší:

 • pozdní říjen nebo listopad
 • březen a duben

Výhoda podzimu oproti jarním termínům je v tom, že moře je stále velmi teplé. I na jaře se zde však bez problému vykoupete, ona o něco chladnější voda v 30°C odpoledních teplotách, které zde na jaře již panují, ani nevadí.

Aktuální předpověď počasí

Aktuální počasí v Ras Al Khaimah zobrazuje následující teplotní mapa. V její spodní části pak naleznete aktuální předpověď počasí:

V rámci této předpovědi najdete předpokládaný vývoj oblačnosti, teplot, srážek a rychlosti a směru větru, který lze v Ras Al Khaimah očekávat v nadcházejících 10 dnech.

Shrnutí & doporučení

Nejen v případě Ras Al Khaimah, ale i v případě Fujairah, Dubaje nebo Abu Dhabí, zkrátka celých Spojených arabských emirátů, není vůbec potřeba věnovat aktuálním předpovědím nějakou velkou váhu.

To je první podstatná věc.

Mnohem důležitější je si včas před cestou udělat alespoň základní obrázek o místním podnebí jako celku a vědět, že třeba v letních měsících sem nemá smysl vůbec jezdit.

To je druhá podstatná věc.

V jiných částech roku je počasí v Ras al-Khaimah teplé nebo velmi teplé a v 98% dní je slunečné. Kdo zvolí dovolenou v Ras Al Khaimah, tak má prakticky 100% jistotu hezkého počasí. To, jak jsou konkrétní teploty vysoké, pak do značné míry závisí na termínu, který zvolíte. A ačkoliv jsem zmiňoval některé nejideálnější měsíce, tak perfektní podmínky zde panují i přímo v zimě. Horko sice většinou není a teplo ano. To, co zde panuje v zimě, bych přirovnal tomu, co panuje v létě na Kanárských ostrovech, popřípadě letnímu počasí na Madeiře.

Tedy fakt, že i zimy tu jsou na koupání ideální, je třetí podstatná věc.

Jestliže vás ohledně počasí v Ras Al Khaimah zajímá něco, co jsem v článku opomenul zmínit, tak využijte sekci komentářů dole pod textem a zeptejte se. Odpovím.

Komentáře
 • Odpovědět

  Jaká je předpověď počasí v termínu 14.2.-21.2.2020,chystáme se právě na dovolenou?Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý večer Regino,

   podle nejaktuálnější předpovědi by se teploty přes den měl pohybovat mezi 24°C a 25°C s tím, že má být jasno a koncem vašeho termínu polojasno. Noční minima cca 12°C. Předpověď odpovídá tomu, co je pro počasí v Ras Al Khaimah v únoru typické. Jsou to právě teploty okolo 25°C. Může být i tepleji, ale teploty nad 30°C jsou dost výjimečné, v minulém únoru se zde vyskytly pouze 1x.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: letní dovolená s light All Inclusive za 12 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.