Dubaj březen – počasí v Dubaji v březnu

Plánujete Emiráty v březnu? Skvělá volba. Při nejmenším z hlediska počasí. Počasí v Dubaji v březnu je teplé, většinou s teplotami okolo 29°C, a slunečné ☀️ převládá jasná nebo polojasná obloha.

Březen je jedním z nejlepších měsíců, kdy Dubaj, Ras Al Khaimah, Abu Dhabi, Fujairah i další arabské emiráty navštívit. Alespoň dle mého názoru.

S ohledem na skutečnost, že tu ještě nepanují tak velká vedra, která jsou typická pro letní měsíce, a že tu je již v mnoha dnech výrazně tepleji než v únoru, je březen ideálním termínem jak na dovolenou v Dubaji, tak na pobyt v některém z oblíbených letovisek (např. Sharjah, Fujairah, Ajman, apod.). Navíc kolikrát to cenově takto z jara nevychází vůbec draho.

Záleží na konkrétní kombinaci termínu, letiště odletu a samozřejmě i hotelu:

Březen v Dubaji: 7 denní pobyty za 11 130 Kč

 

Na úvod mám jedno doporučení. Ten, kdo jede za mořem, nechť v březnu, ale i vůbec v zimě obecně, volí nějaký záliv či zátoku. Vhodná je oblast u Marjan Island, ale najdou se i jiná podobná místa, kde je voda typicky trochu teplejší než okolní otevřené moře.

Rozhodně neplatí, že by tu počasí v březnu bylo každý den stejné. Největší rozdíly bývají v teplotách. I proto se doporučuji s charakterem zdejšího jarního klimatu blíž seznámit, ať víte, co můžete a nemůžete čekat.

Počasí v březnuTeplota mořeDéšťBřezen 2023Předpověď počasíDoporučení

 

Hodnoty, které níže uvádím a které počasí v Dubaji celkem detailně charakterizují, vychází z dlouhodobě měřených dat. Komu nestačí historická data, nechť se také podívá na aktuální předpověď počasí.

Počasí – Teploty vzduchu

V březnu je teplo. Teplota vzduchu přes den často (ale ne vždy) šplhá ke 29°C. V některých dnech (zejména koncem měsíce) i k 32°C či výše.

Počasí je slunné. Rozhodně ale neplatí, že by zde byl každý den tak teplý. Teploty nejsou v žádném případě ustálené. Zejména na začátku března je řada dní, kdy se teploty v odpoledních maximech pohybují jen okolo 23°C a v nočních minimech klesají k 18°C až 15°C. Dva dny na to však může do oblasti přijít teplý vzduch, který vyvolává skokové zvýšení na 30°C.

Naopak v druhé polovině března je počasí Dubaji již znatelně ustálenější a teplejší, kdy odpoledne standardně bývá i 33°C.

Typický teplotní vývoj v průběhu dne v druhé polovině měsíce znázorňuje graf:

Březen počasí v dubaji - teploty vzduchu

Extrémně teplé dny nejsou pro březen příliš typické. Teplota nad 35°C stoupá výjimečně, standardně dvakrát až třikrát do měsíce. Pokud to nastane, většinou to je doprovázeno sníženou dohledností a různě silnými písečnými bouřemi.

Dodávám, že historicky rekordně nejvyšší v březnu naměřená teplota v Dubaji činila 41,3°C.

Teplota moře

Takto zkraje jara tu má moře podobou teplotu jako voda v březnu v Egyptě. Není příliš teplá, ale ani chladná.

Pro březen je v Emirátech typická teplota moře 22°C.

Teplota vody tedy na koupání vhodná je. Teplejší je v oblastech různých zálivů, poloostrovů nebo zátok. V tomto směru je dobrá lokalita Al Hamra (viz Al Hamra na mapě), kde je řada hotelů. České kanceláři často nabízí pobyty v Al Hamra Residence (5* resort) nebo v sousedním a lacinějším hotelu Al Hamra Village.

Vedle Al Hamra Village je umělý ostrov Marjan Island s podmínkami na koupání v březnu dle mého názoru ještě lepšími. I na něm je několik hotelů. Tím levnějším z nich je typicky Doubletree by Hilton, jehož pláž je v krásné zátoce, odvrácené od volného moře a s pozvolným vstupem do moře.

Pokud je pro vás 22°C málo, stojí za to zauvažovat nad dovolenou v sousedním Ománu, kde je moře v březnu výrazně teplejší. Nejlepší je pak z tohoto hlediska na jaře volit jižní Omán, viz teplota moře v Salalah, která obvykle činí 26°C.

Další charakteristiky počasí v Dubaji – březen

Po prosincovém počasí a zejména pak po lednu a únoru je březen čtvrtým a posledním měsícem, který je v Dubaji bohatší na srážky. I tak zde prší velice málo. Déšť vás v Dubaji v březnu nezaskočí, budete-li mít štěstí, tak bude akorát příjemným osvěžením.

 • počet deštivých dnů: 5,8
 • srážkový úhrn: 22,1 mm
 • délka sluneční svitu: 8,5 hodin
 • délka denního světla: 12 hodin
 • UV index: 10 (velmi vysoký)

V březnu 2022 nebyl déšť v Dubaji zaznamenán vůbec, o dva roky dříve byl déšť zaznamenán pouze ve 2 dnech a v březnu 2019 se srážky vyskytly 4x, vždy ve formě přeháněk nebo slabého deště. Jednou byly doprovázeny bouřkovou činností.

Březen 2023

Data o počasí pro březen 2023 sem doplním, jakmile budou k dispozici. Do té doby jsou níže uvedeny teploty a další charakteristiky pro vybrané březnové dny roku 2022, 2021, 2020 a 2019. Vždy je nejprve uvedena nejvyšší teplota daného dne, nejnižší teplota a převládající charakter oblačnosti.

Data pro 03/2022:

 •   1.   >>   25°C   /   20°C   /   skorojasno
 •   5.   >>   31°C   /   22°C   /   jasno
 • 12.   >>   36°C   /   26°C   /   jasno
 • 17.   >>   26°C   /   22°C   /   polojasno
 • 28.   >>   26°C   /   22°C   /   skorojasno
 • 31.   >>   31°C   /   21°C   /   jasno

Rádi byste pobyt přímo v Dubaji? Levně obvykle vychází hotel Citymax Bur Dubai nebo Arabian Par Dubai by Rotana.

Data pro 03/2021:

 •   1.   >>   26°C   /   17°C   /   skorojasno
 •   5.   >>   38°C   /   23°C   /   jasno
 • 12.   >>   38°C   /   22°C   /   jasno
 • 17.   >>   34°C   /   23°C   /   jasno
 • 28.   >>   35°C   /   22°C   /   jasno
 • 31.   >>   32°C   /   21°C   /   skorojasno

Rok 2020:

 •   1.   >>   27°C   /   19°C   /   skorojasno
 •   5.   >>   25°C   /   19°C   /   polojasno
 • 12.   >>   26°C   /   18°C   /   skorojasno
 • 17.   >>   30°C   /   22°C   /   polojasno
 • 28.   >>   34°C   /   23°C   /   polojasno
 • 31.   >>   27°C   /   19°C   /   jasno

A ještě data pro 03 / 2019:

 • 1. >> 32°C / 21°C / polojasno
 • 5. >> 23°C / 17°C / skorojasno
 • 12. >> 24°C / 15°C / skorojasno
 • 17. >> 29°C / 22°C / skorojasno
 • 25. >> 33°C / 25°C / jasno
 • 31. >> 34°C / 24°C / jasno

Aktuální předpověď počasí

Přikládám aktuální předpověď počasí pro Dubaj na 10 dní, najdete ji ve spodní části následující teplotní mapy (mapa znázorňuje aktuální teplotu vzduchu v oblasti Dubaje).

Předpověď počasí je také zde.

Shrnutí

Počasí v Dubaji v březnu je předpokladem pro krásnou jarní dovolenou. Pravda, chcete-li stálejší teploty a vyšší teplotu moře, pak je lepší počkat si na duben (viz Dubaj počasí duben) nebo vyrazit až na podzim (viz počasí v říjnu). Vězte ale, že březen dává jistotu příjemných, nikoliv však příliš vysokých teplot. Ve všech následujících měsících (duben, květen, červen, červenec srpen, září i říjen) zde tuto jistotu nemáte. I proto jsou Emiráty zařazeny do seznamu nejlepších destinací, kam na dovolenou v březnu. Prvně, bez problému se zde vykoupete v moři a za druhé příjemné klimatické podmínky dovolují nejen odpočinek na plážích, ale i výlety a poznávání zajímavých koutů Emirátů.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   32
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den,chci se zeptat jestli mate zkušenost s e-sim yesim?nebo s jinou e sim Za týden letime do Dubaje a chci mít internet v telefonu. Děkuji předem

  • Odpovědět

   Dobrý den, zkušenost nemám. Ale můžu říct to, že typicky celníci v Dubaji každému dávají při průchodu pasovou kontrolou místní SIM kartu zdarma (je funkční 24 hodin a je na ní 1 GB dat, po 24 hodin je možné si dále aktivovat/zaplatit). Je potřeba na celnici projít skrze přepážky s celníky, nikoliv skrze automatické celní brány (kam může jen ten, kdo v Emirátech již byl či tam alespoň přestupoval).

 • Odpovědět

  Dobrý den,jedeme do Dubaje v březnu a bude ramadám.Seženeme preš den na ulici taxi?Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo, ano, absolutně bez problému. Dubaj by bez taxíků nemohla vůbec fungovat, jak sama uvidíte, tak jich ve městě jezdí opravdu hodně.

 • Odpovědět

  Dobrý den, s mou maminkou a dcerou se chystáme Marjan Island (Double tree), moc se těšíme, odjíždíme již 2.3. Koukala jsem, dle Vašich odpovědí na otázky, že by snad mělo být hezky 🙂 Mám pár otázek, pokud mohu… Co za výlety by jste doporučil pro mne a 13cti letou dceru? Rády bychom navštívily (hlavně s maminkou) i typické trhy pro dubaj – slyšely jsme, že je lepší si vzít taxíka – nevíte, jak se pohybují ceny a čeká pak na objednatele služby na místě? Je lepší využít tuto variantu než fakultativní zájezdy. Co dress code? Máme počítat s tím, že budeme samozřejmě ctít jejich kulturu a zvyky, prosím poradíte? Co se týká očkování, stačí naše běžné? Mám onkologicky nemocnou maminku a nechci do ní dávat něco „navíc“. Jak vypadá odbavení na letišti a kontroly? Mamka užívá dost léků, může je mít v příručním zavazadle a případně i v kufru – potřebujeme k tomu asi vyjádření lékaře..? Můžeme si s sebou vzít do letadla pití? Moc děkuji a přeji jen samé hezké dny 🙂 Markéta

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto, odpovím, na to co, vím 🙂 Je vhodné nenosit krátké šaty nebo tílka, apod, naopak šaty delší a mít zakrytá ramena. To samozřejmě neplatí v místech u pláží, ale při pohybu ve městech to je vhodné dodržovat. Na druhou stranu na řadě míst, která jsou turistiky hodně exponovaná, se to nijak neřeší. Nejsem si vědomí toho, že by bylo do Dubaje zapotřebí nějaké speciální očkování. Kontroly na letištích jsou stejné jako v Evropě, jak kontrolují odbavená zavazadla samozřejmě nevím, ale zřejmě důkladně. Při poslední cestě mi kufr do Dubaje přijel s uštíplým zámkem, evidentně tedy kufr prohlížely. Jestli ještě v ČR nebo až Dubaji však nevím. Léky nebo alespoň jejich nezbytnou část doporučuji mít v zavazadle příručním, vždy se totiž může stát, že vám kufr nedorazí a pak je problém… Pití do letadla si vzít můžete, ale buď ho musíte koupit v až za bezpečnostní kontrolou (přes ní tekutiny až na velmi malá množství nepronesete) nebo doporučuji můj způsob – mít s sebou prázdné láhve a ty si následně v umyvadle na záchodech či v nějakých pítkách doplnit 🙂

   Orientační ceny taxi v Emirátech najde zde.

   Trhy ve staré Deiře je zajímavé vidět, stejně tak určitě alespoň pohled zespod od fontán před Dubai Mall na impozantní Burj Khalifu. Velmi pěkné jsou i také zdejší benátky s obchody a restauracemi „Souk Madinat Jumeriah“, odkud jsou asi ty nejhezčí pohledy na známý hotel Burj al Arab.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se do Dubaje začátkem dubna a vychází to na měsíc Ramadán.
  Máme očekávat nějaká omezení, obchody, restaurace, atrakce, hotel, letistě?
  Děkuji Leontýny

  • Odpovědět

   Dobrý den, nikoliv, nejsem si vědomý, že by se podobné věci omezovali, vše funguje v Dubaji normálně, metro normálně jezdí, nákupní centra jsou otevřeny (některá mají dokonce prodlouženou otvírací dobu). Můžete být proto v tomto směru bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chystáme se v březnu do Emirátů, konkrétně Fujeirah. Chtěla jsem se zeptal na dešťové srážky. A jestli jde si udělat výlet do Abú Dhabí ? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzko, srážky v březnu ve Fujairah jsou skutečně výjimečné, rozhodně nemusíte mít obavy, dominuje jasná obloha, oblačnost minimální a déšť velmi ojedinělý a nepravděpodobný. Abu Dhabi není úplně blízko, je to asi 250 km, nevím jestli se ptáte na nějakou nabídku výletů od cestovek nebo chcete jet sólo. Nabídku fakultativních výletů neznám, ale pravděpodobně tam nějaká taková možnost bude, sólo to je možné, ale komplikované, dopravit byste se musela přes Dubaj (cesta třeba na 5 hodin), tedy je otázka, zda radši nevzít taxi…

 • Odpovědět

  Dobrý den,je počasí na přelomu března a dubna vhodné na golf ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Jitko,

   z mého pohledu bývá na přelomu března a dubna na golf již poměrně teplo, byť jednoznačně patří tato doba do hlavní golfové sezóny (ta vedlejší tu je kvůli horkému počasí v létě). Ony se v tuto dobu (přelom březen/duben) totiž teploty přes den běžně pohybují okolo 28 až 30°C. Přitom není problém, aby v některých dnech v maximech dosahovaly k 35°C. Takže alespoň pro Středoevropana to jsou poměrně teplé podmínky.

 • Odpovědět

  Dobrý den jak funguje ta vratná kauce a pojištění v hotelech v Dubai platí se to také v Dolarech ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlíno,

   nejlepší je na toto kreditní karta. Samozřejmě ne každý ji má. Ono záleží, co to je přesně za kauci. Pokud se jedná o fixní částku, která se vrací při odjezdu z hotelu, obvykle je na ní možné použít i kartu debetní nebo zaplatit hotově. Při platbě v hotovosti (typicky lze nejen dirhamech, ale i v cizí měně, ideálně v USD) se ale ujistěte, jak vám bude částka vrácena. Většinou ji vrací rovněž v hotovosti, ale nikoliv v dolarech, nýbrž v dirhamech!

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se do Ras al Kaimah, syn by si chtěl koupit mobil,
  chci se zeptat, zda bude funkční v Čechách a jestli to doporučujete?
  Ještě jeden dotaz, máme si vzít sebou eura nebo radši dolary.
  Děkuji moc.

  • Odpovědět

   Dobrý den Mileno,

   Ras al Khaimah je taková klidnější, spíš víc plážová destinace, myslím, že se vám tu bude líbit. Do emirátů jsou lepší dolary, a to nehledě na to, že kurz emirátského dirhamu je na americký dolar pevně navázán. Telefon koupený v Dubaji bude v Evropě normálně fungovat, takže v tom problém nehledejte. A cenově se tu určitě lze dostat na nižší ceny, u dražších telefonů může být ušetření i kolem 4000 czk. Takže ano, doporučuji.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, chtěli bychom vyrazit do SAE na začátku března(vrátit se musíme do 12.3.2020- to budou poslednímu synovi 2- ), jinak máme ještě 7 a 12. Manžel mě zrazuje, že tam nebude teplo na koupání jako “ v létě“. Mohl by jste nám prosím říct, zda je toto období vhodné a počasí – letní? Ještě nám nabízeli Omán, jenže s nejmladším už by to bylo moc hodin letu s mezipřistáním. Moc Vám děkuji za odpověď. Iva

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo,

   ono konkrétní počasí, resp. teploty vzduchu zde na začátku března bývají ještě dost rozkolísané. Třeba to ukážu konkrétně na datech pro březen 2019 v Dubaji: 1. března bylo 32°C, následně se ale „dost ochladilo“, a mezi 2. a 5. března bylo pouze do 23°C, další dny to vyskočilo zase výš, na 27°C, následně zase níž na 24°C. V noci typicky kolem 18°C, ale může být i méně, třeba 15°C. Tím jsem jen chtěl demonstrovat to, že 30°C vedra tu na začátku března bývají spíš ojedinělá. Nicméně každý den bývá jasno nebo polojasno a v takových případech, ono oněch 24°C bohatě stačí na to, aby jste měla pocit vedra.

   Za mě osobně je březen teplý dostatečně a ne nadarmo ho považuji za jeden z nejlepších měsíců, kdy do Emirátů jet. Skutečně.

   Ano, doba letu do Ománu je delší a letos je nutné počítat s technickým mezipřistáním v Ras al Khaimah, sedají tam nyní všechny lety, které z Prahy (popřípadě Bratislavy) míří do Salalah.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se do Emirátů v březnu. Nikdy jsme tam nebyli. Je to dobrá volba??? Co byste nám doporučil??? Máme 2 děti, 9 a 14 let. Děkuji Monika

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko,

   za mě to rozhodně dobrá volba je, navíc upřímně řečeno březen je jeden z těch nejlepších měsíců, kdy tam jet. Co od toho očekáváte? Pokud to chcete mít víc jako plážovou dovolenou, doporučuji Ras al Khaimah. I odtamtud si lze udělat do Dubaje výlet. Pokud chcete víc času věnovat prohlídce samotné Dubaje a třeba dojet i do hodinu vzdáleného Abu Dhabi (kde se minimálně jeden den také zabavíte), doporučuji volit přímo ubytování v Dubaji. Je potřeba počítat, že to vyjde dráž. Jaká je vaše hrubá cenová představa za osobu?

 • Odpovědět

  Dobrý den, děkuji, a ještě jsem četla na recenzi, že se v moři objevila ropná skvrna, teď již nevím, ve kterém roce to bylo, a znepříjemńovala koupání. Přitom v průvodci
  se píše o nádherném a čistém Indickém oceaně. Hotel máme El Meridien Al Agah.

  Děkuji za odpověď, s pozdravem Eva K.

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   záruku toho, že se ve vašem termínu u vašeho hotelu nevyskytne „ropná skvrna“, vám dát nemohu a nedá vám ji nikdo, ale upřímně řečeno si myslím, že šlo o ojedinělý výskyt. Pláž tady je pěkná, písečná a moře čisté, typicky bývá o něco chladnější, než na druhé straně Emirátů (v Dubaji apod.)

 • Odpovědět

  Dobrý den, takže když si zvolíme Fujairah neuděláme chybu? Dá se volně cestovat, popř.půjčit auto přímo v hotelu? Známá byla v Ománu, který procestovala na vlastní
  pěst autem a spali ve stanu.
  Děkuji za odpověď, zdraví Eva.

  • Odpovědět

   Ne, podle mě je Fujairah dobrá volba. Inspirovat se můžete třeba hotelem Khorfakkan, o kterém jsem nedávno psal zde (upozorňuji, že ceny už zřejmě nebudou aktuální). Nicméně třeba právě přilehlá Khorfakkan beach patří k těm často zmiňovaným a lepším plážím v Emirátech.

   Auto se půjčit normálně dá, jestli přímo v hotelu, to je věc, která se hotel od hotelu liší.

 • Odpovědět

  Dobrý den, děkuji za odpověď a ještě se chci zeptat, který z Emirátů je tedy nejzajímavější, kde je možné vidět něco z historie, a samozřejmě kde jsou nejhezčí
  pláže? Nechceme nic přelidněného a ani nestojíme o moderní zázraky v Dubai.

  Děkuji za odpověď, s pozdravem Eva.

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   to takhle nejde moc snadno říct. Za prvé v UAE zas tolik historicky cenných míst není a ty, které zde jsou, tak každé z nich je někde jinde. Nejznámější je Qasr Al Muwaiji v Abu Dhabi, dále pevnosat Al Bithnah Fort ve Fujairah nebo třeba taková původní oblast s tradiční architekturou Al Jazeera Al Hamra v Ras Al Khaimah.

   Za mě je koupání pěkné všude, všude jsou poměrně velké písečné pláže. Jedna s druhou jsou si dost podobné.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, letíme na Fujairah, bylo mi řečeno, že v tomto Emirátu je nejhezčí
  podmořský život a možnost šnorchlování přímo z pláže, je to pravda?
  Děkuji Eva.

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   ano, to pravda je, byť upřímně tady nějaké skvělé podmínky na šnorchlování také nečekejte. Ale je fakt, že moře na druhé straně Arabských emirátů (tj. u Perského zálivu – Abu Dhabí, Dubaj a i Ras al Khaimah, kde u je to lepší) je také hrozně plytké, jen písek a nic víc. Na pobřeží Fujairah (což už je v podstatě Indický oceán), to je pestřejší. V žádném případě se to ale nedá srovnávat třeba s takovým šnorchlováním v Egyptě.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěla jsem se zeptat jakou měnu si vzít s sebou USD , nebo Eura ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirko,

   lze obojí, ale pokud můžete, tak berte americké dolary. Je to lepší.

 • Odpovědět

  Dodry den, je mozne v Dubaji na trznicich platit kartou nebo dolary?Děkuji Michal

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale,

   to záleží, většinou to na takových místech v Dubaji kartou nejde. Nejlepší je místní měna (nejlepší je ji vyměnit někde ve směnárnách v obchodních centrech, nikoliv na letišti). Americký dolar většinou berou, ale nejde to říct úplně stoprocentně.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.