Dubaj prosinec: počasí v Dubaji v prosinci

Dubaj a celé Spojené arabské emiráty v prosinci, to je skvělý nápad! Prosinec tu je teplý, ale ne horký. Počasí v Dubaji tak přeje dovolené u moře jak před Vánoci, tak i mezi svátky.

Inspirujte se aktuální nabídkou zájezdů do Spojených arabských emirátů a neváhejte vybírat z prosincových termínů. Jak vám hned ukážeme, Dubaj vás v prosinci přivítá příjemně vyhřátým mořem a teplotami vzduchu do 29°C.

Prosincové počasí a celkové podnebí budeme podrobně charakterizovat hodnotami, které vychází z dlouhodobých průměrů. Zajímají-li vás jen ty nejdůležitější informace, tak si rovnou přečtěte doporučení týkajícího se počasí v prosinci.

Teploty vzduchu

Nepanují žádná vedra, ale v prosinci je v Dubaji rozhodně teplo a teploty jsou podobné typickým středoevropským letním dnům. 

Teplota vzduchu se v odpoledních hodinách pohybuje okolo 26°C s tím, že na začátku prosince naměříme i 29°C, na přelomu roku pak 23°C. Nejvyšší v prosinci naměřená teplota v Dubaji byla 35,5°C.

Nejchladněji je v noci a nad ránem, kdy teplota vzduchu klesá na 22°C (začátek měsíce) až na 15°C (konec měsíce).

Průběh teplot v typickém prosincovém dni je v Dubaji následující:

 

dubaj počasí prosinec

Teplota moře

Teplota moře je 25°C >>> prosinec je na dovolenou u moře v SAE ideální! Vyrazíte-li do Dubaje ještě o pár týdnů dříve, průměrná teplota vody bude činit 28 °C (viz. počasí v Arabských emirátech v říjnu).

Další charakteristiky počasí v Dubaji – prosinec

Ačkoliv tu v prosinci prší velmi málo, tak je to spolu s lednem, únorem a březnem období, kdy tu prší nejvíce / resp. kdy tu alespoň trochu prší. Déšť je typický dvakrát až třikrát do měsíce a za celý prosinec spadne průměrně 16,2 mm srážek, což zhruba odpovídá jedné naší letní bouřce.

  • počet deštivých dnů: 3,8
  • srážkový úhrn: 16,2 mm
  • délka sluneční svitu: 8 hodin
  • délka denního světla: 10,5 hodin
  • UV index: 5 (středně vysoký)

Aktuální předpověď počasí

Pro úplnost informací uvádíme aktuální předpověď počasí pro Dubaj, podrobnou předpověď s dlouhodobým výhledem pak naleznete ZDE.

Jasno
dnes
Jasno
High 28° / Low 21°
Částečně oblačno
zítra
Částečně oblačno
High 31° / Low 21°
Déšť
neděle
Déšť
High 23° / Low 19°
Částečně oblačno
pondělí
Částečně oblačno
High 24° / Low 19°
Jasno
úterý
Jasno
High 27° / Low 20°
Možnost deště
středa
Možnost deště
High 27° / Low 20°
Jasno
čtvrtek
Jasno
High 27° / Low 20°

Shrnutí

Obecně platí, že nejlepší doba, kdy Dubaj a celé Spojené arabské emiráty navštívit je od října právě do prosince a pak na jaře od března do dubna. Počasí v prosinci rozhodně nezklame. V odpoledních hodinách teplota vzduchu stoupá k 29°C, v noci klesá k 17°C. Spolu s teplým mořem (25°C), to jsou hlavní předpoklady k tomu, aby dovolená v Dubaji byla vydařeným zakončením roku.

Dubaj prosinec: počasí v Dubaji v prosinci
5 (100%) 6
Aktuální tipy na last minute zájezdy, ubytování a levné letenky

Last minute Egypt (Hurghada) – All Inclusive dovolená za 9 590 Kč

Hotel Coral Beach, Hurghada, Egypt

Nechte svých každodenních povinností a vyrazte si odpočinout na dovolenou k Rudému moři. Jemný písek, krásné pláže a čisté moře, zkrátka dovolená v Egyptě …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: levná dovolená u moře (3* hotel) za 8 790 Kč

Hotel Chaika Beach Resort, Slunečné Pobřeží, Bulharsko

Prožijte příjemnou dovolenou na černomořském pobřeží. Dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody si zamilují nejen rodiny s malými dětmi, ale všichni, kteří …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Rhodos): All Inclusive dovolená levně za 9 990 Kč

Hotel Evi, Faliraki, Rhodos, Řecko

Navštivte hrad Lindos tyčící se vysoko na útesech nad tmavě modrým mořem. Až z hradu sejdete, vykoupejte se na blízké pláži s výhledem na …

Celý příspěvěk » Přečíst

Turecko – All Inclusive dovolená v letovisku Alanya za 11 290 Kč

Hotel Kleopatra Ada Beach, Alanya, Turecko

Objevte nádherné pláže s průzračně čistou vodou na Turecké riviéře! Využijte aktuálně nejlevnějších All Inclusive zájezdů. Týdenní pobyty ve velmi dobře hodnocených hotelech, které …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Kos): Levné zájezdy, polopenze 11 039 Kč, all incl. 11 690 Kč

Roselands hotel, ostrov Kos, Řecko

Neplaťte za dovolenou zbytečně moc! Nejen zájezdy v hlavní letní sezóně lze při trochu šikovnosti pořídit za levný peníz. Naším dnešním příkladem bude dovolená …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: 8 dní s All Inclusive v Grand Hotelu **** za 9 790 Kč

Grand hotel, Primorsko, Bulharsko

Vydejte se letecky na dovolenou do Bulharska za odpočinkem na prosluněné černomořské pobřeží a užijte si týdenní dovolenou na krásných bulharských plážích. Aktuálně nejzajímavější nabídkou je …

Celý příspěvěk » Přečíst