Dubaj duben – počasí v Dubaji v dubnu

Je duben vhodným termínem na prohlídku Dubaje a celých Spojených arabských emirátů? Ano, z hlediska počasí je, ale má to své ale. Pozor, počasí v Dubaji v dubnu může být již velice horké s teplotami do 39°C!

Důrazně proto doporučujeme se s podnebím a charakterem dubnového počasí seznámit blíže ještě před výběr vaší dovolené.

Vybíráte-li z last minute zájezdů do Dubaje, pak se určitě podívejte na aktuální předpověď počasí.

Teploty vzduchu

Jaké vás v čekají v Dubaji v dubnu teploty vzduchu? Standardně to jsou tyto:

 • přes den (teplotní maximum): 34°C
 • v noci a nad ránem (teplotní minimum): 22°C

Podobně jako počasí v Dubaji v březnu, i duben je měsíc relativně velkých rozdílů. Zejména v první polovině dubna vás nesmí překvapit odpolední maxima do 25°C (které jsou spíše výjimkou), na druhou stranu v druhé polovině měsíce může být klidně i 39°C s tím, že noční teplota vzduchu klesá pouze na 29°C.

Březnový teplotní rekord činí 43,5°C.

Během dne se teplota vzduchu mění takto:

 

Duben počasí v Dubaji - teploty vzduchu

Teplota moře

V dubnu se moře ve Spojených arabských emirátech rychle ohřívá. Průměrná teplota moře je 25°C, na koupání tedy naprosto ideální. Voda není ani příliš teplá, ani moc studená, ale tak akorát podobně jako těsně před Vánoci v prosinci.

Další charakteristiky počasí v Dubaji – duben

Skoro vůbec neprší. Ačkoliv je duben srážkově průměrným měsícem (déšť max. dvakrát do měsíce), srážkový úhrn je velice malý. Duben je posledním měsícem, kdy Dubaj dostává alespoň nějakou vláhu. Následující období (květen, červen, červenec, srpen , září a částečně i říjen) je totiž úplně beze srážek.

 • počet deštivých dnů: 2,6
 • srážkový úhrn: 7,2 mm
 • délka sluneční svitu: 10 hodin
 • délka denního světla: 13 hodin
 • UV index: 11 (extrémně vysoký)

Aktuální předpověď počasí

Zde je aktuální předpověď počasí pro Dubaj na 7 dní, detailní předpověď včetně predikce vývoje teplot během dne pak naleznete ZDE.

[wunderground location=“Dubai, United Arab Emirates“ numdays=“7″ layout=“table-horizontal“ measurement=“metric“ language=“CZ“ showdata=“daynames,icon,conditions,highlow“]

Shrnutí

Duben a zejména pak začátek dubna je vůbec nejlepším časem, kdy do Arabských emirátů vyrazit na dovolenou k moři. Je tu už velmi teplo a navíc je moře vyhřáté na krásných 25°C. Počasí v Dubaji v dubnu dává záruku tepla i celodenního sluníčka. Může být ovšem už i horko! Proto, hodláte-li se nejen opalovat u moře, ale i poznávat Dubaj a Abu Dhabí, pak zvažte návštěvu např. v listopadu, viz. počasí ve Spojených arabských emirátech v listopadu.

 

Celkový počet komentářů v diskuzi:   10
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobry den, při pročítání informací o počasí mě napadl dotaz, jak je na tom Dubaj s používáním a případným nadužíváním klimatizace? Je mi jasné, že ve vnitřních prostorách je klimatizace využívána, ale je to v rozumné míře? Nedostane člověk při vstupu do např. obchodního centra teplotní šok, protože jsou vnitřní prostory „vymražené“ ? Moc děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, pokud chcete slyšet můj názor, tak to příliš v rozumné míře není. Metro je sice celkem v pohodě, ale často autobusy jsou překlimatizované a rovněž obchodní centra (hlavně supermarkety).

 • Odpovědět

  Dobrý den, zvažujeme, že bychom v dubnu do Dubaje letěli na rodinnou dovolenou. Jak je to s nabíječkami na mobily atd? Jsou potřeba adaptéry? Co byste doporučili s dětmi 9 a 7 let navštívit? děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, ano, adaptér je potřeba, protože ačkoliv je v emirátech v zásuvkách stejné napětí 220V, koncovky jsou ty, které se používají v Británii, tj. českou nabíječku do nich nezastrčíte. Co se týká aktivit s dětmi, to je dost individuální – určitě jim udělá radost některá z dubajských pláží, dubajské akvárium, které se nachází přímo v Dubai Mall a dále pak různé zábavní parky, např. vodní park Aquaventure waterpark na palmě (umělém poloostrově) nebo Legoland či tématický park (zaměřený na dinosaury) IMG Worlds of Adventure – ale pozor na ty poslední dva zmiňované, jsou spíše v širší okolí Dubaje, takže je tam horší doprava, nemá-li člověk k dispozici auto.

 • Odpovědět

  Dobry den, nemohou byt nejake problemy, kdyz poletim sama s dvouletou dcerou do Dubaje, kdyz ma jine prijmeni v pasu a nejsem vdana? Souhlas samozrejme od pritele vezmu a RL

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda může být v Dubaji při registraci v hotelu problém s ubytováním, pokud nejsme s přítelkyní manželé?
  Děkuji, na shledanou
  Vladimír

  • Odpovědět

   Dobrý den Vladimíre,

   ne ne, rozhodně žádný problém mít nebudete. Je samozřejmě ale jasné, že po obou z vás budou chtít na recepci vidět doklady, rozumějte cestovní pasy.

 • Odpovědět

  Chtěla bych s vnukem letět do Dubaje na krátký pobyt. Musíme mít s sebou souhlas rodičů s vycestováním jejich dítěte?
  Nejsou tam nějaká omezení (co se týče oblečení ve městě, při koupání v moři…)?
  Je tam potřeba adaptér do el. zásuvek? (dobíjení telefonů…)
  Na co si ještě dát pozor?

  • Odpovědět

   Dobrý den Olgo,

   já bych ve vašem případě doporučil souhlas s vycestováním dítěte mít pro jistotu s sebou. Vzor je ke stažení zde. Nevím, zda je potřeba či nikoliv, ale tím, že ho budete mít s sebou, rozhodně nic nezkazíte. Nebo se informujte přímo u Velvyslanectví SAE.

   Ne ne, žádné omezení zde nejsou. Ano, adaptér je potřeba – ve Spojených arabských emirátech mají zásuvky typu G (ty samé jako ve velké Británii). Tzn. adaptér si vezměte, byť některé standardní evropské nabíječky do do těchto zásuvek strčíte. Já to ale nedoporučuji dělat. Na co dalšího pozor? Napadá mě třeba včasné rezervování lístků na Burj Khalifa, pokud na ni budete chtít jít. Je potřeba je rezervovat online, vstupenka je vždy na určitý čas, a proto důrazně doporučuji být na místě s dostatečnou časovou rezervou, blbě se to totiž hledá.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.