Dubaj leden – počasí v Dubaji v lednu

Leden je spolu s únorem nejchladnějším měsícem jak v Dubaji, tak v celých Spojených arabských emirátech. Přesto je počasí většinou slunečné a teploty přes den šplhají k 25°C (odpolední lednový průměr), výjimečně až k 30°C.

Počasí v lednu je ideální, není ani příliš vedro, jak zde v jiných měsících bývá pravidlem Není ani chladno, je příjemné teplo. Do Emirátů v zimě láká i řada cenově atraktivních nabídek.

Dovolená v Emirátech: pobyty v Dubaji od 10 370 Kč

Leden je perfektní na poznávání Dubaje i Abu Dhabi. Bát se nemusíte ani, ten, kdo jede do Emirátů v lednu na dovolenou k moři. Ať už přímo do Dubaje nebo třeba do Ras al Khaimah. Počasí je zde takto na začátku roku dostatečně teplé i na odpočinek na plážích.

Obsah:

Průměrné teploty vzduchuTeplota mořeDéšťData pro leden 2019Předpověď počasíDoporučení

Uvedu průměrné hodnoty, které jsou pro leden v Emirátech typické a pro vaši co nejlepší představu o počasí doplním i konkrétní data z posledního roku. Koho zajímá aktuální stav počasí, může se rovnou podívat na předpověď počasí.

Teploty vzduchu

Ačkoliv na dubajské poměry je leden chladný, na naše poměry je příjemně teplý.

Teplota vzduchu se v odpoledních hodinách pohybuje okolo 25°C. Začátek ledna může být teplejší, výjimečně s teplotami i do 30°C, konec měsíce je bývá chladnější, kdy teplota vzduchu v odpoledních maximech obvykle činí 24°C. To však neznamená, že by tu na přelomu ledna a února nebyla rovněž šance na vyšší teploty, okolo 29°C. Z hlediska teplot je počasí v Dubaji v lednu dost podobné rázu počasí na Kapverdských ostrovech.

Průběh teplot v typickém lednovém dni je následující:

dubaj počasí leden

Nejvyšší v lednu naměřená teplota v Dubaji byla 31,6°C. Naopak nejnižší činila 6,1°C, což je pro Dubaj zároveň absolutní doposud naměřené minimum.

Teplota moře

Ačkoliv začátek roku zde patří z hlediska teploty vody k tomu nejstudenějšímu období, tak obavy z chladného moře nejsou na místě.

Koupat se rozhodně lze!

Pobřežní voda v Perském zálivu má v lednu 23°C, tedy jakkoliv vám může znít dovolená u moře v lednu nereálně, tak v Dubaji a v Arabských emirátech (SAE) to reálné je. Pokud se vám zdá 23°C jako málo, doporučuji sousední Omán a ománské letoviska Salalah. Teplota moře v Ománu v lednu činí 25°C.

Další charakteristiky počasí v Dubaji – leden

Lednové počasí v Dubaji je na srážky bohatší než ostatní měsíce. Přesto se deště bát nemusíte. Déšť není častý, většinou prší pětkrát do měsíce. Převládá slunečné počasí:

 • počet deštivých dnů: 5,4
 • srážkový úhrn: 18,8 mm
 • délka sluneční svitu: 8 hodin
 • délka denního světla: 11 hodin
 • UV index: 5 (středně vysoký)

Aktuální předpověď počasí

Pro úplnost informací uvádím aktuální předpověď počasí pro Dubaj. Předpověď najdete ve spodní části této meteorologické mapy, která ukazuje aktuální teplotu vzduchu v regionu:

Data pro leden

Abyste o zdejším lednovém počasí získali co nejlepší možnou představu, uvedu konkrétní meteorologická data naměřená ve vybraných 5 dnech v lednu 2019:

 • 1. >> 27°C / 19°C / skorojasno
 • 7. >> 28°C / 19°C / jasno
 • 15. >> 28°C / 20°C / jasno
 • 21. >> 23°C / 15°C / skorojasno
 • 28. >> 30°C / 19°C / jasno
 • 31. >> 25°C / 18°C / skorojasno

Legenda: den v měsíci >> max. teplota / min. teplota / stav oblačnosti

Shrnutí & doporučení

Celoročně oblíbené Spojené arabské emiráty dávají záruku příjemného počasí i v lednu. Je chladněji než v ostatních měsících, přesto je počasí v Dubaji na dovolenou v lednu ideální. Odpoledne je typicky 25°C, někdy i 30°C, přes noc teplota klesá cca k 16°C. Prší málo, za měsíc spadne pouze 18.8 mm srážek.

Zdají-li se vám lednové teploty nízké, pak doporučuji si na návštěvu Dubaje vyhradit říjen, listopad, březen a nebo duben:

Jestliže si chcete v lednu dopřát pořádné teplo s teplotami nad 30°C, pak je potřeba se poohlédnout po nějaké exotice. Podobné počasí nabízí v lednu Zanzibar, který se zároveň dlouhodobě řadí mezi ty cenově nejdostupnější exotické destinace.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: letní dovolená s light All Inclusive za 12 990 Kč

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte, Sal, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (-53%): TOP hotel na Salu s All Inclusive za 13 890 Kč !!!

Hotel Blue Sea Callao Garden, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-67%): All Inclusive dovolená levně za 7 990 Kč

Hotel Amarina Abu Soma Resort, Abu Soma, Egypt

Egypt (-53%): levné All Inclusive v perfektním 5* hotelu za 8 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.