Dubaj březen – počasí v Dubaji v březnu

Plánujete Emiráty v březnu? Skvělá volba. Při nejmenším z hlediska počasí. Počasí v Dubaji v březnu je teplé, většinou s teplotami okolo 29°C, a slunečné ☀️ převládá jasná nebo polojasná obloha.

Březen je jedním z nejlepších měsíců, kdy Dubaj, Ras Al Khaimah, Abu Dhabi a všechny ostatní emiráty navštívit. Alespoň dle mého názoru.

S ohledem na skutečnost, že tu ještě nepanují tak velká vedra, která jsou typická pro letní měsíce, a že tu již je v mnoha dnech výrazně tepleji než v únoru, je březen ideálním termínem jak na dovolenou v Dubaji, tak na pobyt v některém z oblíbených letovisek (např. Sharjah, Fujairah, Ajman, apod.). Navíc kolikrát to cenově takto z jara nevychází vůbec draho.

Březen v Dubaji >> 7 denní pobyty od 11 490 Kč

Rozhodně neplatí, že by tu počasí v březnu bylo každý den stejné. Největší rozdíly bývají v teplotách. I proto se doporučuji s charakterem zdejšího jarního klimatu blíž seznámit, ať víte, co můžete a nemůžete čekat.

Počasí v březnuTeplota mořeDéšťBřezen 2020Předpověď počasíDoporučení

 

Hodnoty, které níže uvádím a které počasí v Dubaji celkem detailně charakterizují, vychází z dlouhodobě měřených dat. Komu nestačí historická data, nechť se také podívá na aktuální předpověď počasí.

Počasí – Teploty vzduchu

V březnu je teplo. Teplota vzduchu přes den často (ale ne vždy) šplhá ke 29°C. V některých dnech (zejména koncem měsíce) i k 32°C či výše.

Počasí je velice slunné. Rozhodně ale neplatí, že by zde byl každý den tak teplý. Teploty nejsou v žádném případě ustálené. Zejména na začátku března je řada dní, kdy se teploty v odpoledních maximech pohybují jen okolo 23°C a v nočních minimech klesají k 18°C až 15°C. Dva dny na to však může do oblasti přijít teplý vzduch, který vyvolává skokové zvýšení na 30°C. Naopak v druhé polovině března je počasí Dubaji již znatelně ustálenější a teplejší, kdy odpoledne standardně bývá i 33°C.

Typický teplotní vývoj v průběhu dne v druhé polovině měsíce znázorňuje graf:

Březen počasí v dubaji - teploty vzduchu

Extrémně teplé dny nejsou pro březen příliš typické. Teplota nad 35°C stoupá výjimečně, standardně dvakrát až třikrát do měsíce. Pokud to nastane, většinou to je doprovázeno sníženou dohledností a různě silnými písečnými bouřemi.

Dodávám, že historicky rekordně nejvyšší v březnu naměřená teplota v Dubaji činila 41,3°C.

Teplota moře

Takto zkraje jara tu má moře podobou teplotu jako voda v březnu v Egyptě. Není nijak teplá, ale ani chladná.

Pro březen je v Emirátech typická teplota moře 22°C.

Teplota vody tedy na koupání vhodná je. Pokud je pro vás 22°C málo, stojí za to zauvažovat nad dovolenou v sousedním Ománu, kde je moře v březnu výrazně teplejší. Nejlepší je z tohoto hlediska na jaře jižní Omán, viz. teplota moře v Salalah, která obvykle činí 26°C.

Další charakteristiky počasí v Dubaji – březen

Po prosincovém počasí a zejména pak po lednu a únoru je březen čtvrtým a posledním měsícem, který je v Dubaji bohatší na srážky. I tak zde prší velice málo. Déšť vás v Dubaji v březnu nezaskočí, budete-li mít štěstí, tak bude akorát příjemným osvěžením.

 • počet deštivých dnů: 5,8
 • srážkový úhrn: 22,1 mm
 • délka sluneční svitu: 8,5 hodin
 • délka denního světla: 12 hodin
 • UV index: 10 (velmi vysoký)

V březnu 2019 se srážky vyskytly 4x, vždy ve formě přeháněk nebo slabého deště. Jednou byly doprovázeny bouřkovou činností.

Březen 2020

Data o počasí pro březen 2020 sem doplním, jakmile budou k dispozici. Do té doby jsou níže uvedeny teploty a další charakteristiky pro vybrané březnové dny roku 2019. Vždy je nejprve uvedena nejvyšší teplota daného dne, nejnižší teplota a převládající charakter oblačnosti.

 • 1. >> 32°C / 21°C / polojasno
 • 5. >> 23°C / 17°C / skorojasno
 • 12. >> 24°C / 15°C / skorojasno
 • 17. >> 29°C / 22°C / skorojasno
 • 25. >> 33°C / 25°C / jasno
 • 31. >> 34°C / 24°C / jasno

Aktuální předpověď počasí

Přikládám aktuální předpověď počasí pro Dubaj na 10 dní, najdete ji ve spodní části následující teplotní mapy (mapa znázorňuje aktuální teplotu vzduchu v oblasti Dubaje).

Předpověď počasí je také zde.

Shrnutí

Shrnuto a podtrženo, počasí v Dubaji v březnu je předpokladem pro krásnou jarní dovolenou. Pravda, chcete-li stálejší teploty a vyšší teplotu moře, pak je lepší počkat si na duben (viz. Dubaj počasí duben) nebo vyrazit až na podzim (viz. počasí v říjnu). Vězte ale, že březen dává jistotu příjemných, ale rozhodně nikoliv příliš vysokých teplot. Ve všech následujících měsících (duben, květen, červen, červenec srpen, září i říjen) zde tuto jistotu nemáte. I proto jsou Emiráty zařazeny do seznamu nejlepších destinací, kam na dovolenou v březnu. Bez problému se zde vykoupete v moři a příjemné klimatické podmínky dovolují nejen odpočinek na plážích, ale i výlety a poznávání zajímavých koutů Emirátů.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dodry den, je mozne v Dubaji na trznicich platit kartou nebo dolary?Děkuji Michal

  • Dobrý den Michale,

   to záleží, většinou to na takových místech v Dubaji kartou nejde. Nejlepší je místní měna (nejlepší je ji vyměnit někde ve směnárnách v obchodních centrech, nikoliv na letišti). Americký dolar většinou berou, ale nejde to říct úplně stoprocentně.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěla jsem se zeptat jakou měnu si vzít s sebou USD , nebo Eura ?

  • Dobrý den Mirko,

   lze obojí, ale pokud můžete, tak berte americké dolary. Je to lepší.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, letíme na Fujairah, bylo mi řečeno, že v tomto Emirátu je nejhezčí
  podmořský život a možnost šnorchlování přímo z pláže, je to pravda?
  Děkuji Eva.

  • Dobrý den Evo,

   ano, to pravda je, byť upřímně tady nějaké skvělé podmínky na šnorchlování také nečekejte. Ale je fakt, že moře na druhé straně Arabských emirátů (tj. u Perského zálivu – Abu Dhabí, Dubaj a i Ras al Khaimah, kde u je to lepší) je také hrozně plytké, jen písek a nic víc. Na pobřeží Fujairah (což už je v podstatě Indický oceán), to je pestřejší. V žádném případě se to ale nedá srovnávat třeba s takovým šnorchlováním v Egyptě.

 • Odpovědět

  Dobrý den, děkuji za odpověď a ještě se chci zeptat, který z Emirátů je tedy nejzajímavější, kde je možné vidět něco z historie, a samozřejmě kde jsou nejhezčí
  pláže? Nechceme nic přelidněného a ani nestojíme o moderní zázraky v Dubai.

  Děkuji za odpověď, s pozdravem Eva.

  • Dobrý den Evo,

   to takhle nejde moc snadno říct. Za prvé v UAE zas tolik historicky cenných míst není a ty, které zde jsou, tak každé z nich je někde jinde. Nejznámější je Qasr Al Muwaiji v Abu Dhabi, dále pevnosat Al Bithnah Fort ve Fujairah nebo třeba taková původní oblast s tradiční architekturou Al Jazeera Al Hamra v Ras Al Khaimah.

   Za mě je koupání pěkné všude, všude jsou poměrně velké písečné pláže. Jedna s druhou jsou si dost podobné.

 • Odpovědět

  Dobrý den, takže když si zvolíme Fujairah neuděláme chybu? Dá se volně cestovat, popř.půjčit auto přímo v hotelu? Známá byla v Ománu, který procestovala na vlastní
  pěst autem a spali ve stanu.
  Děkuji za odpověď, zdraví Eva.

  • Ne, podle mě je Fujairah dobrá volba. Inspirovat se můžete třeba hotelem Khorfakkan, o kterém jsem nedávno psal zde (upozorňuji, že ceny už zřejmě nebudou aktuální). Nicméně třeba právě přilehlá Khorfakkan beach patří k těm často zmiňovaným a lepším plážím v Emirátech.

   Auto se půjčit normálně dá, jestli přímo v hotelu, to je věc, která se hotel od hotelu liší.

 • Odpovědět

  Dobrý den, děkuji, a ještě jsem četla na recenzi, že se v moři objevila ropná skvrna, teď již nevím, ve kterém roce to bylo, a znepříjemńovala koupání. Přitom v průvodci
  se píše o nádherném a čistém Indickém oceaně. Hotel máme El Meridien Al Agah.

  Děkuji za odpověď, s pozdravem Eva K.

  • Dobrý den Evo,

   záruku toho, že se ve vašem termínu u vašeho hotelu nevyskytne „ropná skvrna“, vám dát nemohu a nedá vám ji nikdo, ale upřímně řečeno si myslím, že šlo o ojedinělý výskyt. Pláž tady je pěkná, písečná a moře čisté, typicky bývá o něco chladnější, než na druhé straně Emirátů (v Dubaji apod.)

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se do Emirátů v březnu. Nikdy jsme tam nebyli. Je to dobrá volba??? Co byste nám doporučil??? Máme 2 děti, 9 a 14 let. Děkuji Monika

  • Dobrý den Moniko,

   za mě to rozhodně dobrá volba je, navíc upřímně řečeno březen je jeden z těch nejlepších měsíců, kdy tam jet. Co od toho očekáváte? Pokud to chcete mít víc jako plážovou dovolenou, doporučuji Ras al Khaimah. I odtamtud si lze udělat do Dubaje výlet. Pokud chcete víc času věnovat prohlídce samotné Dubaje a třeba dojet i do hodinu vzdáleného Abu Dhabi (kde se minimálně jeden den také zabavíte), doporučuji volit přímo ubytování v Dubaji. Je potřeba počítat, že to vyjde dráž. Jaká je vaše hrubá cenová představa za osobu?

 • Odpovědět

  Dobrý večer, chtěli bychom vyrazit do SAE na začátku března(vrátit se musíme do 12.3.2020- to budou poslednímu synovi 2- ), jinak máme ještě 7 a 12. Manžel mě zrazuje, že tam nebude teplo na koupání jako “ v létě“. Mohl by jste nám prosím říct, zda je toto období vhodné a počasí – letní? Ještě nám nabízeli Omán, jenže s nejmladším už by to bylo moc hodin letu s mezipřistáním. Moc Vám děkuji za odpověď. Iva

  • Dobrý den Ivo,

   ono konkrétní počasí, resp. teploty vzduchu zde na začátku března bývají ještě dost rozkolísané. Třeba to ukážu konkrétně na datech pro březen 2019 v Dubaji: 1. března bylo 32°C, následně se ale „dost ochladilo“, a mezi 2. a 5. března bylo pouze do 23°C, další dny to vyskočilo zase výš, na 27°C, následně zase níž na 24°C. V noci typicky kolem 18°C, ale může být i méně, třeba 15°C. Tím jsem jen chtěl demonstrovat to, že 30°C vedra tu na začátku března bývají spíš ojedinělá. Nicméně každý den bývá jasno nebo polojasno a v takových případech, ono oněch 24°C bohatě stačí na to, aby jste měla pocit vedra.

   Za mě osobně je březen teplý dostatečně a ne nadarmo ho považuji za jeden z nejlepších měsíců, kdy do Emirátů jet. Skutečně.

   Ano, doba letu do Ománu je delší a letos je nutné počítat s technickým mezipřistáním v Ras al Khaimah, sedají tam nyní všechny lety, které z Prahy (popřípadě Bratislavy) míří do Salalah.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se do Ras al Kaimah, syn by si chtěl koupit mobil,
  chci se zeptat, zda bude funkční v Čechách a jestli to doporučujete?
  Ještě jeden dotaz, máme si vzít sebou eura nebo radši dolary.
  Děkuji moc.

  • Dobrý den Mileno,

   Ras al Khaimah je taková klidnější, spíš víc plážová destinace, myslím, že se vám tu bude líbit. Do emirátů jsou lepší dolary, a to nehledě na to, že kurz emirátského dirhamu je na americký dolar pevně navázán. Telefon koupený v Dubaji bude v Evropě normálně fungovat, takže v tom problém nehledejte. A cenově se tu určitě lze dostat na nižší ceny, u dražších telefonů může být ušetření i kolem 4000 czk. Takže ano, doporučuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den jak funguje ta vratná kauce a pojištění v hotelech v Dubai platí se to také v Dolarech ?

  • Dobrý den Pavlíno,

   nejlepší je na toto kreditní karta. Samozřejmě ne každý ji má. Ono záleží, co to je přesně za kauci. Pokud se jedná o fixní částku, která se vrací při odjezdu z hotelu, obvykle je na ní možné použít i kartu debetní nebo zaplatit hotově. Při platbě v hotovosti (typicky lze nejen dirhamech, ale i v cizí měně, ideálně v USD) se ale ujistěte, jak vám bude částka vrácena. Většinou ji vrací rovněž v hotovosti, ale nikoliv v dolarech, nýbrž v dirhamech!

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Oasis Atlantico Belorizonte, Sal, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (-53%): TOP hotel na Salu s All Inclusive za 13 890 Kč !!!

Hotel Blue Sea Callao Garden, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-67%): All Inclusive dovolená levně za 7 990 Kč

Hotel Amarina Abu Soma Resort, Abu Soma, Egypt

Egypt (-53%): levné All Inclusive v perfektním 5* hotelu za 8 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Costa Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura (-52%): dovolená na Kanárech s polopenzí za 11 990 Kč

Hotel Imperial Shams Abu Soma, Abu Soma, Egypt

Egypt (-58%): All Inclusive dovolená (8 dní) ve 4* hotelu za 8 990 Kč

Hotel Dunas Mirador, Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Gran Canaria (-33%): All Inclusive dovolená (9 dní) za 13 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.