Dubaj leden – počasí v Dubaji v lednu

Leden je spolu s únorem nejchladnějším měsícem jak v Dubaji, tak v celých Spojených arabských emirátech. Přesto je počasí většinou slunečné a teploty přes den šplhají k 25°C (odpolední lednový průměr), výjimečně až k 30°C.

Počasí v lednu je ideální, není ani příliš vedro, jak zde v jiných měsících bývá pravidlem, není ani chladno. Je příjemné teplo. Do Emirátů v zimě láká i řada cenově atraktivních nabídek.

Dovolená v Emirátech: pobyty v Dubaji od 10 370 Kč

Leden je perfektní na poznávání Dubaje i Abu Dhabi. Bát se nemusíte ani ten, kdo jede do Emirátů v lednu na dovolenou k moři. Ať už přímo do Dubaje nebo třeba do Ras al Khaimah. Počasí je zde takto na začátku roku dostatečně teplé i na odpočinek na plážích.

Obsah:

Průměrné teploty vzduchuTeplota mořeDéšťData pro leden 2021Předpověď počasíDoporučení

 

Uvedu průměrné hodnoty, které jsou pro leden v Emirátech typické a pro vaši co nejlepší představu o počasí doplním i konkrétní data z posledního roku. Koho zajímá aktuální stav počasí, může se rovnou podívat na předpověď počasí.

Teploty vzduchu

Ačkoliv na dubajské poměry je leden chladný, na naše poměry je příjemně teplý.

Teplota vzduchu se v odpoledních hodinách pohybuje okolo 25°C. Začátek ledna může být teplejší, výjimečně s teplotami i do 30°C, naopak konec měsíce bývá chladnější, kdy teplota vzduchu v odpoledních maximech obvykle činí 24°C. To však neznamená, že by tu na přelomu ledna a února nebyla rovněž šance na vyšší teploty, okolo 29°C. Z hlediska teplot je počasí v Dubaji v lednu dost podobné rázu počasí na Kapverdských ostrovech.

Průběh teplot v typickém lednovém dni je následující:

dubaj počasí leden

Nejvyšší v lednu naměřená teplota v Dubaji byla 31,6°C. Naopak nejnižší činila 6,1°C, což je pro Dubaj zároveň absolutní doposud naměřené minimum.

Teplota moře

Ačkoliv zde začátek roku patří z hlediska teploty vody k tomu nejstudenějšímu období, tak obavy z chladného moře nejsou na místě.

Koupat se rozhodně lze!

A to jak v Dubaji samotné, tak i v jiných pobřežních emirátech včetně oblíbeného Ras Al Khaimah, kam se dají sehnat týdenní lednové pobyty i za 14 390 Kč. S výběrem hotelu umím poradit, rád v komentářích dole pod textem navedu a dám tipy na resorty, které budou splňovat vaše požadavky.

Pobřežní voda v Perském zálivu má v lednu 23°C, tedy jakkoliv vám může znít dovolená u moře v lednu nereálně, tak v Dubaji a v Arabských emirátech (SAE) to reálné je. Pokud se vám zdá 23°C jako málo, doporučuji sousední Omán a ománské letoviska Salalah. Teplota moře v Ománu v lednu činí 25°C.

Další charakteristiky počasí v Dubaji – leden

Lednové počasí v Dubaji je na srážky bohatší než ostatní měsíce. Přesto se deště bát nemusíte. Déšť není častý, většinou prší pětkrát do měsíce. Převládá slunečné počasí:

 • počet deštivých dnů: 5,4
 • srážkový úhrn: 18,8 mm
 • délka sluneční svitu: 8 hodin
 • délka denního světla: 11 hodin
 • UV index: 5 (středně vysoký)
 

Aktuální předpověď počasí

Pro úplnost informací uvádím aktuální předpověď počasí pro Dubaj. Předpověď najdete ve spodní části této meteorologické mapy, která ukazuje aktuální teplotu vzduchu v regionu:

Data pro leden

Abyste o zdejším lednovém počasí získali co nejlepší možnou představu, uvedu konkrétní meteorologická data naměřená ve vybraných 6 dnech v lednu 2020, data pro leden 2021 doplním, jakmile budou k dispozici:

 •   1.   >>   27°C   /   16°C   /   skorojasno
 •   7.   >>   24°C   /   15°C   /   skorojasno
 • 15.   >>   21°C   /   13°C   /   skorojasno
 • 20.   >>   26°C   /   17°C   /   jasno
 • 28.   >>   23°C   /   14°C   /   skorojasno
 • 31.   >>   23°C   /   14°C   /   skorojasno

A také data pro 01 / 2019:

 • 1. >> 27°C / 19°C / skorojasno
 • 7. >> 28°C / 19°C / jasno
 • 15. >> 28°C / 20°C / jasno
 • 21. >> 23°C / 15°C / skorojasno
 • 28. >> 30°C / 19°C / jasno
 • 31. >> 25°C / 18°C / skorojasno

Legenda: den v měsíci >> max. teplota / min. teplota / stav oblačnosti

Shrnutí & doporučení

Celoročně oblíbené Spojené arabské emiráty dávají záruku příjemného počasí i v lednu. Je chladněji než v ostatních měsících, přesto je počasí v Dubaji na dovolenou v lednu ideální. Odpoledne je typicky 25°C, někdy i 30°C, přes noc teplota klesá cca k 16°C. Prší málo, za měsíc spadne pouze 18.8 mm srážek.

Zdají-li se vám lednové teploty nízké, pak doporučuji si na návštěvu Dubaje vyhradit říjen, listopad, březen a nebo duben:

Jestliže si chcete v lednu dopřát pořádné teplo s teplotami nad 30°C, pak je potřeba se poohlédnout po nějaké exotice. Podobné počasí nabízí v lednu Zanzibar, který se zároveň dlouhodobě řadí mezi ty cenově nejdostupnější exotické destinace.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   2
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den chci se zeptat kdy je lepší letět do Emirátů?půlka ledna nebo půlka února ? Jde mi o počasí, kdy bude tepleji…. Jsem tu teď v listopadu a počasí super, sice fouká větřík, ale neprší … Děkuju moc za odpověď Míša

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo,

   oba termíny, které zmiňujete, mají dle mého názoru své pro a proti. Osobně si myslím, že z hlediska teplot vzduchu je lepší volit únor, ideálně druhou polovinu únoru. To ostatně vyplývá jak ze statistik, tak i z meteorologických dat (pro Dubaj) z letošního roku. Denní maxima se v půlce ledna zde standardně pohybují v rozmezí od 22 do max 26°C, v půlce února v rozmezí rovněž od 22°C ovšem klidně i do 30°C. Na druhou stranu ale upozorňuji na to, že z hlediska teploty moře je naopak lepší leden, v únoru má voda většinou „jen“ 21°C, tedy o nějaké 2°C méně než v lednu.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.